Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) .DLL válasza helixP (#3150) üzenetére


.DLL
veterán

Nekem mondjuk van tabletem. Telefonon, ezen sem, fogyasztok sok tartalmat, inkább információk megnézése, térpék, navi, jegyzetelés (hangfelvétel) esetleg zenehallgatás, illetve ad-hoc jelleggel elég sok fotót lövök (és mostmár videót is tudok jobb minőségben az előző csak VGA-ban vett fel). 1-1 humoros videót megmutatni havernak 4"-on ugyan úgy vicces, mint 5"-on, de egy egész estés filmet nézni még 6"-on sem állnék neki, nincs az a szituáció szerintem... Arra már egy 10"-os tablet alkalmasabb, talán.
Mi van még ami tartalomfogyasztás... játékok? Biztos kihagytam még egy csomó mindent, bár a különbség látószögben szerintem akkor sem nagy 4 és 5 col között (max egy kicsit közelebb kell emelni a szemünkhöz) de kézben az a 2,5 centi többlet átlóban már bizonytalanná teszi a fogást. : (

(P.H.)

(#3152) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

4" körüli méretben jelenleg sajnos az iPhone 5s a legjobb választás. Egyébként meglepően népszerű még most is, talán nem véletlen. Ha lenne rá egy jó android, simán vennék :D Egyébként így is rezgett a léc, de aztán elbeszélgettem pár almással, és kiderült, hogy az értelmes használhathoz minimum jailbrake kell, de azzal se az igazi ... hát inkább hagytam.

Nekem is nagy a 4.7, valahol a 4-4.5 közötti tartomány a max ami értelmesen kezelhető átlag tenyérmérettel. Minap olvastam egy hsz-t ahol a postoló írta, hogy ő 6" alatt már nem venne telefont. Bazz ...

Vicces, ha még emlékeztek, hogy a nokia időben az volt a menő, hogy minék kisebb telefonod legyen, a végén már 2 ujjal kellett fogni és totál használhatatlan volt. Most meg már 6" feletti telefonok vannak, 5 alatt meg égő a telefon. Az egészben az a fura, hogy eközben az ember keze pontosan akkora maradt mint volt.

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#3153) Ren Hoek válasza .DLL (#3151) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Egy kicsit nekem is felemás érzéseim voltak ezzel a lapát-elvvel. Blade után.

Zsebben nem fér el stb... de ugye közvetlen X5 Pro után váltottam, és egy picit hiányzik az a 0.3 col. Azon egy nagyon pindurival kényelmesebb volt fórumot olvasni pl. Persze minden másban egy rakat sz.r, használhatatlan touch-al kamerával stb...

Szóval használj egy darabig 5 colos telefont és meglátod :D Nekem is van amúgy tabletem, de ez sokkal gyorsabb úgyhogy ezt használom. Zsebben 5 col egyáltalán nem vészes amúgy, ha vékony a telefon észre sem venni.

Most már képtelen lennék Blade-re visszaszokni. Konkrétan megvakulnék annyira pici a kijelző.

(#3154) .DLL válasza Ren Hoek (#3153) üzenetére


.DLL
veterán

Hát nekem is megvan több, mint egy hónapja, és pont az ilyen "meg lehet szokni" vélemények miatt vágtam bele a cserébe, de képtelen vagyok megszokni, mindig kényelmetlen. :(

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3155) helixP válasza bunnyhu (#3152) üzenetére


helixP
nagyúr

Az egy dolog, hogy a kéz ugyan akkora maradt, csak már egyáltalán nem arra használjuk a telefont, mint régen. 10-ből 9-szer nem telefonálás céljából húzod ki a zsebedből. Erre pedig nem megfelelő a kis kijelző. 4 collon csak SMS-t érdemes olvasni, egy közepes cikktől is kipotyog az ember szeme.

