Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) pzstm válasza vlevi (#1850) üzenetére


pzstm
Topikgazda

Kapcsold ki

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1852) norti válasza vlevi (#1850) üzenetére


norti
addikt

Hát ez ilyen :( Ki kell kapcsolni, mert sok értelme nincs így.

(#1853) vlevi válasza norti (#1852) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igazából ki van kapcsolva, csak az automatikus szabályok kapsolják be, mint pl. a teljes képernyős játék.
Igazából sosem értettem ezt a fókusz segédet. Amíg nem volt, vagyis XP, és 7 alatt, vagy a korábbi W10 verziókban, addig sem zaklatott az értesítésekkel, ha játszottam, filmet néztem.
Amióta viszont felokosíttották ezt a fókusz segédet, azóta vannak ilyen-olyan furcsa megmozdulásai.
Amúgy egyszerkétszer már rányomtam itt a kikapcsolásra, de, a szabályok visszakapcsolják.
Ha viszont teljesen kikapcsolom a segédet, akkor nyaggatni fog az emailekkel játék közben is.

[ Szerkesztve ]

(#1854) westlake


westlake
félisten

17763.165

Play nice!

(#1855) vlevi válasza norti (#1852) üzenetére


vlevi
nagyúr

Megnyomtam a kikapcsolás most gombot.
Pár perce megnéztem egy YT videót teljes képernyőn, és újra ott volt.
Remélem ez csak az Insider marhasága. "Rendes" körülmények között, a 1803, és a 1809 verziók alatt nem láttam ezt az idétlen ablakot.

(#1856) norti válasza vlevi (#1855) üzenetére


norti
addikt

Lehet bug, mert én is úgy emlékeztem, hogy már rég kikapcsoltam, mégis tegnap működött... Vasárnap leszek újra desktopon, majd megnézem, most nem nyomok egy wake-t rá emiatt 150 km-ről :D (amúgy is hulladék az új bios a Gigán, néha nem jut túl a poston, de muszáj vagyok ezt használni, mert csak ezen megy stabilan a 4 modul 3600-on... :D )

(#1857) vlevi válasza norti (#1856) üzenetére


vlevi
nagyúr

Biztos valami bug féleség, vagy valami nem teljesen stabil dolog, mert most nem csinálta.
Kiléptem a játékból, és nem kellett lekapcsolnom a fókusz segédet.

(#1858) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Skip Ahead-en jön lefele a 18290.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1859) norti válasza Milestone2 (#1858) üzenetére


norti
addikt

Na, akkor ez pörgette a ventiket :D Mindegy lelőttem a gépet, majd holnap feltelepülhet.

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 18290

(#1860) norti válasza norti (#1859) üzenetére


norti
addikt

Kaspersky-t nem szereti, se feltelepítve (a frissítés utolsó fázisában elhasal GSOD-vel és visszaáll az előzőre), se a buildre telepítve, ami meg azonnali GSOD-t okoz és többet nem bootol.

(#1861) Milestone2 válasza norti (#1860) üzenetére


Milestone2
nagyúr

;]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1862) vlevi válasza Milestone2 (#1858) üzenetére


vlevi
nagyúr

Már nem csak a skip ahead.
De csak jön de nem megy.
letölt-előkészít-telepít-letölt-előkészít-telepít...
Ez megy körbe-körbe, és nem dobja fel, hogy újra kellene indítani a gépet.
???
Nem tudom mit csinál.
18282 volt fenn előtte, de a 18282-re már ki is írja, hogy dec.14-n lejár.

(#1863) Milestone2 válasza vlevi (#1862) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Volt olyan build, ami 2,5 nap alatt ment fel....

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1864) vlevi válasza Milestone2 (#1863) üzenetére


vlevi
nagyúr

Végül este 11 körül feltelepult.

(#1865) Milestone2 válasza vlevi (#1864) üzenetére


Milestone2
nagyúr

"...18282 volt fenn előtte, de a 18282-re már ki is írja, hogy dec.14-n lejár..."

