Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#2251) Rimuru válasza MaCS_70 (#2250) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem biztos hogy csak az MS-tol kene megoldast kerni, de az igaz hogy win10 ota ugy tunik tobb gond van azokkal a hostokkal.

Vigyázat, csalok!

(#2252) MaCS_70 válasza Rimuru (#2251) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megpróbáltam downgrade-elni a VirtualBoxot.

A legrégebbi, ami el is indul, az 5.1.14. Az 5.1.12. települ, de nem indul el.

Sokra nem mentem vele, a hiba változatlanul megvan. A biztonság kedvéért friss Windows 10, friss VB, friss VM.

Gyanúm, hogy szépen visszatérek a jó öreg VMWare-hez, az amúgy is sokkal megbízhatóbb volt, sokkal kevesebb meglepetéssel. :(

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2253) Syl válasza MaCS_70 (#2252) üzenetére


Syl
nagyúr

Meg sokkal több pénzzel :B (az ingyenes player egy vicc)

Linux host-on, ha bekapcsolom a 3D gyorsítást (intel 3D) olyan gyönyörű akadozások vannak benne, hogy jaj. 3-4 másodpercig megy a virtuális gép, majd 2-3 másodpercig dermedten áll... Az egész gép! A hostot is beakasztja... :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2254) MaCS_70 válasza Syl (#2253) üzenetére


MaCS_70
félisten

Érdekes, nekem a Windowson futó VMWare mindig sokkal gyorsabb és gördülékenyebb volt, mint a VB.

Vagyonokat viszont nem akartam fizetni érte, nagyjából ezért álltam át a VB-ra.

Menet közben viszont a munkámhoz szükséges alkalmazások virtuális gépen futtatása okafogyottá vált, úgyhogy már az ingyenes VMWare is megfelel.

Még csak a VM telepítésénél tartok, de az nem tűnik lassaabbnak, mint VB alatt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2255) Syl válasza MaCS_70 (#2254) üzenetére


Syl
nagyúr

Régi (sok-sok évvel ezelőtti) tapasztalatom szerint a VMware gyorsabb, mint a VirtualBox, a driverei kiforrottabbak, jobbak. Csak nálam linux hoston nagyon nem okés - ez szinte biztos, hogy az intel vga végett van.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2256) Rimuru válasza Syl (#2255) üzenetére


Rimuru
veterán

Komolyabb dolgokra en se vboxot hasznalnek, arra ott van kvm, qemu, xen. ;)

Vigyázat, csalok!

(#2257) #16820480


#16820480
törölt tag

Sziasztok!

Ha jól látom, akkor másnál is van drag&drop probléma. Nekem a napokban jelentkezett, 5.1.26-ra frissítés után, hogy a shared folderbe nem tudok guest alól semmit bemásolni, egyszerűen nem csinál semmit. Néha a könyvtárat bemásolja, de a tartalmát nem, néha eljut 1-2 fájlig is, aztán semmi.

Manjaro host és W10 guest van nálam, é eddig tök jól működött minden :U

(#2258) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Sziasztok!
Feltettem a VirtualBox-ot, de nem sikerül a virtuális gép telepítése. Beállítom, hogy Windows 10-et szeretnék, megadom neki az ISO helyét, elindul, bejön a logó és ennyi. A host Ubuntu 16.04.
Tudnátok segíteni mi lehet a probléma?

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#2259) Rimuru válasza GrotESC (#2258) üzenetére


Rimuru
veterán

Hatha segit valamit, [link].

Vigyázat, csalok!

(#2260) GrotESC válasza Rimuru (#2259) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Szia!
Köszönöm. Ellenőriztem a beállításokat a leírtak szerint, de nem segített. Ugyanott tartok.
Elkezdtem egy Windows 7 telepítését. Szerintem ugyanúgy csináltam, és ennek a telepítése elindult. Ez is elegendő lesz, a lényeg hogy natív MS Office-t tudjak használni.

