Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) .DLL válasza kis.latika (#3800) üzenetére


.DLL
veterán

Ez OTA frissítés volt?

(P.H.)

(#3802) tomy86 válasza kis.latika (#3800) üzenetére


tomy86
addikt

Ok, másodszorra már világos volt, hogy a recovery nyelvéről írtál. Lehet, hogy próbából felteszem a twrp-t a cwm helyett, hogy megnézzem milyen a cwm-hez képest. Romot most nem cserélek, mert a jelenlegi (1.16) jól működik és ahogy néztem a frissítésekről az infót, eddig nem sok lényeges változás volt.

(#3803) helixP válasza tomy86 (#3802) üzenetére


helixP
nagyúr

Oltári nagy CWM-párti voltam, több készüléken keresztül, és a Redmin megpróbáltam a TWRP-t. Mondjuk nem ezt a verzióját, hanem egy későbbi verziót és azért CWM elég fapad hozzá képest.

(#3804) tomy86 válasza helixP (#3803) üzenetére


tomy86
addikt

Felkeltettétek a kíváncsiságomat :) Lehet, hogy hétvégén kipróbálom a twrp-t, ha már csináltak a telóhoz jó kis recovery cserélgető programot.

[ Szerkesztve ]

(#3805) keke69 válasza tomy86 (#3804) üzenetére


keke69
őstag

Ezek szerint fel tudnám raknia a jelenlegi MIUI7 6.1.21 recovery twrp helyett a már magyarul is tudó MIUI7 6.2.25 twrp recoveryét? Ha igen, akkor hogyan kell?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#3806) tomy86 válasza keke69 (#3805) üzenetére


tomy86
addikt

Ezzel a programmal nem. A program ezeket a recovery verziókat tudja telepíteni:
- MiRecovery 2.0.1
- TWRP 2.8.6.1 (nem próbáltam még, de ez szerintem angol nyelvű)
- CWM 6.0.5.1

[ Szerkesztve ]

(#3807) tomy86 válasza keke69 (#3805) üzenetére


tomy86
addikt

Ezen az oldalon található infó szerint a linkről elérhető twrp 3.0 már magyar nyelvű. A telepítésről részletes infók itt (az nem lényeg, hogy a leírás Redmi 1-hez van).

(#3808) keke69 válasza tomy86 (#3807) üzenetére


keke69
őstag

Köszi, de sajnos ez így nekem nagyon magas :)
Jelenleg ez van fent és valóban angol nyelvű: TWRP 2.8.6.1 (nem próbáltam még, de ez szerintem angol nyelvű):

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#3809) tomy86 válasza keke69 (#3808) üzenetére


tomy86
addikt

Kipróbáltam és van magyar nyelv a letölthető verzióban.
Telepítés:
1, Letöltöd innen a megfelelő recoveryt. Ha 813-as Redmi 2 pro-d van, akkor a TWRP_HM2014813.zip-et, ha 811-es akkor a TWRP_HM2014811.zip-et.
2, felmásolod a telefonra és átnevezed update.zip-re (legalábbis nálam nem működött az eredeti névvel).
3, Legegyszerűbb, ha elindítod a telefonon a "frissítés" alkalmazást. Annak a menüjében (jobb felső sarok három pötty) kiválasztod a "rom telepítés kiválasztása" opciót és betallózód a korábban letöltött és átnevezett update.zip fájlt. Ezután a telefon újraindul és a recoverybe belépve ki lehet választani a magyar nyelvet.

Nálam működött ez a módszer úgy is, hogy előtte cwm recovery volt a telefonon. Úgyhogy nálad is jónak kell lennie, de előtte azért csinálj egy teljes mentést a jelenlegi recoveryvből!

[ Szerkesztve ]

(#3810) keke69 válasza tomy86 (#3809) üzenetére


keke69
őstag

Köszönöm szépen!
Agár kutya legyek de nem találom egyik zipet sem :)
Ez a kép fogad :

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#3811) kis.latika


kis.latika
csendes tag

[link] Itt leszeded a 6.2.25 xiaomi eu romot. Nem kell csinálni semmit, mert a rom lecseréli a recoveryd a magyar twrp- re.

