Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Ibituba


Ibituba
aktív tag

helo. win7 kompatibils 64 bites ingyenes videoszerkesztők konvertálok??? melyek most a favoritok???

(#1202) sfdrakex válasza Ibituba (#1201) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szinte minden program legújabb verziója megy tökéletesen W7en.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1203) Ibituba válasza sfdrakex (#1202) üzenetére


Ibituba
aktív tag

értem. 1-2 példát írhatnál nem nagyon vagyok képbe. minőség romlás minimális legyen ha lehetne. i3 processzort és 4giga ddr3-as memoriát lehetne kihasználni

[ Szerkesztve ]

(#1204) milszab


milszab
senior tag

Hogyha átkódolom az mpeg-et amin ugye mp2-es hang van milyen hangformátumot érdemes megadni neki? Gondolok itt pl. mp3, pcm...

Amúgy feldaraboltam 4 felé a videót, de nem a virrtualdub-bal, hanem eleve csak 1-1 órát kódoltam át belőle, és csak az elsőn csúszott a hang a többin nem! Azt megcsin és tökéletes lett!

(#1205) Balinov válasza milszab (#1204) üzenetére


Balinov
félisten

az attol fugg, szvsz, mi a celformatum, ha pl. xvid/divx/x264 akkor sztem mp3 (esetleg vbr-rel), ha kesobb dvd-videot keszitenel belole (pl. dvdlab-bal) m2v

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1206) cigam válasza Ibituba (#1201) üzenetére


cigam
félisten

Milyen szinten akarsz szerkeszteni? Mert a copy/paste is szerkesztés, és a legkülönbözőbb speciál effektek is "szerkesztés". Mi a célformátum? Mi a forrás formátuma?
MovieMaker, Avidemux, Virtualdub(mod), VideoSpin

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1207) #65675776 válasza Balinov (#1205) üzenetére


#65675776
törölt tag

(Az m2v elementary stream kiterjesztés, csak videot tartalmazhat.) Ha DVD-t akar később, akkor mp2, vagy AC3.

(#1208) Balinov válasza #65675776 (#1207) üzenetére


Balinov
félisten

m2a-ra gondoltam, de teljesseggel igazad van

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1209) benor06


benor06
csendes tag

Heló!

Olyan kérdésem lenne hogy FLV formátumú videót hogyan kell, és milyen formátumban átalakítani úgy hogy ugyanabban a minőségben le tudjam játszani divX-es asztali dvd lejátszóval?

(#1210) sfdrakex válasza benor06 (#1209) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

FLV to Avi

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1211) nyikszi válasza milszab (#1204) üzenetére


nyikszi
őstag

Pedig virtualdub(mod)-dal nem lenne ilyen gondod:

Film ketté vágása

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#1212) zenwalk


zenwalk
senior tag

sziasztok
Tudnátok mondani egy olyan programot, ami mkv-t konvertál aviba? nem értek ehhez, ezért jó lenne valami egyszerű, vagy ha tud valaki segíteni azt is megköszönném:)

(#1213) sfdrakex válasza zenwalk (#1212) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

any video converter

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1214) zenwalk válasza sfdrakex (#1213) üzenetére


zenwalk
senior tag

köszönöm :R

(#1215) zenwalk válasza sfdrakex (#1213) üzenetére


zenwalk
senior tag

nem tudom mit kéne beállítani. egy 70 megás mkv fájlból csinált egy 15 megás avit, de a kép begyorsult. Alapból a kép elég keskeny, de ha kinagyítom a tvn eléggé homályos lesz a képé az avi-nak.mit kell beállítani hogy normális legyen, és egy kicsit szebb képe?

(#1216) Balinov válasza zenwalk (#1215) üzenetére


Balinov
félisten

tegy egy probat a MediaCoder-rel. video resznel figyelj, hogy ne valtoztassa a keparanyt, ill. fps-t

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1217) benor06 válasza sfdrakex (#1210) üzenetére


benor06
csendes tag

Aviban se játsza le, csak a hangot.

(#1218) benor06


benor06
csendes tag

Valaki aki ért nagyon a videókonvertáláshoz tudna nekem segíteni?

(#1219) Balinov válasza benor06 (#1218) üzenetére


Balinov
félisten

talan kerdezz konkretan es valaszolunk a topikban

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1220) psg5


psg5
veterán

Üdv!

.VOB fájlból a lehető legkevesebb minőségvesztéssel, olyan fájlt produkálni (avi, MP4,mpeg stb) melyet videómegosztóra fel lehet rakni, milyen programmal illik csinálni?
Bár most pont töltöm a youtube-ra vob formátumot és úgy néz ki elfogadja, de igen sokáig fog tartani...

F.K.T.

(#1221) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Hali!

Telefonnal vettem fel egy pár perces vidit, de mentésnél lefagyott, és nem látni a telón. Sikerült visszaállítani a fájlt, de semmi se hajlandó lejátszani. Hogyan hozhatnám vissza lejátszható formátumba?

