Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) Sziszifeca válasza King Unique (#11549) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Szia.

A Secure Boot utólag nem lett piszkálva a BIOS-ban illetve az UEFI Firmware Settings menüben, vagy egyéb, a bootoláshoz köthető beállítás? - nem lett piszkálva, egyik naprol a másikra ezt produkálta.
Windows 10 és Windows 11 esetén is ki lett kapcsolva a Fast Startup funkció? - fast módban van és eddig így ment szépen.
Maga a rendszermeghajtó (HDD / SSD?) állapota milyen, nincsen szektorhiba vagy egyéb gond, a lemezellenőrzés talál hibát?
-ssd minden meghajtóm. Hdd sentinellel néztem 100%-os mindegyik.
Ez az "egyik partíción" és "másik partíció" amúgy 1 fizikai lemezen belüli 2 db partíciót jelent, vagy 2 külön fizikai lemezt.
- külön ssd-re van telepítve mind2 windows. (M.2. Slot)

Volt 1x hogy nomtam vagy 20 entert a kék képernyő után, elindult a win 11 de iszonyat lassú volt. Kb 10 perc után sem tudtam mit csinálni rajta. Akkor ujrainditottam de azota se megy. :F

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#11552) gregory91 válasza zolikaDB (#11550) üzenetére


gregory91
senior tag

Az egyiket lecseréled pl firefoxra.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#11553) zolikaDB válasza gregory91 (#11552) üzenetére


zolikaDB
veterán

Vagy eladom a gépet, netán felteszem az XP-t.
Az okát akarom megtudni, kijavítani a hibát, és az Edge/Chrome-ot továbbra is megtartani, és nem FF-al netezni.

(#11554) gregory91 válasza zolikaDB (#11553) üzenetére


gregory91
senior tag

Szikronizáció?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#11555) martonl válasza Sziszifeca (#11551) üzenetére


martonl
senior tag

Van az Edge-ben valami olyasmi, hogy minden indításnál importálja a profilt a Chrome-ból. Persze ha kikapcsolod, utána törölni kéne az előzményeket. Nincs Edge-em, csak olvastam valahol.

[ Szerkesztve ]

(#11556) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Pár napja feltűnt, hogy nem jön be a képernyővédő, hiába van beáállítva. Mi lehet ennek az oka? Nem tudom összefüggésben lehet-e esetleg azzal, hogy pár napja használatba vettem a monitorom USB uplink/downlink portjait, és egy vez.nélküli teló töltőt ill. az órám töltőjét dugtam bele.

(#11557) Sziszifeca válasza martonl (#11555) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Ezt nem nekem akartad írni :)

King Unique: Na letöröltem a partíciót, mondom mind1 újrainstall win11.
Már installálás újraindításakor is az fogad... Mi a szösz ez? A win10-nél van valami gond?
Winload.Efi Error... :O

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#11558) UserX válasza Gabesz87 (#11556) üzenetére


UserX
őstag

Ez nálam is előfordult, nem csak a 11-nél. Leginkább akkor, ha előtte 3D-s alkalmazásokat futattam. Én úgy oldom meg, hogy újra beállítom a képernyővédőt +/- 1 perc és helyre áll a rend.

(#11559) martonl válasza Sziszifeca (#11557) üzenetére


martonl
senior tag

Szerintem szedd le az összes partíciót az SSD-ről és csináltasd vele újra. Vagy így telepítetted?

(#11560) King Unique válasza Sziszifeca (#11551) üzenetére


King Unique
titán

Tehát 2 külön SSD-n van a Windows 10 és a Windows 11.
A Windows 11-es SSD és az M.2 slot biztosan jó? Ahol ugye SSD-knél nem feltétlen "szentírás" a kondíció, lehet akár az 50%-os is jó, ahogyan a 100%-osnál is előfordulhat gond.

A Windows 11 újratelepítésénél a Windows 11 ISO-fájl honnan lett letöltve és hogyan lett elkészítve a telepítési adathordozó? A BIOS illetve UEFI beállításai a Windows 11 követelményeinek (TPM 2.0 | UEFI boot + Secure Boot) megfelelőek voltak? A telepítésnél minden korábbi partíció törölve lett, majd a létrejött szabad terület megadva telepítési célnak és tovább?

