Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) gyulank válasza Bozek (#1850) üzenetére


gyulank
addikt

Ez DVB-S-ről van, de mindegy, mert a VLC azt írta ki. Lehet, hogy a szöveg szerint azzal van probléma, de a videót, és hangot lejátssza minden, a DVB vevő is. A vlc a feliratot is viszi, vagyis tökéletesen működik a szöveg ellenére. A DVB vevő is lejátssza rendesen, és felismeri, hogy van felirat, csak hiába kapcsolom be. Viszont azt a feliratot, amit a tévéből vett fel, meg tudja jeleníteni, és mkv-be vesz fel. Sajnos, kis, fehér betűket jelenít meg ilyenkor, de a lényeg, hogy nem hiszem, hogy srt, mert nem jeleníti meg az mkv merge. Nem tudom hova feltölteni, csak azért vettem fel, mert nem tudtam, hogy milyen formátumú feliratokat tesznek az adásokra. És most sem tudom.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1852) Bozek válasza gyulank (#1851) üzenetére


Bozek
nagyúr

Miért nem tudod feltölteni? Van ezer meg egy fájlmegosztó oldal.
Töltsd fel ide (ha nem nagyobb 200 MByte-nál): Data.hu, nekem innen a legegyszerűbb leszedni.

Anélkül nehéz segíteni, ha nem látom a kérdéses felvételt.

[ Szerkesztve ]

(#1853) gyulank


gyulank
addikt

Azóta próbálgattam, hogy mit tud lejátszani. mp4, és mkv csak AVC/H.264-el kódoltakat viszi. Sokáig tart a kódolás 2-3x-osa a játékidőnek, de lehet kisebbet csinálni az eredetitől úgy, hogy nem lesz sokkal rosszabb.
Lejátssza még az mpg-t ezen belül az MPEGI/II-t is, az MPEGI-nél 4:3, MPEGII-nél 16:9.
1278*720-as AVC/H.264-el kódolt videókról van szó. Vagyis jó a kép, a hang, és le is játsza úgy ahogy van. Ha mondjuk átkódolom MPEGII-vel úgy, hogy lecsökkentem a felbontást 720*408-ra, és alacsony minőséget állítok be, akkor gyorsabban kódol, de sokkal rosszabb lesz, és még így is másfél szerese az eredetinek, ami 800-1100 MB közt van, és helyem is alig van.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1854) gyulank válasza Bozek (#1852) üzenetére


gyulank
addikt

Tévedtem. TS-be vesz fel. 3 fájl volt a mappában 2 dvr, és a ts.
info3.dvr
000.dvr
000.ts

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1855) gyulank válasza Bozek (#1852) üzenetére


gyulank
addikt

De gondolom a felvételemen lévő felirat nem a DVB vevőtől függ, hanem a DVB adásban használatos felirat van benne.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1856) Bozek válasza gyulank (#1855) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez teletext-es felirat, a 333. oldalról, sok köze nincs a DVB adáshoz. :) Lehetne ott külön feliratot is továbbítani, de ezt nem teszik meg. Legalábbis kis hazánkban nem.
TSDoctor-ral lehet demux-olni csak a feliratot (Tools - Expert Tools - TS Demuxer), aminek SRT lesz a kiterjesztése. Ha ezt belerakod az MKV-ba, akkor már valószínűleg menni fog a felirat lejátszása is.

[ Szerkesztve ]

(#1857) gyulank válasza Bozek (#1856) üzenetére


gyulank
addikt

Mi? Ezeknek semmi köze ahhoz, amit akarok. Amit felvett azt le is játssza. Nem akarok felvett ts-ből feliratot srt-be menteni, hogy mkv-be tegyem, és nem is működne, hisz van mp4-em, és srt-m, amit akarok, hogy működjön, és nem működik az mkv-ben a DVB vevőn.
Én a jó, 720p-s mp4-emre akarom rátenni a már szintén meglévő srt-met.
A kérdés az, hogy mivel a teletextes felirat megjelenítődik a felvételen a DVB vevőn is, az milyen formátumú felirat? Mert ezek szerint akkor működne, ha srt helyett olyat tennék az mp4-be, vagyis az srt-t teletext felitattá kell tenni, hogy működjön.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1858) Bozek válasza gyulank (#1857) üzenetére


Bozek
nagyúr

Jah, értem. Vagy nem. Elvesztettem a fonalat. :D

Próbáltad amúgy MKV-ba rakott felirattal? Azt viszi? Mert ahogy olvasgattam, nem mindegyik eszköz szereti az MP4-es feliratokat.

