Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Воланд


Воланд
titán

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 14316

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#402) netpeti98


netpeti98
addikt

Jut eszembe, az Enterprise Eval beléptethető az Insider programba? Virtuális gépen kipróbálnék 1-2 dolgot, de a jelenlegi stabil rendszerrel nincs kedvem insiderkedni. :)

(#403) Joe 89 válasza Воланд (#401) üzenetére


Joe 89
tag

Nekem eléggé hazavágta a rendszert a legújabb frissítés. Se start menü, se vezérlőpult, meg még pár dolog nem oké...

(#404) King Unique válasza netpeti98 (#402) üzenetére


King Unique
titán

Jobb is, hogy nem engeded rá stabil rendszerre, mert elég bugosak ezek az Insider verziók...Én a 14295-tel külső HDD/SSD-n kísérleteztem WintoUSB segítségével, de többször elszállt. Próbáltam a WTG-vel is, de az se lett jobb. Aztán előbbivel felraktam egy Win8.1-et ami egész stabilan ment, még a teljes frissítés (204 + 7 db és 31 db választható) is megvolt és semmi hiba. Aztán egy későbbi indítás után megjelent a tálcán a GWX és kínálgatta magát a Win10. Nem mentem se a letöltésre, se a frissítésre, hanem csak a "Regisztráció a frissítésre" menüpontot néztem meg. Valamit csinált, mert pörgött a karika, majd pár másodperc múlva elszállt az egész, fekete képernyő és utána már be sem bootolt... :W

Na szóval nem igazán USB-s futtatásra van kitalálva a Windows... :N Ugyanarra a külső meghajtóra natívan feltettem Linuxokat, amik elég stabilan működnek még ilyen környezetben is. Tehát azt sem lehet mondani, hogy maga a drive lenne hibás, vagy ez a fajta futtatás kivitelezhetetlen. Illetve a drive amúgy is 100/100 HDS szerint.

Amúgy a 14295-ben nem nagyon volt számomra, de talán az átlagfelhasználó számára sem érdekes / értékes dolog. Ez a 14316 viszont a leírás alapján már kapott néhány hasznosnak tűnő újítást, majd lehet teszek vele még egy próbát belső lemezen. :D

[ Szerkesztve ]

(#405) westlake válasza King Unique (#404) üzenetére


westlake
félisten

Körülbelül 20 darab USB-s HDD-n fut Windows 8.1 folyamatosan, váltott gépeken. Semmi hibájuk. Biztos vagyok benne, hogy a Windows 10-nek sincs ilyen szempontból semmilyen hibája. Valószínűleg a végleges Redstone-nál fogom lecserélni a Windows 8.1-es rendszereket.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#406) King Unique válasza westlake (#405) üzenetére


King Unique
titán

Na, akkor nem csupán én kísérletezek ilyennel. :))
Viszont Windows esetén a SATA-ról való futtatás eleve kiforrottabb, mint az USB-ről. Utóbbi működik 8.1 esetén is, ameddig nem kezdem el frissíteni. De közbe / utána előfordult, hogy többször is elszállt. Illetve, ha lemezkezelőben a belső HDD-t offline módból online-ra rakom, akkor azt se mindig tolerálja. Olyankor volt, hogy frissítés közben lemezhibákat írt ki és újraindítást kért. Majd utána már abszolút be sem bootolt... Holott maga a lemez teljesen hibátlan HDS szerint, a felülettesztek sem jeleztek semmi problémát. Ráadásul több gépen, többféle USB 3.0 chipes külső házzal próbáltam. Ellenben SATA-n nincsenek ilyen problémák.

Linux esetén meg eleve simább a dolog, mert ott közvetlenül a telepítőből is lehet USB-s lemezre rakni [link] és nem egyéb megoldásokkal mókolni. Maximum azon problémázik, ha Windows alatt volt partícionálva a lemez és ilyenkor GParted által formázva már ok. Illetve akár még egy 8 GB-os USB3-as pendrive-ra is lazán feltolható és nincs vele gond [link]. Ugyanazon USB-s eszközön és gépen nem fagy ki, nem ír hibákat, nem cseszi el a frissítés és nincs olyan, hogy nem tud bebootolni, mint a Windows...

