Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#2951) M-a-X-i


M-a-X-i
tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne nem vagyok profi Virtual Box használó, de néha már próbálkoztam vele korábbi gépeimmel is.
Ami most a problémám iszonyatosan lassan futnak 1 régebbi i5 (4-dik gen) is 2-3x gyorsabb).
Lásd a gépemet az adatlapomon.
Itt-ott elkaptam AMD-s gépekkel szenvednek mások is de ötleteket nem igen láttam.
Nem tudok rájönni mi lehet a baj? :F
Virtualizáció be van kapcsolva BIOS-ban természetesen

Köszönöm szépen a segítő válaszokat, ötleteteket!

:R

üdv,

MAX_

https://hardverapro.hu/tag/m-a-x-i#aprohirdetesei https://www.jofogas.hu/magyarorszag?account_list_id=c265d10990313cdebe6fc5ed97709255 http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=m-a-x-i

(#2952) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tudok olyat csinálni, hogy egy Linux-os szerveren mount-olok egy DD image file-t, megosztom Samba-val, felcsatolom hálózati meghajtónak egy Windows-os gépen, aztán valahogy boot-olok erről a hálózati meghajtóról egy virtuális gépet?
Vagy csak az működik, hogy a DD képfile-ból VDI-t konvertálok (most épp erre várok) és azt adom hozzá egy virtuális géphez? (De működni fog visszafelé is, hogy VDI->DD?)
Egy Live Linux rendszerem volt egy pendrive-on, ami elveszett, de van róla DD-s backup. Csak nincs itthon másik pendrive-om, amire visszaállíthatnám, és szeretném használni a Linux rendszert (vagyis már hajnal 3-kor akartam, és ilyenkor ugye nincs bolt, hogy vegyek egy pendrive-ot), de lehetőleg úgy, hogy megmaradjanak a változások (de a konvertálós mókával csak a VDI file-ban lesznek mentve, amit nem tudo hogy állítok majd vissza a pendrive-ra, ha vettem egy újat).

Szerk.: Ah leesett, hogy le tudom majd klónozni egy pendrive-ra a felcsatolt VDI-t. :B

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2953) janos666 válasza janos666 (#2952) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A ddconvert nem vált be, ugyan úgy nem boot-ol a VirtualBox gép a VDI-ból, mint ahogy nem boot-olt maga a laptop egy USB-s HDD-ről, amire DD-vel felírtam a képfile-t. :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2954) Krystal_s válasza janos666 (#2953) üzenetére


Krystal_s
addikt

Igen, át kell konvertálni a .DD-t .VDI-be... pl itt téma mivel és hogyan lehet. ...vagy Linuxon
VBoxManage convertdd dd-image.raw sda.vdi --format VDI --variant Fixed

A VDI-t meg tudja nyitni a VBox. Így csináltad?

(#2955) janos666 válasza Krystal_s (#2954) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Így csináltam, de nem működött (boot hiba volt). Pedig a képfile jó, azóta vettem egy pendrive-ot, felírtam rá és arról boot-ol a rendszer.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2956) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!
A VirtualBox mennyire biztonságos, ha csak és kizárólag bankolásra akarják használni? Adott egy Windows 10-es családi gép, amelyet többen használnak, nem igazán hozzáértők (azonban telepítgetni is szoktak alkalmazásokat), viszont az egyik családtag bankolásra is használni akarja.
Szerintetek megfelelő megoldás, ha telepítek rá egy VirtualBox-ot és arra egy Lubuntu linuxot? Ennek használatára meg tudom tanítani azt, aki bankolásra akarja használni, úgyis csak elindítani kell és a böngésző meg már ugyanolyan, mint Windowson.
A kérdésem az lenne, hogy ez így teljesen biztonságos, védett a kártevők, támadás ellen? Csak egy mappát osztanék meg a számlakivonatoknak. Vagy jobb megoldás, ha rendesen telepítem a Linuxot a Windows mellé?

(#2957) ozveo válasza cigam (#2950) üzenetére


ozveo
tag

Mennyi ram van benne?

(#2958) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Szerintetek Windows 7 Pro virtuális rendszerben miért nem látszik a megosztott mappa? Az USB pendrive-ot se látja, pedig az eszközöknél ott van a listában és ki van pipálva.

Szerk: ha nem írok meghajtó betűt, akkor látszik a mappa. A pendrive továbbra sem.

