Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) macikos


macikos
addikt

Sziasztok!

Olyan videót csinálok, amiben a videó mindössze egy állókép, az audió pedig zene. Hogy tudnám azt megcsinálni, hogy minél kevesebbet foglaljon a videó rész?

(#452) Oibacsi válasza macikos (#451) üzenetére


Oibacsi
őstag

Lejjebb veszed a video bitrátát mikor kódolod...állókép esetben szépen össze lehet nyomni, mert nincs olyan, hogy képkockák közötti eltérés

(#453) macikos válasza Oibacsi (#452) üzenetére


macikos
addikt

Kösz. Gondolhattam volna, egyértelmű :)

(#454) feroka88


feroka88
csendes tag

Sziasztok!

Légyszi segítsetek nekem!
youtuba szoktam tölteni videokat, de a feltöltött anyag minősége mindig más és más. és nem mindig értem miért
most pl mpg2 formátumot (NTSC) vágtam meg ugyanúgy mpg2 (NTSC)be. a a feltölött video minősége már túl rossz.
majd ugyanazt aviba már jó.fel is kínála a HQ gombot is. de így hatalmas a file mérete. 3 percnek is 600mb általában.
a program amit használok a CyberLink PowerDirector.

Arra kérném tehát a hozzáértőket, pár tanáccsal aranyszabállyal segítsenek nekem a konvertálással kapcsolatban. hogy legyen a legjobb minőségű a videóm.
NAGYON szépen köszönöm!

(#455) feroka88


feroka88
csendes tag

Sziasztok!

Légyszi segítsetek nekem!
youtuba szoktam tölteni videokat, de a feltöltött anyag minősége mindig más és más. és nem mindig értem miért
most pl mpg2 formátumot (NTSC) vágtam meg ugyanúgy mpg2 (NTSC)be. a a feltölött video minősége már túl rossz.
majd ugyanazt aviba már jó.fel is kínála a HQ gombot is. de így hatalmas a file mérete. 3 percnek is 600mb általában.
a program amit használok a CyberLink PowerDirector.

Arra kérném tehát a hozzáértőket, pár tanáccsal aranyszabállyal segítsenek nekem a konvertálással kapcsolatban. hogy legyen a legjobb minőségű a videóm.
NAGYON szépen köszönöm!

(#456) Oibacsi válasza feroka88 (#455) üzenetére


Oibacsi
őstag

Hali! Nem egészen értelek. Tehát ha aviból töltöd fel a vidót akkor már jó? És mpeg2-be rögzítesz?

(#457) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

WMV-be konvertáltam Adobe Premiere-ből, és fura dolgot tapasztaltam.

Hiába állítottam be X bitrátát, sokkal kevesebb lett a file mérete, mint ami logikusan következett volna a beállításból.
Több bitrátát is kipróbáltam, minden esetben ezt tapasztaltam, és 3.8 megánál feljebb egy beállítással sem ment feljebb file mérete.
3.8MByte lett pl. egy olyan 64mp-es videóból, aminek 3Mbit/sec átlagos, és 10Mbit/sec maximális bitrátát adtam meg. :F Ennek 20 mega felett kellett volna lennie.
A minőséget persze egyre jobb lett, ahogy növeltem a bitrátát, de nem tudom megállapítani, hogy a bitráta emelés mértékével arányosan, vagy a file méretével arányosan.
A video egyébként sok állóképet tartalmaz amik áttűnnek egymásba, tehát kevés a mozgás. WM7-es kodekkel konvertáltam.

Mi lehat az oka a jelenségnek?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#458) #65675776 válasza Bici (#457) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha sok az állókép, akkor az nagyon lecsökkentheti a helyfoglalást. Ilyenkor akár 0bites deltaframe-eket is készíthet.

(#459) Bici válasza #65675776 (#458) üzenetére


Bici
félisten

Értem, és köszi a választ!
Ilyen esetben miért nem tol egy kis plusz adatot a fédelős részekre? Azokon lett volna mit javítani... Egyébként 2pass VBR-el nyomtam.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#460) Anee81


Anee81
csendes tag

Sziasztok! Újból kéne egy kis segítség... Képekből és zenéből a Movie Maker segítségével összedobtam egy kis klipet, szeretném dvd-lemezre írni, hogy az asztalin is meg lehessen nézni, viszont van egy MSWMM és egy WMV fájlom....nekem pedig avi kéne... Kipróbáltam már vagy 10 konvertálót, és mindegyiknél az volt a problémám, hogy a 4:29 - es időtartamból 2 perc körülit hozott ki...tehát hiányzik a képek fele... Sajna angolból kuka vagyok....a letöltött progik meg -miért is ne- mind angol nyelvűek...így nem igazán tudom hogy nekem kell-e valamit beállítanom, vagy ezekből sosem lesz asztalin is lejátszható 4 perc 29 másodperces fájl? :) Fontos lenne, mert az 5. házassági évfordulónkra készítettem :) Segítsetek plíííííííííz!