(#1859) gyulank válasza Bozek (#1858) üzenetére


gyulank
addikt

Olvass vissza addig, ahol kiemeltem a veszély figyelmeztetést! Az után is, és azóta már egyszer biztos leírtam, hogy vlc viszi, a dvb vevő pedig csak a feliratot nem jeleníti meg, de felismeri, hogy van. Azt is írtam, hogy csak srt-t húzhattam az mkv-ba.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1860) gyulank válasza Bozek (#1858) üzenetére


gyulank
addikt

A tévéből csak azért vettem fel, hogy lássam, létezik olyan felirat, amit képes megjeleníteni, és, hogy meg tudjam, hogy milyen az, hogy amit nem tud megjeleníteni, olyanná válhasson, amit meg tud.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1861) Topanka


Topanka
aktív tag

Most egy kicsit pörög a fórum, így megkérdezném Tőletek:
A jobb filmeket BD 25-ben, vagy BD50-ben töltöm le.
Ezek viszont 25-50 GB max helyet foglalnak.
Mivel a menű, és extrák nem érdekelnek, kiemelem belőle a videót m2ts. Kivéve az "Avatar" féléket, mert ott a film szét van szabdalva.
1. "tsMuxerGUI "-val kiveszem a felesleges hangsávokat, PGS-t.
Így lesz egy kisebb terjedelmű, de ugyanaz a minőségű videóm m2ts-ben.
2. Na most jön a lényeg, hogy én ezt még a "mkvmerge GUI"-val m2ts-ből mkv-t csinálok minden megtartása mellett.
Mégis egy kicsivel kisebb lesz a terjedelme.
Pl.
Next 2007 m2ts 20.7GB
1. Next 2007 m2ts 17.4 GB
2. Next 2007 mkv 16.6GB, ez részletezve:
H:\Filmek BD\_Next 2007\Next 2007.mkv
General
Unique ID : 179917401823822585822005034056000846092 (0x875AD4C77BEAC8FD9270E638C46DB90C)
Complete name : H:\Filmek BD\_Next 2007\Next 2007.mkv
Format : Matroska
Format version : Version 2
File size : 16.6 GiB
Duration : 1h 36mn
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 24.8 Mbps
Encoded date : UTC 2012-09-05 22:04:16
Writing application : mkvmerge v5.8.0 ('No Sleep / Pillow') built on Sep 2 2012 15:37:04
Writing library : libebml v1.2.3 + libmatroska v1.3.0
Video #1
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 3 frames
Muxing mode : Header stripping
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 36mn
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 24.3 Mbps
Maximum bit rate : 40.0 Mbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.489
Stream size : 16.0 GiB (96%)
Writing library : x264 core 116 r2074 2641b9e
Encoding settings : cabac=1 / ref=3 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x133 / me=tesa / subme=11 / psy=1 / psy_rd=1.06:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=32 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / sliced_threads=0 / slices=4 / nr=0 / decimate=0 / interlaced=0 / bluray_compat=1 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=1 / weightp=0 / keyint=24 / keyint_min=1 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=24 / rc=2pass / mbtree=0 / bitrate=24300 / ratetol=3.0 / qcomp=0.60 / qpmin=1 / qpmax=51 / qpstep=8 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=40000 / vbv_bufsize=30000 / nal_hrd=vbr / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=2:0.80
Default : Yes
Forced : No
Color primaries : BT.709-5, BT.1361, IEC 61966-2-4, SMPTE RP177
Transfer characteristics : BT.709-5, BT.1361
Matrix coefficients : BT.709-5, BT.1361, IEC 61966-2-4 709, SMPTE RP177
Audio #2
ID : 2
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Format settings, Endianness : Big
Muxing mode : Header stripping
Codec ID : A_AC3
Duration : 1h 36mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 448 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 308 MiB (2%)
Language : Hungarian
Default : Yes
Forced : No

Marad a jó minőség?
Mi az a 0.8 GB különbség?
Miből adódhat?
Bitrate-t levághatja egy kicsit?

[ Szerkesztve ]

(#1862) Bozek válasza Topanka (#1861) üzenetére


Bozek
nagyúr

A minőségnek meg kell maradnia, hiszen nem történik kódolás a folyamat alatt. Az M2TS elvileg mindenféle más dolgot is tartalmaz, amiket az MKV már nem, tehát ott lehet a különbség. Bár a 0,8 GB-t soknak tartom, de előfordulhat.