Igen. Ez fura. 5 gépet "kezelek", és csak 1 írta ki...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1866) vlevi


vlevi
nagyúr

5letnek jó volt, de nem teccik, hogy a start menü bal szélén lévő sávban lévő gombok egy idő után teljes soros szöveges gombbá nyílnak ki. Ezzel kitakarják a a programlistát.

(#1867) BiP válasza vlevi (#1866) üzenetére


BiP
nagyúr

:) na, nekem meg az nem tetszett, amikor a szövegből ikonok lettek. (Valamikor az RS2-RS3 környékén.)

[ Szerkesztve ]

(#1868) vlevi válasza BiP (#1867) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem az nem tetszik, hogy, eltakarja a kinyíló szöveg a program listát

(#1869) BiP válasza vlevi (#1868) üzenetére


BiP
nagyúr

Igen, ezt írtad.
Azon gondolkodom, hogy ez most változott-e? Mert feltűnt, hogy kicsit mintha máshogy viselkedne, talán az előző buildtől kezdve. Mert most automatikusan kinyílik, és mintha korábban vagy rákellett nyomni vagy többet kellett várni, hogy kinyíljon. De már nem emlékszem. (emiatt meg nem teszek fel egy korábbi buildet :) )

De amúgy kb. mindegy, mert ha gombot akarsz nyomni, akkor úgysem a listát böngészed, ha meg a listát akarod görgetni, akkor meg a menü nem nyílik rá.
Nekem az a fura benne, hogy nem fedésben nyílik rá. Tehát nem olyan széles a start menü, mint a programlista, hanem pár pixellel rövidebb. Gondolom szándékos, de olyan sután néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#1870) vlevi válasza BiP (#1869) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem, asszem, korábban csak az ikon volt. Vagy már nem is emléxem rá.
De most, amikor pl. a settings-re kattintok, mert tudom, hogy a fogaskerék a settings, legtöbbször olyankor is előbb kinyílik a szöveges része, és csak utána lép be a settingsbe. Lehet, hogy pont annyi ideig tart, míg a settings ikonra húzom az egeret, és utána kattintok, mint az az időtúllépés, amit beleprogramoztak, hogy szövegesen is jelenjen meg.
De a legzavaróbb inkább olyankor van, amikor a programlistából (és nem a csempéről) akarok valamit kikeresni, mert olyankor is előbb áthúzod az egeret az ikonok fölött, és, ha ott egy kicsit elidőzöl, akkor rögtön rányitja a feliratokat, és eltakarja a programikonokat.

Azt sem értem, hogy a teljes képernyős start miért nem tartalmazza a programlistát, csak úgy, mint egy különálló "hamburger" menü? Miért nincs ott a csempék bal szélén a programok listája, pont úgy, mint a nem teljes képernyős starton???

[ Szerkesztve ]

(#1871) vlevi


vlevi
nagyúr

Kicsit meguntam a világos témát, átálltam a sötét oldalra.
Nem kellett volna :D

Érdekes, hogy csak NAS-on lévő könyvtárakat mutatja fekete betűvel, a többi, saját gépen lévő könyvtárat fehér szöveggel írja.

(#1872) BiP válasza vlevi (#1870) üzenetére


BiP
nagyúr

Nagyon régen szöveg volt. Aztán kitalálták, hogy elég a népnek az ikon is.
A hamburgerre nyomva lehetett kibontani. Most meg már az összes ikonra kinyílik, sőt, rá se kell nyomni.

(#1871) vlevi: bakker tényleg :)
De ha belemész, akkor újra fehér. Csak az első szint fekete. (nálam legalábbis).
(sose tűnt fel, nálam be vannak mappelve, így ezt a nézetet pont sosem látom)

(#1874) norti válasza norti (#1873) üzenetére


norti
addikt

Kaspersky továbbra is megfekteti a rendszert, de úgy, hogy a loginig eljut, viszont amint belépsz KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE hibával GSOD. Safe mode nem működik, recovery/indítási javítás nem tudja kijavítani, ha meg a Macrium PE környezetből kiveszem a Kaspersky drivereit az autorunból, már a boot is elszáll :D

Szerencsére van backup vasárnapról, a Kaspersky-t meg hanyagolom a stabil kiadásig.

