Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Core2duo6600 válasza PTomi92 (#550) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az hogy avi ba elég tág fogalom, mert ahány codec annyi féle.

De ha mondjuk xvid/ divx be akarod.
Akkor a gordian knottal.

És igen sokáig fog tartani.
2 órás file akár 5-8 óra is lehet.
Ez fugg a filmtől is.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#552) PTomi92 válasza Core2duo6600 (#551) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Köszi a választ!

(#553) BloodRay


BloodRay
veterán

Sziasztok!

Nem tud valaki véletlenül olyan (garantáltan működő) konvertáló programot amivel avi-ból flv-be (flash videó) tudnék konvertálni?
Kipróbáltam már pár programot de mindegyikkel csak a gond van. Egyik egyszerűen nem hajlandó flv-be konvertálni, a másik meg a hangot hagyja ki... :(

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#554) Balinov válasza BloodRay (#553) üzenetére


Balinov
félisten

Udv, mit probaltal ki eddig? Ajanlanam az ingyenes Supert-t ill. a MediaCodert

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#555) BloodRay válasza Balinov (#554) üzenetére


BloodRay
veterán

Pont Media Coderrel szívok. :B
Behívom az avit, kiválasztom bal alul, hogy fash videót akarok belőle, hangot hagyom LAME mp3-on, rákattintok felül a start transcoding jobs-ra, erre kiírja, hogy Incorrect parameters for FFmpeg. Ezzel mihez kezdjek? :(
Supert is leszedtem egyébként(csak azt a másik gépre), azt is megnézem majd még.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#556) Balinov válasza BloodRay (#555) üzenetére


Balinov
félisten

esetleg mas mp3 kodeket belove a Mediacoderben? :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#557) atesz117 válasza BloodRay (#555) üzenetére


atesz117
aktív tag

Free Video Converter?
Kipróbáltam, működik.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A34 5G

(#558) BloodRay válasza Balinov (#556) üzenetére


BloodRay
veterán

Megpróbálom holnap.

atesz117-> Kössz, ezt is megnézem. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#559) Oibacsi válasza BloodRay (#558) üzenetére


Oibacsi
őstag

Próbáld ki az avidemux-ot:)

(#560) BloodRay válasza atesz117 (#557) üzenetére


BloodRay
veterán

Sikerült ezzel tökéletesen lekódolni mindent. Köszönöm még egyszer. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#561) atesz117 válasza BloodRay (#560) üzenetére


atesz117
aktív tag

Szívesen.

Samsung Galaxy A34 5G

(#562) fizzdani


fizzdani
tag

Hali,

igaz, ez nem teljesen konvertálás kérdés, de van 1 kis problémám. COD2-ből szeretném kivágni a szép lövéseim, melyhez cl_avidemo 180at használnék. Ez annyit tesz, hogy másodpercenként 180 képkockát screenel és ment le. De ezt hihetetlenül lassan teszi, egy 40mp-es jelenet 3-4h is lehet. Majd a renderelés is hasonlóan lassu Vegasban. Pedig nincs gyenge gépem, c2d e6750 @ 3ghz és asus 8800GT-m van. Egyik ismerősöm aki 7600GT-vel rendelkezdik, neki kb 30 perc alatt megcsinálja, ugyanazona grafikán,felbontáson. Valaki nemtudja mi lehet a baj? Az ismerősöm XP-t használ, én Vistat. Lehet ez az ok?

Üdv.

(#563) Balinov válasza fizzdani (#562) üzenetére


Balinov
félisten

cod4ben probaltam ilyet,de nem jott be,maradtam frapsolasnal.

esetleg 180 helett alacsonyabb erteket?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#564) Oibacsi válasza fizzdani (#562) üzenetére


Oibacsi
őstag

Teljesen felesleges ennyi fps, nem értem miért kell...

