Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) grizlisandor válasza grizlisandor (#1176) üzenetére


grizlisandor
addikt

Végre befutott a karkötő, beállítottam és reménykedek, hogy reggel ébreszt. :)

(#1252) Gloob válasza KamuMazsola (#1250) üzenetére


Gloob
addikt

Arra a magyarosításra nagyon vigyázz! Nagyon úgy néz ki jelenleg, hogy nem lesz több magyarosított firmware. Sajnos...

Samsung Galaxy A52S

(#1253) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Családba lett rendelve 2 ebből a csodából. Most az a kérdésük, hogy milyen, melyik appot érdemes leszedni hozzá a play áruházból?
Van értelme a magyarításnak?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#1254) sutszi válasza Gloob (#1252) üzenetére


sutszi
veterán

Hogy-hogy?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1255) Kátai


Kátai
senior tag

Most tettem fel először töltésre 13%-nál,de nem akar elindulni a töltés.Töltő jó (eredeti Xiaomi).Ötlet?

(#1256) -secret- válasza Kátai (#1255) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Mi Band 2-mnél van, hogy 15x kell belecsúsztatnom abba a töltőbe mire jelzi a töltést. Próbálgasd!

(#1257) grizlisandor válasza grizlisandor (#1251) üzenetére


grizlisandor
addikt

Rövid beszámoló az első élményekről.
Csatlakozás után 2x is fw frissítést csinált. 26% töltöttséggel lett beüzemelve.
Furcsa, hogy nincs xiaomi felirat a karkötő részen, pedig a MB2-n volt.
MB2-őt alig vettem észre, ha rajtam van. Jobb volt szerintem karpánt kialakítása és könnyebb is volt az óra.
Reggel nem ébresztett a beállított időben, mondjuk ez nem sokat fejlődött MB2 óta(ott se sikerült mindig). Pár perccel később szól a telefon, de sikerült visszaaludnom, utána már szólt az óra(tök jó a funkció az ébresztés megszüntetésére). ;]
MB2 kínai verzióhoz képest jobb a kijelző fényereje.
Kigyomláltam az időjárást, mert csak az alvásszinkronizációkor csatlakoztatom bt-n a telefonhoz.
Kíváncsi vagyok, hogy milyen üzemidőt fut nálam a karkötő.

(#1255) Kátai:
Mint -secret- kolléga mondja próbálgatni kell, töröld meg az érintkezőket az nálam állatában bevált az MB2-nél.

(#1258) CptAdamica válasza Kátai (#1255) üzenetére


CptAdamica
veterán

Gép elején lévő USB-vel nekem sem akart elindulni, majd bedugtam hátra ott jó volt, meg a monitor oldalán is. :)

Megyen!

(#1259) Kátai válasza -secret- (#1256) üzenetére


Kátai
senior tag

Ez volt a gond.De azért köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1260) Gloob válasza sutszi (#1254) üzenetére


Gloob
addikt

Ezért. Rajen tegnapi írása a miuihu fórumon a témában.
"Az ékezetes magyar firmware fejlesztése megakadt, eddig az oroszok segítettek a firmware összerakásában. 1.5.0.2-nél leállt a projekt és csak a hivatalos nyelvet fogják támogatni. A gányolt verziót viszont nem erőltetném tovább"

Samsung Galaxy A52S

(#1261) KamuMazsola válasza Gloob (#1260) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Akor ezek szerint, ha frissíteni szeretném a későbbiekben a karperec freeware-t, akkor a GadgetBridge alkalmazással rá kell rakni mondjuk a nemzetközi fw-t valamint a play-es mi fitet a telóra és lehet frissíteni? Vagy ez nem ilyen egyszerű?

Üdv.: KamuMazsola

(#1262) Gloob válasza KamuMazsola (#1261) üzenetére


Gloob
addikt

Hát, hát, hát .... Neked tudtommal kínai van (nekem is). Ha a playról frissíted az appot és abban magasabb ver.számú firmware van mint az órádon, akkor szó nélkül frissíteni fogja kínaira. Keresel az új firmware verziójával egyező verziójú angol firmware-t, és azt felteszed a GadgetBridge -el. Ezt már nem fogja frissíteni, angol lesz a nyelv, de az ékezeteket furán kezeli. Ezen tud segíteni a MiBandage. Egyébként Rajen már csinált egy moddolt MiFit-et, amiben az angol firmware van bent a magyar helyett, mivel az nincs az 1.6.0.16-ból. A miuihu-ról letölthető.
A global verziósok szerencsésebb eset. Ott a playos MiFit frissítéssel frissül a firmware is, ha van bent újabb, és a nyelv marad angol!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#1263) Disque válasza Gloob (#1262) üzenetére


Disque
aktív tag

És azt lehet már tudni, hogy a mifit app honnan tudja, hogy a band kínai, vagy global?
Mert ha csak a rajta levő fw alapján dönti el akkor lehetne a kínaiakat is globalosítani.

