Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11251) Audience válasza lappy (#11249) üzenetére


Audience
aktív tag

A doboz seggét megfúrod és egy rendes PUR pisztollyal kinyomod habbal, megtámasztod kívülről, hogy ne tolja ki a dobozt. Egy óra múlva készen vagy csak a feleslegesen kitüremkedő habot kell levágni.

(#11252) csubuka válasza lappy (#11249) üzenetére


csubuka
addikt

Talán ebben a topikban kaptam épp azt a tanácsot anno, hogy okosba csavarossá alakítható a nem csavaros szerelvény doboz :D Két lyuk alulra a két szélére a fenekének, tipli oda, aztán a felszerelt szerelvényt csavarral lehet rögzíteni és többé nem gond, hogy a doboz maga nem fog már, mert a szerelvény stabilitásában nem játszik szerepet...

(#11253) miningboy


miningboy
csendes tag

Sziasztok,

egy kis segítséget szeretnék kérni itt a szakiktól.
Jelenleg 1fázis 16Amperem van a házban, ezt bővíttetném fel 3fázis 20Amperre.
A szaki meg is csinálta az előzetes doboz felrakást, (régebbi ház új doboz kellett), és azt monta, hogy a kismegszakítókból is új kellene, illetve ahhoz is doboz. Amit nekem kellene beszereznem.
Ami infót kaptam:
- Falon kívüli biztosító tábla 18 modul
- 3fázisú fésűs sín 18 modul
- B16A automata Schneider 18db

Ezek jók lennének?
[Biztosítótábla]
[Fésűs sín] - itt a 3p a 3 fázist jelenti? Ez passzol a biztosítótábla dobozhoz?
Kismegszakítónál mekkora KA értéket kell figyelembe vennem? 4,5 / 6 / 10 / 15 ? itt is van 1P / 2P / 3P , nekem melyik kell?
A Btípus, 16A az okés, ezt már ki tudom a fentiek tudatában választani.
Köszönöm!

(#11254) lappy válasza miningboy (#11253) üzenetére


lappy
őstag

Szia
ÁVK (fi-reléd) van? bővítési lehetőség? 3~ fogyasztó? túlfesz.védelem?
ezeket sem ártana tisztázni, de lakosságiban elég a 4,5kA, de hogy minden 16A legyen az szerintem túlzás

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#11255) csemberlen válasza miningboy (#11253) üzenetére


csemberlen
őstag

Én sose bizom a megrendelőre az anyagbeszerzést. Adjon listát. Mekkora a ház? Elsőre kicsinek találom a táblát.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11256) bluemirage válasza miningboy (#11253) üzenetére


bluemirage
őstag

Nehéz elhinni, hogy minden áramkört 2,5-es vezetékkel húztak be nálad és emiatt B16-os biztosíték kell mindenhova. :U

Világítási kör: B6
1,5 vezeték: B13, vagy C10
2,5 vezeték: B16

A 18-as szekrény is kicsi, mert most lenne lehetőség plusz AVK-t (FI relé) berakni stb...

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#11257) miningboy


miningboy
csendes tag

Köszönöm az infókat!
A ház két szintes, szintenként 80nm.
Jelenleg alumínium vezetékek vannak, ez is cserélve lesz / lenne.
ÁVK-ról nem tudok, hogy lenne.

A jelenlegi tábla így néz ki, ha ez iránymutató: [kép]
Ezen kívül csak két mérőóra van, egyik nappali, másik éjszakai áram.
Sajnos én ehhez nagyon nem értek, amit mondanak, elhiszem, így át is verhetnek, ezért is jöttem ide érdeklődni, hogy azért valamennyire képbe kerüljek, teljesen ne tudjanak megvezetni.

(#11258) v.attis válasza miningboy (#11257) üzenetére


v.attis
őstag

Én csak a saját tapsztalataimat írom le. Bár régóta foglalkozom gyengeárammal, villanyszerelő sulit csak nemrég végeztem. A projektmunkám a saját lakásunk elosztójának cseréje volt. Csupa 16-os kismegszakító, ÁVK, nem volt.
Szétbontás után láttam, hogy néhány kör másfeles alu vezetékkel indult az elosztótól és ezek vegyes körök, tehát dugalj is van rajta!

