Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmény topic: World of Tanks - MMO - Archívum I.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) fsb1000 válasza L-e-f-i-e (#150) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Esetleg le tudnád írni, mit értesz pontosan a "hülyeségemen". Szívesen válaszolnék rá ha egy konkrét állítást tudsz megfogalmazni amivel nem értesz egyet.

(#152) Multikiller


Multikiller
tag

Megőrülök! Tiger 2-vel ma másodjára járok úgy, hogy a 7. killemet kiszedik előlem, pedig végig én sebeztem és még jeleztem is, hogy támadom, ne bántsátok! Buktam két böllért! Az előbb utolsó ellenfél egy IS volt, szépen lehúztam, maradt 29 hp-ra, vele szemben állt két tankunk, az istenért nem lőtték volna, amíg volt élete, csak amikor már lenulláztam, jelezek, erre kilövik! Azért ez suttyósság volt!

(#153) emre válasza Multikiller (#152) üzenetére


emre
veterán

Arra még nem jöttél rá, hogy a megnyomod a T-t akkor kvázi arra kéred a többieket, hogy azt lőjék? :U És ezek után panaszkodsz hogy kiszedik előled. :DDD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#154) tank1 válasza CptMisi (#145) üzenetére


tank1
tag

Az imént mentem pont az ezredik csatámat E-75-tel. Ez alapján állíthatom, hogy nem hajlamos az ammorack sérülésre. Kedvenc tankom.
Inkább az E100 150-es ágyúja szorulna erősítésre. A 235 körüli pen röhej egy t10-es tankon.
Ezért is hanyagolom a játékot vele.

(#155) fsb1000 válasza tank1 (#154) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Grat az 1000-hez és csak megerősíteni tudom a véleményed!

(#156) CptMisi válasza tank1 (#154) üzenetére


CptMisi
őstag

Nem hajlamos... Persze. Akkor nyilván csak beképzelem, hogy szinte mindig az ammorackre használom el a javítócsomagot.

Akkor itt egy replay: szerinted 12:30nál és 12:25nél nem az ammoracket lövik el éppen? Amúgy itt éppen ettem, szóval azért voltam ennyire jó + azért nem sikerült kikerülnöm a házakat. :DDD És ez nem egyedi, most ha megnézném a replayeket, a csaták 2/3-ában ammoracket lőnek.

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#157) Multikiller


Multikiller
tag

Tudtommal a T betű=támadom! Ezt is írja ki a játék, vagyis jelzem a többieknek, hogy én támadom azt az ellenfelet, adott esetben, ha kevés hp-ja van keressenek másikat, mert a következő lövésem biztosan elpusztítja és ne 20-an lőjünk egy 10 hp-s tankot! Nem gondolom, hogy ebben igazad lenne.

(#158) fsb1000 válasza Multikiller (#157) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Hát... pedig mindig a kis HP-sat kell előnyben részesíteni nagyjából azonos tüzerejű tankok lövésénél.
És a T betü valóban célpontkijelőlés a csapat részére (ha tankkal vagy), nem pedig a rezerváció jelzése.
------
Persze részben igazad van, ha boszankodsz mert előled lönek ki valakit.
Sőt új kórság terjed... kivárás mig a többiek 0 HP közelíre lövik az ellent.
Egy klántársam mesélt ilyen játékosokról elsőként, nekem hihetetlen volt de aztán figyeltem és visszanéztem replayokat.
Döbbenetes... főleg a gyorstüzelésű tankoknál lehet jól elkülőníteni a szándékosságot a véletlentől. Vár.. vár.. mig a másik lesebzi és az uccsó lövés után 1 seccel kivégzi az ellent.
Aztán megy másikra...

(#159) babferi válasza Multikiller (#157) üzenetére


babferi
tag

Hat sajnos random csataban az emberek haromnegyede kb nagyivben sz...k arra , hogy most eppen a masik mit csinal vagy mit akar !

