Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

A jól bevált formula, ezúttal a II. világháború tengeri legendáival.

0.8.9 Patch Notes
----------------------------------------------------
Magyar WoWs Discord Közösség
----------------------------------------------------
Ajánlott Buildek
I Battleships I Cruisers I Destroyers I Aircraft Carriers I
----------------------------------------------------

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31751) KJ82


KJ82
senior tag

Sikerült áttérítenem egy ismerősömet a tankosról erre. Rombolózni szeretne, melyik ágat javasoljam neki ? Eddig BB-vel tolta , de az nem tetszett neki. Tudom hogy DD-vel játszani eléggé kihívás egy kezdőnek, de már elég gyorsan elsajátította a játék alapjait, és tudom róla hogy hajlandó és tud is tanulni.

Phanteks P300A - Ryzen 5 5600 - Asrock B550M Pro 4 - Crucial Ballistix Black 2x8 - Sapphire Pulse 6700 Eladó Acer Aspire 5 R6UB- 32 hó gari, Ryzen 5300U, Vega 6, 2x8 GB )

(#31752) Nordic válasza FoxiestFox (#31750) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Akkor viszont sose lesz semmi haladás, se fejlődés, bár szerintem az utóbbi amúgy se. Egyszerűen nem tudok ráérezni a lövésekre, vagy csak totál szerencsétlen vagyok, hogy körbelövöm az ellenfeleket. :(((

(#31753) FoxiestFox válasza Nordic (#31752) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez a játék egyik legnagyobb hamis ígérete.. hogy gyorsan kell kihúzni a hajókat, feljutni high tierbe, mert az milyen jó. Ezzel adják el a prémet is.
Nem az. Egy fos. Egy powercreeped, átlagos vagy az alatti tudással játszhatatlan-közeli állapotú szenvedés, szar mapokkal, szar MM balansszal, viszont egekbe tolt repair költségekkel, amit az elmúlt időben tettek/tesznek tönkre olyan hajókkal, amiknek még gondolatban sem szabadna létezniük abban a formában, ahogy bekerültek.
Most még egyszerűen ne a haladásra menj, hanem a megismerésre, és próbáld élvezni azt, amid van, ne szándékoltan "húzz" egy ágat. Megtévesztő, hogy itt sokan írják, hogy épp mit húznak.. több ezer csata után teszik úgy, hogy valamennyire képben vannak, mire számítsanak.
Ha azzal a hozzáállással húzol valamit, hogy ott fent majd meglesz a satisfaction, nem lesz meg, az első T10-nél főleg nem. Mikor nekem meglett a Monti előző accon (az volt az első T10-em), kétszer adtam el, annyira trének érződött (és sok szempontból az is volt, nem volt olyan korrekt a pen, mint most, illetve fent volt a citadellája a egekben). Aztán meglett a Desmo, azt már kezdtem élvezni, mikor a Kurfurst meglett, már volt valamennyi skill is hozzá, és akkor éreztem rá a T10 BB-zésre.

(#31754) Nordic válasza FoxiestFox (#31753) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Az a baj, hogy sokszor a fejlődésemnek gátat szab az is, hogy 1 salvo-ból halok, mert épp valaki kibukkan egy sziget mögül, vagy épp összefutok egy Alabama szintű op fossal, ami egymaga HE lőszerrel kiszedi a New Yorkom úgy hogy meg se tudom lőni. Nehéz így fejlődni valamit is.

(#31755) FoxiestFox válasza Nordic (#31754) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az Alabama mondjuk pont nem OP, közel sem az :N Plusz ne vessük már össze a New Yorkkal, persze hogy kiszedi, AP-val is szarrá overmatchelné, HÁROM tier különbség van a két hajó között.

(#31756) Nordic válasza FoxiestFox (#31755) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Megnéztem melyik premium volt... Atlanta T7. Tudom 2 tier-el nagyobb az is, de akkor is(kb a lövései között szünet se volt)... Persze szar MM.