Ezzel csak arra hívnám fel a figyelmed, hogy kibontás és átvizsgálás előtt nem illik azt mondani a kedves kliensnek, hogy vegyen egy szatyor 16-os kmszt, mert lehet nálad is előfordul vékonyabb kör, vagy egy kmsz-en több kör is lehet.
A bevásárlás szerintem nem a te dolgod, én fel sem szerelem jó szívvel amit nem én veszek. Már csak azért sem, mert akárhányszor volt ilyen, szinte mindig volt szívás.
Keress egy olyan villanyászt, akiben megbízhatsz, majd az remélhetőleg rendbe rakja neked normálisan.

(#11259) csemberlen válasza miningboy (#11257) üzenetére


csemberlen
őstag

Kêrdezz rá az ÁVK ra. Ha nem tervezi be akkor keress mást.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11260) tyielow válasza csemberlen (#11259) üzenetére


tyielow
aktív tag

Ez jó szűrő. Na meg a 2 szintet 2 külön ÁVK-val biztosítani. Esetleg ahogy fentebb írták, túlfeszültség elleni védelemre is rákérdezhetne.
@v.attis újrahúzzák az egész házat, szóval nem kell nagyon vizsgálódni. elküldheti szatyornyi anyagért, de kizárt hogy mindent 2,5-essel húznak be. Sztem egyes szerelvénycsaládok kapcsolói be se fogadják :D

YouTube: toty1ka

(#11261) PROTRON válasza miningboy (#11257) üzenetére


PROTRON
addikt

Az én feltételezésem hogy azért beszéltétek meg az anyagbeszerzést, hogy akkor "olcsóbb" legyen.
De az elosztó esetén alig lehet ezen spórolni, de az is igaz hogy így legalább van némi controllod az anyag minőség felett, nincs az hogy a hátad mögött sz.rt vesz és rak be, mert az van olcsón.

Az 1x18 modul érthető hogy most "elégnek" hangzik, ha az olcsóság a cél, de a teljes felújítás során amúgy is legalább összesen 36 modulos elosztót illik majd felrakni, de sok helyen inkább 48 modulost raknak.

A betáplálásra mindenképp raknék legalább egy forgókapcsolót a 3 fázisra, hogy 1 mozdulattal elforgatva le lehessen kapcsolni.

A kmsz-ekből családi házhoz ár-érték arányban inkább 6kA eseket szoktam javasolni, az is igaz hogy illene utána számolni, de családi házaknál kissebb a kockázat, ellenben a 6-os és a 10 kA-es között erős ugrás van árban.
Ha utána számoltok, lehet hogy 3-as vagy 4,5-ös is elég, de ezt így elsőre nem lehet megmondani.

ÁVK-ra tuti azt fogja mondani, hogy hát az egyrészről plusz pénz azért nem javasolta, de ha Te így kéred, akkor persze berakja, csak vedd meg azt is.
Ha nincs 3fázisú berendezés, akkor lehet jobb lenne mindegyik fázisra pakolni 1-1-1 db-ot kezdetnek.

Valszeg azért sem javasolta, mert 80% az esélye hogy a régi alu vezetékezések és kötések miatt első időszakban sokszor le fog oldani, amíg hibakereséssel nincs kiazonosítva hogy miért old le. Sokan ezért nem is kezdenek bele hogy régi rendszerekre ÁVK-t rakjanak, mert lusták hibát keresni ha úgy is lesz felújítás, de ez meg fontos.

Szóval én javaslom:
legalább 36 modulos elosztót, ha beltérre tudjátok rakni mert elér addig a vezeték, akkor ez a típus is jó, ebből a 36 modulos;
legalább elsőre 6-6-6-6 db kmsz-el indítnék, 6A, 10A, 13A, 16A-osokból.
3 db ÁVK: Schneider is jó, 1p+N, 30 mA, "A" típusú hibavédelem, 40A max áramerősség.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#11262) attilav2