(#565) fizzdani válasza Oibacsi (#564) üzenetére


fizzdani
tag

Akkor ajánlom hogy nézz meg egy olyan videót, amit 30as avidemoval vettek, ki és egy olyat, amit 180-al vagy 240-el. Persze a végső konvertálás mindekettőnél 30al megy, de sokkal folyamatosabb a kép.

(#566) Oibacsi válasza fizzdani (#565) üzenetére


Oibacsi
őstag

Akkor blend-el konvertál, ennyi...az rá lehet ereszteni ugyanakkora fps-re is...

(#567) Balinov válasza fizzdani (#565) üzenetére


Balinov
félisten

tudom,hogy az eredmeny szebb lesz, lattam olyan demo videot, amit igy keszitettek, hogy leesett az allam.

1 dolog jutott az eszemben, lehet a vinyo sebessege is behatarol, azert masodpercenkent 180 kepkockat lementeni nem kis sebesseget igenyel.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#568) fizzdani válasza Balinov (#567) üzenetére


fizzdani
tag

Ezt viszont ki fogom próbálni mert lehet benne valami. A játék egy 160as samsungon van ami már 4 éves kb, de azóta vettem egy 500as WD-t. Lehet azon gyorsabb lesz. Majd irok.Köszi.

(#569) csongi


csongi
veterán

Hi!
Milyen programmal lehet mkv-ból dvix be konvertálni? És mekkora méretre érdemes? a 4 giga körüli méretben kevesebb a minőség romlás mint ha 2 giga körüli méretre van konvertálva? Egy kicsit szeretnék elmélyedni a témában, mert elég sok HD vagy BR filmem van hdd-n és nem akarok túl sokat költeni lemezekre. A megjelenítőm 720 P-T Tud tehát az ilyen konvertált filmek is elé szépek rajta. A segítséget előre is köszönöm.

(#570) Gyúrma


Gyúrma
tag

Hy!

A segítségeteket szeretném kérni:

VHS-ről bedigiztem 3órányi anyagot, MPG2-be.
Ezt VirtulDubMod-dal 2pass xvidbe konvertáltam mp3 cbr hanggal.
A forrás mpeg2-nél nem csúszik a hang, viszont az xvidnél kb.20 mp csúszás van :N
Mindkettő 25fps, szoval nem tudom mi lehet a gond!
Viszont az gyanús h a két videó hossza között van 20mp különbség :F

Előre is thx a helpet :)

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#571) Oibacsi válasza Gyúrma (#570) üzenetére


Oibacsi
őstag

Először is soha ne digitalizálj veszteséges formátumba, ha később átalakítod!
Másrészt konstans a csúszás, folyamatosan növekszik, vagy véletlenszerű?

(#572) Gyúrma válasza Oibacsi (#571) üzenetére


Gyúrma
tag

A csúszás folyamatosan növekszik, és a végére összeszed kb. 20mpt...

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#573) Oibacsi válasza Gyúrma (#572) üzenetére


Oibacsi
őstag

Akkor nem bonyolult a dolog, ha egyenletesen növekszik.
Virtualdubbal nyisd meg a filmet, majd az audio/interleaving menüben az audio delay seg-velkeresd ki hogy a legelején és a legvégén mennyit csúszik. Ezután vagy kiszeded a hangsávot és egy hangszerkesztő resample funkciójával a két szám különbségével rövidíted a hangfájl hosszát és az első értékre állítod be a delay értékét, vagy eljátszol a video frame-rate-el.

(#574) Gyúrma válasza Oibacsi (#573) üzenetére


Gyúrma
tag

okés kössz a gyors választ!
viszont azt nemtom h frame rattel h tudnék játszani, mert mindkettőnél 25...

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#575) dani3l


dani3l
őstag

Hello!

Engem az érdekelne, hogy át tudok-e úgy konvertálni egy mkv filet dvd formátumba, hogy marad az 1080p-s felbontás? A film 8 giga, kétrétegű dvdre írnám ki, csak az asztali dvd nem ismeri az mkv fileokat, viszont a hd felbontást jó lenne megtartani. Ez lehetséges?