A 14295 build meg eleve kicsit bugos, az Intel HD Graphics driverét sem tudta nálam mindig jól felrakni. Olyankor restart után fekete képernyő és be sem jött az asztal. Csökkentett módban elindult, de ott meg random nyíltak meg az ablakok és úgy villogott a képernyő, mint egy stroboszkóp... ok, hogy tesztverzió bla-bla-bla, na de ennyire instabil? Na mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#407) pzstm


pzstm
Topikgazda

Windows 10 Roadmap

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#408) pzstm


pzstm
Topikgazda

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 14328 for PC and Mobile

PC build különösen tele van újdonságokkal ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#409) netpeti98 válasza pzstm (#408) üzenetére


netpeti98
addikt

Jól néz ki, eddig tetszik ez a nyári csomag! :K
Ilyenkor sajnálom, hogy nincs egy másodlagos eszközöm, amin nyugodt szívvel lehetne insiderezni. :)

[ Szerkesztve ]

(#410) King Unique válasza netpeti98 (#409) üzenetére


King Unique
titán

Nincs egy USB3-as pendrive | külső HDD/SSD parlagon? Arra simán fel lehet tolni a fentebb említett módon és akkor a gépben lévő lemezbe, azon lévő rendszerekbe sem rondít bele.

(#411) netpeti98 válasza King Unique (#410) üzenetére


netpeti98
addikt

Még USB3 port se. :DDD Igazából ott lenne a VHD boot, de nincs második licencem amit fel tudnék használni erre a célra.

(#412) westlake válasza pzstm (#408) üzenetére


westlake
félisten

Már nem is akarom feltelepíteni. :U
(nézzétek végig)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#413) pzstm válasza westlake (#412) üzenetére


pzstm
Topikgazda

nincs ennyi időm, de miért is? :)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#414) westlake válasza pzstm (#413) üzenetére


westlake
félisten

Nem kicsit bugos a build. A videóból kiderül.

Play nice!

(#415) BiP válasza westlake (#414) üzenetére


BiP
nagyúr

2 mondatban nem írnád le?

(#416) westlake válasza BiP (#415) üzenetére


westlake
félisten

Nem tudom két mondatban leírni. Ha valóban érdekel valakit, az rászán 13 percet a videó megnézésére az életéből. Aki meg nem szán rá, azt meg nem is érdekli igazából.

Egyébként a 14316 kimondottan jóra sikeredett. Több gépen is használom, de nálam semmivel sem rosszabb, mint a 10586.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#417) vlevi válasza BiP (#415) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, ahova kattintott a srác, az megborult.

(#418) BiP válasza westlake (#416) üzenetére


BiP
nagyúr

Végignéztem az utolsó 5 percet (hang nélkül), de azon kívül, hogy kattintgat össze-vissza, nem derült ki számomra, hogy mi a bugos benne. ezért kérdeztem.

De nem nézem végig. De akkor ezek szerint mégsem érdekel annyira, ez eldőlt. Quit.

[ Szerkesztve ]

(#419) #33253120 válasza westlake (#416) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem tudok angolul, mobilnetem van. Tedd a videóból megszerzett tudást oda ahova gondolom.
Szép napot.

(#420) westlake válasza #33253120 (#419) üzenetére


westlake
félisten

LOL
Majd mindjárt kellemetlenül érzem magam, mert nem osztom meg, mit láttam egy 13 perces, publikus videóban. Nem engem minősít, hogy lusták/alkalmatlanok vagyok. Persze ezek miatt véletlenül se érezzétek magatokat kellemetlenül. Nem a ti hibátok... :D

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#421) #33253120 válasza westlake (#420) üzenetére


#33253120
törölt tag

Értem, és köszönöm a részletes választ.
Akkor megnézem éjfél után, akkor "ingyenes" a net.

(#422) netpeti98 válasza #33253120 (#421) üzenetére


netpeti98
addikt

Röviden: a Start Menü és Cortana rendszeresen bugzott és összeomlott. Mondjuk annyira nem meglepő, mert a legtöbb változás azokon a területeken történt.