... Vicces fiu vagy te Sully , kedvellek ; eppen ezert teged ollek meg utoljara ... - Emlekszel , azt mondtam teged nyirlak ki utolsonak?! - Igen , emlekszem ! - HAZUDTAM ! ...

(#160) Murder3 válasza Paul119 (#43) üzenetére


Murder3
addikt

jójó, csak olyan helyekre dob ahol közel felesleges vagyok mert még nem is az átütés a legfőbb baj.
Hanem h mindne átüt...így tök felesleges 88-al menni vele.

(#161) Murder3 válasza Iron Funeral (#81) üzenetére


Murder3
addikt

"VIIIas arty" Villás arty :DDD

(#162) Murder3 válasza Dobi 562 (#123) üzenetére


Murder3
addikt

de akkor nem kell párdcuot berakni mert így semmi értelme..
nagy,lassú,gyenge armor ezért semmi értelme így berakni med tanknak.

megaztán igazából a németekenk a panther vonal az nem med vonal, inkább mbt vonalnak nevezném, hisz mid a pantherből fejlődik tovább ami nem csak med.

de ha ez nem jelenik meg benne, akkor az egész létének nincs értelme a játékba.

amúgy meg 328 csatám van vele és most is ott van a garázsomba...

(#163) tank1 válasza CptMisi (#156) üzenetére


tank1
tag

Semmivel sem kaptam több ammorack találatot vele, mint más német tankkal.
Persze ritkán mutatom az oldalát az ellenségnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#164) Paul119 válasza Murder3 (#160) üzenetére


Paul119
addikt

akkor velem kegyes az mm :DDD ,hála égnek mikor én játszok akkor az amcsik vagy már alszanak vagy még alszanak

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#165) intercell


intercell
csendes tag

Végre meglett ma a fejlesztett löveg IS-4-re :)

Victory!
Battle: Fjords 2012. május 20. 23:00:05
Vehicle: IS-4
Experience received: 1 771
Credits received: 94 245
Battle Achievements: Mastery Badge: Ace Tanker, Steel Wall

21/20 találat, de sniper nem lett meg, mert egy AMX elvitte előlem :)
Premes eredmény, azt hittem, több XP kell majd hozzá, amennyi IS-4-et látni mostanában.

[ Szerkesztve ]

(#166) .mf válasza Multikiller (#157) üzenetére


.mf
veterán

Ez nem "stipi-stop, enyém!" gomb, hanem csak jelzed. Ha saját magad akarod, akkor ne is nyomj rá T-t, mert avval mindenkinek megjelenik felette a nyíl és pingeli a minimapen a célpontod...

---

Sorba 6 bukó meccs :W mindig engem találtak meg először, arty is kipécézett... mára hanyagolom. Pedig már csak párezer xp kéne, hogy végre elérjem a T29-et...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#167) Fel


Fel
addikt

Érdekes ez a pénzszámítási mód:

Defeat
Battle: Dragon Ridge 2012. május 20. 22:50:07
Vehicle: T34
Experience received: 530
Credits received: 57 580 = 2903 sebzés

Defeat
Battle: Prokhorovka 2012. május 20. 23:01:24
Vehicle: T34
Experience received: 531
Credits received: 52 186 = 2391 sebzés

Victory!
Battle: Cliff 2012. május 20. 23:12:07
Vehicle: T34
Experience received: 1 836 (x2 for the first victory each day)
Credits received: 57 748 = 3202 sebzés

Fura, hogy a sebzés mértékében elég nagy szórás van, de a kapott kredit eléggé hasonló.
Nem prémiumos eredmények.

