Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) sfdrakex válasza Bulitt (#700) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Egy időben működött aztán később meg nem, lehet csak xp-n ment jól és vistán illetve se7enen már nem nem emlékszem, de régebben jó volt mostanában már nem akart működni rendesen. Csak azért írtam hogy nem egyedi a problémád és nem hiszem hogy hardveres hiba lenne. Sőt codec pack se szólhat bele nálam nincs semmilyen felrakva.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#702) Balinov válasza Bulitt (#698) üzenetére


Balinov
félisten

hat, az is bejatszhat.

Video meretet, fps-t, audio/video kodeket, stb. a bal also sarokban tudsz allitani

szerk. 2menetes xvid kodolast allitsal be, de ne quality-re, hanem adott bitratara, tovabba meretezd at a videot a resize opcional.

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#703) Bulitt válasza Balinov (#702) üzenetére


Bulitt
őstag

Értem köszi

És nagyon az a gyanúm hogy a kódek nem tetszik neki mert *mp4 formátumba meg meg csinálta az alapból 3Gb-os Fraps videót :W

(#704) Bulitt


Bulitt
őstag

Találtam pár videót ami nagyon jó minőségben volt konvertálva és a converter neve is meg van GomEncoder.

Tud róla valaki valamit?

(#705) Balinov válasza Bulitt (#703) üzenetére


Balinov
félisten

az mp4 az csak egy kontenerfajl, mint az mkv, vagy az avi, a kodek a lenyeg, amit tartalmaz.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#706) Bulitt válasza Balinov (#705) üzenetére


Bulitt
őstag

Próbáltam én mindent de sehogy nem tudok értelmes minőséget értelmes mérettel párosítani :O

(#707) Balinov válasza Bulitt (#704) üzenetére


Balinov
félisten

meg nem, de nem tunik rossznak.koszi a tippet

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#708) Bulitt válasza Balinov (#707) üzenetére


Bulitt
őstag

:R

Bár ez trial, és főleg telefonokhoz jó de tudja az AVI-t/H.264 de nekem itt is elég szar lett a minőség.

Miért van az, hogy a Fraps ugye, tömörítetlen formába veszi fel a képet. Ha kodólni szeretném, kisebb méret mellet ezt a minőséget szeretném megtartani, de az istenért nem jön össze

[link] minimum ilyen minőséget szeretnék, de nem 4Gb-on

(#709) Balinov válasza Bulitt (#706) üzenetére


Balinov
félisten

ugy probald meg, utolso eselykent, hogy beallitod az xvid-et mint kodeket, 2 menetes kodolassal, (de lehet 3 is,probakepp), video resize pl. 512*384@25 vagy 30fps (aszerint, mit adtal meg frapsban rogzitesi fps-nek),target bitrate meg legyen mondjuk 512x384-nel olyan 7-900kbit/sec. audio meg mondjuk legyen lame mp3 128kbit cbr.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#710) Bulitt válasza Balinov (#709) üzenetére


Bulitt
őstag

ezt a két menetes kodolást nem értem :F

Most csak a xilisoft van fent, annál ez hogy van? :F

(#711) Bulitt válasza Bulitt (#710) üzenetére


Bulitt
őstag

Failed :O sehogy nem csinálja meg

[ Szerkesztve ]

(#712) Balinov válasza Bulitt (#711) üzenetére


Balinov
félisten

ha visszaveszed a procit,ramot gyari orajelre, akkor sem? esetleg klite gyalu, registry takaritas, majd dvix/xvid, lame mp3 kodek telepites, csak ami kell?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#713) Bulitt válasza Balinov (#712) üzenetére


Bulitt
őstag

na ezt majd akkor holnap kipróbálom, mára ennyi elég volt belőle :W

:R

(#714) nyikszi válasza Bulitt (#713) üzenetére


nyikszi
őstag

Miért szenvedsz vele? Miért nem jó a vdub(mod) vagy avidemux. Ingyenesek, igényesek.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#715) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!
Életemben először próbálkozom konvertálással. Egy DVD-t szeretnék étkonvertálni avi-ba. Az avidemux nevű programmal próbálkozom, de eddig nem sok sikerrel. Addig már eljutottam, hogy emberi méretű és minőségű videót kaptam eredményül (kb. 800Mb), de a hang elcsúszik. Mit csinálok/hatok rosszul? Köszi a segítséget előre is.
Ha esetleg más programot ajánlotok, az sem gond, viszont az idő sürget, mert karácsonyi ajándék lenne.