(#1264) Gloob válasza Disque (#1263) üzenetére


Gloob
addikt

Nem hiszem, hogy azt nézné csak. Amit én olvastam róla, más a hardver verzió száma a kínainak, és a globalnak. Gondolom ez is számít. De pontosan nem tudom. Azt is csak sejtem, hogy nem lesz egyszerű globálosítani.
[link]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#1265) Meggyi001 válasza Gloob (#1264) üzenetére

Hát én eddig 4-et rendeltem haveroknak meg a családnak, mind cn verzió volt, a legolcsóbb, 2-ön iphone-os cucc lett, kettő meg droidos, mind magyar. Vagy most rosszul értelmezem amit írtál... Vagy most globálosítás alatt mit értesz?

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#1266) KamuMazsola válasza Gloob (#1262) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Igen nekem (is) kínai van. Most, hogy sikerült magyarosítani, nekem jó így, csak azért gondoltam a frisssítésre, mert a mi band 2-nél volt olyan, hogy nem mért pulzust egy idő után, csak ha a frissítést megkapta. Másért nemigen kell frissítenem, új funkciókat gondolom nem kap már amiért volna értelme. Fitness guru sem vagyok, inkább kütyübuzi. Azon kívül, hogy óra, az értesítés funkcióit maximálisan kihasználom meg az alvásmonitort és a napi lépésszámot figyelem, az ébresztést esetleg néha használom. Szóval amíg nincs ok a frissítésre, addig marad így. Vagy másképp: ami jó azt nem javítom meg. :)

Meggyi001: A globálosítás alatt azt érti, hogy a kinai verziósból maradandóan globál verzióst csinálni.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#1267) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Erre tudnátok mondani valamit?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#1268) M3aN válasza HoTaZo (#1267) üzenetére


M3aN
senior tag

Mi fit az alap, esetleg mi bandage.

[ Szerkesztve ]

(#1269) Gloob válasza Meggyi001 (#1265) üzenetére


Gloob
addikt

Igen rosszul.😀 Globálosítás alatt azt értem, hog a chájna verzióból global verzió legyen, mindazon jellemzőkkel ami a globál vezió előnyei. Elsősorban a playos MiFit frissítésekor, ha van bent új fw, akkor ne kínai nyelvre váltson vissza alapértelmezetten, hanem angolra. Ezt sokan szeretnék. (Én is megelégednék vele). No ez fog nehezen menni, ha egyáltalán megy.

Samsung Galaxy A52S

(#1270) HoTaZo válasza M3aN (#1268) üzenetére


HoTaZo
őstag

Köszönöm!
A Mi fit sima vagy a Mi fit magyar, amit érdemes?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#1271) Gloob válasza KamuMazsola (#1266) üzenetére


Gloob
addikt

Szinte teljesen egyforma a használati módunk. 60 felett már én sem nagyon sportolok, nekem is inkább a kütyümánia az "erősségem" 😀. Valóban jeleleg ami új funkció,.abból az egyik az éjszakai mód fényerő, az neked is megvan. A másik, az a 1.6.0.16-ban jelent meg, hogy az óráról is lehet tevékenységet indítani. Ezen kívül nincs más, legfeljebb esetleges bugok javítása, meg talán a fejlődő, esetlegesen pontosabb algoritmus.

Samsung Galaxy A52S

(#1272) M3aN válasza HoTaZo (#1270) üzenetére


M3aN
senior tag

Én csak egyfélét látok, de ne is gondolkodj sosem másban, csak a rendes gyári app-ban. Egyébként az is tud magyarul.

(#1273) tknof1871 válasza Kuczi911 (#1228) üzenetére


tknof1871
őstag

Én nem mertem engedélyt adni. Nem tudom hogyan lehet törölni a Mi Band-ból az üzeneteket. SMS-ben kapok értesítést a számlám állapotáról, SMS-ben kapok belépési kódokat accountokhoz. Pebble-n ezeket én törölhetem a Notification-ből (olvasás után mindent törlök). Mi Band 3-nál mi van ezekkel? Felvillannak és rögtön törlődnek maguktól?