[ Szerkesztve ]

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#2261) #16820480 válasza #16820480 (#2257) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nos, ezt azóta sem sikerült megoldani. Manjaro host, legfrissebb VBox csomagok, 4.13-as kernel, W10 guest, szintén frissítések telepítve, meg ilyesmi, és nem tudok a shared folder alá másolni W10-ből. Shared folders természetesen full access, írásjog is van. Látja a mappákat, de ha másolni akarok, akkor eljut pár lépésig (például sok könyvtárból 1-2-t létrehoz, de fájlokat nem másol már bele, vagy az első könyvtárba még bemásol fájlokat, de utána megáll). Semmi hibaüzenet, végigmegy a progress bar, mintha végezne, csak éppen nem másolt át szinte semmit.

Ami külön izgi, hogy ha egy könyvtárat másolok át csak, akkor azt úgy néz ki megcsinálja, de ha utána a következőt szeretném, akkor hiába van vágólapra másolva, inaktív a beillesztés parancs a célkönyvtárban...

Valami ötlet esetleg? Nem nagyon találtam neten hasonló problémát, megoldást meg pláne.

(#2262) Syl


Syl
nagyúr

Van arra valami mód, hogy bizonyos billentyűket (médiabillentyűkre gondolo: home, back, forward stb.) a futó vm ne lásson, az maradjon a host fennhatósága alatt?
Érthetőbben: linuxon a back/forward gombokkal váltok desktopot. Full screen-ben futó VM-nél csak úgy tudok desktopot váltani, ha előtte megnyomom a host (jobb ctrl) gombot. Azt szeretném elérni, hogy a funkció működjön host key nélkül is.
:R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2263) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Megcsináltam egy virtuál boxos XP-t. Teljesen jól működik. De hogyan tudok megosztani neki mappát, amibe másolok windows 7 alatt azt lássam, tudjam használni a virtual boxos xp-ben.
Konfigurálásban megcsináltam a megosztást, de sehol sem látom.

Köszönöm!

(#2264) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, SAMBA fájlmegosztást hogyan tesztelhetnék virtual boxon? Hiszen a virtuális linuxom és a sima windows pc-m nem leszenek azonos hálózaton. Vagy kell még egy virtuális gép amin pl windows van?

(#2265) edari válasza kmisi99 (#2264) üzenetére


edari
őstag

Vagy az,de szerintem ha bridged host-ra rakod akkor egy hálózaton lesznek. De aztán lehet hogy most mondtam egy ordas nagy baromságot, régen használtam vm-et. :DDD

(#2266) kmisi99 válasza edari (#2265) üzenetére


kmisi99
addikt

Akkor rá próbálok, hátha összejön, köszönöm.

(#2267) Syl válasza edari (#2265) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen. "Bridge-elt kártya" beállításnál a routertől önálló IP címet kap a guest gép. Utána már csak egy munkacsoportba kell őket rakni és kész.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2268) Doky586 válasza kmisi99 (#2264) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell semmi. Alapból tudja a hálózatot (mind LAN, mind NET) már elég régóta..

a VB végzi a NATolást a virtuális és fizikai gép közt:K
(igaz FTP- vagy Web- Szervert sose csináltam vele)

[ Szerkesztve ]

(#2269) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

saját laptopomon (w7 vagy w10 (újratelepítés lesz, nem tudom melyik lesz)) futna egy virtuális gép (w7), ami a munkahelyi környezetem lenne.
Virtual box-ra gondoltam, de volna pár kérdésem:
- a cpu-nak elég az Intel® Virtualization Technology (VT-x) ismernie vagy kell az Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) is? (i5 vs i3)
- alapból a host gépen csak a win és eset víruskereső futna. 8GB RAM esetén mennyit érdemes a virtuális gépnek kiosztani? és 4GB esetén?

(#2270) Rimuru válasza Sanyi.mTs (#2269) üzenetére


Rimuru
veterán

Alapvetoen eleg a VT-x, a VT-d az pl PCI passthrough-hoz kene.

