Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8251) harylmu válasza MineFox54 (#8250) üzenetére


harylmu
őstag

(#8252) Keem1


Keem1
addikt

Szeretnék egy kis segítséget kérni, hogy miért tér el a PHP és a C# által generált CRC32 hash. :F
Fontos lenne, hogy megegyezzen.

Forráskódok:
hash.php
Program.cs
System.Security.Cryptography.Crc32.cs

Ha valakinek van ötlete, kérem, ne tartsa magában :R

(#8253) sztanozs válasza Keem1 (#8252) üzenetére


sztanozs
veterán

vsz Unicode encoding különbség. Irasd ki a szöveget byte-tömbként és kiderül.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8254) Keem1 válasza sztanozs (#8253) üzenetére


Keem1
addikt

Úgy valóban kérdőjeles a szöveg, de csak ASCII karakterek esetén se egyezik a hash.
Azt hittem, hogy a crc32 univerzális, nem lehet máshogy generálni :D MD5 esetén nincs ilyen probléma, de ahová ez kell, ott fontos, hogy rövid ujjlenyomatot képezzek, a 32 karakter már sok.

Ezt módosítottam, de ekkor se egyezik a PHP-s eredménnyel:
string probaszoveg = "english alphabet only";
string hash = String.Empty;

Crc32 crc32 = new Crc32();
foreach (byte b in crc32.ComputeHash(Encoding.ASCII.GetBytes(probaszoveg))) hash += b.ToString("x2").ToLower();
Console.WriteLine("Szöveg: " + probaszoveg);
Console.WriteLine("Szöveg (byte): " + Encoding.ASCII.GetString(Encoding.UTF8.GetBytes(probaszoveg)));
Console.WriteLine("CRC32 hash: " + hash);

Kimenet:
Szöveg: english alphabet only
Szöveg (byte): english alphabet only
CRC32 hash: b5c4fd8d
A folytatáshoz nyomjon meg egy billentyűt . . .

PHP:
Szöveg: english alphabet only
CRC32 hash: e9032c43

[ Szerkesztve ]

(#8255) amargo válasza Keem1 (#8254) üzenetére


amargo
addikt

hmm, nem jó, amit küldtem.

De online generátorokkal megnéztem és a C# kódodat generálják. Azt nézted?

Amúgy itt vannak implementációk: [link]

md5calc.com a c# crc32B-t ad vissza.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8256) Zalanius válasza Keem1 (#8254) üzenetére


Zalanius
tag

https://hash.online-convert.com/crc32-generator

Ez ugyanazt az eredményt dobja, mint amit bemásoltál, e9032c43

Ugyanott van viszont egy módosított változat is:
https://hash.online-convert.com/crc32b-generator

Ennél már a C#-féle eredmény adódik. Ugyanez kapható ezzel a megoldással is:
https://github.com/force-net/Crc32.NET

--= Zalán =--

(#8257) Keem1 válasza Zalanius (#8256) üzenetére


Keem1
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek :R
Akkor közös nevezőre hozzuk, mint anno a suliban :D és keresek olyan implementációt, ami összevág a PHP-s eredménnyel (annál kell maradnom, mivel ahhoz fejlesztünk wines appot, a webes már rég készen van, nem báncsuk).

(#8258) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, mi a legjobb megoldás?
Van egy osztályom, ami a bemenő adatokkal egy csomó műveletet végez, a végeredmény pedig egy hash. Ez egy foreach-ben kap adatokat, egy egy ciklus megálló a többitől nem fut.

Valahogy így:
foreach (valami)
{
Osztaly objektum = new Osztaly (valamik);
Eredmeny = objektum.eredmeny;
}

Az nem jó, ha a foreach előtt példányosítok, mivel rengeteg az adat, és az objektumra később nincs szükségem (ezért nem teszem tömbbe se). Ha lenne objektum.Dispose(), akkor a ciklus belseje előtt simán felszabadítanám, és ahogy a példában is van, simán a cikluson belül létrehoznám. Egyébként így kipróbáltam, de nem működik jól, csak a foreach első lefutásakor.

Mi lenne erre a legjobb módszer? :F

[ Szerkesztve ]

(#8259) Keem1 válasza Keem1 (#8258) üzenetére


Keem1
addikt

Basszus, én voltam a hülye. :B
A példám jó, az ójektumot eltakarítja a GC.