.DLL: Mindegyik dolog, amit felsoroltál -kivéve jegyzetelés-, tartalomfogyasztásnak minősül ;) Az egy kezes telefonhasználatot meg el lehet felejteni. Egyszerűen túlhaladt rajta az idő.

[ Szerkesztve ]

(#3156) .DLL válasza helixP (#3155) üzenetére


.DLL
veterán

Viszont mindegyikhez amit felsoroltam elég nekem a 4" :DDD (sőt, eddig 3,5 is elég volt csak a térképek szaggattak, nem bírta a vas rendesen). Szóval nem értem miért kell hatalmas kijelző, de ezek már szemléletbeli különbségek, így nem fogjuk megérteni a másikat. Asszem itt be is fejezem az OFF-ot :D
Még egy:

"Az egy kezes telefonhasználatot meg el lehet felejteni. Egyszerűen túlhaladt rajta az idő."

Ezt hogy érted? Ha pl. kapaszkodok a buszon, metrón, hogy kezeljem két kézzel?
Majd ha az evolúció növeszt nekünk még egy pár kart, akkor túlhalad rajta az idő. :P

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3157) helixP válasza .DLL (#3156) üzenetére


helixP
nagyúr

3,5''-en nem tudnék navigálni, egyszerűen nem látszik a tartalom, lehet, hogy hozzászoktam a 7''-os tablethez. :)
Oké, hagyhatjuk a témát, mert nem tudjuk meggyőzni a másikat, mondjuk nem is kell, de mindig érdekel mások véleménye ;)

Így lehet használni.

(#3158) .DLL válasza helixP (#3157) üzenetére


.DLL
veterán

Tény, hogy nekem kicsi a kezem, meglepően kicsi a 187cm-es magasságomhoz képest... Az egykezes mód faxa, de tényleg a tepsi szélessége akkora, hogy bizonytalan a fogás, ha meg megmarkolom, akkorméginkább csökken a hüvelykujj mozgástere. Mondjuk tény, hogy IpakY tokban van, ami még növel rajta, de talán kevésbé csúszós, meg védi és nem néz ki rosszul, szal kvázi kötelező, csak .... na inkább majd töltök fel egy videót, hogy hogyan bénázom ezzel a mérettel... :DDD

(P.H.)

(#3159) SkyLine3000 válasza helixP (#3157) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Azért vicces, h van egy böszme telód és - pl a buszos példánál maradva - csak úgy tudod használni egy kézzel, ha bekapcsolod az egykezes használatot... Közben meg ott marad a kihasználatlan terület. Normális méretnél erre nincs szükség.
Én sem merem megvenni a Note2-3at, mert tartok tőle, h nem tudnám megszokni az 5,5-et, a meg lehet szokni duma ellenére sem. A telenorban is megtapiztam pár ekkora telót és egyszerűen nagy.
A 6 és nagyobb telók meg számomra egyszerűen nevetségesek, szánalmasak és csak röhögök, amikor meglátok egy ilyet vki kezében...

(#3160) hpeti2


hpeti2
aktív tag

Sziasztok!

Új vagyok a miui világában és segítséget szeretnék kérni:
- MIUI.HU-ról leszedtem a 5.12.31 ROM-ot. Hogy tudom a root-ot beállítani? A biztonság menüben nem találtam ilyet.
- Az ismeretlen forrásból származó apk telepíthetőségét hol tudom beállítani?

köszi

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#3161) helixP válasza SkyLine3000 (#3159) üzenetére


helixP
nagyúr

Épp az a lényeg, hogy megvan a lehetőséged, hogy ha a nagyobb helyigényes dolgot akarsz csinálni, visszakapcsold.
De most már eléggé elmásztunk offba.

[ Szerkesztve ]

(#3162) SkyLine3000 válasza helixP (#3161) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Persze, lehet így is magyarázni.:) Az éremnek két oldala van.

(#3160) hpeti2: Biztosnág->Engedélyek->Root jogosultságok. Itt kell engedélyezni a kívánt appnak a rootot.