[ Szerkesztve ]

(#423) pzstm válasza netpeti98 (#422) üzenetére


pzstm
Topikgazda

TEgnap óta elég aktívan használom, az általad említett hibák egyikét sem tudtam reprodukálni eddig...messze stabilabb nekem mint az előző build, Surface Pro3-on használom.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#424) #33253120 válasza netpeti98 (#422) üzenetére


#33253120
törölt tag

Köszi, ettől függetlenül már csakazèrtis megnézem. (Ha a nagy lustaságomban nem alszom be... ;] )

(#425) netpeti98 válasza pzstm (#423) üzenetére


netpeti98
addikt

Na ezt jó hallani! :K
A gyakorlatban milyen az új Start Menü?

[ Szerkesztve ]

(#426) King Unique válasza pzstm (#423) üzenetére


King Unique
titán

Eltérő gépek, különféle hardveres és szoftveres környezetek... az insider verziók = bughalmaz sok esetben, ami nem meglepő. Nyilván nem véletlenül nem ajánlott a stabil kiadásokra ráhúzni, hanem csak a vállalkozóbb kedvűeknek való kísérletezgetni. Én a 14316-ot próbáltam legutoljára, aminél a képernyőnagyítás állításánál a csúszka random, magától ugrált ide-oda. A 10586-os build érdekes módon nem csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#427) pzstm válasza netpeti98 (#425) üzenetére


pzstm
Topikgazda

pontosan ugyanarra használom mint Vista óta........windows gomb lenyom és gépelek, majd enter :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#428) vlevi válasza pzstm (#427) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez eddig oké, de sajnos a 10-ben a kereső sokat romlott a heteshez képest. Valamiért nálam rengeteg filet nem talál meg. Mintha csak a c users documents konyvtarban, és esetleg a onedriveon keresne. Nekem viszont sok dolog van emellett googledriveon, és d meghajtón is. Win7 itt is megtalálta, ami ottvolt, de a 10-es nem. Iiletve, oontosabban, ami már ott van több honapja, azt megtalálja, de az ujabbat nem. Konkrét példa, van egy limlom20150630.txt és egy limlom20160330.txt egymás mellett, google driveban. Ha beirom a keresőbe a limlom szót, akkor csak a tavalyi jelenik meg a találati listában.
A lexarabb az ebben, hogy így nem tudok megbizni abban, amit a gép kidob.

(#429) vlevi


vlevi
nagyúr

Felraktam egy üres HDD-re a 10586-t, abból is az amerikai home verziót. Ezt frissítettem a 14295-re (ez az, ami ISO-ban letölthető a Microsofttól). De nem akar a következő buildre frissülni, pedig a fast ring be van kapcsolva.

(#430) westlake válasza vlevi (#429) üzenetére


westlake
félisten

(#431) vlevi válasza westlake (#430) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ahogy látom, ez egyáltalán nem hivatalos ISO. Én kíváncsi lennék a "rendes" telepítési folyamatra.

(#432) westlake válasza vlevi (#431) üzenetére


westlake
félisten

Hivatalos ISO? Miből tudod megállapítani, hogy hivatalos?
Körülbelül tíz napvilágra kerülő build-ből adnak ki egyet hivatalosan ISO formában (is). A 14328 nincs ezek között, így elég érdekes, hogy te meg tudod állapítani, hogy hivatalos-e.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#433) vlevi válasza westlake (#432) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tuti, hogy nem hivatalos.
Fast Ringen lévő buildeket eddig nem adtak ki letölthető ISO formában, csak a WU-n keresztül telepíthető. A 14295 az már a slow ringen van, ezért tudtam azt letölteni, és felrakni.
Persze nem lehetetlen, hogy valaki összerakja telepíthető ISO-ba a legfrissebbet, de az sosem lesz ugyanaz, mint az eredeti.

