Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

A jól bevált formula, ezúttal a II. világháború tengeri legendáival.

0.8.9 Patch Notes
----------------------------------------------------
Magyar WoWs Discord Közösség
----------------------------------------------------
Ajánlott Buildek
I Battleships I Cruisers I Destroyers I Aircraft Carriers I
----------------------------------------------------

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30851) Demertin


Demertin
tag

Kegyetlen 1 hajó ez, ha top tier vagy (szegény futár pont rosszkor jött, mindig szoktam neki engedni, hogy játsszon 1-2 percet az ebeimmel :D )

(#30852) FoxiestFox válasza Demertin (#30851) üzenetére


FoxiestFox
félisten

T7-ben is darál. :D

(#30853) TCSZ válasza Demertin (#30851) üzenetére


TCSZ
senior tag

Nekem is nagyon tetszik. Valami T8-as változat jó lenne....

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#30854) Demertin válasza TCSZ (#30853) üzenetére


Demertin
tag

Ha prém BB-re gondolsz, szerintem az Alabama messze a legjobb jelenleg. Rövid, jól fordul, megbízható 406-os ágyúk és messze a legjobb légvédelem.

(#30855) olivera88 válasza Demertin (#30854) üzenetére


olivera88
veterán

Vagy Massachusetts, bár időnként megmutatkozik az 1.7 es sigma. De közelharcban elég jó azért.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#30856) TCSZ válasza Demertin (#30854) üzenetére


TCSZ
senior tag

De az Alabama -1 torony és -1 ágyú nem? Azt nem tudom fejből, hogy melyik hajónak jobb a torony fordulása.

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#30857) #52588800 válasza TCSZ (#30856) üzenetére


#52588800
törölt tag

(#30858) TCSZ válasza #52588800 (#30857) üzenetére


TCSZ
senior tag

Ezt miért is kaptam? De köszönöm, hogy segíteni akarsz. Itt mosr a T5-ös Cesar T8-as megfelelőjét keressük....

[ Szerkesztve ]

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#30859) #52588800 válasza TCSZ (#30858) üzenetére


#52588800
törölt tag

Bamáról és Messről volt szó előtte. Perpill ez a kettő, amit választanék T8 -ban.

(#30860) TCSZ válasza #52588800 (#30859) üzenetére


TCSZ
senior tag

Nézd meg kérlek a 30851es és 30853as hsz.-t.

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#30861) Demertin válasza #52588800 (#30859) üzenetére


Demertin
tag

Nekem is csak most esett le, hogy a -1 ágyú és torony nem a 2 T8-as usa BB-hez szól :D Nem is értettem elsőre. Viszont visszatérve az eredeti kérdésre, hiába van -1 ágyúja, azért a 320-asokat összehasonlítani a Bama ágyúival nem lehet. Ég és föld a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#30862) #52588800 válasza Demertin (#30861) üzenetére


#52588800
törölt tag

Egy hasonlóan jó hajót keresett T8 -ban, linkeltem neki kettőt is. Mi a gond? :D

(#30863) FoxiestFox válasza #52588800 (#30862) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hasonlóan jó haji T8-ban: NC, Amagi.

(#30864) TCSZ válasza Demertin (#30861) üzenetére


TCSZ
senior tag

Ez igaz. De a Caesarban nekem a 2X2 torony és azok fordulási sebessége jön be.

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#30865) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Üdv!

Még csak most kezdek ismerkedni a játékkal, de eléggé lehangolóak az eredményeim. Az elmúl 8 meccsem katasztrófa volt(6-ban úgy 1hiteltek, mint a pinty, még egy lövést se tudtam elengedni- gondolom kilőtték az ammo-t). A matchmaking amúgy szándékosan olyan, hogy folyamatosan low-tier-be rak csupa 2-3 Tier-el nagyobbak ellen(T3-4-en vagyok), vagy csak én vagyok bitang szerencsétlen?

Persze sokat kellene javulni a célzásomnak, de így elég nehéz, ha folyamat 1hitelnek. :U Hiába néztem egy csomó videót arról, pl hova érdemes célozni a citadel hit-hez, valahogy sose akar összejönni... :(((

[ Szerkesztve ]

(#30866) olivera88 válasza TCSZ (#30864) üzenetére


olivera88
veterán

Ha torony forgási sebességre gerjedsz akkor Roma kell neked. :)) Annak még gyorsabb mint a Cesarenak.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#30867) Chabe89 válasza Nordic (#30865) üzenetére


Chabe89
addikt

Ha detonálnak akkor kapsz 10db zászlót ami "megvéd" (1 zászló=1 kör). Nem tudom milyen hajókkal játszol, de próbáld ne az oldaladat mutogatni mindenkinek. :) MM meg ilyen szopóka, de messze a T5 és a T8 a legrosszabb ebből a szempontból.