attilav2
őstag

Kombinált tűzhely villanysütőjét elbírja a C13A-s kismegszakító ?
Ezekre a kombinbált tűzhelyekre gondoltam:
Gorenje 1
Gorenje 2
Csak a tűzhely lógna azon a körön.
A kismegszakítók fázissínnel vannak felfűzve, és új áramkört kell kiépíteni a kombinált tűzhelynek(villanysütőnek), de a meglevő kismegszakítókból már nem kapni 16 amperest, csak C13A-st kaptam a meglevő típusból/márkából, ezt fázissínnel a többihez lehet kapcsolni. Viszont ha egy más típusú/márkájú kismegszakítót (16A) tetetnék be akkor az már nem fűzhető fel a fázissínnel. Ragaszkodnék a fázissínes betáphoz, stabilabbnak tartom mint a kábeles felfűzést.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#11263) biker válasza attilav2 (#11262) üzenetére


biker
nagyúr

sütőt szerintem igen, 3000W körül szoktak lenni a sütők.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11264) TODI1111 válasza biker (#11263) üzenetére


TODI1111
addikt

Az első linknél a termékadatoknál a következő szerepel.
Áramellátás: Teljesítmény: 3.3 kW
(Ilyenkor szokott jönni az "ugysem megy soha teljes kapacitáson szöveg :D )
Arról nem beszélve, hogy a 13A-es kismegszakító (szimpla matek alapon) 2990watt teljesítményt tud. Véleményem szerint kellene egy kis ráhagyás is. Én legalább 2,5-es vezetéket és 16A-es kismegszakítót javaslok.

[ Szerkesztve ]

(#11265) biker válasza TODI1111 (#11264) üzenetére


biker
nagyúr

A kérdező még gondolkozik, nem biztos mit választ, de ha ezt választja, akkor valóban sarkos
matematikailag azonban menni fog, mivel 1,05x 2h 1,1x 0,5h ki kell bírnia a 13A kmsznek, ami kiadja a 3300W-ot, egy jól
szigelet sütő max hőfokra felmegy 10 perc alatt onnantól temperal. De ha onnan nézzük, akkor vegyen B13-at vagy B16-ot, legfeljebb abban a boltban nem kapni, máshol tud venni.
nyilván egy általános kérdésre válaszoltam, általános válasszal.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11266) TODI1111 válasza biker (#11265) üzenetére


TODI1111
addikt

Rendben :R Részemről továbbra is fenntartom, hogy 2500 Watt felett nem javaslom a 13A- es kismegszakító használatát. :R
3300/230=14,347826087

(#11267) PROTRON válasza TODI1111 (#11266) üzenetére


PROTRON
addikt

A kérdező felvetése az volt, hogy adott márka adott sorozatából ami a többi kmsz áll-->tehát a fésűs vagy villás gyűjtősín ezekre van bepozícionálva, nem talál sehol interneteken 13-nél nagyobb kmsz-t a boltokban.
Persze ha beírja a pontos márka-szériát, lehet tudunk segíteni.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#11268) asdf_ válasza TODI1111 (#11264) üzenetére


asdf_
veterán

(Ilyenkor szokott jönni az "ugysem megy soha teljes kapacitáson szöveg :D )

Biztosan fog, ilyennek a régebbi verziója van itthon, a forgókapcsoló legelső állása az, amivel ha nem akarsz fél évet várni, hogy kívánt meleg legyen a sütő, hogy belemehessen a sütnivaló, akkor oda tekered és maxin megy. És mivel van ez a lehetőség, használni is fogja az ember (hozzáállástól függően, a masik véglet benyomja a pogácsát a szobameleg sütőbe, elindítja légkeverésesben, aztán majd akkor lesz benne 200 fok, amikor). Más kérdés, hogy csak 4-5 perc kell maxin a kívánt hőmérséklet elérésére, az meg a C-snek valószínű kevés lesz még. Van benne alul, felül, és hátul, a ventilátornál is, ami meleget csinál, ekkor ez a három (plusz a légkeverés ventilátora) egyszerre megy. Utána sípol, hogy elérte a hőmérsékletet és egyrészt a mechanikus termosztát on/offol, másrészt úgyis eltekeri az ember a kívánt sütési módra, ahol már nem megy nyélgázon.
Rádugjak egy fogyasztásmérőt?
Az Aquaclean amúgy szart sem ér, csak hogy ne érjen majd meglepetés és ha a kettő közül valamelyik nem kihúzható sínes, azt nem venném meg.