[ Szerkesztve ]

(#3812) keke69 válasza kis.latika (#3811) üzenetére


keke69
őstag

De ezzel gondolom az egész rendszert újra rakom, nekem meg csak a magyar recovery kellene!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#3813) kis.latika válasza .DLL (#3801) üzenetére


kis.latika
csendes tag

Általában ota-n frissítek, de most megelőztem. Leszedtem a zip-et gyökérkönyvtárba, majd update. zip re neveztem. Újra inditottam recoverybe még a régi recovery volt akkor. Ott install sd- ről és már az új magyar twrp lett.

(#3814) tomy86 válasza keke69 (#3810) üzenetére


tomy86
addikt

Pedig, ha lejjebb görgetsz, akkor ott kell lennie:

(#3811) kis.latika: de ha nem akar romot frissíteni (ahogy pl. én sem), akkor jó az általam leírt megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#3815) kis.latika válasza keke69 (#3812) üzenetére


kis.latika
csendes tag

Semmi gond nincs a 6.2.25 rommal. Miért nem teszed fel? Nem változik szinte semmi.

(#3816) keke69 válasza kis.latika (#3815) üzenetére


keke69
őstag

Ha felteszem akkor gondolom minden programot újra kell tennem azt meg nem szeretném. Vagy rosszul gondolom?

tomy86 : Köszönöm! Nem láttam a fától az erdőt!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#3817) tomy86 válasza keke69 (#3816) üzenetére


tomy86
addikt

Nem kell semmit újratenni, ha a frissítővel telepíted az új romot. Recoveryből telepítés esetén sem kell, ha dirty flasht csinálsz (csak wipe cache és dalvik). Akkor kell mindent újratelepíteni, beállítani, ha recoveryből telepíted a frissítést és csinálsz egy wipe data-t is wipe cache és dalvik mellett.

[ Szerkesztve ]

(#3818) keke69 válasza tomy86 (#3817) üzenetére


keke69
őstag

Sajnos nem nagyon vágom ezeket a dolgokat, mondhatnám azt is, hogy sehogy, ezért ne haragudjatok ha érthetetlennek tűnök!
Ezek szerint ha recoveryből felteszem a 6.2.25 romot és utána nem csinálok wipe data-t csak (csak wipe cache és dalvikot), akkor minden megmarad mint ha OTA frissítette volna?
Ha teljesen újra akarnám rakni a rendszert akkor kellene előtte wipe data-t csinálnom?

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#3819) tomy86 válasza keke69 (#3818) üzenetére


tomy86
addikt

Akkor, hogy ne bonyolítsuk a dolgot. Ha jelenlegi rendszert akarod frissíteni úgy hogy megmaradjanak a beállításaid és a telepített programjaid, akkor szerintem hagyd a recoveryből történő telepítést és így csináld:
1, Letöltöd innen a megfelelő romot (már ha 813-as telefonod van). Ha multi romot használsz, akkor azt, ha MIUIHU-s romot, akkor azt, stb..
2, felmásolod a telefonra és átnevezed update.zip-re.
3, Elindítod a telefonon a "frissítés" alkalmazást. Annak a menüjében (jobb felső sarok három pötty) kiválasztod a "rom telepítés kiválasztása" opciót és betallózód a korábban letöltött és átnevezett update.zip fájlt.

A még egyszerűbb megoldás az lenne, ha "frissítő" alkalmazásban egyszerűen nyomnál egy frissítést, de az nekem még mindíg csak a 6.1.28-as verziót jelzi, míg a linkelt miuiandroid oldalon letölthető a 6.2.25-es verzió.

Itt van részletes leírás (képernyőmentésekkel).

