Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) piadex2


piadex2
senior tag

Hello!

Ti milyen trükköket vettek be az xp telepítésénél, hogy a gépetekből kihozzátok a maximumot?
Előre is kösz a hozzászólásokat!

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#7752) lúzer válasza piadex2 (#7751) üzenetére


lúzer
veterán

semmilyet
max. ha fel van telepítve, külön partícióra a lapozófájl.

többi hókuszpókusz

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7753) róland válasza piadex2 (#7751) üzenetére


róland
veterán

20-30 GB-os partíció a C:\ HDD-nek, arra az XP és a programok, a többi pedig az adatoknak. Minek kihozni valamiből a maximumot, ha 1/10-ed részét sem használjuk utána?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#7754) dany27 válasza Andrewhouse (#7747) üzenetére


dany27
őstag

a nyelvtan nem az erőségem :D
Nah lefutott a memtest, de nem talált hibás részt!
Viszont alap integrált VGA van benn és osztva neki egy kis ram asszem 8mega, lehet hogy abba van a hibás rész?? de azt a memtest nem nézi át mert csak 248at néz át....

(#7755) Kernel válasza Andrewhouse (#7747) üzenetére


Kernel
nagyúr

Bemásolod egy parancsfájlba, ez Total Commanderrel könnyen megoldható (elérési utak másolása néhány kattintás).

Kapcsoló paraméterek hozzászerkesztése a Jegyzettömb "Csere" menüpontjával. Hogy milyen silent stb. paraméterek vannak, ez megállapítható a /? kapcsolóval elindítva valamelyik frissítést.

Kiterjesztés .cmd vagy .bat. Példafájl, amit a vinyómon találtam, régebbi kísérletezés maradványa:

D:\wu\com_microsoft.836528_All_OS_DoomCln\DoomCln-KB836528-v4-ENU.exe /passive
D:\wu\com_microsoft.885250_XP_SP3_WinSE_125799\WindowsXP-KB885250-x86-HUN.exe /passive
D:\wu\com_microsoft.886185_XP_SP3_WinSE_132108\WindowsXP-KB886185-x86-hun.exe /passive
D:\wu\com_microsoft.888113_XP_SP3_WinSE_141632\WindowsXP-KB888113-x86-HUN.exe /passive
D:\wu\com_microsoft.888302_XP_SP3_WinSE_138935\WindowsXP-KB888302-x86-HUN.exe /passive
D:\wu\com_microsoft.896423_XP_SP3_x86_WinSE_155329\WindowsXP-KB896423-x86-HUN.exe /passive
D:\wu\com_microsoft.896428_XP_SP3_x86_WinSE_155752\WindowsXP-KB896428-x86-HUN.exe /passive
D:\wu\com_microsoft.898461_XP_SP3_x86_WinSE_160622\WindowsXP-KB898461-x86-HUN.exe /passive
D:\wu\com_microsoft.Sasser_A_B_Cln\Windows-KB841720-ENU-V2.exe /passive

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7756) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

:O Visszatérő gondommal térek vissza :F ,a ""Stack owerflow"",vagy "verem túlcsordúlt"hibajelentéssel újrainduló gépemmel.The Config.sys startup file may not be properly configured for the Windows installation. Use the following values:
STACKS=64,512 ;(this is the maximum allowed)
FILES=60
BUFFERS=40 ...ennyit megtudtam,szerintetek ez megoldaná-e gondomat vagy ez túl veszélyes vállalkozás,és hogyan kell ehez a Config.sys filehoz hozzáférni?Még egy kérdés:kikapcsoltam az újraindítást renszerhiba esetén,az nem baj mi?Kösz előre!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7757) Jazz


Jazz
veterán

Cisvc, vagy ciscv.exe, már szó volt róla itt nemrég, hogy feleseleges, procit emésztő, valami hülye kis alkalmazás (már nem emélkszem) amire nincs szükség.
Én már egy jó ideje folyton kinyomkodom, de már unom. Hol találom a szolgáltatások között? Nevét nem tudom, és egysével meg nem akarom végignézni az összes szolgáltatást (jobb klikk, tul....jobb klikk tul...) hogy megtudjam milyen névhez csaltalakozik a file.
thx

free your mind

(#7758) lúzer válasza Somansky (#7724) üzenetére


lúzer
veterán

Vazze, nekem benne van a home-ban!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7759) Andrewhouse válasza Kernel (#7755) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Szia!

