Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) pzstm


pzstm
Topikgazda

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 14388 for PC and Mobile

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#602) Aarpok válasza pzstm (#601) üzenetére


Aarpok
őstag

Mar jon lefele :C

Аарпок

(#603) westlake válasza westlake (#600) üzenetére


westlake
félisten

A 388 sincs Insider csoportba léptetve.

Play nice!

(#604) pzstm


pzstm
Topikgazda

Remélem mindenkinek fel van töltve minden eszköze ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#605) Milestone2 válasza pzstm (#604) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nocsak.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#606) pzstm


pzstm
Topikgazda

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 14390 for PC and Mobile

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#607) westlake válasza pzstm (#606) üzenetére


westlake
félisten

De ez még mindig nem az RTM. Vagy legalábbis most nem. Aztán lehet, hogy 2-án ugyanezek lesznek publikálva GA kiadásként.
A cipőmániás élég sejtelmesen fogalmazott.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#608) King Unique válasza pzstm (#606) üzenetére


King Unique
titán

Azért ennél elég karcsú a PC-s bugfix, ezért új buildet kiadni...Amúgy a 14388-ra is többszöri nekifutásra sikerült csak frissítenem, mert ugyan letöltötte a telepítőt és belekezdett a telepítésbe is, de mindig dobott valami hibát. Egy bughalmaz az egész és amúgy a 14383-hoz képest nagy változást sem véltem felfedezni. Végül meguntam és dózeroltam a IP partícióját, szóval nálam ez a 90-as build most kimarad. :DDD Maradok inkább a stabil verzióknál.

[ Szerkesztve ]

(#609) westlake válasza westlake (#607) üzenetére


westlake
félisten

A 14390 mégsem GA.

Play nice!

(#610) netpeti98 válasza westlake (#607) üzenetére


netpeti98
addikt

Kíváncsiságból visszakerestem. Az 10586-os buildet is egy héttel korábban kapták meg az insiderek a hivatalos start előtt, szóval nem hiszem, hogy annyira el lennének késve. :)

(#611) pzstm válasza King Unique (#608) üzenetére


pzstm
Topikgazda

mert nxilván csak annyi változás, és módosítás történik, amit kiemeltek...... (176 bugfix van 14388 és 14390 között, halkan megsúgom;))

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#612) pzstm válasza westlake (#609) üzenetére


pzstm
Topikgazda

mivel RTM nem használható mint kifejezés és nem is létezik. Ami jelentheti azt is, hogy ez lesz az amit megkapnak userek, de attól nem RTM, meg azt is, hogy nem ez lesz, és még kapunk jövőhéten buildet ;)

ami fix, hogy ma is mindenki dolgozik a csapatból ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#613) westlake


westlake
félisten

14393.x = Redstone 1 (Update 1608)
Elméletileg holnap elérhető is lesz. Mármint aki ügyes, annak. A hivatalos megjelenés még mindig augusztus 2.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#614) pzstm


pzstm
Topikgazda

még nem késő tableteket, laptopokat feltölteni ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#615) westlake válasza pzstm (#614) üzenetére


westlake
félisten

Én már így is állapotba vagyok.
Csinálnám a melós image-eket. 14390-ből meg nem fogom, hogy aztán megint "újrahúzzak" 40 darab gépet.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#616) vlevi válasza westlake (#609) üzenetére


vlevi
nagyúr

Bakker miez?
:Y
Ez a hivatalos információforrása a Microsoftnak?
Idáig süllyedtünk, hogy macskástáblagépes és macskáspónis képekkel kell kirakni?
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
:O

(#617) westlake válasza vlevi (#616) üzenetére


westlake
félisten

Miért, nem az? Mutass másik "hivatalos" forrást. ;)
Egyébként meg nem tudom mi a problámád a cipőmániással. :D
Ő az Insider boss és kész. ;]