(#11269) PROTRON válasza asdf_ (#11268) üzenetére


PROTRON
addikt

Az jó lenne ha tudnál egyet mérni, mit tud a mérőd? Max terhelést is ki tud jelezni vagy csak fogyasztást?
Pl shelly pro 3EM-el kicsit megszívtam, hogy ha nem premium előfizu van (éves díj 36 ajró) akkor csak órás lebontásban menti le a kWh energia fogyasztási adatokat és a feszültség értékeket is csak órás átlagokban.
Ha van előfizu, akkor percenkénti táblázat van.
Egyébként meg 3 secenként frissíti az aktuális adatokat(teljesítmény, fesz, amper, látszólagos teljesítméy, power factort), csak nem menti el.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#11270) lappy válasza attilav2 (#11262) üzenetére


lappy
őstag

Pl.:
Resi9 C16 villás fésűs sín
Acti9 C16 csapos fésűs sín

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#11271) PROTRON válasza lappy (#11270) üzenetére


PROTRON
addikt

Szerintem ezzel alapból tisztában volt.
De ha csak 1 vagy 3 kmsz-t kell beraknia, minek cseréltetni vele a teljes sort?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#11272) TODI1111 válasza PROTRON (#11267) üzenetére


TODI1111
addikt

Igaz. Kicsit felületesen olvastam a hozzászólást. :R

(#11273) attilav2 válasza lappy (#11270) üzenetére


attilav2
őstag

Sajnos XBS-ek vannak beépítve, 7db, ebből 16 amperes már nem kapható, elhoztam egy XBS C13-ast, hátha elég lesz alapon, fésűs fázissín van, azzal tovább vihető. Anyám találta ki hogy kombinált tűzhelyt akar, mert a gázszerelő szerint a sima gázsütők nem jók mert égetnek. Mivel autista vagyok nem fogadja el a véleményemet hogy cseréljük le az összes kismegszakítót olyanokra amelyből kapható 16A-s és felső fázissínesek lehetőleg. Olyan paraméterekkel ami nekünk kellene 7db B10-es 1db B16-os felső fázissínes sehol nem találtam szegeden raktáron elegendő mennyiségben. Eaton-t néztem, abból vagy kevés db, vagy csak C-sek vannak a boltokban. Legtöbb helyen csak schneider resi9-est tartanak megfelelő mennyiségben. Kiszámoltam kb 12400ft lenne a 8db resi9-es(7db B10 1db B16), ezeket ha jól gondolom iker érvégekkel 6-os kábellel kellene összefűzni, legalábbis így lenne logikus. A panelban felülről jön a betáp alulról meg az áramkörök vezetékei, a resi9 alsó fázissínes, nagy gányolás nélkül nem lehet alsó fázissínnel összefűzni. Néztem a mentavill kismegszakítókat, felső fázissínesek és a neten lehetne rendelni a hivatalos oldalról megfelelő paraméterekkel rendelkező 8db-ot. Csak anyám nem hallgat rám hogy erre is költeni kellene. Vettem egy db omu system B16A-s kismegszakítót is, azt mondták a mixvill-ben hogy ez lesz az XBS helyett, XBS-t állítólag már nem nagyon gyártják. Tudom hogy az XBS meg az OMU nem valami nagy márkák de anyám pont ezen akar spórolni. Legolcsóbb megoldás lenne hogy veszek még 7db B10A-s omu-t hogy legalább minden kmsz egyforma legyen, majd a szerelő iker érvégekkel összefűzi ahogy kell(sajnos az omu is alsó fázissínes). 8db mentavill felső fázissínes kmsz kb annyiba kerül mint a resi9, illetve picit drágább, ennyi pénzt már nem is merek kikunyerálni, omu kb feleannyiból megvan.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#11274) RandomName válasza attilav2 (#11273) üzenetére


RandomName
aktív tag

Melyik fajta a valaha piacra dobott 3 fajta XBS kismegszakító közül?
Tudsz mutatni fotót?