[ Szerkesztve ]

(#11561) Sziszifeca válasza King Unique (#11560) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Amiket linkeltél azokból olvasgattam és valahol írták legacy boot-ba kell lenni ilyenkor.
Átállítottam és fel is települt szépen a win11 is. :)
Megy mindkét win. Köszönöm a helpet :)

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#11562) King Unique válasza Sziszifeca (#11561) üzenetére


King Unique
titán

Itt most ez a "legacy boot-ba kell lenni" lehet legacy + UEFI is UEFI first opcióval, vagy legacy only is. Akkor végül melyik szerint lett telepítve a Windows 11, valamint a Windows 10 is aszerint lett? Honnan is lett letöltve a Windows 11 ISO-fájl és hogyan lett a pendrive-ra írva?
A Windows 11-nél ugye követelmény az UEFI szerinti telepítés és a bekapcsolt Secure Boot, a legacy módban törtenő telepítéshez általában trükközés kell. Vagyis ha legacy (CSM) mód szerint lett telepítve és nem történt az előbbi vagy Rufus általi trükközés, akkor az érdekes. :)

[ Szerkesztve ]

(#11563) Gabesz87 válasza UserX (#11558) üzenetére


Gabesz87
addikt

Játszottam mondjuk előtte. Kipróbáltam hogy módosítom a képernyővédő időt de nem segített.

(#11564) Sziszifeca válasza King Unique (#11562) üzenetére


Sziszifeca
őstag

legacy + UEFI :)
msinfo32-ban Bios mode UEFI.
Rufussal lett kiírva pendrive-ra.
De a végén mindent visszaállítottam CSM Disabled, és simán megy minden.
Nem tudom mitől lett gázos a múltkor..

[ Szerkesztve ]

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#11565) King Unique válasza Sziszifeca (#11564) üzenetére


King Unique
titán

Tehát akkor az első verzió, legacy + UEFI és UEFI first opcióval, UEFI szerint lett telepítve a Windows 11, ahol esetedben először valami miatt a kikapcsolt CSM (legacy) mód gondot okozott, ellenben utólag kikapcsolva már nem, ami érdekes.
Oké, köszönöm az infót!

[ Szerkesztve ]

(#11566) zolikaDB válasza gregory91 (#11554) üzenetére


zolikaDB
veterán

Lehet benne vmi, megnézem.

(#11567) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv, az miért van hogy egy 40 Gb-os lemezkep fajlt a win11 40 perc alatt nyit meg?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#11568) Morgenstern válasza MikeWazowski (#11567) üzenetére


Morgenstern
junior tag

Ebben inkább az a meglepő, hogy volt türelmed 40 percet várni ;]

(#11569) Sanyi52 válasza Gabesz87 (#11563) üzenetére


Sanyi52
tag

Akkor a játék az okozója. Nálam AMD CPU van és a játék sok programot kiakaszt.

(#11570) MikeWazowski válasza Morgenstern (#11568) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Mit tudok csinálni hogy ha annyi idő? :F

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#11571) Morgenstern válasza MikeWazowski (#11570) üzenetére


Morgenstern
junior tag

Valami progival próbálod mountolni vagy a W11 gyárival?

(#11572) MikeWazowski válasza Morgenstern (#11571) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Nincs semmi progim hozzá, gyárilag nyitom meg. Most egy 130 Gb-s megnyitásra várok....:((( valamilyen programmal rögtön működne?:F

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#11573) gregory91 válasza MikeWazowski (#11572) üzenetére


gregory91
senior tag

Két óra és meglesz az.:DD

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#11574) Morgenstern válasza MikeWazowski (#11572) üzenetére


Morgenstern
junior tag

PowerISO-val próbáld meg.
Egyébként 2 hete nálam is előjött ez a gondolkozva nyíló programok kérdésköre. Visszamentem W10-re, nem sikerült rájönnöm mitől van :(

(#11575) qqcqqc válasza MikeWazowski (#11572) üzenetére


qqcqqc
őstag

Vírus kergető?
Lehet, hogy megnyitáskor vizsgálja meg a tartalmát.
Nézz rá a feladatkezelőre, hátha látod mi dolgozik nagyon.

(#11576) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Én képnézegetésre legtöbbször a "klasszikus" Windows Photo Viewer-t használom (ami még Windows 7-es örökség), de főleg jpg képek nézegetésénél gyakran futok bele ebbe a hiba üzenetbe:

Persze az adott képet nem tudja betölteni. Sima, kis file méretű képek esetén ugyanúgy előfordul. Más képnézegető program pedig persze simán betölti, sőt a Windows Explorer Thumbnail-jei között is rendesen látszanak ezek a képek. Van olyan is, hogy léptetek egyet előre, vagy vissza a képek között, majd megint vissza arra a képre és akkor már be tudja tölteni, de ez sem mindig működik. Mondjuk kb. 100 képből 20 esetén ezt a "hibát" írja csak ki.

16GB RAM van a gépben, így nem hiszem, hogy ezt a hibaüzenetet komolyan lehet venni, de akkor fogalmam sincs, hogy mivel lehet baja.