(#30868) TCSZ válasza olivera88 (#30866) üzenetére


TCSZ
senior tag

Roma is a -1 torony és -1 ágyú történet.

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#30869) olivera88 válasza TCSZ (#30868) üzenetére


olivera88
veterán

Akkor csak Amagi maradt hátra, vagy a prém KII. De az Amagi jobb, erősebb páncél és pontosabb is.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#30870) TCSZ válasza olivera88 (#30869) üzenetére


TCSZ
senior tag

Kii meg van. A torony és ágyúk elrendezése más. Jó hajó. Még azzal is sokat kéne tanulnom.
Melyik a hajók összehasonlító oldala? Köszönöm!

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#30871) #52588800 válasza TCSZ (#30870) üzenetére


#52588800
törölt tag

(#30872) TCSZ válasza #52588800 (#30871) üzenetére


TCSZ
senior tag

Köszi!

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#30873) olivera88 válasza TCSZ (#30870) üzenetére


olivera88
veterán

Én ezt használom.[link] Elég sok adatot mutat a hajókról. Tetszik h minden hajónak mutat szórási grafikont, amit más hajókkal is össze tudsz hasonlítani.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#30874) TCSZ


TCSZ
senior tag

Cesare:
Tornyok: Rotation / 180 deg36.00 s
Rotation5.00 deg / s
Hajó fordulás: Rudder Shift13.0 s
Turn Radius640 m

Kii:
Tornyok: Rotation / 180 deg45.00 s
Rotation4.00 deg / s
Hajó fordulás: Rudder Shift15.9 s
Turn Radius880 m
Igen. Tudom. Kevesebb páncél, rosszab ágyuk stb.
De ezek az értékek + a tornyok és ágyúk elrendezése azért adnak egy játék élményt nekem amit nem tudom milyen más tier 8 ban lévő csatacirláló tudna megadni.
Vannak küldik, feladatok, stb amihez kell a min Tier 8-as hajó. Tudom, ezzel akarja a Wg öszötnözni az embereket a prém hajók vásárlására és az ágak ki húzására.

És köszi Neked is Oli! :R :R :R

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#30875) Nordic válasza Chabe89 (#30867) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Danae/Miyogi/S.Carolina/St. Louis, eddig ezekkel toltam...valahogy azonban egyiket se érzem.

(#30876) Nordic válasza Nordic (#30875) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ja és a Carolinával még egy meccset se sikerült nyernem. Sejtem, hogy messziről kellene lőni egy Battleshippel, de sajnos annyira xar a célzásom, hogy esélyem sincs komolyabb találatra.

(#30877) olivera88 válasza Nordic (#30876) üzenetére


olivera88
veterán

Holnaptól jobb lesz a S Carolina, remélem érzékeled majd :D . Sigma buffot kapott, tehát jobb lesz a szórása.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#30878) TCSZ válasza Nordic (#30875) üzenetére


TCSZ
senior tag

Vedd meg a Cesaret. Tanulj meg vele játszani és az alapokat megtanulni vele. Szerintem ez a hajó jó kis játék élményt ad. Vagy koncentrálj rá egy ágra és a többi legyen másodlagos. Tervezz előre, hogy ne költdsd feleslegen a free xp-d, credited, pénzed és az időd. Én sajna elég tervezetlenül és össze-víssza álltam neki. Kevés időm van játszani és sok a prém hajóm.
Az összefoglalóban találtál valami írányadot?

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#30879) TCSZ válasza olivera88 (#30877) üzenetére


TCSZ
senior tag

A sigmánál mi számít jó értéknek?

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#30880) Chabe89 válasza Nordic (#30876) üzenetére


Chabe89
addikt

Az a baj, hogy ezekkel még akkor se lennének jó lövéseid. 😁 Egyszerüen csak szar hajók. Amúgy aránylag jó ágakon indultál, de a Brit cirkálókat én még hanyagolnám az elején. Helyette próbáld ki a franciákat vagy a japókat. Myogi után beindul az az ág, amcsi BB-k T8-ig elég lassùak, de azért lehet velük alkotni és a cirkálóik se rosszak annyira.

