Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#2351) po1son válasza po1son (#2350) üzenetére


po1son
addikt

Rájöttem, törölhető mind2. :R

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#2352) GGAllin


GGAllin
tag

Sziasztok!

Most telepítettem egy virtuális gépre egy Windows Tiny 7-est és az a probléma áll fent hogy nem sikerül internetelérést biztosítani a virtuális gépnek.

Hálózati adapter 1-et engedélyeztem, NAT illetve Bridge-lt kártya módba próbáltam.
NAT-nál inaktív marad a "név" mező, bridge esetében egy eth0 opció az egyedüli.

Haladó módban a kábel bedugva opció kipipálva, az alap Intel Pro MT 1000 Desktop kártya van kiválasztva.
A kevert módot nem tudom mit jelent de se tiltott se mindenkinek módban nem hoz változást.

Az érdekesség hogy az IE nem tud oldalt betölteni de a ping működik NAT és Bridge módban is..

Valami ötlet? Köszi előre is!

bite it you scum !! ~GGA

(#2353) Doky586 válasza GGAllin (#2352) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Talán ne egy szétkókányolt telepítővel hanem hivatalos MS verzióval próbálkozz.. [kép] :(((

(#2354) GGAllin válasza Doky586 (#2353) üzenetére


GGAllin
tag

a szétkókányolt telepítő az erőforrás megtakarítás céljából szükséges

bite it you scum !! ~GGA

(#2355) Syl válasza GGAllin (#2354) üzenetére


Syl
nagyúr

És a 'Guest Additions'-t fel lehet rakni az ilyen nem támogatott vendégekre?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2356) GGAllin válasza Syl (#2355) üzenetére


GGAllin
tag

ezt sajnos nem tudom, nem használtam még ilyet

bite it you scum !! ~GGA

(#2357) Syl válasza GGAllin (#2356) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor talán először nem ártana egy támogatott oprendszerrel próbálkozni :B Ahogy például Doky586 javasolta, egy "normális" Windows 7-tel.
Itt van egy gyorstalpaló, magyarul: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2358) GGAllin válasza GGAllin (#2356) üzenetére


GGAllin
tag

megtaláltam közbe.
igen engedte telepíteni, így a megosztott mappát már látja de az internettel kapcsolatban nem történt változás
a windows szerint él a kapcsolat interneteléréssel, pingelni tudok kifelé is de a böngésző nem akar betölteni semmit

szerk.
egy teljes win7 home basic-el tökéletesen működik, még a Guest Additions nélkül is - legalábbis az internetelérés.
csak lévén kevés erőforrást tudok neki adni jobb lenne egy ilyen kicsi OS

[ Szerkesztve ]

bite it you scum !! ~GGA

(#2359) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Sziasztok!
5.0.12 r104815 verziót használok régóta. Feldobta, hogy frissítsem, de azt látom, hogy ezt nem automatikusan teszi, hanem töltsem le a telepítő exe fájlt.
Simán rátelepítsem a régire az újat? Remélem beállítások virtuális gépek megmaradnak babán :)
Vagy miként kell frissíteni a verziót?

(#2360) Syl válasza Keef_Lee (#2359) üzenetére


Syl
nagyúr

Úgy. Letöltöd az exe-t, kilépsz a Vboxból, elindítod a telepítőt, mindent ugyanoda fog pakolni, minden beállítás, virtuális géped megmarad. Utána automatikusan fel fogja ajánlani az Extension Pack frissítését, azt már önállóan végzi, csak next-next kell neki.
Ha mindennel végzett, indítsd el a virtuális gép(eid)et és frissítsd benne a Guest Additions-t.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2361) Keef_Lee válasza Syl (#2360) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Köszönöm, sikerült.

(#2362) Steph88


Steph88
csendes tag

Üdv srácok, egy kis segítségre / tanácsra lenne szükségem, remélem valaki tud iránymutatást adni.

Adott jelenleg egy windows server 2012 virtuálisan. Ehhez egy bridgelt háló kártyát adok amely statikusan kap egy 10.49.0.1 -es IP-t. Ezen fut egy DHCP szerver is, ami automatikusan adja a 10.49.0.x kört. Ugye ez tartományos, AD-s rendszert is futtat. Nah most, a szerverem úgy kap internetet, hogy hozzá van adva egy NAT-os virtuális háló kártya is. Azt szeretném, hogy a virtuális szerver a klienseknek is tovább adja ezt az internetet, ezt a nyílt hálót. Hogy lehetne ezt megoldani? Vagyis azt szeretném elérni, hogy kapjon az AD-s tartományos kliens gép is internetet a servertől de maradjon meg a DHCP-s ip osztás. Szerintetek hogy lehetne ezt megoldani?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#2363) #61392896


#61392896
törölt tag

Sziasztok!