------------------------------------------------------

Tegnapi csatáimról az összegzés: [link]
Érdekes, hogy visszanézve jópár napot megfigyelhető, hogy egyik nap tudok játszani, másnap nem... Ma direkt ezért léptem be és nem csalódtam: 7 csata, 2 győzelem. Nekem ennyi elég is a "mintavételhez".
Nagyon utálom azt ebben a WoT-ban, hogy nem a tankok, játékosok képességei döntenek egy-egy csata/helyzet végkimeletéről, hanem egy +/-25%-os szórással dolgozó randomizé.. :(((

[ Szerkesztve ]

(#168) Plokijuma válasza Fel (#167) üzenetére


Plokijuma
aktív tag

Fel: sokat számít, hogy mennyit spottolsz. Ha az általad spottolt ellenfeleket csapattársak sebzik, akkor kapsz érte részesedést. Ha egyedül spottolod az ellenfelet, akit sebeznek akkor jelentősebb összeget kapsz. Ha több játékos által van spottolva, akkor annyi felé szétoszlik a kredit, ahányan látjátok direktbe.

Nekem Type59-cel volt extrémebb eltérés két egymásutáni, tier10-es csatában.
~2000 damage 80k
~1300 damage 85k

A második esetben Malinovkán a dombot végig spottoltam egész meccs alatt, a többiek az erdőből lőttek fel a hegyre (+ artyk). Nem sokat sebeztem, de a többiek sebzése után elég sokat kaptam kreditben.

Más:
Ma a type59 frontját zsinórban 3szor átvitte egy derpgunos Pz IV, 360-akat sebezve. Mire sikerült kikapnom, lecuppantott rólam 1000+hp-t. Vicc, hogy annak az ágyúnak a penje 60mm, mégis átvitte a type-t. :(

[ Szerkesztve ]

(#169) Multikiller válasza .mf (#166) üzenetére


Multikiller
tag

Nem az zavar, hogy nem lett meg a 7. kill, hanem, hogy a két keselyű addig támadta az IS-t, amíg nem voltam ott, ahogy megérkeztem abbahagyták és várták, hogy lehúzzam az életét, hogy valamelyikük ellopja a killt! Szerencséjük, hogy utolsó ellenfél volt és vége lett a meccsnek, mert kedvem lett volna pofán lőni őket!
A sérülést kiosztó rendszer is elég mocsok tud lenni. Azt már megszoktam, hogy egy olyan lövésnél, ahol tuti meg kellet volna semmisülni az ellennek marad pár 10 hp, de mostanában egyre többször látok 1 hp-val szaladgáló tankokat. Na az hogy van? Ne mondja nekem senki, hogy a gép nem kapcsolja be ilyenkor a cumi plugint!

(#170) Fel válasza Plokijuma (#168) üzenetére


Fel
addikt

Ezekben a csatákban a spottolás nem sok szerepet kapott...
1. gyk. alig volt támogatásom hátulról.
2. volt olyan amelyikben még artik sem voltak.

Type vs. Pz. IV.: A golden skuló csodákra képes. :) Biztosan nem HE-vel lőtt, hanem prémiummal (nem tudom, hogy HEAT v. APCR megy-e bele..).

(#171) ollie


ollie
MODERÁTOR

KV-3 sniper, lol:

Victory!
Battle: Redshire 2012. május 21. 0:18:09
Vehicle: KV-3
Experience received: 2 202 (x2 for the first victory each day)
Credits received: 28 960
Battle Achievements: Sharpshooter, Sniper

Ja, amúgy simán átlőtték a tornyomat szemből (E-75, Ferdi és Tigris 2 volt):

[ Szerkesztve ]

***

(#172) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Használjátok az erősebb páncélzat kiegészítőt robbanás (arty) / ütközés esetén?
Kezdek elgondolkodni a megvételén, mert kissé kicsinálni az arty-k, nagyon kedvenc célpontnak tűnik az E-75. Hasznos vagy hagyjam a fenébe?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#173) Plokijuma válasza Fel (#170) üzenetére


Plokijuma
aktív tag

Hát, aki random csatában golddal lő... az se normális. De tény, hogy emiatt nyerték meg a meccset. A csapatunk háromnegyede kidöglött az első 2 percben lemmingezés közben. A végére az a 300hp-m maradt, amit a PzIV hagyott. Egyedül voltam 5 tank ellen, 4-et kiírtottam életveszteség nélkül, az ötödik is meglett volna, ha párszáz HP-val többbem marad (sajnos a 3hp-s lóri tűzgyorsasága kicsit jobb volt :().