(#1222) Dave-11


Dave-11
tag

Az a problémám, hogy a DVD lejátszóm támogatja az MP4 formátumot. Ez eddig rendben, csakhogy nem tudom, milyen kodekkel konvertáljam a videót, hogy be is játsza. Volt már hogy eljutottam odáig, hogy érzékelte a fájlt, de akkor csak a hangot játszotta be.
Egyébként egy Wilson DM1000D a lejátszóm (DivX kompatibilis).

:D Semmi :D

(#1223) Tattix


Tattix
tag

Sziasztok!tudna valaki mondani olyan programot amelyik MTS formátumot konvertál WMV,AVI,MPEG4 formátumok valamelyikére?Mert a Media Player Classic Home Cinema tökéletesen lejátssza csak konvertálni nem tudom vele.Előre is THX!

(#1224) sfdrakex válasza Tattix (#1223) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Any video converter

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1225) Dotcom


Dotcom
aktív tag

van egy problémám:
HDV videokat veszek fel, ezeket DVD-re konvertálom Pinnacle Studio progival, akár 2-3- perces menüvel kiegészítve alatta valami zenével. A VideoTS könyvtárakat aztán számítógépen játszom le. Frankón működik minden.
De. Hamár ugye HDV (1440x1080i) formátumban veszek fel, jogos az igény, hogy ne butítsuk le DVD minőségre, hanem a fenti analógiára csináljunk belőle HD videokat menüvel.
Namost ugye videofile-ok eleve kiesnek, mivel nem tudnak menüt kezelni.
Innentől marad a lemez készítése, abban a reményben, hogy ne kelljen kiírni lemezre, hanem kiírandó eredményt ugyanúgy, mint a DVD esetében a VideoTS könyvtárat, játssza le a gép.
Ugye a Pinnacle tud AVCHD lemezt készíteni (amit dvd-re lehet írni), tud bluray-t csinálni avc vagy mpeg2 kódolással, és HDDVD-t is. Ezeket mind megcsináltam, de se a MPHC, se a WinDVD, se a PowerDVD nem tudja lejátszani ezeket gépről (tehát nem kiírt lemezről beszélünk), az MPHC és a PowerDVD az AVCHD lemezzel küzdenek meg részlegesen, a WinDVD valamelyik másikkal. Egyedül a Total Media Theatre tudja ezeket kezelni, de az se hibátlanul, mert egyrészt a windows lejátszás alatt egyszerű színsémává változtatja a megjelenítést, amit nem is értek, hogy minek, másrészt sokszor a menü nem jelenik meg rendesen, harmadrészt a menük minden esetben max 10-15 mp hosszúak, így nincs értelme alatta a zenének (ez lehet, hogy bluray-HDDVD sajátosság?)
Ami legjobban lejátszható az a bluray-mpeg2 kódolás, de ott is a színkezelés és a menürövidítés bejátszik.
Most ez alapján nekem zsákutca a történet., hiába van HD kamerám, maradhatok a DVD-nél...

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#1226) benor06


benor06
csendes tag

flv formátumú videtót átalakítottam avi-ba, és csak a hangot játsza le a divX-es dvd lejtszóm, és átalakítottam mpg-ben is, így már lejátsza viszont a kép eléggé megnyúlt. Valaki tudna segíteni, hogy hogyan állítsam be úgy hogy ugyanúgy játsza le a dvd lejátszó a videót mint eredeti állapotában?

(#1227) sfdrakex válasza benor06 (#1226) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kódolásnál figyelj oda a felbontásra, lehet az mpeghez rossz képarány volt a default.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1228) sfdrakex válasza Dotcom (#1225) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen formátumba rögzít a kamera? Azt nem játssza le semmi a gépeden?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1229) Dotcom válasza sfdrakex (#1228) üzenetére


Dotcom
aktív tag

A Pinnacle-lel behúzva egy m2v és két wav állomány lesz, más profibb videoszerkesztő m2t kiterjesztéssel húzza be asszem.

HDV mpeg2 alapú.

[ Szerkesztve ]

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#1230) nkpolip


nkpolip
tag

Üdv

A fényképezőm 720p-be rögzít mov formátumba de iszonyatos a felvételek mérete. Szeretném átkonvertálni más formátumba (avi) hogy sokkal kisebb legyen a mérete, de olyan program kellene ami nem ront a minőségen.
Válaszokat előre is köszönöm.

(#1231) benor06 válasza sfdrakex (#1227) üzenetére


benor06
csendes tag

Egy email címet dobhatnál nekem!

(#1232) Tattix válasza sfdrakex (#1224) üzenetére


Tattix
tag

Köszi kipróbátam de a mozgásoknál fűrészfogasak lesznek az alakok lehet h nem állítottam be jól?

(#1233) kaoszpapja


kaoszpapja
aktív tag

Üdv Mindenkinek!
Van egy kézi kamerával felvett WMV fájlom, amit úgy küldtek át, hogy a videó elején a hang kb 10 sec-el előrébb van mint a kép (addig fekete képernyő), míg a végén már 4 perce lement a hang, de a mozgókép része még mindig megy. Szóval az lenne a kérdésem, hogy ezzel az elcsúszással mit tudnék kezdeni?
Előre is köszi a választ! :R
Üdv.