Ism. appok: Beállítások->Rendszer->Adatvédelem->Eszközfelügyelet->Ismeretlen források

[ Szerkesztve ]

(#3163) DavidQ válasza hpeti2 (#3160) üzenetére


DavidQ
tag

1) Én személyszerint rootolni TWRP recovery-n keresztül szoktam egy root.zip-pel. Az általad feltüntetett helyen csak a root-jogosultságokat tudod állítgatni.

2) Beállítások -> Rendszer -> Adatvédelem -> Eszközfelügyelet -> Harmadik féltől származó alkalmazások ellenőrzése telepítés előtt (és ugyanitt: Alkalmazások ellenőrzése)

szerk. lassú voltam,
(update: az újabb romokban az eszközfelügyeletnél már át van fogalmazva a dolog)

[ Szerkesztve ]

Nem minden kínai szirszar szar!

(#3164) hpeti2 válasza SkyLine3000 (#3162) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Az Ismeretlen források sikerült, de az engedélyek résznél nekem nincs is. Egy Engedélykezelő nevű kapcsoló van csak.
Nálam egyébként a menü struktúrája is más:
beállítások -> rendszer alkalmazások -> biztonság -> engedélyek

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#3165) jUUh válasza hpeti2 (#3164) üzenetére


jUUh
addikt

Lehet butaságot mondok, de szerintem rossz helyen keresed. Egy ilyen ikonos appban keresd, ne magába a Beállításokba. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#3166) hpeti2 válasza jUUh (#3165) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Ez az infó hiányzott. Hálás köszönet minden segítségért. :R
CM-hez vagyok szokva. Barátnőmnek vettem a 2 Pro-t ezért maradt a szép színes szagos miui.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#3167) SkyLine3000 válasza jUUh (#3165) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Én is erre az ikonra gondoltam természetesen.
Az új romoknál persze lehet, h átvariálták a menüket és nem ott van vmi, ahol régebben (ismeretlen források).

(#3168) nexusking


nexusking
aktív tag

Sziasztok!

Telefonvásárlás előtt állok, és ezt a készüléket is a lehetséges opciók közé soroltam.
Van itt olyan aki gyári rommal használja a telefont? (Nem rootolta, nem recoveryzett meg semmi). Ebben az esetben jelenleg mi a legfrissebb rom a telefonon? Meddig várhatóak rá frissítések?

Fontos számomra hogy a GPS nagyon jó legyen mert kerékpáros trackingeléshez sokat szeretném használni, wifit, 3G-t ne dobálja el, mint ahogy sok kínai phone teszi. Mindezeket a gyári MIUI-val!
Mennyire elég ma (2016 Q1) a Snapdragon 410 + 2GB RAM a boldoguláshoz a gyári MIUI mellett? Akadások vannak? 3D játékok mennyire okoznak problémát?

Tudom hogy tök más kategória, de Honor 6/MI 4C/ One+ X hármasban gondolkozm még, van aki ezeket is próbálta már és össze tudná hasonlítani őket a Redmi 2 Pro-val ÁR-ÉRTÉK arányban? Nem szeretnék külföldről rendelni, az árakat így kezeljétek.

Köszönöm előre is a válaszaitokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#3169) SkyLine3000 válasza nexusking (#3168) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Rootolni nem is kell, mert gyárilag az. ;)
4.4.4 alapú MIUI a legfrissebb, de állítólag tavasszal lesz rá MM. De CM-ben van Lolli is.
Én a gps-t rendszeresen használom (igo, waze, runtastic), gyors, nem dobálja el a jelet, még (családi)házon belül is elég hamar talál jelet. Ugyanitt az előd Lg F6om jóval lassabban talált (ha talált).
Amikor a waze-t használom, folyamatosan megy a mobilnet. Idáig ilyennel sem találkoztam, h eldobálná.
Bőven elég ez hardver átlagos felhasználásra. A rendszer tükör sima, nincsenek akadások.
3d-s gémekben is elég jól áll. Nézz meg gameplay videókat a youtube-on, van bőven. A RR3-at nyomtam viszonylag sokat és tök jól fut rajta.
Azért az általad említett 3 telótényleg nagyon nem ez a kategória. Mint árban, mint hardverben jóval erősebbek.
A maguk kategóriájában mindegyik jó vétel. Neked kell tudnod, h 45öt, vagy 100at akarsz kiadni telóért.