[ Szerkesztve ]

(#31757) FoxiestFox válasza Nordic (#31756) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Atlanta mint OP :DDD Ha csak ránéz egy New York, meghal. Szerintem HE-vel is citadellázhatod, hidd el, én sokat játszom Atlantával. Tény, hogyha közel maradsz hozzá, és nem tudod meglőni, elolvaszt percek alatt.

(#31758) KJ82 válasza Nordic (#31752) üzenetére


KJ82
senior tag

Én elég sokat néztem youtube videókat, pl. iChase-nek vannak jó tutorial videói. Lehet érdemes lenne neked is, ha még nem tetted meg. ( Sok mindent nagyon nem értettem az elején. Most is elég kezdő vagyok, ráadásul mostanában időm sincs 1-2 coop-on kívül tolni mást . )

High tier meg...........néha bedobott a New O.-val T9 hajók ellen. Ott döntöttem el hogy nagyon nem akarok ott játszani jódarabig. Mindenki, főleg a BB-k, bekempelt valami nyomorult sziget mögé, nehogy valami kóbor lövedék leégessen egy négyzetméter festéket a hajójáról. Aztán meg az utolsó percekben miután rájöttek h. csinálni is kéne valamit, akkor megindultak, és kilőttek némi low hp-n vergődő szerencsétlent, de addigra már késő volt.

Komolyan mondom a WG-nek árulni kéne valami fúrópajzs consumablet h. még egy alagutat is fúrhassanak a szigetekbe....

Phanteks P300A - Ryzen 5 5600 - Asrock B550M Pro 4 - Crucial Ballistix Black 2x8 - Sapphire Pulse 6700 Eladó Acer Aspire 5 R6UB- 32 hó gari, Ryzen 5300U, Vega 6, 2x8 GB )

(#31759) cheatergs válasza Nordic (#31754) üzenetére


cheatergs
senior tag

Nem kellene rágörcsölnöd, ez a game nagyon nem ér annyit! Irl hasznod úgysincs az ingame teljesítményedből, akk mit számít, h mennyire v pro? A legélhetőbb szekció amúgyis a low és mid-tier.

Ez a játék igazságtalan, és az is marad. Lötyögve kell bemenni a meccsekbe, röhögni a saját és mások bénázásán, aztán rögtön kényelmesebb lesz. Feszkó levezetésére és victoryra meg ott a co-op.

Mindig minden mindegy

(#31760) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Wowsreplays után ez is..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#31761) Nordic


Nordic
Közösségépítő

És akkor az egész napos szopóka után megyek egy ilyet... Nem értem. :W

(#31762) FoxiestFox válasza ledgeri (#31760) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én a létezéséről sem tudtam ennek az oldalnak :D Mit csinált?

(#31763) Chabe89


Chabe89
addikt

A sok hétvégi szopóka után ez jólesett.

[ Szerkesztve ]

(#31764) sith7 válasza Chabe89 (#31763) üzenetére


sith7
nagyúr

Nagyon szép

Fogalmam sincs, hogy csináljátok állandóan ezeket a +200k - s köröket

(#31765) ddt500hu


ddt500hu
veterán

Fickó 10 percen át tolatott.

Ezt csak azért, hogy én nem hátul dekkoltam végig.

(#31766) Nordic válasza ddt500hu (#31765) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Lehet beragadt a sebességváltó :DDD

(#31767) sith7


sith7
nagyúr

Ezt megnyerhettük volna :W

(#31768) ddt500hu válasza sith7 (#31767) üzenetére


ddt500hu
veterán

Se prémium, se zászló? Ez min 6-700k kredit kéne legyen. :Y

(#31766) Nordic Sok ilyen furkó van.
Ez itt első tüzet azonnal oltja. 40mp rá 4 helyen égett! ;]

