Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#2151) skoos


skoos
őstag

Sziasztok!

Több év VMware használat után átállok VirtualBoxra. Az ok, hogy csak office és IE miatt kell. Az office meg elérhető macOS-on is.

Kérdésem, hogy lehet VB alá IE-t tenni, mert nem találtam konkrét megoldást. És azok is csak 90napig jók... :(

(#2152) Syl válasza skoos (#2151) üzenetére


Syl
nagyúr

Hogy használtad VMware alatt?
Mert ha nem akarod az ingyenes, 90 napos IE opciót használni, akkor egy teljes windowst kell virtualizálnod. Ahhoz meg ugye egy külön win licenc kell.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2153) skoos válasza Syl (#2152) üzenetére


skoos
őstag

Van teljes licnesz. Win10. VMware simán külön fut az osx mellett. De utálom ki/be kapcsolgatni. Csak kell az IE a céges dolgokhoz. Az office nem akadály, az van OSXre is.

(#2154) Syl válasza skoos (#2153) üzenetére


Syl
nagyúr

Parallelst kellene használnod (sajna pénzes). Annak van olyan funkciója, mint régen win7-en az xp-mode, hogy nem futtatja a teljes virtuális gépet, hanem csak az adott programot belőle. A virtuális gépbe telepített alkalmazások ikonjai szépen megjelennek az osx felületén.
https://www.youtube.com/watch?v=c1ymIX-fGrU

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2155) margithid


margithid
veterán

Újra szeretném telepíteni a gépeimet, a fő feladat xp-s virtuális gépek futattása a legjobb teljesítmény mellett.
Szerintetek win10et vagy win7et rakjak fel?

(#2156) Rimuru válasza margithid (#2155) üzenetére


Rimuru
veterán

Linux. :DDD
Szerintem a sorrend: Linux, Win7, WinX

Vigyázat, csalok!

(#2157) Syl válasza Rimuru (#2156) üzenetére


Syl
nagyúr

Áááá! :N
Linux, Linux, Linux, Win7, Win 8.1, Win 10

Azért három Linux, hogy mindhárom alapnak (arch, debian, ubuntu) legyen egy :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2158) margithid


margithid
veterán

Köszi, de linuxot enm ismerem...
Számottevő eljesitménybeli különbség lehet vajon win7 és win10 között, ez a kérdés:)

(#2159) Rimuru válasza margithid (#2158) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha csak a teljesitmenyt nezzuk nem valoszinu szignifikans elteres.

(#2157) Syl: Ubuntu az Debian alapu, szoval lehet egynek venni. :P Helyette ott van pl Red Hat vonal

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#2160) MaCS_70 válasza margithid (#2155) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Win10-nek a 7-nél sokkal jobb a memóriakezelése, ami nem éppen elhanyagolható szempont, ha virtuális gépeket akarsz futtatni rajta.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2161) szbalogh


szbalogh
őstag

Sziasztok!

Nem tudtam elindítani win 10 alatt az 1848 játékot, így kínomban kipróbáltam Virtualbox-ba telepített XP-n. Ment is szépen aztán ma ez fogadot a Virtualbox indításakor:

Olyasmi megoldást találtam, hogy újra kell telepíteni a virtualboxot de előtte le kell menteni a rá telepített rendszeremet. VIszont nem találtam meg azt a fájlt.
Hogyan telepítsem újra vagy miért nem indul el a program?

Köszi.

Nick: HE_Storm

(#2162) Rimuru válasza szbalogh (#2161) üzenetére


Rimuru
veterán

Lepj be a mappaba amit ir (location utan).
Kell lennie egy VirtualBox.xml es egy VirtualBox.xml-prev fajloknak. Torold az elsot, masold le a masodikat es nevezd at az elsore, nezd meg utana.

Vigyázat, csalok!

(#2163) szbalogh válasza Rimuru (#2162) üzenetére


szbalogh
őstag

Működik! :R
Na megyek is odacsapok Haynaunak ;]

Nick: HE_Storm

(#2164) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Az alábbi leírás alapján próbáltam bevirtualizálni a fizikai gépen futó win10 OS-emet, de elakadtam, és egyelőre guglival sem jutok előrébb.

