Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:15:59

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Band 4 téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) #53667584


#53667584
törölt tag

Létezik arra megoldás, hogy (angol nyelven használt) iPhone által küldött (magyar/szlovák nyelvű) értesítéseknél megjelenjenek a magyar ill. a szlovák ékezetes karakterek a mibanden?

(#302) #92691712


#92691712
törölt tag

Nektek is rossz a Mi Fitt?

(#303) lócitrom válasza #92691712 (#302) üzenetére


lócitrom
őstag

nem.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#304) #92691712 válasza lócitrom (#303) üzenetére


#92691712
törölt tag

Már nálam sem. Közben megjavították.

(#305) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Mi lehet az oka annak, hogy az utóbbi hetekben a Mi Fit alkalmazás szignifikáns mértékben leszívja az üzemidőt. Mai érték 36%, miközben másik eszközön ahol sokkal több funkció van bekapcsolva, ugyanez a szám 0,6%

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#306) Árpi001 válasza bb0t (#305) üzenetére


Árpi001
senior tag

Jó kérdés.
Egy ideje csinálja..
Nekem ma 27% ot szívott le..
Bárkinek ötlet?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#307) lck válasza Árpi001 (#306) üzenetére


lck
senior tag

1.0.7.60 firmware - rel minden tökéletes, csak ugye a régi firmware használata kissé macerás. Egyrészt feltenni, mást pl. Mi fit azonnal lefrissíti. Ezért jelenleg Mibandage - al használom.

(#308) Criminal017 válasza bb0t (#305) üzenetére


Criminal017
őstag

Törölhető

[ Szerkesztve ]

(#309) Árpi001 válasza lck (#307) üzenetére


Árpi001
senior tag

Köszi.
De ha a Mi Fit le frissiti, akkor mindegy..

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#310) lck válasza Árpi001 (#309) üzenetére


lck
senior tag

Itt vannak firmware-k, leírás, meg módosított Mi Fit ( ami nem frissíti ). Ez itt eredetileg a magyarítás miatt van fenn, de a régebbi firmware használatra is alkalmas. Hozzáteszem én megvásárolt Mibandage programmal használom, amivel szintén lehet firmware-t cserélni: https://bit.ly/miband4hu

(#311) goblin1983


goblin1983
tag

Sziasztok!
Ma érkezett meg a karkötő. Gondoltam kezdjük el a frissítést, magyarítást.
Egy Xiaomi Mi9 telefonom van MIUI10 van rajta. Eddig is volt Mi Fit alkalmazásom, használtam is párszor Google fiókkal léptem be. Párosítottam a karkötőt, frissítette is magát 1.0.9.34-re. Mi Fit töröl, felrakom a módosítottat és nem tudok belépni. Nyomok a Google ikonra, kiválasztom a fiókot és onnantól semmi, csak tekeri a karikát, de nem lép be az alkalmazásba.
Erre van valakinek megoldás?

(#312) Árpi001 válasza lck (#310) üzenetére


Árpi001
senior tag

Köszönom!

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#313) lck válasza goblin1983 (#311) üzenetére


lck
senior tag

Esetleg próbáld meg az itt linkelt régebbi [4.0.6-os] Mi Fit-tel.

(#314) goblin1983 válasza lck (#313) üzenetére


goblin1983
tag

Köszi, megpróbálom.
Több tucat telefont, tabletet rootoltam már, tettem rájuk főzött ROM-ot, különböző módosításokat, téglásítás nélkül. Ezzel meg egyszerűen nem boldogulok. :(
Mi Fit-en keresztül magától felfrissítette 1.0.9.34-et. Most megpróbáltam azt, hogy felraktam azt a firmware-t, ami a frissített leírásban van. Fel is rakja, de már a MB4HU_v89.res-t nem tudom felrakni, sikertelent ír rá.
És értem ami le van írva, csinálom lépésről lépésre, de egyszerűen nem boldogulok. Már vagy 5 órája olvasom, pörgetem, próbálom. Elkeserítő :(

(#315) goblin1983 válasza lck (#313) üzenetére


goblin1983
tag

Sajnos ezzel sem működik.
Itt egy srác hasonlóan jár, ha jól értem, de nem értem mi a megoldás. [link]

(#316) goblin1983 válasza goblin1983 (#311) üzenetére


goblin1983
tag

Ahogy nekem sikerült [link] de nem ez a tuti, hanem a leírásban itt: [link] eszerint kell csinálni!

