Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Gyufaaa válasza zsoltzsolt (#797) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Már "gyakom" ezerrel én is. :) :C

(#802) vlevi válasza Aarpok (#767) üzenetére


vlevi
nagyúr

Na, legújabb insider preview, legújabb posta app, és ahány helyen nézem, annyiféleképp mutatja magát.
döglöttcsempe szokás szerint csak annyit tud, hogy egy bazinagy kék ikon, posta felirattal. semmit nem mutat.
Az újonnan érkezett levelet letörlöm, de hiába művelek bármit, a gmail webes felületén még mindíg ott van az olvasatlan új levél.
Ez egy hulladék, kész, ki van jelentve, vége. UWP appból sosem lesz normálisan működő valami.

(#803) vlevi válasza vlevi (#802) üzenetére


vlevi
nagyúr

Soha nem lesz ez a posta működőképes. Kb délután 5 óta be van kapcsolva a gépem, most jött egy levél a PH-ról. Telefon csipog, a gép viszont jó hosszú ideje nem jelzi, hogy van új levél. Persze, ha elindítanám a levelezőt, akkor talán kiírná, hogy van új levelem, de pont az lenne a lényege a csempének, hogy nem kell elindítani az almakazást ahhoz, hogy működjön.
Ha a Microsoft házon belül nem tudja normálisra megcsinálni, akkor az UWP egy használhatatlan platform.

(#804) netpeti98 válasza vlevi (#803) üzenetére


netpeti98
addikt

Az élőcsempékkel nálam nincs gond azoknál az appoknál amit használok. Mondjuk a postát nem tudom, mert a Thunderbird a fő levelezőm, de például a naptár rögtön naprakész (Outlook fiókban tárolja az infókat).
Nálam az értesítések jönnek néha hektikusan az AU óta, hogy ne csak pozitív dolgot mondjak. :D

[ Szerkesztve ]

(#805) vlevi válasza netpeti98 (#804) üzenetére


vlevi
nagyúr

Naptár nekem is mutat néha valamit. Van egy sejtésem, hogy csak az aznapi eseményeket mutatja, pl a holnapitmég nem. És helyhiany miatt csak egyet, asszem max 2-t. Ez igy használhatatlan, a droidos telefonon, tabletem ki tudok tenni egy teljes listat a képernőre, itt meg semmit. Még, ha működne is rendesen, akkor sem lenne kényelmesen használható.
Emiatt nem mertem wines tabot, telót wenni, és maradtam a droidnál.

(#806) netpeti98 válasza vlevi (#805) üzenetére


netpeti98
addikt

A holnapot még szokta mutatni:

Mondjuk a legjobban az interaktív csempék lennének, amit régen demóztak a Windows 8 esetében, de sajnos nem valósult meg. :(

[ Szerkesztve ]

(#807) vlevi válasza netpeti98 (#806) üzenetére


vlevi
nagyúr

Most tényleg nincs éppen holnapra semmi.
Illetve van, google naptáramban egy elhasztott task, amit a google naptár folyamatosan tologat tovább, amíg készre nem állítom, de ez az elem egyáltalán nem jelenik meg a microsoft posta és naptár alkalmazásban.
Én is tudnék örülni azoknak interaktív csempéknek :(
Így, gyakorlatilag ez a csempe felület valójában semmire nem használható. W8-on még majdnem talán használható is lett volna azzal, hogy startképernő volt az alap, és nem a desktop, de azzal szemben akkora volt az ellenállás, hogy letettek róla. Így viszont tényleg szinte soha nem találkozik az ember a csempékkel, tehát nem is használja. Megmarad telefonra, de, mivel a telefont is alig alig vett valaki, így méginkább nincs értelme a csempéknek.

(#808) netpeti98 válasza vlevi (#807) üzenetére


netpeti98
addikt

Jut szembe a Mail app problémádra. Próbáld meg a fiókok csempéit külön külön kitűzni (Hamburger menü->Fióknév->Jobb gomb->Pin to Start).
A W10M topikban volt akinek megoldotta a problémát (ugyan ez a app van mobilon is)

(#809) vlevi válasza netpeti98 (#808) üzenetére


vlevi
nagyúr

Már rég lemondtam róla, hogy valaha is használni fogom. Kinézete is igénytelen, ezért, ha jól működne, akkor sem lenne a kedvenc appom.

(#810) mukibuci válasza vlevi (#809) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

gmail-nél tud egyáltalán push-t, vagy nem szopatja már a saját felhasználóit a gúgel ilyen cukiságokkal?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#811) Воланд válasza vlevi (#803) üzenetére


Воланд
titán

És a Gmail fiók hogyan van beállítva? Mert nekem három postafiók csipog azonnal új levél érkezésekor. Igaz, hulladék gmail-t nem használok.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#812) vlevi válasza Воланд (#811) üzenetére


vlevi
nagyúr

Úgy, ahogy a posta app beállitotta. Ha az nem jó, mert az a hulladék posta app nem tudja jól beallitani, az az ő baja. Egyébként pedig a beállitasok jók, mert jönnekmennek a levelek, csak nem mindig.

