Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1602) westlake válasza norti (#1601) üzenetére


westlake
félisten

Kicsit el vannak tévedve. Senki nem mondta, hogy a 17133.1 az RTM. Azt publikálták, hogy a 17133 az RTM, ami ugyebár nagyon nem ugyanaz, mivel elméletileg 17133 lehetne akár végtelen számú is. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1603) BiP válasza westlake (#1602) üzenetére


BiP
nagyúr

??? Ki van eltévedve? Itt a cikkben nem olvasom, hogy bárki mondta is volna, hogy a 17133.1 lenne az RTM.

(#1604) westlake válasza BiP (#1603) üzenetére


westlake
félisten

Nézd már meg, mi a cikk címe. :U
"Windows 10 Redstone 4 RTM Released to Fast Ring Insiders"
A 17133.1 van fast ringen, nem pedig az RTM. Mivel a 17133.1 NEM az RTM.
Én erről a tévedésről beszélek, nem másról. Vagy mi nem érthető ezen? ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1605) BiP válasza westlake (#1604) üzenetére


BiP
nagyúr

Nyugi, easy.
Bevallom, pont a címet nem olvastam, sorry. Csak a cikket magát olvastam el, ott viszont elég óvatosan fogalmaznak, ezért csodálkoztam. (nem szemrehányás volt, tényleg csak a csodálkozás miatt értetlenkedtem)
Amúgy valóban igazad, van, az RTM még nem jött ki. Gondolom kellett nekik egy figyelemfelkeltő cím.

(#1606) westlake válasza BiP (#1605) üzenetére


westlake
félisten

Biztos vagyok benne, hogy hibáztak, nem pedig szándékos volt. Aki írta a cikket, gondolom nincs eléggé tisztában azzal, hogy is működik ez. Mivel volt MS részéről olyan kijelentés, hogy a 17133 az RTM, ők ezt készpénznek vették, nem néztek utána komolyabban. Az MS kijelentése igaz, viszont nem pontos. Viszton nekik nem is lehet ezért szemrehányást tenni, mert nem írtak valótlant. Pusztán nem fogalmaztak elég pontosan.

Play nice!

(#1607) BiP válasza westlake (#1606) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem felesleges ezen ekkorát rugózni. Amint kijön a végleges build meg az első hibajavítások, senkit nem fog érdekelni, hogy a .1, a .15 vagy a .196 volt a hivatalos rtm. (egyébként az sincs kizárva, hogy pont ugyanez a .1 lesz az rtm, csak most még nincs hivatalos infó.).
Én inkább arra tippelek, hogy pongyola a cím, esetleg figyelemfelhívó. Ha megnézem a PH lapcsalád címadási gyakorlatát az utóbbi időben, bőven belefér.
De itt van ez is, pedig ez kifejezetten windowsos oldal.

[ Szerkesztve ]

(#1608) westlake válasza BiP (#1607) üzenetére


westlake
félisten

Tudomásom szerint sehol nem nyilatkozta az MS, hogy a 17133.1-es build az RTM. Azt írták/mondták, hogy a 17133-as az RTM. Mint már kifejtettem, a kettő nagyon nem ugyanazt jelenti! Lehet akármennyi 17133-as build. Nem ésszel írják a cikkeket, vagy nem néznek utána rendesen.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1610) vlevi válasza norti (#1609) üzenetére


vlevi
nagyúr

:R
Köszi!
Most ez a naptár dolog felkeltette az érdeklődésemet.
Úgyis nagyon közel már a végleges tavaszi frissítés, nem sok újdonság lesz az insiderben, ha valami újat akarok látni, akkor előre kell ugrani egyet :)

(#1611) vlevi válasza vlevi (#1610) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem nem akar jönni a skip ahead :(
Fast ringen vagyok, átállítottam skip ahead-re, és kiírta, hogy éppen zárva vannak.
Azért lehet ez, mert éppen most meg az "élesen" is az átállás az RS3-ról RS4-re, és nemsokára sima insider lesz az RS5?

Itt, hiába választom a skip aheadet, ha elmegyek erről az ablakról, és visszalépek, akkor már nem a skip ahead lesz kiválasztva :(

(#1612) Milestone2 válasza vlevi (#1611) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szerintem azért mert nem mindig lehet váltani...
...azaz nem amikor Te úgy döntesz, hanem amikor ők engedélyezik...
(Ha baromságot írtam, majd jön a javítás)
PM is ment.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1613) norti válasza vlevi (#1611) üzenetére


norti
addikt

Nem léphetsz át addig skip aheadre már, amíg ki nem jön az RS4. Az utána jövő RS5 builddel lesz újra lehetőséged, így próbálnak több insiderrel tesztelni az aktuális builden.

Amikor mindig szétválik az aktuális és a következő RS build tesztelése, akkor tudod utoljára választani a skip aheadet, ha résen vagy, vagy épp azon voltál :)

(#1614) vlevi válasza norti (#1613) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, én is erre gondoltam. Mindegy, akkor mostmár megvárom a végleges 1803-t, majd egyszer megnézem az RS5 insider verziót. Talán...

