Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) pzstm


pzstm
Topikgazda

Mi Insiderek már javában teszteljuk a Creator's Updatet, ami a jövő tavasszal megjeleno nagy frissítés lesz. A 3D vilagra es kreativitasra fokuszalo vegfelhasznaloi dolgok mellett, termeszetesen IT Proknak is erkeznek ujdonsagok.

[Windows 10 Creators Update advances security and best-in-class modern IT tools]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#902) zsoltzsolt válasza pzstm (#901) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Most nem kekeckedésből, de ennek a 3Ds világnak a hétköznapi emberek életében mi jelentősége van, hol lehet hasznosítani?

(#903) vlevi válasza zsoltzsolt (#902) üzenetére


vlevi
nagyúr

Így : nem_durrant_nagyot_iden_a_vr
Vagyis sehogy.

(#904) zsoltzsolt válasza vlevi (#903) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

:R Köszi az infót.
Na ebből kimaradok. Járok havonta többször is 3 vagy inkább 4/5D-s előadásokra, úgy hívják színház :DDD

(#905) vlevi válasza zsoltzsolt (#904) üzenetére


vlevi
nagyúr

Lehetne használni, eléggé speciális területeken.
A játékok pl. elég speciális terület. Project Cars, Assetto, ... próbálkozik már egy ideje a VR-el, ott lenne értelme.
a 3D, vagy a VR egyik baja a tengeribetegség. Sok ember nem bírja el, hogy nem azt látja, amit a belső füle, agya érzékel.

(#906) Воланд válasza vlevi (#903) üzenetére


Воланд
titán

Még jó, hogy nem is idén fog megjelenni ez a frissítés. ;]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#907) pzstm


pzstm
Topikgazda

14986-ra tessenek készülni ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#908) pzstm


pzstm
Topikgazda

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 14986 for PC

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#909) Milestone2 válasza pzstm (#908) üzenetére


Milestone2
nagyúr

TéHáIx :R

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#910) tatararpad válasza vlevi (#896) üzenetére


tatararpad
őstag

Az eddigi tempójuk alapján már csak évek kérdése az új kinézet. Mondjuk a komment igazságtartalmát nem ismerem, de annak örülök, hogy végre elfelejtik a gagyi paintben rajzolt téglalapokat és drótikonokat. vagy legalábbis felmerült, hogy elfelejtik. A gond inkább, az hogy még olyan alapvető dolgok sincsenek modernosítva, mint például a fájlkezelő. Nekem kínai tabom van csak, nem Surface, de egy élmény használni rajta.

(#911) vlevi válasza tatararpad (#910) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az a baj az UWP-vel, hogy nem sok értelme van, kihúzták alóla a talajt.
Kezdetben, a win8-al szó volt az ARM vonalról, ami tisztán metro felületű lett volna, de ez a koncepció megbukott. A te kínaid is x86 alapú, ami futtatja a hagyományos win32 programokat is.
Telefonra lenne még való, de windowsos telefonok értékesítése szinte nulla.
Asztali gépeken pedig felesleges, túlságosan leegyszerűsített, funkciószegény alkalmazások, amik keveset tudnak, és sokkal jobb, hagyományos alternatíváik vannak.

Innentől kezdve bárhogy csűrik,csavarják, nem fogják vele megváltani a világot.

(#912) Воланд válasza vlevi (#911) üzenetére


Воланд
titán

Jaja, főleg azok után, hogy uwp-be tudsz csomagolni win32-es alkalmazást, egy kattintással telepíted, majd ha nem kell, akkor egy kattintással eltávolítod és semmi szemét nem marad utána. Tényleg nem váltja meg a világot, mert az összes mobil os app store-ja így működik, de azért van egy pár száz millió Windows user, akinek ez jól fog jönni.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#913) vlevi válasza Воланд (#912) üzenetére


vlevi
nagyúr

Meglátjuk.
Én se vagyok az ellensége a windowsnak, de a te szavaiddal élve az összes mobilos app store-jához képest nagyon lemaradtak. Tavaly én is gondolkodtam azon, hogy a droidos telót, tabletet lecseréltem windowsosra, de végül az asztali gépen tapasztaltak eltántorítottak, mert az 5-6 alkalmazásból, amit rendszeresen használok droidon, az nem elérhető a windows store-ban. Vagy egyáltalán nem, vagy pedig csak nagyon vacak, alig-alig használható vacakok vannak helyette.
Én pl. a windows levelezőjét sem tudom rendesen használni. Nem teljesen kerek, ahogy a gmail-t kezeli.