Memoria attol is fugg miket futtatsz alatta, altalanosan minel tobb memoriat kap a gep annal jobban erzi magat.

Vigyázat, csalok!

(#2271) Syl válasza Sanyi.mTs (#2269) üzenetére


Syl
nagyúr

[link]
A memóriakiosztást meg magadnak kell tudnod. Mit szeretnél futtatni guest alatt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2272) bpx válasza Sanyi.mTs (#2269) üzenetére


bpx
őstag

Nekem van több ilyen VM-em is, mert gyakran előfordul, hogy egyszerre több különböző ügyfélhez kell VPN-ezni.

VT-d nem kell ilyen felhasználásra.

Memóriából 4 GB-t szoktam adni.
Igazából a VPN+ SSH/RDP kliensen kívül mást ha nem futtatok bennük, akkor még a 2GB is bőven elég, de pl. egy SQL Developer viszont simán megeszik 1-2 GB memóriát.

(#2273) Syl válasza bpx (#2272) üzenetére


Syl
nagyúr

Én gyakran PhotoShopot futtatok VirtualBox alatt.
Host: desktop i3 (vt-x vagy, vt-d nincs), 8 GB ram, Intel HD vga, Linux
Guest: 4 GB ram, win7
És biza ez a rendszer így jóval pattogósabb, mint a Macbookon (i5, 8 gb) futó Photoshop! :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2274) BTminishop


BTminishop
aktív tag

sziasztok,

virtualboxon keresztül raktam fel egy win10 et. Az alap op rendszerem ubuntu linux. Ardunio fejlesztés miatt raktam fel a windowst (készül egy projekthez egy grafikus interfész winform-ban) de nem látja a portokat. Virtualboxban engedélyezni kellene ugye de milyen beállításokat kell alkalmazni?

Köszi előre is!

(#2275) Syl válasza BTminishop (#2274) üzenetére


Syl
nagyúr

Soros portokkal még nem foglalkoztam, de az USB-khez is először az Extension Pack telepítése kell.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2276) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok! VB-ban van telepítve egy OS amihez szeretnék csatlakoztatni egy valódi (fizikai) sata HDD-t hogy azzal particionáljam, formázzam, bitlockerrel lekódoljam. Fel van telepítve a extension pack. Usb hdd-t tudok csatlakoztatni a VB kliens os -hez, de sata hdd-t nem tudok hozzárendelni. Ezt hogy kell..?

[ Szerkesztve ]

(#2277) Syl válasza Doky586 (#2276) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez mondjuk ubuntu alól win fizikai partíció eléréséről szól, de a lényeget érteni fogod belőle: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2278) Doky586 válasza Syl (#2277) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ennek mi lehet a windows megfelelője: "sudo usermod -a -G disk username" ?
A másik gondolom Virtualbox parancs ami win alatt is ugyanúgy müxik mint linux alatt.. (azokat se tudom hol kellene kiadni, majd keresgélek)

[ Szerkesztve ]

(#2279) Syl válasza Doky586 (#2278) üzenetére


Syl
nagyúr

Tippre a usermod win alatt nem fog kelleni, a vbox parancsok pedig a virtualbox mappában vannak (program files, oracle, virtualbox).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2280) brd válasza Doky586 (#2278) üzenetére


brd
nagyúr

A leírással annyi a baj, hogy az partícióra szól, de neked az egész HDD-re kell exclusive hozzáférés, azt így tudod megcsinálni:
VBoxManage internalcommands createrawvmdk -filename d:\rawhozzafereshattertarhoz.vmdk -rawdisk \\.\PhysicalDrive5

A PhysicalDrive5-ben a szám helyére a Disk Managementből nézheted ki a háttértár sorszámát. Vagy a parancssori diskpart-ból, ha kiadod a 'list disk' parancsot. A d:\rawhozzafereshattertarhoz.vmdk helyére azt az útvonalad írd, ahol tárolni akarod azt a kis file-t, ami megmondja a VBox-nak, miután hozzáadtad az adott virtuális géphez háttértárként, hogy melyik fizikai háttértárat kezelje így.