[ Szerkesztve ]

(#3820) .DLL válasza keke69 (#3818) üzenetére


.DLL
veterán

Ez így van, de ha nem vagy biztos benne hogy mit csinálsz, akkor nehogy baj legyen, inkább csak magát a recovery-t tedd fel (amit lejjebb görgetve mostmár sikeresen megtaláltál) :))
De ha kellően magabiztos vagy, akkor a miuiandroid.hu-n részletezett lépéseket pontosan követve nem lehet gond.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3821) keke69


keke69
őstag

Mindenkinek köszönöm a segítségét és a türelmét! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#3822) keke69


keke69
őstag

Elfelejtettem tegnap megkérdezni a 6.2.25 magyar nyelvű?

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#3823) tomy86 válasza keke69 (#3822) üzenetére


tomy86
addikt

Igen, van benne magyar nyelv, úgyhogy frissítés után is magyar marad a rendszer.

(#3824) keke69 válasza tomy86 (#3823) üzenetére


keke69
őstag

1, Letöltöd innen a megfelelő romot (már ha 813-as telefonod van). Ha multi romot használsz, akkor azt, ha MIUIHU-s romot, akkor azt, stb..
2, felmásolod a telefonra és átnevezed update.zip-re.
3, Elindítod a telefonon a "frissítés" alkalmazást. Annak a menüjében (jobb felső sarok három pötty) kiválasztod a "rom telepítés kiválasztása" opciót és betallózód a korábban letöltött és átnevezett update.zip fájlt.

E szerint csináltam, pikk-pakk végzett és minden a legnagyobb rendben van! Hálás köszönet érte! :R
Magyar lett a recovery. Itt gondolom a törlésnél ha elhúzom a csúszkát ugyan azt jelenti mintha angol nyelvnél megcsinálom a chace és dalvik chace törlést?

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#3825) tomy86 válasza keke69 (#3824) üzenetére


tomy86
addikt

Most nem tudom megnézni, hogy mit ír ki és a twrp-t nem ismerem (főleg nem vágom fejből, az opciókat). Úgyhogy várd meg amíg válaszol valaki, aki jobban ismeri a twrp recot, mint én, nehogy véletlenül csinálj egy adattörlést!

(#3826) keke69 válasza tomy86 (#3825) üzenetére


keke69
őstag

Ok, köszönöm az eddigi segítségedet is! :R :R :R
Remélem jön valaki mert elég kihalt a topik.

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#3827) tomy86 válasza keke69 (#3826) üzenetére


tomy86
addikt

Megnéztem, hogy miről van szó.
Ha a twrp fő menüjében levő "törlés"-re nyomsz és az ott megjelenő csúszkát elhúzod, akkor az mindent töröl. Írja is, hogy "csúsztasson a gyári beállítások visszaállításához" (tehát a data partíciót is törli). Így minden visszaáll olyanra, mint amikor a telefont megkaptad. Csak az sd kártyán levő adatok maradnak meg.
Viszont a csúszka fölött van egy olyan opció, hogy "speciális törlés". Ha arra nyomsz, akkor utána ki tudod választani, hogy mit akarsz wipeolni/törölni. Itt már ki tudod pipálni, hogy csak a dalvikot és a cachet (gyorsítótárat) törölje. Ha ezeket kipipálod és az ottani felsorolás alatti csúszkát húzod el, akkor csak a kijelölteket törli. Így az adatok megmaradnak.
De ha mindez előtt csinálsz egy rendszermentést a twrp-ben, akkor vissza tudsz mindent állítani később, ha mégis bármi probléma lenne.

Ez azért is hasznos, mert például, ha használsz Titanium Backup programot, akkor az ebből a mentésből (nandroid backup) vissza tud állítani alkalmazásokat és azok adatait, ha szükség van rá.

Bocs a sok szövegért, de írtad, hogy nem vagy egy hardcore user, így igyekeztem részletesen leírni.

[ Szerkesztve ]

(#3828) .DLL válasza keke69 (#3826) üzenetére


.DLL
veterán

TWRP Wipe menüpontban bökj az Advanced Wipe gombra, ott kiválaszthatod pipákkal, hogy mit szeretnél törölni, ilyenkor csak a Dalvik cache és Cache amit be kell jelölni, és az az alatti csúszkát elhúzni.

