Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) Upo válasza caleb (#3075) üzenetére


Upo
addikt

Okosan, gondolkodva kell csinálni a dolgokat. Te drivert kerestél, az általam adott linken van driver letöltés. Az adb/fastboot driver mindegyik redmi2-höz jó.
Azután lejjebb van 811-re való recovery telepítés, de mivel gondolkodtál, így nyilván nem raktad fel a 811-es recovery-t a 813-as telefonra.

Root elérés nincs engedélyezve a telefonon?
Mert ha van, akkor felrakod ezt.
Elindítod, (nem kap root elérést), kilépsz, biztonság alkalmazásból engedélyezed neki az elérést.
A letöltött recovery csomagból kicsomagolod a twrp.img-t (vagy letöltöd a tárhelyemről), bemásolod a telefonra.
Rashr alkalmazást megnyitod, recovery from storage menüből kikeresed a bemásolt twrp.img-t és felteszed (a legfelső sorra nyomva lehet egy könyvtárat visszalépni).
Ugyanígy vissza lehet tenni a mirecovery.img-t is, ha az kell.
Az elején felajánl backup lehetőséget, érdemes lehet azt is megcsinálni, akkor elmenti a telón levő eredeti recoveryt és kernelt (később azt is vissza lehet állítani).

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#3102) caleb válasza Upo (#3101) üzenetére


caleb
aktív tag

:R

Az élet jó a világ nem!!!

(#3103) IG55 válasza csurdongulos (#3099) üzenetére


IG55
senior tag

Az AXA-s problémát megerősítem, de ez nem inkább az app hibája? Egyébként WP-on működik.

(#3104) DaveHutt


DaveHutt
őstag

Sziasztok!
Melyik a legfrisebb stabil rom a készülékre? Miuihu frissül a párom a telefonján, és az elmúlt két verzió folyamatosan fagy hívás felvételekor. Nagyon kezd a hócipője telelenni a telefonnal.
Nem tudom melyik verzió va neki fejből, mindkettőre érdekelne stabil rom.

Szerk.: este megnézem és értelemszerűen azt teszem fel.

[ Szerkesztve ]

(#3105) SkyLine3000 válasza DaveHutt (#3104) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Az nem a telefon hibája, hanem a romé.;) Ki kell kapcsolni az autómatikus frissítést és vissza lell tenni egy jól műküdő romot, oszt annyi. Az enyémen 5.8.22es fejlesztői miuihu van. Teljesen hibátlan, nem is frissítem. Tök fölösleges.
Egyébként nem feltétlen a stabil rom a stabil. Nekem is volt fönt és vissza is tettem a fejlesztőit.

[ Szerkesztve ]

(#3106) .DLL válasza SkyLine3000 (#3105) üzenetére


.DLL
veterán

Most nem tudom megnézni, maj csak otthon de ezek a cirka fél éves romok is letölthetök még?

(P.H.)

(#3107) DaveHutt válasza SkyLine3000 (#3105) üzenetére


DaveHutt
őstag

Nőnek magyarázhatod. :D Miui magyarországon a legfrissebb romot találom csak. :(

(#3108) Nkboy válasza DaveHutt (#3107) üzenetére


Nkboy
senior tag

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#3109) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
Csak jelezni szeretném annak akit érint, hogy rákérdeztem a kamera problémára.
A szerviz csak január 7.-től kezd el dolgozni. A hibás modulokat ki fogja cserélni a készülékekben. A részletek még nincsenek pontosítva. Jelzik ha ennél több infó lesz.

(#3110) csurdongulos válasza IG55 (#3103) üzenetére


csurdongulos
tag

Lehet, de akkor 4.1.2 JB-n a Galaxy S Advance-on sem működött volna. Szóval én egyelőre kitartok amellett, hogy a miui a hibás. :) (najó, a kitkatet sem lehet kizárni...)

(#3111) SárkánySzív válasza SkyLine3000 (#3105) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Neked kikapcsolt állapotban is hibátlanul ébreszt ezzel a ROM verzióval,
vagy nem szoktad kikapcsolni éjszakára ?

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#3112) SkyLine3000 válasza SárkánySzív (#3111) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nem használok ébresztőt. De amikor próbáltam, ébresztett.