- Search for Disk2VHD, a Microsoft tool to save your physical disk in the VHD format.
- Install VirtualBox in your MBP.
- Convert the VHD to VDI which is native to VirtualBox. See 8.24. VBoxManage clonemedium.
- Create a new VM as close to the original as possible. When prompted for a disk, choose the VDI you just created.

A rendszert a disk2vhd tool-al kimentettem vhd formátumba (minden meghajtót, kivéve a data partíciót), majd a virtualbox média kezelőjén belül átkonvertáltam vdi formátumra. (Ez utóbbi lépés lehet, hogy kihagyható, hiszem a vbox kezeli a vhd-t, de biztos ami biztos, megtettem, mert a leírásban ott van.)

Ezt követően egy másik gépen próbáltam volna bebootolni a bevirtualizált OS-t, de nem talál bootolható partíciót. (FATAL: No bootable medium found!)

Ha ráeresztek win10 dvd-vel egy bootolási javítást, az segíthet, vagy itt más problémáról lehet szó, ami inkább a virtualbox partíciókezeléséhez köthető?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#2165) Syl válasza A_ScHuLcZ (#2164) üzenetére


Syl
nagyúr

Évekkel ezelőtt csináltam ilyet, Win7 Pro volt az alany. Hiba nélkül elindult, közvetlenül VHD-ból, csak újra kellett aktiválni az OS-t.
Szerintem próbáld ki konvertálás nélkül.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2166) A_ScHuLcZ válasza Syl (#2165) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Sajnos ugyanaz a jelenség, kipróbáltam. :(

VMware-re gond nélkül sikerült átvinni, de jobb lenne a vbox, mert azt szoktam használni.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#2167) Syl válasza A_ScHuLcZ (#2166) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem lehet, hogy a fizikai gépben több lemez van és nem a lementett partíció az "aktív"?
Ötlet: fizikai win-en gyorsindítást kikapcsolni?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2168) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Van-e tapasztalatotok arra, hogy hogyan viselkednek a virtuális gépek SSD-n?

Nyertem egy csomó szabad tárterületet az SSD-men, és azon töprengek, hogy mivel népesítsem be.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2169) Syl válasza MaCS_70 (#2168) üzenetére


Syl
nagyúr

Én régóta azon használom a virtuális hetest (sokat dolgozom benne). Azt hiszem kicsit jobban megterheli az SSD-t, mint "egy normális oprendszer", de nem vészes. Két év alatt 95%-ra esett a wear leveling. Cserébe minden villámgyorsan megy virtuálisban is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2170) MaCS_70 válasza Syl (#2169) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm -- költözködöm!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2171) A_ScHuLcZ válasza Syl (#2167) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Laptop, egy SSD van benne, azon 2 partíció (rendszer és adat) + a windows által létrehozott továbbiak. Ezek közül mindent beleküldtem a vhd fájlba, kvéve az adat partíciót, de nem lett jó sajnos.

A gyorsindítás kikapcsolása lehet segített volna, de már nem tudom kipróbálni, azóta újratelepítettem a gépet. (emiatt kellett bevirtualizálni)

Ami még eszembe jutott, és elképzelhető, hogy az okozta: GPT.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#2172) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Teljesen ált állnék linux használatára, de van 3 program ami miatt elengedhetetlen a windows megléte.
Gondoltam, hogy ha már van egy 6+HT-s xeonom, 12 giga rammal, akkor miért nem virtualizálnám a windows.

Ez meg is van. Ubuntu 16.10 alapon, virtualbox, az alatt a win7 x32. Kapott 2+2 magot, meg 4 giga ramot.
Az szükséges programok (Photoshop, Office család, Sam Broadcaster) tökéletesen futnak, működnek, teszik a dolgukat. A probléma ott kezdődik, hogy a mikrofon recseg a VM alatt. (linux alatt tökéletes) Már próbáltam mindent, hogy mi lehet a baj de semmi nem oldotta meg. Próba gyanánt feltettem a VMware player-t, és abba is felraktam ugyan azon rendszert és programokat, ott viszont tökéletes a mikrofon. Látszólag minden ugyan az, mint a virtualboxban, ugyan ugy pulse / intel hd audio, ugyan azok a winses driverek. Mi lehet a gond? találkoztatok már ilyennel? (végül is a vmwplayer is jó lenne, de ahogy nézem abban nincs interakció lehetőség a vboxxal szemben.. :( )

(#2173) bucihost válasza bucihost (#2172) üzenetére


bucihost
senior tag

Lejárt a szerkesztési idő, tablet T9 kijavította.. :W nem Interakció hanem integráció, bocsi :R

(#2174) balu999


balu999
tag

Sziasztok.
Felraktam vbox-ra win98-at. Próbáltam futtatni alatta egy régi win-es játékot. Nem sikerült vga miatt, win98 alapóbl 16 színben jelenik meg. VBox-on hogy lehet vga-t telepíteni?