[ Szerkesztve ]

(#2959) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Sziasztok!

Volt egy Debian vm-em, de mar annyira szet buheraltam hogy inkabb letoroltem.

Na most ez olyan regota meg volt hogy nem emlekszem hogyan oldottam meg azt hogy amikor amikor az egeret foleviszem az ablaknak es kattintok akkor ugye mozog a vmben az eger, viszont mozgatnam at a host-ba akkor benn marad a vm-ben.

Debiannal nem kellett host gomb + valami kombo.

Valaki nem tudná megmondani csuklobol, meg ha google gyorsabb is kivárnám.

Per aspera ad astra.

(#2960) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Volna egy ssd-m ami egy pc-be volt. Kikerült belőle de vannak rajta adatok amikhez, hogy hozzá férjek futó op rendszer kellene.
Sajnos a pc amibe volt már nincsen meg.
Van arra mód, hogy elindítsam a rajta lévő rendszert VirtualBoxal?

Amit indítani szeretnék az egy windows 10 op rendszer.
A gazda pc amin fut a virtualbox azon windows 11 van.

Amennyiben lehetséges tudnátok segíteni hogyan is kezdjek neki.
Eddig létrehoztam op rendszereket virtual boxban de azokat mindig frissen telepítettem. Most viszont egy meglévő rendszert kellene élesztenem ami ráadásul nem is virtuális media hanem egy ssd-n található.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#2961) Doky586 válasza hódmaci (#2960) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"vannak rajta adatok"
Csak van egy működőképes PCd. Dugd rá menet közben mint egy pendriveot és másold le róla az adatokat.

(#2962) hódmaci válasza Doky586 (#2961) üzenetére


hódmaci
senior tag

Nem "képekre" videókra" "stb" gondolok.
Például a firefox mentette a jelszavaimat amikhez hozzá szeretnék férni.
Nem volt bekapcsolva az online szinkronizáció
Ilyen és ehhez hasonló adatokat szeretnék kinyerni.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#2963) Thronks.90


Thronks.90
tag

Sziasztok!

Egyszerű kérdés, de nem tudom hogyan googlezzak rá, próbáltam már vagy ötféle módon, de nem kaptam rá választ.

VirtualBox fut Win11 Host-on, Open Media Vault az áldozat. Hogyan tudom a host gép egyik merevlemezét mountolni anélkül, hogy VDI lemezképet hozok létre rá?

Remélem érthető a kérdés, köszönöm a segítséget előre is!

https://www.twitch.tv/thronks_

(#2964) krealon válasza Thronks.90 (#2963) üzenetére


krealon
veterán

"Hogyan tudom a host gép egyik merevlemezét mountolni anélkül, hogy VDI lemezképet hozok létre rá?"

https://www.virtualbox.org/manual/ch09.html#rawdisk

9.7.1. Using a Raw Host Hard Disk From a Guest

A kulcsszó createrawvmdk.

Személy szerint nem tartom jó ötlletnek.
Biztonságosabbnak érzem a Shared folder használatát.

(#2965) Petykemano


Petykemano
veterán

Sziasztok!

Nemrég cseréltem egy Ryzen 1700X-et 5600G-re.
CPU-Z és Winrar benchmark szerint minden érték jobb.
A hostgép Windows 10 home.

A minap lefuttattam Virtualbox-ban (6.1.34 r150636 (Qt5.6.2) ) futó Ubuntu linuxon (2110; 5.13) egy bench.php és micro_bench.php teljesítmény mérő kis programokat. (php 7.4) és a korábban az 1700X-szel mért eredményekhez képest regressziót tapasztaltam. A bench.php kb 20-30%-kal lassabb, míg a micro_bench.php futása kb 100%-kal tart tovább.

Feldobtam gyorsan egy XAMPP-ot is a hostgépre . Ahhoz sajnos nincsenek az 1700X-szel mért referencia értékeim. XAMPP a bench.php esetén négyből három művelet csoportnál olyan gyors, mint amit vártam, egynél (string manipulation) viszont sokkal lassabb, mint a virtualbox esetében
A micro_bench.php esetén viszont 2x gyorsabb, mint a virtualboxos esetben, de nem is volt gyorsabb mint az 1700X volt virtualboxban.
Persze ezeket az értékeket nehéz mihez hasonlítani.

