Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) norti válasza norti (#1650) üzenetére


norti
addikt

És release preview-ra is kikerült, kíváncsi vagyok, mikor indul el élesben így.

(#1652) vlevi válasza norti (#1651) üzenetére


vlevi
nagyúr

Vajon tartják-e magukat a megszokott frissítő keddhez?

(#1653) Dumi86 válasza vlevi (#1652) üzenetére


Dumi86
senior tag

Kizártnak tartom hogy tartják :) Jóval előbb,akár jövő héten is jöhet már. Nem fognak ezen ülni még 3 hétig az tuti.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1654) norti válasza Dumi86 (#1653) üzenetére


norti
addikt

Szerintem a jövő keddre gondolt csak, nem a hivatalos havi 2. keddre ;)

@elekakos273:
mindig teljes upgrade-t csinál minden új buildnél, átpakolja a jelenlegi rendszert egy Windows.old mappába és felrakja az új buildet, megtartva mindent.

[ Szerkesztve ]

(#1655) elekakos273


elekakos273
újonc

Sziasztok! Végre sikerült némi regedit szerkesztés árán megkapni a legfrissebb Skip ahead buildet. Annyi kérdésem lenne, hogy egy újabb build megjelenése esetén unblock az egész rendszert frissíti (mintha egy bootolható, rendes telepítővel frissíteném) vagy csak a módosított elemeket tölti le és telepíti? Köszönöm előre is a válasz(oka)t. :)

(#1656) elekakos273 válasza norti (#1654) üzenetére


elekakos273
újonc

Értem, köszönöm ;)

(#1657) tollaska válasza norti (#1649) üzenetére


tollaska
újonc

@norti #1649
Legalább próbálják a hibák mennyiségét csökkenteni, Mikor szeptemberben (?) kijött a Fall Creators, rengeteg probléma volt a driverezésel, na meg persze az egyéb gondok miatt is. Ami miatt vagy 200 gépet kellett újratelepíteni, annyi szerencse volt benne azért, hogy szinte mindegyik ugyan olyan volt, így csak hálózatról kellett lehúzni a telepített rendszer backupját és meg is volt. A RS5 is egészen jó lenne a átlag usereknek, legalábbis mindennapi munkánál nem volt gond :D

[ Szerkesztve ]

(#1658) nicu71 válasza norti (#1654) üzenetére


nicu71
addikt

hát nem tudom ,május 1-én szoktak dolgozni?Erősen kétséges emiatt :(

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#1659) BiP válasza nicu71 (#1658) üzenetére


BiP
nagyúr

Amcsiban ez elvileg nem munkaszüneti nap, így akár jöhet elsején is.
(Labour day meg szeptemberben lesz nekik)

(#1660) norti válasza nicu71 (#1658) üzenetére


norti
addikt

Én holnapra tippelnék, de meglátjuk.

(#1661) nicu71 válasza norti (#1660) üzenetére


nicu71
addikt

ammen :R

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#1662) norti


norti
addikt

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 17655 for Skip Ahead

Known issues
We’re investigating an issue where the mouse cursor may disappear when hovering over certain UI elements and text fields.

[ Szerkesztve ]

(#1664) pzstm


pzstm
Topikgazda

Are you on build 17134.1? If so, check for updates! KB4135051 is now published and will update you to 17134.5. This applies to all rings: Fast, Slow, and Release Preview. This is a quick download/install. Let us know how it goes!

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1665) pzstm


pzstm
Topikgazda

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 17661

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1666) norti válasza pzstm (#1665) üzenetére


norti
addikt

Going forward, Insiders in the Fast ring and in Skip Ahead will receive the same RS5 builds.

Szóval aki akar, most csatlakozzon a Skip Aheadhez ;)

Ja és:

We fixed an issue resulting in the mouse cursor becoming invisible when hovering over certain UI elements and text fields in the last two flights. :C

[ Szerkesztve ]

(#1667) pzstm válasza norti (#1666) üzenetére


pzstm
Topikgazda

ez csak azt jelenti hogy skip ahead és Fast ugyanazt a branchet kapja.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1668) westlake válasza pzstm (#1665) üzenetére


westlake
félisten

64-bites, Pro, magyar nyelvű ISO (ha kellene valakinek).