(#3113) .DLL


.DLL
veterán

Minap beszo**am az ébresztést, mert gondoltam kipróbálom az automata csendes órákat: 22:30-tól reggel 7-ig állítottam be. Csakhogy az ébresztő 6:30-kor van, és a fene sem gondolta, hogy saját magamat sem zavarhatom meg o_O Pedig nem kedvtelésből állítottam be ébresztést (szerencsére a rádiós asztali óra tette a dolgát) A logika azt diktálná, hogy csak a külső zavarások: telefon, SMS, egyéb értesítések lesznek némítva, az általam beállított riasztás szólni fog (Blade-en legalábbis így volt). Én meg gondoltam csak a szokásos hiba jött elő, mint sokaknál, de tegnap este a szemeteskuka kivitelére emlékeztető riasztás 23 órára volt beállítva és megjelent a képernyőn a risztás, de néma maradt, közben a Hold ikon már ott vigyorgott az értesítési sávon. Homlokomra csaptam... -.-"

Más:
A korábbi kérdésem még mindig él:

Vannak ezek a gyors kapcsolók a lehúzható panelen, amik a gyári launcher esetén egyenként kitehetők widget-ként is az asztalra.

Ezeket hol lehet megtalálni akár a rendszerben eldugva, hogyan lehet őket kitenni másik home app esetén?

Nova Launchert használok, de itt nincsenek a modulok között.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3114) helixP válasza .DLL (#3113) üzenetére


helixP
nagyúr

Javaslom a Power Toggles-t. Sokkal több mindent tudsz kirakni Widget-be, asztalra, mint gyárilag.

(#3115) .DLL válasza helixP (#3114) üzenetére


.DLL
veterán

Nekem csak a képernyő lezárása gomb kéne semmi más. :D Ha már nincs dupla-kopp...
...és ha már benne van gyárilag ez, minek kéne mégegy app, nemde? ;)

(P.H.)

(#3116) logaritmus


logaritmus
tag

Sziasztok! Lenne egy érdekes kérdésem. Ha Google play nélkül telepítek a telefonra appokat, és utólag ha használni fogom Google playt, látni fogja hogy már felraktam appokat és ha jön hozzá frissítés akkor onnan frissíteni már? Nem lewarezolt appokra gondolok hanem free appokra.

(#3117) Bocsidee válasza .DLL (#3113) üzenetére


Bocsidee
tag

Az ébresztő app beállításaiban be volt kapcsolva, hogy néma üzemmódban is ébresszen?

(#3116) logaritmus: Nem veszi figyelembe a Play.

[ Szerkesztve ]

(#3118) helixP válasza .DLL (#3115) üzenetére


helixP
nagyúr

Mert ez ki tudod tenni a dokkra, szép ikon formájában is pl :) Nem vagyok biztos benne, hogy a gyárit ki tudod tenni.

(#3119) 5150head


5150head
senior tag

Sziasztok! Kb mikor lehet majd megint kapni itthon ezt a készüléket? Kerestem, de mindenhol elfogyott... :F

(#3120) DaveHutt válasza Nkboy (#3108) üzenetére


DaveHutt
őstag

Köszi, telefonon nem találtam. Notin egyből meglett. Egyelore ujrahuztam a telefont, aztan meglatjuk. :)

(#3121) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Próbált már vki telóról wifin keresztül nyomtatni?
Van egy hp wifis nyomtatóm. Telepítettem a HP nyomtatószolgáltatás beépülőt. Írja is a leírásban, h fontos, h be legyen kapcsolva a modul. A rendszer/nyomtatás alatt ott is van a "HP nyomtatási szolgáltatási beépülő modul" és az, h ki(kapcsolva), De nem lehet bekapcsolni. Rábökök, aztán a köv ablakban ki van írva, h a szolgáltatás ki van kapcsolva...
Az engedélykezelőben is engedélyeztem a mobilhálózatot és a wifi használatot.

[ Szerkesztve ]

(#3122) IG55 válasza 5150head (#3119) üzenetére


IG55
senior tag

Ha valóban januártól elkezdik cserélni a kamerákat az Eustocknál, akkor sejtésem szerint onnantól lehet majd náluk kapni.

