Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) pigsty válasza Balinov (#250) üzenetére


pigsty
aktív tag

Sajnos nincs meg a forrás lemez.
Az az érdekes, ezt a kivont vobot lejátszák a média lejátszók, hanggal együtt, normálisan, ez ok, csak a 7 GB-t szeretném kisebb méretű AVI ba konvertálni.
De már az AutoGrodianKnot nem ismeri fel a hangsávot. Tanulság: valószínűleg valami méret limit van a konvertáló programnál, máskor epizodonként szedem le. Mert így egyben 2 órás a film. Nem gondoltam volna, baj lesz.

Illetve még talán Virtual Dubbal több részre vághatnám a filmet...csak nem tud mpg-ben menteni a Vdub - márpedig ebben van a VOB képi része - nyers formátumban meg lenne talán 50-100 GB is, arra nincs helyem.

Van olyan videóvágó program, ami mpgben, újratömörítés nélkül tud darabolni VOBot?

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#252) Balinov válasza pigsty (#251) üzenetére


Balinov
félisten

hát,könnyen elképzelhető,hogy az 1db VOB/filmen akad ki minden.sajnos ilyen tapasztalatom nincs,hogy ilyenkor mivel lehet szétvagadalni.vdubmod?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#253) pigsty válasza Balinov (#252) üzenetére


pigsty
aktív tag

MEGOLDOTTAM!
3 hete ezen vacakoltam, kétízben még DC-s hubra is bemertem írni ezt a problémát.
Első ízben jött a parasztkodás, miért nem értem, hogy mpeg=vob, meg miért nem írom be googleba, hogy vob cutter.
Mert a parasztja ugyan lehülyézne, miért nem értek elemi pontokat, de ezek szerint ő nálam is hülyébb.
Vannak a dvd-n gyári állapotban a VOBok egymás után. Én valahogy úgy rippeltem le, hogy a bevezető (moképes intróval) is benne maradt (a menük viszont nem), összes fejezet, végső soron csak egy fájlba fűztem a vobokat, de marhára nem lett egy tetszés szerint vágható mpeg fájl.
Másutt segítettek, Nero vision.
Ez fel tudta dolgozni, hogy nem egy db videó fájl, hanem sok rész összefűzve,
mind az öt fejezetet egy mpeg fájlba exportáltam, majd ezeket konvertálom végre sikerrel Xvides aviba, mert nem fogok DL es DVD-re írni, ami alig támogatott, a simánál és rövid életűbb lehet, meg csak.
Érdekes votl a problémám, szerintem sokan fel se fogták, mti szeretnék miért, meg a hiba miért lehet.
Az összefűzött vobot egy sima videóvágó meg se nyitott, hiába hajtogatták, nem értem.
Na, ugyan itt nem jött megoldás, viszont segítőkészek voltatok, köszi.
Lehet, írok majd blog postot is erről a vobozásról.
Üdv.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#254) Balinov válasza pigsty (#253) üzenetére


Balinov
félisten

hmm.örülök,hogy megoldódott a problémád. Akkor a #252-ben leírt felvetésem a hiba okáról jónak bizonyult ;)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#255) pigsty válasza Balinov (#254) üzenetére


pigsty
aktív tag

Kvázi egy fájlba rakta fizikailag azt, ami addig külön volt a lemezen :)
Köszi, üdv.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#256) Ryu77


Ryu77
aktív tag

Üdv!
Valaki tudna mondani olyan progit amivel lehet mkv-ből xvid-et csinálni?

(#257) Dot


Dot
őstag

Helló!
Én egy oan konvertáló progit keresek ami a 8GB os .mkv (x264) filmet 4GB os .mkv (x264) be konvertálja!
Valaki tud iet?

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#258) PPeter válasza Dot (#257) üzenetére


PPeter
addikt

Inkább vágd ketté Mkvmerge programmal, annak több értelme van.

