Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) gyulank válasza westlake (#700) üzenetére


gyulank
addikt

Tegnap frissült kétszer.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#702) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Sziasztok!

A teblet mellé kaptam egy éves Office 365 előfizetést. Onnan telepítettem az Insider verziót, ha lejár az egy éves előfizetésem, akkor már az Insider programot sem fogom tudni használni?

(#703) Воланд válasza Is-tee (#702) üzenetére


Воланд
titán

De.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#704) netpeti98 válasza Воланд (#703) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem ő az insideres Office használatára gondolt előfizetés nélkül, ami nem megy. Bár nem volt egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#706) Milestone2 válasza temagad.aho (#705) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ja, jön is...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#707) csizi90 válasza temagad.aho (#705) üzenetére


csizi90
aktív tag

A póló egész jól néz ki

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#708) zsoltzsolt válasza Milestone2 (#706) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nekem már lent is van :)

(#709) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérek tőletek. Kb 3 hete töltöttem le a MS Insider oldaláról a fent lévő iso-t. Telepítettem, működik, minden oké. Be is vagyok jelentkezve azzal az MS fiókommal, amivel csatlakoztam az Insider programhoz, mégsem jönnek frissítések. A névjegynél a következő verziót látom: Windows 10 Pro, verzió 1511, build: 10586.545. Ez nem tűnik túl naprakésznek, tekintve hogy Ti már a 14905-nél jártok. Én értelmezem rosszul a feladatot, vagy valóban maguktól kellene jönniük a frissítéseknek?

A Windows Update nem talál új frissítést, a speciális beállításoknál pedig a fast opciót választottam. Ez alatt van egy lenyíló menü: rs1_release, RS_PRERELEASE. Mindkettő beállítást próbáltam.

Mit csinálok rosszul?

Köszönöm!

(#710) BiP válasza wopi (#709) üzenetére


BiP
nagyúr

A 10586.545 amúgy egy naprakész rendszer, viszont ez még Threshold2-es, tehát régi alapra épül, de azon belül megfelelően frissítve van.

A legördülőből az RS1_release is már kifutott az Insiderből (úgymond), mert már Redstone2-nél tart a program,
RS1-ből már van publikus verzió is. 14393.51 vagy .67 a legfrissebb.

De ha 14905-öt szeretnél, akkor az
RS_PRERELEASE-t kell választani, és van némi átfutása a dolgoknak, mire átáll az új branch-re. Állítsd erre, és várj picit. (max. 24 óra)

Ja, és azzal is kalkulálj, hogy ha magyar windows-t tettél fel, akkor nem fognak jönni az insider frissítések.

Én úgy állnék neki, hogy ISO-ból feltennék egy angol RS1-et (14393), az MS oldalán már ez van fent.
Majd ezt frissíteném, vagy megbízható forrásból beszerezve direktben egy 14905-öst tennék fel. (ESD-ből vagy ISO-ból).

[ Szerkesztve ]

(#711) wopi válasza BiP (#710) üzenetére


wopi
aktív tag

Köszönöm a válaszod. Letöltöttem a Insider oldalról a 14393.82-t, telepítettem angolul. Kíváncsian várom frissül-e.

Azt írod, hogy ha magyar rendszert teszek fel, nem frissül. Ha angolt teszek fel, és utólag választom a magyar nyelvet, szintén nem? Tehát használjam angolul?

Szerk: Ha insider windows verziót töltök le, használok, az azt jelenti, hogy legális windows rendszerem van?

[ Szerkesztve ]

(#712) netpeti98 válasza wopi (#711) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerk: Ha insider windows verziót töltök le, használok, az azt jelenti, hogy legális windows rendszerem van?

Csak akkor ha a rendszer miről beléptél az insiderbe legális.

(#713) wopi válasza netpeti98 (#712) üzenetére


wopi
aktív tag

Előtte évekig Linuxot használtam. Hmm?! :F

(#714) BiP válasza netpeti98 (#712) üzenetére


BiP
nagyúr

Én úgy tudom, hogy amíg Insider maradsz, addig az Insideres példány legálisnak számít.
Ha kilépsz, már nem az, hiába úgy tetted fel.