The only real valuable thing is intuition.

(#2281) Syl válasza brd (#2280) üzenetére


Syl
nagyúr

Én oda is írtam, hogy partícióról szól ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2282) #32577792


#32577792
törölt tag

Sziasztok

Tettem fel egy virtualbox-ot a gépre. Úgy alakult, hogy nincs rá szükségem, de a lefoglalt tárterületre igen.
Mi a menete, hogy visszakapjam?
A leszedem az oracle virtualbox-ot, akkor visszajön a 10GB terület?

(#2283) Rimuru válasza #32577792 (#2282) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha kezeloben torlod a virtualis gepet akkor rakeredez hogy torolje-e a fajlokat is. Vagy kezzel torlod. Vagy kezzel torlod a machine folderbol.

Vigyázat, csalok!

(#2284) norbert400


norbert400
tag

Sziasztok.

Feltettem a windows servert és a win10et virtuálisan (virtualbox) hálózati beállitásoknál hiába állitom be a 10et v a servert bridgelt kártyára, nincs net. Ez miért lehet?

(#2285) edari válasza norbert400 (#2284) üzenetére


edari
őstag

Integrációs szolgáltatások fent vannak?

(#2286) norbert400


norbert400
tag

igen.

Viszont azóta felraktam virtualizálva mikrotik ost, beállitottam a bridget kártyát rá majd mikrotikre felraktam a dhcpt és nem jó. nem kap ipt.

Nos a gond az hogy egy héttel ezelőtt lett upc adslből upc fiberpower. Új routert is kaptam a sajátom helyett és hát fogalmam sincs mit kéne átálitani.:(

[ Szerkesztve ]

(#2287) NGA


NGA
addikt

Egy kis segítség kellene.
Adott egy Lenovo Ideapad 510.
(i7 7500U/12GB/940MX 4GB) - Windows 10 Enterprise/friss
Ezen szeretném a High Sierra-t futtatni.
A BIOS-ban a virtualizáció bekapcsolva, Windowsban a Hyper V bekapcsolva.

Így telepítettem:
[link]
És ezzel a hibával áll le:
E_FAIL (0x80004005)

Mi lehet a hiba?

(#2288) brd válasza NGA (#2287) üzenetére


brd
nagyúr

Kapcsold ki a Hyper-V-t és úgy próbáld!

The only real valuable thing is intuition.

(#2289) Sonja


Sonja
veterán

Szeretném kipróbálni a PCI passthrough opciót a videókártyámmal. Nem igazán értem, hogy a milyen címet kell megadni második paraméternek, ami a dokumentációban szerepel. Ott ez nincs kifejtve vagy abszolút nem érthetően számomra. :B

VBoxManage modifyvm "VM name" --pciattach 02:00.0@01:05.0

A 02:00.0 ugye a videókártyám "címe", amit az lspci opcióval lekérdeztem linux alatt (esetemben 01:00.0), de a @ utáni az mi lenne? :F Tud valaki segíteni ebben?

Ubuntu linux alatt szeretnék Win 8.1 Pro-t használni PCI passthrough opcióval. Még nem telepítettem a Win-t, mert először szeretném ezt megérteni.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#2290) TheHornet


TheHornet
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítség kellene VB ügyben.

Adott egy Windows 10 Pro host, arra telepítve VB 5.2.4. Guestként ezen fut ez Windows 7 Enterprise, hozzákapcsolva egy Canon LBP-1120-as nyomtató. A Windows 10 nem ismeri ezt a nyomtatót, de a Windows 7-esen tökéletesen működik.

Lehetséges-e valahogyan megoldani azt, hogy a hostos Windows 10 alól direktben nyomtathassak a Canon nyomtatóra?

Próbáltam nyomtatómeosztást a guest-host közötti megosztással, de a Windows 10 nem akarja elfogadni a nyomtatót. Mit csinálhatok rosszul?

PS: A VB Host Extensions és a Guest Extension is telepítve vannak.