Az új Xubuntu 18.04-es linuxom alá szeretném Virtualbox alá berakni a w10-emet. Lehetséges? Ha igen, hogyan?

(#2364) Rimuru válasza #61392896 (#2363) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha jol ertem letezo telepitest akarsz migralni? Irany windows topic. ;)

Vigyázat, csalok!

(#2365) #61392896 válasza Rimuru (#2364) üzenetére


#61392896
törölt tag

Köszönöm.

(#2366) #61392896 válasza Rimuru (#2364) üzenetére


#61392896
törölt tag

Telepíteném a Virtualbox alá a w10-et. Azt lehet?

(#2367) Rimuru válasza #61392896 (#2366) üzenetére


Rimuru
veterán

Termeszetesen ha van megfelelo windows licenszed nyugodtan telepiteheted virtualbox alatt is.

Vigyázat, csalok!

(#2368) #61392896 válasza Rimuru (#2367) üzenetére


#61392896
törölt tag

W7-ről upgradeltem anno. Jogtisztán. De, ugye a gépet felismeri az új telepítés, viszont a virtuális gépet is?

(#2369) Rimuru válasza #61392896 (#2368) üzenetére


Rimuru
veterán

Alapvetoen ezt masik gepnek fogd fel, tehat mas HW-t lat alatta a windows.
Elmeletben config fajl turassal megcsinalhatod hogy ugyanannak tunjon, ebben viszont nincs gyakorlati tapasztalatom.

Vigyázat, csalok!

(#2370) #61392896 válasza Rimuru (#2369) üzenetére


#61392896
törölt tag

Köszönöm, de visszariadtam a feladattól. Kösz a segítséget!

(#2371) adabra


adabra
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémával állok szemben, hogy a W10 Pro gazda és W10 Pro virtuális gép esetén az utóbbiban nincs processzor terhelés, ám a gazda gépen az adott processzor szálat teljes egészében leterheli.

Nem tudom, az okozza-e, hogy a virtuális W10-re ráfutott a 1803-as windows update. Sajnos ne, tudom már visszacsinálni...

[kép]

Ugyanezen a gazda gépen egy Linux Mint virtuális gép esetén nem tapasztalni a jelenséget, de egy másik Win10 virtuális géppel igen.
:(

(#2372) krealon válasza adabra (#2371) üzenetére


krealon
veterán

"Nem tudom, az okozza-e, hogy a virtuális W10-re ráfutott a 1803-as windows update."

A 1803 teljesen uj verzio Windows 10-bol.
Ne csodalkozz azon, ha hardver kozeli alkalmazasok (pl Virtualbox) elhasal a frissites utan.

Probald meg ujratelepiteni a VirtualBox-ot.

(#2373) adabra válasza krealon (#2372) üzenetére


adabra
senior tag

A virtualbox-ot már újra telepítettem. Közben a VB fórumon is jelezték páran; tuti a guest oldali W10 1803-mal van baj. [link]

(#2374) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Indítanám a jól megszokott virtuális gépemet, mire az a hibaüzenet fogad:

A virtuális gép munkamenetének megnyitása sikertelen: Munka XP.

UUID {xxx-???-xxx} of the medium 'D:\fájlnév.vdi' does not match the value {yyy-???-xxx} stored in the media registry ('C:\Users\xxx\.VirtualBox\VirtualBox.xml').

Eredmény kód: E_FAIL (0x80004005)
Komponens: MediumWrap
Interfész: IMedium {4afe423b-43e0-e9d0-82e8-ceb307940dda}

A virtuális gépen természetesen nem változtattam a legutóbbi használat óta.

Mi lehet erre a megoldás?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2375) Syl válasza MaCS_70 (#2374) üzenetére


Syl
nagyúr

A munka xp virtuális gép uuid-ja megegyezik a virtualbox.xml-ben található uuid-val?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2376) brd válasza MaCS_70 (#2374) üzenetére


brd
nagyúr

Nevezd át a file-t, majd távolítsd el a VirtualBox media tárából (CTRL+D elvileg), aztán nevezd vissza a file-t, majd az adott gép beállításai között a Storage fülön add hozzá az ekkor már üres porthoz a tárolóvezérlőn (esetleg a médiatárból eltávolítás előtt nézd meg, melyik portra van kötve).

The only real valuable thing is intuition.

(#2377) MaCS_70 válasza Syl (#2375) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt hogyan tudom megnézni?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2378) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#2377) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megtaláltam, és más a .vdi és az XML-ben tárolt UUID.
Helyesebben magához az alap .vdi-hez nem találtam UUID-t, csak a snapshothoz az alkönyvtárában.