(#715) vlevi válasza BiP (#714) üzenetére


vlevi
nagyúr

Amikor a legelső win10 insider kijött, akkor így volt, egészen, 2015 júliusig, amikor a végleges változat kijött. Onnantól kezdve az insider programba már csak úgy lehet belépni, ha egy legális win10-el belépsz az insider programba.
Azt nem tudom, hogy az, aki a legelső win10 insider verziójával frissítgeti folyamatosan, annak ez legális win10-nek számít-e?

(#716) netpeti98 válasza vlevi (#715) üzenetére


netpeti98
addikt

Igen, én is erre gondoltam. Bár szerintem annak aktivált marad aki 10240 előtt rakta fel.

(#717) BiP válasza vlevi (#715) üzenetére


BiP
nagyúr

Jogos, ezzel a kiegészítéssel.
Az "RTM" előtt 1 héttel tiltották le a szabad csatlakozást. Aki előtte még belépett, annak -amíg tag, és insider windowst használ- elvileg érvényes.
Az utána csatlakozók feltételeit már nem követtem részletesen, de asszem min. 10240-et követel a dolog.

Az nem derült ki, hogy wopi mikor csatlakozott, csak hogy 3 hete töltötte le. (gondolom ekkor, tehát friss tag). Így akkor rá a válaszom nem is érvényes, vagy legalábbis nem tudom, milyen feltételekkel, de gyanítom az, amit mondasz, hogy legális win kell hozzá alapnak.

[ Szerkesztve ]

(#718) westlake


westlake
félisten

Már bocsánat, de "bármilyen" Windows letölthető ingyenesen, majd telepíthető , majd használható. Előbb-utóbb elkezd majd zaklatni, hogy nagyon örülne neki, ha aktiválnám. Viszont én nem vagyok köteles aktiválni és ettől még nem használom illegálisan, ha nem aktiválom. Oké, talán az Insider veriókat nem lehet publikusan letölteni, de miért lenne más a helyzet? :F
Nyilván az a körrekt, ha egy termék használatáért fizetünk, de nekem még senki nem mondta, hogy a nem aktivált Windows verzió használata illegális lenne.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#719) BiP válasza westlake (#718) üzenetére


BiP
nagyúr

Ne menj jogásznak :)
Odáig oké, hogy a telepítő beszerezhető legálisan, fel is lehet telepíteni kulcs nélkül.
Viszont meg van határozva, meddig használható aktiválatlanul. (Talán 90nap, de lehet, hogy verziófüggő)

Utána hiába működik, tudod használni, attól még jogilag nem lesz legális.

Az Insiderre meg saját szabályok vannak, ezt próbáltuk meg pongyola módon összefoglalni.

(#720) westlake válasza BiP (#719) üzenetére


westlake
félisten

Ha tudom használni, de nem legális, akkor miért nem tiltják le? Insider-nél is egyszerűen megoldották, hogy egy héttel a lejárati idő után ne induljon el az operációs rendszer. Az említett dátum után néhány oránként újraindult, majd be sem töltött egyáltalán.
Egyébként biztos vagy benne, hogy valóban nem lehet legálisan használni azután, hogy lejárna az aktiválási határidő?

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#721) wopi válasza BiP (#717) üzenetére


wopi
aktív tag

Ohh, elnézést, nem akartam ilyen lavinát elindítani a kérdésemmel. :R

Egyébként már korábban is próbálkoztam, tehát nem most csatlakoztam az Insider programhoz, hanem kb másfél éve.

(#722) pzstm


pzstm
Topikgazda

mindenkit puszil ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#723) westlake válasza pzstm (#722) üzenetére


westlake
félisten

Köszönjük, ez fontos volt. :D
Egyébként mondta neked személyesen? ;]

#724: Én kérek elnézést. Egyáltalán miért vant neked fent ismerősök között? És hogy érted el, hogy a cipőkirálynő maga veled beszélgessen? ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#724) pzstm válasza westlake (#723) üzenetére


pzstm
Topikgazda

Skype-on kérdeztem tőle valamit ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#725) BiP válasza westlake (#723) üzenetére


BiP
nagyúr

Mert kolléga, így belefér. (gondolom belső Skype for Business volt, nem mezei Skype.)

(#726) pzstm válasza BiP (#725) üzenetére


pzstm
Topikgazda

pontosan.

