Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#2501) Syl


Syl
nagyúr

Srácok!
Az azért megvan, hogy nem VMware, hanem VirtualBox topikban vagytok? :B

[link]

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2502) NdrewSunix válasza Syl (#2501) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Engem nem zavar, ha valaki ad egy leírást (inkább magyarul) egy virtuális gép létrehozásához. Amire tudok egy XP-t telepíteni. :)

(#2503) Syl válasza NdrewSunix (#2502) üzenetére


Syl
nagyúr

Virtualbox gyorstalpaló

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2504) NdrewSunix válasza Syl (#2503) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

:R

(#2505) Anonymusxx


Anonymusxx
aktív tag

egy pár perc alatt meg lehet csinálni, nem is nagyon kell leírás annyira kézenfekvő minden.

Beszerzed a két dolgot, Vmware -en betallózod az xp iso fájlt, és feltelepíted .

https://www.wikihow.com/Install-Windows-XP-Professional-on-a-Vmware-Workstation

De a youtube is tele van videókkal.

(#2506) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Nahát lehet túl könnyű a Virtualbox használata, mert nekem nem sikerült életre kelteni a Win XP-t.
Ez lett az eredmény:

(#2507) NdrewSunix válasza NdrewSunix (#2506) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Megoldottam, kösz a segítséget! :D

(#2508) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Egész jól mennek a dolgok a Virtuaboxos tevékenységeimben.
Viszont most szerettem volna egy Dos alapú Norton Commanderes gépet létrehozni retro jelleggel.
Sikerült Dos -t, NC -t telepítenem, egeret is varázsolni, de sajnos a cdrom drivert nem tudtam telepíteni. Ez kellett volna a win 95 rendszer installáláshoz is.
Tudtok ebben segíteni?

Ndrew

(#2509) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ez az új Virtualbox másnál is egy instabil f0s? Gyakorlatilag Win7 embedded, Win8.1 totál lefagy és többet nem is indul el az adott virtuális gép. Mindegy, hogy AVG, Avira, Nod32-őt telepítenék fel, a vírusírtó telepítésénél 98% körül befagy az egész, és megdöglik. De a Win 8.1-et például már sima lemezkarbantartó kinyírta... Régen ilyen nem volt, tudtam rajta tesztelni vírusirtót. Még egy Lubuntu 19-em van, azt még nem nyírta ki, meg a régebbi verziókkal készült Win2012, Ubuntu18 szerverem se...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2510) NdrewSunix válasza NdrewSunix (#2508) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Erre senki nem tudja a megoldást esetleg?

(#2511) MaCS_70 válasza Victoryus (#2509) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jó lenne többet tudni a problémádról, mert nem tűnik általánosnak, viszont nem sokat írsz a körülményekről, csak azt, hogy általában f0s meg lefagy.

Nálam jelenleg 10 fizikai gépen tucatnyi rendszerű virtuális gép nem produkált ilyen problémát, de a fórum sincs éppen tele ilyesmivel.

Úgyhogy, ha érdemi problémára vársz érdemi segítséget, akkor javasolom, hogy definiáld azt, amint azt szoktuk csinálni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2512) NdrewSunix válasza NdrewSunix (#2510) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Áthidaltam a problémát, nagyon köszi mindenkinek a segítséget!
:DD :C
Nagyon jó ez a topik. :))

(#2513) PistiSan válasza NdrewSunix (#2512) üzenetére


PistiSan
addikt

Esetleg ha valaki ugyan így járna mint te, segítség lehet a számára a későbbikben, ha leírnád mivel sikerült megoldani a problémádat.
A fórumozás pont erre való szerintem.

(#2514) NdrewSunix válasza PistiSan (#2513) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Én az elején úgy gondoltam lényegesen nagyobb segítséget fogok kapni a topikban, de azt tapasztalom, hogy nem nagyon érkezik válasz a kérdéseimre, pedig szerintem nem olyan elvetemült dolgokat kérdezek.
De majd ha legközelebb felteszek egy kérdést, pár hét múlva amikor megoldottam magam a választ leírom ide is. :D

(#2515) Doky586 válasza NdrewSunix (#2514) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mert benned van a hiba, legalábbis abban ahogy használni akarod.
Nálam sem DOS sem mscdex és hasonló nem kell a CD-hez mégis tökéletesen elérem a CD-t..
Igaz a w98-ből nem szoktam kilépni DOS módba, mert csak ott hiányozna ez utóbbi.