(#174) fsb1000 válasza StoneBridge (#172) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Csak az E100-on van. Pár peccsel ezelőtt azt mondtam volna hogy biztos használ valamit az artyk ellen, most nem vagyok benne biztos.
E75-ről levettem, úgy éreztem a gyorsulása romlott.

(#175) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Mindenki, aki válaszolt a hsz-emre: Igazából az a poén, hogy a csata elején mindig azzal hülyéskedek pl. Sand River-en, hogy ha hátra nézek 127 fps, ha meg előre, akkor 56! :D Nekem is vannak olyan mapok, amiket nem szeret a gépem, pl Ensk (ott sz*rt be múltkor a játék, 4 fps volt). Ezt írtam már egyszer csak senki sem válaszolt. Na ma megint megcsinálta. Megyek Cliff-en, bejelölöm a térképen, hogy merre megyünk, erre megint van 4 fps. Na gondolom újraindítom a játékot, úgyis visszaérek. (kb 5. helyen voltam) Indítom is a wot launchert, erre csak tölt tölt tölt tölt és semmi. Többszöri újrapróbálkozás után arra jutottam, hogy b***sza meg a hülye gépem :D és újraindítom teljesen, ebből a csatából nem lesz semmi. :( Gondolom noob-oztak rendesen a társaim, mert ugye adtam életjeleket magamról a csata elején (kár volt), de aztám b*sztam megmozdulni. :W Mindenesetre győztek. Úgy döntöttem nem szidom a játék eleji afk-sokat, sokszor dob ki a játék a csata elején, tudom milyen sz*r azoknak, akik kajakra nem tehetnek róla. :(
Más: 96 % -os egyedüli területfoglalásra nem kéne megszállót kapnom? Vagy azt csak akkor kapom meg, ha teljesen el van foglalva? (kinyírták az utsót, dont cap-es killninják voltak :((( )

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#176) .mf válasza Patrick76496 (#175) üzenetére


.mf
veterán

Először is, rakd rendbe a géped, vidkari driver teljes törlés és újratelepítés, ccleaner, defrag, vírus- és malware scan, háttérben futó egyéb programokat ellenőrizni, stb, mert ez nem hangzik normális működésnek.
Másodszor, ezt ne csata közben találd ki, nem is értem, hogy juthatott eszedbe, én is seggberúgtalak volna egy ilyenért.
Harmadszor, vannak, akik direkt afk-znak, pl. meglátják, hogy a top tier sokkal magasabb, mint ők (hiába van velük azonos tier is a túloldalon), rinyáznak egy sort és távoznak; vagy olyan farm-tankjuk van, ami még vesztes csata esetén is termel, így folyamatosan nyomják vele a meccset, egyből kilépnek és másik tankkal játszanak.
Nekem is többször volt olyan, hogy pályatöltéskor összeomlott és kilépett a program, viszont érdekes módon mindig vissza tudtam érni kezdésre, és nem hagytam úgy a csatát...
Az invadert pedig csak akkor kapod, ha cap-pel győztetek, nem kill-lel. Viszont beleszámít a cap pointjaid közé.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#177) .mf


.mf
veterán

Victory!
Battle: Sand River 2012. május 21. 5:57:16
Vehicle: IS-3
Experience received: 1 324 (x2 for the first victory each day)
Credits received: 19 583
Battle Achievements: Hunter

Hmm Hunter... ilyenem se volt még.
Végre győzelem... WG mintha eldöntötte volna, hogy ma IS3-mal nem nyerhetek. Sorra volt márénnemtudomishány vesztes csatám vele, IS3 arányom tegnapi 56%-ról 52-re ment le...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#178) Zeratul


Zeratul
addikt

Tudtok valamit a ma reggeli szerver karbantartásról?

