Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) pigsty


pigsty
aktív tag

Sziasztok!

Mea klumpa a láma, és sokadszorra feltett kérdésekért!

Van egy alsó-középkategóriás tunerom kölcsönbe valakitől, sok kísérletezés után arra jutottam, lefagyás nélkül, legbiztosabban a Nero Vision alatt jön hang, kép rendesen, és felvenni is azzal tudok még a legjobban. Erről a tuneros topicban írtam, ott győzött meg Balinov a huffyuvról.

1. VHS digizésnél csúszik egy-két videó esetén a hang. Állandó a csúszás, vagyis végig kb 3 másodperc. Huffyuvval felvettem mondjuk két órát. Jó nagy fájlokat csinált. :)

VDModban a streamlistnél ha rámegyek a hangsávra, és jobb egérrel interlavingre megyek, ott lehet elvben késleltetni/siettetni a hangot, de ha beállítok egy értéket, és menteném a fájlt, a végeredményben változatlanul van hangcsúszás. :F

2. Tudom, ezt is sokszor kérdezték, VHS-t mekkora felbontásban érdemes digizni? Ha utána esetleg áttömörítem? Huffyuv max 640x480-at enged. Az elég?

Ha vágás, szerkesztés után átraknám AVCbe, akkor azonos felbontással menjen a dolog, vagy legyen fele a felbontás?
Nero tud még MPEG-2ben menteni, de ez valami stream lesz, amit vagy a Nero Vision (9.2.6.0), vagy csak a régen fejlesztett VirtualDubMod kezel.
Nero MPEG-22ben tud 720x576-ot is.Csak ugye az MPEG-2 jó veszteséges, kevés program kezeli, ha ilyen stream szerű.

3. Tárhely miatt szeretném a videók egy részét tömöríteni majd. Érdemes ma 2009-ben DivX/xVid heylett mást használni, pl AVC-t (.mp4 a kiterjesztése)?
Azt látom, kezd ez a mp4 elterjedni.

4. Ha nem Neroval akarok konvertálni, hol, melyik program tud kétmenetes, alaposan konfigurálható, jó minőségű AVCbe konvertálni? Létezik VirtualDubra megoldás?

5. VirtualDubbal hogy lehet két, egyforma minőségű videót összefűzni?
Tehát felveszek negyedórát a VHS-ről, leállítom a digitalizálást, a magnón arrébb tekerek, és második fájlba mentek tovább. Vágni tudok a VD-ben, de többit nem nagyon tudom? Másik VD ablakban vágjam ki a beilleszteni kívánt részt és az első DV ablakban Paste, ahol a csúszkát raktam?

Furcsa, régebben a Nero Vision két azonos minőségű fájlból összevágott videó Exportálásánál gyorsan mentett, pár perc alatt kész lett a mentéssel, most úgy tűnik, újrakódolja az egészet, 2-3 óráig, hiába van a smart encoding engedélyezve.

Kösz, ha elolvastátok, üdv!

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#602) Oibacsi válasza pigsty (#601) üzenetére


Oibacsi
őstag

1. Nem konstans a hangcsúszás, keress visszább, leírtam mi a teendő.
2. 720*576, engedi a huffyuv, valamit elrontottál ha nem
ebből szépen tudsz tv-re szabvány dvd-t csinálni
3. ha mindenképpen tömöret akarsz, akkor mkv konténerbe x264 videó és ac3 hang, persze mindkettőt tisztítani kell
4. avidemux
5. file/append avi segment

(#603) pigsty válasza Oibacsi (#602) üzenetére


pigsty
aktív tag

1. ok, köszi, fogok jócskán olvasgatni a témában ;)
2. hozzátenném, a gépem öregecske, talán a codec a CPU teljesítményét figyeli?
Legalábbis Neronál a huffyuv beállításainál 640x-t engedett....nem rontottam el semmit, de kísérletezgetek.
köszi a segítséget, megnézem majd este, mire jutok, üdv!

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#604) Oibacsi válasza pigsty (#603) üzenetére


Oibacsi
őstag

felejsd el a nero-t...cd írásban meg süteményben jó, másban nem annyira:D

(#605) Balinov válasza pigsty (#603) üzenetére


Balinov
félisten

pigsty, egy dolog meg beugrott, probaltad a Dscaler-t? Igaz, nem epp rogzitesre, inkabb tvnezesre van kihegyezve, de valahonnet remlik, hogy anno a Terra tuneremmel (phillips chipes) mintha mukodott volna a rogzites, picvideo mjpeg-be.

