Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) csixy válasza pzstm (#47) üzenetére


csixy
addikt

THX! OK.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#52) csixy válasza pzstm (#47) üzenetére


csixy
addikt

Tehát mostmár nem prewiev buildet töltök le, hanem a media creation toollal csinálok egy win10 ISO fájlt és azt használom a továbbiakban (pl DVD-re írom a képet, vagy mountolom és egy FAT32-es pendrájvra másolom) a telepítéshez?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Két kérdésem lenne:

1,A Chrome nem indul, semmilyen oldal nem töltődik be 10525-ön minden bővitményre ami eddig ment hibát jelez,még a beállításokba sem tudok bemenni hogy kikapcsoljam őket mert azt sem nyitja meg.

2,10525-ben megint nincs Magyar nyelv?

(#55) Nagymelák válasza Warter (#54) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Huu,hát nem valami nagy az angolom. :) Magyarul egy pár szóban lehetne? :R

(#56) Warter válasza Nagymelák (#55) üzenetére


Warter
őstag

Ott a képen, hogy mit kell csinálni. Be kell rakni egy kapcsolót a parancsikonba.

(#57) Nagymelák válasza Warter (#56) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Köszönöm, közben a szöveget is kibogarásztam. :)
Magyar nyelv nálatok sincs?

(#58) Warter válasza Nagymelák (#57) üzenetére


Warter
őstag

Nincs csak angol, ismert bug.

(#59) Mate válasza Warter (#58) üzenetére


Mate
nagyúr

Az insider frissítések nem angol nyelvűek lesznek? Vagy ez csak ideiglenes bug?

(#60) Воланд válasza Mate (#59) üzenetére


Воланд
titán

nem bug, csak nincs meg nyelvi csomag.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#61) vlevi


vlevi
nagyúr

Nekem nem akarja felkinalni a frissitest :F
Visszaallitottam a gepet teljesen angolra, fel van telepitve minden frissites, insiderkent a fast ring be van allitva, de semmi.
Ez egy olyan virtualgep, ami eredetileg 10162-es buidl volt, frsisult 10240-re, de nem leptem ki az insider programbol.
Megse akar frssulni :(

(#62) Warter


Warter
őstag

Lehet, hogy elnéztem valamit, de hátha valaki tud mondani valami okosat. Szóval, ha jól látom jelenleg ha Insider buildet akarok használni, akkor az nem lesz aktiválva, mert az összes kulcsot visszavonták. Magyarul csak akkor lesz aktivált a gép, ha van eredeti Windows kulcsom vagy, ha az utolsó rtm-met fel tudtam rakni még a kulcsok deaktiválása előtt. Most hiába rakom fel bármelyik buildet isoból sikítozik, hogy nincs aktiválva.

[ Szerkesztve ]

(#63) Воланд válasza Warter (#62) üzenetére


Воланд
titán

nem nezted el. meg kell varni, hogy a.slow ringbe kiadott iso eseteben mi lesz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#64) Warter válasza Воланд (#63) üzenetére


Warter
őstag

Az 525 legnagyobb újítása a színkezelés, ami aktiválás nélkül nem működik. Igazi öngól. :D

(#65) mefistofeles válasza Warter (#62) üzenetére

Tudtommal a régi insider buildekről nem is fog sikerülni....
Az újraindított insider program már csak aktivált 10-es rendszerről indítható, nem insider buildről. Itt már nincs ingyen ebéd.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#66) Воланд válasza mefistofeles (#65) üzenetére


Воланд
titán

en meg megvarom, hogy a slow ring-es megjelenessel egyutt adnak-e ki iso-t es az milyen kulcsot fog hasznalni. mert igaz, hogy a blogposztban az van, hogy innentol csak aktivalt w10-el lehet reszt venni az insider programban, de ezzel a dontessel eleg rendesen csokkeni fog az aktiv resztvevok szama. mert a mostani build meg turhetonek nez ki, de lesznek itt meg sulyosabb bugok, amiket kevesen fognak bevallani egy eles rendszeren.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#67) Mate válasza Воланд (#66) üzenetére


Mate
nagyúr

Egyetértek. Ha így marad, akkor nagyon durván visszaesik majd a bétatesztelők száma. Kivéve, ha bétatesztelők csak kozmetikai tesztelők lesznek.