(#317) Antosz


Antosz
tag

Most komolyan. Azt a pár angol szót amit kiír, nem lehet érteni? Ikonok is illusztrálják. :DD :DD :DDD :))

Apple iPhone 13 - Apple Mac Mini M2 (2023)

(#318) lócitrom válasza Antosz (#317) üzenetére


lócitrom
őstag

nyilván nem mindenkit zavar. aki csak a főmenüig jut el, annak persze mindegy, hogy egyébként egy ~260 soros szövegállományról van szó ;)

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#319) hudyfiu


hudyfiu
senior tag

Nem tudom hogy az új mi fit miatt ami csak indiában elérhető még elvileg vagy alapból tudja de ez alapján meg lehet oldani a windows feloldást az órával:

https://www.youtube.com/watch?v=HWalGLJ52S8

(#320) hudyfiu válasza hudyfiu (#319) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Ha össze van kapcsolva géppel akkor viszont a telefon nem látja.
Sok értelme így viszont nincs.

(#321) Bandoszka válasza forcegt (#287) üzenetére


Bandoszka
csendes tag

Szia!
Nekem is ez a bajom azzal a különbséggel, hogy nekem pocof1-em van.
Valaki tudna segíteni?
Köszönöm

(#322) Bogyóka82 válasza forcegt (#287) üzenetére


Bogyóka82
lelkes újonc

Szia! Nekem is 2 napja frissített a telóm Android 10re és szerintem azóta nem kapok értesítéseket. Te jutottál valamire a dologgal kapcsolatban? :F

(#323) TripleB


TripleB
senior tag

Sziasztok!

Endomondo-val összekapcsolva használja valamelyikőtök a pántot?

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#324) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Most vennék egy Band4-et. Amire használnám: értesítések (Signal, Viber, Messenger), Bejövő hívás / sms. Hívás némítás, elutasítás, ébresztés.
Elég felraknom a Mi Bandage-t? Párosítás, band frissítés, ékezetek (mind) menni fognak?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#325) Bandoszka válasza Bogyóka82 (#322) üzenetére


Bandoszka
csendes tag

Szia! Most úgy néz ki, hogy rendben van, pár napja nem dobálja le.

(#326) szrekuc


szrekuc
friss újonc

Sziasztok! Lehet, hogy már volt kérdés, de nem találtam keresés alapján.
Mi band 4 boldog tulajdonosa vagyok tavaly december óta. Két problémám van most vele, mind a kettő telefonváltás miatt. Egyrészt a history totál eltűnt, tehát ami gyalogolt eddigi km-em volt vagy egyéb, az mind eltűnt, nulláról indult. Az új telefonhoz való csatlakozás előtt csináltunk egy gyári visszaállítást, mert sehogy sem akartak összecsatlakozni, lehet, hogy ez volt a gond? Vissza lehet még állítani?
A másik, hogy a telefonról folyamatosan lecsatlakozik a mi band (vagy a telefon a bandről, nem tudom). Huawei P9 Lite 2017 van jelenleg; előtte sem egy mai csirke volt (Samsung S5), de azzal simán ment minden, a Huawei-jel viszont nincs meg a kapcsolat valamiért. Nap végén újra csatlakozik, amikor az alkalmazásba belépek, hogy lássam az adatokat, akkor szinkronizál, de egyébként elveszti.

Bónusz kérdés:
Az létezik, hogy más adatokat mér akkor, ha telóra van csatlakoztatva és akkor, ha nincs? Ugyanabban a tempóban megyünk esténként, de mégis sokkal lassabbnak mér, sőt, a megszokott útvonalon már tudom, hogy hova esnek a kilométerek, és most azok sem teljesen oda esnek. Ez vajon miért van?