(#30881) FoxiestFox válasza Nordic (#30876) üzenetére


FoxiestFox
félisten

SC nagyon gyenge, az nem a te hibád. A Wyoming már jobb lesz, a New York pedig jó. Nézz amúgy aiming Yt videókat, nem egy nagy dolog, ráérzel majd, mennyit kell elétartani, és mire célszerű AP-t, mire HE-t lőni.
1-2k csata után már simán jó lehetsz, ha nem maradsz a núbállapotban vagy 3k csatánb át, mint én anno :DDD
Javaslom a szakaszozást is, olyanokkal, akik már jó, vagy jobb játékosok, és menet közben tudnak magyarázni.

(#30882) Ted_Beneky válasza olivera88 (#30873) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

És közben megtanulhatsz oroszul is! :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#30883) Ted_Beneky válasza Nordic (#30876) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Válassz egy jó crosshairt magadnak a beállításokban és próbáld ki egy broadsideon lévő ellenségen nézni folyamatosan, hogy hová céloztál és hová csapódik be és addig tartsd rajta a skálát és a következő lövésnél korrigálj annak megfelelően. Sokszor :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#30884) FoxiestFox válasza Ted_Beneky (#30883) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Magamról tudom, hogy nem crosshair-függő.
Gyakorláshoz talán azt lehetne ajánlani, amire fel van rajzolva egy csomóféle szög, de CSAK ADDIG, míg megszokja, hogy közeledő, távolodó hajókra különböző sebességeknél hová kell lőni.
Onnantól akkor is találni fog, ha egy pötty van középen.
Szinte kizárólag a legrosszabb játékosoknál szoktam látni Youtube-on is, hogy tele vannak ilyen szögelés mutató moddal, dinamikus célkereszttel, sündisznószerű akármikkel.. nem.. nem ez fog megtanítani, hanem az, hogy ráérzel és nem gondolkodsz, mert ezen pont nem kell. :N

(#30885) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Eddig azért próbáltam ki sok mindent mert nem tudtam milyen játékstílus a nekem való. Szimplán tesztelgetem őket. Annyi eddig lejött, hogy kb a cruiserek jönnek be eddig. Valahogy a csatahajókat túl lassúnak érzem, persze valószínűleg én vagyok láma, mert mások úgy lőnek a csatahajóikkal, mintha beleszülettek volna.

Kb úgy szoktam lövedéket használni cruiserekkel, hogy a DD-k ellen csak HE-t használok, más cruiserek ellen közelre DD-t távolra AP-t, csatahajók szintén, bár ott a HE-t jobbnak éreztem, de lehet itt is eltúrok valamit.

Crosshair-ből a dynamic crosshair-t használom, mindenhol azt olvastam az a jobb.

Persze jó lenne csapatban tolni, de kb csak unalomból kezdtem el, csak aztán megtetszett, és más nem nagyon van a környezetemben aki ezzel játszana, pláne ilyen low tier-ben.

[ Szerkesztve ]

(#30886) FoxiestFox válasza Nordic (#30885) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem jobb a dynamic :N Nagyon sok hülyeséget hordanak össze netszerte, magyarul pedig különösen sok a seggség. De hát ez is az élmény része, kimazsolázni azokat :D

(#30887) Ted_Beneky válasza FoxiestFox (#30884) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

A kezdetekhez gondoltam én is :)

@Nordic: A Danae a torpedói miatt, az St. Luis meg a sok ágyúja miatt tetszett. Az SCarolina meg olyan lassú, mint egy sánta terhes tehén :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#30888) Nordic válasza FoxiestFox (#30886) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nem tudom, static crosshair-el elég nehézkes volt bármit is eltalálnom, vagy bejött a megérzésem ,hogy mennyivel célozzak a hajók elé, vagy nem, de inkább az utóbbira volt példa.

Ted_Beneky: Hát az Scarolina tényleg az, ráadásul az ágyúk is olyan lassan forognak, hogy végelgyengülésben meghalok, mire célra állnak :DDD. Az a baj, hogy ha sose nyerek vele, akkor max jövőre lesz annyi pontom ,hogy feljebb lépjek egy tier-el az amcsi csatahajóknál. Ugyanez volt a T3 japán BS-nél is(a Miyogi előtti, nem emlékszem a nevére), vért izzadtam, mire meglett a következő tier. Hiába volt erős, ha 10km volt a max hatótávja. Kb mire bárkire is lőhettem vele, meghaltam. Persze a Miyogi meg egyből +4-5km-el messzebbre lő.