Hiányolom a füles megjelenítést. Aztán utánaolvastam, hogy ez még nagyon-nagyon kezdeti stádiumban van, és még az insiderek közül is csak néhányan kapták meg ezt a valamit tesztre. Fantázia lenne benne, csak nehogy ez is úgy járjon, mint a Metro-Modern-UWP, hogy addig változtatgatják (a felületét, és alatta az SDK-t is), hogy mindenkien elmegy a kedve tőle.

(#1615) norti válasza vlevi (#1614) üzenetére


norti
addikt

Skip Aheaden működik, de én nem vagyok elájulva tőle, csak edge, settings meg néhány uwp app használja.

(#1616) Milestone2 válasza norti (#1615) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Jajj, mi lett az arcoddal? ;]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1617) pzstm válasza norti (#1615) üzenetére


pzstm
Topikgazda

én elájultam tőle, de sajnos negatív értelemben, jelenleg ki van kapcsolva nálam.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1618) westlake válasza Milestone2 (#1616) üzenetére


westlake
félisten

Elmacskásodott.

Play nice!

(#1619) norti


norti
addikt

17133 lement slowba is.

(#1620) norti válasza pzstm (#1617) üzenetére


norti
addikt

A Groupy már most többet tud és jobban használhatóbb (bár fizetős), mint a Sets. Remélem azért a Microsoft is eléri azt a szintet...

[ Szerkesztve ]

(#1621) tatararpad válasza norti (#1620) üzenetére


tatararpad
őstag

És ez amúgy mire lesz jó, a marketing rizsán kívül? Mert én jelenleg annyit látok, hogy amit eddig a tálcán kattintottam, azt most megtehetem majd a címsorban.

(#1622) vlevi válasza tatararpad (#1621) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez egy munkafolyamatot fog majd össze, ha jól értelmeztem a marketingrizsát. Ezért is lett sets a neve.
Az összetartozó alkalmazásokat tudod egy ablakon belül fülekre kirakni, bezárni. Újra megnyitáskor egyszerre megnyílnak, és ott folytatható az a munkamenet, amit abbahagytál.
Persze ehhez nagyon sok dologra van szükség, hogy az együtt elmentett alkalmazások állapotát is rendesen le tudják menteni, majd visszaállítani.
A baj inkább az lesz vele, mint minden, win10-es újdonsággal, hogy egy új API, és csak az újonnan írt dolgokkal fog (szerintem) működni. Vagyis, a régi, winapi alkalmazások ezt nem fogják tudni kihasználni, és az új, UWP appok közül is csak azok, amelyeket felkészítenek erre a lehetőségre. Nem tartom valószínűnek, hogy a Microsoft ezt anélkül meg tudná oldani, hogy az egyes alkalmazásokhoz hozzányúlna a fejlesztőjük. És itt a bukta lehetősége. Régi winapi alkalmazásokba ki, és miért tenné bele, ha egyáltalán bele tudja, UWP appot pedig olyan kevesen fejlesztenek, hogy kérdéses az elterjedése. Az is lehet, hogy néhány Microsoft alkalmazás majd fogja kezelni, de semmi más. De lehet, nincs igazam.

(#1624) Milestone2 válasza westlake (#1623) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:R nézem is :R

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1625) vlevi válasza Milestone2 (#1624) üzenetére


vlevi
nagyúr

Skip Ahead programba be lehet most lépni?

(#1626) pzstm válasza vlevi (#1625) üzenetére


pzstm
Topikgazda

úgy tudom nem

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1627) westlake válasza vlevi (#1625) üzenetére


westlake
félisten

Lehúzod az ISO-t és ugyanúgy frissíted a meglévő Windows-t, ahogy a WU által lehúzott csomag is frissítené. Már ha emiatt kérdezted, nem csak úgy általánosságban.

Play nice!

(#1628) norti


norti
addikt

17133 release preview-n is kint van, jövő héten lesz RTM?

(#1629) westlake válasza norti (#1628) üzenetére


westlake
félisten

A 17133.1 az RTM, mint kiderült.
Vagy arra gondoltál, hogy mikor "adják ki"? Gondolom 10-én. Várom már az MSDN ISO-kat nagyon. :B

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1630) norti válasza westlake (#1629) üzenetére


norti
addikt

Igen, a dátumra gondoltam :)

(#1631) norti


norti
addikt

Nincs ma végleges tavaszi frissítés, csak egy Insider Update 17133.73-ra.

(#1632) pzstm válasza norti (#1631) üzenetére


pzstm
Topikgazda

Viszont mind a harom ring megkapta egyszerre (Fast, Slow, Skip Ahead)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1634) westlake válasza norti (#1633) üzenetére


westlake
félisten

Szerintem tuti lecserélik az eredeti (RTM) ISO-kat 17133.1-ről valami újabbra. Tesztelik a .73-at, aztán "integrálják".

Play nice!