[ Szerkesztve ]

(#3170) Ren Hoek válasza SkyLine3000 (#3169) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Annyi, hogy kicsit területfüggő a mobilnet. M7-esen Bp Fehérvár között nekem elég sokszor lelassul, beakad főleg amikor vált hálózatot. Blade és Doogee nem csinálta ennyiszer... de asszem valahol be lehet állítani a preferált hálózatot...

Lehet aztán csak placebó, minimális a különbség.

(#3171) nexusking válasza Ren Hoek (#3170) üzenetére


nexusking
aktív tag

De vajon ez a telefon hibája vagy a hálózaté?... :F

(#3172) SkyLine3000 válasza Ren Hoek (#3170) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Mivel kint a pusztán max kocsiban szoktam használni, livescore, waze szinkronizálás közben, stb, nem vettem még ilyet észre. A havi 500mb-ból általában 400 megmarad.:) Otthon meg megy a 4g, ha kell. Telenor.

[ Szerkesztve ]

(#3173) Ren Hoek válasza nexusking (#3171) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Az M7 szakasz mindig is szar volt mobilnet szempontjából.
Amúgy sehol máshol mindig jó a mobilnetet, ez tuti...

csak annyi féle hálózat van, hogy a váltásokkor megakad ha nem találja rendesen. Blade-n meg Edge 3G és H volt csak ritkán váltott.

Offline térkép azért mindig jól jön, hogyha bicajozni mész vele vidékre :)

[ Szerkesztve ]

(#3174) .DLL válasza nexusking (#3168) üzenetére


.DLL
veterán

Tényleg vajsima a rendszer, főleg ha az animáció sebességeket is leveszi az ember a felére, akkor nagyon pörgős. Néha van csak 1 - 1 megakadás, de amúgy mire feltűnik már vége is, és megy tovább minden, magyarán csak power usereknek lehet feltűnő.
Játékból amit próbáltam Aszfalt Nitró meg a Clumsy Ninja ( :D ) tökéletesen fut. A Wifi viszont nagy pozitívuma a telónak, szinte laptopos erősséggel rendelkezik (de lehet hogy ez ma már átlagos, csak az előző telóm volt gyenge... )

(P.H.)

(#3175) nexusking


nexusking
aktív tag

Na ezek mind tök jó hírek. Most már csak azt kéne kitalálnom hogy akarok-e 100ezret költeni egy MI 4C-re, vagy jó lesz ez is 55ezerért :DD

(#3176) jUUh


jUUh
addikt

Ez vajon jó a telefonhoz? :Y

+ Másik kérdés. A dupla koppos feloldás miért csak a Mi 4c-n van? vagy csak félreolvastam valamit?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#3177) nexusking válasza jUUh (#3176) üzenetére


nexusking
aktív tag

Miért, ezen is van? :D

(#3178) hpeti2 válasza nexusking (#3175) üzenetére


hpeti2
aktív tag

csak ha ragaszkodsz az itthoni beszerzéshez
1 hete rendeltem gearbestről 41,6k volt a végösszeg és 2 nap alatt megjött eu raktárból

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#3179) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Nekem nagyon sokszor fagy a MIUI. Főleg app kilépéseknél. Néha nem reagál a kezdőképernyő sem.

Amúgy vajsima, csak belehullott pár morzsa :D

(#3180) Shinnokina válasza Ren Hoek (#3179) üzenetére


Shinnokina
tag

Nem futtatsz túl sok progit egyszerre? Nekem még sose fagyott le a kezdőképernyő (lekopogom).