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2379) MaCS_70 válasza brd (#2376) üzenetére


MaCS_70
félisten

Most átlendül az előző állapoton, majd nagy fekete képernyő közepén karakterekből az írja, hogy:
FATAL: Could not read from the boot medium! System haltad.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2380) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#2379) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ugyanis, amint látom, a vdi mint virtuális lemez nincs csatlakoztatva. Ha megpróbálom csatlakoztatni, akkor az eredeti hibaüzenetet kapom -- aminek viszont érdekessége, hogy az UUID, amire a virtualbox.xml részeként hivatkozik, egészen más, amint amit a virtualbox.xml ténylegesen tartalmaz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2381) Syl válasza MaCS_70 (#2378) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha snapshot fájlok is vannak, akkor passz. Nekem eddig csak úgy sikerült helyrehoznom az ilyet, hogy a snapshot mentések elvesztek :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2382) MaCS_70 válasza Syl (#2381) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ajjaj, az komoly baj... Nem kicsit fontosak a snapshotok, sok heti munkával pótolhatóak, már ha egyáltalán, ráadásul ma már kellene is dolgoznom velük.

De mi a fene történhetett? Cseszhette ezt szét a remek "áprilisi" Windows 10 frissítés?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2383) Syl válasza MaCS_70 (#2382) üzenetére


Syl
nagyúr

És olyat nem tudsz, hogy a snapshotokat "egyesíted"?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2384) MaCS_70 válasza Syl (#2383) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem tudom, hogy azt hogyan kell, most első sorban a szeretném életre kelteni magát a virtuális gépet. A snapshot fontos, de sokkal fontosabb, hogy eleve a VM elinduljon. De egyelőre képtelen vagyok bedrótozni a .vdi fájlt, mert mindig erre az eltérő UUID-ra hivatkozik.

Maguk a fájlok pedig hibátlanok, két biztonsági másolatra is ezt a hibát dobja, és nem volt kavarás velük.

Végső megoldásként leutazom egy vidéki géphez, amit még nem ért utol az áprilisi frissítés, megnézem azon, hátha...

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2385) Syl válasza MaCS_70 (#2384) üzenetére


Syl
nagyúr

Figyelmesen menj végig a paramétereken.
Példa:

Balra VirtualBox.xml, középen Médiakezelő, jobbra a virtuális gép vbox fájl.

A VirtualBox.xml MachineEntry UUID meg kell hogy egyezzen a virtuális gép vbox Machine UUID-val. Ha igen, akkor a VirtualBox.xml tovább nem érdekes.

A Médiakezelőben láthatod minden vdi (snapshot is) UUID-ját, azokat hasonlítsd össze a virtuális gép vbox fájl HardDisk UUID értékekkel. Ha valamelyik nem stimmel, hiányzik, nem olyan sorrendben van (mint a médiakezelőben) akkor kézzel korrigáld a vbox fájlt.

Ha 100%-ban azonos a vbox a médiakezelővel és továbbra sem megy, akkor javaslom a balkezes szekercét :DDD
Nálam a frissítés nem cseszett el semmit, a virtuális gépem ugyanúgy működik, mint előtte. Sőt, ugyanez a virtuális gép megy Mac és Linux alatt is, merthogy a régi szkenneremet csak XP alatt tudom életre kelteni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2386) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Azt jól érzem, hogy az USB passthrough az nem kifejezetten jó a Win10 alap Hyper-V-ben? Nekem egy spéci diagnosztikai kütyüt kellene a virtuális Win10-en elérnem. Nagyon nem adja. Pedig aktív ez a host gép random plug and play eszközeinek az elérése :-( Inkább Virtualbox-al kísérletezzek ha fontos az USB passthrough?

*Ez egy olyan eszköz volna, aminek a driverei nem lesznek felrakva a host gépre, csak a virtuálisra, mert a szoftver is csak ott futna, ami tartalmazza a drivereket. Lehet ott a gond... Közvetlenül ha csak a virtuális gép érné el az lenne a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#2387) Syl válasza csubuka (#2386) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha jól értem a kérdésed:

Virtualbox + Extension pack, majd a "benne felépített" virtuális rendszerre Guest Additions.

Évek óta így használom a régi Canon szkenneremet. Mivel csak XP driver van hozzá, építettem egy virtuális XP-t és azt használom Windows, Linux és OSX rendszer alatt is.

Amikor fut a virtuális os, akkor bedugod az usb eszközt, majd a virtuális gép jobb alsó sarkában "csatlakoztatod".

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2388) csubuka válasza Syl (#2387) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen! Megnézem, hogy az megoldja-e a problémát!

(#2389) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!

Virtualboxban futtatok egy XP-t, ami tök jól működik, viszont ha indítok egy CMD-t (parancssor) például, akkor össze ugrik az egész ablak a parancssori ablak méretére, és csak azt az ablakot látom, ha kilépek belőle akkor minden helyre áll.