"A logout olyan mint egy joghurtkultúra... bedobod a bejegyzést, és minimum 8, maximum 24 óra múlva minden tag a téma egyetemi szintű szakértőjévé válik." By: DeFranco (2016)

(#11275) biker válasza attilav2 (#11273) üzenetére


biker
nagyúr

A legnagyobb baj, hogy bármilyen XBS még mindig kapható :)
Legutóbbi szereléskor egy 3-4 éves rendszeren kollégám lekapcsolta mindet, szerelés után kettő soha többet nem adott át, hiába kapcsolta fel/le többször

Legrand és eaton is 1000Ft alatt megáll szerintem. 2002 óta nem szegedi vagyok, de régen rengeteg jó bolt volt. pl csongrádi sgt-on a prológ magasságában a másik oldalon, a szillérin is volt, a metall5 is tartott készletet, meglepne ha nem kapnál eleget.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11276) PROTRON válasza attilav2 (#11273) üzenetére


PROTRON
addikt

A fázis sínből van fésűs és van villás.
A fésűs esetében nem érdekes hogy felülre kerül vagy alulra, mert a nyelve mind a két változat esetén bele tud menni a vezetékeknek fenn tartott kengyelbe.
A villás az a fajta, ami egy külön csavarfejhez lehet bekötni, ami a kengyel előtt van, ebből valóban a Resi9 sorozaton csak alul van kialakítás.
Régóta vita szakmai körökben hogy a gyárói 1-2-es kapocs pont és közte nyilat mennyire kell komolyan venni, csak az a helyzet hogy a fizika nevű tudomány pont lekaksizza nagyon magasról, az áram átfolyik, ha sok folyik lekapcsol, ha zárlat van lekapcsol, ugye napelemek óta már tényleg irreleváns hogy melyik irányból mennyi folyik.

Az ÁVK-kból valóban van olyan aminél nem mind1 az irány.

Egyébként kapni kis "fülecskét" amivel meg lehet oldani, hogy a fésűs sín mögé ne vezetékkel kelljen beleállni, hanem rendesen.

Szal amit ki akartam hozni, hogy nyutodtan rábeszélheted mamát a resi9 sorozatra és nyugodtan mehet felülről a bekötés, mert az XBS esetén tényleg van egy számottevő kockázat abban hogy amikor kellene nem old le, tehát akkor is átengedi az áramot, ha nem szabadna, vagy életveszély van.
Ezért szűnt meg a gyártása, mert egyre több volt a panasz.
A resi9 ha elromlik inkább olyat csinál hogy nem engedi át az áramot, mert lekapcsolva marad.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#11277) RandomName válasza PROTRON (#11276) üzenetére


RandomName
aktív tag

"Régóta vita szakmai körökben hogy a gyárói 1-2-es kapocs pont és közte nyilat mennyire kell komolyan venni,"
Ilyen szempontból egyszerű logikát követek.
Ahova be lehet tenni a villás sínt, az alkalmas betáp oldalnak. Ahol ezt nem tudod megtenni, az nem alkalmas. Pl Resi9, Legrand RX3....

"A logout olyan mint egy joghurtkultúra... bedobod a bejegyzést, és minimum 8, maximum 24 óra múlva minden tag a téma egyetemi szintű szakértőjévé válik." By: DeFranco (2016)

(#11278) biker válasza PROTRON (#11276) üzenetére


biker
nagyúr

nálam okosabbak szerint azért nem mindegy, mert a "fix" érintkező pogácsa a betáplálás, a mozgó pedig a kitáplálás, ha mechanikai sérülés keletkezne, vagy eltörik belül valami, akkor nem a feszültség alatt álló, rézszöveten lógó érintkezőn van a feszültség.
De ez olyan, hogy akkor legyen minden benzines autóban automata tűzoltó berendezés :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11279) v.attis


v.attis
őstag

Bojler alaplap és a hozzá tartozó szerelvények pára elleni szigetelésére találtatok már valami hosszantartó megoldást?

Idén 3 olyan munkám volt amit a párakicsapódás idézett elő, leold az ávk vagy a kmsz.. hajszárítóval mindent megszárítok, szivárgás sehol, bojler üzemel, két nap múlva ugyanaz. Hiába mondom, hogy nyissanak ablakot, ne fürödjenek gőzfürdőben, azért ez nem életszerű.

Gondolkodom valami tuti megoldáson. Zsugorcső a fűtőszálra és a saruira? Vagy rizs a műanyag deknibe? :DD

Ahogy észrevettem leginkább a fűtőszál csatlakozókon áll meg a víz, tehát kezdetnek annak a zárlatát kellene levédeni. Azt a kis kerámia gyűrűt (vagy műanyag?) gyakorlatilag egyetlen csepp rövidre zárja, pontosabban áthidalja.