Xiaomi van már olyan megbízható, hogy mindenhez meg lehet adni neki a hozzáférést.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1274) HoTaZo válasza M3aN (#1272) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ok, köszönöm!
Amikor írtam be a Mi fit et, akkor adott a lista "Mi fit magyar"-t, de most látom, hogy ugyanazt hozza ki.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#1275) Disque válasza tknof1871 (#1273) üzenetére


Disque
aktív tag

Hosszan nyomod a gombot amikor az üzenet oldalon vagy, igaz akkor kitörli az összes üzenetedet, ami a bandon van de gondolom ez nem okoz problémát.
De ha paranoiás vagy akkor ne adj neki engedélyt, bár szerintem ha el is jut hozzájuk az adat, úgysem tudnak vele mit kezdeni :)

(#1276) NORBl


NORBl
aktív tag

Magyarosítani szeretném az eszközt. Linkelnétek olyan forrást, amit használva könnyen meg tudom csinálni?

(#1277) KamuMazsola válasza NORBl (#1276) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Én ez alapján csináltam.

Üdv.: KamuMazsola

(#1278) bagyulus


bagyulus
tag

Hogyan kell telefonszámmal regisztrálni

(#1279) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Mit kell csinálni ahoz, hogy idő mellé (fölé/alá) pulzust is kiírja?

Egyszer volt ilyen fél napig nem tudom mit nyomtam hogy ilyen legyen, meg vissza is változott. Igazából folyamatosan kéne.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1280) KamuMazsola válasza Dare2Live (#1279) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Csak tipp: a kütyün a középső nézetet választod ki és a telón elindítasz egy séta tevékenységet.

Üdv.: KamuMazsola

(#1281) Notalab


Notalab
tag

Sziasztok!
Tegnap megjött a MB3, de ott elakad a "magyarosítás", hogy:

...
"- Nyisd meg a Gadgetbridge appot, bökj a jobb alsó kék körre
- Miután megtalálta a karkötőt, párosítsd vele
- Ha sikeres volt a csatlakozás, akkor lépj ki az alkalmazásból
"

Nem csatlakozik az istenért sem! MiFitben leválasztva, letörölve, Cashe törlés többször is, bluetooth ki-be kapcsolás, ujraindítás, de nem csatlakozik a Gadgetbridge-ben, így a fw-t sem lehet telepíteni.

Üzenet "csatlakozás az eszközhöz:nincs csatlakozva"

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

...

(#1282) Meggyi001 válasza Notalab (#1281) üzenetére

De először nem egy móddolt mi fit-el próbálnád? Vagy milyen verzió van az órán?

Aztán, volt nekem, hogy a Gadgetbridge csak mittudomén negyedszeri keresésre találta csak meg. Adj neki időt és türelmet :)

https://gamergep.hu/

(#1283) Notalab válasza Meggyi001 (#1282) üzenetére


Notalab
tag

A 2.Metódus szerint próbálom ahol a MiFit-et le kellet törölni.
Nekem nem globál van, és nem írtam fel mi van az órán, de tegnap egyből lefrissítette a (gondolom) legfrissebb fw-re.

[ Szerkesztve ]

...

(#1284) Gloob válasza Notalab (#1283) üzenetére


Gloob
addikt

A GadgetBridge-el csatlakozáshoz mint írták, türelem kell. Én is vagy fél órát játszottam vele utoljára, mire sikerült. Pedig volt minden, no meg nem először csináltam. Egyszer csak csatlakozott. Azért azt nézd meg, hogy a BT eszközök között nincs-e ott a Band. Ha igen, akkor töröld. A MiFit-et ugye csak leválasztás után törölted? Mellesleg a playos MiFit ha frissítette a Band-et, akkor a legfrissebb firmware van fent, az 1.6.0.16. Ahhoz viszont nincs magyarítás, és nagy valószínűséggel nem is lesz. Így csak a downgrade marad, mint lehetőség, az pedig vagy összejön, vagy nem. Egyébként a MiFitet nem kell feltétlenül törölni, viszont a Band-et feltétlenül le kell választani róla!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#1285) Notalab válasza Gloob (#1284) üzenetére


Notalab
tag

Igen a 1.6.0.16. van rajta -közben megnéztem-. Akkor így jártam. Köszi a segítséget!

...

(#1286) Gloob válasza Notalab (#1285) üzenetére


Gloob
addikt

Na, most azért nem muszáj feladni. A GadgetBridge-nek attól még csatlakozni kell. Ha nem is magyar, de van az 1.6.0.16-ból angol firmware. Azért csak érthetőbb, mint a kínai? No meg meg lehet próbálni a downgrade-t is. Hátha..... Persze csak saját felelősségre szigorúan!

