Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Rendben, beteszem oda :R

Egy másik kérdés:
Beléptem ugye az insider programba, de mivel magyar a rendszerem, nem jött rá semmi. Ma felfrissítettem a Creators-ra, mert a rendes frissítéseknél volt egy link, hogy "elsőként szeretne hozzájutni..blabla" és onnan egy oldalra vitt, ahol lejött a frissítéshez egy segéd, és szépen fel is tette.

Most viszont ugye indítás(sleepből is) után zaklat a fentiekkel, hogy változtassak az adatküldési beállításokon. Nem akarok, gondoltam inkább kilépek, úgyis a Creator miatt léptem csak be(vagyis mert bajom volt az előző public build-el). Insiderből kilépéshez ugyanakkor meg kéri, hogy álljak vissza egy legutóbbi public kiadásra, de vicces, hogy elvileg azon vagyok. Vagy nem? A Creators update még insider-nek számítana?

Ha rányomok itt a visszalépésre, csak a Helyreállítási lapot hozza fel, de nem kezd bele semmibe.

Ha itt rámegyek, hogy visszaállítás az előzőre, akkor vaj' mire állna vissza, vagy mit akarna csinálni, ha Insider programon belül egyetlen build sem érkezett nekem?

Legyalulni mindent nem akarok, akkor magyarul most megszívtam és ördögi körbe kerültem?

Szerk.: Na, most látom, hogy teljes méretűre állított alkalmazások még mindig rálógnak a fentre helyezett lapos tálcára.. Örülök, hogy ezt sikerült megoldani.. :W

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#1152) netpeti98 válasza Barthezz2 (#1151) üzenetére


netpeti98
addikt

Probáld meg a további buildeket kérek a Windows következő kiadásáig opciót. Lehet, hogy insidernek kezeli valamiért, amíg nem kezdik meg a WU-s terjesztést.

[ Szerkesztve ]

(#1153) #33253120


#33253120
törölt tag

Vajon Insider, vagy normal problemam van?

Asus X54H laptopom van.
Reggel jott frissites, felraktam, rendben felment. Ujraindulas utan kikapcsoltam a gepet, es mentem dolgomra.
Napkozben vettem egy monitort.
Hazamentem. Elkezdtem mindenfelet pakolaszni, talaltam egz Compaq P1100 Trinitron monitort. Na ez csak fogja a helyet, el kellene ajandekozni. Elotte viszont ki kell probalni. Radugtam a laposra, elinditottam, bejon a w10 ablak, onnantol csak fekete kepernyo mindket monitoron, kozepen az egermutatoval. Azota neztem, ezt csinalja barmelyik kulso monitorral, es anelkul is.

Most egy Fedora live alol irok, termeszetesen nincs w10 telepitom, es nem is hozzaferheto a secure boot miatt. A pendrive is csak ugy tudott bootolni, hogy kivettem az ssd-t. :)

Mit lehet ezzel igy kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#1154) Barthezz2 válasza netpeti98 (#1152) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Elméletileg eleve úgy van, csak így meg most már picsog a letiltott adatküldések miatt.

Everybody lies.

(#1155) savior


savior
őstag

Hello.
Telepitettem a legujabb enterprise buildet, de az aktivacional hibat ir ki:
We can't activate Windows on this device as we can't connect to your organisation's activation server. Make sure you're connected to your organisation's network and try again.... 0x8007007B
mit lehet tenni? net kapcsolat az mukodik.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#1156) pzstm válasza savior (#1155) üzenetére


pzstm
Topikgazda

nyilván ha Enterprise verziód van akkor, tudod hova kell fordulnod aktiválással kapcsolatban

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1157) #33253120 válasza #33253120 (#1153) üzenetére


#33253120
törölt tag

Tárgytalan.

(#1158) noxon


noxon
őstag

Sziasztok, a lentebb látható hibával nem frissül ez a build. Nem is ez érdekel, hanem, hogy, ha ezt nem tudja frissíteni és be van akadva valami akkor lehetséges, hogy az alkotói frissítést addig nem is ajánlja fel?

We live in a simulated world...

(#1159) netpeti98 válasza noxon (#1158) üzenetére


netpeti98
addikt

A Media Creation Tool segítségével próbáltad a frissítést? Már az is ezt a buildet szedi le.

(#1162) netpeti98 válasza #03412736 (#1160) üzenetére


netpeti98
addikt

Jelenlegi állás szerint 2018 környékén érkezhetnek az erre épülő termékek.

(#1164) netpeti98 válasza #03412736 (#1163) üzenetére


netpeti98
addikt

Nincs.
Valószínűleg addig nem is lesz, amíg valaki ki nem ad egy olyan eszközt ami gyárilag a W10 ARM verzióját futtatja.

(#1165) pzstm


pzstm
Topikgazda

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 16176 for PC + Build 15204 for Mobile

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1166) westlake válasza pzstm (#1165) üzenetére


westlake
félisten

(#1167) King Unique válasza #03412736 (#1160) üzenetére


King Unique
titán

Ilyen hsz áradat után kissé fura itt ez... :U
Ja, megvan, majd lehet ezt is virtuális gépen tesztelni és utána "véleményezni"...