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#618) pzstm


pzstm
Topikgazda

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 14393 for PC and Mobile

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#619) Lali-213


Lali-213
senior tag

Mivel én nem vagyok annyira bátor, hogy fast ringre állítsam, ezért nekem még egy darabig jó lest a 14388-as kiadás is. Egész elégedett is vagyok vele. Mintha változott volna a telepítője az utóbbi kiadáshoz képest. És az Asus Smart Gesture-t sem kell újra felrakni, mert megtartotta olyannak, amilyennek beállítottam. :)

(#620) pzstm válasza Lali-213 (#619) üzenetére


pzstm
Topikgazda

nemsokára úgyis itt a mindenki számára elérhető frissítés ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#621) Lali-213 válasza pzstm (#620) üzenetére


Lali-213
senior tag

Nekem nem sürgős, jó az ami most van fent. :)

(#622) vlevi válasza pzstm (#620) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azt a két hetet féllábon állva is kibírjuk.
Legalábbis ez az elmélet. Mert még mindíg hallani egyesekről, akiknek a 10240 van a gépén, és valamiért a 10586-t nem ajánlja fel nekik a WU.
De gondolom, aki elég eltökélt, az majd letölti az RS1-hez való MCT-t, és azzal megcsinálja a frissítést magának, ha akarja.

(#623) pzstm válasza vlevi (#622) üzenetére


pzstm
Topikgazda

azokat mondjuk megnézném, mert 99,9%, hogy valami blokkolja, ha nem a cége...

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#624) Milestone2 válasza westlake (#615) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ebben a "felgyorsult" végszakaszban jobb ha nem vagy olyan gyors és naprakész...én csak 4 géppel mire végzek, már kint van az új build....

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#625) vlevi válasza pzstm (#623) üzenetére


vlevi
nagyúr

(#626) Воланд válasza vlevi (#625) üzenetére


Воланд
titán

LTSB miatt egyes gépek maradtak 10240-es builden, hogy több gépről tudjanak adatot gyűjteni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#627) King Unique válasza vlevi (#625) üzenetére


King Unique
titán

Nála Enterprise van, az frissül közvetlenül?

(#626): :DDD

(#628) Воланд válasza King Unique (#627) üzenetére


Воланд
titán

:F

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#629) pzstm válasza vlevi (#625) üzenetére


pzstm
Topikgazda

enterprise....LTSB branch is lehet akár, vagy WSUS, és rendszergazda nem engedte ki....

ez normális/elvárt működés.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#630) Воланд válasza pzstm (#629) üzenetére


Воланд
titán

Home usereknél is van 10240-es build.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#631) pzstm válasza Воланд (#630) üzenetére


pzstm
Topikgazda

ha kikapcsolták mondjuk WU service-t...vagy mégis hogy? mert ha online van WU-val akkor annak frissülnie kell...pláne, hogy emlékeim szerint CB-ben már nem támogatott a 10240...

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#632) Воланд válasza pzstm (#631) üzenetére


Воланд
titán

Úgy hogy az ms jelenleg két buildet támogat, az egyik a 10240 a másik meg a 10586.

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#633) westlake válasza Воланд (#632) üzenetére


westlake
félisten

Ha ez igaz, akkor meg hogy lehet, hogy valakiknek a 10240 frissült 10586-ra? A két állítás közül az egyik akkor nem igaz. Vagy frissül mind automatikusan, vagy nem frissül egyik sem. Vagy a MS felajánlja/felajánlotta a frissítés lehetőségét, de ilyenről meg nem tudok.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#634) Воланд válasza westlake (#633) üzenetére


