Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Húzós lett az NFC-s verzió...

(#602) chatran válasza -secret- (#601) üzenetére


chatran
őstag

Nem látok árat.

(#603) Gloob válasza chatran (#602) üzenetére


Gloob
addikt

Pedig van 71$, és feliratkozós.

Samsung Galaxy A52S

(#604) chatran válasza Gloob (#603) üzenetére


chatran
őstag

Akkor már inkább a Heyho, olcsóbb, színesebb van benne NFC és még a pántból sem kell kivenni, ha tölteni kell.

(#605) Gloob válasza chatran (#604) üzenetére


Gloob
addikt

Hát ha már itt tartunk, akkor inkább egy Amazfit Bip. Igaz NFC nincs benne, de minek is. Viszont van beépített GPS, sokkal jobb üzemidő, tökéletesen látható kijelző a legnagyobb napsütésben is, azt sem kell kivenni. Igaz csak IP68, tehát úszni nem jó. Végül az is 60$.

Samsung Galaxy A52S

(#606) Janaboy válasza chatran (#604) üzenetére


Janaboy
veterán

Meg nem is a mi fittel megy es tarsai, nem egy kategória.

Janaboy

(#607) vinczetibor válasza Janaboy (#606) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Mivel megy, ha nem a Mi Fit-tel? A Mi Fit alapvetően nem rossz. Nekem van egy Lenovo band-em is, de annak az app-ja egy kalap szhar. Néhány óra alatt lemeríti a telefont.
Az Amazfit Bip-et tudom ajánlani, de azt könnyű téglásítani. 47 GBP-ért nagyon drága az a színes band... Black Friday-kor 30 GBP-ért vettem a Bip-et.

(#608) Janaboy válasza vinczetibor (#607) üzenetére


Janaboy
veterán

Mi homet irtak.

Janaboy

(#609) kirusz1 válasza vinczetibor (#607) üzenetére


kirusz1
őstag

Sajnos most a bip nincs 50 alatt.Miért könnyű téglásitani?

(#610) vinczetibor válasza kirusz1 (#609) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Mert nincs rajta usb port. Az összes ilyen kütyüt nagyon könnyű tönkretenni, ha nem csak a gyári dolgokat használod rajta, mert ha a BT nem csatlakozik a szükséges app-hoz, akkor nincs esély a javításukra. A gyártó nem tudja javítani ezeket. Nekem két döglött Bip-em van és csak annyit csináltam, hogy bétás Mi Fit-tel használtam őket.

(#611) kirusz1 válasza vinczetibor (#610) üzenetére


kirusz1
őstag

pedig lehet magyaritani őket.akkor ez nem veszélytelen művelet?

(#612) vinczetibor válasza kirusz1 (#611) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Egyáltalán nem veszélytelen.

(#613) chatran


chatran
őstag

Van valami jó tippetek, hogyan kell kiszedni civilizáltan a pántból a Band3-at? Csodálom, hogy még senki nem panaszkodott erre. :)
Míg az 1-2-t egy határozott mozdulattal könnyedén ki lehetett pattintani, ennél rendesen kell erőszakoskodni.
Alulról szoktam felfelé izomból nyomni a Band alsó részét, de csak sokadik próbálkozásra szokott sikerülni, úgy, hogy szegény szíj majd szétszakad.

(#614) -secret- válasza chatran (#613) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Legalább nem hagyod el a kapszulát. :)

[ Szerkesztve ]

(#615) sutszi válasza chatran (#613) üzenetére


sutszi
veterán

Én is ezt tapasztalom. Sok lehetőséged nincs azon kívül, hogy próbálsz óvatos lenni amennyire lehet.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#616) Breki


Breki
veterán

Sziasztok, tegnap jött meg nekem.

Ilyen alap kérdések, hogy lehet a pulzust ezzel mérni?

Rámegyek arra a képernyőre ahol van, de nem történik semmi, a 2-esnél simán ment.

Másik a kínai nyelv.Olvastam, hogy van magyarítás, de nekem elég lenne ha angol lenne kinai nélkül, van valami egyszerű módja jelenleg a kínai eltüntetésének a telefon angolra állításán kívül?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#617) Breki válasza Breki (#616) üzenetére


Breki
veterán

az eleje megvan, hosszan kell nyomni!

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#618) Gloob válasza Breki (#616) üzenetére


Gloob
addikt

Ha elég az angol, akkor a Playról a 3.4.4 MiFit, az frissíti a firmware-t, és a MiBandage a Playról. Azzal beállítható a Band nyelve angolra, úgy hogy a telefon magyar marad. Ha kell a magyar, akkor a miuihu fórumon az 1 hsz a MiBand 3 magyarosítás topicban. Csak azért óvatosan!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#619) SyMbioTe válasza Breki (#616) üzenetére


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog

Pulzushoz hosszan meg kell nyomni.