Egyszerűen nem értem. Csávó full spotton elkezd tolatni és azt hiszi nem égetik szarrá max. 3 perc alatt? Hát de. :U

[ Szerkesztve ]

(#31769) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Egy szerencsés csata, ami nem T10. Nem rossz a hajó T8-ban, de 9-be és 10-be nem valami fun, ha szar a map :(


[ Szerkesztve ]

(#31770) Ted_Beneky válasza FoxiestFox (#31769) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

A WG kihozta az elmúlt hónap legtöbbet játszott hajójának, biztos láttad a News-ban. Én valahogy olyan sebezhetőnek érzem mindig, mint a Pepsicolát.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#31771) sith7 válasza ddt500hu (#31768) üzenetére


sith7
nagyúr

csak zulu volt rajta, prém nem ... meg ugye nem win ... :((

(#31772) FoxiestFox válasza Ted_Beneky (#31770) üzenetére


FoxiestFox
félisten

T10 ben ugyanez a carry:

(#31773) Nordic


Nordic
Közösségépítő

A hajó upgrade-eket mi alapján választjátok ki? Sikerült túllépnem a New York-on és most itt vagyok egy stock New Mexico-val. Pl nem tudom hogy a toronyforgás, vagy a nagyobb lőtáv lenne jobb, a negyedik upgradek között meg mind hasznosnak tűnik(damage controll system 2, jobb gyorsulás ,jobb fordulás).

Mi alapján priorizáljátok az upgradeket? Vagy van egy általános dolog, ami mondjuk minden BB-re igaz(bár úgy hiszem ez hülyeség lenne)?

(#31774) ddt500hu válasza Nordic (#31773) üzenetére


ddt500hu
veterán

Általában olyan upgrade-ket választok amik sokat segítenek és valós problémát oldalnak meg.
A New Mexico-nak 16,1km a fejlesztett lőtávja ami a legalacsonyabb a t6-os BB közül. Már ha jól tudom. Fuso 21km lő.
Én biztos azt tenném rá. Amúgy meg a dmg controll system-et. Azt használod minden csatában.

(#31775) #52588800 válasza Nordic (#31773) üzenetére


#52588800
törölt tag

New Mexiko :

Main Armaments Modification 1 (mivel nem AA vagy secondary build és a detonálásra van zászló, egyértelmű)
Damage Control System Modification 1 (másik kettő inkább kisebb hajókra kell)
Artillery Plotting Room Modification 1 (toronyforgás csökkenti a betöltési időt, ez jobb kapitány skillből, másik 2 build függő)
Damage Control System Modification 2 (én ezt használom a jelenlegi HE spam meta miatt)

Én tűz ellen építem a BB -ket és kapitányaikat.

(#31776) Nordic válasza ddt500hu (#31774) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

+RareParrot Kösz! :R

(#31777) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

(#31778) ddt500hu válasza FoxiestFox (#31777) üzenetére


ddt500hu
veterán

Undi. :DDD

(#31779) sh4d0w válasza Nordic (#31773) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Általánosságban elmondható, hogy az adott hajó erősségeire kell gyúrni, a gyengeségeket meg hagyni kell, mert annyit nem tudsz javítani rajtuk, hogy kiküszöböld őket.

Kapitánynál meg célozz meg egy hajót és arra neveld ki, akkor is, ha még lejjebb jársz.

https://www.coreinfinity.tech

(#31780) FoxiestFox válasza ddt500hu (#31778) üzenetére


FoxiestFox
félisten

És nem is erőltetem ma.. elvittem egy körre, természetesen Islands of Ice, csapat spawnon, másik fele a másik szélén, szembejött 7 ellenfél, 2 salvot tudtam leadni. Majd szakaszban próbálgatom holnap.

