Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) vlevi válasza Воланд (#97) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, ez így egy kicsit hülyeség. Korábban arról volt szó, hogy aki az insider programban kezdte el használni a win10-t, az bennmaradhat az insider programban a végleges win10 megjelenése után is. Ezek szerint ez már nincs? Vágjak tönkre egy jól használt win7-es gépet, tegyek rá 10-t, hogy újra beléphessek az insider programba? Pedig direkt van egy külön gépem Win10 tesztelésre. Pontosabban csak a HDD-t cserélem ki, ha Win10-ezni akarok.

(#102) Воланд válasza vlevi (#101) üzenetére


Воланд
titán

de, van. uj userek nem tudnak aktivalt frissitesi alap nelkul belepni a programba. viszont aki regen lepett be es 10240-ig frissitett, annak van frissitesi alapja, technikailag.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#103) Warter válasza Воланд (#102) üzenetére


Warter
őstag

Egész pontosan, technikailag, az adott gépen.

(#104) Nagymelák válasza Воланд (#102) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

10240 volt fent nekem tiszta telepítéssel,a 10525-öt fel sem adta updaten keresztül. ISO-ból felraktam frissítésként,akkor most milyen státuszban szenved vajon a rendszerem?
Nem teljesen értem azt sem hogy semmilyen hatalmas újítás nem került bele de a Magyar nyelvet természetesen el is felejtette,mi abban a bonyolult hogy benne hagyják?

(#105) westlake


westlake
félisten

Értem én, hogy a warez fogalmától nehéz elszakadni, de ha valóban arról van szó, hogy valaki tesztelni szeretné a M$-nak az új feature-öket, meg úgy kopletten az operációs rendszert, akkor miért nem tud tullépni azon, hogy aktivátorral aktiválja az a példányt? Most vagy valóban tesztel, vagy csak azt mondja, hogy tesztel. :U
Nem fognak drónok körözni a háza felett, mert valaki aktivátorral aktiválta a Insider verzióját. Értem én, hogy a M$ rosszul intézi ezt a dolgot, de ez van. Vagy elfogadjátok és nem teszteltek, vagy nem fogadjátok el és aktivátorral aktiváljátok a rendszer. Mindkét út járható, de annak semmi értelme, hogy itt leírjátok a fájdalmatokat. ;)

Play nice!

(#106) Warter válasza westlake (#105) üzenetére


Warter
őstag

Remélem csak viccnek szántad, amit leírtál. Itt nem a warezről van szó, hanem arról, hogy mér kéne aktivátorral ügyeskedni ahhoz, hogy az ember normálisan teszteljen. Szerintem az lenne a korrekt, ha 2-3 havonta jönne egy build és a réginek a kulcsa azzal együtt lejárna. Na de részemről a téma lezárva.

(#107) westlake válasza Warter (#106) üzenetére


westlake
félisten

Miért szántam volna viccnek? Miért kellene ügyeskedni bármivel is? Két kattintás nem olyan nagy ügy. Pontosan arról van szó, hogy akarsz-e tesztelni, vagy sem. Túl tudsz-e lépni valamin, vagy sem. Ilyen egyszerű. Ti csináltok a bolhából elefántot.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#108) csixy


csixy
addikt

Na végre! Töltődik le az WU-n a th2_release Core 10525. :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#109) zoli62


zoli62
addikt

Fast ringen még mindig nincs új build, legalábbis magyar nyelvű. Kíváncsi vagyok,hogy lesz-e még egyáltalán slow ringen letölthető iso.

(#110) pzstm válasza zoli62 (#109) üzenetére


pzstm
Topikgazda

magyar nem is lesz fast ringen, slow ringbe ami bekerül insider oldalon jelenlegi tervek szerint ISO formátumban ugyanúgy elérhetővé válik

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#111) zoli62 válasza pzstm (#110) üzenetére


zoli62
addikt

Link erről van valahol, hogy fast ringen nem lesz lokalizált frissítés, és slow ringen lesz iso? Netán ugyanúhy lesz kulcs is hozzá, mint az GA kiadása előtt volt, vagy véglegesen megváltozott a liszenszelés, és Insiderhez is kell frissítési alap?

(#112) pzstm válasza zoli62 (#111) üzenetére


pzstm
Topikgazda

jelenlegi infóim szerint lesz így, ami természetesen változhat :B

Gabe Aul tweetelte múltkor hogy aktivált 10240 kell a th2 branch-hez ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#113) vlevi válasza pzstm (#112) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Gabe Aul tweetelte múltkor hogy aktivált 10240 kell a th2 branch-hez"
Na, ezzel se értünk sokat.
Kéremszépen nekem aktivált 10240-esem van. Igaz, hogy 10162-ből lett az a 240, és nem Win8-ból, de akkoris aktivált rendszerről van szó. És mégse frissül.
Csipogó nem arra való, hogy ott pontosan megfogalmazott nyalatkozatokat adjanak ki. Mégis ezt csinálják, és a félmondatokat mindenki úgy érti félre, ahogy neki tetszik, nemcsoda, hogy annyiféle verzió terjed a neten. Például 1 év múlva mennyit kell majd fizetni a windowsért? És hasonló hülye kérdések :D

Szóval mostmár szeretném, ha nem a twitter lenne a fő információforrás. Hííjon fel mindenkit skypeon, és akkor rendben vagyunk. Vagy legalább, amikor leveleket küldözget (mert szoktunk levelezni, mármint ő ír, én törlöm :) ), akkor leírhatná rendesen azt, amit a twitterre féligmeddig kiírt.