Legegyszerűbb angolra állítani ha a Mi Fit mellé letöltöd a Mi Bandage appot is. Az alapból a angolra állítja, és a telefon magyar marad.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#620) Breki válasza Gloob (#618) üzenetére


Breki
veterán

Köszi

3.4.4 MiFit az már fent van a mi band2 miatt azt leválasztottam szinkronizáltam az újjal frissítette is.

MiBandage akkor a megoldás akkor azt megnézem

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#621) SyMbioTe válasza chatran (#613) üzenetére


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog

Valóban baromi nehezen jön ki, főleg a 2-höz képest. Én először videót is kerestem, más hogyan szedi ki :DDD

Nekem alul szokott kiesni, úgy hogy a szíjat elkezdem a másik irányba hajlítani. De a te ötleted kíméletesebbnek hangzik picit. :))

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#622) Breki válasza SyMbioTe (#619) üzenetére


Breki
veterán

Köszönöm neked is.

Akkor kilinkelem másnak is jól jöhet.

Mi Bandage - Mi Band & Amazfit támogatása

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#623) Janaboy válasza chatran (#613) üzenetére


Janaboy
veterán

Szintén zenész, nem írtam, mert szerencsére ritkán kell kivenni, de valóban idegesítő akkor :)

Valszeg majd a fémszíj megoldja :D

Janaboy

(#624) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Jól bezavart a Xiaomi ezzel a Hey+ verzióval.
Eddig úgy terveztem, hogy veszek egy global verziót, de ez a Hey+ nagyon bejön, de az ára meg levisz az életről. :U Mind1, aug 31ig sok idő van, addig csak kiforrja magát. ;]

(#625) gbela válasza grizlisandor (#624) üzenetére


gbela
senior tag

Detto igy vagyok. Ma jött meg a Mi Band 3 de azon gondolkozom ki sem bontom hanem megvárom mit tud ez a Hey valójában. Csak még nem igazán van róla teszt.
Nem is a szinesség miatt, az pont nem érdekel, hanem mert laposabb a design, inkább miband2-es mint 3as, amin nekem már túl sok a domborúság.

(#626) zsomesz91 válasza Janaboy (#1) üzenetére


zsomesz91
újonc

Sziasztok. Vettem egy mi band 3 karkötőt. Az android áruházából letöltöttem a mi fit alkalmazást, csatlakoztam a készülékkel, frissítve lett. Van valamilyen mód arra hogy a kínai nyelvet át állítsam angolra? Mivel a legújabb firmware van a készüléken ezért valószínűleg a nem eredeti angol nyelvű firmware-val nem lehet megoldani. Tud valaki egyéb tanáccsal szolgálni?

[ Szerkesztve ]

(#627) sutszi válasza zsomesz91 (#626) üzenetére


sutszi
veterán

Ha a telefonod nyelvét angolra állítod akkor angol lesz a Band is. Ezt leszámítva csak a firmware hackelés marad.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#628) batabe válasza sutszi (#627) üzenetére


batabe
senior tag

Vagy a mifit mellé a mi Bandage app...

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#629) Gloob válasza zsomesz91 (#626) üzenetére


Gloob
addikt

Csak ezt az oldalt kéne átnézni. Ott a válasz a kérdésedre, vagy látogass el a miuihu fórum Mi Band 3 magyarosítása topicba. Javaslom az 1 hsz olvasását, és pontos értelmezését.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#630) Gloob válasza sutszi (#627) üzenetére


Gloob
addikt

No azért még van más is. Pl. MiBandage, és még másra is jó, nemcsak erre az egy dologra.

Samsung Galaxy A52S

(#631) sutszi válasza Gloob (#630) üzenetére


sutszi
veterán

Az (eredeti) playből telepített Mi Fit-el, és Bandage-el az angol nyelv nem stabil a Band-en. De erről már volt szó korábban. Időnként visszapattan kínaira, aztán megint angolra... Így ezt én nem érzem ajánlott módszernek.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#632) Gloob válasza sutszi (#631) üzenetére


Gloob
addikt

Én erről nem tudok, de ha mondod, akkor biztosan így van. Egyébként jelezni kell a hibát a fejlesztőnek. Biztos vagyok benne, hogy utánanéz.