(#716) harley


harley
senior tag

üdv

olyan gondom van, hogy videókameráról bemásolom a kazettát a pc-re AVI-ba.

na, most ezt átkonvertáltam már dvd VOB fájlba, de nem engedi kiírni a nero, pedig ott van a listában a .VOB fájl ami kiírható.

átkonvertáltam MPEG-be, de ezt sem írja ki.

kiírtam sima adatként, de nem játsza le az asztali dvd lejátszó.

mi a szarba konvertáljam még át, ami végre megy a dvd lejátszóban???

vagy hogy írjam ki, hogy menjen a dvd lejátszóban??????????

persze a powerdvd lejátsza a VOB fájlt, a Win pedia player lejátsza az MPEG formátumot...

mit csináljak még, mert megőrülök.. :W

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#718) macikos


macikos
addikt

Sziasztok!

Van egy fullHD .mkv-m angol dts hanggal. A hangot kicseréltem magyar ac3-ra, de csúszott. +4 másodpercet beraktam az elejére, így már jó a film elején, de folyamatosan elcsúszik, késik és egyre nagyobb lesz az eltérés.

(#719) nyikszi válasza ^Clown (#715) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Nem gond, mindenki kezdi valahol:) Kezdőknek mondjuk a Fairusewizardot szokták ajánlani, de az avidemux jobb;)

Ha betöltöd DVD és elcsúszik a hang, akkor van egy olyan hogy shift. Azt kipipálod és beírod az eltérést, ha gyorsabb mínusz, ha lassabb plusz lesz az érték. Szépen megcsinálja ezután.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#720) nyikszi válasza harley (#716) üzenetére


nyikszi
őstag

Mivel konvertáltad át? Egy videóvágó programmal elkészítetted a filmet és kiírtad DVD formátumba? Ha nem, akkor csináld így, akkor tuti menni fog. Én már csináltam pár ilyet, corel videostudioval, bármelyik asztali lejátssza.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#721) nyikszi válasza macikos (#718) üzenetére


nyikszi
őstag

Kérdés mi? Azt nem írtál:D Lejátszónak használj kmplayert, ott tudsz hang elcsúszást korrigálni. Konvertálásban nem tudok segíteni:(

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#722) macikos válasza nyikszi (#721) üzenetére


macikos
addikt

TV-n játszom le DLNA-n keresztül. Az a kérdésem, hogy mi a baj a hanggal? :D Tehát hogy az elején jó, de aztán fokozatosan elcsúszik.

(#723) sfdrakex válasza macikos (#722) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Valszeg más FPSes volt az ac3 hang mint az mkv filmed, a filmed lehet 23,9 kép/secel megy míg a hang ha 24 el a film végére már elcsuszik rendesen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#724) macikos válasza sfdrakex (#723) üzenetére


macikos
addikt

Igazad van! Megnéztem, a két filmnek ugyanott van vége, tehát tartalmilag ugyanaz van mindkettőben, mégis az egyik 5 perccel hosszabb!

Ilyenkor mit lehet csinálni?

(#725) sfdrakex válasza macikos (#724) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A hangot kéen vagy átkonvertálni vagy szerezni olyat ami passzol az mkvdhez, viszont sajna nem értek az ilyen hangsáv cserékhez meg FPS átalakításhoz, de ebben a topicban volt már szó ilyenekről szerintem, keresgélj olvasgass.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#726) philoxenia válasza macikos (#724) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

NTSC-PAL különbség? [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#727) macikos válasza philoxenia (#726) üzenetére


macikos
addikt

Az is lehet, mivel a film amcsi forrásból származik...

Itt az elsővel mit lehet állítani? [link] Ez a VirtualDub-ban található.

Egyébként érdekes, hogy az original FullHD film DTS hanggal 8GB, az AC3-hanggal viszont már csak 1,3GB :) A minősége pedig jó! Ennyire jól lenne tömörítve?

[ Szerkesztve ]

(#728) philoxenia válasza macikos (#727) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vagy a hangrendszered, vagy a füled nem használja ki a DTS-t... :D A japánok is NTSC-t használnak alapból, lehet, hogy a képed NTSC, a hangod meg nem a szabványnak megfelelően van konvertálva. Sajnos a VirtualDubot inkább csak hírből ismerem... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#729) macikos válasza philoxenia (#728) üzenetére


macikos
addikt

ööö, ezt most nem értem, de mindegy :D

Szóval DTS azért nem jó, mert a jóságos Samsung nem rakott a TV-be DTS dekódert... na meg egyébként is angol a hang, Apám meg szeretné érteni is :DDD

VirtualDub csak egy példa volt. A kérdésem, hogy mi a megoldás?