Mind a két esetben azonos a film hossza amúgy?

(#1863) Topanka válasza Bozek (#1862) üzenetére


Topanka
aktív tag

Kösz a választ.
Mindig nagyon minimális volt a különbség, csak most ugrott meg ennyire, ezért kérdeztem rá.

(#1864) Dave-11


Dave-11
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy DVD-t készíteni, szép menüvel, chapterekre felosztva, esetleg aduió illetve feliratválasztási lehetőségekkel. Tudnátok ajánlani valami programot?

:D Semmi :D

(#1865) Bozek válasza Dave-11 (#1864) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én a TMPEGEnc Authoring Works 4-et használom erre a célra. Konvertál is, szóval egyben meg tudsz csinálni mindent.

(#1866) Balinov válasza Dave-11 (#1864) üzenetére


Balinov
félisten

MediaChance fele DVD Lab pro (30 napig osszes funkcio hasznalhato a trialbol), rengeteg sok guide van fenn a sajat oldalukon

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1867) milszab


milszab
senior tag

Dvd-ből csinálok avit! Olvastam valahol hogy annyira nem is számít a kbps, hanem inkább a bit/pixelt kell nézni, ami elég ha 0,23 körül van! Ez igaz? Mer én mindig azt néztem hogy min 1700kbps-be kódoljak! De ha ezt a bit/pixelt nézem akkor a kbps-em van hogy csak 1000 lenne! Csináltam ilyen próba viedót és igazából nem vettem észre minőségben különbséget!

(#1868) Vanek Eduard


Vanek Eduard
tag

Sziasztok!
Konvertálási gondom van, Premierbe.
Kaptam egy adag mov-ot 50 fps-ban. Természetesen a Premier ezt nem veszi be csak úgy. Max 29fps timelinet enged, bármiben próbálkozom. Namármost: ha átkonvertálom ezt az 50fps-t avi-ba, nem müxik, lassított lesz, míg a hang marad. Van valakinek jártassága ebben a dologban?
Előre is kösz

(#1869) Vanek Eduard


Vanek Eduard
tag

Akkor megint!
EOS-szal készült mov-okat kaptam 50fps és szeretném ezeket 25fps avivá konvertálni. Vagy hol lehet a Premiere-t átállítani 50fps timeline-ra, hogy lehessen vele dolgozni?

(#1870) decens válasza Balinov (#1767) üzenetére


decens
tag

b+ mit kerestem már napok óta ezt a programot... egyszerűen nem jutott eszembe a neve csak a screenshot volt a fejemben, hogy mit kell keresnem. atyagatya de jó, hogy rátaláltam a szócikkedre!! :R
:DDD

(#1871) Balinov válasza decens (#1870) üzenetére


Balinov
félisten

:DDD :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1872) decens


decens
tag

urak, hamár a csillagok ilyen fantasztikus együttállása okán ilyen frankón betaláltam ide:
tudtok ajánlani nekem olyan szoftvert, amellyel a vinyómon terpeszkedő számtalan dvd-iso-ból tudnék avi-kat konvertálni? nem vagyok különösebben pixelkukker buzi, de azért nyilván jó, ha szép minőségben dolgozik, ezen kívül viszont fontos lenne, hogy szabályozni tudjam, mekkora méretű legyen a kimeneti avi file, (nem csak úgy tessék-lássék, ahogy esik, úgy puffan...)
nem hátrány, ha free szoftver, de gondolom, ilyen nem lesz, szóval.... :DD jöhet bármi. :)

köszi

(#1873) milszab válasza decens (#1872) üzenetére


milszab
senior tag

Szerintem a legjobb és legegyszerűbb szoftver a FairUse Wizard! Tényleg a leglényegesebb dolgokat tudod vele beállítani! Igaz sok ideig tart neki 1 film, de minőségben kitűnő lesz! Csak az előző hsz-emben is kérdeztem hogy nem tudom mi számít a minőségnél!? A kbit/s vagy a bit/pixel !??

(#1874) Visormail válasza decens (#1872) üzenetére


Visormail
addikt

DVDFab esetleg?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1875) Chrystall válasza decens (#1872) üzenetére


Chrystall
senior tag

Én ezt úgy szeretem csinálni, hogy Winimage-vel Extract-olom a winyóra az ISO tartalmát, majd a nagy méretű vob file-okból, amiben a videók vannak tárolva, DVD Video Soft DVD to Video konverterrel AVI-t csinálok. Mindkét program ingyenes és nekem jó eredményt hozott.