(#8260) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!
Újra lenne egy kérdésem.
Van egy backgroundworkerem, abban történik egy MySQL lekérdezés (ez jó gyakorlat? hogy szokás ezt? nem akarom megakasztani az UI threadet). Ennek a lekérdezésnek az eredményét hogyan töltöm fel (itt az a kérdés ugye hogy hogy juttatom ki a workerből) egy dataGridView-be.
Tudtok segíteni?
Előre is kösz.

(#8261) MineFox54 válasza MineFox54 (#8260) üzenetére


MineFox54
őstag

Találtam egy talán jobb megoldást. A MySQL connector Async metódusait használom a meglévők helyet. Ez a megfelelő megoldás?

(#8262) martonx válasza MineFox54 (#8260) üzenetére


martonx
veterán

Eleve nem jó gyakorlat C# mellé MySql-t használni :D Csak poénkodok, persze használhatsz bármit mellé, csak ha már jó gyakorlat volt a kérdés, akkor C# mellé MS SQL vagy valamilyen Azure-os adatbázis (na jó én perverz vagyok, mert AWS DynamoDB-t is C#-al használok) dukál.

Én kérek elnézést!

(#8263) MineFox54 válasza martonx (#8262) üzenetére


MineFox54
őstag

Ugyanezeket az adatokat PHP-ből is el kell érnem.
Így kézenfekvő volt a MySQL.

[ Szerkesztve ]

(#8264) sztanozs válasza MineFox54 (#8263) üzenetére


sztanozs
veterán

Én csináltam c# + mysql és php + mssql kombót is. Mind a kettő kicsivel több szívás, mint a "natív" párosítás, de nem vészes egyik sem.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8265) ubid


ubid
őstag

Sziasztok.
Valaki használt már ASP API-hoz Swaggert ? (nem Core alatt)

Ha igen, lehetséges az, hogy több API-t teszteljünk vele és doksit gyártsunk hozzá ?
Egyszerűen nem találom, hogy hol lehet configolni ilyet.

Köszi a helpet!

-.-

(#8266) lorcsi


lorcsi
veterán

a Visual studio iszonyat el tud terpeszkedni a C-n
feltettem még régebben egy alap 2015 verziót és csak látom, h mindenfelé extrákat pakolt fel
most azt vettem észre, h a C:\ProgramData\Package Cache-ben van egy majdnem 3 Giga cucca :Y
azon felül , h 5 giga a VS önmagában

nálatok mekkora helyet foglal?

[ Szerkesztve ]

(#8267) amargo válasza lorcsi (#8266) üzenetére


amargo
addikt

A VS mindig is sok helyet foglalt.
Amúgy meg BleachBit

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8268) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok pár hete kezdtem el tanulni a C#-ot és .NET WPF-ben elkezdtem készíteni egy olyan egyszerű programot ami csak megnyit egy tallózott excel-t a gépen. A tallózás még működik is de a betallózott fájlt sehogy se sikerül elindítanom excelben. Tudna valaki segíteni befejezni a kódot? : )

private void Button1_Click(object sender, RoutedEventArgs e)
{
Microsoft.Win32.OpenFileDialog ofd = new Microsoft.Win32.OpenFileDialog();
ofd.DefaultExt = ".txt";

if (ofd.ShowDialog() == true)
{
string filename = ofd.FileName;
utvonal.Text = filename;
}

string path = filename;

private void Button2_Click(object sender, RoutedEventArgs e)
{
this.path = path;
Microsoft.Office.Interop.Excel excel = new Microsoft.Office.Interop.Excel();

}

}

[ Szerkesztve ]

(#8269) sztanozs válasza RedHarlow (#8268) üzenetére


sztanozs
veterán

Huhh, úgy látom a fejedben még nem nagyon állt össze a változók hatóköre, és a használt osztályok/funkciók hatása. Szerintem olvasgasd még egy kicsit az MSDN-t és próbáld kiguglizni, mit jelentenek a hibaüzenetek, mert talán még csak le sem fordul rendesen.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8270) Czibor10 válasza RedHarlow (#8268) üzenetére


Czibor10
tag

Hali, ha csak megnyitni szeretnéd a fájlt, a Process.Start-tal egyszerűbb lenne: System.Diagnostics.Process.Start(utvonal.Text);

Plusz tipp: a változókat angolul érdemes elnevezni, és későbbre, ha a WPF-et folytatod, az MVVM pattern-t használva az igazi.