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#3181) Ren Hoek válasza Shinnokina (#3180) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Semmi extra. Widgetek sincsenek... csak Chrome, meg FB messenger.

Pl amikor gyorsan akarok kilépni valamiből, port.hu app, akkor crashel MIUI indító és pörög az "Egy pillanat" felirat.

Kéne lehet neki egy wipe meg tiszta install. Ébresztő most megjavult mondjuk :D

(#3182) nexusking válasza hpeti2 (#3178) üzenetére


nexusking
aktív tag

Ezt lehet hogy még meg is venném külföldről, de 100ezres telefont mindenképpen csak itthonról vennék.

(#3183) Upo válasza nexusking (#3182) üzenetére


Upo
addikt

Igen, mert a 100 az kintről csak 70. ;]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#3184) .DLL válasza Ren Hoek (#3179) üzenetére


.DLL
veterán

:Y Miii? Ez mindig is így volt nálad, vagy csak azóta a frissítés óta (asszem 12.26), amire eléggé panaszkodtál?

Nálam még mindig a 12.04-es van és eddig nem találkoztam hibával (asszem)
A stabilitásról: böngésző több lappal, át Paly áruházba, át a beállításoba, majd egy kis fotózás, át Total commander-be, vissza asztalra, majd Bp-i menetrend, vissza böngészőbe, és semmit nem tölt újra, de volt olyna, hogy Asphalt-ból léptem ki véletlenül a Home gombra nyomva és onnan sem töltötte újra a Nova launchert...
Ha a mérete miatt nem is, de a rendszere miatt nagyon jó kezelni ezt a telót. :)) Nem akarom túl-hype-olni, nem a világ legjobb telefonjaként írom, félreértés ne essék)

(P.H.)

(#3185) Ren Hoek válasza .DLL (#3184) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A középső gomb be van állítva, hogy lépjen ki asztalra... ilyenkor gyakran MIUI home nem válaszol, varakozás, bezárás. Ilyenkor még 4-5 másodpercig fagyott.

Nemtudom mióta, az elején nem volt.

(#3186) DavidQ válasza Ren Hoek (#3185) üzenetére


DavidQ
tag

Ha nekem ilyet csinálna biztosan csinálnék egy tiszta telepítést, és visszaraknék egy régebbi romot. Semmilyen körülmények között NEM szabadna ilyennek történnie. A MIUI azért elég stabil rendszer.

Nem minden kínai szirszar szar!

(#3187) ORCA58 válasza helixP (#3157) üzenetére


ORCA58
addikt

Hiába a szoftveres kicsinyítés, a zsebben ugyan olyan nagynak tűnik! :DDD
Még a 4.5"-os is gondot okoz, ha a kocsiba ülés előtt elfelejtem kivenni a zsebemből. :U
A baj tényleg az, hogy aki kisebbet szeretne, az csak belépő szint alatti hardverrel vehet. :(((

(#3188) sublett


sublett
tag

Sziasztok!

Tudtok, olyan külföldi eladót, akitől tuti, hogy Áfa és Vám nélkül jön? Giztopot jó lenne, csak sajnos ott a készülék nincs meg.
Vagy ha reális áron tudtok magyar eladót az is nagyon jó lenne.

Köszi,
sublett

(#3189) nexusking válasza ORCA58 (#3187) üzenetére


nexusking
aktív tag

Vagy vehet Z5 compactot 200ezerért :D

(#3190) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Ha Redmi Note 2 hardverét beletennék 4,7be, máris vennék egyet. Igen gondolkozom a Note 2 Prime-on, de egyszerűen túl nagynak tartom. Lehet, nem tudnék megbarátkozni vele.
Egyébként mi van az eustock-al? Csak Lenovo Zuk van raktáron, semmi más. Ennyire elfogytak a készleteik?

(#3191) nexusking válasza SkyLine3000 (#3190) üzenetére


nexusking
aktív tag

Nekem Samsung Galaxy Note 3-am van, és most adom el mert túl nagy számomra, pont akkora mint a Redmi Note 2-3.