(#1876) Chrystall


Chrystall
senior tag

Emberek!

Ezzel az Easy Cap analóg videójel felvevővel van valakinek tapasztalata? Lehet ezzel normális videót rögzíteni? Ha nem melyik hasonló cuccot ajánlanátok?

(#1877) Topanka válasza milszab (#1873) üzenetére


Topanka
aktív tag

Én nem igazán vagyok szaki, de mivel nem válaszolnak veszem rá a bátorságot és válaszolok neked.
Kedvenc filmjeimet letöltöm BD25-BD50-ben, és a stream mappából kiszedem a legnagyobb kiterjesztésű m2ts fájlt, mert egy-két film kivételével (pl. Avatar - szét van szabdalva) az a film.
"tsMuxerGUI" progival kiszedem belőle a nem szükséges hangsávokat, és így lesz a 23-50GB helyett 14-18GB terjedelmű filmem. Ezek ugye 1080p-ek, és 14-22 Mbps átlag adatátvitelű sebességűek. Ez adja meg a minőséget, ami megfelel a BD25-nek, és megadja az egy pixelre eső adat átvitelt is.
Tehát a minőség: felbontás+adatátviteli sebesség Kbps.
Nekem az logikus, hogy ha az átlag Kbps-ot elosztod a felbontással pl. 1920 x 1080-nal, megkapod a bit/pixelt, de ebben biztos nem vagyok.
Remélem valamit segítettem, és nem írtam valami hülyeséget, de akkor a szakik úgyis kiigazítanak, és megkapod a választ.

(#1878) milszab válasza Topanka (#1877) üzenetére


milszab
senior tag

Hát nem igazán. :) Mer most akkor melyik érték számít igazán?? Mind1, én maradok akkor az 1700kbps-nál aztán kész! :) Amúgy én csak dvd-t kódolok!

(#1879) Alfonz64 válasza kovacsim (#334) üzenetére


Alfonz64
csendes tag

A gond az hogy nincs fent olyan codek amivel a hangot átudod konvertálni.
Virtualdub, save audió, átkonvertálod eazycd extractor beteszed az avimuxba az audió helyére.

vagy

Esetleg kodek pack-el próbálkozhatsz ezt a ketőtt ted fel: K-Lite Codec Pack Full 8.8.0 + ffdshow.

vagy:

Valószínű hogy így meg elfog csúszni a hang az előző két példa.

Így kell:

Nos a hang elcsúszása aból adódik hogy külön csomagokban jön az audió és a videó. Ha
valamelyik megsérül akkor el fog csúszni a hang. Windowsnál a TS Doktor nevű
programmal újra lehet muxolni. És utána azzal konvertálod amivel akarod. Amúgy fizetős
programról van szó.

Muxolás

"file/open job alsó sarok Save new file. Így kijavítja a hibákat" az igazi az ha csomagra
tudsz vágni:

Vágás csomagra.

bal alul prepare cutting itt megtudod vágni, ráhagysz a reklámból 5s és save new file, majd
a tools raw/cutter és 5s packetnek(csomagnak) megfelelőt levágsz belőle majd a videókat
összeilleszted. Ennek lényege hogy csomagra vágsz nem csak sacper kb, utána úgy
konvertálgatod ahogy akarod bármivel.
Konvertálónak meg a XMedia Recode,Smart Cutter,VideoReDo TVSuiteV4 ajánlom

Máshol még ezt olvastam:

" .TS-ből a legegyszerűbben a Freemake Video Converter-el lehet akár AVI-t, akár más
formátumot csinálni. Azonban, mielőtt még csak úgy ráküldjük a .TS-t a programra, egy
másik segítséget is kell hívnunk, mégpedig a Videoredo szoftverét, amiben kell csinálni
egy QuickStream Fix-et, ez javítja az esetleges hibákat a stream-ben (van benne pár
mindig). Lehet vele konvertálni is, azonban minőségben jobb az elsőnek említett program
erre a célra. Sokat szívtam vele én is, mivel ezekből csinálom a 720p-s cuccokat. "

(#1880) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Lehet hogy off topic a kerdes, de azert felteszem, hatha tud valaki segiteni.
Hogy lehet felirat file-ot hozzaadni egy szamitogepen talalhato blu-ray mappahoz?
Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#1881) Bozek válasza Alfonz64 (#1879) üzenetére