(#8271) Zalanius válasza RedHarlow (#8268) üzenetére


Zalanius
tag

Szerintem nagyjából ezt keresed: Office interop objects.

A bemásolt kódod tehát valahogy így folytatódik (ez nyilván csak vázlat, nem is csináltunk semmit a dokumentummal a megnyitáson kívül):

...
excel.Visible = true;
var wbk = excel.Workbooks.Open(path);

Itt is lehet keresgélni.

--= Zalán =--

(#8272) Peter Kiss válasza lorcsi (#8266) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Újabb installer-ben benne van, hogy ne cache-elje a packageket. Nem tudom, mennyit jelent, és, hogy az utána következő frissítésekkor is így működik-e, engem nem izgat annyira.

(#8273) tboy93 válasza RedHarlow (#8268) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia!

Érdemes lenne az alapokkal kezdeni, mert láthatóan még nincs minden rendben a fejedben. Én ezt szoktam ajánlani, tudom hogy 2008-as könyv, de az alapok nem változtak, jól érthető, részletező, remek példakódok vannak benne.

[ Szerkesztve ]

(#8274) martonx válasza lorcsi (#8266) üzenetére


martonx
veterán

2017-es vs se karcsú, de ügyesen megvalogatott komponens telepitesekkel kevesebb, mint fele helyet foglal a 2015hoz kepest.

Én kérek elnézést!

(#8275) lorcsi válasza martonx (#8274) üzenetére


lorcsi
veterán

nálad mennyire jön ki?

azon is agyaltam, h leszedem az egész 2015 VS-t..és felpakolom a 17et..

van valami techniukája, h a 2015 verzió összes összetevőjét uninstalláljam?
ha a programok telepítése törlésénél kiválasztom az unninstallt a 2015 community-nél akkor leszedi az összeset?

(#8276) amargo válasza lorcsi (#8275) üzenetére


amargo
addikt

VisualStudioUninstaller

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8277) martonx válasza lorcsi (#8275) üzenetére


martonx
veterán

Nálam elég sok komponens fent van, és így 4gb körül foglal mindenestül. Célirányosan feltelepitve simán 2 GB körül lehet tartani. Vs2015öt felrakni, de leszedni is fájdalom
.

Én kérek elnézést!

(#8278) alratar


alratar
addikt

Sziasztok..

SQLite vs Service-based Database (https://i.stack.imgur.com/e4krX.png)

Szerintetek melyik a jobb a kettő közül?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#8279) Peter Kiss válasza alratar (#8278) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Abból a sokból, amit leírtál, mire is kell, szerintem a MongoDB lesz a megfelelő megoldás.

(#8280) alratar válasza Peter Kiss (#8279) üzenetére


alratar
addikt

Igazából csak általánosságban kérdeztem.

By the way, akivel beszéltem eddig nem mondott túl sok jót a MongoDB-ről.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#8281) Keem1 válasza alratar (#8278) üzenetére


Keem1
addikt

Ez nagyon feladatfüggő. Én használok SQLite adatbázist, és elégedett is vagyok vele. A program saját adatainak, meg a helyi munkaadatok tárolására (van pár tíz soros tábla is, kvázi registry helyett, de van százezres nagyságrendű is).
Viszont eszembe nem jutna többfelhasználós rendszerben használni, arra a DBMS a megoldás. Olyat is használok, viszont a feladat jellege miatt MSSQL helyett MySQL-t (vannak PHP alapú meg Delphiben írt kliensek is az adatbázison [az egyik programunkat még 2009-ben írták, azóta csak apró fejlesztésen esett át, de a legutóbbi is 2013-as, és még mindig csodásan teszi a dolgát]).

[ Szerkesztve ]

(#8282) Peter Kiss válasza alratar (#8280) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Eddigi pályafutásom alatt egy embert láttam, aki értett bármit is az adatbázisszerverekhez, innentől nekem beszélhet mindenki össze-vissza. Láttam rosszul használt MongoDB-t, én nem értek hozzá, de megmondtam, hogyan lesz jó, és tényleg sikerült töredék erőforrásból sokkal jobbat összehozni.

Ugyanez áll a relációs adatbázisokhoz, j f.sza, mit tudnak művelni az emberek.