(#179) .mf válasza Zeratul (#178) üzenetére


.mf
veterán

Mint ahogy a honlapjukon is kint van, előreláthatóan helyi időnk szerint 7:30-ig.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#180) Dobi 562 válasza Multikiller (#169) üzenetére


Dobi 562
addikt

Ebben az a legszebb, hogy vannak olyan kill-re éhes játékosok, akik képesek beállni váratlanul a fegyvercsövem elé (miután 100-200HP-ra lelőttem az ellenfelet) csak hogy övé legyen az a rohadt frag... Ha véletlenül hátba lövöm, akkor én vagyok a noob. Csütörtökön vagy pénteken egy nap alatt összejött pár ilyen csapatsebzésem, vártam hogy kéküljek, de szerencsére nem lettem kék.

Az is szép amikor "tudatlanságból" áll be elém. Tegnap Ferdivel becélzom az ellen top tankját egy Jagdtigert. A lövés pillanatában vk3001p begurul elém... A tornyába kapta hátulról, maradt 10% élete... Nem tudom mi volt a terve a jagdtiger ellen, mindenesetre kilőtték, innentől nem tudtam ebből a pozícióból támadni, kitakarta a célt...

A másik hasonló mentalitású játékostípus, aki a saját bázison kempel (jellemzően top tank), majd ha már olyan 2-3-szoros túlerőben van a csapat, akkor megindul levadászni a lesebzett maradék ellenfelet, addig se a pingelésre, se a segítségkérésre nem reagál. Ha az ellenfél vívja ki a döntő fölényt, akkor megindul az ellen bázisa felé foglalni (ilyet meg type59 playerektől láttam az utóbbi hétben többször is).

(#181) Daywalker válasza Dobi 562 (#180) üzenetére


Daywalker
addikt

Meg van a sok önjelölt idióta, aki azt hiszi, hogy ő az admin az adott játékban. Tegnap este arty-val nyomultam és a játék vége felé még 0 killem volt (persze volt sebzés, de az nem látszik). Erre engem akartak reportolni, mert afk meg bot vagyok...párszor írtam nekik h lenyugodhatnak...nem tudom mi a fenét idegeskednek.
Jellemzően azok a majmok szoktak fröcsögni az arty-ra, akik életükben ki sem próbálták, és nem tudják, hogy nem lehet mindenhova "belőni", ahova ők kitalálják, plusz sok esetben rohadt pontatlan is egyben. Ja, és amikor meg kell védeni őket, akkor fosnak bele.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#182) Attici


Attici
őstag

Hamar megtelt az előző topic! :D

Megvettem a 3601-esre a 10.5 -es löveget, egyenlőre jobbnak tűnik, mint a konish. Ezzel legalább már ki tudtam szedni pár tankot, nem csak lövöldöztem rájuk. Azzal csak szárnysegéd plecsnit tudtam elérni.
Érdemes rá a 8,8-ast kifejleszteni?
KV-1-en melyik löveg a legcélszerűbb?

Daywalker: Szerintem is mindenkinek ki kellene próbálni, hogy milyen egy artyval. :K
Lehet, hogy akkor kevesebbet szidnák őket.
Nekem a Hummel a kedvencem! :C

[ Szerkesztve ]

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#183) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Hehe! Érdemes megnézni a kis gyülekezetet a bázisunktól balra. E-75, IS-3, Tiger, Pershing + 1 arty...

Gondolom a csapat legnagyobb tűzerejét itt is hasznosan lehet felhasználni, hülyeség lenne a frontvonalba vinni ezeket a gépeket. Akkor ki védené meg az arty-t? :D

(#184) Djuree válasza Dobi 562 (#183) üzenetére


Djuree
félisten

lol :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#185) Daywalker válasza Attici (#182) üzenetére


Daywalker
addikt

Hja, én is azzal nyomulok...csak totál hektikus a működése (de ez a WG-nek köszönhető).

Vannak napok, amikor egymás utáni meneteknél 3-4 kill simán befigyel, még TD-ként használva is kilövök 1-2 közeli scoutot önvédelemből, máskor meg minden mellé megy. Pl. rálövök az ellenre, el se megy odáig. Reload, ellenfél mozdulatlan, állítok egy mm-t a célkereszten, erre ez meg túlmegy rajta. Lol...