[ Szerkesztve ]

(#461) lecterdoctor


lecterdoctor
tag

Hello!

Milyen programot ajánlanátok eredeti dvd lemezek biztonsági másolatának elkészítéséhez. Olyan kellene, amivel ki lehet szedni a reklámokat, de menüt pl benne lehet hagyni. Köszi!

(#462) Balinov válasza Anee81 (#460) üzenetére


Balinov
félisten

Udv,

Szia,

nem ertem, miert szenvedsz a Movie Makerrel. Probald ki ezt az ingyees programot, ugy latom, ez tud mindent, ami neked kell.

udv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#463) penene


penene
őstag

Sziasztok,

Hülye voltam, nyitottam új fórumtémát ezért, pedig lehet ide kellett volna tenni:

Apukámnak van néhány DVD felvétele, amit szeretne szerkeszteni, pontosabban azok ilyen rövid néma filmek, amihez hangot szeretne rakni.
AVI, MPEG, ilyenekhez a Pinnancle Studio 12 tökéletes, viszont egy ilyen DVD fimlet nem eszik meg.
Milyen alkalmazással lehet vagy konvertálni a DVDket, VOB-okat (vagy lementeni) úgy, hogy szerkeszthető legyen, vagy akár közvetlenül szerkeszteni (bár annak kevesebb esélyét látom) és hangot tenni.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#464) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy h264-es .mkv fájlt szeretnék xvid .avi-ba konvertálni.
A metódus ismert, már többször csináltam (mkvtoolnix - avc2avi - headac3he - virtualdub).
A mostani felvétel viszont egy 6 és fél GB-os darab. Az avc2avi még lefut, de az így keletkezett avi-t egyrészt semmi sem játsza le, másrészt pedig a virtualdub is csak feketeséget lát benne, ráadásul amikor újraépíti az indexeket, akkor is tovább megy, mint a kiírt 4millió. Ebből gondolom, hogy talán az lehet vele a baj, hogy túl hosszú. :F

Nem tudom, hogy a mkvtoolnix csinál hibás .h264 fájlt, vagy az avc2avi cseszi el az .avi-t, vagy a virtualdub 1.83 nem tudja kezelni.

Szerintetek?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#465) Oibacsi válasza Bici (#464) üzenetére


Oibacsi
őstag

Én inkább avidemux-ot használnék...

(#466) Bici válasza Oibacsi (#465) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, letöltöttem, éppen konvertál.
Az xvid beállításai máshogy vannak, de azért nagyjából megtalálátam a lényeges dolgokat.
Hang konvertálásra nem merem használni, mert nem találtam benne az 5.1 -> 2.0 konvertálási beállításokat, de még nem is nagyon kerestem. Arra sztem marad a headac3he.
Kiváncsi vagyok a végeredményre. :)

mod: megtaláltam a hang mixelési beállítást. Hááát, nem egy headec3he, de kipróbálom, hátha nem rossz.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#467) Core2duo6600 válasza penene (#463) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A Pinnacle studio a full, megeszi a DVD ét
Pontosabban át tudja rakni mpeg 2 be ami szerkeszthető.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#468) Bici válasza penene (#463) üzenetére


Bici
félisten

Erre a legmegfelelőbb progi a DVD Shrink. El kell vele szöszölni egy ideig, mire rájön az ember, hogy hogy érdemes használni, de a végén minden szép, és jó lesz, és eljön a világbéke. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#469) Oibacsi válasza penene (#463) üzenetére


Oibacsi
őstag

ha jól értelmezem, akkor vob darabokból akarsz vmiféle dvd-t alkotni, én megpróbálnám a tmpgenc dvd author-t, elég egyszerű

(#470) Bici válasza Oibacsi (#465) üzenetére


Bici
félisten

Na, végigment a konvertálás... Hát, érdekes egy progi.
2300Kbit/sec-es XVID-et választottam, erre csinált 1640kBiteset... :S

mod: Ezen kívül ha simán copy-val másolom át aviba a sávokat, akkor alapból 4GB-os darabokra vágja (abiket a virtualdub szintén nem tud értelmezni), és ha ennél nagyobb darabokat szeretnék, és átállítom, akkor a beírt szám 10-edét veszi alapul. pl. beírtam 7777-et, és 777MB-os részekre bontotta, 9999 helyett pedig 999MB-osra.