(#2516) NdrewSunix válasza Doky586 (#2515) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Akkor próbálj meg telepíteni egy dos 6.22 -t az üres gépre és próbáld meg elérni a cd romot!
Win98 alapból telepíthető már lemezről, így nem is problémás ez.
Néha úgy érzem, hogy 35 évesen csak én vagyok itt olyan öreg, hogy tudom mi az a dos, norton commander, turbo pascal stb. Ugyanis én ezekkel találkoztam élőben is. Akkor is szívás volt cd romot összehozni.

(#2517) Doky586 válasza NdrewSunix (#2516) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sima DOS-t nem probáltam még VirtualBOX-on, hisz arra ott a DosBOX..

(#2518) Syl


Syl
nagyúr

Valaki bedobta a durcit, mert nem tudtunk neki segíteni? :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2519) NdrewSunix válasza Doky586 (#2517) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Ez igaz, viszont ott nem minden játék indul el valami oknál fogva. Ami viszont itt meg megy.
Meg nem tudom, hogy dosboxba tudok-e telepíteni Norton Commandert, ami meg is marad egy újboli indítás után.

(#2520) NdrewSunix válasza Syl (#2518) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Mertem remélni, hogy legalább egy programozó van a topikban, de úgy érzem tévedtem. A klasszikus programozóra gondolok aki még tudja mi az a DOS és azon kezdte pl, nem a webprogramozóra aki előre elkészített grafikus szoftverek segítségével dolgozik és nem tud kb egy dos parancsot sem magától. :DD

(#2521) MaCS_70 válasza NdrewSunix (#2520) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hidd el, ha valaki tud segíteni, az fog is. Ha nem kaptál a kérdéseidre választ, annak nem a rosszindulat vagy a közömbösség volt az oka.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2522) NdrewSunix válasza MaCS_70 (#2521) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Persze, nem is feltételeztem, hogy nem akar senki segíteni, csak csodálkozom, hogy senki nem találkozott még ezzel a megoldandó feladattal. :)
Nem haragszom én senkire, mert nem akar egy DOS-os oprendszert magának, mint én. D

(#2523) MaCS_70 válasza NdrewSunix (#2522) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én is akarok DOS-t, már vagy 10 éve, csak valahogy mindig más lesz az éppen fontosabb... :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2524) PistiSan válasza NdrewSunix (#2522) üzenetére


PistiSan
addikt

Én is olvastam problémádat, de mivel nem tudtam érdemben hozzá szólni, így nem írtam le, hogy bocsi, én ezt nem tudom.
Illetve annyi szabadidőm nincs ezzel foglalkozni, hogy csak a hecc kedvéért kipróbáljam nálam működik e ami nálad nem jó.

(#2525) NdrewSunix válasza PistiSan (#2524) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Ez a bajom nekem is, hogy eléggé elfoglalt vagyok, így is több órát küzdöttem, hogy megoldjam, de kb. 0 eredménnyel.
Aztán végül találtam egy komplett win95 -öt amit betettem helyette, mert az alól mennek a játékok és cdrom is van.

(#2526) Gyick


Gyick
őstag

üdv!

Az mitől lehet hogy Arcolinux telepítésénél 22% körül mindig kifagy?Probáltam több iso-val is mindegyiknél ezt csinálta ,a fájlrendszer betültése müveletnél...VB 6.0.8.Esetleg vmi beállitási hiba?

(#2527) Geller72 válasza NdrewSunix (#2508) üzenetére


Geller72
veterán

Hali. Elviekben alapból ez a setupod van:

config.sys:

DEVICE=C:\Windows\HIMEM.SYS
DOS=HIGH,UMB
DEVICE=C:\Windows\EMM386.EXE NOEMS
FILES=30
STACKS=0,0
BUFFERS=20
DEVICEHIGH=C:\Windows\COMMAND\ANSI.SYS
DEVICEHIGH=C:\MTMCDAI.SYS /D:123 (ez ugye bármi lehet, attól függően, hogy milyen a meghajtód, csak az a lényeg, hogy az autoexec.bat-ban is ez legyen megadva.

autoexec.bat:

@echo off
SET SOUND = C: PROGRA ~ 1 Kreatív CTSND (ez ugye ha a hangarid is ez)
SET BLASTER = A220 I5 D1 H5 P330 E620 T6 (Ez megint a hanghoz)
SET PATH = C: Windows: C:
LH C: Windows COMMAND MSCDEX.EXE / D : 123
A legutolsó sor a lényeg. A CD-ROM-hoz használt "vonal" . Ha Windows 95+ van, az MSCDEX mindig a C:\Windows\COMMAND-ban lesz. Windows 3.x vagy DOS esetén ez a fájl a C: DOS vagy a C: Windows könyvtárban van. A / D: 123 a felső memóriába töltő illesztőprogram neve; ez bármi lehet, általában / D: MSCD0001. Ez nem az illesztőprogram, hanem az illesztőprogram neve. Ha megváltoztatod ezt a sort, azt a CD-ROM-on található config.sys fájlban is meg kell változtatni. Ha a kettő nem azonos, a CD-ROM meghajtó nem töltődik be.

Pl. nekem az egyik gépen ilyen a setup:

[CONFIG.SYS]

DEVICE = C: DOS HIMEM.SYS
DEVICEHIGH = C: DOS oakcdrom.sys / D: mscd001 (itt ugye neked kell erre az elérési útra beraknod azt a sys fájlt. Ezzel rendelkezned kell.)
LASTDRIVE = F

[Autoexec.bat]

LH C: DOS MSCDEX.EXE / D: mscd001 / l: D

[ Szerkesztve ]

(#2528) Geller72


Geller72
veterán

Nekem is lenne egy kérdésem. W10 64/pro alá feltettem a boxot, biosban vt on, win hyperV off és mégis csak 32 bit-et akar engedni. Any idea? :U
:R

(#2529) Geller72 válasza Geller72 (#2528) üzenetére


Geller72
veterán

Megoldottam, köszi. :R

(#2530) xxxx.x


xxxx.x
tag

Mi lehet a gond?
Indításkor ezt dobja és nem indul: :W

A virtuális gép munkamenetének
megnyitása sikertelen: valami.

(VERR_NEM_MISSING_KERNEL_API).
VT-x is not available (VERR_VMX_NO_VMX).
Eredmény kód: E_FAIL (0x80004005)
Komponens: ConsoleWrap
Interfész: IConsole {872da645-4a9b-1727-bee2-5585105b9eed}

Host: Win10 PRO
Guest: Win XP

Korábban működött a gép, csupán a májusi frissítést kapta meg.
Márciusban használtam utoljára, akkor még tökéletesen működött.

Ugyan ez a képfájl tökéletesen működik Win10 Home alatt - a májusi frissítést ez is megkapta, de semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#2531) xxxx.x válasza xxxx.x (#2530) üzenetére


xxxx.x
tag

Megoldódott!!

Mégis volt egyéb változtatás :W

A SandBox-ot is kipróbáltam, tehát engedélyeztem.
Most letiltottam és tökéletesen indul a rebdszer.
(Egy kis pipa miatt szívtam kb egy napot.)

Köszi mindenkinek :)

(#2532) PistiSan válasza xxxx.x (#2531) üzenetére


PistiSan
addikt

Köszönjük, hogy megosztottad a megoldást is, hát ha valakinek hasznos lesz még ez.

(#2533) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy tudok olyan virtuális processzort beállítani ami a PAE-t támogatja, de az NX-et nem?

NX - Supports no-execute page protection
PAE * Supports > 32-bit physical addresses

(#2534) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy hiába telepítettem fel az integrciós szolgálataásokat, a két monitor lehetőségét akkor sem tudom beállítani. A konfigurációban megvan és felraktam kettőre, de ha elinditom a gépet és "nézet virtuális képernyő 2 - engedélyez"-re nyomok nem történik semmi.

setup

az eredeti gép amiről futtatom a vboxot

Előre is köszi a segitséget.

(#2535) Syl válasza misirulez (#2534) üzenetére


Syl
nagyúr

A vendég OS-ben engedélyezted a második monitort (win+p)?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2536) misirulez válasza Syl (#2535) üzenetére


misirulez
senior tag

Igen eleve két monitorom van.

