Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

A jól bevált formula, ezúttal a II. világháború tengeri legendáival.

0.8.9 Patch Notes
----------------------------------------------------
Magyar WoWs Discord Közösség
----------------------------------------------------
Ajánlott Buildek
I Battleships I Cruisers I Destroyers I Aircraft Carriers I
----------------------------------------------------

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30701) sutyerák007 válasza FoxiestFox (#30700) üzenetére


sutyerák007
senior tag

EJJJJ.... :DDD Még ha én mondtam volna... :C

(#30702) Chabe89 válasza olivera88 (#30699) üzenetére


Chabe89
addikt

Nem ez az "IAMCOMMANDER" idiótaság lesz, amit a múltkor hírdettek?

[ Szerkesztve ]

(#30703) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Én igazából Flamut szeretném kapitánynak. Minél több csapattárs halna meg, annál vörösebbek lennének a shell tracerek, és annyiszor 2k heal íródna jóvá a hajón, vagy annyiszor 1 sec mínusz a reloadból. ;]

[ Szerkesztve ]

(#30704) #52588800 válasza FoxiestFox (#30703) üzenetére


#52588800
törölt tag

Minnél több csapattárs halna meg, annál több só lenne a fedélzeten és a végén elsüllyednél tőle.

[ Szerkesztve ]

(#30705) FoxiestFox válasza #52588800 (#30704) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez is jó :D

(#30706) olivera88 válasza Chabe89 (#30702) üzenetére


olivera88
veterán

Nem is láttam azt. :F Már kint a videó is az oldalon is. Mikor írtam akkor még csak Facen volt kint. [link]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#30707) #52588800 válasza FoxiestFox (#30705) üzenetére


#52588800
törölt tag

Ajándékképen majd kapsz hozzá egy custom hajókürtöt, amit ha működésbe hozol, lejátszik valamilyen random hangoskodást (sőt ha balszerencséd van, még Flambasstól is bejátszhat valamit, ő még hangosabb) ;]

(#30708) FoxiestFox válasza #52588800 (#30707) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezért szoktam le a Flambass videókról nagyrészt, elég megterhelő, mikor random elkezd ordibálni, mint egy elmebajos :DDD

(#30709) #65675776 válasza FoxiestFox (#30675) üzenetére


#65675776
törölt tag

"sok radar cirka sem, hogy miért lenne fontos a radar pozíciót tartani"

Ez egy jó téma lenne. A tööbség úgy van vele, hogy te tartsd a pozíciódat és radarozz, csarébe ha beüt valami, akkor dögölj meg egyedül, mert a kutya sem segít. Volt, hogy kiradaroztam 4 ellenséges hajót, velük szemben tiszta LoS 5 hajónk campelt füstben, de egy megveszekedett lövést sem adtak le. Mikor rákérdeztem, hogy WTF, akkor meg írták, hogy akkor felderítődnének. Akkor kapjátok be. Otthagytam őket, az ellen két DD-je meg a füstből kitorpedózta őket. 12 perc alatt egyetlen lövést sem adtak le a füstből, torpedókat is csak elvétve indítottak. A csata alatt elhasználtam mind a 3 radaromat, felspotoltam 7 hajót, összelőttem 60k dmg-et. A spotting damage-em kemény 1310 volt (ergo egy NC lőtt egy OP-t valamin).

cián: saját csapat (2 Edin, 2 DD és egy Mogami) ott kempelt füstben
vörös: ellen csapat ott kempelt füstben (2 DD és 2 cirka)
sárga: onnan radaroztam (NO)

Az egyik DD-t majdnem kilőttem (valami 100 HPje maradt). Ezzel még kicsit késleltettem a cap-et is. A többiek meg le sem sz@rták. Szóval a kérdés: minek erőlködjön az ember a radarral, ha kb semmi haszna? Atmentem C-re, ott használtam el a maradék egy radart, de ott is csak én lőttem közben bármire is. A többség ha meglátja, hogy kiradarozok egy DD-t, akkor ijedtében elszalad.