Mintha matekból nem lenne túl jó...

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#471) Oibacsi válasza Bici (#470) üzenetére


Oibacsi
őstag

Nekem nem voltak vele problémáim, egyedül annyi, hogy az aac hang vágásával vannak gondjai, de az külföldi fórumokon is ismert probléma

(#472) Bici válasza Oibacsi (#471) üzenetére


Bici
félisten

Próbáltál már 6-7GB-os avit, vagy 2400-2700Kbit-es xvid-et csinálni?
Mert ha nem, akkor elképzelhető, hogy nálad sem menne, és egyszerűen ilyen korlátjai vannak a programnak. Lehet, hogy nem tud ekkora értékeket értelmezni.
Kipróbáltam, kisebb számokkal tökéletes, de nekem sajna nem ez kell. :(

mod: Lehet, hoyg rossz exe-t indítottam? Mi a különbség a avidemux2_qt4.exe és avidemux2_gtk.exe között?
Csak az ablak kezelés? Mert azt látom, hogy máshogy néz ki.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#473) Oibacsi válasza Bici (#472) üzenetére


Oibacsi
őstag

Jó kérdés, valószínűleg csak 2 skin. Nagy avival nem próbálkoztam még.

(#474) doc válasza Bici (#472) üzenetére


doc
nagyúr

a gtk es a Qt ket toolkit, azon kivul hogy mashogy neznek ki, nem fogsz kulonbseget latni koztuk
ha nagy file kell, akkor mencoderrel probalkozz, az barmekkorat kepes kezelni es gyakorlatilag barmit megcsinal a filmmel amit akarsz...
ugy tudom, vannak hozza grafikus frontendek is, ha nem tetszik a parancssor :)

(#475) Bici válasza doc (#474) üzenetére


Bici
félisten

Basszus a jó öreg mencoder... Eszembe juthatott volna, régen a melóhelyen ezzel nyomtuk linux alatt. :)
Kipróbálom, és keresek is hozzá grafikus felületet, mert a szakdoga írástól lefáradt az agyam, és amúgy is el vagyok szokva a parancssortól. :D
Köszi a tippet! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#476) doc válasza Bici (#475) üzenetére


doc
nagyúr

anno irtam egy cikket rola, meg csinaltam hozza egy html/javascript parancssor-generatort, ha gondolod adok ra linket, megsporolhatsz vele nemi man-bujast :)

(#477) Bici válasza doc (#476) üzenetére


Bici
félisten

Jöhet! :K

arra már rájöttem, hoyg hoyg kell .mkv-ból .avi-ba másolni konvertálás nélkül, de azt sem eszi meg semmilyen progi, úgyhogy mindenképpen azzal kell előállítanom az xvid avi-t (az mp3 már megvan).

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#478) doc válasza Bici (#477) üzenetére


doc
nagyúr

attol hogy mas kontenerbe rakod, maga a videoanyag meg ugyanaz, es a legtobb lejatszo tul buta ahhoz hogy ilyesmire figyeljen
az mplayer meg mindent megeszik amit ele raksz :D
cikk
HTML frontend
utobbi mar nagyon regi, de azert nagyreszt meg hasznalhato :)

(#479) Bici válasza doc (#478) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, megnézem, amint időm engedi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#480) LOTR


LOTR
addikt

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék:
super nevű progival konvertálok mp4-be filmeket, de túl halk a végeredmény telefonon lejátszva, nincs valami amivel emelni lehetne a hangerőt? - mint pl mplayerben megadni, hogy + xy decibellel legyen hangosabb
Köszi!

One Ring to rule them all

(#481) Oibacsi válasza LOTR (#480) üzenetére


Oibacsi
őstag

a programban nincs valami volume, gain, normalize opció?