(#1875) BiP válasza norti (#1873) üzenetére


BiP
nagyúr

A frászt hozta rám. Tegnap felraktam, első újraindulás után azt mondja, nem tudja betölteni a profilomat. És be sem engedett. (amúgy automatikus belépés van).
Úgyhogy restart, erre bejön valami safe-mód vagy default user kinézető windows, a desktop ikonjaim egy részét láttam, de a háttér, start menü meg a tálca is mintha egy friss telepítés után lennénk. Hát király. A nagy ijedségre még egy gyors restart, erre folytatta a "Hi, blabla" szöveggel, és szépen befejezte a telepítést, minden helyreállt.
Izgalmas egy 5 perc volt.

(#1876) vlevi válasza BiP (#1875) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezért insider.
Izgalmas majd jövő tavasszal lesz, amikor öt millió user profilját vágja majd tonkre... ;]

(#1877) qqcqqc válasza BiP (#1875) üzenetére


qqcqqc
őstag

Na ezért nem nézem, hogy miket irkál frissítés közben. 😁

(#1878) BiP válasza qqcqqc (#1877) üzenetére


BiP
nagyúr

Muszáj volt, mert nem nem indult el, a belépésnél elakadt, nem akart beengedni. (pedig nincs is jelszó).

(#1876) vlevi: Persze, insider, de azért hadd hüledezzek egy kört, amikor azt látom, hogy nem megy végig az update és nem enged be.

[ Szerkesztve ]

(#1879) zolee001 válasza BiP (#1878) üzenetére


zolee001
őstag

"erre bejön valami safe-mód vagy default user kinézető windows"
Az ilyen tesztjuzerektöl olyan manapság a windows minösége ,komolyan visszasirom ballmert aki mindenkit perrel fenyegetett aki kipublikálta a belsö buildeket anno

(#1880) BiP válasza zolee001 (#1879) üzenetére


BiP
nagyúr

Köszi. Csupán szakmai kíváncsiságból elmondanád, mi a tesztelés szempontjából szakmai megfelelője ennek az állapotnak?
Amikor nem tölti be a user profilomat, hanem a default user settinggel indul el?

Mivel a saját beállításaim nem elvesztése fontosabb volt számomra, mint a tesztelés (és bevallom feedback-et sem küldtem, pont azért, mert nem volt kapacitásom belemélyedni), éjfélkor nem voltam hajlandó 2 percnél többet áldozni a dologra az első ijedségen túl.
Bocs a pongyola megfogalmazásért.

[ Szerkesztve ]

(#1881) pzstm


pzstm
Topikgazda

Hölgyeim és Uraim, végre publikus a Windows Sandbox!!!

Windows Sandbox is a new lightweight desktop environment tailored for safely running applications in isolation.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1882) norti válasza pzstm (#1881) üzenetére


norti
addikt

Vajon a 18305-ös build ki is jön még a héten hozzá? :)

(#1883) pzstm válasza norti (#1882) üzenetére


pzstm
Topikgazda

bár a képen a 18301 van :DDD

de reméljük nagyon hamarosan tesztelhetjük, régóta vártam már a megvalósításra, bejelentésre

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1884) norti válasza pzstm (#1883) üzenetére


norti
addikt

Már töltődik is lefelé ;) A blog post meg késik :D

Megjött és jó sok érdekes újdonság van benne:
Announcing Windows 10 Insider Preview Build 18305

[ Szerkesztve ]

(#1885) pzstm válasza norti (#1884) üzenetére


pzstm
Topikgazda

Sandbox már tesztelődik is ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1886) norti válasza pzstm (#1885) üzenetére


norti
addikt

Ha lenyomjátok a WIN + , (vessző) billentyűt 3-szor, crashel nálatok az explorer.exe?