Tényleg mindenkinek ki kell próbálni...én rágyúrtam arty-ra, mert így tankot vezetve legalább tudom, hogy engem hol nem lőhetnek ki (jó eséllyel, garancia nincs rá).

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#186) Attici válasza Daywalker (#185) üzenetére


Attici
őstag

Az artyk közül idáig ez a kedvencem, de a célzást én sem mindig értem. Hiába közelítek rá 100%-osan, tuti középen a tank és erre túl lő rajta! :Y
Nem könnyű megtalálni azt a pozíciót, ahonnan belőhető az egész térkép és fedezéknek is jó.
A másik amit mindenkinek ki kellene próbálni, az egy könnyű tankot száguldás közben kiszedni. Én imádom! :DDD

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#187) Daywalker válasza Attici (#186) üzenetére


Daywalker
addikt

Főleg bonyolult terepviszonyoknál van probléma, de egyelőre hiába próbálok rájönni, hogy mikor-merre csal (pedig direkt artyra moddolt célkereszttel játszok, ami a lejtő szögét is írja),

Light tank...Hát igen, bár az sokszor nem csak a skillen múlik, hanem a szerencsén is :DDD
Én ráálltam h első körben megpróbálom az ellen arty-t levadászni anélkül, hogy felderítenék...nyomjelzőből remekül látszik, honnan tüzel:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#188) Attici válasza Daywalker (#187) üzenetére


Attici
őstag

Hogy csináltad a moddolt célkeresztet?

Ezt az artysat lehet, hogy kipróbálom., erre még nem gondoltam. Milyen így a Hit Ratiod? :)

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#189) hemaka válasza ollie (#171) üzenetére


hemaka
nagyúr

Szemből mást nem is lövök KV-3-on, mert csak rikosé úgyis... max. ha oldalt van, akkor középen megdurrantom, 10-ből 7-szer ki is gyullad.

(#190) Jamboo529 válasza Attici (#188) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Több helyről is lehet letölteni moddolt célkereszteket.
Az én artys célzóm pl tudja a szöget, becsapódás és a lövés közt eltelt időt is számolja, valamint jelzi, hogy mikor fog szétugrani a célkereszt, ha már fordulna a tank.
Azt hiszem innen van, ez a típus :Angle_SAU_Dellux

[ Szerkesztve ]

(#191) Attici válasza Jamboo529 (#190) üzenetére


Attici
őstag

De ha ezt rakom fel akkor az a több tankon is lesz.
Külön be lehet állítani az artys célkeresztet?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#192) .mf válasza Daywalker (#181) üzenetére


.mf
veterán

Nem tudom, de mostanában csomószor futok bele abba, hogy az ellenfélnél jó artysok vannak, amint kimegyünk fedezékből, egyből one-shotolnak minket; mindeközben a saját artynk, még ha chaten is írunk rájuk, még akkor is tehetetlen balfaszok, rosszul helyezkednek, az ellenfél már top gunt közelítő artyjával szemben nulla kill, rossz célpont-választás (az előbb is volt egy olyan, hogy inkább egy <100 hps alacsonyabb tierű medre lőtt, amit egy másodpercen belül úgyis kilőttek volna, mint a másik oldalon a bokorban kempelő top tier heavykre). Mai ilyen legszebb, hogy Mines-on M6-tal megláttam egy hegyre menő Jagdtigert. Nálunk vagy 3 vagy 4 arty volt. Rálőttem, le is szedtem 300 hp-t, visszavonultam, és pingeltem mapen, írtam, hogy arty, Jt ott. Semmi. Spotolom óvatosan tovább, írom, semmi. Mielőtt kilőne, megint lejjebb megyek, de az artyjuk kilő. A játék úgy ért véget, hogy abba a Jt-be csak én sebeztem bele, az artynk hozzá sem nyúlt...

