Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#2051) MaCS_70 válasza kraftxld (#2050) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm -- de sajnos nem az a gondom, hogy egyáltalán nem bootolható a virtuális gép, hanem az, hogy egyik hostról a másikra hordozva nem az. Az eredeti gépen vígan elindul, míg ha a másik gépen akarok úgy virtuális gépet generálni a virtuális HDD köré, akkor adja a boothibát.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2052) kraftxld válasza MaCS_70 (#2051) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, valami megváltozott a másik gépet, storage controller verziója, UEFI beállítás, akármi. Próbáld ki, hogy az ISO-val bootolva gatyába tudja-e rázni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2053) brd válasza MaCS_70 (#2051) üzenetére


brd
nagyúr

Az EFI ugyanolyan beállításban van a forrás és a célgépnél is?

The only real valuable thing is intuition.

(#2054) MaCS_70 válasza brd (#2053) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mi az az EFI?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2055) brd válasza MaCS_70 (#2054) üzenetére


brd
nagyúr

Itt a képen a pipa:

The only real valuable thing is intuition.

(#2056) MaCS_70 válasza brd (#2055) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez nálam kicsit más (absolute pointing device pontom nincs), de a többi nincs beikszelve.

Ja, és még valami: olyan vdi köré sem tudok bootolható gépet építeni, ami magán ezen a hosztgépen futott előtte.

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2057) brd válasza MaCS_70 (#2056) üzenetére


brd
nagyúr

Csak az EFI beállítás helyét mutattam meg, hogy hol keresd, ez a kép egy régebbi verzióról készült, nem baj, ha másképpen néz ki az aktuális verzióban, az EFI helye és a te gépeiden az állapota (forrás-cél esetén egyezzen meg) a lényeg.

The only real valuable thing is intuition.

(#2058) MaCS_70 válasza brd (#2057) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megegyezik minden.

Még próbálkozom -- holnap....

Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2059) Syl válasza MaCS_70 (#2051) üzenetére


Syl
nagyúr

>virtuális gépet generálni a virtuális HDD köré

Ha az itt mutatott módon, a teljes mappát viszed és nem új gépet generálsz, hanem ezt a meglévő nyitod, akkor sem indul.
De mintha írtál volna olyat, hogy a log fájlokat nálad valahol máshol tárolja a rendszer. Lehet előbb azt a részét kellene rendbe rakni?
Virtuális gépet nemhogy két gép között, két rendszer (win host -> linux host) között is probléma nélkül másoltam.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2060) MaCS_70 válasza Syl (#2059) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam jelenleg az a helyzet, hogy OVA-ból importált, illetve helyben létrehozott VM-et el tudok indítani, tetszőleges vdi-re épített gép esetén viszont boot error. Akkor is, ha azt a gépen itt helyben hoztam létre.
Pedig minden beállításnak stimmelnie kell, nagyon nem értem.

A jelek szerint nem jön össze ez az idei szabadság. Egyszer már a internet hiánya miatt kellett hazautaznom, most meg ezért.... :(

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2061) Syl válasza MaCS_70 (#2060) üzenetére


Syl
nagyúr

Érdekes, hogy a Virtualbox a saját vdi formátumáról nem tud bebootolni. :(( Nálam meg ment a fizikai windowsról készített vhd fájlbóli bootolás is. Linux alól.
Brd kolléga linkelt egy képet. Ott van egy olyan, hogy chipset. Az nálad min áll? Mert nálam az mindegyik virtuális gépnél PIIX3.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2062) MaCS_70 válasza Syl (#2061) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam is PIIX3, mindenhol.

Fórumokon keresgélve annyit találtam, hogy be kéne tennem egy bootolható ISO-t a virtuális CD-meghajtóba.

Ezt némi ügyeskedéssel meg tudom oldani -- lehet értelme?

Egyébként mi a különbség a vmdk és a vdi között? Csak mert az ova-ból visszahozott gépben vmdk a virtuális meghajtó.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2063) Syl válasza MaCS_70 (#2062) üzenetére