(#68) westlake válasza Mate (#67) üzenetére


westlake
félisten

Akik így kihullanak, azok szerintem eleve azok a felhasználók, akik ingyen akarták használni a Windows 10-et, de soha, semmilyen visszajelzést nem küldtek a M$-nak a hibákról.
Akik komolyan gondolták a tesztelést, azoknak van (vagy lesz) Insider hozzáférésük.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#69) Mate válasza westlake (#68) üzenetére


Mate
nagyúr

Nemfeltétlen. Van olyan aki komolyan tesztelt, de nem fogja csak azért megvenni a tesztgépére a wint, hogy tesztelhessen.

(#70) mefistofeles válasza Воланд (#66) üzenetére

Ez még mind semmi!
igaz én nem léptem vissza az insiderbe de többen feldobtak már ilyen képet:

Magyarán a véglegesen aktivált rendszeredből ez lesz.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#71) Воланд válasza mefistofeles (#70) üzenetére


Воланд
titán

ilyen datum eddig is volt mar, hogy ha win7-rol, vagy win8-rol frissitettel win10 preview-ra. majd megint lesz egy build, vagy nagyobb frissites, amire azt mondjak, hogy ez megy ki az atlag jozsiknak is, es akkor annak nem lesz lejarati datuma.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#72) mefistofeles válasza Воланд (#71) üzenetére

Az insider buildek eddig is lejáratosak voltak de itt azért egy véglegesen aktivált win 10 frissítéséről beszélünk.
Gondolom ha kilép az ember az insider programból és feldobja a 10-et akkor újra aktivált lesz de azért ez így kicsit fura nekem.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#73) westlake válasza mefistofeles (#72) üzenetére


westlake
félisten

De ez teszt rendszer. Miért furcsa, hogy van lejárati dátuma? Majd egyszer lesz belőle megint stabil rendszer. Igazából pont az a lényeg, amit woland_y2k is írt.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#74) Warter válasza mefistofeles (#65) üzenetére


Warter
őstag

Nincs itt semmiféle ingyen ebéd, de egy bughalmazt nem fogok elsődleges rendszernek használni, ha meg felrakom virtualra, akkor nem működnek funkciók, pedig ugye az lenne a tesztelés lényege, hogy kipróbálja az ember és visszajelezzen. Na most ezért se kmspicot nem fogok használni, se megvenni nem fogok még egy példányt a windowsból. Szerintem ez öngól, de majd az MS kitalálja, hogy mit akar.

[ Szerkesztve ]

(#75) mefistofeles válasza Warter (#74) üzenetére

Az "ingyen ebédet" arra értettem, hogy az első insiderben bárki részt vehetett. Most ez már nem lesz így.
Amúgy szerintem akinek jól muzsikál a rendszer azok nem fognak (vagy csak nagyon kis százalékban) belekezdeni, akinél viszont sok a hiba azok -mit is veszthetnének- logikus ha belevágnak.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#76) mefistofeles válasza westlake (#73) üzenetére

Nem a tesztrendszer mivolta miatt hanem azért mert egy véglegesen aktivált Windowst kell -kis túlzással- beáldoznod érte.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#77) westlake válasza mefistofeles (#76) üzenetére


westlake
félisten

Ami valószínűleg megint aktivizált lesz, ha frissül egy végleges verzióra. Senki ne akarjon már az idők végezetéig Insider verziót használni. Legalábbi ne ugyanazt a verziót. Én teljesen indokoltnak látom a lejárati időt.

Más: Ki érzi a hatalmas iróniát? :D
Egyébként a program jónak tűnik.

#78: Hogy frissülhetett volna véglegesre, ha egy Insiderrel indult az egész? Frissült az, vlóban. Ha egy stabilról frissítesz Insiderre, majd megint stabilra, akkor miért ne lehetne lejárat nélküli aktivált a rendszer? Még mindig nem értem a problémát. ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#78) mefistofeles válasza westlake (#77) üzenetére

Miért az "első" insider program résztvevőinek mikor frissült véglegesre? Tudtommal soha......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#79) Warter válasza mefistofeles (#78) üzenetére


Warter
őstag

Frissült az, amikor kijött a 10240, júli vége fele.