Szemezek a folyékony szigetelőkkel is. Viszont ezen megoldások jócskán megnehezíthetik a későbbi javítást, meg őszintén szólva azt sem tudom mennyire időtállóak.

[ Szerkesztve ]

(#11280) attilav2 válasza biker (#11275) üzenetére


attilav2
őstag

Omu system is ennyire megbízhatatlan ? Ha van raktáron a helyi mixvillben 7db B10-es, akkor veszek annyit, egy B16-osom már van belőle. Így sokkal olcsóbban kijövök mint a resi9-el. Metall5-öt nem néztem, nem esik útba, villamossági diszkontot,(rigó u.) mixvillt, elektro profit(vásárhelyi pál u.) néztem. A Daniella kiköltözött a dorozsmai útra a világ végére, pedig a régi helyén a bakay n. úton sokkal gyorsabban könnyebben elérhető volt(tömegközlekedve), legutóbb stilo kmsz-ekre hirdettek akciót 700ft/db körül. Mennyire megbízható a stilo kmsz ? Ha még mindig jó áron van(vagy esetleg lesz még) akkor lehet megéri kitekernem a dorozsmai útra.

Hmm... A stilo most is jó áron van a daniellában, 1000ft alatt, 800ft körül van darabja.
B16
B10

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#11281) attilav2 válasza attilav2 (#11280) üzenetére


attilav2
őstag

De a B10-esből csak 4db van a szegedi boltjukban... és 7 kellene. Lehet megéri akár rendelni is, csak kérdés mennyi idő alatt jön meg.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#11282) Audience válasza PROTRON (#11269) üzenetére


Audience
aktív tag

Ne a Shelly rendszerét használd. Én Home Assistant alatt pár másodpercenként kapok adatot 3EM-ről. Ráadásul HA alatt kényelmesen tudsz automatizálni.

(#11283) asdf_ válasza PROTRON (#11269) üzenetére


asdf_
veterán

Nyélgáz: mérési tartományon kívüli 3310 W
Alsó, felső égő: 2280 W
Kis grill 1680W
Nagy grill 2780W
Alsó égő, hátsó égő, légkeverés: mérési tartományon kívüli 3200 W (ez a pizzás, húsos, így használva lesz!)
Hátsó + légkever 2210 W
Alsó + légkever 1130 W
Világít: 28 W
Világít + légkever: 52 W

Ugyan nekem pár évvel korábbi típus, de kb. csak facelift lehet a mostani, a bele, fűtőegységek szerintem tuti ugyanazok benne.

[ Szerkesztve ]

(#11284) PROTRON válasza asdf_ (#11283) üzenetére


PROTRON
addikt

A mérőórád csak 3000W-ig tud mérni hogy afelett "mérési tartományon kívüli" szöveget ír?

Amúgy köszi a listát, el is mentem, mert a többi sütő is hasonló arányokkal dolgozhat, még ha nem is pont ugyanakkora értékekkel.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#11285) PROTRON válasza Audience (#11282) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi a tippet, még csak most ismerkedünk cég szinten a shelly-vel, mert eddig az egyetlen okos otthonos kollégát bevonzották a Chameleon rendszerbe, ami 3x40A-es családi házhoz teljesen korrekt megoldás a saját zárt ökoszisztémáján belül, legtöbb mindenre van megoldása.

Viszont most egy építkezésen csak 3x63A áll rendelkezésre, így mérni kell hogy ne fussunk ki a 3x75-ből és ha már legalább 10 perce minimum 3x75 állapot van, akkor elkezdünk meghatározott sorrendben lekapcsolni nem kritikus fogyasztókat, hogy a CNC-k biztosan kapjanak áramot.
Ezen meló szempontjából nem lényeg a másodpercenkénti energia audit kimutatás, mert a shelly pro-n belül a kapcsolást azt megtudtuk oldani.
Csak nekem kellene a kimutatás, meg a jövőben egyéb melókhoz, ahol csak gyorsan mondani kell valamit, de nem akarjuk a Metrel energiamérő műszert otthagyni 2 hétre.
Ott majd jól fog jönni hogy felrakunk Shelly pro 3EM-et, akár a 400A-s változatból.
Ahhoz hogy egy ipari telephelyen elbír-e a hálózat egy új 3x80A elektromos autótöltőt, vagy szolgáltatói áramot kell bővíteni, ahhoz már a percenkénti kimutatás is elég.