A masik meg hogy miert alapon jaratod azt a Palominot? Nforce 2-es lapod van ddr400-as ramokkal, probald meg meghajtani. pl. 12.5*166-on. a chipset tudja a pci/agp frekit fixalni 33/66mhz-re,szoval veszteni nem veszthetsz vele.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#606) pigsty válasza Balinov (#605) üzenetére


pigsty
aktív tag

nem fog leégni? most 15 perccel a vbekapcs után 50°Cos a CPU. Hűtés az van, hátul 2 8 centis,+ 12centis táp fan, + HDD-ke elől befele is fúj levegőt, szélcsatorna elvileg meglenne bőven....
azt mondják, palominok alapból melegek... hát jó, nem veszthetek, max végre veszek egy HDTP-t vagy hogy írják... :DDD
Kösz, megpróbálom!

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#607) Balinov válasza pigsty (#606) üzenetére


Balinov
félisten

hat,biztos, hogy gyari hutovel nem probalkoznek, de egy jo hutessel..bar, annyibol kapnal egy 3200+ Bartont is hasznaltba,azt meg huzni se kell..bar lehet egy platformvaltassal jobban jarnal

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#608) pigsty válasza Balinov (#607) üzenetére


pigsty
aktív tag

elindult a gép...őőő. FSB speednél kell feljebb tornázni?
Jó, felraktam 133 ról 166-ra, bootkor ez jött ki:

érdeks, azóta 47°C körüli a CPU, a GPU viszont felment 44°C-re, eddig kb 40-41 körül volt, gyári szar hütője van, ráadásul AGP VGA, pont valami ATA kábelos plusz áramot kell kapnia, a FAN meg fekete-piros vezetékes, vagyis nem szabályozható a sebessége.

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#609) Balinov válasza pigsty (#608) üzenetére


Balinov
félisten

OFF
FSB 12.5, pci/agp fixen 33/66, ramot visszaosztani ddr333-ra.persze garancia nincs ,hogy menni fog.bar az epoxok regen hiresen jo tuninglapok voltak.[OFF][/OFF]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#610) pigsty válasza Balinov (#607) üzenetére


pigsty
aktív tag

mikor egy nonanem alaplap lerohadt tavaly ilyenkor pont, kaptam egy szervizestől ingyen ezt az Epoxot...gondoltam, ha van ez a lehetőség, kihasználom,
de érlelődik egy konfig váltás, bár sosem játszom, filmekből is eddig régi, tehát nem tipikusan HD jelöltek mentek, Xp elég netezésre, webszerkesztésre, így azt gondoltam, nem kell nagyobb konfig. Igaz, hogy a későbbi generációk kevesebb áramot fogyasztanak bizonyos szinten? PL egy azonos kategóriájú DDR II vagy III egy sima DDRhez képest pl?

update: raktam feljebb be egy képernyőt, mi törpént, megnézem a többi tuning lehetőséget, viszonthallásra addig is :D

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#611) pigsty válasza pigsty (#610) üzenetére


pigsty
aktív tag

ennyit lehet beállítani:

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#612) Gyúrma


Gyúrma
tag

Háj!

Én nemrég feltettem ezt a kérdést, de most lett időm foglalkozni vele, és a fentebb feltett megoldás sajna nem müxik:

3 óráts vhs-t bedigiztem mpeg2-be, ezt átkonvertáltam VirtualDubbal 2pass xvidbe, mp3 hanggal. (lame codec).
Az eredeti mpeg2-ben nem csúszik a hang, viszont az xvidben, folyamatosan növekszik a hang csúszása, (késés) és így a végére 21mp-el késik a hang...