Amúgy 3 hete kezdődött a "románcunk" :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#727) Aarpok válasza pzstm (#726) üzenetére


Aarpok
őstag

És annyira szereti a win10 -et,hogy inkább Mac-t használ :DDD

Аарпок

(#728) Воланд válasza Aarpok (#727) üzenetére


Воланд
titán

Az egy Surface Book.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#729) Aarpok válasza Воланд (#728) üzenetére


Aarpok
őstag

Akkor tévedtem.

Аарпок

(#730) pzstm válasza Aarpok (#727) üzenetére


pzstm
Topikgazda

kicsit sincs köze a Mac-hez...akárhogy nézem, nem is értem, hogy melyik része emlékeztetett Téged kicsit is rá....

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#731) westlake válasza pzstm (#730) üzenetére


westlake
félisten

Ha hirtelen kellene valamit mondanom, akkor én is a Mac-et vágnám rá. Egyébként ezt a dizájnt (billentyűzet, szín, formavilág) egyértelműen a Mac "találta ki".

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#732) Aarpok válasza pzstm (#730) üzenetére


Aarpok
őstag

Képernyő alján (talán ikonok vannak ott) az hasonlított a Mac-en lévő indítótálcára,de akkor rosszul láttam.

Аарпок

(#733) BiP válasza Aarpok (#732) üzenetére


BiP
nagyúr

Igen, az egy ikonsor.
De a billentyűzeten lévő windows gomb és az egyedi zsanér is árulkodó. (még ha az alsó rész kialakítása, színvilága a macbook-októl is ered.) Bár szerintem a szürke gombsor már a koppintós éra szülötte, nem tudom, eredeti mac-en volt-e szürke gomb.

(#734) pzstm válasza Aarpok (#732) üzenetére


pzstm
Topikgazda

tálca kitűzött ikonokkal...kb nekem is így néz ki

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#735) lanw


lanw
aktív tag

14915

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#736) westlake válasza lanw (#735) üzenetére


westlake
félisten

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 14915 for PC & Mobile
Augusztus 26-ai build.

[ Módosította: Karma ]

Play nice!

(#739) westlake


westlake
félisten

14915 ISO-k.

Play nice!

(#740) pzstm


pzstm
Topikgazda

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 14926 for PC and Mobile

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#741) Milestone2 válasza pzstm (#740) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Pont ma akartam kérdezni régen volt már a 915, mi ez a nagy csend.... ;]
Már jön is lefele.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#742) westlake válasza Milestone2 (#741) üzenetére


westlake
félisten

Ráálltak arra, hogy legjobb esetben is csak heti egy build-et tesznek közzé.
Mondjuk a 14926-hoz meg pont két hét kellett.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#743) Milestone2 válasza westlake (#742) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Westlake Mester. Mindkét gépen frissítettem, majd barom módon elfelejtettem az ESD-t menteni. Tudsz linkelni vagy ha látsz EN.US iso-t mekkkkköszönném...14915-ből pont az EN.US link nem jó.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#744) westlake válasza Milestone2 (#743) üzenetére


westlake
félisten

Íme. Ha pedig kellene a decrypter is, az pedig ehun van e. ;)
Mondjuk ezek 14926-os telepítők. Szándékosan említetted a 14915-öst? Mondjuk teljesen mindegy, mert szerencsére találtam olyanokat is.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#745) Milestone2 válasza westlake (#744) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Csa azért irtam mert legutóbb azt linkelted az ISO-kat, de döglöttek voltak a linkek, mire megleltem.

Nagyon szépen köszönöm a 926-os linkeket.

Joccak!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#746) pzstm


pzstm
Topikgazda

hamarosan 14931 érkezik...stay tuned ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#747) pzstm


pzstm
Topikgazda

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 14931 for PC

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#748) westlake válasza pzstm (#747) üzenetére


westlake
félisten

(#749) Aarpok


Aarpok
őstag

Nagyjából 1 órája írta Dona, hogy a 14931 kikerült a lassú gyűrűre.[link]

Аарпок

(#750) pzstm válasza Aarpok (#749) üzenetére


pzstm
Topikgazda

és letölthetővé vált ezzel egyidőben a 14931-es ISO is ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.