(sry ha nem pontosak az értékek, kb csak emlékezetből írtam mindent)

[ Szerkesztve ]

(#30889) Ted_Beneky válasza Nordic (#30888) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Kawachi? :)
Menj egy-két csatát Co-opban is, a botok kiismerhetőbbek és ott is gyűlik az xp-d valamennyire.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#30890) FoxiestFox válasza Nordic (#30888) üzenetére


FoxiestFox
félisten

BS-bullshit, BB-csatahajó. A továbbiakban :D

(#30891) Nordic válasza FoxiestFox (#30890) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Hát az én kezemben a BB egy nagy BS, akkor má' :DDD

(#30892) cheatergs válasza Nordic (#30885) üzenetére


cheatergs
senior tag

Cirkálóval DD-re HE; CA/CL-re HE/AP (szitufüggő); BB-re HE (ritkán AP, mert legalább 203-as űrméret kell és a bb-nek közel kell lennie) az érdemes.

Az SC a legjobb T3 bb a Nassau mellett (bár azt most nerfelik). Legalábbis lőni ezzel a legélvezetesebb a pontossága miatt.

Vsz a randomot érdemes hanyagolni T4-ig, hiába enged a játék korán belépni. Túl sok a low-tierbe látogató pro, akik hamar elveszik a kezdők kedvét (mint a Warthundernél, ami teljesen játszhatatlan már árkádban is).

Egy 50-100 csatát sztem érdemes befektetni a coopba, szokni a környezetet és az alap trükköket.
Köszönhetően a hülye wg-nek, ami a training mode-ot csak player lvl15-től engedélyezi.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#30893) Ted_Beneky válasza TCSZ (#30844) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Eltaláltad, Kii :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#30894) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Mondanám, hogy Kiirály, de inkább csak Kiihagyom :D

(#30895) #65675776 válasza Nordic (#30888) üzenetére


#65675776
törölt tag

A statikus és a dinamikus célkereszt között az alapvető különbség a sebességnormálás. A statikus 20, a dinamikus 30 csomóra van normálva. Ez annyit jelent, hogy a statikusnál egy osztás 1 s-nyi előretartást ad egy 20 csomóval veled párhuzamosan haladó hajóra. Ha bekapcsolod a bővített kijelzést, vagy megnyomod a CTRL-t, akkor fogod látni minden kijelölt cél esetén a lövedék várható repülési idejét a becsapódásig. Ha egy 20 csomóval haladó ceélra lőnél (tipikus low tier BB), akkor annyi osztással kell elétartanod. Fele sebesség esetén felével, masfélszeres esetén másfélszer annyival. Dinamikus ugyan ez, csak 30 csomóra. Mindig figyeld a cél kéményfüstjét, abból tudsz következtetni a haladásának irányára (azaz, hogy előre vagy hátra megy) és sebességre. Illetve nem árt tudni, hogy az adott célnak mennyi a maximális sebessége.

(#30896) FoxiestFox válasza #65675776 (#30895) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja azt el is felejtettem, alternative battle interface bekapcsolása alap, smoke boundaries, illetve minimap legalább kettővel nagyobbra mint a default, és last seen positions beállítása rajta.
Mind must have ha most kezdte a játékot.

(#30897) Nordic válasza FoxiestFox (#30896) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ezeket mind belőttem kb 3-4 meccs után, meg valami full nézetet is ,ami alapból mutatja a lövedékek becsapódási idejét, meg a távolságot is(túl macerás volt erre mindig megnyomni egy plusz gombot).

(#30898) FoxiestFox válasza Nordic (#30897) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Akkor király, nincs más dolgod, mint ráérezni, megtanulni, elmenni egy jó klánba, majd megnyerni a KoTS-t. :))

(#30899) frame>24


frame>24
addikt

A Tier IX French battleship Jean Bart-ról van már valami rumor, hogy FXP, techtree, vagy CW reward/prem shop hajó lesz? ("Kroni-t" végül hagytam a francba)

Érdekes nekem, mert a hozzáadott consumable olyasmi, amilyet működési elvben egyszer magam javasoltam developer részen, csak ott a secondray kezelés tekintetében.
Igaz, nem egyértelmű, a consumable-t most csak rajta tesztelik, de lehet, hogy ezt később más high tier BB-k is megkaphatják...

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#30900) FoxiestFox válasza frame>24 (#30899) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én egy Yamatot szeretnék main battery reload boosterrel, a dispersion moddal, miután lőttem egy Krakent Yamamotoval ;]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.