(#1234) WonderCSabo válasza kaoszpapja (#1233) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nos, a csúszás még rendben van, de a hangot a végére nyújtani kéne (mert siet), vagy egyáltalán nem is vett fel oda hangot?

(#1235) kaoszpapja válasza WonderCSabo (#1234) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

Nyújtani kellene a végére.

(#1236) WonderCSabo válasza kaoszpapja (#1235) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor sajnos először demuxolod a hangsávot. Azt eltolod 10mp-el bmelyk progival. Aztán elnyújtod pl. Cool Edit Pro-val. Végül visszarakod a videósáv mellé.

(#1237) pigsty


pigsty
aktív tag

Sziasztok!
Rokonnál szeretnék konvertálni, de...
...MeGUI 1989 alatt az MPEG-2 videot szeretném x264be rakni. Ez a saját gépemen eddig jól ment. A DgIndex 1-2 perc alatt megcsinálta a magát még több gigás filekon, de ezen a gépem megáll kb 7%nál, és kiírja, hogy egyre több idő van hátra. Az elején csinálta, akkor 5 perc volt, most meg másfél óra. A másik gépen ugyanezt a video filet gond nélkül megette a GDindex.

(a dgindex.exe kb 50%-on használja a CPUt, de a HDD használat szinte semmi)

Mitől hülyülhetett meg ez??
Antivirus??
A gép magyar XP, 2 Ghz (2 magos) CPU, de az én gépemen, ahol minden jól ment, az meg épp hogy 1.5 Ghz...
váltsak megui verziót, keressek egy régebbit? Más encodert?

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#1238) pigsty válasza pigsty (#1237) üzenetére


pigsty
aktív tag

érdekes, egy 640x480-as videot gond nélkül konvertál már kétmenetesben... viszont az normális az,hogy maximális - jó hogy -cpu terhelés mellett a CPU hőmérséklete felmegy alig 5 perc alatt 40-ről 74 fokra? nem sül meg, ha akár 80 fokig felmelegszik?

Üdv

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#1239) WonderCSabo válasza pigsty (#1238) üzenetére


WonderCSabo
félisten

StaxRipet ajánlom.

(#1240) Tattix válasza sfdrakex (#1224) üzenetére


Tattix
tag

Találtam egy konvertert: Aunsoft MTS konverter.Asszem ez lesz a megoldás igaz 5500 Ft de tökéletes!

(#1241) csákány. válasza WonderCSabo (#1239) üzenetére


csákány.
aktív tag

Nem ismerem ezt a progit, de első indításkor az OA ezt az ablakot dobta rá - lehet, hogy keylogger :F :F :F

[ Szerkesztve ]

(#1242) WonderCSabo válasza csákány. (#1241) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Fals pozitív.

(#1243) F34R


F34R
nagyúr

Sziasztok van egy rakat filmem amit helyigény miatt átkonvertálnék.
Mi lenne a legmegfelelőbb, legkisebb (persze megtartva a minőséget)

Nem akarok two-pass-t aránylag gyorsan szeretnék végezni vele (a filmek xvid .avi kiterjesztésűek ac3-s 5.1 van alattuk.Általában DVDrip/BDrip max fájlméret 1,7 giga
1400 kbps a mintavétel sebessége.

én h264-s mkv-ra gondoltam

Milyen programmal tundám megcsinálni hamar?

(#1244) WonderCSabo válasza F34R (#1243) üzenetére


WonderCSabo
félisten

[link] vagy [link]

(#1245) aldebaran


aldebaran
őstag

mkv-t mkv-ba mivel lehet a leggyorsabban konvertálni úgy, hogy ha néhány beállítást szeretnék módosítani? pl: level, profil... :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1246) WonderCSabo válasza aldebaran (#1245) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Minek módosítod ezeket az értékeket? Mellesleg ezeknek semmi köze az MKV-hoz, valszeg a H.264 paraméteire gondolsz...

(#1247) aldebaran válasza WonderCSabo (#1246) üzenetére


aldebaran
őstag

Azért kellene, mert az alcor lejátszó nem játssza le a filmet amit akarok és ezeken kell módosítani. Az egész film teljes átkódolása több óra a gépemmel, szóval valami gyorsabb megoldás kellene.

Igen, a H.264 paraméterekre gondoltam.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1248) WonderCSabo válasza aldebaran (#1247) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nos, soksor ehhez valóban a film teljes újrakodolása szükséges... Ezek az értékek nem csupán számokat jelentenek, hanem hogy milyen eljárásokat használnak tömörítéskor. [link]

(#1249) aldebaran válasza WonderCSabo (#1248) üzenetére


aldebaran
őstag

És milyen progit ajánlanál egy ilyen újrakódoláshoz?

Én a winavi-val próbálkoztam, de az valami 20órát mutatott, de nem lehetett semmi különösebb beállítást eszközölnöm, de amit beállított magának, azt lejátszotta a lejátszó.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1250) WonderCSabo válasza aldebaran (#1249) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Staxrip, x264 tömörítővel. Sajnos az újrakódolás melós dolog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.