(#30710) FoxiestFox válasza #65675776 (#30709) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mit akarsz ezzel mondani? Hogy megengedett a szar radarjáték, mert úgyis szar lesz a csapat? :D

(#30711) frame>24


frame>24
addikt

Imádom ezt a "customer keeping attitude-öt":
kuponka (mert 1 hétig a hegyet másztam és szartam a játékra?)
Igen ám, csak ez stackelődhet bármivel, és most summer sale van ismét... ;][link]

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#30712) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Na, vett valaki Ashitakát? :D
Kövi peccsel megkapja az Amagi ágyúkat, T7-ben nem lesz az rossz. Én szemezek vele, de már annyi szarom van, hogy minek még egy?

(#30713) #65675776 válasza FoxiestFox (#30710) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezen mi volt a szar? Ráláttam a radarral a teljes cap-re, a csapatnak tiszta LoS-ja volt az ellenre. Minden adott volt, hogy foglaljunk, és kiszedjük az ellen ott levő hajóit. Minden előny nálunk volt: létszám, tűzerő és taktikai. Ennek ellenére a csapat ott levő része teljesen passzív volt, nem csinált semmit. Az ellen hátrányban elfoglalta az orrunk előtt A-t, és még a többi ott levő hajónkat is kiszedte. De biztos a radarjáték volt szar. Annyiban mindenképpen, hogy újonnan egy elszalasztott lehetőség volt, egy fogyó felesleges elpazarlása.

Sok esetben mondják, hogy hova álljak a radarral. OK, megkapják, de akkor sem tesznek semmit, hogy a felradarozott célokat le is kűzdjék. Tipikusan tényleg csak azért fontos nekik a radar, hogy tudják hol van DD, és oda ne menjenek. Volt rá példa, hogy két Z-39 és egy Hipper futott el egy radarral általam felderített Shima elől. Pedig azon a három hajón van hidró. Nevetséges. Illetve nem, szánalmas.

(#30714) FoxiestFox válasza #65675776 (#30713) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem olvastam végig, nem tűnt annyira érdekesnek, általánosságokban beszéltem. :D

(#30715) #65675776 válasza FoxiestFox (#30714) üzenetére


#65675776
törölt tag

Így viszont a véleményed sem ér semmit.

(#30716) olivera88 válasza FoxiestFox (#30712) üzenetére


olivera88
veterán

Nem. :( Olyan páncélja mint stock Amaginak volt régen. :DDD Eszi a citet mint kacsa a nokedlit...

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#30717) FoxiestFox válasza olivera88 (#30716) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tehát glass cannon. Lehet jó attól még.

daa-raa: ja!

(#30718) olivera88 válasza FoxiestFox (#30717) üzenetére


olivera88
veterán

Azt nem mondtam h nem jó attól. Hoodot vennék esetleg. Mást már amúgy se tudnék.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#30719) #52588800 válasza FoxiestFox (#30710) üzenetére


#52588800
törölt tag

Azt, hogy találkozott egy olyan csapattal, amilyennel én naponta 10x is találkozom :DD

(#30720) #65675776 válasza #52588800 (#30719) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az a baj, hogy ez csak egy kiragadott példa. De sajnos ez az általános. Mindenki fosik a radartól, a radaros hajók elsődleges célpontok, pedig magát a radart a csapat szinte soha sem használja ki.

(#30721) frame>24 válasza olivera88 (#30718) üzenetére


frame>24
addikt

Amúgy jah, az "értelmes" premek már majdnem mind megvannak, Ashitaka a Kii után nem kell. Ha Tirpitz-et megint bedobják, akkor ezúttal pezsgőt dobok az oldalához, de nem jut eszembe más a régi hiányzók közül, ami jó volna. (Loyang már vót)

(#30720) daa-raa: ez is olyan Murphy-szerű dolog, hogy ha szarok a radaros ellenre, mert úgyis bénák, akkor pont okos módon használják (fókusz a szomszédos galaxisból is), és insta-kill...