Használok jó ideje virtualboxot, de még ilyet nem láttam, ugyan akkor másik XP-s virtuális gépen nem jelentkezik a hiba.

Telepítettem az integrációs szolgáltatásokat, és töröltem is, ugyan úgy meg van a hiba.

Van ötletetek?

--Teljes képernyő volt beállítva a CMD ablaknál.

[ Szerkesztve ]

(#2390) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Miért csak COM4-ig vannak soros portok :(

(#2391) Doky586 válasza DrojDtroll (#2390) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

mod.: Talán mert fizikai portok csak eddig léteztek régen (fizikai alaplapon IRQ-val összerendelve)

[ Szerkesztve ]

(#2392) DrojDtroll válasza Doky586 (#2391) üzenetére


DrojDtroll
addikt

a host gépen oké, de a konfig részben miért nincs több beállítási lehetőség?

(#2393) csubuka válasza Syl (#2387) üzenetére


csubuka
addikt

Gondolkodtam a megoldásodon, jónak hangzik, köszönöm még egyszer!

Ámde mi szólna a VirtualBox mellett a VmWare Player-el szemben?

(#2394) Syl válasza csubuka (#2393) üzenetére


Syl
nagyúr

A VirtualBox-nak van Snapshot funkciója - ez valami olyan, mint amikor a gépedről image mentést készítesz. Baj esetén vissza tudsz hozzá térni. Vmware-nál csak a fizetős tudja ezt. De annak meg van igazi 3D VGA támogatása.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2395) csubuka válasza Syl (#2394) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen!

Ezen felül meg gondolom még az open-source szeretete játszhat :)

(#2396) Syl válasza csubuka (#2395) üzenetére


Syl
nagyúr

OSX-re például nincs ingyenes vmware, és mivel alkalmanként Macbookon is kell szkennelnem, nálam a virtualbox a befutó. :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2397) csubuka válasza Syl (#2396) üzenetére


csubuka
addikt

Értem, szerencsére itt ez nem gond az én esetemben :)

Ámde akkor Te is azt mndanád, hogy a Win 10 beépített Hyper-V-vel nem én vagyok a béna, hanem az nem igazán alkalmas erre a nem HDD jellegű USB eszközök kezelésére?

Szóval mindenképpen a VirtualBOX lesz a vége gondolom.

(#2398) Syl válasza csubuka (#2397) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem Home edition Win10-em van, abban meg nincs Híper-V. De amit a logoutos cikkből láttam, ... úgy érzem, nem akarom megismerni :B Maradok a húszon éve használt virtualboxnál.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2399) csubuka válasza Syl (#2398) üzenetére


csubuka
addikt

Akkor hanyagolom én is. Nekem csak egy gyors megoldás kell, hogy egy potenciálisan kártékony szoftvert kizárjak a saját gépemről. Sajnos használni kell attól még az adott szoftvert.

Azért fordultam a Hyper-V-hez, mert az volt beépítve, azt gondoltam, ha lehet, jobb elkerülni a 3rd party alkalmazásokat. Tévedtem ebben az esetben sajnos. Pedig már licenszkulcsot is beírtam a guest OS-nek :N Kellemetlen.

(#2400) Syl


Syl
nagyúr

Figyelem VBox guruk!
Egy kis segítséget szeretnék kérni :R

Olyan igényem támadt, hogy egy Linuxos gépen vboxban kellene építenem egy win7-es virtualizált környezetet. Csakhogy! Ez a Win7 nem virtuális vdi lemezről futna, hanem a fizikai lemez egyik partíciójáról.
A fizikai partíció virtuális környezetbőli elérését ismerem, írtam is anno róla ([link]). De az egy vdi-re telepített win-nel működött.

Tehát nem az a forgatókönyv kell nekem, hogy a fizikai gépre felteszek egy WIn7-et, majd Linuxot és a Linux alól elérem a Windowst! (sok ilyet találtam a gugliban) Olyat szeretnék, hogy a gépen csak Linux van, azon Vbox és egy üres partíciót (pl. sda5) vmdk mutatóval beadni a vboxnak és ráküldeni a win telepítőt. És ez a win telepítés bár fizikai partíción lenne, csak vbox alól lehetne használni.

Igazából nem is az kérdés, hogy kell ezt a virtuális/fizikai partíciót létrehozni és beadni a VBoxnak, ezt tudom. A kérdés az, hogy egyetlen partíció (a fent említett sda5) elég lesz a win7 installnak? Mert az szeret egy külön 100 megás partíciót kreálni. Vagyis két külön sda partíciót kell létrehoznom és azokról külön vmdk mutatót készítenem?

:R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.