Syl
nagyúr

Bootolható ISO-t? Érdekes ötlet, merthogy a vhd állományban is bootolható a partíció.
A vmdk nálam csak egy mutató a partíció fizikai eléréséhez. Bővebben: [link]
De mintha a vmware is vmdk fájlokat gyártana.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2064) kraftxld válasza MaCS_70 (#2062) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Megpróbáltad a Macirum ISO-val ahogy írtam?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2065) MaCS_70 válasza kraftxld (#2064) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos nem igazán értem, hogy mit jelent az, hogy a Macrium ISo-jável bebootolom a virtuális gépet.
De szerintem nem ebben az irányban van a megoldás. Maguk a vdi-fájlok jók, azon a gépen, ahol születtek, kifogástalanul működnek, a másik gépen, ahová átmásoltam őket, viszont egyik sem. Tehát nem sérült, bootolhatatlan fájlokról van szó.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2066) Syl válasza MaCS_70 (#2065) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor csakis valami a célgépen nem stimmel a VBox-szal.
Csak a vdi fájlt viszed, vagy a teljes virtuális gép mappát?
Ugyanolyan virtuális hardvert állítasz be? A virtuális merevlemez vezérlője ugyanaz? [kép]
Olyat még nem láttam, hogy egy hibátlan virtuális gép ne indulna el másik fizikai gépen.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2067) MaCS_70 válasza Syl (#2066) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm a problémámra fordított időt, de én most feladom.

Én is úgy érzem, hogy a célgép beállításaival van a gond, de plusz érdekesség az, hogy ha a saját maga által gyártott, 1 perce kipróbált vdi-t másolom és teszem egy új virtuális gép alapjává, akkor ez a vdi az új gépen már boot errort ad.
Ketten kidülledő szemekkel végiglapoztuk a beállításokat, nem találtunk különbséget.
valami halál triviális hülyeség lesz a gond, és teljesen betriebsblind vagyok...

Lehet, hogy újrahúzom a Virtualboxot.

Egyébként mi ez az 5.1? Jelenleg .26-os használok, a frissítő szerint ez a legfrissebb, de a honlapon már az 5.1-et reklámozzák.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2068) Syl válasza MaCS_70 (#2067) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha a problémás gépen újrarakod a vbox-ot, előtte pucold ki a registry-ből is, meg a user profil .virtualbox mappát.

A vbox gyakran fut két szálon, jelenleg 5.0.x és 5.1.x. Én is "kézzel" frissítettem, mert automatán csak alverzión belül frissül.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2069) saelin


saelin
veterán

Üdv, emberek!

Már széttúrtam a netet és próbáltam mindent, ami a tudásomból kitelik, de sehogy nem sikerült összehozni hogy linux alól futtatott vboxban a win7 home lássa a gépre csatlakoztatott usb eszközöket. Már telepítve van az extension pack, guest addtions, de meg sem nyikkan a win7, ha bedugok egy usb kulcsot vagy telefont. Természetesen a linux alatt rendesen csatlakoznak az usb-s eszközök.

Jó lenne rá valami megoldás, mert egy ismerősömnek kellene a telefonjába lelket lehelni, amihez kell a virtuális winyóz. :(

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#2070) brd válasza saelin (#2069) üzenetére


brd
nagyúr

Triviális kérdés, de a virtuális gép ablakában kiválasztod az adott eszközt? Mert csak úgy magától nem fogja csatlakoztatni a virtuális géphez.

The only real valuable thing is intuition.

(#2071) Syl válasza saelin (#2069) üzenetére


Syl
nagyúr

Egyrészt Linux alatt hozzá kell adnod "magad" a vboxusers csoporthoz:
sudo usermod -a -G vboxusers username
Majd restart vagy log off-log in.

Másodszor az ilyen eszközöket érdemes felvenni a virtuális gép beállításainál (konfigurálás, usb). Amikor nem fut a virtuális gép.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2072) saelin válasza Syl (#2071) üzenetére


saelin
veterán

Hallod, egy Isten vagy! :R :D

Egy sudo adduser username vboxusers megoldotta. Tudtam erről a parancsról, de azt hittem, hogy ezt csak akkor kell beütni, ha a guest linux... :U Évek óta használok linuxot hébe-hóba, de csak most jutottam el oda, hogy csak virtuális win kell. Eddig sosem akartam usb-t láttatni vm-en.

Köszi, mégegyszer!

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#2073) Syl válasza saelin (#2072) üzenetére


Syl
nagyúr

Szívesen! :R

Csekk máj áder Vbox on Linux írásom: [link]

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2074) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Sziasztok!
Érdekes problémára akadtam.
Frissítettem a win7-et win10-re virtulboxban (legálisan). Olyan gondom van, hogyha leütök bármilyen billentyűt, akkor várnom kell cc 1 másodpercet, hogy az egérkattintásomnak legyen eredménye. Közben minden úgy működik ahogy kell, mozog is az egér, csak a kattintás várat magára. Ez mindenhol így van rendszeren belül, akár az asztalon, akár programon belül csinálom.

Arch + virtualbox + win10 x64 (32 alatt is ugyanez)

friss....
Közben leteszteltem, hogy a guest addition telepítése után áll fenn a probléma... de az meg kell :(

(#2075) Syl válasza _Dumber_ (#2074) üzenetére


Syl
nagyúr

5.1.6?
A múlt héten próbáltam virtuálisan az új elementary os loki-t és az is kb meghalt a guest additions telepítése után. Minden ilyen 2-3 másodperces laggal ment.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2076) _Dumber_ válasza Syl (#2075) üzenetére


_Dumber_
őstag

Az.
Érdekes, mert w7 guesttel jól megy.
Akkor visszaállok valami régebbire.