Воланд
titán

Ott a hivatalos dokumentáció, a 10240-es is támogatott build. Innentől az ms meg gondolom el tudja dönteni, hogy mit frissít és mit nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#635) westlake válasza Воланд (#634) üzenetére


westlake
félisten

Ez olyan, mintha nem írtál volta semmit. Legalábbis se nem cáfolja, se nem támasztja alá az állításomat.
Amikor én azt írtam több fórumon, hogy a 10240-es build-em nem frissül 10586-ra, akkor a legtöbben azt mondták, hogy nálam van a hiba, mert nekik igenis frissült. Nekem már akkor is az volt a véleményem, hogy ez nem így van, viszont nem volt "bizonyítékom", amivel cáfolhattam volna az állításukat. Ha a két build párhuzamosan van futtatva (a miértet egyébként nem értem), akkor a frissítés csak akkor történhetne meg, a GWX-hez hasonlóan felugrana egy ablak, ami arra jó, hogy a felhasználó eldönthesse, hogy szeretne-e frissíteni az újabb build-re, vagy sem. De ismét mondom, hogy ilyenről nem tudok. Magyarul a 10240-et kizárólag ISO-val lehet 10586-ra frissíteni. Esetleg van egy olyan KB csomag, amit a WU nem ajánl fel, de manuálisan le lehet tölteni. De ilyenről megint csak nem tudok.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#636) Воланд válasza westlake (#635) üzenetére


Воланд
titán

Már miért lehetne csak kizárólag ISO-ból frissíteni? :F

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#637) westlake válasza Воланд (#636) üzenetére


westlake
félisten

Akkor mégis hogy lehet még frissíteni? Nyugodtan leírhattad volna a megoldást.
A #635-ben elég konkrétan leírtam a véleményem. Ha tudod valamivel cáfolni, akkor légy szíves konkrétumot írjál már. Ha valaki csak általánosságban ír valamit, azzal mégis mit kezdjek? Az a legjobb, mert nem lehet fogást találni rajta.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#638) Воланд válasza westlake (#637) üzenetére


Воланд
titán

Ok, nem fejeztem magam ki pontosan. Nyilván az ms blokkolja a wu-n keresztüli frissítést jelenleg, így tényleg csak iso-ból lehet frissíteni. Onnantól viszont, hogy wu-n keresztül engedik a frissítést nem kell iso, meg felugró ablak.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#639) westlake válasza Воланд (#638) üzenetére


westlake
félisten

Nyilván. De amit most leírtál, az meg egy lehetőség, aminek a megvalósulása egyáltalán nem biztos. Ezek szerint én sem fogalmaztam elég konkrétan. Természetesen nem úgy értettem, hogy nem létezik más frissítési módszer, csak az ISO-s megoldás. Úgy értettem, hogy jelenleg csak ez az egy megoldás van. Ezt pedig azért tartottam fontosnak tisztázni, mert nem értem, hogy miért írják többen is, hogy nekik frissült a WU-n keresztül a 10240 10586-ra. Ha egyszer a MS megoldásai között ez a módszer nem aktív, akkor nem frissülhetett senkinek. Persze az is lehet, hogy van valamilyen speciális registry módosítás, amivel el lehet érni a WU-n keresztüli frissítést, de ez ugye egyáltalán nem általános.

Play nice!

(#640) vlevi válasza westlake (#639) üzenetére


vlevi
nagyúr

"amivel el lehet érni a WU-n keresztüli frissítést, de ez ugye egyáltalán nem általános."
Inkább az a nem általános, hogy egy windows10-es gép megmarad a 10240-en.
Szerintem mi így, innen messziről nem fogjuk tudni kideríteni, hogy nálad miért ragadt meg a 10240-en, mert frissülnie kellene.
A windows insider buildek is úgy frissülnek, hogy szinte észre sem veszem. Windows update megcsinálja a háttérben, letölti, és következő újraindításkor annyit veszek ebből észre, hogy nem a szokásos néhány másodperces, max perces "windows frissítés folyamatban" üzenetet látom, hanem a telepítőnek az ablakát, 10-15 percig, de utána megy tovább minden.

Persze jó lenne, ha nálad is kiderülne, miért nem frissül, mert ha tényleg valami ilyesmi van, akkor lehet, hogy a mostani, Redstone frissítés sem fog hozzád megérkezni.