(#576) Oibacsi válasza Gyúrma (#574) üzenetére


Oibacsi
őstag

megnyitod vdub, audio és video direct stream-be belövöd
video/frame rate: beállítod hogy change (ezzel variálod a hosszát), majd ugyanazon a panelon a convertnél beírod hogy 25 (ha a vdubmod-ban nincs ilyen akkor a simában is lehet)

(#577) Oibacsi válasza dani3l (#575) üzenetére


Oibacsi
őstag

Feltételezem, hogy x264-el van kódolva. Még divx/xvid-el is elég necces lenne a minőség, bár ha megmondod a film hosszát, akkor kiszámolom neked

(#578) csongi válasza Oibacsi (#577) üzenetére


csongi
veterán

Szia!
(#569) ebben tudnál segíteni?

(#579) Oibacsi válasza csongi (#578) üzenetére


Oibacsi
őstag

Hali! Nekem az avidemux bejött. A méretnél ki kell számolni a bit/képpont arányt, úgy lehet saccolni, nyilván a filmben lévő mozgások befolyásolják. Szóval mpeg2-nél 0,35-05
divx/xvid-nél 0,2-0,35, x264-nél simán lemehetsz 0,15 bit/képpont-ig.

(#580) csongi válasza Oibacsi (#579) üzenetére


csongi
veterán

Ok idáig érthető. Egy átfogó írás nincs véletlen amivel kezdeni tudnék, nem mindjárt a mélyvíz :) Érdekel a téma, de az alapokat el kellene olvasnom.

(#581) Oibacsi válasza csongi (#580) üzenetére


Oibacsi
őstag

[link]
itt nézz szét, vannak elég jók
bár régen küldtem be a srácnak javítást, de sokat tanulhatsz

(#582) nyaki01 válasza Oibacsi (#581) üzenetére


nyaki01
tag

Sziasztok!
Szal' a problémám a következő:
Kaptam egy filmet XviD tömörítéssel, VBR hanggal, 2CD-s fájlban, így a VirtualDub-bal és a VirtualDubMod-dal próbáltam összefűzni a kettőt, direct stream copyban, mind a hangot, mind a videót A végeredmény az lett, hogy a sz.gépen az összefűzött film lejátszása tökéletes, de az asztali DVD lejátszóban siet a hang a képhez képest. Én gondolok arra, hogy valamilyen codec ütközés lehet.
Milyen megoldás létezik eme hiba korrigálására?
Előre is kösz a segítséget.

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!

(#583) Oibacsi válasza nyaki01 (#582) üzenetére


Oibacsi
őstag

a vbr a ludas...
vagy az eredetiből kiszeded wav-ba a hangokat egyenként és azokat alárakva fűzöd össze és kódolod be cbr-be, vagy pedig olvass visszább egy picit:)

(#584) nyaki01 válasza Oibacsi (#583) üzenetére


nyaki01
tag

Köszi a gyors választ!
Még annyi lenne, hogy az összefűzött anyagból is kivehetem a hangot, vagy mindenképpen az eredeti anyagra van szükség?

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!

(#585) Oibacsi válasza nyaki01 (#584) üzenetére


Oibacsi
őstag

az eredetire, ha az első módszert követed

(#586) nyaki01 válasza Oibacsi (#585) üzenetére


nyaki01
tag

Még valami.
Amikor újra berakom a hangot a külső forrásból, akkor a video anyagot full processinben kell hagyni, vagy directben kell hagyni?
Ja és a hangot az avi-ban való mentés előtt full processben átalkíthatom, vagy még a külső fájl hozzáadása előtt kell?

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!

(#587) Oibacsi válasza nyaki01 (#586) üzenetére


Oibacsi
őstag

Ha külső forrású a hang, akkoris maradhat a video nyugodtan direct stream copy-ban.
Nyugodtan teheted közben a hangot fullra és mentsd le az avikat. Ezután fűzd őket össze, amikor már mehet audio részről is a direct.