(#2077) Syl válasza _Dumber_ (#2076) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, a Win7 hibátlan. Szerencsére, mert abban szoktam dolgozni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2078) _Dumber_ válasza _Dumber_ (#2076) üzenetére


_Dumber_
őstag

5.1.2-ig tudtam lemenni.. alatta el sem indul (vélhetően a friss kernel miatt)
Ott is meg van a hiba.

Érdekes mert a GE install után már a képernyőt kihúzza (automatikus átméretezés), de a hiba még nem jelentkezik.. csak az újraindítás követően.
Nem lehet kiválasztani, hogy miket telepítsen?

(#2079) _Dumber_ válasza _Dumber_ (#2078) üzenetére


_Dumber_
őstag

5.0.24 és egy másik PC + Xubuntu alatt működik minden.
Már csak az a kérdés, hogy a 5.1.x , az ARCH vagy a gépem a ludas. Valahogy vissza kéne menni 5.0.x-re ......

[ Szerkesztve ]

(#2080) Syl válasza _Dumber_ (#2079) üzenetére


Syl
nagyúr

[link]
De előtte a guestről szedd le az additionst.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2081) _Dumber_ válasza Syl (#2080) üzenetére


_Dumber_
őstag

Archon már dowgradeltem,

de valami COM hibával el sem indul.

Hozzádowngradeltem (de szép szó :) ) a kernelt is.. de így sem OK.. el sem indul. Nyilván valamit még vissza kellene állítani, de nem tudom mit. 5.1 felett indul csak el, ott viszont már jön a hiba.

természetesen rebboot is megvolt.

[ Szerkesztve ]

(#2082) Syl válasza _Dumber_ (#2081) üzenetére


Syl
nagyúr

Én ha valami ilyen "nem indul" hibába futok bele, akkor "újraépítem" az adott virtuális gépet. A meglévő vdi fájlt felhasználva, természetesen. Eddig még mindig bevált.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2083) _Dumber_ válasza Syl (#2082) üzenetére


_Dumber_
őstag

Nem a virtuális gép, hanem már a virtualbox felület sem indul.

Leadtam egy bugreportot.. hátha.

(#2084) Syl válasza _Dumber_ (#2083) üzenetére


Syl
nagyúr

Jaaa. Akkor nem szóltam :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2085) Rimuru válasza _Dumber_ (#2083) üzenetére


Rimuru
veterán

Felraktam gyorsan egy winx-et en is, guest additions telepitese utan nekem megjelenitesi gondjaim vannak (az a vicces hogy vbox videofelvetelen ez nem latszik, rendes screen record), viszont a te problemad nem all fent. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#2086) _Dumber_ válasza Rimuru (#2085) üzenetére


_Dumber_
őstag

köszönöm a tesztet.
félek, hogy valamelyik driver veszik össze nálam.
Hál isten nem sürgős, mert ahová kell ott még erősen csak egy teszt üzem folyik (mint ma megtudtam). Így megvárom mit lép a virtualbox a bugreport-ra (remélem helyesen fogalmaztam meg), aztén az is lehet, hgy próbaképpen beizzítom az AMD videokártyát. (nem szívesen keverem fel a linuxot e miatt...)

(#2087) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Virtualboxban nem mindig az a teljesítmény megy a virtuális gépeimen amit szeretnék.
Egyszer jó, egyszer nem, pedig proci nem is dolgozik maxon és mamória is van.
Ez a Pae/NX beállítás a processzornál mit jelent?

(#2088) DrojDtroll válasza margithid (#2087) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Ez a Pae/NX beállítás a processzornál mit jelent?

In addition, the "Enable PAE/NX" setting determines whether the PAE and NX capabilities of the host CPU will be exposed to the virtual machine. PAE stands for "Physical Address Extension". Normally, if enabled and supported by the operating system, then even a 32-bit x86 CPU can access more than 4 GB of RAM. This is made possible by adding another 4 bits to memory addresses, so that with 36 bits, up to 64 GB can be addressed. Some operating systems (such as Ubuntu Server) require PAE support from the CPU and cannot be run in a virtual machine without it.

(#2089) margithid válasza DrojDtroll (#2088) üzenetére


margithid
veterán

Akkor ez nem az...
Nincs ötlete valakinek, hogy mi lehet a gond?