[ Szerkesztve ]

(#3123) zsoltip


zsoltip
őstag

A mai nap folyamán megkaptam az Ipaky tokot az EU Stock-ról.
A rendelt termék gyorsan, egy nap alatt megérkezett.
Egy észrevételem, avagy kérdésem azonban lenne.
A honlapon szereplő képeken a kamera körüli kivágás mélysége/vastagsága közel azonos mm értékűnek hat, mint a villanó körüli kivágásé (nagyjából 1,3-1,5 mm mélység). A valóságban ez úgy fest, hogy a kamera alig süllyed a tokba (kb. 0,5 mm).
Ez egyedi, vagy az összes tok így került kialakításra?

Köszönöm

(#3124) jUUh


jUUh
addikt

A mi telefonunkra érkezni fog valaha frissebb android alapú MIUI?

Samsung Galaxy S23+

(#3125) .DLL válasza zsoltip (#3123) üzenetére


.DLL
veterán

Azért a fotókon is látszik a különbség, és a valóságban is érthető miért: a kamera kiemelkedik a hátlapból, a LED nem, az Ipary tok pedig lapos, egységes felületű.

(#3124) jUUh: Nagyon remélem! ;] Kéne az a MM. a 64 bit kihasználása maitt... nagyon kíváncsi vagyok rá, úgy mit tudhat. Meg talán egy merőben új rendszer bugmentesebb lenne, mint a mostani (gondlok itt a random ébresztő kimaradásokra, stb.)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3126) jUUh válasza .DLL (#3125) üzenetére


jUUh
addikt

És esetleg van valami hivatalos infó, hogy mikor? Vagy egyáltalán lesz e...

Samsung Galaxy S23+

(#3127) SkyLine3000 válasza jUUh (#3126) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Több forrás is azt hozta le, h az első negyedévben lesz. Elméletileg.:)

(#3128) jUUh válasza SkyLine3000 (#3127) üzenetére


jUUh
addikt

Hát kíváncsian várom. Remélem nem kell csalódnunk.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#3129) janakbacsi


janakbacsi
őstag

ez a rom feltehető a 2014813-as telefonra?
[link]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#3130) bach66 válasza SkyLine3000 (#3121) üzenetére


bach66
tag

SZia!

Én pontosan ugyanígy jártam egy Canon nyomtatóval és a hozzávaló app-pal, mint te. Szóról-szóra. Szóval azt gondolom, újabb MIUI bug...

[ Szerkesztve ]

(#3131) SkyLine3000 válasza bach66 (#3130) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Köszi! Tök jó... Megkérdezem a miui.hu-n, h lehet-e vele vmit kezdeni, mert így semmit nem ér.

(#3133) 5150head


5150head
senior tag

Sziasztok! Ha jól értelmezem a leírást, ha vodafonos vagyok és a 3G kell vidéken is (4G nem kell) akkor a 811 végű teló kelle nekem? :U

(#3134) borsodika válasza 5150head (#3133) üzenetére


borsodika
őstag

a 811-es 1/8-as a 813-as 2/16. (Ram/belsőtárhely)

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#3135) trebrona válasza borsodika (#3134) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ezt már levezették itt, hogy nem így van. :N

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3136) 5150head válasza borsodika (#3134) üzenetére


5150head
senior tag

Akkor ha 2gigásat akarok, melyiket kell választani, hogy tuti menjen a vodával a 3g mobilnet mindenhol?
Vagy a 2 gigásnál már mindegy?

[ Szerkesztve ]

(#3137) helixP válasza 5150head (#3136) üzenetére


helixP
nagyúr

A 3G stabilan megy szinte mindenhol, ahogy azt korábban márs sokszor leírtuk.

Borsodika:Nem így van.

(#3138) borsodika válasza helixP (#3137) üzenetére


borsodika
őstag

Régebben így volt de jó tudni, hogy megvariálták.

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#3139) .DLL válasza borsodika (#3134) üzenetére


.DLL
veterán

A 811/813 a modem verziókban különbözik, mindkettőből van 2;16 GB.