(#114) Воланд válasza vlevi (#113) üzenetére


Воланд
titán

"Windows 10 Insider Preview is intended to be installed on genuine Windows 10 devices – before upgrading to Windows 10 Insider Preview Builds or reinstalling Windows 10 please ensure your device is activated." [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#115) Воланд


Воланд
titán

Windows 10 Insider Preview Build 10532 for PC

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#116) Warter válasza Воланд (#115) üzenetére


Warter
őstag

Le is frissült nekem, aktiválás ide vagy oda. Az a vicces, hogy boot után pár percig tudok színeket meg egyéb dolgokat állítani, aztán rájön, hogy nem a jó kód. :)

10532 legnagyobb újítása, hogy át tudom állítani az ikonok méretét a desktopon: Small/Medium/Large. :D

[ Szerkesztve ]

(#117) mefistofeles

Elég keveset olvasni róla de kiváncsi lennék mik itt a tapasztalatok általánosságban a 10525-ös buildel kapcsolatban. Stabilitás, edge stb. tekintetében.
Bár látom már jön az 532-es is.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#118) zoli62 válasza Warter (#116) üzenetére


zoli62
addikt

Gondolom angolt használsz.

(#120) pzstm válasza zoli62 (#119) üzenetére


pzstm
Topikgazda

leírták már 10525-nél is hogy mi kell hogy használják.....már 10532-nél járunk, nincs ebben semmi megelepő....az meg pirospont, hogy csak óvatosan figyelmeztet....

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#121) zoli62 válasza pzstm (#120) üzenetére


zoli62
addikt

Igen, csak azért iféztem ezt a cikket, hogy a hivatalos kommunikáció szerint júniusban még elég volt az Insider build virtuális gépen való tiszta telepítéséhez és folyamatos frissítéséhez egy Microsoft fiók is.

(#122) Nagymelák válasza zoli62 (#119) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Valaki leírná tőszavakban magyarul hogy miről szól a cikk,nem túl acélos az angolom.

Köszönöm

(#123) Воланд válasza zoli62 (#121) üzenetére


Воланд
titán

azota pedig megjelent uj build es az azt bejelento blogposztban leirtak, hogy innentol eredeti windows 10 kell az insider programhoz. eddig is lehetett tudni, hogy nem lesz ingyen ebed, de szvsz elegansabb lett volna megoldani ugy, hogy kethavonta "lejarjanak" a regi buildek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#124) pzstm válasza Nagymelák (#122) üzenetére


pzstm
Topikgazda

Ha nincs eredeti Windows10-ed valamilyen úton ( vettél vagy volt legális frissítési alapod), akkor nem igazán van jogod hasznalni insider buildet sem

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#125) Nagymelák válasza pzstm (#124) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Aha,ha jól értelmezem,akkor először a legális rendszeremet kell frissítenem 10-re és ezek után beléphetek insidernek. Kérdés hogy miért jó nekem az hogy a stabil kiadott 10-et beváltom egy lehet instabil insider verzióra? Félreértés ne essék,van legális 8.1-em,nem az "ingyen ebéd" kellett csak a logikai menetet próbálnám megérteni.

(#126) pzstm válasza Nagymelák (#125) üzenetére


pzstm
Topikgazda

új funkciókat próbálhatsz ki, betekintést nyerhetsz kicsit a fejlesztés menetébe (láthatod hogy merre hogy halad) és aktívan feedbackelhetsz

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#127) Nagymelák válasza pzstm (#126) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Akkor javasolt a most használt legújabb insidert letörölnöm és egy legális Win 8.1-et fríssítenem 10-re és úgy újra belépni az insiderbe? Ha fent hagyom a mostani verziót akkor abból lehet valami hátrányom vagy problémám?

(#128) pzstm válasza Nagymelák (#127) üzenetére


pzstm
Topikgazda

hogy telepítetted fel a mostanit?

Ha rendes úton akkor semmi értelme

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#129) Nagymelák válasza pzstm (#128) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Insider vagyok eléggé a kezdetektől,frissítéssel érkezett.