Bozek
nagyúr

Idézgetünk? :D

(#1882) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok!
Sima lejátszóval szeretnék lejátszani 1 3D-s filmet. Szóval ezt az egyébként SBS MKV fájlt szeretném anaglyph mp4/mkv-be konvertálni. De nem találtam erre programot.Akinek van normális vörös-kék szemüvege, mondja már meg, hogy azzal is sárgás-zöldes lesz a kép, vagy csak a gabonapehely dobozából kivágottal ilyen? Ugyanezzel kapcsolatban még érdekelne, hogy az, hogy pl. a piroson keresztül látom a kék szellemképet is, az mindegyiken előfordul, vagy csak a gabonapelyhes dobozból kivágottnál?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1883) ricshard444


ricshard444
veterán

Sziasztok

Benyomtam a gpu gyorsítást kettő konvertálóban is és nem használják egyáltalán a gpu-t pedig ki van jelölve :( Az egyik a Xilisoft a másik a Aiseesoft konvertáló.Nem értem,mit kéne beállítani? Driveren belül is engedélyezve van :(

Vannak dolgok...

(#1884) gyulank


gyulank
addikt

Ha van egy nagy fájl, mondjuk 12 GB MKV, azt fel lehet darabolni 7 GB-os darabokra konvertálás nélkül úgy, hogy mindegyik külön videó legyen? Úgy értem, hogy ha csak szétvágom mondjuk Totalcommanderrel, akkor gondolom a 2. részben már nem 0-tól kezdődik a film, ezért nem lehet lejátszani. Konvertálás meg egy napig tart akkor is, ha rossz lesz a kép. Szóval meg lehet ezt valamivel csinálni, hogy csak szétvágja, és minden darabja 0 mp-nél kezdődik?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1885) Bozek válasza gyulank (#1884) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igen, ketté lehet. Én erre a célra a Boilsoft Video Splitter-t használom, nem csak MKV-t, de más fájlokat is szétvág konvertálás nélkül. Be lehet állítani, hogy méret alapján vágjon vagy pedig kijelölheted azt a részt, ami Neked kell. Igaz, ez utóbbi esetben nem biztos, hogy pont ott lesz a vágás, hanem kicsivel odébb, mivel ha jól érzékeltem, keyframe-nél darabol.

(#1886) gyulank válasza Bozek (#1885) üzenetére


gyulank
addikt

Köszönöm! Kipróbáltam, 2-őt állítottam be, gondolom, így 2-részre vágná, de 4-et csinált, és be se fejezte, mert elfogyott a hely, pedig vagy 1 gigával több volt, mint a film. Ennek ellenére, az 1. kb. 5KB-os törlésével, és a 4. 1GB-os törlésével, amit mikor elindítottam, a film elejét mutatta, talán a 2., és 3. kb. a film 2 fele.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1887) Bozek válasza gyulank (#1886) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igen, több fájlt csinál valami miatt MKV esetén, de mint írtad Te is, megvan az a 2 rész, csak meg kell találni. :)

(#1888) gyulank válasza Bozek (#1887) üzenetére


gyulank
addikt

Csodás. :DD Azért, ha véletlenül találsz olyat, ami semmiért nem csinál többet, és nem kell neki több hely, mint az egész film, az is érdekel majd.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1889) milszab válasza gyulank (#1888) üzenetére


milszab
senior tag

Virtualdub-bal lehet ilyet csinálni elvileg...

(#1890) No-Reply


No-Reply
csendes tag

Sziasztok,

Nézzétek el nekem, de teljesen amatör vagyok video konvertálás terén, viszont muszáj vele foglalkoznom, vagy tanácsot kérnem tőletek, mert van egy film, amit csak egyetlen egy helyről tudtam megszerezni, és a gépen lejátsza, de volna egy samsung smart tv aminek már gondjai akadnak vele. Azt írja ki, hogy nem támogatott file formátum, ellenben más mkv-kat simán lejátszik.
Leszedtem egy mediainfo progit, amiben egy különbséget találtam a film és a többi film között (legalábbis ami szemet szúrt), hogy más az adatsebessége, azaz az Overall bit rate mode egyiknél variable és 8.098 Kbps, míg egy másiknál pl.: 21.1 Mbps.
De ha gondoljátok hogy mást kéne e nézni akkor bemásolhatom ide az egész infót, csak nem akartam feleslegesen tele nyomni az oldalt mindenféle adattal :)

A film amit a tv nem tud lejátszani:
Nosso.Lar.2010.(Our.Home).BluRay.1080p.AC3.H264.HuNsub-Wings\Nosso.Lar.mkv

[ Szerkesztve ]

(#1891) Bozek válasza No-Reply (#1890) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mi van a Format Profile-nél MediaInfo-ban?