Lehet, hogy mégsem jó döntés ez az ISO?! :B

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1669) norti válasza pzstm (#1667) üzenetére


norti
addikt

Pedig azt hittem, már megnyitották :( De tényleg nem működik még a váltás...

(#1670) Hofeher


Hofeher
aktív tag

nekem nem telepiti fel mindig megáll 80% nál

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#1671) norti válasza Hofeher (#1670) üzenetére


norti
addikt

[ADDED] If your PC appears stuck at “Preparing to install…” somewhere between the 80%-100% – please be patient and wait up to 30 minutes for this stage to complete.

Nálam viszont elkezdett az explorer.exe pár percenként újraindulni/összeomlik. Pedig nincs is notification, ahogy írják... jöhetne az új build :D

[ Szerkesztve ]

(#1672) tusi74


tusi74
őstag

Mi arra a megoldás, hogy benne voltam az Insider programban, de már nem szeretnék, ki is léptem belőle. Erre a legutóbbi frissítés 2x akart települni. Már fel volt telepítve, és jelezte, hogy van frissítés, és ugyanazzal a számmal fel is települt mégegyszer. Most a frissítési előzményekben a frissítés mögött zárójelben egy 2-s van. Hogy lehet letiltani utólag, hogy csak 1 irányból észleljen frissítést?

(#1673) norti válasza tusi74 (#1672) üzenetére


norti
addikt

Teljesen leállítottad? Melyik build települt utána?

Nem tudom, most hogy működik, visszarakja-e a stabil buildet online vagy neked kell manuálisan újra telepíteni, de ha nem is állt le, akkor próbálj másik opciót választani az Insider leállításnál. Sajnos most nem tudom neked megnézni, melyiket, mert akárhányszor rányomok gondolkozik egy csomót és közben sajnos elszáll az explorer.exe és viszi magával az ablakot...

(#1674) tusi74 válasza norti (#1673) üzenetére


tusi74
őstag

Az 1803-as build után állítottam le. Ez egy fő build, a tavaszi frissítés.

(#1675) norti válasza tusi74 (#1674) üzenetére


norti
addikt

Mi a pontos verzió számod most? Insider buildnél mit ír ki?

(#1676) tusi74 válasza norti (#1675) üzenetére


tusi74
őstag

Funkciófrissítés a Windows 10 1803 verziójára

(#1677) norti válasza tusi74 (#1676) üzenetére


norti
addikt

Gépház / Rendszer / Névjegy / 17134.48 a stabil build

A Windows Insider oldalnak meg így kell kinéznie, ha tényleg leállítottad:

Ha még így is újra frissítene, nyomj egy Frissítés és Biztonság / Hibaelhárítás / Windows Update / Hibaelhárító futtatását.

(#1678) norti


norti
addikt

Csak kijött az ördögi build :D

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 17666

(#1679) Milestone2 válasza norti (#1678) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Akkor az az inyim... XD

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1680) tusi74 válasza norti (#1677) üzenetére


tusi74
őstag

Nekem pontosan ez a build van fent.

(#1681) norti válasza tusi74 (#1680) üzenetére


norti
addikt

Akkor a stabil builden vagy már, semmi dolgod :)

(#1682) tusi74 válasza norti (#1681) üzenetére


tusi74
őstag

De akkor miért akarja 2-szer feltenni a frissítést?