(#915) zsoltzsolt válasza vlevi (#914) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Vagyis ezek után vehetek egy bármilyen ilyen "csippel" rendelkező telefont és arra szabadon felrakhatok egy win10-et?

(#916) netpeti98 válasza zsoltzsolt (#915) üzenetére


netpeti98
addikt

A régi Windows RT-ből és a WP-ből kiindulva én inkább Windows 10-el előretelepített eszközökre számítok. Nem látok sok esélyt arra, hogy csak úgy felrakhatod bármilyen eszközre.

(#917) netpeti98 válasza vlevi (#913) üzenetére


netpeti98
addikt

Az asztali alkalmazások is becsomagolhatóak és feltölthetőek egy ideje az Áruházba, és a legtöbb esetben nem igényel jelentős plusz munkát a folyamat. Sajnos jelenleg nem sok fejlesztő élt a lehetőséggel, pedig kényelmes lenne, ha a legtöbb népszerű alkalmazást letölthetnénk az Áruházból.

Mondjuk ezzel leginkább a asztali felhasználok járnak jól, mert a érintőképernyőre optimalizált UI a fejlesztő feladata lenne (ha már említetted a tableteket). Bár nem lehetetlen, mert az Office 2016 felülete is megváltozik tablet módban (itt most nem az áruházas mobil Office appokra gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#919) #33253120 válasza zsoltzsolt (#915) üzenetére


#33253120
törölt tag

Régebben volt androidra a Limbo, ami ezt tudta. :) Xp, és linux telepítőket be lehetett vele bootolni a telefonon, de abban az időben ez horror volt, mert egyrészt a futó androidban futott, másrészt az akkori android hw ehhez nem volt elég.
Amikor megvettem az S7-et arra feldobtam, gyakorlatilag 10 óra alatt nem végzett egy Debian telepítés. :)

[ Szerkesztve ]

(#920) #22237440


#22237440
törölt tag

Sziasztok. "A gépnek nincs internetkapcsolata. Csatlakozzon az internethez, majd próbálkozzon újra." Valaki ilyen helyzettel találkozott? Terhelt az MS szerver? Nem elegendő a 2.4Ghz tyúkbélmentes kapcsolat és kell a direkt kapocs? :F

(#921) pzstm válasza #22237440 (#920) üzenetére


pzstm
Topikgazda

melyik build? mikor írja ki? egy kicsit részletesebb leírást ha adsz hátha tudunk könnyebben segíteni :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#922) mukibuci válasza #22237440 (#920) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

repülési mód ki-be és utána fog csatlakozni elvileg

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#924) #22237440 válasza pzstm (#921) üzenetére


#22237440
törölt tag

Később adok képernyőképet. Most éppen melóban vagyok, de köszi előre is.

(#925) #22237440 válasza mukibuci (#922) üzenetére


#22237440
törölt tag

Megpróbálom. Köszönöm.

(#926) #22237440 válasza #33253120 (#923) üzenetére


#22237440
törölt tag

Amúgy van internet és a WiFi is működik, de nem tudom aktiválni az Insider programot.

(#927) #22237440


#22237440
törölt tag

A művelet központ azt jelzi nekem, hogy e év január 30.-tól már inszájder vagyok, de azért most kezdem. :U Ma reggel biza sikerült csatlakozzon a MS szerverre, de rögtön meg is álltam mert Windows újra telepítésről írt és ez most nekem feladta a feladatot, mert én még csak a 7-ről 10-re való upgrade-el élek, valamint egy partícióval rendelkezik a HDD. :K

Szóval meg kell nézzem, hogy mint van ezzel az aktiválással, fel kell vennem a kapcsolatot az MS-al és utolsó sorban vásárolnék egy SSD-t, mert úgy is terveztem és a DVD Multirecorder-re nincs/nem lesz szükségem. Annak a helyére építeném. :C

Mi a véleményetek?

(#928) Milestone2 válasza westlake (#744) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Főnökúr! Westlake mester!