(#130) pzstm válasza Nagymelák (#129) üzenetére


pzstm
Topikgazda

akkor semmi baj nincs, volt jogalapod public release-re is frissíteni, akkor egy kis ideig a public és insider ugyanaz volt, 10525-től külön vált, már a th2 branchben vagyunk ugyebár

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#131) Warter válasza pzstm (#130) üzenetére


Warter
őstag

Jogalap a bétateszteléshez. Bruhaha :DDD

(#132) Nagymelák válasza pzstm (#130) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Köszönöm a válaszod,akkor maradok Insider egyenlőre még nem szeretném "feláldozni" a 8.1-et. :)

(#133) zoli62 válasza Воланд (#123) üzenetére


zoli62
addikt

Igen az egész elegánsabb lett volna, mert már akkor tudták, hogy nem lesz ingyen, és úgy is kommunikálják. Esetleg az insidereket hagyják tovább az eredeti feltételekkel tesztelni.

(#134) vlevi válasza zoli62 (#133) üzenetére


vlevi
nagyúr

Korábban (10240 előtt) én is azt olvastam, hogy a 10240 build elott az insider programhoz csatlakozo felhasznalok tovabbra is maradhatnak insiderek, es tesztelesi celkora hasznalhatjak majd tovabb a 10240-t es az azutani frositeseket is. Sajnos ez a lehetoseg a 10525-el mexunt, pedig én is tesztelnem tovabb a rendszert, mert élesben még nem látom alkalmasnak napi használatra. De nem fogom beápdozni a win7-esemet csak azért, hogy kiprobalhassam.

(#135) zoli62 válasza vlevi (#134) üzenetére


zoli62
addikt

Pont ezt mondom én is, a jövőbeni potenciális insider tesztelőknek intett be ezzel az Ms, ami enyhén szólva sem volt korrekt. Ugyanakkor internetszerte lehet olvasni, hogy a korábban regisztráltak közül sem jön mindenkinek fast ringen az új build.

(#136) Warter válasza pzstm (#130) üzenetére


Warter
őstag

Egy kérdésem lenne, ha a béta telepítéshez jogalap kell, akkor a jogalapot megillető supportot is megkapja a béta tesztelő? Tehát teljes support jár a béta programhoz is?

(#137) pzstm válasza Warter (#136) üzenetére


pzstm
Topikgazda

nem, de nem csak az jár egy teljes szoftverhez...answers support jár hozzá csak...

de nem én találtam ki elhiheted, hogy 10240 kell hozzá :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#138) zoli62


zoli62
addikt

Hogy különbözteti meg a Windows aktiváláskor, hogy egy korábbi legális változatról a Windows Insider keretében történt frissítés Windows 10-re, vagy pedig nem?

(#139) Warter válasza zoli62 (#138) üzenetére


Warter
őstag

Mint a normál esetben, hwID alapján.

(#140) zoli62 válasza Warter (#139) üzenetére


zoli62
addikt

Az oké, de mivel ugyanaz a telepítő, akkor frissítés is lehet, mitől lesz Insider, ha valaki csak most kezdené el a tesztelést?

[ Szerkesztve ]

(#141) Warter válasza zoli62 (#140) üzenetére


Warter
őstag

Úgy, hogy belép az Insider programba.

(#142) zoli62


zoli62
addikt

A 10240-es build fast ringen mindig nem frissült a legújsbbra, pedig angol nyelvű. Mi lehet ennek az oka?

(#143) Воланд válasza zoli62 (#142) üzenetére


Воланд
titán

ilyened van?

HKLM\Software\Microsoft\WindowsSelfhost\Applicability\RecoveredFrom

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#144) zoli62 válasza Воланд (#143) üzenetére


zoli62
addikt

Majd megnézem, de két különböző Insider programban részt vevő rendszerem is van. Az egyik még a W10 kiadása előtt lett telepítve, a másik meg utána egy Windows 8.1 alapból.

[ Szerkesztve ]

(#145) Воланд


Воланд
titán

10537

gratulalok, hogy a start, taskbar, action center szineket kepesek osszekotni, ugy, hogy rengeteg feedback van ra, hogy nem jo igy....

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#146) Nagymelák válasza Воланд (#145) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Megjelent új Build?
És ennyi a változás benne?Nem valami nagy lépésekkel haladnak. :(

(#147) netpeti98 válasza Nagymelák (#146) üzenetére


netpeti98
addikt

Kiszivárgott. Az őszi frissítésnek nem is a nagy változások a céljai, hanem a UI konzisztencia javítása és a motorháztető alatti javítások. :)

(#148) Воланд válasza Nagymelák (#146) üzenetére


Воланд
titán

csak kiszivargott. mondtak, hogy innentol nagy valtozasok nem lesznek az egymast koveto buildekben.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#149) Nagymelák válasza Воланд (#148) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Nem is kellenének nagy változások,mondjuk nálam elég stabil,de a böngészőhöz például adhatnának ki kiegészítőket hogy lehesen tesztelni azokat is.

(#150) Воланд válasza Nagymelák (#149) üzenetére


Воланд
titán

nem tartanak meg ott, hogy a kiegeszitok az insider program kereteben tesztelhetoek legyenek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.