(#588) nyaki01 válasza Oibacsi (#587) üzenetére


nyaki01
tag

Köszi a segítséget! :C

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!

(#589) Oibacsi válasza nyaki01 (#588) üzenetére


Oibacsi
őstag

Szívesen...sikerült?

(#590) jagada


jagada
őstag

Hi!

DVD formátumból szerretnék konvertálni avi-ba. melyik kodeket ajánljátok, hogy a legjobb minőséget hozzam ki, és azért a méret ne legyen horror...

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#591) Oibacsi válasza jagada (#590) üzenetére


Oibacsi
őstag

xvid, 2 menetes, finomhangolva

(#592) jagada válasza Oibacsi (#591) üzenetére


jagada
őstag

köszi.
Mit értessz az alatt hogy finomhangolva? Régen foglalkoztam vele és már nem nagyon vágom a témát.
Régebbi tipusu CRT TV-re kellen optimalizálni a filmet, amit miniDV kamerával rögzítettem. Milyen bitrátát, FPS-t és felbontást ajánlassz?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#593) Oibacsi válasza jagada (#592) üzenetére


Oibacsi
őstag

például beállítani hogy interlaced módban legyen, a trellis quantization-t bekapcsolni, meg a motion search-t maxra állítani
maradjon 720*576, miniDV esetében bottom field first beállítás kell, ekkor ne tegyél pipát a top field first elé (minden más esetben top field first), nyilván ekkor semmiféle deinterlace szűrő nem kell
fps szintén maradjon 25, bitrátának 3000 elég lesz átlagban, 2 menetben kódolj

(#594) jagada válasza Oibacsi (#593) üzenetére


jagada
őstag

úgy gondoltam, hogy Firewire-n keresztül először leszedem a cuccott ulead video studioval DVD formátumban, aztán effektek meg vágás után konvertálnám xvid-be a tánácsaid alapján.
szerinted jó így?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#595) Balinov válasza jagada (#594) üzenetére


Balinov
félisten

szia jagada, szvsz ez felesleges lepes. egyszerubb egy ingyenes sw-vel athuzni a nyers DV Avit a szamitogepre firewiren keresztul (pl. WinDV), majd a nyers DV Avit megetetni a konvertalo programmal (pl. virtualdub), majd a fent emlitett javaslatnak megfeleloen azt tolni at xvid-be.

Ha a dv avibol mpeg2-t keszitesz az minosegromlassal jar mindenfelekeppen, majd ha meg az mpeg2-bol csinalod az xvidet,az ismet csak minosegromlassal jar. Magyaran 2x konvertalsz minosegvesztessel, nameg a konverzio ideje is emelkedik.

udv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#596) jagada válasza Balinov (#595) üzenetére


jagada
őstag

köszi kipróbálom, bár őszintén szólva a virtualdubot nem szeressem az nekem kicsit kínai az a progi.....

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#597) Balinov válasza jagada (#596) üzenetére


Balinov
félisten

no para, nemreg ajanlottak/tunk itt egyeb programot is, ami tokeletesen megfelel a celra.
udv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#598) jagada válasza Balinov (#597) üzenetére


jagada
őstag

melyik progikra gondolsz?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#599) jagada válasza Balinov (#595) üzenetére


jagada
őstag

nézegetem ezt a windv-t a beállításokat hadjam alapon?:

type-2 avi (vids+auds)
discontinuity treshold (sec): 1
MaxAVI size (frames): 22500
Every N-th frame: 1
numbering digits: 2

ez a beállítás egy 1,5 órás felvétel esetében mégis mekkora file-t fog eredményezni nagyságrendileg??? remélem nem több 100 giga...

[ Szerkesztve ]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#600) Balinov válasza jagada (#598) üzenetére


Balinov
félisten

Avidemux, Free Video Converter, MediaCoder voltak nem oly reg emlitve.

A WinDV-s kerdesed sajnos passzolom, idaig mindig a default beallitasokon hagytam.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.