Clevelanddel elégedett vagyok, azt kell mondjam. 10-et mentem ma vele, de megtartós ez a változat is. Még a végén visszaszokom cirkálózni egy kicsit.. :D

(#31781) ddt500hu válasza FoxiestFox (#31780) üzenetére


ddt500hu
veterán

Mit akarsz két salvoval leszedtél egy repülőt! :C :))

(#31782) FoxiestFox válasza ddt500hu (#31781) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azt is def AA-val, hátha leesik rólam a spot, de nem tete :))

(#31783) #65675776


#65675776
törölt tag

Kompetens volt a CV-nk. Meg sem próbált légifölényt kivívni. Lehet, hogy T9 csata egy T7 CV-vel, de az ellen CV is egy T7-es volt.

Az, hogy egy uptiered CV nem tud hajókat elsüllyeszteni megérthető. De hogy még az ellen CV repülőgépeivel sem tud mit kezdeni... Alapból is elsődleges (a spotolás mellett) CV-vel az ellen CV csapásmérőinek a megsemmisítése, csak utána jön az, hogy megpróbáljon támadni. Erre ész nélkül repül be a magasabb tier-ű hajók légvédelmi zónájába. Mondjuk azok sem tudom mit csináltak, hogy ilyen kevés gépet tudtak lelőni. Mondjuk az ellen CV még ennyire sem volt jó.

[ Szerkesztve ]

(#31784) ddt500hu


ddt500hu
veterán

ÁÁÁ nem élveztem a gatyámba. :N

Jól fizetett kredit és xp ügyileg is. Az az érdekes, hogy elméletben nem volt noob a CV-jük mert 1900PR-es a fickó de amit ebben a csatában művelt az kritikán aluli volt. Lehet kölcsön adta valakinek. :U




(#31785) FoxiestFox válasza ddt500hu (#31784) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Remélem complimentelted good mannerssel, megmentette a sebzésed :D

(#31786) ddt500hu válasza FoxiestFox (#31785) üzenetére


ddt500hu
veterán

Ez nekem járt. :DDD És holnap....... :DDD Yamamoto konténerben van valami hasznos?

ui. Az utolsó 7 tier10 csatám legrosszabbja 120k dmg volt. :B

[ Szerkesztve ]

(#31787) cheatergs


cheatergs
senior tag

A Go Navy! holnap reggel 7-kor jár le? Addig kell elkölteni a tokeneket, meg csak ma lehet szerezni az uccsó lojalitásokat?

Mindig minden mindegy

(#31788) Highground válasza cheatergs (#31787) üzenetére


Highground
aktív tag

Ez az infó honnan van? Átnéztem az oldalukat, de nem találtam utalást a Go Navy! végére... :F Csak azért kérdezem, mert van 95 tokenem :) Jó lenne nem veszni hagyni :) Tényleg mit érdemes venni belőle? Konténert? :U

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#31789) Ted_Beneky válasza Highground (#31788) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Nem veszik el, átváltják creditre, kiírta a játék a tokeneknél. Az arányt nem tudom.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#31790) cheatergs válasza Ted_Beneky (#31789) üzenetére


cheatergs
senior tag

10 token=500 000 kredit

Amikor elindult júliusban, akk 21.07-21.08-at írtak. Most meg a honlapon 0.7.8-ra hivatkoznak, de a patch-ek meg 28 körül érkeznek. Ezért nem értem, h akk most mikor van vége.
Különben meg ez is bugos event volt, több nap kezdésekor nem kaptam loyaltyt (csak a decline-ért), hiába nem váltottam csapatot. Emiatt nem tom, h lesz-e időm kilockolni a Desmo camou-t.

Mindig minden mindegy

(#31791) Chabe89 válasza cheatergs (#31790) üzenetére


Chabe89
addikt

Holnap jön szerintem a patch notes és csütörtökön a patch. DM camo így nekem is cinkes lesz. :(((

(#31792) Nordic válasza cheatergs (#31790) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Én is 71 loyalty pontnál járok, és már nem hiszem hogy 4 pontot tudok szerezni, hogy a camo meglegyen. +2-t kapok még ha ma nem váltok oldalt és ennyi. Ha tényleg holnap jár le, akkor inkább veszek belőle egy rakat ládát, legalább legyen belőle szenem.