(#3192) SkyLine3000 válasza nexusking (#3191) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Én is ettől félek. Ha az ember elfogadható méretben akar erős telót, megfizethető áron (használtan) mi marad? Lg G2, Sony Z1C...
Lehet megvárom a Redmi 3-at. Bár már az is 5" lesz. Az mér elviselhető, de már nagyon a maximum.
Bár, ha belegondolok, igazából semmi bajom a Redmi-vel.:D

(#3193) .DLL válasza SkyLine3000 (#3192) üzenetére


.DLL
veterán

Amúgy tudom mi a baj, és miért nem lesz egyelőre erős hardver - kis méret - alacsony ár kombó. Az akkumulátorok miatt. Egy 800 szériás Snapdragon szétkapná a telepet egy pillanat alatt. :/
Redmi 2: 2200mAh
Z5 C.: 2700mAh kisebb házban. Igaz nem cserélhető, de a redminek is elég vékony a hátlapja, szóval a Z5C-be valami mérnöki bravúr miatt fért bele nagyobb akku, az ilyenek pedig növelik az értéket...

(P.H.)

(#3194) nexusking válasza .DLL (#3193) üzenetére


nexusking
aktív tag

El kéne felejteni a gyártóknak ezt a vékonyság mániát, akkor a kis házba is beleférne az akksi, és emellett az sem lenne baj hogyha nem a fiókban tárolnák az új, 100szor hatékonyabb akku technológiákat, hanem felhasználnák a telefonokban. Nem tudom ez kinek és miért jó, de befejezhetnék már.

(#3195) nexusking válasza SkyLine3000 (#3192) üzenetére


nexusking
aktív tag

Azért a Redmi 2 Prime és a Z1C között is van méret, ha csak ez a problémád. 5 collon már lehet kapni csúcstelót ;)

(#3196) .DLL válasza nexusking (#3194) üzenetére


.DLL
veterán

Inkább én is az új nagyságrenddel nagyobb kapacitású porózus akku technológiára szavazok, mintsem a vastagságra! :D Egy telefon legyen azért vékony, oké, nem 5-6mm de azért 1cm alatt. Ha vastag az sem túl jó, mert szintén kényelmetlen lehet.

(P.H.)

(#3197) SkyLine3000 válasza nexusking (#3195) üzenetére


SkyLine3000
addikt

A z1c 4,3. Bőven elég lenne. 5ben még be is vállalnék vmit, de az 5,5re nem visz rá a lélek.
Egyébként én is hülyét kapok ettől a vékonysági versenytől. Sokkal jobb a fogása egy vastagabb telónak.(És itt most nem 2cm vastagságra gondolok.) Legalább nem vágja el a kezemet...
Annak idején, 97ben, amikor a 2110es nokia volt a menő, nekem motorola d160asom volt. Sokkal jobb volt a fogása, mint a baltával faragott nokiának.
Egyébként, ha leveszem a Redmiről a tokot, már ez is kicsit vékonynak tűnik, de még oké.

[ Szerkesztve ]

(#3198) Ren Hoek válasza SkyLine3000 (#3197) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Tokkal már ez is vastagnak számít... szóval nembaj ha vékony egy telefon, a tok úgyis felhízlalja. Illetve minél szélesebb annál nehezebben fér el a zsebben egy vastag telefon.

(#3199) nexusking válasza Ren Hoek (#3198) üzenetére


nexusking
aktív tag

Persze, én is 1cm alatt gondoltam, de mondjuk 7mm és 10mm között akksiban kb 2000mAh plusz a különbség... Nem kell itt centikről beszélni. 1-2mm-el duplájára növelhető lenne az üzemidő.

(#3200) SkyLine3000 válasza Ren Hoek (#3198) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem tokkal pont jó, anélkül már kissé vékony. Nem vagyunk egyformák.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.