(#482) LOTR válasza Oibacsi (#481) üzenetére


LOTR
addikt

oh, nem vettem észre, volt egy pici felirat other opts címkével, arra kattintva előjött egy kis ablak ahol már megvan a hangerő görgetősáv :R

One Ring to rule them all

(#483) Core2duo6600 válasza lecterdoctor (#461) üzenetére


Core2duo6600
veterán

DVD Fab Platinum

(#469) Oibacsi
A Vob okból már nem kell DVD ét készíteni.
Mpeg 2 -t akar belőle, hogy vágni tudja.
Nekem úgy jön le, hogy ezek saját készítésű DVD -ék, tehát nincs rajta másolásvédelem.
fogod a Totalcommandert, egyesíted a file okat, majd átnevezed mpg nek, és azzal szerkeszted amivel akarod.
Úgyanis a vob is mpg2 es file.
Kipróbáltam Pinnacle studio megeszi.,

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#484) Oibacsi válasza Core2duo6600 (#483) üzenetére


Oibacsi
őstag

Működik úgy? De durva...:)
Valami decrypter-el tuti menne még, de ha működik...

(#485) valory


valory
tag

Sziasztok,

pár napja azon vagyok, hogy HD videókat konvertáljak avi (xvid) fájlokká, pár program tesztelgetése után az Avidemux progi melett döntöttem. Azonban adótott vele egy kis probléma, ugyanis úgy terveztem, hogy egy DVD lemezre két filmet írnék ki, vagyis 2150MB-ra gondoltam filmenként. A progiban sikeresen beálítottam a felbontást (hogy vigye az asztali játékos) és a videó bitrátáját, a kovertálás rendben is zajlik, csak az a baj, hogy 1713,2 MB lesz a film. Először azt gondoltam, hogy elírtam a videó bitrátáját és azért annyi, majd újra kiszálmoltam és megadtam neki, és másodjára is pont ugyanannyit foglal az avi fájl (mivel az első konvertálás eredményét átmásoltam máshova, hogy lássam majd a külömbséget). Erre kérnék tőletek valami megoldást.

Válaszotokat előre is köszönöm!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#486) zmiko


zmiko
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy kamkordert, ami 720p és 1080p-s .mov fileokat rögzít. A tanácsotokat kérem:
- milyen formátumba konvertálnátok, hogy lehessen vágni, szerkeszteni, összefűzni a fájlokat (alap-közép szinten)?
- mivel konvertálnátok?
- milyen progival szerkesztenétek, vágnátok?
- milyen formátumba tennétek a végső állapotot?

Végül harddiszken és DVD-n tárolnám a filmeket, utóbbit DVD formátumban.

(#487) doc válasza valory (#485) üzenetére


doc
nagyúr

1 vagy 2 menetben tomoritesz?
ha az elobbi, akkor nem kell meglepodni, nem fogja tudni tokeletesen beoptimalizalni a codec elore, hogy pontosan kijojjon a meret

(#488) zmiko válasza doc (#487) üzenetére


zmiko
csendes tag

Nem baj, ha két menetben kell csinálnom, de nincs konkrét elképzelésem.
Annyi formátum van és olyan sok egyéb opció, hogy elvesztem a részletekben és nincs ötletem.
Ha kapok egy-két konkrét programot-formátumot-beállítást, azzal kipróbálom utána már el tudom dönteni, hogy mit is akarok. De ehhez kérem a segítségeteket. Amit magamtól próbálgattam az vagy nagyon nagy lett, vagy nagyon rossz minőségű. És nem tudom, hogy hogy kéne elindulni. És a MOV-ot bemeneti formátumnak nem minden program szereti.
Még azt sem tudom, hogy MPEG-2, divx, xvid, vagy esetleg valami más lenne a jó. Egy jó középutat szeretnék találni, hogy nem nagyon vesszen el az eredeti minőség, de azért ne legyen túl nagy a fájl sem.