Köszi! :)

(#327) e-newsee válasza szrekuc (#326) üzenetére


e-newsee
addikt

A history kérdésre nem tudom a választ, de szerintem is a visszaállítás lehetett a gond.
A folyamatos lecsatlakozás talán azért lehet, mert a Huawei kilövi az appot a háttérből. Valahogy azt kellene rákényszeríteni, hogy tartsa bent a memóriában. Legalábbis az, hogy az app elindításakor csatlakozik, és szinkronizál, az erre utal.
Bónusz kérdés:
A távolságot nem tudja az óra önmagában mérni, mert GPS nincsen benne. Ha nincs felcsatlakozva a telefonra, akkor logikusan a beállított testmagasság adatokból számol egy lépéshosszt, és a szenzoraira támaszkodva abból saccol egy megtett távot. Az nyilván nem olyan pontos. Ha a telefon is nálad van, akkor pedig a teló GPS-ét használja.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#328) Bogyóka82 válasza Bandoszka (#325) üzenetére


Bogyóka82
lelkes újonc

Szia! Egy hétig kb. tényleg minden rendben volt, de nekem tegnap óta megint csinálja. :F Mindent próbáltam már, de egyszerűen nem tudom, hogy mi lehet a gond. :W

(#329) lócitrom válasza Bogyóka82 (#322) üzenetére


lócitrom
őstag

talán ez.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#330) andrys83


andrys83
aktív tag

Sziasztok.egy darab ertesites nem jon az orara.be van kapcsolva.tud valaki segiteni?

(#331) Antosz válasza andrys83 (#330) üzenetére


Antosz
tag

Én sem kapok értesítést az utolsó frissítés óta. Szerintem valamit megint elbénáztak a firmwar-ben. Csak tudnám miért kell mindig baszogatni valamit, ami jó... :W :U

Szerk.: Ja és a fényerőn is visszavehettek így kompenzálva az akkuidőt, mert 3 kockán van és sokkal sötétebb a kép mint volt. 5 kockán olyan világos kb mint 3 kockán volt azelőtt.

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 13 - Apple Mac Mini M2 (2023)

(#332) andrys83 válasza Antosz (#331) üzenetére


andrys83
aktív tag

Az annyukat mar.en most vettem.mennyi idő közönkent lehet frissiteni?

(#333) hudyfiu válasza andrys83 (#330) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Nekem se jött sokszor értesítés mostanában.
Én is azt hittem firmware gond de tegnap már annyi minden hülyeséget csinált a telefonom hogy újratelepítettem és mivel amúgy is a notify programot használom az órához, most nem tettem fel a mi fit programot, egyenlőre nincs gondom azóta.

10.0.9.42 firmware van az órán, talán ez a legújabb.

Szóval lehet valahogy az kavar be.

(#334) Antosz válasza andrys83 (#332) üzenetére


Antosz
tag

Havonta frissítik. Én Mi Fit-et használok.

Apple iPhone 13 - Apple Mac Mini M2 (2023)

(#335) hudyfiu válasza hudyfiu (#333) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Válaszolok a sajátomra már ha hülyeséget írtam :)
2 nap után megint nem jöttek az értesítések.
Most a notify által javasolt/új rendszernek írt 22-es végű fw-t raktam az órára.
Hátha ez megoldja.

(#336) Bandoszka válasza Bogyóka82 (#328) üzenetére


Bandoszka
csendes tag

Pont ez volt nekem is.
Ment rendben egy darabig, azután már csak úgy küldött értesítést újra, ha újraindítottam a telefont. Nem tudom mi lehet...

(#337) Bandoszka válasza Bandoszka (#336) üzenetére


Bandoszka
csendes tag

Nah, most megfigyeltem, akkor kapcsolódik le, ha felteszem a telefont töltőre, és csak újraindítás után lehet visszakapcsolni.
Írt már valaki a xiaominak ezzel kapcsolatban vajon?

(#338) hudyfiu válasza Bandoszka (#337) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Biztos jelezték már.
Nekem mióta visszaraktam a 22-es végű fw-t azóta nincs hiba.

(#339) lypen99


lypen99
aktív tag

Na beszállok én is a buliba, tegnap kaptam ajiba egyet, nagyon csiri a kis ketyere. :D

(#340) Bogyóka82 válasza Bandoszka (#336) üzenetére


Bogyóka82
lelkes újonc

Lekopogom, de pár napja megint minden ok. Egyébként most olvastam egy másik fórumon, hogy Amazfit GTR óra is nyújtja ezt az "élményt". 🙄

(#341) Árpi001 válasza Bandoszka (#337) üzenetére


Árpi001
senior tag

Nálam ugyan ezt csinálja...

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#342) Bandoszka válasza Árpi001 (#341) üzenetére


Bandoszka
csendes tag

Nah...
Nekem mostanában nem esett le.
ÉééééS ma jött egy frissítés is a rendszerhez, remélem benne volt a 'hibajegy' javítása is...

(#343) .kissnorbi.