Ezek a néhány másodperces php benchmarkok egy szálon futnak, tehát nincs rá hatással a magok száma.

Kérdezni akartam, hogy tapasztalt-e valaki hasonlót?

Az SVM be van kapcsolva a BIOS-ban és engedélyezve van a Virtualbox beállításai között

Nem virtualboxos környezetben futtattam már ugyanezeket a php benchmarkokat AMD EPYC Milan környezetben és ott nem tapasztaltam ilyen teljesítménycsökkentést, ezért nem gondolnám, hogy a zen3 hibája lenne. Persze egy Cézanne nem ugyanaz, mint egy Milan.

Ennyivel gyengébb lenne a Cézanne (5600G) virtualizációs képessége, mint a Summit ridge (1700X) volt?
Vagy újra kéne húzni az virtualboxot?
A virtualbox a legújabb, újratelepítettem a host extensionst és a guest additions-t is.
Vagy esetleg a jelenlegi Linux kernel (5.13) lenne a ludas?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#2966) Petykemano válasza Petykemano (#2965) üzenetére


Petykemano
veterán

Lefuttattam valami egyszerű python tesztet is ( [link] )

A host gépen python 3.9.1 van.

Eredmény:
1.1406289000000003 1.1455206 1.1456861000000007

Virtualboxon belül python 3.9.7 van
1.8140168929994616 1.816637785000239 1.8403663950002738

Önmagában az nem lep meg, hogy virtualizáción keresztül lassabb, mint natívan futtatva, csak arra keresem a választ, hogy az mitől lehet, hogy a processzor cserével növekedett az overhead. Sajnos referencia értékeim ehhez sincsenek, tehát nem tudom, hogy a python teszt script futás ideje nőtt-e, vagy hogy a majd 60%-os overhead az normális-e.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#2967) Petykemano válasza Petykemano (#2966) üzenetére


Petykemano
veterán

Hát ez roppant érdekes.
Újratelepítettem a virtualboxot.

Most ugyanaz a python 3.9.7 a guest linuxon az alábbi eredményet produkálja:

0.6407764470000075 0.6408760220000431 0.6440373849999901

Jóhogy nem ugyanaz a verzió, de most meg irreálisan gyorsabb a hoston futtatott változatnál.

Mindenesetre a php-s benchmarkok is azt az eredményt hozzák így most, amit az 1700X=>5600G átmenettől vártam.

bench.php
1700X
Total time: : 0.951 sec.

5600G rossz eredménye 1.2-1.3s volt

5600G újratelepítés után:
Total time: : 0.465 sec.

micro_bench.php
1700X
Total 2.700

5600G rossz eredménye ~5.5s volt

5600G újratelepítés után:
Total 1.348

Elnézést, hogy zavartam, akartam.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#2968) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Melyik pontján lehet egy VBs VM-et VPN-ezni? Elég hogy ha csak a VB exéje van VPN-re küldve?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2969) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! Virtualboxban futtatnék Linux antiX rendszert. Megoldható, hogy teljes képernyőn csak a Linux rendszert lássam? Hiába teszem ki teljes képernyőre alul a windows tálca látható marad, illetve a rendszert is elnyújtva látom. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2970) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A win10-es gépemről szeretném elérni a virtualbox-ban futó win95 gépemet.

De nem sikerül.
Nem a fizikai gép fizikai portját akarom átadni, hanem a fizikai és virtuális gép közt akarok egy soros portos kapcsolatot teremteni. Hogy kell?

(#2971) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Általános tippeket had kérjek jelenlegi verzióról (7.0.8.156879), hogy a networking részének milyen problémái vannak (legutóbb belefutottam).

Networking beállítások közül melyik működik most normálisan?

A tippeket köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#2972) Simba86


Simba86
senior tag

Sziasztok! Kérlek segítsetek leszólás nélkül, mert felrobbanok... Kezdő vagyok, utasításokat követve telepítettem virtualbox-ba xpenology-t. Minden tökéletesen működött, beállítottam minden hozzáférést, zerotiert is. Windows frissítés után újraindítottam a gépet, előtte szabályosan állítottam le a nast is. Újraindítás után access denied-ot kaptam. Sehogy se férek hozzá az adataimhoz. Van módszer a visszaállításra? Köszönöm, ha valaki türelmesen segíteni tud!