[ Szerkesztve ]

(#1169) King Unique válasza #03412736 (#1168) üzenetére


King Unique
titán

A felhasználók egy részénél már most is bőven van értelme és köszönik szépen megelégedve használják őket desktopon. Ráadásul az általad preferált másik 2 OS közül az egyik támogatása már (rég) megszűnt, a másiké pedig pár év múlva fog. Szóval hamarosan így is, úgy is váltani kell. Másrészt, ha valakinek alapból ennyire nem jön be a legújabb rendszer és finoman fogalmazva ezt minden topikban hangoztatja, akkor érdekes ez a további érdeklődés. Jelenleg még nem feltétlen kötelező használni, szóval a minősítgetés helyett akadnának más opciók is.

[ Szerkesztve ]

(#1170) #33253120


#33253120
törölt tag

Üdv.
Ritkán használok Virtualboxot, ma akartam, és zöld halál van.
Nálatok működik?
Gép:
Asus X54H laptop. (i3 2330M, Intel HD3000, 4giga ram, Adata sx900 ssd) + Samsung S24D330 monitorral kiterjesztett mód.
Virtualbox verzió: 5.1.18 r114002 (Qt5.6.2) (Ezt már a sokadik után frissítettem.)

(#1171) netpeti98 válasza #33253120 (#1170) üzenetére


netpeti98
addikt

Lehet buta kérdés, de a Vbox telepítése után volt restart?

[ Szerkesztve ]

(#1172) #33253120 válasza netpeti98 (#1171) üzenetére


#33253120
törölt tag

Volt.

A hardveres virtualizáció is be van kapcsolva a biosban, ellenőriztem.

Annyi biztos, hogy pár hónapja még működött... :D

(#1173) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Van egy laptopom, amin legális windows fut, és frissítettem W10-re. Hogy lehet részt venni az insider programban?
köszi.

(#1174) Milestone2 válasza tpeter77 (#1173) üzenetére


Milestone2
nagyúr

https://insider.windows.com/

Bejelentkezel.
Regisztrálsz rá.
Benne is vagy.
Ha még fogadnak jelentkezést.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1175) norti válasza tpeter77 (#1173) üzenetére


norti
addikt

Ha magyar nyelvű a Windows, nem fogsz kapni Insider frissítést, angolnak (vagy valamelyik másik támogatott nyelvűnek) kell lennie. Erre figyelj, magyar telepítéssel felesleges is belépni az Insiderbe.

(#1176) vlevi válasza norti (#1175) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, át kell állítani a nyelvet angolra. Abban nem vagyok biztos, hogy a telepített nyelvek közül kell-e törölni a magyar nyelvet. Én, amikor az Insidert telepítettem, mindíg üresen felraktam a Win10-t, angolul, és utána léptem be az insiderbe. Persze, nekem könnyű a dolgom, mert asztali gépem van, amiben van egy 64gigás SSD bohóckodni, és arra telepítem fel, és amikor már nem érdekel annyira, akkor visszarakom a "rendes" SSD-t, amin a rendes, nem insideres windows van, és dolgozok azal tovább.

(#1177) pzstm


pzstm
Topikgazda

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 16179 for PC + Build 15205 for Mobile

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1178) tpeter77 válasza norti (#1175) üzenetére


tpeter77
addikt

Érdemes bohóckodni a magyar Windows-al, vagy inkább telepítsek fel egy 64 bites angol változatot?
Hátha még elfogadják a regisztrációt.

Más.
Munkatársam vagy 10 éve (akkor még tanárként) jelentkezett egy tesztelő programba, és ingyen kap legális Windows, Office, Acrobat PRO-t, meg még ki tudja miket, hogy tesztelje.
Erre most is lehet jelentkezni valahol, vagy megszűnt ez a lehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#1179) vlevi válasza tpeter77 (#1178) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem ide érdemes benézni időnként, pzstm rendszeresen ír ide, ha van új insider verzió. Ha látsz benne valami érdekeset, kipróbálandót, akkor próbálj meg belépni. Én úgy gondolom, hogy most egy jó ideig nem lesz látványos újdonság, csak előkészítik a rendszer magját az új funkciók befogadására.

(#1180) tpeter77 válasza vlevi (#1179) üzenetére


tpeter77
addikt

Rendben, köszi, hamarosan kipróbálom.

Viszont lenne egy offos kérdésem:
Már 1 hónapja játszok a gyerekkel az Asphalt 8-al, és a mostani elért eredményeim meg fognak jelenni ha újra rakom a gépet?

(#1181) norti válasza vlevi (#1179) üzenetére


norti
addikt

Biztosan lesz újdonság 1-2 hónapon belül, mert elvileg szeptemberben jön a következő nagy frissítés.