És hogy kell parancsfájlt létrehoznom????...... :DDD

(#7760) lúzer válasza Jazz (#7757) üzenetére


lúzer
veterán

és ha rákeresel az exére, és törlöd?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7761) lúzer válasza Andrewhouse (#7759) üzenetére


lúzer
veterán

sima szöveges fájlba és mikor végeztél txt-ről bat-ra a kiterjesztést.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7762) kraftxld válasza Kernel (#7755) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Inkább qchain-al kellene, mert elég csúnyán összekeveredhetnek a dll-ek ha nem megfelelő sorrendben másznak fel a dolgok.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7763) dany27


dany27
őstag

megpróbáltam felrakni rá egy új XP-t is de amiuán felmásolta fileokat és újra indult, majd ugye nekiáll telepíteni, akkor már a grafikus része nah ott elkezdi telepíteni az eszközöket majd a gép ujraindult!
De a memtest nem jelezi h hibás lenne a RAM! Nah ilyenkor mi van??
Me én úgy tudom hogy amikor újraindul ilyen dolgoknál akkor ez RAM hiba szokott lenni....
Vagy lehet h nem is ram hanem lapka, ha nem jelez hibát a memtest??

(#7764) kraftxld válasza dany27 (#7763) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Minden alapórajelen van? A fölös hardverelemeket dobáld ki a telepítés idejére.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7765) Kernel válasza kraftxld (#7762) üzenetére


Kernel
nagyúr

XP SP1 után állítólag nem vészes:

A Windows XP és a Windows 2000 rendszerhez 2001. május 18-a után kiadott frissítések tartalmazzák a QChain.exe funkcionalitását...

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7766) kraftxld válasza Kernel (#7765) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Állítólag :) Persze lehet szépen egymás után is, de szvsz qchain-el biztosabb a dolog.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7768) dany27 válasza kraftxld (#7764) üzenetére


dany27
őstag

amint feljebb írtam amikor nekem szóltak h valami gebasz van a géppel akkor lementem és látom hogy olyan állapot van mintha cmos clear lett volna a rendszer idő vissaz állt alapra meg minden szóval minden alapon van!

Fölös hardware elem nincs csak egy WiFi kari van benn semi más!

(#7769) rumos14


rumos14
nagyúr

sztrájkol az Internet Explorer-em, vagy nemtom mi van. hibajelenségek

1. nem mennek a flash videók (youtube és társai). korábban persze mentek, de most nem. installálom amit kellene, de semmi változás.
2. nem tudok letölteni (linkre jobb gomb, cél mentése más néven). előjön az ablak, de a progress bar nem halad, pár mp-re rá hiba: az IE nem tudta megnyitni stb.

az egy dolog, hogy felraktam a Firefox-ot és azzel semmi gond, de azért érdekelne hogy miért köhög az IE.

(#7770) lúzer válasza dany27 (#7768) üzenetére


lúzer
veterán

Figyusz, már írtam hogy a hiba vga gyanús.
Az hogy a telepítő ott száll el, ahol a hardvert ismerné fel, még gyanúsabb.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7771) lúzer válasza Gülümaci (#7767) üzenetére


lúzer
veterán

Miért nem telepíted más kulccsal?
Nem fogod tudni elrejteni - szvsz

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7772) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok olyan specko gondom van,hogy szeretnék elsődleges partíciót átkonvertáni kiterjesztett partícióvá.Ez valamilyen lemez kezelő programmal megoldható úgy mint PL:amikor fat 32 átkonvertáljuk ntfs partícióvá.A partíción levő adatot nem tudom lementeni sehová mert olyan sok,ezért tuti progi kellene mert 170GB lenne szó.

(#7773) netboy válasza netboy (#7644) üzenetére


netboy
senior tag

hozzá kell tennem hogy a windows bejelentkező ablakáról van szó

(#7774) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

Sziasztok!
Bocsánat nem egészen Windows, de az alatt fut és nekem nagyon fontos lenne kérlek segítsetek!!!

Ismeri valaki a 7 zip tömörítőt???