(#1683) tollaska


tollaska
újonc

Sziasztok, nemrég frissítettem 17666-os buildre a Windowsom, erre az alkalmazásaim úgy 80% 0xc0000005 hibával egyszerűen nem indulnak el. Rendszergazdai jogokkal sem, uac-t állítgatva sem. Valakinek van tippje mi lehet a megoldás? :F

[ Szerkesztve ]

(#1684) pzstm


pzstm
Topikgazda

17672 tölthető, nemsokára érkezik a blog post, csak kicsit megcsúsztak vele :D

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1685) norti válasza pzstm (#1684) üzenetére


norti
addikt

Jaja, most olvasom twitteren Donat :D

Bár egész jó stabil a 17666, csak az explorer félkész sötét témája volt botrányos :)

[ Szerkesztve ]

(#1686) tollaska


tollaska
újonc

(#1687) smc válasza tollaska (#1686) üzenetére


smc
addikt

Hogy működik ez a hibajavítás dolog?
Van egy ilyen benne:
"We fixed an issue where right-clicking to copy text in Microsoft Edge didn’t work in recent flights."
Ez lecsorog majd időközben a normál kiadásba frissítés formájában, vagy szopóág van a következő féléves frissítésig? :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1688) pzstm válasza smc (#1687) üzenetére


pzstm
Topikgazda

RS5-ös buildben volt ez talált hiba, az előző fast insiderben. Most javították.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1689) tollaska


tollaska
újonc

Ha esetleg clean install-on vagy offline frissítésen töri a fejét, akkor ajánlani tudom ezt az oldalt:
[UUP Generation Project]

(#1690) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Most senki sem jelzett előre...
...nem vót: Announcing Windows 10 Insider Preview Build 17677
De nálam (Faston) elindult a 17677 letöltése

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1691) westlake válasza Milestone2 (#1690) üzenetére


westlake
félisten

(#1692) norti válasza Milestone2 (#1690) üzenetére


norti
addikt

Tegnap pont azt írták, hogy a héten nem lesz build, mert nem működött a rollback... Aztán mégis lett :)

(#1693) pzstm válasza norti (#1692) üzenetére


pzstm
Topikgazda

aztán kiderült nem is rollback, hanem server-side issue volt :)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1695) Milestone2 válasza norti (#1694) üzenetére


Milestone2
nagyúr

...hogy megéreztem, hogy most a Linux helyett a Windows-t indítsam...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1696) norti


norti
addikt

Valamiért ez az új build lenyomja a hangerőt pl. egy Teamviewer távoli asztalnál, pedig a hangátvitel mindkét irányban le van tiltva. Megint valamit állítgatnak a hangrendszeren.

(#1697) pzstm


pzstm
Topikgazda

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 17686

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1698) vlevi válasza pzstm (#1697) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ebben a sets-ben így, nem tudom, mi a jó.
pl. Windows intézőben megnyomom az új fület, erre bejön egy edge. Soha az életben nem akarok edge-t használni, főleg nem akkor, amikor két filekezelő ablakra lenne szükségem.

u.i.: Nekem egyelőre a 17661 van fenn (jó régen frissítettem), most épp a 666-t akarja tölteni. Majd, ha frissül 686-ra, megnézem, milyen lett.

[ Szerkesztve ]

(#1699) Milestone2 válasza vlevi (#1698) üzenetére


Milestone2
nagyúr

686-ban is, ha File kezelőben a + jelre (új lap) klikkelsz, akkor nem egy új File kezelő lap nyílik, hanem a "kedvenced", az Edge.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1700) vlevi válasza Milestone2 (#1699) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nagyon "hasznos"
Persze, értem én, hogy azon az új Edge lapon lehet kiválasztani azt a néhány alkalmazást, ami a sets-ben használható (filekezelő, naptár, satöbbi), de számomra valahogy nem adja magát a dolog.
Az is rontja a használhatóságot, hogy abba a kis fülbe az ablak rendes felirata nem fér bele, így mostmár semmiről sem tudom, hogy ott pontosan mi van megnyitva.
Végül pedig, ami kiüti az egészet az az, hogy az UWP appok csak 1 példányban képeset futni. Így pl, ha a setsben ott van egy naptár, akkor, ha meg akarom nyitni mégegyszer a naptárat, akkor nem nyílik új ablak, hanem a már a setsben lévőre ugrik.

Szerintem már ne erőltessék ezeket az újdonságokat, inkább csinálják meg normálisan azt, amit a legelső win10-ben meg akartak csinálni, de azóta sem sikerült ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.