Eleve azok szoktak nagyon okosakat mondani, akik az egy szem .cs fájljukra nem tudnak odafigyelni. Cserében ebben a témakorban minden számít, CPU, IRQ beállítás, az IO mindene, a fájlrendszer az op. rendszer, minden IS. :)

Általánosságban meg SQL Server lesz a barátod, ha relációs kell, ha nem relációs kell, akkor keresgélj, ami épp viszi, és árban is jó. Csak a "mire is kell" pontos ismerete nélkül nem kellene még csak gondolkodni sem rajta.

[ Szerkesztve ]

(#8283) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Beállításokat milyen formában illik elkészíteni egy formos programhoz? Jelenleg minden beállítható paraméter egy statikus osztályban van. A beállítások meg nem menthetők, később ezt xmlserializerrel akarom megoldani. Járható ez az út, vagy más megoldást kellene keresnem?

(#8284) martonx válasza DrojDtroll (#8283) üzenetére


martonx
veterán

Simán jó lehet.

Én kérek elnézést!

(#8285) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok,

Egy (fél órás) - (órás) előadást kell tartanom C#-ban a Dispose használatáról, nehézségeiről, példakódokkal.

Junior-kezdő fejlesztőnek vettek fel. Tehát nincs még nagy tapasztalatom a témában és ezért is kell néha így külön elsajátítanom dolgokat.

Tudnátok-e légyszíves oldalakat, cikkeket, Dispose használatához tanácsolni/ajánlani bármit, amivel részletes előadást tudnék tartani?

köszönöm szépen.

(#8286) Peter Kiss válasza Orionk (#8285) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

C# in a nutshell könyvben van róla szó.
MSDN-en is megvan a mindenféle practice-szel együtt.

De egy kis gugli meg Jon Skeet mindig segít.

(#8287) lorcsi válasza Orionk (#8285) üzenetére


lorcsi
veterán

mi értelme van juniorként egy technológiáról előadást tartani ?

bárki utánanézhet a neten

(#8288) Peter Kiss válasza lorcsi (#8287) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Soft skill fejlesztése.

(#8289) Raftsman válasza Orionk (#8285) üzenetére


Raftsman
csendes tag

Szia!

Szerintem Dispose esetén elkerülhetetlen, hogy beszélj a GC működéséről is.
Generations
Finalization Queue
F-Reachable Queue

Ezek ismerete szerintem szükséges Dispose pattern megfelelő implementálására (Basik implementation, Finalizable types) Kitérhetsz még a using használatára is, és hogy ez csak egy syntax sugar (try-finally)

Under the hood
Dispose pattern
GC

[ Szerkesztve ]

(#8290) drsanya


drsanya
aktív tag

Sziasztok! Először is örülök, hogy rátaláltam a topikra. Ezzel együtt pedig napok óta érlelődött bennem a gondolat a kér(d)ésem iránt. Szóval:

Ezév februárjában kezdtem el tanulni a C# nyelvet Visual Studio-ban. A tanfolyam kéthetente van szombat-vasárnap. Most szeptember 3-án lesz a programozó modul vizsgám.
Keresek valakit, aki esetlegesen felvállalna egy amolyan mentor szerepet. Tudom, hogy őrültség és nem is vagyok benne, hogy pozitív lesz a reakció a topikban, de egy kérdést megért úgy gondolom.

A miértre pedig az a válasz, hogy már középiskolába is picit nehezebben ment maga a programozás, így ezáltal ezt is nehezebben emésztem, de igyekszem.

Nem pont a vizsga miatt keresek valakit egyébként ha esetleg ez jönne le, hanem általában, mert a munkahelyemen a fejlesztők amolyan nehezen vagy egyáltalán nem megközelíthető VIP személyek, mint egy együttes frontemberei kb.

Elnézést, ha hülyeségnek gondoljátok a dolgot, esetleg ha valakinek van más ötlete természetesen vevő vagyok. Ha netán a topik nem jó a témához, akkor irányítsatok át, de én nem láttam más ehhez hasonlót.

Tisztelettel: egy fejlesztő tanuló. :R

I am iRacer

(#8291) BTminishop válasza drsanya (#8290) üzenetére


BTminishop
aktív tag

Gyakorolj sokat, rengeteg segédanyag van meg minden. :D Ha már rendes fejlesztő leszel, akkor is fejlődni kell magadtól, kutatni sokat meg minden szóval illene hozzászokni az önálló tanuláshoz.