(Meg nem ártana magyarul tanulni, mert "oan" meg "iet" nincs a magyar nyelvben).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#259) Balinov válasza Dot (#257) üzenetére


Balinov
félisten

hi, nézz körül ezekben a topikokban

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#260) Dot válasza PPeter (#258) üzenetére


Dot
őstag

KÖSZI a válszokat!
(Naggyából tudok magyarul, csak nem láttam lényegét helyesen írni, de innentől úgy fogok tenni!)

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#261) DeSanto


DeSanto
őstag

Lenne egy kérdésem.
Vannak bizonyos esetek mikor egy film x264 kódolású vagy éppen 2db-l áll.
Ilyenkor előveszem a vdub nevű programot és átkonvertálom vagy összeillesztem xvid-be vagy divx-be hogy az asztali játékos is lejátsza.

Namármost nem sok idő ez így sem de melyik az a program vagy codec ami kihasználja mind a 4 CPU-t?
Szeretném ha ez a folyamat kicsit pörgősebb lenne.
Valamit én nem állítok be jól?

(#262) Balinov válasza DeSanto (#261) üzenetére


Balinov
félisten

sztem nem a keretprogramban (vdub,stb.)hanem a kodek-ben kell hogy legyen támogatva a 4mag kihasználása :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#263) DeSanto válasza Balinov (#262) üzenetére


DeSanto
őstag

Itt azt írja 4 Logikai CPU.
Mégis 2-t használ :(

(#264) Balinov válasza DeSanto (#263) üzenetére


Balinov
félisten

érdekes,akkor nincs tippem,hascak nem free vs regisztrált dvix változatban rejlik a titok nyitja

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#265) DeSanto válasza Balinov (#264) üzenetére


DeSanto
őstag

Így néz ez ki.
Szerintem is a codec-ben kell keresnem ezek szerint a megoldást.
Köszönöm a válaszod. :)

(#266) Balinov válasza DeSanto (#265) üzenetére


Balinov
félisten

SC Am2-es sempivel nyomom így nézd el,ha hülyeséget irok,de ha mind a négy core dolgozna,akkor nem egyenletes lenne a magok használatát jelző görbe? Öö,,amugy most dolgozik mind a 4 mag?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#267) DeSanto válasza Balinov (#266) üzenetére


DeSanto
őstag

Dolgozik mind a 4.
Viszont a max leterheltség mint látod 50%.
Jó lett volna 100%-on járatni tehát full terheltség meg lehetett volna erre próbáltam valamit orvosolni.

Mod: Benézek már a COD4 szeródra. :D

[ Szerkesztve ]

(#268) Balinov válasza DeSanto (#267) üzenetére


Balinov
félisten

akkor öröm és boldogság.Szvsz nem véletlen csak 50%-on megy a kódolás...lehet meghaladja az oprendszer képességét az,hogy kiadni a 4magból 3 magnak 100% -on hajtva kódolási munkát,mig a 4-ik menne mondjuk 50%-on,hgoy tdujál mellette mást is csinálni.Ez persze velvetés csak,ennyire nem értek az oprendszerekhez.

Akartam is irni előbb,hogy látom shortcut van a cod4 mp exéjének, várunk sok szeretettel, bár inkább estefele 1800 után van élet a 20slotos szerónkon.Gyere nyugodtan bármikor!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#269) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Tudja-e valaki, hogy Tmpgenc DVD author 3 w/ Divx authoringhoz mit érdemes leszedni, hogy meg lehessen nyitni mindenféle tömörítésű videót?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#270) Core2duo6600 válasza DeSanto (#267) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Valszeg nem támogatja a 4 magot
csak 2 öt
Azért 50 % mert 2 öt használ ki rendesen nekem 2 magos van, és nálam is hasonló a jelenség ha olyat futtatok ami nem támogatja a 2 magot, ekkor a gép random osztja el, és melette még bármit csinálhatsz, nem lassul a rendszer, akár egy másik progival is kodolhatsz

