Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Aarpok válasza kranazoli (#499) üzenetére


Aarpok
őstag

Lehet hülyeség,de nem tudod szétválasztani a weben? (pl: skype-nál is ott lehet szétválasztani)

Аарпок

(#502) kranazoli válasza Aarpok (#501) üzenetére


kranazoli
senior tag

Nem, már néztem én is ezt korábban. Sőt MS fiókot törölni sem lehet.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#503) #33253120 válasza #33253120 (#375) üzenetére


#33253120
törölt tag

Meguntam, hogy azóta is semmi. Jött egy nem telepíthető verzió, vártam jó pár hetet, folyamatosan azt erőltette. De a telepítés még a futó rendszeren megakad.
Két hete letöltöttem egy sima w10-et, ma felraktam, skip-eltem az aktiváló kód megadását, telepítês közben bejelentkeztem azzal az Insider acc-al amit a W7 kiadása előtt regeltem a W7-et kipróbálni, és azt mondta a rendszer, hogy a W10 aktiválva van. Ez most mi? Az Insider mód még nem volt bekapcsolva.
Most akkor az MS valamikor hozzám vágott egy W10-et, vagy mi van?

Sosem volt legális MS termékem, mindig a DP/CP verziókat használtam régebben (7, 8, 8.1 esetén) amikor elérhetőek voltak az Insiderben. Bár régen ez nem is volt kitétel amikor beléptem a programba.

(#504) westlake


westlake
félisten

Feltűnt a 14352-ből egy ilyen verzió is:
Enterprise S LTSB
Mindkét dolog nagyon jó, amit a wiki ír erről:
"Windows 10 Enterprise Long Term Servicing Branch (LTSB) is similar to Windows 10 Enterprise but will not receive any feature updates, gives companies more control over the update process and is the most stripped down edition of Windows 10 available."

Eddig sima Pro-t akartam telepíteni néhány gépre, de most már ilyet fogok csak. Remélem lesz ilyen a végleges verzióból is.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#505) pzstm válasza westlake (#504) üzenetére


pzstm
Topikgazda

első naptól van LTSB, persze nem akárkiknek

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#506) chipesz


chipesz
őstag

Van ötletetek, hogy miért nem kapok Insider buildet?

Az egyik laptopomon tegnap beállítottam a Slow ringet, de a Windows Update nem talál semmit.
Már szinte minden Registry beállítást kipróbáltam amit találtam a neten, restartoltam a Windows Update service-t, de semmi. 10586.318-as builden vagyok.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#507) westlake


westlake
félisten

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 14361

Ejnye, pzstm. ;]

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#508) Milestone2 válasza westlake (#507) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ja. Éjjel megjött.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#509) westlake


westlake
félisten

A 14352-vel nekem azért vannak problémáim. A GTX 1080 a két utolsó driverrel random eldobálja magát (auto driver restart). A Chrome a videókat teljes képernyőn vibrálva, pirosan játsza le. A Mirror's Edge 2 meg indulás után fekete képernyővel megáll. A Realtek HD Audio ugyancsak random meghal. A hang csak pattog, amíg újra nem indítom a lejátszót. Előző Insider verzióval ilyenek nem voltak. :U
Igaz, hogy általam integrált magyar telepítő, de nem hiszem, hogy ez okozná.
Mindenesetre holnap felrakom a 14361-et.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#510) westlake


westlake
félisten

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 14366 & Mobile Build 14364

Szép changelog.

pzstm, túl sokat alszol. ;]

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#511) netpeti98 válasza westlake (#510) üzenetére


netpeti98
addikt

Kíváncsi leszek, hogy mikor lesz RTM. Egyre inkább gondolkozok egy SSD-n, jó lenne rögtön RS1 clean installal kezdeni, ha már úgyis újra kell telepíteni. :)

(#512) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok!

Tavaly április óta vagy benne az Insider programban. A minap felkerült a gépre a 14342-es build, amivel vannak néha kisebb gondok. Néha előfordul, hogy nem lehet bejelentkezni a rendszerbe jelszó beírása után, mert "letiltja" a gép a billentyűzetet. Ilyenkor csak a ki- és bekapcsolás segít. Valamint a programok indítása és bezárása sem mindig megy zökkenőmentesen. Nektek is volt hasonló tapasztalatotok?

(#513) vlevi válasza netpeti98 (#511) üzenetére


vlevi
nagyúr

RS1 már megvolt, ha jól tudom. Lehet, hogy keverem a neveket, de a tavaly novemberi frissítés volt a Redstone.
Te inkább az Anniversary update-e re vársz, ami a nevéből ítélve valamikor július végére várható (akkor lesz 1 éves a win10).