(#813) zsoltzsolt válasza Воланд (#811) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Gmail helyett mi?

(#814) pzstm válasza zsoltzsolt (#813) üzenetére


pzstm
Topikgazda

Outlook

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#815) zsoltzsolt válasza pzstm (#814) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi, azt használom :)

(#816) pzstm válasza zsoltzsolt (#815) üzenetére


pzstm
Topikgazda

outlook.com/.hu fiókra gondoltam. Vagy Te is? :)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#817) vlevi válasza pzstm (#814) üzenetére


vlevi
nagyúr

Androidos telefonhoz, tablethez sajnos az nem az igazi, oda gamil kell.

De nem is csak az a baj, hogy amit csinál, hanem az is, hogy időnként semmi nem történik. Pl. tegnap egész délután/este nem kaptam egyetlen levelet sem a posta appba.
Így azért hamar elveszti a bizalmát benne az ember.

(#818) pzstm válasza vlevi (#817) üzenetére


pzstm
Topikgazda

Van outlook app....

Most mondhatom, hogy tegnap is es ma is jottek mentek emailek es csipogott is, gondolom nem segit rajtad

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#819) pzstm


pzstm
Topikgazda

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 14955 for Mobile and PC

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#820) vlevi válasza pzstm (#819) üzenetére


vlevi
nagyúr

És már jön is 100-al :R

Pontosabban 116Mbps-el :)

(#821) vlevi válasza vlevi (#820) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez gyors volt.
Letöltéssel együtt fenn is van.
Nem volt 30 perc sem.

Ésakkor gyorsan egy gyors (lassú) kérdés.
Edgeben miért nem jön be a prohardver oldal?
Miközben Firefoxban írom ezt a hsz-t, az edge csak teker...

[ Szerkesztve ]

(#822) Milestone2 válasza pzstm (#819) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Be vagyunk gyorsulva megint...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#823) zsoltzsolt válasza pzstm (#816) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Gondolom :) Nekem még 100 éves Hotmail-es email címem van :)

(#824) pzstm válasza vlevi (#821) üzenetére


pzstm
Topikgazda

nekem megy...most is Edgeből írok

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#825) Sify


Sify
senior tag

Tegnap újra raktam a windows 10-et. Mivel már régebb óta benne voltam az insider programban, így ezt telepítettem fel. Viszont jobb alul a vízjel nem tűnt el. El lehet azt valahogy tüntetni? Mintha régebben nem lett volna ott.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#826) netpeti98 válasza Sify (#825) üzenetére


netpeti98
addikt

A vízjel ott van az összes insider buildben, kivétel a pre-RTM és RTM buildek. Az évfordulós frissítés megjelenése előtt már ezért nem volt ott a vízjel.

(#827) vlevi válasza Sify (#825) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mert korabban az nem insider verziovolt (már)
14393-as buikd előtt ott volt a vizjel, ami a 14393-ból eltűnt.
Később, az ujabb insider verziokkal megint megjelent.
Akkor fog megint eltűnni az insider verziobol a vizjel, ha a végleges, redstone2 kiadásra készülnek majd. De az sokára lesz.

(#828) Sify


Sify
senior tag

Koszonom a valaszokat!

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#829) netpeti98


netpeti98
addikt

Közben nevet kapott a Redstone 2: Windows 10 Creators Update

(#830) westlake válasza vlevi (#827) üzenetére


westlake
félisten

Már a 14393 előtti két "insider"-ben sem volt vízjel és lejárati dátum. Azok voltak a Pre-RTM-ek.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#831) gyulank


gyulank
addikt

Nekem sehogy se sikerül ISO-t csinálnom. Mennyi hely kell neki? Már nem tudok mit törölni.
Az utolsó frissítés óta 14931 minden metrós cucc a bejelentkezéstől kezdve a menükön át a felugró ablakokig fekete-fehér négyszögekből áll, a szöveg is vagy láthatatlan, vagy egybeolvadt négyszög.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#832) BiP válasza gyulank (#831) üzenetére


BiP
nagyúr

Kicsomagolja az ESD-t, ehhez kell neki 8,5Giga, majd csinál belőle egy 4,5 vagy 3,6 gigás ISO-t. (attól függően, melyiket választod.)
De ennyi helyed csak van már?!