(#730) philoxenia válasza macikos (#729) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt a programot ismered? Tud magyarul is és sok formátummal boldogul oda -vissza... Ha ezzel sem megy esetleg ez, ez is rettentően sokféle formátumot ismer....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#731) macikos válasza philoxenia (#730) üzenetére


macikos
addikt

Oké, de konkrétan mit kell csinálni? :D

(#732) philoxenia válasza macikos (#731) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát ellenőrizni kellene a két forrásfájlt, esetleg nincs-e meg valamelyikből a másiknak megfelelő...
VirtualDubra itt írnak valami megoldást, de ez nekem is kínai, lévén soha nem próbáltam az említett programmal ilyen szinkronizációt....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#733) macikos válasza philoxenia (#732) üzenetére


macikos
addikt

Ok, köszönöm.

(#734) atesz117 válasza macikos (#729) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
Esetleg itt nézz körül.

Samsung Galaxy A34 5G

(#735) macikos válasza atesz117 (#734) üzenetére


macikos
addikt

Köszönöm. Közben már megtaláltam az MKVmerge-ben az ide vonatkozó részt, simán át lehet állítani az fps-t 23.976-ról 25-re. Sőt, van egy ún. Stretch is, ahol lehet nyújtani a hangot és a videót is.

Most sikerült is megcsinálni. Jó lett. Viszont most annyi probléma van, hogy a 12. percnél megáll a kép :D hang megy tovább. Még lehet finomítani kell rajta.

(#736) Bulitt


Bulitt
őstag

Kísérleteztem xilisoft-tal. Azt vettem észre, hogy a tömörítetlen filmekből 1gb a határ amit a program rendesen kezel. 1Gb alatti filmet gond nélkül konvertál, bármibe. De 1Gb fölött már meg áll 97%-on és failed :((

(#737) kojanika3


kojanika3
csendes tag

Sziasztok!
Kinek működik a TMPGEnc Xpress 4 újabb változata?(TE4XP_Retail_4.7.3.292_setup_en.exe) Ez tudja ugyanis inputnak az AVCHD formátumú .MTS kiterjesztést a Panasonic full HD kamerámhoz, és tud belőle Quicktime-ot (avid dnxhd kodekkel) csinálni (1920x1080-ban!). Állandóan regisztrációt kér, nem jók hozzá az Embrace csapat crack-jei, pedig úgy néz ki jól csinálja a dolgát. Tehát nem indul a progi, pedig kitakarítottam a documents and settings .... könyvtárat. Win7 32 biten belefagy, XP kompatibilis módban szintén. 32-es XP-n meg regisztráció. Úgy tudom 4.5 vagy 4.6-tól felfelé tudja az MTS kiterjesztést, addig csak MPEG2-es HD-kat tudott. A 4.2 win 7-en is működik, de nem tudja ezeket a funkciókat. Köszi a hozzászólásokat! Kellemes Karácsonyt mindenkinek!

keresemahipernetet.com

(#738) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Tömörítettem pár videót xvid-be. A minőség változó lett.
Akár mediacoder-rel csinálom, akár virtualdub-bal, mindig ugyanaz a probléma.
A részletesebb részeknél (fű, haj, szakáll, ruhaminta) nagyon szép a kép, de az alacsony kontrasztú helyeken (pl. fal vagy árnyékos, ködös részek) szörnyen blokkosodik, a felbontáshoz képest irreálisan magas bitráta esetén is (720*304@23.967fps - 2200kbit/sec). (a forrásanyag jó minőségű HD videó)
Ha szükséges, inkább feláldoznék némi részletet a most nagyon jó minőségűekből, de a falak ne három blokkból álljanak...
Milyen beállítás felel ezért?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#739) sfdrakex válasza Bici (#738) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha hdben szeded le minek konvertálod át? Illetve nem lenne egyszerübb letölteni jó minőségű divxben ? Nem kötözködni akarok csak sose értem ha jó minőségben van valami azt minek rontani.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#740) #65675776 válasza sfdrakex (#739) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mondjuk mert nem szán mindenki 10-20GiB-okat minden egyes filmnek. A jó filmek SD-ben is jók, a szarokon meg a FullHD sem segít.