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#30722) #52588800 válasza #65675776 (#30720) üzenetére


#52588800
törölt tag

A radar elsődleges cépont lesz, mert sokat segíthet. Az, hogy haszontalan csapatot kap az ember, az napi szinten nálam olyan 10 -ből 7-8 alkalommal fordul elő. Kifordulnak a DD mögül support helyett, füstbe se mennének bele, elmennek a sarokba, BB hátul campelnek, stb. Bele kell ebbe törődni, hogy ilyen a random, vagy hanyagolni kell a játékot. Amíg nem lesz értelmes MM, addig ez nem fog javulni.

(#30723) TCSZ


TCSZ
senior tag

Sziasztok! Jó hétvégét kívánok Mindenkinek! A székértőket kérdezem, hogy a Duke of York miben jobb mint a Hood.
Köszönöm! :R

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#30724) cheatergs


cheatergs
senior tag

LOL, a Scharnhorst leárazásából 7 perc volt hátra, amikor megvettem! :D

Am a Hood is félárú a tech tree-ben, be is ruháztam rá. Pár meccs után eddig kellemesebb a QE-nél. Ugyan itt is jelen van az angol röppálya, amikor a szépen együtt szálló lövedékek az uccsó 30-50m-en juszt is x-ben körbelövik a célt, de úgy tűnik a Hoodnál legalább müxik az AP.

Mindig minden mindegy

(#30725) FoxiestFox válasza cheatergs (#30724) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Most meg Hood van.. lehetne már valami, ami nincs meg, és/vagy érdekel is :DDD
Meddig tart ez a sale, tudja valaki?

(#30726) Ted_Beneky válasza FoxiestFox (#30725) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Júli 27.-ig asszem. Nincs lista :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#30727) frame>24 válasza TCSZ (#30723) üzenetére


frame>24
addikt

Hood vs York

...hm. Mióta kifarmoltam a York-ot, nem is használtam, most így a fentieket nézve 1-2 próbát megérhet; érdekes a kisebb kaliber jobb pen-nel.

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#30728) FoxiestFox válasza frame>24 (#30727) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Korrekt kis hajó a DoY. Ezerszer inkább játszanám azt, mint a Hoodot.

(#30729) olivera88 válasza FoxiestFox (#30728) üzenetére


olivera88
veterán

:DDD Pedig a Hood jobb.

Gondolkoztam, a Hood-on, de mégse lesz belőle semmi szerintem. :( Majd a Német T6 prémet inkább. Az jónak tűnik.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#30730) FoxiestFox válasza olivera88 (#30729) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezt így látatlanba, játszatlanba mondod, jó olis szokás szerint :D

(#30731) #65675776 válasza frame>24 (#30727) üzenetére


#65675776
törölt tag

"érdekes a kisebb kaliber jobb pen-nel"

Ezt nevezik fejlődésnek.

(#30732) olivera88 válasza FoxiestFox (#30730) üzenetére


olivera88
veterán

Jó végül is nézőpont kérdése. Ha HE spammerként használod a DOY-t akkor biztos jobb. :D
DOY nak több csatával magasabb az átlagsebzése 3K val a szerveren mint Hood-nak. Ami valoszinűleg az OP HE nek köszönhető. :U

Proships: Hood vs DOY statok [link]

A Hood pontosabb. Viszont DOY nak erősebb az átütése, én meg pont fordítva gondoltam
Hát kíváncsi vagyok rá. Kár nem lehet kipróbálni a hajókat vásárlás előtt. Mondjuk elkapnád egy napra. És aztán kitapasztalod h tetszik e.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#30733) FoxiestFox válasza olivera88 (#30732) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Erre épül az üzleti modell, hogy elhidd, hogy valami prém szarral jobb leszel núb létedre is. mindig van egy következő, na majd azzal.. :D Ha ki lehetne próbálni, kevesebben vennének hajókat szerintem, miután ugyanazokat a hulla köröket futnák meg, mint a tech tree testvérével.