Miért lehet az hogy nálam (elvileg magyar a program ha jól tudom) nem, hogy nem magyar, de mégcsak nem is angol! Valami nagyon csúnya hablaty nyelv!!! És hát így nem tudom használni. Ez mitől lehet már 4 szer telepítettem 4 különböző helyről különböző verziót! Az Origó software adatbázisnak be is szoltam, hogy rossz amit felraktak de ezekszerint lehet nálam a hiba!!!!
Ja angolt is próbáltam!

D°°ci

(#7775) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

Rajtam kívül nem tapasztalt még valaki ilyesmit???
Akár más proggal!
És mi volt a megoldás??? Van egyáltalán??? Vagy vírus és win reinstall kell mert mostmár minden ilyen hablaty nyelv lessz!????

[ Szerkesztve ]

D°°ci

(#7776) qwertly


qwertly
addikt

Nekem valaki :O :O :O

(#7777) Dagaddt válasza qwertly (#7776) üzenetére


Dagaddt
aktív tag

Ehez én nem értek valószínüleg eléggé,
de én szerintem egy használatban lévő rendszert nem lehet...
Szal szerintem lehetetlen!

Elnézést ha hülyeséget mondtam

[ Szerkesztve ]

D°°ci

(#7778) lúzer válasza netboy (#7773) üzenetére


lúzer
veterán

(#7656) nem oldotta meg?

remélem jó:ezt egy xx.reg fájlba és indítás

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"AutoAdminLogon"="1"

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7779) lúzer válasza qwertly (#7776) üzenetére


lúzer
veterán

bocs, miért akarod?

egyébként pl. pqmagic -al lehet

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7780) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

Felraktam egy régi 3.xverziót és az szép Angol!:)
Asszem az én gondom meg oldódott bár nem igazán tudom mi volt ami okozta, de ha valaki tudja a baj forrását nagyon érdekelne!???
Ossza meg velem

Ja a jelenséghez az is hozzá tartozik, hogy két alkalommal mikor uninstalláltam a 7zip-et uninstall után a gép magától újra indult és utána kikapcsolt tűzfallal indult a rendszerem???!
:F Nem értem mi a szar csinálja ezt!
Na mindegy mostmá Angol és van tűzfal!

[ Szerkesztve ]

D°°ci

(#7781) lúzer válasza Dagaddt (#7780) üzenetére


lúzer
veterán

mi az a hablatty nyelv? mire hasonlít

mellékesen az ugrott be, hátha olyan betűtípust használ a progi ami nálad pl. sérült
nem tudom, ilyet okozhat?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7782) Dagaddt válasza lúzer (#7781) üzenetére


Dagaddt
aktív tag

Ja valami ilyesmi lehet, de vajon mitől sérült meg a magyar nyelv meg egyébként máshol miért jó!

D°°ci

(#7783) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

Egyébként a finnre vagy valami más skandinávra hasonlít!

D°°ci

(#7784) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

És azt tudja valaki, hogy milyen programmal tudnám használnia azt a képfilet ami: sub, img, cue, ccd, kiterjesztésű fileokból áll. de, ...! A Daemon tool 3.44 és a Nero 7 Ultra nem nyitja meg! :O

Új Démont szedjek le???

[ Szerkesztve ]

D°°ci

(#7785) lúzer válasza Dagaddt (#7784) üzenetére


lúzer
veterán

ccd-img-sub hármast a clonecd használja így mind a hármat (összetartozik)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7786) Dagaddt válasza lúzer (#7785) üzenetére


Dagaddt
aktív tag

Köszi szépen!

D°°ci

(#7787) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

Nem is vagy LÚzer! :D

D°°ci

(#7788) Apollyon válasza Dagaddt (#7786) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ezeket szerintem a Daemon tools is megnyitja, legalábbis a 4.08 biztos, mert ha mondjuk nem látszik a meginyitás-ban, akkor a filetípusoknál ki kell választani az All files-t és akkor már be tudod tallózni, és be kell olvassa.
Legalábbis nekem eddig mindig beolvasta.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7789) lúzer válasza Dagaddt (#7787) üzenetére


lúzer
veterán

:R :R :D

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7790) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

Hát nekem a Daemon nem nyitja meg a Cloneval meg úgy látom csak ki írni lehetne ami bajos mert se CD-m meg egyébként sincs 833MB-os CD!:)