Úgyhogy én továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy ki kéne venni az artyt a francba a játékból, s csak tank-tank küzdelem.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#193) Sontir Fel válasza Arpee78 (#61) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Thx, akkor meglesem.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#194) CptMisi válasza tank1 (#163) üzenetére


CptMisi
őstag

Na ez már mindjárt más megfogalmazás. Tiger2-vel viszont ritka volt az ammorack nekem. :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#195) Paul119


Paul119
addikt

megint a saját béna idióta looser artynk puffant le rólam 1000életet és semmi bocsánat, ennyire hogy lehet valaki tehetségtelen ? én életemben nem ültem artyban és képes voltam 40kt tolni prémium nélkül(csóri fsb néha el közel volt hozzá hogy bele lőjek de inkább megvártam amíg visszább húzódik),az ilyen inkább húzzon hello kitty adventurézni :W

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#196) diegho


diegho
nagyúr

IS-8 meglő egy Aladár szemből, kigyulladok, eloltom fél másodperc múlva meglő egy M103 szemből, kigyulladok...

(#197) KaLeun válasza .mf (#192) üzenetére


KaLeun
senior tag

Lehet, hogy a te csapatodban pl. csak HE-t használnak az artyk amásikban meg használnak AP-t is. Mert a magas tierű artyknál az AP csodákra képes, pl. múltkor században egy srác T92-vel zsinórban 4 vagy 5 T110-et kiszedett egy lövéssel full hp-ról.

De az artyzás teljesen random dolog, akár a te csapatod artyjai többet is sebezhetnek mint az ellenfél, csak éppen már a killt nem ők aratják le hanem a ti nehezeitek.

Cila

(#198) fsb1000 válasza Dobi 562 (#183) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Testükkel védték az artyt....

(#199) Daywalker válasza Attici (#188) üzenetére


Daywalker
addikt

Innen vannak a modok:
[link]

30%-os a hit ratio, de arty esetében ez szart sem mond. Mivel alapból HE-vel lősz (legalábbis Hummel esetében), nem kell betalálni ahhoz, hogy sebezz (akár nagyobbat is, mintha betalálnál). A Hit Ratio meg csak azt számolja, ami tényleg betalál. Szóval eléggé csalóka.

.mf:
Igen van ilyen is, de vedd figyelembe, hogy erősen mapfüggő a dolog. Illetve nyilván úgy kell helyezkedni, hogy védve legyél, hiszen arty esetén nem igazán számíthatsz másra, mint a csapatra. Szóval, ha egyik oldal nincs védve, de ott a legjobb arty hely, akkor nem fognak odaállni. Egy néha betaláló arty még mindig jobb, mint a halott arty. Tegnap ebbe nem egyszer futottam bele...mert odaálltam, persze szartak védeni azt az oldalt (de még így is volt egy killem meg pár sebzés kb. 2 perc alatt, mert addigra odaért az ellen). Plusz, ha a csapattagot nem tartják "megvilágítva" a célt, akkor hiába minden. És akkor még a szopófaktorról nem is beszéltünk, ami nem játékosfüggő...

Csomószor van, hogy 4-5 tankot is durván megsebzek, csak a 20 mp-es reload alatt simán leszedik onnan már a tankok, td-k. Szóval nem lehet kill alapján megítélni az arty munkáját. Az arty jó support, de a munka java részét a tankoknak kell elvégezniük (ezért is van több tank, mint arty).

De mondom, jó körben 3-4-et leszedek, de van, amikor nullát. Hummellel 120 kört játszottam és 148-at szedtem le. Ez több, mint átlag 1...ehhez képest wespével 81 kör alatt 65 kill. Mindkettővel 6-ot tudtam leszedni max egy körben.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#200) KaLeun válasza Multikiller (#157) üzenetére


KaLeun
senior tag

Randomban nem sok értelme van a jelölgetésnek, mert csak felhívod a sok vérpistike figyelmét a lehetséges killre. Mivel a sok láma kizárólag a killekre hajt, így nem kell csodálkozni a kill stealen.

Cila

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.