A legtöbb progit 2 magra csinálják általában, a 4 magos rendszer, azért nem mindennapi, értem úgy, hogy akik megvásárolják a progikat stb .. rendszerint 2 magos gépük van, vagy mégrégebbi

(#269) CYBERIA
A gépeden lévő codekeket használja, tehát pl
Divx 311
Divx 4 alpha 50
Divx 6. akárhányas
Oggvorbis directsound
Xvid / amikor kérdezi, hogy generic mpeg4 et kinyisson a válasz nem
Ac3 filter 1.46 os
Vobsub

Ha ezeket ebben a sorrendben felteszed akkor a videok 90 % ával nem lesz gondod
Xp alá esetleg egy dv avi codec is kell, ha olyannal is dolgozol, ezt a vista már ismeri magától

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#271) Balinov válasza CYBERIA (#269) üzenetére


Balinov
félisten

miért,milyen formátumot nem nyit meg? Azt próbáltad,hogy avisynth-tel csinálsz egy AVS fájlt,directshowsource=fájlerésé,stb. minta alapján,és azt nyitod meg a DVD Authorral?Igaz,nem TMPEG,hanem CCE esetén igy sikerült még régebben mpeg fájlt megetetnem az enkóderrel

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#272) Core2duo6600 válasza Balinov (#271) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mpeg 1 - 2 öt gond nélkül meg kell ennie a dvd authoring progiknak bármelyiknek
pl.: avi ból komplett dvd ét csinál, kezelése egyszerű
VSO ConvertXtoDVD 3.0.0.7 Fixed

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#273) Balinov válasza Core2duo6600 (#272) üzenetére


Balinov
félisten

ágyuval minek verébre.amit kihasznál a többségünk,arra elég az INGYENES pinnacle video spin

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#274) Core2duo6600 válasza Balinov (#273) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Erről speciel még nem hallottam, már töltöm is le

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#275) Balinov válasza Core2duo6600 (#274) üzenetére


Balinov
félisten

egy próbát megér,meg 180-200megát.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#276) Core2duo6600 válasza Balinov (#275) üzenetére


Core2duo6600
veterán

van egy olyan szépséghibája, hogy
pl, ha jol láttam, hogy az mpeg 2 vel és 4 el elboldoguljon, külön codek kell neki
ha az mpeg 2 öt nem viszi, akkor ott vagyok ahol a part szakad, amúgy a pinnacle studio butitott változata ahogy látom

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#277) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Üdv!

Mondjatok nekem egy olyan kis, egyszerű (lehetőleg ingyenes, vagy könnyen beszerezhető) progit, amivel már meglévő divX/Xvid fájlt tudok módosítani. Elsősorban az volna a cél, hogy csökkentsem a méretet, mondjuk bitráta csökkentéssel. Másodsorban az is cél, hogy más audio-codec-kel menthessem el a fájlt, ugyanis a fájl audio-codec-kjét az asztali lejátszók nem ismerik.
Virtualdub-ot hanyagolnám, az sem ismeri fel az audio codec-ket, ami fura, mert egyébként van hangja PC-n a fájlnak.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#278) Balinov válasza DM-Fan (#277) üzenetére


Balinov
félisten

mediacoder

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#279) doc válasza DM-Fan (#277) üzenetére


doc
nagyúr

mencoder?
parancssoros, de mindent csinál oda-vissza, codecek nélkül
ha kell, anno írtam egy cikket is róla, a linuxvilag honlapjarol letoltheto pdf-ben

(#280) Core2duo6600 válasza DM-Fan (#277) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Divx ből ismét divx et, ennek nem igen van értelme pocsék lesz a képminőség

a gspot megmondja, hogy milyen kodek kell neki amúgy
Érdeme lenne megnézni, mert a divx el playereknek az mp3 hangú
AC3 hangú
Filmek biztosan nem okoznak gondot

Milyen playeren akarod lejátszani ?