Szedek le Új Daemont má régóta ezt a verziót használom

[ Szerkesztve ]

D°°ci

(#7791) qwertly válasza lúzer (#7779) üzenetére


qwertly
addikt

Azért mert egy 500GB winyóm van 4 felé particináltam + hagytam még 55GB particionálatlanul,hogy majd arra teszek egy linuxot most a linuxot nem tudom rá telepiteni mert 4db elsődleges partícióm van így már nem engedi,hogy létre hozzak rajta linux partíciót.De az a gáz,hogy nincsen fölösleges helyem,hogy ki másoljam a partícióról az adatott és töröljem úgy hozzak létre másodlagos partíciót sajnos.Ezért kell így meg oldanom.Ha te vagy mások tudják a megoldást aszt nagyon meg köszönném :R.

(#7792) Apollyon válasza Dagaddt (#7790) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Lehet hülyeség, de egy próba...
Nekem a WinRAR 3.70 kitömöríti még az ISO-t is..
Próbáld meg azzal, hátha.
Ha az új Daemon se...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7793) @lbert


@lbert
tag

Hali srácok!

Bisztosra veszem lerágott csont a TÉMA, és nem is kérek túl nagy kommentárokat!
Mindösszesen ha belinkelnétek olyan címeket ahol klasz xp skineket lelhetek, esetleg némi viszta beütéssel, - mert miért is ne lenne még egy hülye akinek az xp visztásítása a beütése? - rendkívül megköszönném. :))

(#7794) lúzer válasza Dagaddt (#7790) üzenetére


lúzer
veterán

ultraiso megnyitotta az img-t

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7795) lúzer válasza @lbert (#7793) üzenetére


lúzer
veterán

például

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7796) lúzer válasza qwertly (#7791) üzenetére


lúzer
veterán

például pqmagic, de létfontosságú adatokat le kéne menteni!
bár nekem még nem szállt el adat, de veszélyes

de ha van erre hely akkor
így csinálnám: az utolsó partícióról átmozgatnám az összes adatot
sajátgép-jobb klatty--kezelés
lemezkezelés, üres partíció törlése,
gondolom ott van mellette az unallocated ugye?

összeolvadt unallocateden jobb klatty, partíció létrehozása és legyen logikai
bár arra linux? lehet hogy logikaira nem megy, akkor elsődegesre

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7797) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

Nekem megnyitotta az új Daemon ! :D Köszi mindenkinek! :C

D°°ci

(#7798) @lbert válasza lúzer (#7795) üzenetére


@lbert
tag

Köszi a linket!

Az angol tudásom sem számot tevő. mondhatni elhanyagolható, a németból meg egy kukkot sem értek. Hozzá sem tudtam szagolni, de egy progira rákerestem a googlben és kiadta angololdalon. Így végül is nagy görcsölés árán de valamit sikerült találnom.

(#7799) Attesz


Attesz
aktív tag

Sziasztok!

Légyszi segitsetek nekem!
Xp-t szeretnék feltenni egy notira!(HP Compaq 6720s)Eddig Vista volt rajta, de a tulajnak nem tetszett és ezért kért meg, hogy rakjam ujra Xp-vel.
De valamiért nem megy!Állandóan azt irja, hogy "a telepitő nem talált a számitogépben telepitett merevlemezes meghajtót".
Ez micsoda??Mi lehet a gond????
Sajnos a géphez nem adtak cd-t!

Köszi

Attesz

(#7800) @lbert válasza Attesz (#7799) üzenetére


@lbert
tag

én hasonlóval szopattam meg magam a múltkor. addig tökéletlenkedtem a biosban, míg valahogy ki kapcsoltam a merevlemez funkciót. majd hanytt vágtam magam azt hittem elszált a vinyóm. már papír ceruza kézben volt, mert komolyan az infartus kerülgetett. az újjabb noteszekben van egy bisztonsági funkció, hogy el lehet rejteni a vinyót. és ha biost jelszóval véded, nem lehet neki mit tenni. hiába raknak bele másikat, mert azt biosban tárolja. ez persze egy acer notival történt. de nem biztos hogy esetedben is ez van.
egy bisztos: kurva nagynak látszó hibák töbnyire apró elálításokból van.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.