Jelen helyszínen az 1 perces adatok arra elegendőek hogy a fenti, 3x63A-ből történő kifutást meg tudjuk akadályozni, tehát látjuk hogy melyik időszakok veszélyesek.
Bár már volt olyan hogy kaptam értesítést mi szerint 1-1 pillanatra felugrott az egyik fázis 75A-re de visszanézve az adott fázis óránkénti fogyasztási görbét, az adott perc értéknél nem jelent meg kiugrás, szal tényleg csak 1-10 secig tarthatott, de abban igazad van hogy komolyabb helyeken ez is számíthat.

De a fenti hosszabb távú terv miatt tervben van egy Home Assistant kiépítése, csak ugye az a gond, hogy ahhoz kell a hálózatra egy fix központi agy, amit most nem volt időnk rendesen leprogramozni.

Te hogyan oldottad meg?
Megvetted a "bolti" green, vagy yellow boxot?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#11286) asdf_ válasza PROTRON (#11284) üzenetére


asdf_
veterán

Max 3000W van ráírva, fölötte villog a mért érték, a user manual szerint tönkremehet. Gondolom túlmelegedhet ami az átmenős villásdugós voltából eredeztethető.
Régi, az SD kártya nélküli, egyszerűbb Conrados Voltcraft.

[ Szerkesztve ]

(#11287) Audience válasza PROTRON (#11285) üzenetére


Audience
aktív tag

Van egy HP Proliant szerverem azon fut egy VM-en. Régebben Synology-n és Raspberry-n is próbálkoztam de azok nem voltak megfelelőek. Az adatbázis egy MariaDB egy másik VMen. Így gyors és megbízható. Kiépítettem egy VPN HUB-ot ahová a remote telephelyek be tudnak lépni és elérik a HA-t, így elég egy HA az összes telephelynek.

Ha kifekszik a szerver átköltöztetem felhőbe, valószínűleg OCI-ba.

[ Szerkesztve ]

(#11288) PROTRON válasza Audience (#11287) üzenetére


PROTRON
addikt

Pedig annyira meg akartam úszni hogy meg kelljen tanulnom programozni, legfőképp adatbázisos mókát...pedig egyszerű az én részem, van áram akkor forog a gép nincs áram akkor nem forog. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#11289) Audience válasza PROTRON (#11288) üzenetére


Audience
aktív tag

Programozni nemigen kell, de össze kell tudni rakni vagy valakivel rakatni. A szkriptelés a maximum de azt 100 évesen is meg lehet tanulni.

(#11290) llacee


llacee
őstag

Sziasztok, kis segítséget kérnék.
Kombinált tűzhely bekötés, felül gáz alul elektromos egy fázisú.

Előző tulajdonos úgy vonult ki a házból, hogy az egyébként rendesen kivitelezett FKA táblától a sütőig 1,5m2 vezetéket elvágta a fal síktól 10 cm-re.

Tudom, hogy nem szakszerű, de WAGO-val életképes a történet, ha besűlyesztem egy kötődobozba? Esélyem sincs, hogy vezetéket cseréljek.

(#11291) attilav2 válasza RandomName (#11274) üzenetére


attilav2
őstag

[XBS C10 előlap]
[XBS C10 hátlap]
[XBS C10 oldallap]
[XBS C10 tető]
[XBS C13 előlap]
[XBS C13 hátlap]
Anno vettem tartalékba 2db B10-es és 1db C10-es XBS-t, mert sejtettem hogy nem lehet valami nagy minőség. Körbefotóztam a C10-es(kb 2013 körüli vásárlás lehet ha jól emlékszem) és a C13-ast amit mostanában vettem. A beépített 7db ha jól rémlik 2012 körüli lehet, akkor cseréltettük ki a bakony kmsz-eket és táblát bskn12 táblára és XBS-ekre.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#11292) RandomName válasza attilav2 (#11291) üzenetére


RandomName
aktív tag

Elvben ezzel a tipussal a helyette ugyanott árult OMU az kompatibilis. Azaz nincs eltérés, ha sorolósínnel használod.
De valaki erősítsen meg ebben....