(#3136) 5150head: Ha egy településen a Voda csak 800MHz-en sugároz 3G-t, akkor egyikkel sem vagy beljebb, mert 800MHz-et egyik változat sem támogat, de a 811-et mégis jobbnak írják az összefoglalóban, egy kicsit. De ez ritka esetben fordulhat elő. Magyarország környékéről viszont leginkább csak a 813-assal találkozhatsz, és a külföldi rendeléstől tartózkodnék a gari miatt, amire azért volt párszor szükség.

(P.H.)

(#3140) Shinnokina válasza #65675776 (#3052) üzenetére


Shinnokina
tag

szerintem ennyire azért nem trágy a Xiaomi fényképezője, az én saját házi megítélésem szerint HDR funkcióval szebb képeket készít, mint a Note 3-am, pl (és abban még hdr sincs...pedig mennyivel drágább készülék). nemrég csináltam éjszakai képeket egy havas parkról közvilágítás mellett és bár a Note 3 képei is jók lettek (kivéve a vakuval készülteke, na AZ pocsék minőségű), a Xiaomi semmivel sem csinált rosszabbakat.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#3141) .DLL válasza Shinnokina (#3140) üzenetére


.DLL
veterán

Ez most csak így tök OFF jutott eszembe, hogy mekkora power user lehetsz ha két ilyen nem gyenge telefonod is nálad van. Nekem már egy tepsi is sok :D (Redmi 2 Pro).

(P.H.)

(#3142) helixP válasza .DLL (#3141) üzenetére


helixP
nagyúr

Nemár, mióta tepsi a 4,7 :) Én konkrétan kevesellem ezt a méretet.

(#3143) .DLL válasza helixP (#3142) üzenetére


.DLL
veterán

Mindig is az vót. :Đ Attól mert haladnak előre az évek, nem tűnik kisebbnek.
3,5-4 col A telefon. Nekem. De ilyet ma már nem lehet korrekt hardverrel kapni :( csak ilyen teszkós szarok vannak, de már abból is van 5 colos. 512 RAM-mal. Undorító. :DDD

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3144) jUUh válasza .DLL (#3143) üzenetére


jUUh
addikt

A kisebb méretről eszembe juttattad a kis Sony ( még akkor Ericcson) Xperia Minim... De szerettem azt a telefont. Kicsi volt, sosem fagyott, szép képeket lőtt.

Samsung Galaxy S23+

(#3145) zsoltip válasza .DLL (#3143) üzenetére


zsoltip
őstag

Csatlakozom. Ezt én magam is így vélem. :K
Nekem sem szimpatikus ez a "nagyképernyő a zsebben" dolog. (Milyen zsebben...táskában... :DDD).

[ Szerkesztve ]

(#3146) .DLL válasza zsoltip (#3145) üzenetére


.DLL
veterán

Jah, basszus, majd ezért cseréljek nadrágokat, mert egy részében ez már nem fér el rendesen, pedig sima farmerok, nem ez a skinny lányos csőgatya stílus... :U
ZTE Blade rendben elfért. :)

(P.H.)

(#3147) Shinnokina válasza .DLL (#3141) üzenetére


Shinnokina
tag

Tepsi? A Redmi 2 Pro? Nekem még kicsi is a képernyő....

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#3148) .DLL válasza Shinnokina (#3147) üzenetére


.DLL
veterán

Miattatok kell nekünk is ilyen tepsikkel járni, ha korrekt hardvert szeretnénk. ;] Láthatod, sokan vannak akik visszasírják a 4" körüli méretet. :P De ilyenek a középkategóriában már nincsenek. :(

(P.H.)

(#3149) SkyLine3000 válasza .DLL (#3148) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Én is gondolkodom egy note 2 prime-on, de egyszerűen túl nagy. Valahogy nem szívesen mennék 4,7 fölé. Kíváncsi leszek a Redmi 3ra, bár asszem már az is minimu, 5 lesz.

(#3150) helixP válasza .DLL (#3148) üzenetére


helixP
nagyúr

Abban egyetértek, hogy gáz, hogy nem veszik észre a piaci rést, amit az 5'' alatti normális okostelefonok képeznek, ellenben 4,5-4,7-nél kisebb kijelzőn már nincs értelme a tartalomfogyasztásnak. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.