DoY-t én messziről HE-vel, közelről AP-val használom, és elég jól szokott működni. A Hooddal mondjuk az első csatáim óta nem játszottam, de amit akkor produkált, az nem tudom mi, de nem BB teljesítmény. Lehet, az enyém működik rosszul. :D
A sokat szidott Mutsu is egy klasszisokkal használhatóbb hajó.

(#30734) olivera88 válasza FoxiestFox (#30733) üzenetére


olivera88
veterán

Az lehet h kevesebben vennének hajót akkor.
Ja hogy van olyanod is. :Y A Mutsu használhatóbb? LOL. Nálam ott rohad a kikötőbe, 4-5 hónapig nem mentem vele. Napokba elvittem véletlen körre és nem volt rossz.

Most nézem a LWM reviewjét, és a DOY garbaget kapott. :DDD a Hood meg Meh. Szerinte nagyon pontos a Hood.
Inkább Nelsonra fáj a fogam igazán, de nem akarom elcseszni az összes FXP-t. Az Arsenálba meg nem voltak képesek berakni. :O

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#30735) FoxiestFox válasza olivera88 (#30734) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Maradjon köztünk, de szerintem LWM véleménye egy zsák kloákatermék. :D
A DoY konkrétan számomra egy erősebb hajó a Nelsonnál is. A HE tűzerő nem annyira durva, de még mindig nagyon erős, viszont nem is eszik meg annyi pent és HE alphát, sokkal tovább életben lehet benne maradni fókuszban is, illetve ott a hydro, ami meglepően sokszor bizonyul hasznosnak.

A Mutsu pedig egy kifejezetten fun hajó tud lenni, pedig én nagyon fújok mindenre, ami pontatlan. Középtávon kell maradni vele, akkor jó. Amit sajnálok, hogy a torpokat nagyon ritkán tudom használni, de amikor sikerül, a gyors reload miatt móka és kacagás :D

Mondjuk majdnem ugyanannyi az átlagom Mutsuval és DoY-kal is, úgyhogy ha így nézem, a Mutsuval hatékonyabb tudok lenni annál.

[ Szerkesztve ]

(#30736) cheatergs válasza #65675776 (#30731) üzenetére


cheatergs
senior tag

A fejlődés wg-módra, amikor az 1936-os Graf Spee 283-asa többet sebez (8400), mint az 1939-es Scharnhorst 283-asa (7600). :))

Mindig minden mindegy

(#30737) frame>24 válasza FoxiestFox (#30728) üzenetére


frame>24
addikt

Bocs, most próbálgattam a kettőt egymást után többx, és az azóta született +hszek olvasása nélkül:

A Hood sokkal fürgébb és PONTOSABB. + 51mm deck armor, + 7200+ HP. 36s toronyforgás

A DoY iszonyat lomha, az engine propu. segít, de hiába a jóval kisebb fordulókör, akkor is tégla. (vagy dmg con, de lásd lejjebb)
A 25 mm (!) deck páncél miatt folyton ég, (mondjuk lett vele 2 fireproof medál :) )
éééssss: mondtam volna, hogy előnye, hogy 6 ágyú előre, és szorosan vannak, de OLYAN FOS* horizontal dispersion-nel, hogy a Roma elbújhat mögötte. (aiming system moddal is!) Emellé a 45 sec toronyforgás, ami azért érezhetően lassabb (még akkor is, ha nem számít annyit az előrenézés miatt)
--> A 41% cheat tűznyújtás viszont mellette szól, főleg t9 uptireben, ott nincs mese.
Hydro előnyét nem érzem, több csata kell talán, de a Hood közeli AA-ja többször kellett...

