Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#944) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy dinamikus oldalat szeretnék létrehozni, amely több részből áll.
Először is egy cikksorozat lenne, ami az engem érdeklő témákról szó, ebben semmi extra nincs, max. annyi, hogy egy webes felületről szeretném a szöveget és a képeket feltölteni, és ennek segítségével szeretném a tördelést is megoldani.
Az egyes cikkekhez tartozni fog hozzászólási lehetőség, aminek moderálásához szintén szeretnék egy felületet.
Az oldal másik része egy galéria lenne, ahol csak én tölthetnék fel képeket, de úgy, hogy ha 300db képet nyomok fel a tárhelyre, akkor ne kelljen a képek listáját menuálisan szerkeszteni, tehát ide is jön egy felület, vagy feltöltő rész, ami a mappák és a képek adminisztrálását segítené. Ja, és persze a képekhez is lenne hozzászólási, és potozási lehetőség.
A képeket lehetne hozzászólások száma, idő, pontok, és mappa szerint is csoportosítani, és még egy rakás egyéb szempont alapján is.

További követelmény az oldallal szemben, hogy lehessen színsémákat választani. Csinálnék mondjuk 10 fajtát, amiből lehetne változtatni. Ezen kívül az oldal elrendezése is testre szabható lenne (kép alatt legyen a szöveg, vagy mellette, stb, stb.). Gondolom ezeket sütikkel kell megoldani.

A kérdésem az lenne, hogy melyik technikát javasoljátok az oldal megvalósítására. C++ programozásban van tapasztalatom, ezért a java oldal szimpatikus számomra. Azért is lenne ez jó, mert böngésző oldali java/ajax cuccokkal is tele lenne rakva az oldal, a megjelenés feldobása céljából, és így nem kellene kétféle nyelvet átrágnom.

Nem tudom, hogy egy java oldal működik-e, ha a java script le van tiltva a böngészőben.
És egyáltalán milyen alternatíváim vannak? Gondolom java, PHP, perl, coldfusion a választék.
Mit javasoltok kompatibilitás (MAC, linux, egyéb böngészők), gyorsaság, egyéb szempontból?

Köszi!

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.