Bici: Első körben az utófeldolgozást kellene megpróbálni maximumra feltolni a decoder-ben.

[ Szerkesztve ]

(#741) sfdrakex válasza #65675776 (#740) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azt értem hoyg nem szán rá 10-20 gigát, de akkor miért úgy tölti le? Macera van vele idő míg leér míg ha keresgél általában neten is van mindenből már bd rippes xvid/divx is de ha nincs a dvdből rippeltek se rosszak. Ha me ga jó minőség kell szintén nincs értelme hd-t rontani.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#742) #65675776 válasza sfdrakex (#741) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért nem sok igazán jó minőségű DX50 video-t találni neten... Több esélye van az embernek ha maga csinálja meg az SD változatot.

(#743) Bici válasza sfdrakex (#739) üzenetére


Bici
félisten

Hali!

Több oka is van:
Egyrészt, mert egy DVD lejátszóban kell működnie. És azért xvid, és nem mpeg2/dvd, mert 6 órányi videoanyagról van szó.
Másrészt pedig érdekel az XVID tömörítés mikéntje, szeretnék jobban érteni hozzá.
Azért nem töltöm le, mert nem kereskedelmi film, hanem saját cucc. :)

(#740) daa-raa: Köszi, kipróbáltam, valamivel jobb lett, de mások által készített filmek változatlanul szebben néznek ki még fele akkora bitrátával is, a homogénebb részeken.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#744) Bulitt válasza Bici (#743) üzenetére


Bulitt
őstag

Lehet hardveres segítség is benne :DDD

Én a xilivel sz@rakszok még. Fraps videót 1Gb fölött nem konvertál semmire, de egy 4Gb-os *mkv-t meg csinált nekem *mp4-be :W

(#745) Bici válasza Bulitt (#744) üzenetére


Bici
félisten

Visszaállítottam h263 típusú mátrixra, és jobb lett. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#746) macikos


macikos
addikt

Még mindig azzal a bizonyos fájllal szívok...

Tehát az történt, hogy MKVmerge-vel egy 23.976-es fps-el rendelkező filmet átalakítottam 25fpsesre és az angol hangot kicseréltem magyarra továbbá eltoltam +1 másodperccel. Most jó, legalábbis VLC playerben.

Viszont! A Media Player csak 11 akárhány percesnek látja a filmet! A TV szintén! Megy a lejátszás, de a 11 perc környékén annál a bizonyos pontnál megáll! TV-n akarom lejátszani, ez a legfontosabb, hogy azon menjen!

Már többször megcsináltam a fájl MKVmergevel de mindig ugyanolyan. Mi lehet a gond és mit lehet ilyenkor csinálni?

(#747) Bici válasza macikos (#746) üzenetére


Bici
félisten

Próbáld meg VirtualDubMod-dal!

Töltsd be a fájlt, ellenőrizz minden beállítást, hogy jó-e, állítsd a videót Direct Stream Copy-ra, és mentsd el újra .mkv-ban.
Nem tuti, hogy fog menni, mert elég régi a program mkv támogatása, de egy próbát megér.
Nekem régebben ez bejött, igaz, az nem HD film volt.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#748) ultrabrutal


ultrabrutal
csendes tag

Sziasztok!

Adott a lenti probléma egy .TS fájl esetén, több helyen az mpeg2 stream-ben. A kép ezeken a helyeken rángatózik, illetve erősen kockáz. A stream műholdas csatornáról egy közvetlen adatfolyam mentés, stream error szám 0. Tehát nem a rögzítéskor keletkeztek. Lehet ezt valamivel javítani, hogy lehessen a fájlt vágni és konvertálni? Mert így a végeredmény használhatatlan. Canopus ProCoder-rel próbáltam konvertálni, vágni pedig a Mpeg Video Wizard-al, de eredménytelenül. Mit tudok tenni?

[ Found a GOP with more than 15 pics.
This is not DVD compliant, but many players accept it.
See summary for total number at end. ]
ALERT> Temporal structure wrong in GOP at 06:02:42.954. Dropping.
Re-syncing. ]

(#749) Balinov válasza ultrabrutal (#748) üzenetére


Balinov
félisten

udv, mibe szeretned konvertalni?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#750) Badb0y


Badb0y
addikt

Van-e lehetőség olyanara mkv fájlok esetén, hogy a nem használt feliratokat és hangsávokat letiltani, vagy kitörölni újramuxolás nélkül :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.