Egy tanfolyamtól meg ne várd el, hogy csodaprogramozót csinál belőled. Sok ember évekig tanulja a dolgokat egyetemen (én is ;] )

[ Szerkesztve ]

(#8292) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Referencia típusú color-ra volna szükségem. Hogyan a legegyszerűbb ezt megoldani?

(#8293) DrojDtroll válasza DrojDtroll (#8292) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Ezt a problémát megoldottam úgy hogy csináltam egy osztály ami egyetlen color field-et tartalmaz.

Most a serializációval küszködök.

A Class amit el kellene menteni.
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Drawing;
using System.IO;

namespace raw_data
{
[Serializable]
public class ColorPalette : Data.ISeriazable
{
private List<Imaging.RefColor> _colorList;

public string SerializedName { get; set; }
public ColorPalette()
{
ColorList = new List<Imaging.RefColor>();

ColorList.Add(new Imaging.RefColor(Settings.ColorPalette.Default.DefaultMin));
ColorList.Add(new Imaging.RefColor(Settings.ColorPalette.Default.DefaultMax));
SerializedName = Settings.Folder.Default.ColorPalette + Path.AltDirectorySeparatorChar + System.IO.Directory.GetFiles(Settings.Folder.Default.ColorPalette).Length;
}

public List<Imaging.RefColor> ColorList { get => _colorList; set => _colorList = value; }
public Lut lut { get; set; }

public string GetSerializedName()
{
return SerializedName;
}

}
}

A serializálást végző függvény:
public static void SerializeObject(Data.ISeriazable obj)
{
IFormatter formatter = new BinaryFormatter();
Stream stream = new FileStream(obj.GetSerializedName(),
FileMode.Create,
FileAccess.Write, FileShare.None);
formatter.Serialize(stream, obj);
stream.Close();
}

A visszatöltés metódusa
internal static void LoadSerializedPalettes(GroupBox colorPaletteGroupBox)
{

string[] serializedfilenames=Directory.GetFiles(Settings.Folder.Default.ColorPalette);
foreach (var item in serializedfilenames)
{
IFormatter formatter = new BinaryFormatter();
Stream stream = new FileStream(item,
FileMode.Open,
FileAccess.Read,
FileShare.Read);
ColorPalette cp = (ColorPalette)formatter.Deserialize(stream);
stream.Close();
ColorPaletteSettings.ColorPaletteList.Add(cp);
AddNewPalatte(colorPaletteGroupBox, cp);
}
}

Nem töltődnek rendesen vissza az objektumok. A stream még rendesen megvan. Debugban látom, hogy a hossza olyan mint amilyennek lennie kell.

:( Mitől lehet, hogy mégis null-t kapok?

(#8294) Peter Kiss válasza DrojDtroll (#8293) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Mit is szeretnél megoldani?

(#8295) DrojDtroll válasza Peter Kiss (#8294) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Van egy ColorPalette osztályom. Annak a példányait szeretném elmenteni és később visszaállítani.

(#8296) amargo


amargo
addikt

jetBrains cuccok féláron.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8297) Micsurin


Micsurin
nagyúr

VS 2017 Community -> Lejárt a 30 nap, notin nem léptem be, most meg nem enged be. Elszáll az email megadás után. Van megoldás vagy újra kell tegyem? :W

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#8298) martonx válasza Micsurin (#8297) üzenetére


martonx
veterán

Szerintem tedd újra.

Én kérek elnézést!

(#8299) Micsurin válasza martonx (#8298) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ugyan az... :W Nem tudom mi lehet a baja.

3-4x igenezés után meg csak blank, fehér ablak lesz a bejelentkező screen.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#8300) Zalanius válasza Micsurin (#8299) üzenetére


Zalanius
tag

Ötlet (volt már dolgom hasonlóval, és talán beválik most is):

1. Beállítások törlése

Devenv /ResetSettings

Telepítési helytől függően valahol itt kell keresni a devenv-et:
c:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio\2017\Community\Common7\IDE\devenv.com

2. Ha a VS-ben használt microsoftos accountba beléptél nemrég Edge-ben vagy IE11-ben, akkor töröld a böngésző előzményeit.

3. Jelentkezz be a fiókba böngészőből, ekkor kiderül, hogy problémázik-e magának a loginnak a folyamatával valamiért.

4. VS új próbálkozás

--= Zalán =--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.