(#514) Воланд válasza vlevi (#513) üzenetére


Воланд
titán

Az a Threshold volt. A Redstone most jön.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#515) netpeti98 válasza vlevi (#513) üzenetére


netpeti98
addikt

Anniversary Update neve az RS1. Valószínűleg július, mivel a mostani buildekben már a verzió szám is 1607. Inkább az az érdekes, hogy azon belül mikor. Nem hiszem, hogy július 29. környékén dobnák ki, mivel sok Win7/8 felhasználó vár még erre a kiadásra a frissítéssel. Tehát én olyan hó közepére tippelnék. :)

[ Szerkesztve ]

(#516) BiP válasza netpeti98 (#515) üzenetére


BiP
nagyúr

Lehet, hogy inkább júli vége. Csak most indul a bug bash, ill. 4 hétre aktiválják a feedback új funkcióit, tehát addig szerintem nem jön. Viszont a 1607-et illene tartani, szóval belepréselik a júliusba.

(#517) pzstm


pzstm
Topikgazda

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 14367 for PC and Mobile
Read more at https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/06/16/announcing-windows-10-insider-preview-build-14367-for-pc-and-mobile/#gSdOvfLSHC43hXFq.99

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#518) Milestone2 válasza pzstm (#517) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Most szenvedtem fel az összes gépre a 366-ot.... :O

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#519) pzstm válasza Milestone2 (#518) üzenetére


pzstm
Topikgazda

a célegyenesben előzőleg sem volt ritka a heti 2 build ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#520) Milestone2 válasza pzstm (#519) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Tudom...magánnyafogás volt, nem csodálkozás.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#521) pzstm


pzstm
Topikgazda

A new tool to give your PC a fresh start: We’ve heard from many of you that are attempting to perform a clean installation of Windows that it can sometimes be hard to get started. To help, we are providing a new tool that enables an easy and simple way to start fresh with a clean installation of Windows. This tool is now available from the Settings app for Windows Insiders using the latest builds that installs a clean copy of the most recent version of Windows10 and removes apps that were installed on your PC. You can visit this Microsoft Community page (which has been updated) to learn more about the tool and download it.

Nah végre publikus lett és lehet róla beszélni ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#522) gyulank


gyulank
addikt

Frissítés: 0%>25%> Windows 10 Insider Preview 14366 - Error 0x800703ed

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#523) pzstm


pzstm
Topikgazda

Get more out of your battery with Microsoft Edge

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#524) Воланд


Воланд
titán

14371

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#525) netpeti98 válasza Воланд (#524) üzenetére


netpeti98
addikt

Ez azt is jelenti, hogy az alaplapcsere nem lesz többet probléma a digitális jogosultsággal rendelkező (korábbi Windowsról frissített) rendszerek esetében sem?

(#526) Воланд válasza netpeti98 (#525) üzenetére


Воланд
titán

A feedback hub-ban el kellene olvasni a részleteket. Én már csak holnap leszek insideres gépnél.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#527) BiP válasza Воланд (#524) üzenetére


BiP
nagyúr

Ne felejtsük el, nemcsak PC-re, hanem tegnap mobilra is jött a 14371-es.

(#528) netpeti98 válasza Воланд (#526) üzenetére


netpeti98
addikt

Sajnos nekem sem insideres a gépem. :(

(#529) pzstm


pzstm
Topikgazda

Based on Insider feedback, we are also introducing the ability to link your Microsoft account (MSA) to the activation digital license with this Insider Preview build.

Ez is kellemes nagyon, holnap elolvasom részleteket

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#530) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Valaki tud segíteni egy (lehetőleg minél frissebb) Insider buliddal? (Letöltőlink) Gépem bekrepált, agyhalál, vége, kampec. Összeraktam egy új gépet. Itt a munkahelyemen a Win7-es gép hiába megyek fel az Insider letöltőoldalra és jelentkezem be, csak a Frissítés élehetőségét vagy az Adathordozó eszközzel való telepítést ajánlja fel. Na most ezek nekem nem jók, mert itt a melóhelyemen csak letölteni és DVD-re kiírni szeretném, majd otthon telepíteni. Most már hogy elfogadja a WIN8 kódomat, ha lehet elkerülném a Win8 telepítés majd frissítés útvonalat.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#531) Lali-213 válasza Milestone2 (#530) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia!

Megosztok felhőn egy ISO fájlt angol nyelven, az neked jó?

(#532) Milestone2 válasza Lali-213 (#531) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A legjobb! Örök hála!

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#533) Lali-213 válasza Milestone2 (#532) üzenetére


Lali-213
senior tag

Rendben, akkor elkezdtem feltenni OneDrive-ra a 14342-es buildet, majd küldök egy linket privátban.

Kb. 45-50 perc alatt felmegy a 3.79 gigás fájl. Természetesen x64-es változatról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#534) Milestone2 válasza Lali-213 (#533) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Bár nem írtam le, de pont ezt írtam volna x64, english...várom.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#535) Воланд válasza netpeti98 (#525) üzenetére


Воланд
titán

"If you don’t see the device you’re using in the list of results, make sure that you’re signed in using the same Microsoft account you linked to the Windows 10 digital license on your device.
If you’re signed in using the correct Microsoft account, here are some reasons why you can’t reactivate Windows:
· The edition of Windows on your device doesn’t match the edition of Windows you linked to your digital license.
· The type of device you’re activating doesn’t match the type of device you linked to your digital license.
· Windows was never activated on your device or the device is not running Genuine Windows.
· You reached the limit on the number of times you can reactivate Windows on your device.
· Your device has more than one administrator, and a different administrator already reactivated Windows.
· The edition of Windows on your device is not Windows 10 Home or Windows 10 Pro.
· Your device is managed by your organization and the option to reactivate Windows isn’t available. For help with reactivation, contact your organization’s support person."