Erre tudnátok valamit javasolni?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#11577) nokiauser


nokiauser
aktív tag

A lassú megnyitás témához: 11-en nálam is előjött ez a gond, az alkalmazás- és böngészővezérlésen belül az intelligens alkalmazáskezelés kikapcsolásával múlt el. Sajnos ha kikapcsolod, visszakapcsolni már nem lehet.

(#11578) gsmtomi


gsmtomi
csendes tag

Segítene nekem Valaki ???

nem találtam sehol semmilyen bejegyzést ciket arranézve ,hogy melyik op .rendszernek nagyobb a hardverigénye ???

A win 10-nek ,vagy a win 11 .nek ???

Köszönöm a segítséget

Miháczi Tamás 06 30 962 8221

(#11579) martonl válasza SunMount3r (#11576) üzenetére


martonl
senior tag

Természetesen semmi köze a valósághoz, amit kiír.

Keress rá a hibaüzenetre, vannak rá javaslatok, pl. ez. Én nem teszteltem.

(#11580) SunMount3r válasza martonl (#11579) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Köszi, de ezt a színprofil megváltoztatósat már én is megtaláltam, de ez ami leginkább nem színpatikus. A monitoromat direkt kalibrációval rendeletem, amihez persze egy külön ilyen színprofil file-t kell beállítani, tehát ez a megoldás biztos messze van az optimálistól, hogy ezt én direkt elállítsam másra.

A másik megoldás meg, ami alatta van, háát, lehet, hogy hatékony annyira, hogy megjelenítse a képet, de mivel módosítja is, így lehet a minőségéből is veszít, amit szintén nem szeretnék.

(#11581) arcitec válasza SunMount3r (#11580) üzenetére


arcitec
addikt

Azt a kalibrációt amúgy bőven elfelejtheted. Ahogy telik az idő úgy fog elmászni és szart sem fog érni. Már én sem használom(pedig csak 2.5 éves) és ha esetleg lesz még új monitorom, tuti nem lesz kalibrálva mert minek ... ;)

[ Szerkesztve ]

(#11582) SunMount3r válasza arcitec (#11581) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát nem tudom mi ez az "Agfa: Swop Standard", de biztos nem jobb, mint jelenlegi kalibrált profilom. Ez is egy ilyen "nagyon jó ötlet", hogy csak úgy váltogassuk mindenfélére a Windows kijelzős színprofilokat, mintha nem is számítana semmit. Hát kösz, nekem nem.

(A további esetleges megoldási javaslatokat azért még várom, köszi!)

(#11583) YxVs válasza nokiauser (#11577) üzenetére


YxVs
senior tag

Mi ez az intelligens alkalmazáskezelés?
Mitől esek el, ha ezt kikapcsolom?

(#11584) nokiauser válasza YxVs (#11583) üzenetére


nokiauser
aktív tag

[link] Itt találsz infót.

(#11585) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Sziasztok!
Van egy Asus Tuf Gaming B550m Plus alaplapom amivel az lenne a problémám, hogy az internetet csak 100/100 mbps-nek látja holott 1000/1000-nek kellene lennie. Windows 11 van fent. Hol tudom beállítani, hogy a valós sebességgel jöjjön?

Előre is köszönöm!

(#11586) SunMount3r válasza Cseri0058 (#11585) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az Asus honlapjáról letöltöd az alaplapod Ethernet driver-ét?

De az is lehet, hogy csak a BIOS-ban van lekorlátozva 100Mbit-re, akkor meg hajrá a manuál.

(#11587) qqcqqc válasza Cseri0058 (#11585) üzenetére


qqcqqc
őstag

Próbáld meg másik vezetékkel, az is lehet hibás.

(#11588) Cseri0058 válasza SunMount3r (#11586) üzenetére


Cseri0058
őstag

Igen, de azzal sem lett jó.
Ilyen opció van a biosban?

#11587qqcqqc
Új gép lett. A régivel semmi ilyen bajom nem volt. Ha sérült lenne, akkor nem is jönne a net nem?

(#11589) SunMount3r válasza Cseri0058 (#11588) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Van olyan BIOS, amiben van, ezt már neked kel kideríteni.

Ha az előző géppel megvolt a Gigabit, ugyan ezzel a kábellel, akkor lehet más a gond. De azért sérült kábel is okozhatja.

(#11590) Cseri0058 válasza SunMount3r (#11589) üzenetére


Cseri0058
őstag

Megnézegettem, én nem találtam semmi ilyet.