Nálam eltűnt az orosz oldal..:vagy már máshol tárolják az ESD-ket?

Kéne 14986, az egyik gépemre nem megy fel a frissítés, a többin meg elfelejtettem az ESD-t elmenteni...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#929) westlake válasza Milestone2 (#928) üzenetére


westlake
félisten

Íme.

Play nice!

(#930) Milestone2 válasza westlake (#929) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:R El kéne mentenem :R de nyilván nem ezt , mert ez a 14986, de mi az az oldal (vagy keresés-keresőszó) ahonnan indulsz. Már én unom, hogy mindig keresem rajtad...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#931) westlake válasza Milestone2 (#930) üzenetére


westlake
félisten

WZor Twittere.

Play nice!

(#932) Milestone2 válasza westlake (#931) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:R :C :R :C

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#933) pzstm


pzstm
Topikgazda

Minden kedves Insidernek köszönöm én is a Microsoft nevében az idei évi munkátokat, találkozunk jövőre! ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#934) westlake


westlake
félisten

Érdekes újítások vannak a 14997-ben, de meg lehet őket szokni.

Play nice!

(#935) netpeti98 válasza westlake (#934) üzenetére


netpeti98
addikt

A blue light filter elég várós.:)

(#936) westlake válasza netpeti98 (#935) üzenetére


westlake
félisten

Kapcsolgattam, de valahogy "nem jött át".

Play nice!

(#937) pzstm


pzstm
Topikgazda

14997 nem winmain branch, újabb insider buildre upgrade sem fog menni, és láthatsz olyan funkciókat amik lehet sosem fognak napvilágot látni :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#938) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Ez miért van?

(#939) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Ezt még hozzá, a gép és a rendszer tulajdonságai:

(#940) Воланд válasza zsoltzsolt (#938) üzenetére


Воланд
titán

Meg kell nézni az eseménynaplót.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#941) zsoltzsolt válasza Воланд (#940) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ott mit nézzek?
Az megoldás, ha letöltöm az Ms oldaláról és egyszerűen újra húzom a rendszert?

(#942) zsoltzsolt válasza Воланд (#940) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ilyet pl. ír:
Hibás blokk az eszközön (Device\Harddisk\DR0)

(#943) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Ezt írja a - újra telepítés után - a Hard Disk Sentinel:
44878 hiba fordult elő adatátvitel során.
Hirtelen rendszerleállás, összeomlás, újraindulás, "kékhalál" esetén vagy ha fájlok/mappák nem érhetőek el, érdemes ellenőrizni a csatlakozásokat, adat- és tápkábeleket. Ha megoldható, érdemes kábeleket cserélni az újabb problémák elkerülése végett.
További információk: http://www.hdsentinel.com/hard_disk_case_communication_error.php
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.

Gondolom végnapjait éli a merevlemez, aminek állapotát kritikusnak ítéli meg. Kondíció: 9%
Ez egy két éves HP 450 laptop,

[ Szerkesztve ]

(#945) pzstm válasza netpeti98 (#944) üzenetére


pzstm
Topikgazda

nem ajánlom senkinek, upgrade bug is úgy fest javításra került a 15003-ban és 15004-ben is jó.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#946) netpeti98 válasza pzstm (#945) üzenetére


netpeti98
addikt

Termesztésen én se szoktam ezekkel a kiszivárgott verziókkal szórakozni, ráadásul ahogy látom a képekről Enterprise kiadásról van szó. Csak a változások miatt tettem be. :)

(#947) westlake válasza pzstm (#945) üzenetére


westlake
félisten

Én teljes megelégedettséggel használom a 14997-est is. :U :P

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#948) pzstm válasza westlake (#947) üzenetére


pzstm
Topikgazda

de ez már másik, és hogy fogsz róla upgradelni? :)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#949) westlake válasza pzstm (#948) üzenetére


westlake
félisten

Soha nem frissítettem Insidert Insiderre. Kizárólag friss telepítésekkel dolgozom. Mondjuk az is igaz, hogy körülbelül 10 gépen "dolgozok" folyamatosan. Nekem ez a "frissítsünk és szemeteljük tele az adathordozót" dolog nem igazán szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#950) pzstm


pzstm
Topikgazda

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 15002 for PC

Tessék végigolvasni!!!

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.