(#2537) brd válasza Doky586 (#2533) üzenetére


brd
nagyúr

Szerintem sehogy. Kapcsold ki az OS-ben az NX-et.

The only real valuable thing is intuition.

(#2538) Syl válasza misirulez (#2536) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem a fizikai gépről kérdeztem. A virtuális OS-ben kell engedélyezni.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2539) bango


bango
tag

Sziasztok, van vmi megoldás hogy alvó állapot után magától beálljon a pontos idő?
Van NTP de míg kézzel nem indítom újra a service-t marad az alvó állapotba helyezéskori dátum és idő

Debian VM
ha jól látom scheduled tasknak csak egy perc a max. felbontása

(de uez a gondom win7 VM-en is, itt guestadditonnal sem sikerült)

(#2540) brd válasza bango (#2539) üzenetére


brd
nagyúr

Magától meg kellene történjen. Innentől valszeg' OS specifikus a probléma (vagy fos rajta az aktuális Additions). Esetleg állíts be taskot a sleep-ből visszatérésre és az indítsa újra az Additions service-t.

The only real valuable thing is intuition.

(#2541) misirulez válasza Syl (#2538) üzenetére


misirulez
senior tag

Sajnos sehogy sem jó. :(

ha az "engedélyez"-re kattintok akkor eg kicsit pörög az egér mellett egy kék kör h gondolkozik de utána nem történik semmi, észlelés-nél sem tér magához.

[ Szerkesztve ]

(#2542) misirulez


misirulez
senior tag

A vbox svga-t átállítottam alap vbox vga-ra és működik.
Valaki esetleg ránézne a beállításaimra #2534, hogy egyébként minden oké ahhoz, hogy a legjobb teljesítményen fusson?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#2543) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok,

barátnőm alma függő, iPad, iPhone. Most raktam össze egy új konfigot, sok RAM, Ryzen 5, stb.
Meglepném valami asztali mókával, amit elnyomkodhat a kis almás agyával :D

VirtualBox-ban elfut a MacOS, látott már erre vki példát ? Maximumra kitéve szerintem azzal elnetezne, mikor én nem vagyok épp otthon (W10 vagy Linux host-on, de ez mindegy is).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2544) Syl válasza Dißnäëß (#2543) üzenetére


Syl
nagyúr

Sok éve VMwareban használtam Mac-et, és csak úgy működött, ha egy előre preparált vmware image állományt használtam.

Hivatalosan VirtualBox csak fizikai Mac-en engedélyezi a Mac virtualizálását.

Youtube-on nézz szét.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2545) Dißnäëß válasza Syl (#2544) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Rendben, köszi. Ez lesz.
:R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2546) bango


bango
tag

Helló, host gépen (win10) elmegy a net pár naponta, hálózati hibaelhárító semmit nem talál, localhostot sem érem el. A guest VM -en meg továbbra is van net. :O Mi lehet ez? Ez működő konfig volt egyszer csak elkezdte csinálni ezt, csak az újraindítás segít.

(#2547) bango válasza bango (#2546) üzenetére


bango
tag

a guest-en is bejelentkeztem a web-es skype-ba, elkezdtem csevegni, majd az egész kezdett megjelenni a host-on is ahol továbbra sem érek el semmit a neten, ill. nem is tudok a webes skype-ba üzenetet küldeni ott
meredek

(#2548) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Sziasztok!

Van egy NAGY gondom. Van egy program ami kell a munkához, de nem indul el a 64 bites oprendszeren. A feleségem 32 bites win 10-es gépén megy. Próbáltam csinálni egy virtuális gépet, de hiába követtem a leírást, nem működik. Pedig a progit valahogy be kell üzemelnem holnapig.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#2549) MaCS_70 válasza egyedülülő (#2548) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ebből sajnos gyakorlatilag SEMMIT nem tudtunk meg arról, hogy mi a probléma Nálad.

Mit és hogyan próbálsz, milyen környezetben, milyen gépen, mi történik erre, mit üzen a gép, mi nem működik, stb...

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2550) htsnorman


htsnorman
csendes tag

Sziasztok, csak egy gyors kérdés.

Hogyan lehetne a legszebben megoldani, hogy a guesten (windows 10) csatlakozott VPN kapcsolat "kimenjen" a hosztra (ubuntu 18.04) ?

Köszike

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.