(#3827) tomy86: Gyorsabb voltál :P :R

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3829) keke69 válasza tomy86 (#3827) üzenetére


keke69
őstag

Szia!

Nehogy te kérj már bocsánatot! :Y Köszönöm a részletes leírást így volt érthető!
Twrp mentésből csinálom a visszaállítást az nem ugyan olyan mintha Titanium Backup programal csinálnám?

.DLL : Köszi! Magyar lett a recovery és nem találtam benne a chace és dalvik chace törlést! Angolnál már ment :)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#3830) kis.latika válasza keke69 (#3829) üzenetére


kis.latika
csendes tag

A magyar recoverybe, pontosabban twrp-ben. Klikk a törlés, majd speciális törlés, pipa a legfelsőre dalvik/ art gyorsító tár és csúszka elhúz. Ennyi, és ki is irja, h törölve: dalvik, cache.

(#3831) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Van arról bármi hír a külföldi fórumokon, hogy mikorra várható a 6-os android alapú MIUI? Nekem valami február rémlik, és hát ugye március van.

https://divecenter.hu

(#3832) tomy86 válasza keke69 (#3829) üzenetére


tomy86
addikt

"Twrp mentésből csinálom a visszaállítást az nem ugyan olyan mintha Titanium Backup programal csinálnám?"
Két külön dologról van szó. Twrp mentésből a teljes rendszert állítod vissza egy korábbi, elmentett állapotra.
A Titanium Backup kapcsán pedig az a lényeg, hogy ha véletlenül vagy valami hiba folytán törlöd valamelyik programot vagy annak adatait a telefonról (és magáról a programról nem csináltál külön mentést), akkor a Titanium backup azt az egy programot is vissza tudja állítani a rendszer mentésből, anélkül hogy a programról lenne külön Titanium Backup mentésed.

(#3833) keke69 válasza tomy86 (#3832) üzenetére


keke69
őstag

:R Ismételten köszönöm! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#3834) sanzi89


sanzi89
addikt

Nem tud esetleg valaki valamilyen hasonló tokot ehhez a telefonhoz?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3835) .DLL


.DLL
veterán

új Redmi 3 kézben. :))
Kolléganőé, remélem nem bánja meg, hogy rábeszéltem. :D


Szép élőben, szélességre szinte ugyan akkora, mint a 2, hála a minimális káváknak, magasságában persze nagyobb. Viszont a hátlap szerintem nagyon kényes, könnyen karcolódik, és ugye nem cserélhető, puha tokot ajánlottam is neki.

(P.H.)

(#3836) solfilo válasza .DLL (#3835) üzenetére


solfilo
veterán

Jól néz ki. Ha a Redmi 4 nem lesz nagyobb mint a 3, akkor addig kihúzom a 2-vel. :)

solfilo

(#3837) .DLL válasza solfilo (#3836) üzenetére


.DLL
veterán

Nekem is bőven megfelel, szeretem, de amit nagyon megirigyeltem a 3-ról (nem is figyeltem korábban) az az infra. :D ...rendre lehagyják ezt a fícsört még a komolyabb készülékekről is.

Kíváncsi vagyok a Snapi 410 mikor válik kevéssé, vagy inkább kevéssé támogatottá, mert erő az van benne a HD kijelzőhöz, szóval ez akár 4 év múlva is helytálló lehet, ha hagyják. Itt egy Real Racing 3 videó, ezt pl. a Mobilarenás tesztekben kb. mumusként emlegetik, amin kijönnek a vasak gyengeségei, hát nem tudom szerintem nagyon smooth a futás, nem zavarja semmi a játékot, és ezt nem e videó alapján mondom. Mondjuk az Asphalt 8-at még nem tettem föl annyit úgysem játszom, csak állna itt feleslegesen az a nagy program :D de a videóban arról is van szó korábban. És az még csak az 1GB ram-os verzió volt.
Ami talán megakaszthatja a hardver az pl. hatalmas méretű PDF-ek, táblázatok, más normál használat esetén szerintem nem foghat ki rajta (erre persze visszatérünk egy év múlva is, hogy ugyan olyan friss maradt-e a rendszer, mint kezdetben).