.kissnorbi.
csendes tag

Sziasztok! Problémám a következő. Teljesen jól méri a pulzusom, kivéve ha elmegyek biciklizni. 1 órát tekertem, végig 59-65 között mutatta a pulzusom. Mikor végeztem és leszálltam a bicikliről, akkor szépen felment 125-re. Valaki tapasztalt már hasonlót?

(#344) Szepi-21


Szepi-21
friss újonc

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon!
Tegnap vettem egy Xiaomi Mi Band 4-et!
Még nem tudom mennyire jó vagy rossz vétel volt.
Méri a pulzust, kalóriát, lépést, távolságot(nem tudom milyen pontossággal, még nem kontrolláltam ) , de az esti alvást se a Mi Bandage, se a Mi Fit nem regisztrálta, csak a Notify&Fitnes program!
Ez mitől lehet?
Egyenlőre el vagyok veszve a beállítások tengerében!
Mindegyik program csak az alap, mert nem tudom még melyikből érdemes a Pro-t megvenni
Az alvásmonitorozás miatt vettem(meg a háttérképek miatt :D), mert sajnos a munkámból kifolyólag rendszertelenül alszok!
Persze, olvastam, hogy a konkurencia karkötője, hivatalos(abb), de mivel ez az első ilyen "órám", ezért valahol el kell kezdeni. Az a kb. 10ezer forint nem vészes érte. Csodákat meg nem várok.
Ha tudtok ebben segíteni, hogy mit kell beállítani a Mi Fit, meg a Mi Bandage-nál, megköszönöm!

Soha ne mondd hogy SOHA!

(#345) lck válasza Szepi-21 (#344) üzenetére


lck
senior tag

Azért nem akarlak túlzottan elkeseríteni, de a karkötőnek az értesítési funkciója a leghasználhatóbb a többi eléggé "tájékoztató jellegű" Pl. nincs benne GPS ezért csak a telefonnal együtt használva nyújt elfogadható pontosságot. Vagy pl ha éjszakás munkád van, az utána következő nappali alvást már nem igazán méri. Mondjuk ennyi pénzért ennyi jár.

(#346) Szepi-21


Szepi-21
friss újonc

Írtam, hogy nem várok csodát!
Csak azért furcsállom, hogy semmit nem mutat alvásra se a Fit, se a Bandage, mert a Notify meg akár még pontos is lehet alvás szempontjából!
Mondjuk biztos nem tettem meg annyi métert felkelés óta, amennyit a Notify most mutat!
Majd tesztelem, aztán lehet meghagyom csak órának.

Soha ne mondd hogy SOHA!

(#347) hudyfiu válasza Szepi-21 (#344) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Nekem mindegyik jól működött.
Vannak eltérések alvásnál, lépésnél de nagyon nem merültem bele.
A notify pro eléggé megérte szerintem.
Nagyon sok extrát tud.
Remélem a band 5-öt is támogatja majd :)

Viszont egyre több mindent tud és sok mindennel össze lehet kötni a mi fit-et ha MIUI rendszer van a telefonodon.

Még teszt alatt van szerintem de alakítják...

(#348) Szepi-21


Szepi-21
friss újonc

Hát egy nap után sikerült leejtenem!
Pontosabban kocsimosás közben valahogy leesett a csuklómról! Ennek "örülök", mert remélem meló közben is el fogom hagyni!
Nincs valami jobb "szíj" hozzá?

Soha ne mondd hogy SOHA!

(#349) kg.andras


kg.andras
csendes tag

Üdvözletem! Találkozott már valaki olyan hibával, hogy a karkötő egyszercsak leáll az automatikus pulzus- és alvásfigyeléssel? 2 napja kezdte, előtte semmit nem állítottam át. Az alkalmazásban engedélyezve van mindkettő, a karkötő alján is látom villogni a zöld ledeket, mégsem mutatja az app a mérések eredményét. Ha kézi mérést csinálok, akkor az meg működik.
A karkötőt már visszaállítottam gyári beállításra, az appot újratelepítettem, de a hiba ugyanaz és nem tudom, merre tovább.

(#350) IT user válasza kg.andras (#349) üzenetére


IT user
tag

Nálam is ez a helyzet, semmi sem változott, de 2 napja nincs alvásadat.
Szerk.: 2 napja frissült az app, azóta nincs pulzus szinkron, így alvásadat sem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.