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#2973) coco2 válasza Simba86 (#2972) üzenetére


coco2
őstag

A magam részéről anno néztem a vmware player-t, meg a virtualbox-ot, és a box folyton lefagyott, nem nagyon akart működni, egy egyszerű ubuntu-t nem sikerült stabilan életre keltenem alatta. Most próbáltam újra, mondom hátha azóta javítottak dolgokat, de nem. Újra lepattantam róla. És ahogy elnézem az aktivitást, ilyen vagy olyan formában mindenki szembesül vele. A vbox olyasmi, mint a viccbeli "valami van, de nem az igazi".

Ami téged illet, ha windows alatt vagy, a vmware player-t tudom javasolni másik lehetőségnek. Igaz, céges dolgokra az nem free. Van még linux alatt a qemu, az free. Meg keress rá a proxmox-ra, az egyben változtatja a gépet egy VM környezetté, ha amúgy az OS nem kell neked azon a vason másra.

Az xpenology-ról így hirtelen még sosem hallottam. Fogalmam sincs, van-e rá guest támogatás.

Visszanyerni az adataidat tipikusan rendszergazda dolog. Adatmentést visszaállítani. Ugye betartottad a stabil gyakorlat kötelező szabályait, mielőtt nekiestél telepítgetni?

Türelem az van bőven. De többet segíteni sajnos nem tudok.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#2974) ekkold válasza Simba86 (#2972) üzenetére


ekkold
őstag

Sajnos nem tudom megmondani mi lehet nálad a gond, de azért ez nem egy általános probléma. Nekem Win7 alá van telepítve a virtualbox, és több XPenology verziót is feltettem rá kíváncsiságból (6.1.7, 6.2, és 7.1), ezen kívül XUbuntu, Win7, RouterOS, XP, Puppy linux, és Win2000 is van telepítve. Ezek jól működnek, nincs különösebb problémám egyikkel sem - bár tény hogy nem túl gyakran kell.

(#2975) Simba86 válasza ekkold (#2974) üzenetére


Simba86
senior tag

Annyi történt, hogy miután mindent konfiguráltam, ellenőriztem, jött a windows frissítés és leállítottam a nast szabályosan, mint egy normális gépet (tehát nem lőttem le a virtualboxot alapból). Újraindítottam a gépet, startoltam volna a NAS-t, erre a hard disk-et nem tudta felcsatolni, mert kiírta, hogy access denied. Miután "elengedtem" a lemezképet, a rendszer betöltött hiba nélkül, de akkor már ugye a hdd nélkül, szóval az összes adatom hozzáférhetetlen lett. Szerencsére lefuttattam egy data recovery -t és a fájlok többsége megmaradt, csak ugye ismeretlen névvel... nagy munka lesz mindent beazonosítani, de szerencsére "csak" a Plex másfél tera könyvtára és fotók kerültek eddig rá, szóval ezeket talán nem tart annyira sokáig lecsekkolni...

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#2976) BitRider


BitRider
aktív tag

Hi!

Dynamically allocated storage mellett pár tíz GB-ot bemásoltam a VM-be, majd töröltem onnan, de a VM fájl mérete nagy maradt. Hogyan tudnám visszacsippenteni a nem használt fölösleget? Fontos lenne, mert egyébként marha jól sikerült a rendszer, de így a hordozhatósága eléggé sérült és nem kezdeném újra csak emiatt.. :s

[ Szerkesztve ]

(#2977) brd válasza BitRider (#2976) üzenetére


brd
nagyúr

Pl. Röviden:
1. A virtuális gépben: sdelete.exe -z <meghajtóbetűjelhaaznemac:>
2. A virtuális gép leállítása után, a VBox telepítési könyvtárából kiadva:
VBoxManage modifyhd --compact "virtuálisdiskfileútvonal"

Az 1-es lépés ahhoz kell, hogy minél többet tudjon a 2. lépés csökkenteni (az valójában a 0-t tartalmazó részek tárolását tudja tömöríteni).

The only real valuable thing is intuition.