Én Virtualboxban futtatok Insidert angolul, a magyar éles rendszereken bár be van kapcsolva, de még egyszer nem töltött le insider buildet (naívan várom, mikor kerül be a magyar build a körforgásba). Éles, napi szinten használt rendszernél amúgy is felesleges, csak ha tesztelni akarsz, akkor jó (volt már, hogy nem működött a start menü vagy a hálózat, szóval csak kíváncsiságból nem éri meg felrakni)

(#1182) vlevi válasza norti (#1181) üzenetére


vlevi
nagyúr

A "jó ideig" alatt én is pár honapra gondoltam. Jó lenne már látni valami tényleg hasznos ujdonsagot, mert a 2015-ös megjelenése óta, hiába volt 3 ugrás, a napi rendszeresseggel használt dolgokban csak elvétve látok valami ujat. Sajnos ebbe beleértendó az is, hogy évek óta meglévő bosszantó mukodesi problemak is megmaradnak, nem javitjak oket.

(#1183) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Kijött a #WindowsInsiders Build: 16184.1001.170424-2211
64bit, Pro ISO meg a többi

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1184) netpeti98 válasza Milestone2 (#1183) üzenetére


netpeti98
addikt

(#1185) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Valaki tőmondatokban elmagyarázná mire jó a Cloud verzió? Amit csak lehet felhőben tárol? Net nélkül nem is fut? PenDriveWindows? (de az a To GO...)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1186) pzstm válasza Milestone2 (#1185) üzenetére


pzstm
Topikgazda

Az csak valami szivargott dolog....meg nem is tudunk rola semmit hivatalosan :)

Majd beszeljunk rola akkor ha hivatalosan bejelentik, mar ha lesz ilyen :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1187) norti válasza Milestone2 (#1185) üzenetére


norti
addikt

Olyan mint a ChromeOS, csak UWP apokat futtat és nyilván ajánlott az online felhő alapú szolgáltatások használata vele. Mivel hivatalosan még be sem jelentették, sokat nem lehet tudni róla.

(#1188) Milestone2


Milestone2
nagyúr

@pzstm @norti

Köszi. WZor kirakta, nem tudtam hogy még ott a tojáshéj a seggén...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1189) netpeti98 válasza norti (#1187) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha már W10 Cloud. Elég valószínű, hogy a teljes Office 365 csomag is megjelenik az Áruházban hamarosan.

(#1190) norti


norti
addikt

Holnap lesz Windows Cloud event, akkor kiderül minden ;)

(#1191) pzstm válasza norti (#1190) üzenetére


pzstm
Topikgazda

legalábbis pár dolog tuti, lehet azért még Build-et is érdemes majd követni ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1192) netpeti98 válasza norti (#1190) üzenetére


netpeti98
addikt

Végül Windows 10 S lett a neve. :)

(#1193) Milestone2 válasza netpeti98 (#1192) üzenetére


Milestone2
nagyúr

S mint Sokatmondó... ;]

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1194) Milestone2 válasza Milestone2 (#1193) üzenetére


Milestone2
nagyúr

....öööö javítom magam...ez nem Cloud, ez S...mint Sh.t...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1195) vlevi válasza Milestone2 (#1194) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, nagyjából nem is tudom mit mondjak rá.
Mert az már nem igaz, hogy nem lehet rajta Win32-t futtatni. Ha a cikk igaz, akkor megy rajta a win32, ha a store-ból töltöd le.
pl. Kodi. És akkor már egy egész kultúrált mediacentered van, win32 alapon.
Mondjuk az cumi, hogy nem tudok írni rá magamnak ugribugri alkalmazást Visual Studioban, mert én nem akarom felrakni a store-ba a saját applikációmat, csak azért, hogy letölthessem. Tudom, más logika, de a droidon a saját telefonomra telepíthetek apk-t. Persze, ezzel is sokan visszaélnek, mert rengeteg feltört fizetős app kerül így a telefonokra, velük együtt rengeteg vírus is, de amit saját magamnak írtam, azt is fel tudom rakni.

Ja, és az is érdekes, hogy 50 dodóért frissíthető W10 Pro-ra. Ez olcsóbb, mint a home-t frissíteni, vagy akár megvenni egy home-t. Akkor máris érdekel, hogy honnan lehet legális forrásból hozzájutni egy ilyen W10-hez, csak azért, hogy rögtön Pro-ra frissíthessek? És ezt mos komolyan kérdem, mostakkormivan? Vagy ezt a Win10 S verziót csak gyártók kapják be meg, előretelepített rendszerként?
Tényleg sok az érdekes kérdés.

(#1196) netpeti98 válasza vlevi (#1195) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem tudom, hogy bekapcsolható lesz-e a gépházban a appx sideload, mert ha igen, akkor van esély a saját appok felrakására.

Szerintem csak OEM-ek kapják meg. Viszont a WindowsCentral cikke szerint a diákoknak ingyen lesz a Pro frissítés.

(#1197) norti válasza vlevi (#1195) üzenetére


norti
addikt

Ez nagyon OEM szagú, pl. ezentúl pár dollárral olcsóbbak lehetnek a kínai Android/W10 tabletek ezzel a licensszel...

(#1199) Milestone2 válasza westlake (#1198) üzenetére


Milestone2
nagyúr

;] már alszom... ;]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1200) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Ééééérdekes...16188-on az egyik gépemen eltűnt a "vízjel" a másik gépemen nem tűnt el...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.