Samsung Galaxy A52S

(#633) sutszi válasza Gloob (#632) üzenetére


sutszi
veterán

Play-en is említették a jelenséget. Egyelőre nincs megoldás.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#634) krizmo_ válasza Gloob (#632) üzenetére


krizmo_
addikt

Nekem folyton átáll kínaira, és addig úgy is marad, amíg el nem indítom a Mi Bandage-t, és az időjárás fele eleve kínai.

[ Szerkesztve ]

(#635) SyMbioTe


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog

Ha angol fw van fent, akkor szabad frissíteni a Mi Fit-et? Csak a magyarnál kell figyelni hogy ne frissuljön?!

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#636) Gloob


Gloob
addikt

Én magyarul használom, úgyhogy ezeket nem tapasztaltam. Annyit láttam, hogy az utolsó beta Bandage (3.1.7) az időjárás frissítés javításával foglalkozott.
#SyMbioTe
Igen, akkor szabad.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#637) Gloob válasza krizmo_ (#634) üzenetére


Gloob
addikt

Miért áll le a Bandage? Annak folyamatosan kéne menni. Próbáld ki úgy, hogy nem áll le, és nem fog átállni kínaira

Samsung Galaxy A52S

(#638) keszo válasza krizmo_ (#634) üzenetére


keszo
őstag

csak akkor áll vissza ha lekapcsolod a telo bt. vagy hatósugáron kívülre kerül a band
de amikor frissítesz egyet megint angol-magyar lesz

[ Szerkesztve ]

Attila

(#639) krizmo_ válasza Gloob (#637) üzenetére


krizmo_
addikt

Mert ha nem kapcsolom le a bluetooth-t leszívja a telefonom akksiját, felesleges egész nap mennie, mert anélkül is szinkronizál, hogy folyton nézegetném, reggel és eset szoktam megnézni.

#638 keszo
Így van, pont ezt írtam én is.

[ Szerkesztve ]

(#640) Gloob válasza krizmo_ (#639) üzenetére


Gloob
addikt

Oké, csak így meg nem sokat ér, és nem az app a hibás benne. Nálam a BT egész nap megy, és a teljes fogyasztás 3-5%-át teszi ki a bluetooth.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#641) krizmo_ válasza Gloob (#640) üzenetére


krizmo_
addikt

Ha megy a Mi Fit és a Mi Bandage is egyszerre, és a Mi Fit szinkronizál akkor is átvált kínaira, és addig úgy marad, amíg a Mi Bandage nem szinkronizál... Örülök, hogy nálad minden szép és jó... összességében én sem vagyok elégedetlen csak leírtam amit tapasztaltam.

(#642) sutszi válasza Gloob (#640) üzenetére


sutszi
veterán

Akkor vegyük az én példám. Oneplus 3 egy töltéssel 2 munkanapot elketyeg úgy, hogy a második nap estére 30-35% marad benne átlagosan. Amióta van a Band és csak kb délután 5-től aktív rajta a BT a második nap végére 15% alá esik a töltöttség. Szóval elég szembetűnő a különbség...

Az, hogy nálad a teljes fogyasztás 3-5% a BT teljesen irreleváns mert nem ugyanolyan telefonunk van. Ráadásul neked 4100mAh az akku, míg nekem 3000mAh. krizmo_ Oneplus 5-el 3300mAh-ból gazdálkodik. Nagyon nem mindegy mennyit is eszik a BT.
Egyébként így is van egy tippem, hogy nem bír ki 2 napot a telód.

A másik téma, hogy a BT önmagában csak egy adatkapcsolati technológia az megint más kérdés, hogy az egyes szoftverek hogyan használják. A Mi Fit is kér enni rendesen, de arról legalább azt lehet elmondani, hogy a gyári API szerint működik. Mivel a Band API-ja zárt, ezért 3-at tippelhetsz, hogy a Mi Bandage hogyan képes működni a Band-el... Amennyire hallottam reverse engineering-el visszafejtették a Mi Fit egy nagyobb részét, és amit lehetett azt átvettek belőle, de azért látszik, hogy nem patent a működés. És amíg nem nyitják meg az API-t addig csak ilyen hákolt megoldások lesznek. A BT LE szabvány azért nem a sebességre lett kihegyezve ez tiszta sor, és ezért a Mi Fit is lassan szinkronizál be. De a Bandage látványosan lassabb volt nálam ezért is töröltem le végül. Nem volt türelmem kivárni mindig a hosszú másodperceket mikor csak gyorsan akartam valamit. A felület is kicsit prosztó.. bár ez erősen szubjektív vélemény.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#643) Gloob válasza sutszi (#642) üzenetére