(#2175) Syl válasza balu999 (#2174) üzenetére


Syl
nagyúr

https://www.virtualbox.org/manual/ch03.html#guestossupport

DOS / Windows 3.x / 95 / 98 / ME
Limited testing has been performed. Use beyond legacy installation mechanisms not recommended. No Guest Additions available.

Vagyis sehogy.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2176) balu999 válasza Syl (#2175) üzenetére


balu999
tag

:(

(#2177) Syl válasza balu999 (#2176) üzenetére


Syl
nagyúr

Játékokhoz jobb választás a VMware, sokkal jobb a 3D támogatása.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2178) balu999 válasza Syl (#2177) üzenetére


balu999
tag

Köszi, linuxra még nem sikerült feltenni.

Más kérdés. Linux a gazdagép, VBox-on fut win10. A pc-ben van 2 vinyó, egyiken a rendszer (ubuntu 16.10) másikon adatok. Adatvinyót szeretném megosztani VBox-on a win10-el, box-ban be is állítottam a mappamegosztást de a virtuális gépen nem találom a megosztott mappákat. Mit tegyek, hogy sikerüljön a megosztás? Guestaddition felraktam semmi változás.

(#2179) Syl válasza balu999 (#2178) üzenetére


Syl
nagyúr

Pedig egyszerű. A letöltött állományt terminalból root-ként kell indítani.

Ha a virtuális gép paramétereinél felvetted a megosztott mappát, akkor a futó virtuális környezetben a hálózatnál kell hogy találj egy vboxsvr "gépet". Abban lesz a fizikai mappa, azt tudod hálózati meghajtóként felcsatolni a virt.windowsba.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2180) MikiASD


MikiASD
tag

Sziasztok!
Feltelepítettem virtualbox 5.1-es verzióját, és nem találom a listában a windows 2012-őt.
Ez mitől lehet?
Köszönöm a segítséget!

(#2181) Rimuru válasza MikiASD (#2180) üzenetére


Rimuru
veterán

Nincs (bekapcsolva a) megfelelo hardveres virtualizacio? (ezert nincs 64bites opcio)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#2182) süttyő válasza Rimuru (#2181) üzenetére


süttyő
tag

Szia, ez i5 4690k-val es asus z97-ar lappal lehetseges?

(#2183) balu999 válasza Syl (#2179) üzenetére


balu999
tag

Mit kell rootént indítani? VMWare-t?

Nincs ott ez a gond.

[ Szerkesztve ]

(#2184) balu999 válasza MikiASD (#2180) üzenetére


balu999
tag

Attól, hogy nincs ott megpróbálhatod feltenni egyéb windows ként.

(#2185) Syl válasza balu999 (#2183) üzenetére


Syl
nagyúr

Mi nincs ott és hol? :F

szerk.
VMware telepítése root terminalból.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2186) Rimuru válasza süttyő (#2182) üzenetére


Rimuru
veterán

Persze, ha biosban le van tiltva. (ugyan itt lehet engedelyezni) ;)

Vigyázat, csalok!

(#2187) süttyő válasza Rimuru (#2186) üzenetére


süttyő
tag

Koszonom szepen, sikerult! :)

(#2188) balu999 válasza Syl (#2185) üzenetére


balu999
tag

A VBox-ra telepített win10-ben a hálózati meghajtók között a megosztott mappák nincsenek ott miután megosztottam.

Szerk.: Már ott vannak, sokadik beállításra egyszercsak valami varázslatos csoda hatására megjelentek.

VmWare-ből találtam linux verziót, eddig csak win-es verziót találtam azért volt a gondom vele.

Szerk2.: mégsem olyan fasza minden. Megosztott mappából nem enged másolni VBox-os win10-re.