Samsung Galaxy A52S

(#1287) Notalab válasza Gloob (#1286) üzenetére


Notalab
tag

Köszi! Az angol fw-t honnan tudom leszedni?

...

(#1288) Gloob válasza Notalab (#1287) üzenetére


Gloob
addikt

A miuihu fórum, ahová írtál, 90 oldal, egy Rajen hozzászólásból. Az IOS felhasználókhoz szól az elején.

Samsung Galaxy A52S

(#1289) Disque válasza Notalab (#1285) üzenetére


Disque
aktív tag

A leválasztás előtt a Mifitben bekapcsoltad az eszköz felfedezhetőséget?

(#1290) Meggyi001

Csak kérdezem....csinált már valaki downgrade-et, amiről tudunk/tudtok?

https://gamergep.hu/

(#1291) Victoryus94 válasza Meggyi001 (#1290) üzenetére


Victoryus94
őstag

Tudtommal nem lehet.

(#1292) Gloob válasza Meggyi001 (#1290) üzenetére


Gloob
addikt

A miuihu fórumon egyszer valaki írta, hogy sikerült neki. Én ennyiről hallottam.

Samsung Galaxy A52S

(#1293) Notalab válasza Gloob (#1288) üzenetére


Notalab
tag

Köszi Gloob, az angollal sikerült! De ilyenkor is kell a RES fájlt is telepíteni? ( és akkor melyiket ami az összefoglalókban van?)
Nem Disque, ezt nem tettem meg, köszönöm a tippet. Ezt nem láttam az összefoglalóban.
Ha fennt van az angol a GadgetBridge-t törölhetem a telóról, vagy az kell rá a MiFit MOD mellé?

Köszönöm a segítséget! :R

Megj.: Most a "RES" telepítés nélkül is angol, és működő képesnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

...

(#1294) Gloob válasza Notalab (#1293) üzenetére


Gloob
addikt

Én nem tettem rá semmilyen res file-t. Igen törölheted, fagyaszthatod, nem kell. Minden esetre szüntesd meg a párosítást vele, mielőtt törölnéd. Mellesleg hagyhatod is fent, hátha még szükség lesz rá. Enni nem kér, sok helyet sem foglal. A lényeg a kapcsolat törlése.

Samsung Galaxy A52S

(#1295) Notalab válasza Gloob (#1294) üzenetére


Notalab
tag

Rendben, értem. Nagyon köszönöm! :R
Huhh, azért így jóval használhatóbb!

...

(#1296) Gloob válasza Notalab (#1295) üzenetére


Gloob
addikt

Nincs mit. Ugye, aztán még fel akartad adni.

Samsung Galaxy A52S

(#1297) menledge


menledge
senior tag

Sziasztok!

Másfél hete használom a band3-at, mifit, mibandage letöltve. Mifit-nél: a pulzus érzékelésnél az alvásfigyelő van beállítva. Amikor mifitben ránézek a pulzusra (a pulzusszámnál), ott semmit sem mutat. Csak egy-egy direkt mért adatot. Ha átállítom automatikusra, mondjuk fél órára, és utána visszalépek oda ahol írnia kéne a pulzust, akkor mutatja azt amit este mért. Nem lehet megnézni az állítás nélkül az esti adatokat valahogy? Ez egy bug lenne? Valamint egy kérdés, mifit nem tud hívófél kijelzést? Csak emiatt nem akarnám megtartani a mibandaget.

Köszi előre is!

Üdv! :)

(#1298) Gloob válasza menledge (#1297) üzenetére


Gloob
addikt

Pedig, ha akarod a hívó szám kijelzést, akkor meg fogod tartani. Esetleg használod a telefont angolul.

Samsung Galaxy A52S

(#1299) krizmo_ válasza menledge (#1297) üzenetére


krizmo_
addikt

Üdv,

"Nem lehet megnézni az állítás nélkül az esti adatokat valahogy? Ez egy bug lenne?"

Ez nem bug, mindenképpen át kell állítani, hogy megnézhesd.

(#1300) void-s


void-s
újonc

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy egy pár napja használom a miband3-at iPhone al. Igazából jól működik semmi gond nincs vele, csak tegnap vettem észre hogy a hátán levő zöld szenzorok szinte mindig mennek. Tehát hiába van kikapcsolva a mifit-ben a pulzusmérés akkor is vibrálnak a szenzorok. Ha megszüntetem a telefonnal a kapcsolatot akkor abba hagyja. Ha újra párosítom újra bekapcsolnak a szenzorok. Ez normális vagy valami galiba lehet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.