Akkor nincs tipp mi lehet a baj? :(

(#11591) Cseri0058 válasza Cseri0058 (#11590) üzenetére


Cseri0058
őstag

Megoldódott :)

(#11592) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Megpróbálom itt is megkérdezni hátha sikerül rájönni a problémára. A problémám az lenne, hogy a gpu nem hajlandó idlebe levenni a gpu és ram órajelet és ezt azóta csinálja mióta felraktam az új win updatet és nv drivert. Utána megnéztem, hogy leszedem a win updatet de semmi változás aztán elkezdtem az nv drivereket visszafele de semmi. Aztán másnap újra telepítettem win 11-et és nem engedtem rá az új win updatet viszont az új nv drivert felraktam de semmi változás és már kifogytam az ötletekből. De annyit észre vettem mikor mondták, hogy nézzem meg a monitor képfrissítést 170-ről vegyem vissza 60-ra akkor bezzeg idlebe leveszi az órajelet és azt vettem észre, hogy 165 hz alatt csinálja a dolgát d 165-ön már nem és tesóm gépe majdnem ugyan ilyen csak neki 165 hz-es a monitora de ott idlebe leveszi az óra jelet.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#11593) OmikronO


OmikronO
csendes tag

Sziasztok! Volt egy olyan problémám, hogy hiába állítottam be az altatási időpontot a gép nem aludt le. Némi keresgélés után kiderült, hogy a csatlakoztatott gamepad okozza a problémát.
Újra elérhető a feladatkezelő tálca jobb kattal. Állat!
Szerintem király a W11, csípom.
Ajánlom ezt a cikket, sztem érdekes út.

[ Szerkesztve ]

(#11594) CPT.Pirk válasza CPT.Pirk (#11476) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megcsináltam távolról bios frissítést a gépen, nem segített. Utána megcsináltam a memória értékének kézzel beírását a speciális indítási opciókhoz. Nem segített. Kivettem az értéket és pipát ahogy a leírások mutatják, az sem.

Majd májusban látni fogom ezt a gépet élőben, akkor talán rájövök miért nem éri el a ram többségét az OS.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11595) vilmose33


vilmose33
őstag

Sziasztok
Vettem új laptopot vodától, jó áron adták: Asus x515 15,6", i5 11 generáció,8 GB ram,512 GB ssd és most a lényeg Win 11 -bár a dobozon win10 van :D -.
Bekapcsolás után bejött a telepítő, ami nekem nem eset le,azt gondoltam már úgy van mint az androidos eszközökön ,be jelentkezem és kész. Sajnos vagy 9 éve telepítetünk aposómmal win 8.1-et és nem néztem utána.
Tehát csináltam amit kért, adtam neki netett ez volt gondolom a legnagyobb hiba, elnevezni már nem tudtam gépet ,de innen még tovább tudtam lépni. Microsoft fiókba be tudtam jelentkezni, viszont utána kéri, hogy engedélyezem a helyadatokat itt már nem enged egyik ablakra se kattintani ,illetve tovább se enged.
Itt mit csináljak? Köszönöm a segítséget.

A jövő most van

(#11596) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok!

Nemrég -cca 1 hónapja- használom a 11-est. Még szoknom kell, mert 8.1-ről jöttem át és sok furcsaság van, amit még nem találtam meg.
Többek között, a 8-ason már megszokott dolgot sem, ami két mappa közötti másolásánál eddig nekem nagyon jól jött.
Miközben másoltam gépen egyik mappából a másikba, közben más progit futtattam vagy neteztem, a tálcán a mappa ikonnál nyomon tudtam követni, a másolás menetét, ami a mappa ikonon egy halvány 'folyamat csíkkal mutatta, hogy hol tart a másolás (remélem érthetően írtam le)
Nos ezt a 11-esben nem találom. Mindig oda kell mennem az egérrel és rámutatni az ikonra, hogy felugorjon az ablak.
Lehet ez ügyben valamit tenni/letölteni/bekapcsolni? (állítólag a 10-esen még volt ilyen lehetőség)

thx

(#11597) Zoz válasza Technoman (#11596) üzenetére


Zoz
őstag

10-es tálca visszahackelését próbáltad már? [link]

(#11598) vlevi válasza Technoman (#11596) üzenetére


vlevi
nagyúr

Elvileg látszik, csak nagyon-nagyon minimalista stílusban...
Win7-től van ez a funkcionalitás, akkor még az egész taskbar ikont színezte ez a "progress indicator"-nak nevezett dolog.

Taskbar Item Info Sample

Win11-ben csak egy apró csík, ami ezt jelzi.

(#11599) mazso1988


mazso1988
kezdő

Sziasztok.
Feladatkezelőt újralehet telepíteni valahogy manuálisan?Utolsó Windows frissítés óta teljes fekete háttérel indul el semmit nem lehet rajta látni.

(#11600) isti732712 válasza mazso1988 (#11599) üzenetére


isti732712
aktív tag

Szia!

Erre érdekelne engem is a megoldás, nálam is ugyan ez van....

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.