Amúgy, bár írják, hogy javították a 3rd party AV crasht, a Kaspersky továbbra is elhasal...

[ Szerkesztve ]

(#1887) Milestone2 válasza pzstm (#1885) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Mester! EZ csak angol nyelvű Windows-on megy? Vagy más miatt van nálam letiltva?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1888) norti válasza Milestone2 (#1887) üzenetére


norti
addikt

Biosban is engedélyezni kell, illetve ha a procid nem támogatja, akkor se fog menni.

(#1889) Milestone2 válasza norti (#1888) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Jahh, hát szerintem ez ennél az őskövület HP625-nél szerintem nem játszik.
De majd utánanézek. Köszi.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1890) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Nem nagyon akar felmenni nekem ez a frissítés. Állandóan visszavonja a telepítést.

(#1891) norti válasza norti (#1886) üzenetére


norti
addikt

Végre valami, aminek utánanéznek :)

(#1892) norti válasza norti (#1891) üzenetére


norti
addikt

Azt írja nekem jenmsft redditen:

from jenmsft via /r/Windows10
Thanks - still doesn't repro on my PC, however we've investigated and deployed a serverside config change that should make this stop happening for those impacted. Possible to let me know if you're still seeing the issue after a few hours?

Server side fix W10-hez? WTF? :Y

(#1893) pzstm válasza norti (#1892) üzenetére


pzstm
Topikgazda

Telemetria alapbol bizonyos szintre van kapcsolva win10-en. Lehet ahhoz kapcsolodik valami ami miatt meghal explorer.exe aztofeedback kuldesnel. Es azon igazitanak kicsit ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1894) vlevi


vlevi
nagyúr

Szembejött velem a YT-on ez a videó.
Az első dolog rögtön felkeltette az érdeklődésemet.
[link]
Várható, hogy a Microsoft külön választja a keresést és a Cortana-t?
Tovább otletelve, ez jelentheti a jövőben azt is, hogy végleg uninstallalhato lenne?
Se kamera, se mikrofon, de sokszor még hangszóró sincs a gépen, soha nem használtam semmire, de ezzel talán nem vagyok egyedül.

(#1895) bon válasza vlevi (#1894) üzenetére


bon
őstag

Nem elfér a gépen? Ha nem akarod nem használod.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1896) vlevi válasza bon (#1895) üzenetére


vlevi
nagyúr

Elférni elfér, de minek legyen fenn, ha semmi haszna?
Felesleges, hogy turkaljon a lomjaim között, és egy esetleges biztonsági rés miatt kikerüljön minden a netre.
Épp elég a használatban lévő programok biztonsági, és egyéb hibái miatt aggódni.

(#1897) norti válasza vlevi (#1894) üzenetére


norti
addikt

Én viszont azt várom már, hogy működjön végre magyarul is Cortana vagy legalább magyar területi beállításokkal.

(#1898) pzstm válasza vlevi (#1896) üzenetére


pzstm
Topikgazda

Minden keresest is aztal cainalok mikrofon es webcam nelkul is....gmailrol, facebookrol, twitterrol, betpincerrol sot prohardverrol is erdemes leregisztralni magad. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1899) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Az a kérdésem, hogy a legutolsó verzióval (18305) milyen ingyenes külső vírusirtó működik együtt, ami kikapcsolja a defendert. Jelenleg 360 Total van fenn, de nem kapcsolja ki a defender vírusirtó modulját.

(#1900) vlevi válasza norti (#1897) üzenetére


vlevi
nagyúr

"működjön végre magyarul is Cortana"
Google nagyon jól működik magyarul, ennek ellenére a google assistantban sem használom az ehhez hasonló "okos" szolgáltatásokat. Begépelem, amit keresni akarok, ennyi.
FB, TW, ... pedig előbb regisztrálnom kellene, hogy leiratkozhassak onnan :D
PH-ról viszont nem iratkozok le, mert, mint írtam, amit használok, és van valami haszna, az maradhat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.