Hát nálam ez van érzésre hirtelen, inkább Hood, ha választani kell. Megvan neked az?

(kiemelve a szerintem lényeges előny részek)

* kaki, ürülék, trágya, de duLván! (és te szoktál lovagolni a konzisztens szóráson)

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#30738) FoxiestFox válasza frame>24 (#30737) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Meg, de írtam is.
DoY szór, de közelre nem annyira, messzire pedig HE-t lősz, és abból ha 2 leesik, többnyire tűz..

[ Szerkesztve ]

(#30739) ddt500hu válasza FoxiestFox (#30733) üzenetére


ddt500hu
veterán

Nem hiszem, hogy a kipróbálás segítene. Teszt szerveren WOT-ban az új ág mindig OP aztán élesben meg sokszor a közelében sincsen annak amit ott nyújt.
Szóval megoldanák, hogy kívánatos legyen aztán élesben meg semmi extra. :U

(#30740) frame>24 válasza FoxiestFox (#30738) üzenetére


frame>24
addikt

Most úgyis uborkaszezon van, tesztelgetem, amíg 25-25 csata meglesz, és re.
Valószínűleg játékstílus függő lesz, hogy kinél melyik jobb

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#30741) FoxiestFox válasza frame>24 (#30740) üzenetére


FoxiestFox
félisten

játékstílus skill :D Majd én is tesztelgetem a Hoodot amúgy, de annyira elvette a kedvem, hogy bottal sem piszkáltam azóta. Ki sem pineltem a portban, pedig olyanok vannak pinve, mint az Oktober. :D

(#30742) olivera88 válasza frame>24 (#30737) üzenetére


olivera88
veterán

:DDD

Hát ja.. Na meg fos tüzelési szögről ne is beszéljük, Hood esetében meg ilyen sinncs

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#30743) TCSZ


TCSZ
senior tag

Köszönöm Mindenkinek a véleményét! :R
A Hood már meg van egy ideje. De amiket írtatok elég volt, hogy ne keljen még fél áron sem a Duke of York.
A T6-os német csata cirkát én is várom. Vajon mikor jön?

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#30744) FoxiestFox válasza olivera88 (#30742) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Akkor kijelenthetjük, hogy a Hood egy núbbarát hajó? :D

(#30745) olivera88 válasza FoxiestFox (#30744) üzenetére


olivera88
veterán

Hát azt nem mondanám. Mert oldalazva meg lehet találni a citadelláját. :DDD

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#30746) cheatergs


cheatergs
senior tag

A Musashira megérné sok dubit kiadni? Érezhető a jobb rudder shift a Yamához képest? AA tom, h nincs, de az amcsi T8+ kivételével úgyis csak dekoráció a hajókon.

Mindig minden mindegy

(#30747) FoxiestFox válasza cheatergs (#30746) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Miért releváns szempont a rudder egy bow-in BB esetén?

(#30748) cheatergs válasza FoxiestFox (#30747) üzenetére


cheatergs
senior tag

Bmikor oldalba kaphatnak, emellett lövedékekről és torpokról könnyebb lefordulni, pláne, ha a cv-k kinézik a hajót maguknak.

Mindig minden mindegy

(#30749) FoxiestFox válasza cheatergs (#30748) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha a CV kinézi a Musashit, már léphetsz is ki. :D Bármelyik T8 CV megeszi ebédre.
Annyit tud a rudder, amennyit kell, lomha nagyon, olyan, mint a Yama. Nem egy rolling-dodging BB, mint a Repu, hanem statikus, slow pusher, mint a Yama (mivel lényegében az, secondary és dispersion nerf után).
Ugyanúgy arra kell törekedned, hogy senkinek se legyél broadside, tehát tolatni többször fogsz, mint kifordulni.

(#30750) cheatergs válasza FoxiestFox (#30749) üzenetére


cheatergs
senior tag

Szal akk nem ér dubit, elég kifarmolni a Yamát.

Mindig minden mindegy

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.