(#434) Воланд válasza vlevi (#433) üzenetére


Воланд
titán

MIért nem?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#435) westlake válasza vlevi (#433) üzenetére


westlake
félisten

Ezt feljtsd már ki bővebben. Azért, mert nem adják ki hivatalosan, miért ne készülne belőle ISO? Szerinted a fejlesztőknek azt mondja a Microsoft, hogy töltögessétek csak a WU-n keresztül, ha valamit ki akartok próbálni? Nem baj, ha nem vagy elég tájékozott, de badarságokat ne állíts.
Ha nem tetszik az ISO, itt az ESD. :D

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#436) vlevi válasza Воланд (#434) üzenetére


vlevi
nagyúr

Miért, elérhető?
Az rendben van, hogy házon belül van iso mindegyikből, de publikus nincs belőle.

(#437) King Unique válasza vlevi (#436) üzenetére


King Unique
titán

Én már használtam ilyen ISO-kat, de még nem volt miatta különösebb problémám. Inkább az ESD verzió lehet az, igaz azt "át lehet alakítani". Vsz azért nem tesznek ki minden egyes buildot a hivatalos oldalra, mert egyik-másik nem kicsit bugos.

(#438) vlevi válasza King Unique (#437) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, ennyi erővel mindegyik nightly buildet felrakhatnánk.

(#439) netpeti98 válasza King Unique (#437) üzenetére


netpeti98
addikt

A hivatalos oldalra csak a Slow ring buildek ISO fájljai kerülnek ki, azok a kevésbé bugos verziók általában.

Szerk.: az eredeti kérdésre: az insiderbe való belépés után eltelhet 1-3 nap is mire megérkezik a frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#440) westlake válasza vlevi (#436) üzenetére


westlake
félisten

A publikus jelentése nem azonos a hivatalossal!
Egyébként meg mi köze a Windows minőségéhez annak, hogy hivatalosan frissíted, vagy pedig egy nem publikus ISO-ból telepíted/frissíted? Semmi. :U
Lásd be, hogy nincs igazad ebben a kérdésben. Ne pörgesd tovább a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#441) King Unique válasza netpeti98 (#439) üzenetére


King Unique
titán

Igen, jogos, mert a legutóbbi publikus ISO (14295) is Slow ring.

[ Szerkesztve ]

(#442) vlevi válasza westlake (#440) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szeretném eredeti helyről beszerezni, mi a baj ezzel?
Mivel a publik számára nem érhető el a telepitomedia, nem tudom ellenőrizni az eredetiségét.
Ha mutatsz egy microsoft által kiadott md5sum-ot, akkor beszélhetünk eredetiségről.
Mondjuk walaki szerint a megakrakkaktivated verzió is teljesen jo, ugyanannyira, mint a hologrammos dvd, de szerintem mégsem.

Nnnna. Időközben tárgytalan lett a dolog, mert beindult.

Amúgy megnéztem az általad linkelt ESD-t :DDD

Orosz oldalakban amúgy sincs túl nagy bizodalmam.

[ Szerkesztve ]

(#443) westlake válasza King Unique (#441) üzenetére


westlake
félisten

Istenem....
Publikus, nem pedig hivatalos! Értsétek már meg végre, hogy nem ugyanazt jelenti!

#442: Ez mind az egyéni problémád. Ha nem tetszik, nem haszálod, de ne állíts olyat, ami nem igaz. Bizonyítsd be, hogy az általam linkelt ISO nem hivatalos. Amíg valaki nem teszi ezt meg, addig senki nem állíthatja, hogy nem hivatalos. Miért kellene nekem bármit is bizonyítanom? Te állítod, hogy nem hivatalos. De szerintem zárjuk le a témát. Azt használsz, amit akarsz.

"Orosz oldalakban amúgy sincs túl nagy bizodalmam."
Ez megint csak egyéni probléma.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#444) King Unique válasza westlake (#443) üzenetére


King Unique
titán

Nehogy már ezen lovagoljunk, de ha neked akkora probléma, akkor javítottam is.