(#1635) norti válasza westlake (#1634) üzenetére


norti
addikt

Bár már a W10 topikban volt róla szó ;) azért ide is beteszem a hírt:

Windows 10 1803 Release Remains Uncertain as Microsoft Considers Rolling Out a New RTM Build

(#1637) westlake


westlake
félisten

rs4_release_xbox_dev_1805.180413-1509

Érdekes...

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1638) pzstm válasza westlake (#1637) üzenetére


pzstm
Topikgazda

persze, mert a 1804 lezárult boxon, jönnek új feqature-ök és 1805-be rakják. Ez errefelé teljesen normális

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1639) pzstm


pzstm
Topikgazda

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 17134 for Fast

"...As Build 17133 progressed through the rings, we discovered some reliability issues we wanted to fix. In certain cases, these reliability issues could have led to a higher percentage of (BSOD) on PCs for example. Instead of creating a Cumulative Update package to service these issues, we decided to create a new build with the fixes included. This just reinforces that Windows Insiders are critical to helping us find and fix issues before releasing feature updates to all our customers so thank you!"

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1640) malnabokor


malnabokor
senior tag

Eddig nem szóltam még itt hozzá, csak követtem a topikot, és vagyok Insider (iOS, Android: Edge, Skype; Windows 10).
Fast Ring-en települt még múlt héten a 17133.1, de nálam frissítéskor, újraindítás után, de még frissítés alatt "kékhalállal" (zöld volt) elszállt a frissítés, és utána is bejelentkezésnél fekete asztal fogadott, semmi sem működött és egy hibaüzenet, hogy a "...\Desktop" nem található. Visszaállítottam az FCU-ra, majd ma mikor megjelent, frissítettem 17134.1 -re. de a múltheti eseménysorozat megismétlődött. Most vettem a fáradságot, és előbányásztam az WindowsUpdate.log-ot, beküldtem a FeedBack Hub-on és majd látom az eredményét. Azt hittem, ez az a hiba, amiatt késleltették a dolgot, de mos tmár aggódom, hogy nálam van a baj, mert elvileg az utóbbiban már javították a dolgot :F (amúgy az Update.log ha valakit érdekel: Dropbox )

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#1642) pzstm válasza westlake (#1641) üzenetére


pzstm
Topikgazda

An investigation of this issue has determined that this is in fact not "wide spread" based on the data we have.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1643) norti válasza pzstm (#1642) üzenetére


norti
addikt

A másik, hogy ezt nem igazán tartom olyan gamebreaking bugnak, amit mondjuk egy összegző frissítéssel ne tudnának javítani pár héten belül - emiatt nem kéne leállítani a frissítést.

(#1644) westlake válasza norti (#1643) üzenetére


westlake
félisten

És milyen lenne már, ha egy "közismert" buggal adnának ki "RTM" telepítőket? Érdekes. Halasztásról volt szó, nem leállásról. Már ha így értetted.
Jöhet a 17135. ;]

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1645) Dumi86 válasza westlake (#1644) üzenetére


Dumi86
senior tag

Minek jönne a 17135? :) Egy kb 1% felhasználót érintő bug miatt? Hát ha van némi esze az MS-nek akkor a 17134re adnak majd ki összesitőt és kész is :) Ha minden "nagyobb" bugnál új build-et adnak ki akkor kb nyár végére készül el a tavaszi frissités. Szóval ne vicceljünk már...

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1646) westlake válasza Dumi86 (#1645) üzenetére


westlake
félisten

Már elnézést, de valamelyik utolsó buildnek no known issues "státusza" volt. Miért ne adhatnának ki 17135-öt is? A 17133-as gyakori BSOD sem jelentkezett mindenkinél. Nyilván az a hiba magasabb szinten áll, mint a jelenlegi, de érted...
Egy nap alatt pörgetnek új build-et, ha akarnak. Persze azt is lehet tesztelni. :B

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1647) Dumi86 válasza westlake (#1646) üzenetére


Dumi86
senior tag

Hát meglátjuk hogyan lesz :) Szerintem már nem jön több új RS4 Build. Így is az emberek "elvárják",hogy legyen már kész,MS-nek ezt is figyelni kell még ha hülyén is hangzik.Akkora bug vagy bugok már nincsenek benne,hogy új build kelljen a javításhoz,simán lehet összesítővel. De MS útjai kifürkészhetetlenek :R

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1648) westlake


westlake
félisten

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 17650 for Skip Ahead

Pattintottam egy magyar, 64-bites ISO-t, hátha kell valakinek. Magnet.

[ Módosította: radi8tor ]

Play nice!

(#1649) norti válasza westlake (#1644) üzenetére


norti
addikt

Általánosan mondtam, hogy egy ilyen bug miatt nem kell(ene) egy frissítési folyamatot leállítani, ami most halasztás persze. Ha jól emlékszem RS3 is valami bődületes hibával jött ki, aztán jött hozzá a patch is rögtön.
Meg simán kiadtak közben is összegzőt, ami eltüntette a Store-t :DDD

Adják ki az RS5-öt, lehet, még az is jobb állapotban van most... :D

(#1650) norti


norti
addikt

17134.1 kint van slow ringen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.