(P.H.)

(#3838) solfilo válasza .DLL (#3837) üzenetére


solfilo
veterán

Nekem elég bővena Snapi 410, nagyobb erőre nincs szükségem. Ettől függetlenül persze hajt a kíváncsiság, mit tudhat egy erősebb, de kibírom és marad még egy ideig a Redmi2. :)

solfilo

(#3839) J0hn D0e


J0hn D0e
csendes tag

Sziasztok! xiaomiforsale-en épp most lett EU-s készlet. 140euro. 1db érkezik asszonykának :)

(#3840) bunnyhu válasza .DLL (#3837) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Alapvetően a mostani tévék mindegyike hálózatra csatlakozik, és a többségéhez van szoftver, úgyhogy nem kell infra, csak telepítek a megfelelő programot és úgy vezérled a tévét.

https://divecenter.hu

(#3841) .DLL válasza bunnyhu (#3840) üzenetére


.DLL
veterán

Nem emiatt, hisz tartósan amúgy sem használnám a mobilt távirányírónak, és az aktuális TV-khez pár évig még lehet kapni pót távot. De vannak egzotikusabb készülékek, vagy egész régi darabok, pl. videómagnó, projektor, munkahelyi klíma aminek senki sem tudja hol van a távirányítója, stb. :D

(P.H.)

(#3842) sbe561


sbe561
tag

Üdv!

Olvasgatok és azt szűrtem le, hogy ezt a Viber-Messenger értesítés elmulasztás oka a Miui rom. Van rá valami megoldás? Vagy rakjak fel CM romot? Asszonynak nagyon bejön a teló, csak ez nagyon zavarja, sőt engem is... :(((

(#3843) DavidQ válasza sbe561 (#3842) üzenetére


DavidQ
tag

Ezeken menj végig (értelemszerűen Viber-re vonatkoztatva) : #3757

[ Szerkesztve ]

Nem minden kínai szirszar szar!

(#3844) sbe561 válasza DavidQ (#3843) üzenetére


sbe561
tag

Köszi! Már megvolt, de semmi! :(

[ Szerkesztve ]

(#3845) helixP válasza sbe561 (#3844) üzenetére


helixP
nagyúr

Ezt tudom még ajánlani.

(#3846) DRPCDoki válasza sbe561 (#3844) üzenetére


DRPCDoki
tag

Ha az előttem ajánlott módszer sem használ, próbáld ki az enyémet. Sem Viber-t, sem Messenger-t nem használok egyébként, de ha a gondot az okozza, hogy nem ébred fel a teló, akkor segíthet, ha a wifi meg egyéb dolgok is közbeszólnak, akkor még esetleg kellhet hozzá pár egyéb piszkálás.

(#3847) sideburns


sideburns
aktív tag

Márciusban kiadta végre a Xiaomi a kernel source-ot!
https://github.com/MiCode/Xiaomi_Kernel_OpenSource/tree/thomas-kk-oss
http://en.miui.com/thread-235119-1-1.html
Ez remélhetőleg fog egy kis lökést adni a custom ROM-oknak.

(#3848) DavidQ válasza sideburns (#3847) üzenetére


DavidQ
tag

Egy duplakoppos ébresztést preferálnék. :D

Nem minden kínai szirszar szar!

(#3849) bunnyhu válasza .DLL (#3837) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Aham, jogos. Egyébként offtopic, nekem egy Logitec harmony távirányítóm van, nagyon szeretem, minden sz *rt rá lehet programozni, csomót ismer, de tanítható is. Persze nyilván jobb lenne infra a telón, de mintha léteznének jack dugóba rakhatók ...

https://divecenter.hu

(#3850) .DLL válasza bunnyhu (#3849) üzenetére


.DLL
veterán

Az audio kimenetnek limitált a sávszélessége kb. 20kHz-en, de vannak távvezérlők amik jóval magasabb frekin küldik a kódokat, de biztos van amihez használható lenne ez a megoldás.

(P.H.)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.