Amúgy meg nem kéne itt mindenkit ilyen magas lóról osztani... ezt max. a topikgazda megtehetné, aki ért is hozzá és talán jobban benne van a témában, mint te. ;)

(#445) westlake válasza King Unique (#444) üzenetére


westlake
félisten

A topikgazda fogalma meg nem egyenlő azzal, hogy ki a hozzáértő és ki nem. Azt meg majd eldöntöm, hogy én kit "osztok". Ha valamit rosszul tudtok, vagy felületesek vagytok, akkor igenis szólni fogok érte. Itt is, és máshol is. A kritikát el kell tudni viselni. Én is el szoktam.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#446) King Unique válasza westlake (#445) üzenetére


King Unique
titán

Nem hiszem, hogy azon egy szón múlott, aki akarta, az értette, hogy mire vonatkozott. Illetve lehet ám többféleképpen is értelmezni a hivatalost, amit ugye kipakolnak az oldalukra, a többit meg úgy kell összevadászni nem éppen hivatalosnak mondható külső oldalakról. Utóbbiak linkjeit meg több esetben törölni szokták idővel. Valamint tőle inkább elfogadnám a kiigazítást, hisz jobban érintett a témában. Illetve lehet finomabban is fogalmazni ám, nem kell kapásból lehurrogni az illetőt...

[ Szerkesztve ]

(#447) vlevi


vlevi
nagyúr

Fennvan a 14328.
Nem néztem még meg benne sok dolgot (sőt, inkább semmi érdemlegeset), de pl. az Edge betűkezelése az ígéretnek megfelelően sokkal jobb lett.
Végre újra olvashatóak a szövegek. Még mindíg nem olyan szép és olvasható, mint FF alatt, de láthatóan jobb, mint InternetExplorer alatt. Érdekes, hogy IE alatt nem változott.

Nem rakok be nagy képet, a pár soros részleten is látszik. PNG-t raktam be, nem JPG-t, így nem romlott a minőség, az van a képeken, ami a monitoromon is van.

IE:

Edge:

Cortana-t nem tudom, hogy mennyire jó, vagy sem, nincs mikrofon a gépemen, anélkül nehéz lenne szót érteni vele. Amúgy sem hiszem, hogy ez a szóbeli utasítgatás olyan nagyon széleskörben elterjedne. Elképzelem, ahogy a piroshetesen reggel mindenki félig ordítva, tört angolsággal próbál szót érteni a laptopjával :D

[ Szerkesztve ]

(#448) westlake


westlake
félisten

Egyelőre csak a notebook-ra tettem fel a 14328-at, de hamarosan a main vasra is felkerül. Nekem úgy tűnik, mintha lomhább lenne, mint a 14316. Olyan, mintha HDD-s működéshez lenne közelebb, mint az SSD-hez.
Lehet, hogy a 360 Total Security akasztotta meg valahogy, de már az első 3 percben hard restre-re volt szükség, mivel a kurzor mozgáson kívül semmi mást nem lehetett elérni.

Play nice!

(#449) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!
Felraktam a 14295-s insider buildet (ms oldaláról az iso-val). Hozzá is adtam az accountot az insiderhez , meg be is lőttem "fast"-ra.
Na mármost ,ha én mindig a local accounttal szeretnék bejelentkezni nem az ms accounttal akkor is ugyanúgy találja majd a buildeket ?
(Illetve gpedittel az automatikus updatet kilőttem , majd csak akkor frissítsen amikor én szeretném , nehogy megint felrakja a dell lapos drivereket , mert az tönkre vágja a rendszert :\ nekem!)

Illetve ennél frissebb preview build van ? - És majd update alkalmazás megtalálja ?

No , meg még 1 , ha a preview buildban a régiót és a nyelvet átlövöm magyarra akkor már nem is fogom kapna a buildeket ? :\

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#450) westlake válasza Roxkex (#449) üzenetére


westlake
félisten

Eleve a legújabb build-et kellett volna feltelepítened (14328).
Nekem úgy rémlik, hogy miután hozzáadtam a MS account-omat, onnantól csak azzal tudtam belépni. Magyarul nem volt olyan opció, hogy lokális account. Aztán az is lehet, hogy rosszul emlékszem. IP build-et csak akkor fogsz kapni, hogy megfelelő account-tal vagy belépve a Windows-ba. Lokális felhasználóval nem.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.