Köszi előre is a válaszokat!

(#2291) bpx válasza TheHornet (#2290) üzenetére


bpx
őstag

Az USB-t át lehet adni a guestnek (Devices/USB) és akkor majd ő telepíti hozzá a drivert és használja.
Én pl. USB-s kártyaolvasót használok így Windows 7 guesten VPN belépéshez.

(#2292) TheHornet válasza bpx (#2291) üzenetére


TheHornet
csendes tag

-Zeratul- köszi a választ, de nem igazán értem ezt az USB átadást. Hogyan kell ezt csinálni?

Nálam úgy van pillanatnyilag, hogy a guest-es Windows 7-en telepítve van a Canon LBP--as nyomtató (eredeti Canon oldaláról származó Vistás driverrel, ami nem-virtuális Windows 7-en működik normálisan). Ezen keresztül tudok is nyomtatni, működik rendesen.

A problémám az, hogy nem tudom a host-os Windows 10 alól elérni ezt a nyomtatót. Elakadok az összeköttetésnél. Próbálom mint hálózati nyomtatót telepíteni Windows 10 alá, de ott azt mondja, hogy nem talál hozzá drivert.

Gond lehet-e az, hogy a guest-es Windows 7 32 bites, a host-os Windows 10 pedig 64 bites?

(#2293) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kapcsolódva előző kérdésemhez most jutottam a megvalósításhoz.
A host gép: windows 10 home x64
a kliens gép: windows 10 pro x32

Létrehoztam a .vmdk filet az alábbi parancsal:
VBoxManage internalcommands createrawvmdk -filename
"d:\fizikaihdd.vmdk" -rawdisk \\.\E:

a kliens géphez ha becsatolom ezt a .vmdk filet, akkor utána nem indul el a kliens gép az alábbi hibával:

PhysicalDrive2 .. 3 4 5 öt nem fogadta el csak az E: -t..
Szerintetek mi a probléma? A felcsatolt partíciót akarom kliens alól bitlockerrel titkosítani.

[ Szerkesztve ]

(#2294) Doky586 válasza Doky586 (#2293) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

kliens guest

(#2295) Doky586 válasza Doky586 (#2293) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha elveszem a betüjelet akkor sem tudom másképp felcsatolni: [kép]

(#2296) brd válasza Doky586 (#2295) üzenetére


brd
nagyúr

Admin joggal indítsd a parancssort!

The only real valuable thing is intuition.

(#2297) Doky586 válasza brd (#2296) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szuper! Így már sikerült a vmdk-t legenerálni.
De becsatolás után új hibaüzenet (pedig a VB-ot is admin módban indítottam)

(#2298) brd válasza Doky586 (#2297) üzenetére


brd
nagyúr

Távolítsd el a VirtualBox Media Manageréből (CTRL+D) az összes fizikai lemez felcsatolásos próbálkozásodat (gondolom, mindegyik fizikaihdd.vmdk néven fut), majd csatold be újra ezt a sikeresen létrehozott file-t a virtuális gépbe és úgy indítsd!

The only real valuable thing is intuition.

(#2299) Doky586 válasza brd (#2298) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm! :R
1 lépéssel megint tovább jutottam, de még nem értem célba.. :)

Most ha rendszergazdaként indítom a VB-ot akkor a guest elkezd bootolni, de ezzel leáll:

Ha nem adminként indítom a VB-ot akkor azonnal hibát ad.
Az hogy a host winen adok-e betüjelet a hdd-nek: nem számít, mindkét esetben ugyanott ugyanúgy akad el a guest.

(#2300) Doky586 válasza TheHornet (#2292) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Képekben az USB átadás: [kép] [kép] [kép]
Esetedben a host-ra nem kell drivert telepíteni.

Ja bocs, most olvasom hogy a host alól akarod elérni: na az nem fog menni. Nyomtass a hoston valami virtuális xps/pdf doksiba amit átraksz a guest-re és onnan nyomtatsz..

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.