"A logout olyan mint egy joghurtkultúra... bedobod a bejegyzést, és minimum 8, maximum 24 óra múlva minden tag a téma egyetemi szintű szakértőjévé válik." By: DeFranco (2016)

(#11293) attilav2 válasza RandomName (#11292) üzenetére


attilav2
őstag

Nem kompatibilis, az OMU alsó fázissínes, ráadásul kicsit ferdén áll a fázissín ha összefűzök egy OMU és egy XBS-t, az OMU-t fejjel lefelé kellene beépíteni hogy sínnel felfűzhető legyen. 2 fajta OMU van, 6ka-s és 4.5ka-s, én a 6ka-s B16A-st kaptam, ha veszek még 7db B10A-s OMU-t, figyelnem kell majd hogy azok is 6ka-sok legyenek.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#11294) csemberlen válasza attilav2 (#11293) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha szeretnél nyugodtan aludni akkor vegyél valamilyen márkás eszközt.. Akár saját zsebből. Nem véletlen szüntették be az xbs forgalmazását.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11295) lappy válasza attilav2 (#11293) üzenetére


lappy
őstag

Vegyel schrack amparot 730 /db also felső bekötésű

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#11296) TODI1111 válasza llacee (#11290) üzenetére


TODI1111
addikt

Amennyiben a sütő villamos teljeítményének elég a 1,5m2 vezeték akkor igen.

(#11297) llacee válasza TODI1111 (#11296) üzenetére


llacee
őstag

Köszönöm
3300W-van írva a műszaki lapjára maximum felvételnek és 3x2,5m2 sodort érpár ment oda eddig.
Miután a kiállás, ami le lett vágva a mosogató környékén van, arra gondoltam, hogy egy falon kivüli ip65-es ablakos 2DIN-es kis szekrénybe fővezeték sorkapoccsal és érvéghüvellyel oldanám meg a toldást inkább.
Talán a hosszú érvéghüvely nagyobb felület, mint a wago karmai.

(#11298) TODI1111 válasza llacee (#11297) üzenetére


TODI1111
addikt

3300W teljesítményhez kell a 2,5 vezeték. A Wago kötőelemtől nem kell "félni".
Befogadó mérettől függően (4-6) 32-41 A. névleges áramerősségre vannak tervezve.

[ Szerkesztve ]

(#11299) RandomName válasza llacee (#11297) üzenetére


RandomName
aktív tag

Néha elég nehéz megállni, hogy indokolatlanul túllőjünk a célon. Az IP65 az ok, de a kiselosztó, és a fővezetéki sorkapocs szerintem költői túlzás egy 2.5-es vezetékhez. Nézd meg a rugós kötőelemed specifikációit.Pl egy Wago 221-612 az 30A-ig alkalmas....

"A logout olyan mint egy joghurtkultúra... bedobod a bejegyzést, és minimum 8, maximum 24 óra múlva minden tag a téma egyetemi szintű szakértőjévé válik." By: DeFranco (2016)

(#11300) PROTRON válasza llacee (#11297) üzenetére


PROTRON
addikt

Az ablakos 2din "szekrénynek" akkor van értelme, ha kismegszakítót raksz bele.
De a hosszú szakaszon mindenképp jobb lenne 2,5-ös vezetéket használni.
Elhiszem hogy a legtöbb sütőt gyárilag 3x1,5-ös gumikábellel szerelnek, de az a rész már levegőben lóg, nem falba van süllyesztve.

2,5-ös vezetékhez nem kéne fővezetéki sorkapcsot használni, igaz hogy rávan írva hogy 2,5-35, vagy 2,5-70, de ezeknek én nem hiszek, jobb a 4-es keresztmetszetű sorkapocs, az biztosabban befogja.
A 2,5-ös sorkapcsokból van olyan, hogy ha "U" alakú érvéghüvelyfogót használsz, akkor a kialakuló érvég a sorkapocs csavar betekerésekor beletud szorulni úgy, hogy közben a vezeték meg kicszúszik belőle...ezért kell 1-el nagyobbat használni.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.