Légyszi ha vki tud megoldást írja meg, de legfőkébb az érdekelne, h miért van ez a csúszás, ill. , hogy, hogy lehetne csúszásmentesen mpeg2-ből xvidbe átnyomni? :F

[ Szerkesztve ]

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#613) Balinov válasza Gyúrma (#612) üzenetére


Balinov
félisten

udv,

csak egy kosza otlet, ha vdubbal lemented az mp3 hangsavot, majd azt mondjuk cbr mp3-ba atkonvertalod, es a vdubbal csak a videosavot konvertalod (no audio a menuben), majd vegen osszefuzod akkor is van csuszas?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#614) Gyúrma válasza Balinov (#613) üzenetére


Gyúrma
tag

nemtom, lehet h működne..
valszeg kipróbálom, mert ezzel az utólagos korrigálással csak a baj van
bár ez elég lassan fog menni az xvid kódolás miatt ~6óra

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#615) Gyúrma válasza Gyúrma (#614) üzenetére


Gyúrma
tag

viszont lehet h megpróbálom vmi más codecel konvertálni
elég noob vok ebben a témakörben, tudnátok ajánani vmi codecet (pl.: x264) erre a célra?

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#616) sonaj0203


sonaj0203
aktív tag

Hali mindenkinek!

Lenne pár kérdésem ha nem zavarok?

Szóval Pinnacle studió 12-vel szerkesztettem egy dvd-t, ami most a wincsin csücsül. A gond a következő, akinek adtam volna annak a dvd lejátszója régi és nem játsza le.
Megpróbáltam a pinnacle-val át kódolni svcd-be.
A végeredmény pdi fájl.
A lejátszásakor az elején jó a hang és a kép, a közepén megál a kép a hang megy tovább, a vége felé pedig a kép megy, de hang nincs. :W :W Hogy lehet ez, mi a megoldás? :F

Túl hosszú a film? Az eredeti dvd 4.7gb teli az svcd meg 700mb ugye, de az átkonvertált anyag kb.1gb.

Szóval nem tom. :F

Köszi

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#617) Gyúrma


Gyúrma
tag

ja és ha tudtok plz. írjatok vmi progit, amivel mpeg2-ből tudnék konvertálni x264-be.
lehetőleg használja a multi-core-t ill. CUDÁT

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#618) pigsty válasza Balinov (#600) üzenetére


pigsty
aktív tag

Na szóval arra jutottam, hogy x264-el konvertálnék.
Azért, mert inkább az számít, mennyi helyet foglal a lemezen, 3 MB el is jó minőségű marad a videó, nem?
Másik, van ATI HD3450, viszont Athlon 2000+ (1667MHz) CPU, tehát jó lenne, ah a GPU lejátszásnál, esetleg kódolásnál is minél többet átvenne a CPUtól.
x264-hez leszedtem a MeGUI-t, azzal vajon jól lehet-e kódolni? Próbálgattam, jó hosszan tart a művelet. :) Esetleg van a MeGUInál jobb, más, ami ajánlott, vagy tök mindegy, a többség nem a GUIn múlik?
Oibácsi, miért érdemes mkv konténerbe rakni, ha tömöríteni akarok? Csak kíváncsi vagyok, nincs semmi ellenvetésem. Javítsatok ki, ha nagy zöldségeket írtam fentebb, köszi!

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#619) pigsty válasza #65675776 (#514) üzenetére


pigsty
aktív tag

AVIVO milyen jól lefagy (Win hibajelentő ügynök előugrik) 10 másodperc múlva, ha azt próbálgatom.
Egyelőre MPEG-2 TSből, de huffyuval is próbálkozom.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#620) Gyurek


Gyurek
csendes tag

Elnézést kérek, ha off.
Van egy filmem .d00, .d01, stb... kiterjesztésű fájlokká darabolva.
Rákerestem gugliba, de nem találtam használható infot.
PowerISO, UltraISO, 7-zip, TC-vel próbáltam, nem ment.
Mivel lehetne ezt a formátumot kiírni normál DVD formába?
:F

[ Szerkesztve ]