(#2978) BitRider válasza brd (#2977) üzenetére


BitRider
aktív tag

Az 1. pontot pont meg is csináltam, mielőtt írtam.
A 2-at meg simán nem értem egyelőre. :B
"VBox telepítési könyvtárából kiadva" :U

Amúgy rohadt jó, hogy megoldható és köszönöm! :R
Nagy segítség ez a családoknak. :D

[ Szerkesztve ]

(#2979) BitRider válasza BitRider (#2978) üzenetére


BitRider
aktív tag

Jó, közben felfogtam. :) Maga az exe jelenléte nyilván kell hozzá, ezért írtad, hogy onnan indítsam a parancsot.

És hogyhogy modifyhd és nem modifymedium?

Közben ezt is látom, hogy az utóbbi az újabb, de amúgy ugyanaz.

Működött, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#2980) Zenebohoc


Zenebohoc
tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni.
Inkább használom a VirtualBoxot (5.2.42), mint értenék hozzá.
LinuxMint rendszeren van egy VM WinXP
Két darab .vmdk kiterjesztésű tárhellyel dolgozok, mely most kezd betelni.
Új tárhelyet szeretnék hozzáadni.
Konfig / Tároló / Új tárhely - a szabály szerint.
Megtörténik, rendben. Mindegy, hogy vmdk, vagy vdi a kiterjesztés.
Elindítva az XP virt.gépet, nem látom az új könyvtárat, csak a két régit.
Mit rontottam el?
Köszi előre is.
u.i.: szeretnék ennél a VB verziónál maradni, mert jelenleg az OP ezzel megy stabilan.

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#2981) Doky586 válasza Zenebohoc (#2980) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

vmdk helyett én inkább vhd-t javasolnék mert az könnyen felcsatolható a gazdagépre VB nélkül is lemezkezelőben. Az xp-ben meg nyilván ugyanúgy inicializálni és formázni kell az ottani lemezkezelőben mint egy igazi lemezt. :K

[ Szerkesztve ]

(#2982) Zenebohoc válasza Doky586 (#2981) üzenetére


Zenebohoc
tag

Köszönöm szépen gyors válaszod.
Gondoltam, hogy már az elindított virtuális gépben kell folytatni, de a gondom az, hogy ott nem találom az új könyvtárat. Sajátgép / Lemezmeghajtók: csak a két korábbi meghajtót látja.

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#2983) Doky586 válasza Zenebohoc (#2982) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sajátgép = filekezelő
Neked meg a lemezkezelő kell.

(#2984) Zenebohoc válasza Doky586 (#2983) üzenetére


Zenebohoc
tag

Sikerült. :R
Nagyon szépen köszönöm!
Kellemes hétvégét!

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#2985) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Adott egy szerver (ESXi 6.5), amin fut egy Server 2019, amin fut egy vbox, amin nincs internet, hiába bridge módban fut, egyszerűen nem lát ki a netre.

Hol keressem a problémát? :)

(#2986) varmi2


varmi2
nagyúr

Virtualbox7.0-ban futtatok egy windows10-et. A gépen is windows 10 van. Minden hibátlanul fut, kivéve, hogy nem tudom telepíteni az integrációs szolgáltatásokat. Rákattintok, de nem történik semmi, mi lehet a gond?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2987) Mbazsika


Mbazsika
tag

Sziasztok!

Van egy VM-em, amit valaha ezen futott: VirtualBox VM 6.1.22
Most egy 7.0.6 alatt szeretném beindítani, természetesen annak idején nem csináltam róla exportot.
Hogy kellene neki állni?

Előre is köszi a segítséget.

(#2988) Mbazsika válasza Mbazsika (#2987) üzenetére


Mbazsika
tag

Bocs, nem gondoltam, hogy ennyire egyszerű.
Új VM, a meglévő vhd-t hozzárendeltem.
Öröm, bódógság.

(#2989) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A 7.0.10 r158379 verzióban egyáltalán nem indul el a virtuális gép, ha hozzáadok egy NVMe controllert (akkor sem, ha üres). Ezzel a verzióval hoztam létre magát a virtuális gépet frissen, és fel van telepítve az extension pack is.
E_FAIL (0X80004005)
Ez valami bug, vagy kéne még más extension pack is? :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2990) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Most ismerkedek a VB 7.0 val.
Csináltam pár windowsos gépet,
de egyszerre csak egyet tudok futtatni.
Ha elindítom a másodikat leáll az első.
Ez miért van ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#2991) spileraaa


spileraaa
senior tag

ki akartam próbálni a virtulaboxot .
nagyon kezdő vagyok
win 7 pro-t raktam fel
viszont nagyon akadozik ez normális?
úgy értem az egér nem megy simán
pedig mindenből adtam felet a memória processzor
vagy itt is fel kell rakni a drivereket is mint a rendes telepítéskor?