Gloob
addikt

Ne tippelj, mert van bizony hogy elmegy 2 napot. Nem mindig ez igaz, de nem a bluetooth miatt, mivel az folyamatosan megy. Az is igaz, hogy nálam 23-05 között rep mód van. Most nem érdemes, mivel most vettem le a töltöről, de majd küldök képernyőmentést, hogy mennyi wakelock-ot okoz a MiFit, és mennyit a Bandage. Az meg ugye a fogyasztásban jelentkezik. A szinkronizálásban hogy melyik lassúbb? Hát a MiFit legalább annyira, mint a Bandage. Különben nem akarok vitázni senkivel, mindenki azt csinál amit akar, úgy használja a telefonját ahogy akarja, ahogy neki jólesik.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#644) sutszi válasza Gloob (#643) üzenetére


sutszi
veterán

Ne tippelj, mert van bizony hogy elmegy 2 napot. Nem mindig ez igaz, de nem a bluetooth miatt, mivel az folyamatosan megy.

:DDD Azért ezt ízlelgessük kicsit...

Az is igaz, hogy nálam 23-05 között rep mód van.

Nálam is.

A szinkronizálásban hogy melyik lassúbb? Hát a MiFit legalább annyira, mint a Bandage.

Ezt alapvetően a BT LE határozza meg tehát nem az a meglepő, hogy lassúak...hanem az, hogy az egyik még lassabb.

Különben nem akarok vitázni senkivel, mindenki azt csinál amit akar, úgy használja a telefonját ahogy akarja, ahogy neki jólesik.

Ezzel egyetértek. Én nem is arról beszéltem, hogy ki milyen appot és hogyan használjon. Egy adott problémára adtam olyan megoldást ami általánosan minden esetben működik. A bandage nem ilyen.

Más is tapasztalta.
Itt pedig a fejlesztő is reagál a jelenségre. És még ő is azt javasolja amit fentebb írtam...
Szóval szerintem elég tiszta a helyzet és én sem szeretem a parttalan vitákat én tényeket közöltem amit meg is erősítettem.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#645) Gloob válasza sutszi (#644) üzenetére


Gloob
addikt

Oké, akkor a MiBandage ne szerepeljen többé az ajánlatok között, mint megoldás? Viszont akkor akinek megvan már, vagy aki mégis megveszi, és nem akar a firmware - rel játszadozni akár milyen okból, annak csak a telefon angol nyelven való használata marad megoldásként, vagy a kínai nyelv. Persze vannak sokan, akik használják angolul a telefont, de azért a nagy többség, és itt nem kimondottan ezen fórum tagjaira gondolok, szeretné magyarul használni. Remélem ezzel egyet tudsz érteni.
Engem nem érdekel különös képpen, én magyarul használom a telefont is, és a Band - et is. Viszont sokaknak kell valami megoldás!

Samsung Galaxy A52S

(#646) sutszi válasza Gloob (#645) üzenetére


sutszi
veterán

Ez volt a kérdés. Ennek semmi köze a magyar nyelvhez. Arra ott van a megfelelő megoldás. Az volt kérdés, hogy angol nyelvre milyen lehetőségek vannak. Én arra válaszoltam. A többi irreleváns.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#647) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

iOS használok:

Mi HR app pár órája frissült, és már van benne magyar update az órához! Ez egy ingyenes app, de azon belül hogy tudja a karkötőre nyelvi/szoftver frissítéseket leszedni egyszer meg kell venni az app-on belüli opciót. Nem egy drága összeg, megéri!

Csináltam egy kis gyors videót róla: link

[ Szerkesztve ]

(#648) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

Ha már ios-re lehet magyar nyelvet tölteni, elkepzelhető hogy android-on is elérhető lesz a magyar nyelv, vagy nekünk marad a mókolás?

Üdv.: KamuMazsola

(#649) B-L-A-C-K válasza KamuMazsola (#648) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez is végül is mókolás, csak nem olyan macera mint androidnál, főleg ha Mi Fit app kap egy új frissítést, nem vágja gajra a karkötőt így (utána ugye megy a sz@rakodás vele), mert ez a Mi HR nevezetű app megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#650) KamuMazsola válasza B-L-A-C-K (#649) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Hát már megrendeltem, volt itt egy leírás, miszerint magyarrá tehető, azt a végén nem szabad frissíteni engedni a mifitet. Az lesz akkor a megoldás, csak ugye a mi band 2-nél volt olyan, hogy ha nem frissített a Mi fit, nem működött rendesen.

Üdv.: KamuMazsola

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.