(#641) pzstm


pzstm
Topikgazda

elég jók lehetnek a telemetria adatok ;)
UPDATE 7/20: We have released Windows 10 Insider Preview Build 14393 to Windows Insiders in the Slow ring.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#642) Lali-213 válasza pzstm (#641) üzenetére


Lali-213
senior tag

De örülök! Megint töltöget egy újabb kiadást. :P Még szerencse, hogy van elég sávszélesség hozzá, hogy ne órákig tartson! :D

(#643) Lali-213


Lali-213
senior tag

Most nagyon szépen megadta magát a rendszer frissítés után. A töltőképernyőt behozza, gondolkodik egy kicsit. Majd újraindul. Folyamatosan ezt ismételgeti. Semmi mást nem csinál. Megoldás mi lenne erre szerintetek?

(#644) vlevi válasza pzstm (#641) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem most nem akar frissülni semmilyenre.
14379 van fenn (egy pár napig nem volt bekapcsolva ez a gép, ezért maradt ezen a builden), de most sem a gyors, sem a lassú nem frissül.
Egy windows defender frissítést letöltött, de azóta azt írja, naprakész.

Emlékeim szerint a 10240 körül történt utoljára ilyen, amikor egy időre bezárták az insider programot, mert jött a végleges.

(#645) pzstm


pzstm
Topikgazda

Sziasztok!

Mint tudjátok, augusztus 2-án lesz elérhető a Windows 10 Évfordulós frissítése.

A Magyar Windows Közösség ellátogat a Microsoft Magyarország székházába, hogy egy élő stream kíséretében frissítsenek egy masinát. Facebook Live-on keresztül várható a közvetítés, lehet élőben kérdezni. Szerény személyemen kívül a Microsoft Magyarország Windows üzletágigazgatója is jelen lesz Microsoft oldalról, igyekszünk minden kérdésre válaszolni, minden kétséget eloszlatni. Augusztus 2-án kedd este várunk Titeket szeretettel online.

Az esemény Facebook linkje: Windows 10 évfordulós frissítés

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#646) balcsida válasza pzstm (#645) üzenetére


balcsida
senior tag

Sziasztok!

Ne haragudjatok, ha nem látjátok az eseményt, de mindenképpen csatlakozni kell előtte a Magyar Windows Közösség Facebook csoporthoz, hogy lássátok.

(#647) vlevi


vlevi
nagyúr

Ha már van ilyen FB oldal, belekukkantottam az egyik linkbe.
W7-8-10 performancica

[link]

Tavaly augusztusi, vagyis a 10240-el készült írás, nem is biztos, hogy mérvadóak a tesztek, de elég sűrűek benne az olyan számok, ahol a w7-nél alig mérhetően, talán gyorsabb, de a 8.1-nél alig mérhetően, de lassabb a 10-es.

(#648) balcsida válasza vlevi (#647) üzenetére


balcsida
senior tag

Csoport! CSOPORT! :D
Egy ~4 éves gépen próbálták ki, azóta sok minden változott hardverileg és szoftverileg is.

(#649) Lali-213


Lali-213
senior tag

Srácok, én kicsit besokalltam az állandó buildek telepítésétől. Inkább megvásároltam az angol Home változatot USB meghajtón. :)
Ezennel kiléptem a preview programról. :D

[ Szerkesztve ]

(#650) vlevi válasza Lali-213 (#649) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az insider program ilyen. Folyamatosn kapod a frissebbné frissebb bughalmazokat, azért, hogy jelezd a microsoftnak, ha baj van :)
Egyébként pont most, hogy közel a végleges megjelenési dátum, már nem várhato olyan sok insider build.
A 10240 és a 10586 után is igy volt, sokáig nem adtak ki semmit, sőt volt időszak, amikor az insider previewbe sem lehetett jelentkezni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.