(#2090) kokov


kokov
tag

Sziasztok!
Tudtok segíteni egy picit? Eléggé nem vagyok képben. Hardvercsere előtt állok. Prociból 2500K akadt elsőre, ami „VT-d”-t nem tud, csak „VT-x”-et. Ez a „VT-d” lenne a perifériakezelés hardveres gyorsítása ha jól tévedek, de hogy ez mekkora érvágás a gyakorlatban ha nincs? Mennyire kell vagy nem kell ez a VT-d támogatás? Egyáltalán Z77chipset+2500Kproci jó erre a virtuális gép témára ha megpakolom rammal?

(#2091) Syl válasza kokov (#2090) üzenetére


Syl
nagyúr

Úgy tudom, a VT-d arra kell, hogy a virtuális gép közvetlenül hozzáférhessen a hardverhez, például a VGA kártyához. Vagyis virtuális gépben is lehet 3D-t játszani.
Az én CPU-m sem tudja ezt. Ezért a virtualizált környezetben a Photoshopban nincs 3D gyorsítás.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2092) kokov válasza Syl (#2091) üzenetére


kokov
tag

köszönöm szépen :R

(#2093) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Szabályos leállítás (virtual, és gazdagép is) utáni indításnál nem lászik az egérkurzor a virtualgép ablakában.
A kurzor ott van, kattintásokra reagál, csak így elég nehéz, maga kurzor nem látszik.
W10 gazdagép, legfrissebb Oracle VM Virtualbox.
Ötlet?

(#2094) Syl válasza tordaitibi (#2093) üzenetére


Syl
nagyúr

A szokásos köröket lefutottad? Például a guest additions újratelepítése, futó virtuális gépből az egér "eltávolítása" (a vbox ablak jobb alsó szélén).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2095) lalakov


lalakov
senior tag

Sziasztok!

Lehet hülyeséget kérdezek, de nulla vagyok a témában.
Gépen W7 van (idővel W10 lesz) SSD-n, virtuálboxban XP lesz telepítve. Bezavar ez valamit az SSD működésébe?

Köszönöm,
lalakov

(#2096) MaCS_70 válasza lalakov (#2095) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem zavar be, a Virtualbox egy sima program, ami az operációs rendszeren fut.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2097) brd válasza lalakov (#2095) üzenetére


brd
nagyúr

Csak, hogy teljesebb választ kapj: egyrészt, ha nem külön úgy állítod be, akkor a VirtualBox egy sima file-ba végzi az írást, tehát esetedben a W7 végzi majd valójában a lemezműveletet, másrészt, ha úgy is állítod be (lehetőség van a guest részéről fizikai lemez kezelésére, mondjuk azt nem tudom, hogy pl. egy virtuális W7-ből ilyenkor átjutnak-e a TRIM vezérlőutasítások a fizikai meghajtóig), akkor sem tud zavart okozni, soha nem is okozott az XP SSD-n, legfeljebb lassabb lett tőle az SSD idővel, de egy normálisabb SSD önmagától is végez ilyesmi karbantartást a felületén. Amire esetleg lehetne figyelni, mert a VirtualBox tudtommal nem figyel (szívesen venném, ha valaki tudatná velem, ha igen): az XP partícióját alignálni lehetne, bár ez sokat valószínűleg nem fog számítani egy virtuális gépnél.

The only real valuable thing is intuition.

(#2098) lalakov


lalakov
senior tag

MaCS_70, brd: Köszönöm, megnyugtattatok. :R

(#2099) lalakov


lalakov
senior tag

Nézem és olvasom a telepítés menetét. Újabb kérdések merültek fel bennem.
- Nem akarom, hogy a virtuális XP nethez jusson, így amikor feljön a Network Interface, egyszerűen csak nemet nyomok és más gondom nem lesz vele?
- A fizikai merevlemez mérete fix vagy dinamikus legyen? XP-nek mennyi hely kell?(ami program felmegy hozzá, azt hozzászámolom majd) A végleges verzió majd egy W10-es 128GB-os SSD-s laptopra fog kerülni egyszer, amin szűkösebbek lesznek a keretek.(jelenleg a teszt verzióban van bőven helyem egy külső HDD-n)
- Mennyi memóriát illik beállítani neki, ha 4GB van összesen?

(#2100) Syl válasza lalakov (#2099) üzenetére


Syl
nagyúr

1. A virtuális gép beállításánál "kihúzod a lan-kábelt" [kép]
2. Nem érdemes FIX-et használni. Sebesség előnye elenyésző, cserébe állandóra lefoglalja a területet. A dinamikus pedig a "bele kerülő" program/adat alapján nő. Az hogy mekkora legyen a virtuális gép merevlemeze, neked kell tudnod. Miket telepítesz az XP-re, milyen adatok kerülnek rá...
3. Memóriával ugyanaz a helyzet. Mire akarod használni, annak mekkora a memóriaigénye, stb.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.