vagy linuxal simábban menne?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#2992) DonThomasino válasza spileraaa (#2991) üzenetére


DonThomasino
veterán

RDP kapcsolattal probald meg elerni ugy gyorsabb lesz.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#2993) brd válasza spileraaa (#2991) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, fel kell (bár részben/némileg más okból, de hagyjuk most a technikai részleteket), az ún Guest Additions-t telepítsd (az elindított gép menüjében lesz ilyen, ez berakja a 'CD'-t a virtuális gép meghajtójában, onnan elvileg elindul automatikusan a telepítő).

The only real valuable thing is intuition.

(#2994) spileraaa válasza brd (#2993) üzenetére


spileraaa
senior tag

ezt linux mint eseteben is kell?

itt jót választottam ki mert olyan hogy linux mint nem találtam

itt kell bejelölni?
ezt utólag is lehet? vagy ha nem akkor a windows 7 esetében kezdjem újra az elejétől?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#2995) brd válasza spileraaa (#2994) üzenetére


brd
nagyúr

Alapvetően igen, ugyanúgy a CD-ről, de a népszerűbb distrókban benne szokott lenni, vagy a repo-jukból letölthető (legalább egy régebbi verziója).

The only real valuable thing is intuition.

(#2996) spileraaa válasza brd (#2995) üzenetére


spileraaa
senior tag

Nagyon kezdő vagyok így nem igazán értem amit írtál így újra fel teszem számozva és kérlek válaszolj külön mindegyikre köszi!

1 Guest Additions- ez Linux linux mint eseteben is kell?

2.
itt jót választottam ki mert olyan hogy linux mint nem találtam

3. itt kell bejelölni Guest Additions-t?

4. ezt utólag is lehet? vagy ha nem akkor a windows 7 esetében kezdjem újra az elejétől?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#2997) brd válasza spileraaa (#2996) üzenetére


brd
nagyúr

1. Kell.
2. A Mint-et nem ismerem annyira, de olyat kellene kiválasztani, ami közel áll hozzá (pl. amiből forkolták; ha jól tudom, az Ubuntu-hoz áll közel). Így kell ilyesmire rákeresni: nini.
3. No' ezt spec. nem tudom, sosem használtam még így, de gondolom igen. Windows-nál, ha jól sejtem, ez többnyire fel is telepíti (a telepített programok között meg fogod találni, ha igen) és az elterjedtebb Linux distroknál is (=amelyekkel foglalkozott a VirtualBox gyártója, hogy gördülékeny legyen a használata).
4. Lehet. Ez a Guest Additions egy programcsomag, amit egy ISO (CD képfile, bármilyen virtuális CD meghajtóba behelyezve meg tudod nézni a tartalmát) file-ba becsomagoltak. Kezeld úgy, mint egy drivercsomagot, amit egy gép egyedi hardware eszközeihez fel kell telepíteni, hogy ki tudja használni az adott OS (de kicsit több annál, pl. a host<->guest clipboard-ot is ez a csomag kezeli). Bármikor egy futó gép menüjéből elhelyezheted a virtuális gép optikai meghajtójába és így a virtuális CD-ről telepíthető. Windows-nál ez egyszerű, mert a grafikus felületről indítható, Linux esetén nem mindig (főleg, ha nincs is grafikus felület rajta, hehe :) ); pl. a Mint-re telepítést valahol itt meg fogod találni.

The only real valuable thing is intuition.

(#2998) spileraaa válasza brd (#2997) üzenetére


spileraaa
senior tag

amit mondtál nem engedi kiválasztani vagy nem jó helyen nézem?

a másik hogy tudom elérni ne ilyen kicsibe mutassa a Windowst?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#2999) brd válasza spileraaa (#2998) üzenetére


brd
nagyúr

Ott van a menüben, alulról a 2. menüpont...
Úgy tudod elérni, hogy feltelepíted a Guest Additions-t (magyarul ez az Integrációs szolgáltatások), mert az VGA driver-t is telepít.

The only real valuable thing is intuition.

(#3000) spileraaa válasza brd (#2999) üzenetére


spileraaa
senior tag

rá mentem és nem történik semmi sem

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.