[ Szerkesztve ]

(#833) gyulank válasza BiP (#832) üzenetére


gyulank
addikt

Nincs. egy napja törölgetek rakosgatok, most összejött 12Gb, elvileg sikerült, de azt írja utána, hogy
ISOFOLDER\sources\MIGRAT~1\wtr\ftp_7.0.inf - The process cannot access the file because it is being used by another process.
ISOFOLDER\sources\MIGRAT~1\wtr\ftp_7.5_en-us_noloc.inf - The process cannot access the file because it is being used by another process.
ISOFOLDER\sources\MIGRAT~1\wtr\standardcollector.inf - The process cannot access the file because it is being used by another process.
ISOFOLDER\sources\MIGRAT~1\wtr\webdav_7.5_en-us_noloc.inf - The process cannot access the file because it is being used by another process.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#834) westlake válasza gyulank (#833) üzenetére


westlake
félisten

14955 64-bit ISO (4.16 GB)
Magnet link.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#835) gyulank válasza westlake (#834) üzenetére


gyulank
addikt

Köszönöm! De mivel a többit törölte, ezeket nem, gondoltam, a process a törlés lett volna, az iso oké, és épp most végzett a telepítéssel. Sajnos a helyzet változatlan. Beírtam valamit, hogy látszódjon milyen a betű. :D. Ez, ha úgy húzom az egeret fehér alapon feketévé válik, de ehhez hasonló marad.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#836) netpeti98 válasza gyulank (#835) üzenetére


netpeti98
addikt

Másik VGA driverrel mi a helyzet?

(#837) gyulank válasza netpeti98 (#836) üzenetére


gyulank
addikt

Másik? Ha felraknám a régit úgyis visszafrissülne. Bár nem hiszem, hogy most másik van, mint eddig volt. Integrált van a kiírt lapon. Szerintem több évest lehet letölteni hozzá, de régebben is frissítette a windowsossal, hiába telepítettem azt.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#838) netpeti98 válasza gyulank (#837) üzenetére


netpeti98
addikt

Esetleg egy időre visszatérni a stabil Production ringre (build 14393) és később visszanézni az insider verziókhoz?

(#839) westlake válasza westlake (#776) üzenetére


westlake
félisten

Megnyugodtam, mivel a 14955-ben már megjavult.

Play nice!

(#840) westlake


westlake
félisten

Telepített bárki is ISO-ból 14955-ót? Már az ötödik gépre rakom fel a 64-bites verziót, de az első béállítások után csak feket képernyőt kapok, kurzorral. Magyarul sosem sosem jutok el a desktop-ig. A 32-bites meg teljesen jól működik. Hibás lenne az ISO (ESD)?

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#841) BiP válasza westlake (#840) üzenetére


BiP
nagyúr

Majd ha lesz időm (talán holnap este), csinálok egy ISO-t, és megnézem vmware-ben.
Bár addigra meg lehet, hogy jön újabb build és tárgytalan lesz az egész :)

[ Szerkesztve ]

(#842) pzstm


pzstm
Topikgazda

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 14959 for Mobile and PC

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#843) zsoltzsolt válasza pzstm (#842) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

👍🙌👏

(#844) Milestone2 válasza pzstm (#842) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:R

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#845) BiP válasza BiP (#841) üzenetére


BiP
nagyúr

Hogy megéreztem :)

(#846) westlake válasza westlake (#840) üzenetére


westlake
félisten

A 14959-es telepítő (ISO) is pontosan ugyanezt csinálja. :O
Ez hülye. Most meg force restart után továbbment desktopig. :F
Az előző build-nél nem segített a sokadik restart sem...

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#847) BiP válasza westlake (#846) üzenetére


BiP
nagyúr

Pár perce feldobtam vmware-ben a 14955-öst. Szó nélkül felment, semmi gond vele.
Nem tudom, te melyik progival csinálsz ISO-t, én ezzel.

szerk: megcsináltam most ugyanezt a 14959-cel, ennek sincs semmi baja nálam. Ezt sem kellett restartolgatni.

Most nézem, Enterprise-t mutat. Ne kérdezt miért. Csodálkoztam a telepítés során is a kérdéseknél, hogy miért akar Active Directory-zni, a 14955 nem akart, az Pro, mint minden másik build.

szerk2: ahogy nézem, az ESD -> ISO konvertálás után az iso nevébe is bekerült az enterprise. Telepítés előtt nem is tűnt fel. (nem is számítottam rá)

[ Szerkesztve ]

(#848) BiP válasza BiP (#847) üzenetére


BiP
nagyúr

Pedig az ESD a folyamatosan frissítgetett windows-omból van kimásolva.
Hm. Ahogy nézem, az is Enterprise-ra váltott 14955->14959 update után :) Fura.

(#849) westlake válasza BiP (#847) üzenetére


westlake
félisten

Azt a programot, amit évek óta (Rufus). Hidd el, hogy nem én rontok el valamit. A 32-bites telepítő miért működik akkor normálisan? Azt pontosan ugyanúgy "generálom".

Play nice!

(#850) westlake válasza westlake (#849) üzenetére


westlake
félisten

Biztos, hogy valami nem oké az elmúlt két build-del. Nálam fixen megvan a fekete képernyős bug. Még akkor is, ha már használatba tudtam venni a Windows-t. Teljesen mindegy, hányszor indítom újra a rendszert. Desktop előtt fekete képernyő aktív kurzorral. Így áll addig, amíg el nem kezdem random nyomkodni a billentyűzet, vagy az egér gombjait. Ezután egyből megjelenik a "Welcome" felirat és be is töltődik a desktop.

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.