Mikor a lejátszó ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#281) DM-Fan válasza Core2duo6600 (#280) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Köszi srácok, kipróbálom a Media Encoder-t.

Core2duo6600:

"Divx ből ismét divx et, ennek nem igen van értelme pocsék lesz a képminőség"

A képminőség már most is pocsék, nem hiszem, hogy egy kb. 450 MB-os fájlnál attól lenne sokkal szarabb, hogy visszaveszem a méretét 400 MB körülire. Amúgy nem is vagyok DivX párti, szinte cuccom eredeti DVD, vagy Blu-Ray, viszont ez a video nem szerezthető be ezen formátumokban és hozzájutottam egy ilyen avi v 1.0 kópiához, amin kicsit azért szeretnék csiszolni.
A lényeg inkább a hang lenne, viszont akkor meg már egyúttal a méretét is szeretném úgy beállítani, ahogy nekem kényelmes.

A Gspot a hangcodec-re azt mondja, hogy:

0x0050 (MPEG (MP1/MP2))
22050Hz 32 kb/s (1 chnl)

Az asztali lejátszó egyébként nem szar: Pioneer DV-696AV, nemigazán volt az elmúlt két évben baja egy DivX/Xvid fájllal sem, de úgy tűnik, hogy ennél kicsit el lett cseszve a codec-kiválasztás. Szóval át kéne ezt lökni valami mp3 formátumba.

Get Moded!

(#282) doc válasza DM-Fan (#281) üzenetére


doc
nagyúr

pedig sokkal szarabb lesz a minősége...
mpeg hangot meg le kéne hogy játszon szerintem

(#283) #65675776 válasza doc (#279) üzenetére


#65675776
törölt tag

"codecek nélkül"

Ez nem igaz, sőt képtelenség. Használ codec-eket, amiket beépítve tartalmaz. Codec nélkül nem is tudna semmit se csinálni.

(#284) doc válasza #65675776 (#283) üzenetére


doc
nagyúr

jó, akkor fogalmazok máshogy:
külső codecek nélkül, így jó?
szerintem mindenki értette hogy mire gondolok, mégha pongyolán is fogalmaztam

(#285) #65675776 válasza doc (#284) üzenetére


#65675776
törölt tag

Így pontos.

(#286) doc válasza #65675776 (#285) üzenetére


doc
nagyúr

ok :D

(#287) Balage85


Balage85
tag

Üdv!
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy a fényképezőm kb 17 fps-el rögzített, így elég akadós a lejátszás. A virtualdub már 25 fps-nek érzékeli. Hogy tudnám ezt feljavítani? Tudom, hogy nem lesz olyan mintha 25 fps-el rögzítenék.

(#288) Core2duo6600 válasza Balage85 (#287) üzenetére


Core2duo6600
veterán

szvsz sehogy
De talán egy komolyabb videoeditorral ami megeszi az adott file -t

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#289) Core2duo6600 válasza DM-Fan (#281) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha már most is gáz a minőség akkor lehet, hogy mindegy
hang ra
gspot szerint 1 channel
Ott valóban nem stimmel valami,
Probáld meg az un. headache nevű progival hátha
elég lassan, de magyjából mindeből mindenbe lehet vele kódolni.
HeadAC3he 0.23a - ezzel, nem tudom, hogy van - e ujabb
[link]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#290) Balage85 válasza Core2duo6600 (#288) üzenetére


Balage85
tag

Pl? Meg abban mi a parancs neve?