(#80) mefistofeles válasza Warter (#79) üzenetére

Mutass már egy insider 10240 buildet mi véglegesen aktiválva van........ Ilyen nincs!

De mindegy is, belátom csak elvi a problémám. Az insider program egyébként remélhetőleg azzal is fog járni, hogy kevesebb hibával fognak kijönni a "normál" verzió frissítései.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#81) Warter válasza mefistofeles (#80) üzenetére


Warter
őstag

Nem tudok már mutatni, mert letöröltem. De ha visszanézed a Windows 10-es topicban többen beírták ezt. Volt aki még az Insiderből kilépve is aktivált Win10-zel rendelkezett.

(#82) westlake válasza mefistofeles (#80) üzenetére


westlake
félisten

Nincs olyan, hogy Insider 10240-es build. Már ha úgy értetted, hogy gyárilag Insider. A 10240-es build stabil-ra lett állítva gyárilag. Értsd ezalatt azt, hogy a felhasználónak kell beállítás után átállítani Insider csoportba a rendszert. Én is úgy tudom, hogy a 10240 előtti Insider buildek valóban lejárat nélküli stabil 10240-es buildre frissültek.
Szerintem semmi értelme ezen a dolgon pörögni. Biztos vagyok benne, hogy senki nem bukja el a stabil licenszét amiatt, mert belép az Insider csoportba és Insider verziót használ.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#83) Воланд válasza mefistofeles (#80) üzenetére


Воланд
titán

de, van. nekem is van egy vm-ben.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#84) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Még a 10160-as build-el csatlakoztam az insider programba és azóta rendszeresen frissült is a rendszer, viszont szeretnék tiszta lappal indítani. Ha nyomok egy factory reset-et, akkor aktivált marad a Windows?
Köszi a választ!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#85) vlevi válasza Warter (#81) üzenetére


vlevi
nagyúr

Elvileg nekem is olyan van, insiderként kezdtem, egészen a 10166-ig, ami firssult, 10240-re. Ez már nem insider, de aktivált maradt továbbra is. Szerrtném probakgatni, nézegetni, de csak mint tesztrendszert. A rendes gépemen lévő win7-t nem fogom frissiteni 10-re még jó ideig.

(#86) csixy


csixy
addikt

Felraktam tiszta telepítéssel egy USA angol 10240-es buildet. Beaktiválta magát ahogy kell. WUpdate oldalon insiderkedés és fast ring beállítva, de nem jön új build. Egyszer bekérdezett a windows feedback. Ennyi. ????

Tök angolra állítsak mindent?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#87) Воланд


Воланд
titán

Windows 10: Memory Compression

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#88) westlake válasza csixy (#86) üzenetére


westlake
félisten

"Beaktiválta magát ahogy kell."
A 10240-es már stabil, nem pedig Insider build, így nem is aktiválhatná magát. :F

Előbb-utóbb minden Insider csoportba pakolt és aktivált Pro verziónál megjelenik a frissítés.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#89) csixy válasza westlake (#88) üzenetére


csixy
addikt

?

? Nekem Windows 10 Home van hivatalosan . Pro verziót kellet volna felrakni?

Az insider hubot telepítettem.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#90) westlake válasza csixy (#89) üzenetére


westlake
félisten

Azt írtad, hogy tisztán telepítettél egy 10240-es buildet, ami aktiválta magát. Ezt csak az Insider bildek csinálták, a stabil buildek nem. A 10240-es build pedig stabil kiadás. Vagy egy korábbi Insider verziót frissítettél 10240-esre, vagy pedig legális Windows 10-es kulcsot adtál meg friss telepítés után. Vagy KMS aktivátorral aktiváltad illegálisan. Más módon nem lehet aktív 10240-es Windows 10-ed. A három lehetőség közül te melyikkel éltél?

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#91) westlake válasza westlake (#90) üzenetére


westlake
félisten

Bocsánat, kimaradt, hogy Windows 7-ről, vagy Windows 8.1-ről frissítettél Windows 10-re. Ez a negyedik lehetőség, hogy aktív 10240-es builded legyen.

Play nice!