(#1892) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

egy 720p mkv-ból szeretnék avi-t csinálni Freemake Video Converterrel.
A kép jó, viszont hangnak hiába állítok be AC3, 5.1, 44.1 sample rate és mondjk 320Kbps-t, Unsupported Audio Formatot ír az asztali játékos.

Hogyan tudnám kideríteni, mi a kínja?

(#1893) gyulank válasza zetecR (#1892) üzenetére


gyulank
addikt

Próbáld meg mp3, vagy faac-vel! De hogy csinálod, hogy a kép jó? Nekem 2,5GHz dual procival egy napig tartott konvertálni. Úgy nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1894) Andreas2


Andreas2
tag

Sziasztok!
Panasonic HC-V700 kamera által készített anyagokat szeretnék vágás után visszaalakítani a kamera által lejátszható formátumba. 1920x1080 50p felbontású M2TS fájlról van szó (H.264 videó, AC-3 256 kbps audió) A kamera által készített fájl és a Vegas által renderelt fájl között GOP értékek eltéréseit látom (M=3, N=24 a kamerán és M=2, N=26 a Vegas-ban) a bitráta eltérésén kívül. A kamera sajnos nem fogadja el a fájlt (egy meglevő MTS helyére tettem)
Próbálnám a Mediacoder-rel átalakítani a fájlokat, de nem tudom hogy az x264 fülön mi felel meg az M és N értékeknek. A GOP és a B-Frames-re tippeltem, de ha ezeket piszkálom eltűnnek az M és N értékek a transzkódolt fájlból.

Egyáltalán meg lehet csinálni a visszaalakítást?

[ Szerkesztve ]

(#1895) zetecR válasza gyulank (#1893) üzenetére


zetecR
addikt

Ez egy 1.5GB-os, 48 perces sorozat epizód.
Gondolom DXVA-t használ a kódoláshoz, 15-20 perc alatt végez.

A "to AVI" hang beállításainál MP3, AC3 és PCM codecek közül választhatok, ebből csak az AC3 és PCM kínál 5.1-et.

Másik AC3 codecet kellene felraknom? :F

Ha DVD-t csinálok belőle, akkor viszont van 5.1 hang.

[ Szerkesztve ]

(#1896) No-Reply válasza Bozek (#1891) üzenetére


No-Reply
csendes tag

Szia

Inkább itt az egész Mediainfós leírás, hátha így többet látsz belőle :)
Link

Köszi

(#1897) zetecR válasza zetecR (#1892) üzenetére


zetecR
addikt

A Media Coder x64 pedig 009-as hibával megáll: Incorrect Audio format settings
Pedig a forrás mkv AC3, 5.1, 48kHz, 448bps hangsávot tartalmaz a MPHC szerint.

Mit csinálok rosszul?

(#1898) Bozek válasza No-Reply (#1896) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem nagyon szokták kezelni az ilyen eszközök a High@5.1-es profilt.

Elvileg ezzel át tudod állítani 4.1-esre és úgy már több esély van a lejátszására (bár lehet, hogy a CABAC még bezavar):
http://coolsoft.altervista.org/download/H264LevelEditor_1.2.0.zip

Ha így se megy, akkor sajnos újra kell konvertálni.

[ Szerkesztve ]

(#1899) No-Reply válasza Bozek (#1898) üzenetére


No-Reply
csendes tag

Köszönöm a progit, de sajnos nem oldotta meg a problémámat.
Gondolom akkor már csak az újra konvertálás marad.
Ahhoz elég az én gépem? (i5 760, 8 gb)
A másik kérdés, hogy milyen programmal tudom újra konvertálni? (csak az az mkv-m van, nincs meg az eredeti)

(#1900) Bozek válasza No-Reply (#1899) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az bőven elég. Én egy 3 GHz-es, Pentium Dual-Core procis géppel konvertálok. Freemake Video Converter-t használok, de ahogy látom, alapból az is hagyja a CABAC-ot. Kérdés, hogy az-e a probléma a videóval vagy sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.