(#31793) Ted_Beneky válasza Nordic (#31792) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Három tokent kapsz mindenképp a nap végén, bármelyik csapatban is vagy.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#31794) Highground


Highground
aktív tag

Egy kis tanácsadásra lenne szükségem! Januárban amikor kezdtem a Német (BB) vonalat céloztam meg. Sokáig grindoltam, közben beszereztem pár premium hajót is mivel nem nagyon van időm (amennyi kellene) játszani. (Átlagban havonta 100 meccs)
Összejött a Bismarck valamikor tavasszal/nyár elején. Majd tovább gyűjtögetve, free xp konvertálással, kifejlesztettem a G. Kurfurst-öt. A F. Der Grose-t kihagytam/kihagyom mert elég sok a rossz vélemény róla.
Mostanság beleszerettem a P. Eugen-be, aránylag jól is megy vele. Átlag PR-em vele 1521 jelenleg. Mostanában kicsit kevesebbet játszom BB-vel ha igen akkor Scharnhorst-al mert az (aránylag) jól megy és nem T8-10-es mm :) Mivel a P. Eugen most fekszik, gondoltam akkor rámegyek a cirkáló vonalra is! Eljutottam a Hipper-ig, de az valahogy nem jött be :/ Hiányzott a heal meg valamiért úgy összességében nem jött be. Tehát úgy határoztam, hogy nem erőltetem, majd inkább konvertálok free xp-t a Roon-hoz és a Hindenburg-hoz.
Következő a helyzet: Összejönni látszik a lóvém (20 millió felett járok, nálam az már rengeteg :D), de nem tudom mire költsem majd.
3 lehetőségem van:
- Megveszem a Roon-t és ha az bejön akkor megúszom a további free xp konvertet a Hindihez.
- Megveszem a G. Kurfurst-öt.
- Nem veszek most semmit, hanem megvárom míg meg lesz az xp konvert (és a credit) a Hindihez.
:F
Az igazság az, hogy nem rohanok a T10-be mert 532 meccsem van randomban (+468 co-op... yaaay pont ma/most lett meg az 1000. meccsem :D). De a (főleg T8)mm néha nagyon felbosszant. Valamint mivel elég jól boldogulok T10-es mm-ben a P. Eugen-el, gondoltam Hindivel akkor nem leszek olyan szar :) A Kurfurst most kicsit távolabb áll tőlem mivel cruiser gameplay most épp bejön. Ráadásul a Roon most elég erősen "akciós" is :) Csak nem tudom a Roon-al nem-e lövök mellé? :F Tanácsok? Ki mit tenne a helyemben? :R

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#31795) Chabe89 válasza Highground (#31794) üzenetére


Chabe89
addikt

Roont sokan szeretik, a Hindenburg pedig jelen állapotában elég OP. Mivel jómagam is inkább cirkálós vagyok, igy azt választanám.

[ Szerkesztve ]

(#31796) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Napi első meccsnek megjárja :D

(#31797) ddt500hu válasza Highground (#31794) üzenetére


ddt500hu
veterán

A Roon is jó meg a Hindenburg is. A Roon pozitív csalódás volt. Azt hittem szar lesz a hátsó tornyos elrendezéssel de nem volt az.
Az AP-jük lehetne jobb.
Én simán elmennék a Hindenburgig konvertálás nélkül. :U

(#31798) #65675776 válasza ddt500hu (#31797) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Roon egyébként ránézésre egy Nürnberg 150%-os nagyításban.

(#31799) ddt500hu válasza #65675776 (#31798) üzenetére


ddt500hu
veterán

Nem emlékszem a Nürnberg-re úgy, hogy biztos igazad van. :U

(#31800) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hmm. Ez javítva lett, nem?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.