Nesze semmi, fogd meg jól...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#536) Lali-213 válasza Milestone2 (#534) üzenetére


Lali-213
senior tag

Elküldtem a linket. Remélem működik majd, ahogy kell.

(#537) tatararpad válasza Воланд (#535) üzenetére


tatararpad
őstag

Windows was never activated on your device or the device is not running Genuine Windows.

Ha alaplapcsere miatt kellene újraaktiválni, akkor persze hogy sose volt aktiválva azon az eszközön. Vagy hogyan kellene ezt érteni?

(#530) Milestone2: Itt is van vmi Insider iso [link]

[ Szerkesztve ]

(#538) Воланд válasza tatararpad (#537) üzenetére


Воланд
titán

Alaplapcsere után a hdd/ssd, vga, proci megmarad.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#539) tatararpad válasza Воланд (#538) üzenetére


tatararpad
őstag

Tehát akkor aktiváláskor már nem az alaplaphoz köti majd magát, ha nem a Microsoft Accountba egy lenyomat készül a teljes gépről, és az alapján a szerver tudni fogja, hogy csak egy alkatrészt cseréltek ki? Kicsit furcsának találtam hogy a Retail verzióhoz hasonlóan hordozhatóvá teszik az OEM Windowsokat is, de akkor ezek szerint nem ez lesz.

(#540) Gyusszóka bá


Gyusszóka bá
újonc

Szeretnék csatlakozni a Windows Insider programhoz. Jelenleg magyar Windows 10 10586.420 build van a gépemen. A gépházban az Update-nél beállítottam az Insider build-ek fogadást az elmúlt héten, de nem érkezett semmi.
A netről az MS oldaláról a 14342 build tölthető ez angol nyelvű, de telepítéskor közli, hogy a személyes fájlok megmaradnak ugyan de a programokat és beállításokat újra kell tenni. Kérdezném van-e lehetőség olyan update-re ahol a telepített programok megmaradnak? Esetleg könnyíteni a programok újratelepítésén, hogy a belekott rendszert minél gyorsabban visszakapjam? Előre is köszönöm a választ.

(#541) pzstm


pzstm
Topikgazda

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 14372 for PC and Mobile

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#542) westlake


westlake
félisten

Build 14372 32/64-bit ISO (Eng)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#543) BiP válasza pzstm (#541) üzenetére


BiP
nagyúr

:)
Pont tegnap este frissítettem 371-re. Update-ről nem ment fel napok óta, tegnap meguntam, csináltam egy ISo-t, arról simán frissítette. Nem baj, ma újra :)

(#544) Milestone2 válasza BiP (#543) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Most nekem is ez van. De ez miért van? Elhalálozott az előző gépem. Összeraktam egy újat.14342 amit tegnap adott valaki fel. Nem frissül...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#545) Lali-213 válasza Milestone2 (#544) üzenetére


Lali-213
senior tag

Slow vagy Fast ringre állítottad a kiadások gyakoriságát? Próbáltál manuálisan frissítést keresni?

(#546) Milestone2 válasza Lali-213 (#545) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Fast. És nyomkodom lelkesen a "frissítéskeresése" gombot...és be vagyok jelentkezve Insiderbe és aktiválva is vagyon a rendszer...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#547) Lali-213 válasza Milestone2 (#546) üzenetére


Lali-213
senior tag

Gondolom újraindítás is volt párszor. Nekem sem mindig adta be elsőre a legfrissebb kiadásokat.

(#548) Milestone2 válasza Lali-213 (#547) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Volt...várakozó álláspontra helyezkedtem, mert mást úgy sem tudok tenni (esetleg kuncsorgok a hozzáértőbbeknek ;] hogy ha már csináltak 14371/14372 ISO-kat osszák már meg velem is)...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#549) lanw


lanw
aktív tag

Hali! Minek a függvénye,hogy mikor kapom meg? Fast ring van beállítva 3 napja,de semmi.Mit kellene még állítanom? Vagy csak türelem? :))

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#550) BiP válasza lanw (#549) üzenetére


BiP
nagyúr

Tényleg fura dolgokat művel. Korábban nekem is mindig időben megjöttek a buildek, most meg valamiért többeknek sem. (ha az ember nem követné a híreket, akkor lemaradna az új buildekről).
Viszont míg korábban rakoncátlankodott az ISO-ból frissítés, most legalább szépen ment.
Remélem a 372-vel sem lesz gond.

szerk: mobilra időben megjött.

szerk2:(#551) lanw: Fene tudja. Így, hogy buildet váltottak, lehet, hogy ez hamarabb megjön.
Még azt lehet csinálni, hogy leállítod az Insider-t, majd újra vissza. (ilyenkor van kb. 24 óra átutás, de egy próbát megér, hátha csak "beakadt" valami)
Vagy ha türelmetlen vagy, mint én, marad az ISO-ból frissítés :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.