(#92) csixy válasza westlake (#90) üzenetére


csixy
addikt

Nos: előzmény: régi insider vagyok. Egy másik vason insiderkedtem egészen addig ,amíg lett egy aktív 10240.es buildem egy SSD-n. Ezt kidobtam az ablakon, mert visszatettem bele a gyári 8.1-et a saját vinyóján és azt felfrissítettem win 10 Home verzióra.

Nos újra insiderkedni akartam. Most egy másik laposon a gyári Win7-ről frissítettem win10 Home verzióra , majd kiszedtem belőle a vinyót és beleraktam az SSD-t , amit aztán GParteddel gyalultam és tettem rá egy szűz új MSDOS partíciós táblát (MBR) és az egész partíciót NTFS-re formáztam. Media creation tool-lal csináltam egy angol(USA) 64 bites win10 Home telepítő DVD-t. Ezt feltelepítettem legacy módban (partíció gyalulás, majd a saját izlése szerint megcsinálta a maga első 500megás partícióját és mögé a C: partíciót a többire) és mivel már előtte volt ezen a laposon egy aktív Win10, így ez a tiszta telepítés is aktív lett (erre mondtam azt, hogy beaktiválta magát ahogy illik). A Windws Update menüpontban beállítottam , hogy inssider módban akarom használni fast ringgel, bejelentkeztem az insider fiókom-ba is , de nem jönnek az új buildek. Egyszer kérdezett a Windows visszajelzés a firefox telepítése után. Azóta nincs semmi ujdonság.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#93) westlake válasza csixy (#92) üzenetére


westlake
félisten

Ezek szerint a M$ már telepítés közben megnézi, hogy milyen gépre települ a Windows 10 és ha látja, hogy már egyszer aktiválva lett az a gép (mondjuk MAC cím alapján), akkor automatikusan aktiválja?
A többiektől kérdezem: van ilyen?
Azért kérdezem, mert már máshol is olvastam, hogy valakinek volt már legálisan aktivált Windows 10 a gépén, majd legyalulta az egészet (format), újratelepítette egy MSDN verzióval és aktív verziót kapott.

#94: Biztos, hogy az előző Windows-oknál nem volt ilyen. Több százszor telepítettem Windows-t olyan gépre, amin előtte már volt legálisan aktivált Windows. Mindet nekem kellett újratelepítés után aktiválni.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#94) Warter válasza westlake (#93) üzenetére


Warter
őstag

Ez ugyanaz szerintem, mint a win7/8 frissítésnél, hwID-hoz köti és az alapján aktiválja új telepítés esetén.

(#95) Воланд válasza westlake (#93) üzenetére


Воланд
titán

pontosan nincs megmondva, hogy mikor zajlik az ellenorzes es nem is fogjak megmondani, de tippre a telepites vegen, az elso bejelentkezes alkalmaval megy fel a hw id az ms servereire es azonnal aktivalja is, ha mar volt ahhoz az id-hez ervenyes aktivacio.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#96) westlake válasza Воланд (#95) üzenetére


westlake
félisten

Így már mindent értek. Nem tudtam, hogy csinál-e ilyen a M$, vagy sem. A kis huncutok. Mondjuk alapjában véve jó ötlet.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#97) Воланд


Воланд
titán

Gabe azt irta twitteren, hogy innentol a preview build-ek nem fognak kulcsot tartalmazni, aktivalt 10240-es kell a telepiteshez. szoval tenyleg komolyan gondoltak, azt, ami a blogpostban van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#98) Warter válasza Воланд (#97) üzenetére


Warter
őstag

Remélem komoly, mert viccnek kicsit erős. Nem gondolhatják komolyan, hogy veszek egy új licenset, csak, hogy nekik tesztelgessek. :)

Mondjuk, ha nem lesz korlátozás a használatban, akkor nem izgat, úgyis csak tesztelésre használom.

[ Szerkesztve ]

(#99) Воланд válasza Warter (#98) üzenetére


Воланд
titán

meg jo, hogy kezdettol fogva vm-ben teszteltem. ha meg annyira ki akarom probalni valamelyik uj buildet elesben, akkor csak csatolom a vhd-t es arrol bootolok.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#100) Warter válasza Воланд (#99) üzenetére


Warter
őstag

Jó döntés volt, én "élesben" teszteltem, de aztán a végleges után meguntam és ment vissza a win8.1, most meg virtuálon van, de ugye így nincs aktiválás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.