(#291) Core2duo6600 válasza Balage85 (#290) üzenetére


Core2duo6600
veterán

nem tudom milyen parancs névre gondolsz
beindítod a progit, majd beadod neki a forrás file -t
majd a cél formátumot, és beállítod a jellemzőit
bitrata meg ilyenek
Option alatt tudod testre szabni
2ch legyen mindenképpen
mert alapból downmix sorround 2 -t jeloli ki, és az nem jó most

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#292) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van egy mp4 file-om, ami kissé hibás. Vagyis nem tudom, hogy hibás, vagy csak én nem tudom lejátszani...
Az mp4-en kívül van még 2 file is azonos néven: .sub, és . idx (31MB, és 311KB)
A hiba a következő: a hang csúszik vagy 1 mp-et, és a mezők fel vannak cserélve (mozgó részeknél szőrös a kép).
Feltétlenül konvertálnom kell, és hangot szinkronizálnom, vagy a két ismeretlen fájlt nem veszik figyelembe a progik, és csak ezért hibás a lejátszás.
Ha konvertálni kell, akkor mit javasoltok, létezik olyan progi, ami újratömörítés nélkül felcseréli a mezőket? Netán lejátszás közben?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#293) Core2duo6600 válasza Bici (#292) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha a kép megjelenik, akkor a codec megvan
idx nek nincs jelentősége törölheted
a sub meg a felirat kiterjesztése
Azért szörös, mert rosszul lett kódolva, nem tudsz vele mit csinálni, rosszabból nem lehet jobbat csinálni értem úgy, hogy kevesebb képi infoból nem tudsz vele plusz képi infot tenni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#294) Bici válasza Core2duo6600 (#293) üzenetére


Bici
félisten

Ok, de sztem nincs benne kevesebb képi infó, csak a mezők fel vannak cserélve. Mármint minden második sor.
A Virtualdob asszem ki tudná cserélni, de egyrész újra is tömörítené, másrészt meg nem olvassa be az mp4-et...
Amúgy elég jó minőségű, állóképeknél látszik.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#295) Core2duo6600 válasza Bici (#294) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha csak állóképnél látszik, akkor no para, akkor egyszerűen arról van szó, hogy interlace típusú ha normál tv én nézed nem gond
Ha gépen akkor a media player, automatikusan deinterlaceli
De ha át kell kódolni, akkor nincs tippem, hogy merre.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#296) Tuschke válasza Bici (#292) üzenetére


Tuschke
tag

A .sub, és .idx ahhoz kell, hogy szöveges feliratfájlt gyárthass belőle.
mert ez igy csak subrip. Szinte biztos vagyok benne, már csak a méretéből ítélve (31M).
Szóval ezt még OCR-ezni kellene. És kell mind a kettő.

Ha az ördöggel táncolsz, az ördög ugyanaz marad - Téged formál a képére

(#297) Bici válasza Tuschke (#296) üzenetére


Bici
félisten

Ok, köszi, de a hang miért csúszik, illetve mitől vannak felcserélve a mezők?
Hagyjam a fenébe, mert rosszul tömörítették, vagy meg lehet javítani?

Core2duo6600: pont csak állóképnél nem látszik, mozgónál meg igen. De nem csak az a baj, hogy interlaced, hanem, hog yfel vannak cserélve a mezők. Sima (jó mezősorrendű) interlaced videónál nem is látszik a szálka, de itt erősen. TV-m meg nincs kéznél. :)
Mindegy, valamit alkotok vele... Csak nem olvassa be semmiylen konvertáló progi... :O

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#298) doc válasza Bici (#297) üzenetére


doc
nagyúr

mencodert próbáltad már? az tud mindenféle ügyességet, pl. a field-ekkel operálni, top/bottom field parityt, stb.

(#299) Bici válasza doc (#298) üzenetére


Bici
félisten

Még nem, de kipróbálom! Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#300) doc válasza Bici (#299) üzenetére


doc
nagyúr

nincs mit :) anno írtam cikket róla, bár ott nem foglalkoztam a fieldekkel, de ha a kezelésével meg sikerült barátkozni, a man-ban megtalálod a többit (meg van html doksija is)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.