[ Szerkesztve ]

(#2189) balu999 válasza balu999 (#2188) üzenetére


balu999
tag

Megoldódott.

Most egy újabb probléma merült fel. Linuxot alapból 1920*1080 felbontásban használom. VBoxon a win10 is ment egy darabig ebben e felbontásban. Nem tudom mi történ de most max. 1024*768-at tudok csak beállítani. Hogy tudom megoldani, hogy menjen a gazda gép felbontásában? Vboxot kiraknám teljes képernyőre.

(#2190) Syl válasza balu999 (#2189) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha virtuális win10-re feltetted a Guest Additions-t, akkor mennie kell, a hálózatnak is meg a felbontásnak is.

Én így használom napi szinten
Host: Linux, két full hd monitor
Guest: Win7, két kijelző, full screenre rakva
Extra: linuxban két munkaterületet használok. Az egyesen maga linux környezet fut, a kettesen meg a virtuális win. Így egy pillanat alatt tudok váltani a kettő között (ctrl+alt+bal/jobb nyíl).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2191) balu999 válasza Syl (#2190) üzenetére


balu999
tag

Win10-en fent van guest additions, és nem tudom fullhd-ra felrakni a felbontást. Mappamegosztás megy. További probléma , hogy usb-t nem látja.

Ez jó ötlet , nem gondoltam erre köszi. (ezt a szürke szöveget hogy rakod be ide?)

[ Szerkesztve ]

(#2192) bucihost válasza balu999 (#2191) üzenetére


bucihost
senior tag

Off topic

(#2193) balu999 válasza bucihost (#2192) üzenetére


balu999
tag

Köszi

(#2194) Syl válasza balu999 (#2191) üzenetére


Syl
nagyúr

USB-hez Extension Pack kell. Letölt, elindít, VBox megnyílik, telepít. Ellenőrzés: VBox Fájl menü, Beállítások, Kiterjesztők: [kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2195) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A gondom a következő:

Windows 10 alatt futó Windows XP-n szoktam szkennelni, eddig gond nélkül.

Most a következővel lepett meg a drága:

Az Eszközök USP-alatt csatlakoztatni próbálom a szkennert, de a csatlakozás nem történik meg -- bár a gazfagépről ezért eltűnik.
Ha ismét próbálkozom, a következő hibaüzenetet kapom:

A(z) Canon MX860 series [0105] USB eszköz csatlakoztatása sikertelen a virtuális géphez: XP.
USB device 'Canon MX860 series' with UUID {c242c679-c8e7-498f-9caa-d926c6364ca7} is busy with a previous request. Please try again later.
Eredmény kód: E_INVALIDARG (0x80070057)
Komponens: HostUSBDeviceWrap
Interfész: IHostUSBDevice {c19073dd-cc7b-431b-98b2-951fda8eab89}
Callee: IConsole {872da645-4a9b-1727-bee2-5585105b9eed}

Ezt vajon hogyan tudom feloldani?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2196) balu999 válasza Syl (#2194) üzenetére


balu999
tag

Köszi

(#2197) margithid


margithid
veterán

Másnál nem szokott olyan hiba lenni, hogy frissíti a virtualboxot és nem indulnak a virtuális gépek? Valami hibaüzenetet ír ki. Ezért nem merem frissíteni...

(#2198) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Win10 frissítés után (1703-ra) nem indul el a VB. Hiába kattintok rá semmi sem történik (futtatás rendszergazdaként se). Nincs hibajelzés sem, csak nem indul el. Win frissítés előtt jól indult. Eseménynaplóban ezt találtam:

Találkozott már valaki ilyennel? mi a megoldás?

(#2199) Syl válasza margithid (#2197) üzenetére


Syl
nagyúr

Ilyennel még nem. Én két, eredetileg linux hoston létrehozott win guest VM-et vittem át Win7-re és OSX-re, mindkét helyen hibátlanul futnak. Ráadásul a régebbi VM még 5.0.x verzión lett létrehozva és a mostani 5.1.22-őn sem panaszkodik. Nyilván a guest additions és az extension frissítve lett.
Egyébként mi a hibaüzenet?

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2200) margithid válasza Syl (#2199) üzenetére


margithid
veterán

Régebben volt iylen, nem merem msot frissíteni a VB-t nehogy belefussak iylenbe megint:)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.