(#489) valory válasza doc (#487) üzenetére


valory
tag

természetesen 2 menetben, mivel így jobb a minőség

esetleg mondhatsz más progit is amivel meglehet csinálni tökéletesre ezeket a rippeket. próbálgattam még más progikkal, de nem tetszett a minőségük, elég ratyiul csinálták (összehasonlítva torrentről letöltött BR ripekhez)

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#490) doc válasza zmiko (#488) üzenetére


doc
nagyúr

ha dvd-re akarod kiirni (dvd-video formatumban) akkor mpeg2 kell
hogy ne kelljen ide-oda konvertalgatni, az a logikus hogy a camrol mpeg2-be konvertalsz, amit egy dvd author programmal ki is irhatsz dvd-re, ha meg a merete tul nagy, akkor hdd-n tarthatod mondjuk mpeg4-ben (divx/xvid/avi, ahogy tetszik)

(#491) doc válasza valory (#489) üzenetére


doc
nagyúr

nem tudom, en ilyesmire mindig mencodert hasznalok :)
millio beallitasi lehetoseg, nekem a default beallitasokkal is megfelel, de sokan hasznalnak hozza mindenfele speci trukkoket hogy meg szebb/jobb legyen
anno csinaltam hozza egy parancssor-generatort amiben van bitrate kalkulator is, nezd meg ha gondolod: [link]

(#492) valory válasza doc (#491) üzenetére


valory
tag

nagyon szépen köszi, átnézem, letesztelem és természetesen beszámolok.
Amúgy a mencoder az a MediaCoder? mert azzal is próbáltam, de ott meg nemakarja menteni a vidit, ha xvid a video format és avi a container... mind1, átnézem jobban.
Köszi még1x!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#493) Balinov válasza valory (#492) üzenetére


Balinov
félisten

nem, az ket teljesen kulonbozo program. ha jol tudom, a mencoder egy parancssoros cucc, de elerheto hozza tobb gui is..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#494) valory válasza Balinov (#493) üzenetére


valory
tag

ja, értem

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#495) Core2duo6600 válasza Oibacsi (#484) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen azzal is menne, de minek bonyolítani, ha megy.

Én is megvoltam rajta lepődve, volt korábban, hogy már ide oda alakítottam, de ez csak most jutott eszembe.

(#485) valory

Az hogy HD az rendben, de milyen codec et készült ?

(#486) zmiko

Mindenképpen mpeg 2 be rántanám le a cam ról.
Pinnacle studiot használnék, a kezdőknek tökéltes, ha a kamerát össze tudod a géppel kötni FiewWiren akkor le is huzza neked.
A kamerához nem adtak valami progit ?

(#488) zmiko
Mivel DVD ére akarod tenni, mindenképpen mpeg 2 est kell használni, mert ugye minek konvertálgassunk jobbra balra, minden átalakításnál romlik a minőség.
Nem túl szerencsés a mov file ez igaz, kamera gyártójának oldalán milyen progit ajánl ?
Vagy a leírása ?

A canopus procoder nevű pogi, minden ből mindenbe konvertál, lassú, de jó minőségben

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#496) valory válasza Core2duo6600 (#495) üzenetére


valory
tag

mkv to avi (xvid). De írja ott is.

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#497) zmiko válasza Core2duo6600 (#495) üzenetére


zmiko
csendes tag

Köszönöm az eddigi segítséget.
Adtak hozzá egy ArcSoft MediaImpression-t. Elvileg össze tudnám vele vágni a klippeket és ki tudnám írni DVD-re de nagyon fapados, keveset tud, csak trimmeli a filmet, de semmi több.
Először is szeretnék találni egy programot, ami a mov-ból mpeg-2-t csinál. Kipróbáltam a mencodert, ugyanakkora fájlt generáltattam vele, mint az eredeti, a felbontást is meghagytam. A kép rosszabb, homályosabb, szemcsésebb lett, a hang pedig alaphelyzetben borzalom. Fémes recsegő, teljesen használhatatlan.
A Pinnacle Studio sajnos nem free, ha jól látom. Először a free programokat próbálnám ki, ha tudnám, melyikeket érdemes. Még, ha nehezebben kezelhető is.

(#498) zozogtti


zozogtti
tag

Sziasztok az a problémám,hogy van egy avi file-sem xvid kodolással és az angol hang is hallatszik a magyar szinkron alatt.
A kérdésem,hogy kilehet-e szedni valahogy az angol hangot és csak a magyar szinkront meghagyni ?
Virtual dubot probáltam,hogy kiszedem a hangot és egy több sávos audio progival kivágom,de hibaüzenetet ír,hogy xvid... és nem olvassa be.
Ha erre a problémára tudna valaki megoldást azt megköszönném.

(#499) Balinov válasza zozogtti (#498) üzenetére


Balinov
félisten

Udv,
esetleg prbald meg a NanDubot

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#500) zozogtti válasza Balinov (#499) üzenetére


zozogtti
tag

Köszi a segítséget de ez is errort ir ki rá :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.