(#621) _Scythe_


_Scythe_
aktív tag

Sziasztok!
Néhány hete kezdtem elmélyedni az x.264-es kódolás rejtelmeibe. (Megelőzve a kérdéseket évek óta foglalkozok videó kódolással, mondjuk közepes szinten) MeGUI-t használok, és van egy 200MB-s teszt .vob-om eredeti DVD-ről ripelve.
Igazából nekem az audioval van bajom. A source: 48Khz, 6 channel ac3 audio
Nero AAC-t használok, és adaptive (avarage?) bit rate (ABR)- 192 kbit/sec-el kódolnám.
Azt mondtam neki, hogy a sample rate-et hagyja olyannak mint a source, és a csatornákat is, azaz ne mixelje le stereora. A végeredmény .mkv 6 csatornás lesz, de csak 27Khz-es!
Használom a HE-AAC- profile-t, de nem láttam sehol, hogy ez hatással lenne a sample rate-re. Ha VBR-t használok, és azt mondom neki, hogy automatán válasszon hozzá profile-t
akkor ugyan 6ch-s lesz és 48 Khz-es, de sokkal nagyobb az audio stream, nyilvánvaló okok miatt.
Mitől lehet ez? Utánna olvastam már sok helyen, de nem láttam sample rate-re vonatkozó megkötést egyáltalán, nem csak profile szinten, az AAC-ben.
Olvastam olyat is, hogy a HE-AAC bugos, LC-AAC-t használjak. De szerintem az rosszabb minőségű, nem? Vagy ugyanolyan, de sűrűbb kvantálással, akkor meg méretbeli para lesz.
Tudna nekem ebben valaki okosat mondani?

(#622) _Scythe_ válasza pigsty (#618) üzenetére


_Scythe_
aktív tag

MeGUI a "legjobb", legszéleskörűbben beállítható, paraméterezhető, de kezdőknek kicsit ijesztő lehet. StaxRip valamivel egyszerűbb, de még mindig nagyon jó, és handbrake ha DVD-t akarsz h.264 szerint pár klikkel. Mindegyik DXVA kompatibilis, ahol nem lehet ilyen irányú beállításokat eszközölni, az is.
Azért mkv, mert abba "minden belefér" a legkevesebb megkötéssel jár. Pl: avi-ban nem tudsz aac-t használni, csak mp3-at, ezenkívül az mkv teljesen opensource, az avi, mp4 nem.

[ Szerkesztve ]

(#623) _Scythe_


_Scythe_
aktív tag

Ja és még egy kérdés:
A forrást ha x.264 level 3.1-es beállítással kódolom 1000-res bitsűrűséggel lesz mondjuk 50MB, ugyanazt a source-t ugyanilyen beállításokkal de level 4.1-el is 50MB lesz.
Kérdés tehát, hogy DVD-hez bár elengendő lenne a 3.1, de 4.1-el sem több, viszont talán látható némi különbség, érdemes mindig 4.1-et használni?

(#624) Gyúrma


Gyúrma
tag

Hy!

huffyuv-codeccel bedigiztem egy vhs kazit (3óra) ezt szeretném dvd-re írni, kiszámoltam így kb. 24 Mb lehetne 1 perc (mp3,cbr,192kbps hanggal), le is kódoltam belőle 1 percet próbaként 2pass xviddel, viszont egy kevéske minőségromlást vettem
észre!
Szerintetek ez normális, vagy vmit elronthattam?

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#625) Oibacsi válasza Gyúrma (#624) üzenetére


Oibacsi
őstag

Minőségromlás mindenképpen lesz, max nem észrevehető. A zajszűrés nagyon fontos, mind video, mind audio terén, de így sem fogod tudni király minőségben tárolni 3 órát egy dvd-n.
A 192-es hang még szűrés után is kevés a bedigizett vhs-hez. Azt is tisztázni kellene, hogy tv-n akarod-e visszanézni.

(#626) Balinov válasza Gyúrma (#624) üzenetére


Balinov
félisten

persze, hiszen az xvid,csakugy mint minden mpeg4 feleseg, veszteseges tomoritesi eljaras

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#627) Gyúrma válasza Balinov (#626) üzenetére


Gyúrma
tag

azt tudom, h veszteséges, csak furcsálom h egy 3órás filmen ~4,4GB-ás mérettel 2pass xviddel látok minőségromlást....mikor 2órás filmek vannak általában 2CD-s méretre szabva, elég jó minőségben..

most fejezte be a digizést az említett huffyuv-codeccel+mp3 cbr-el, és a sajnos megint összeszed egy kis csúszást (késik a hang) a végére(kb. 2mp), nem tudjátok h miért lehet ez?
mondjuk az gyanus h vmiért nem 25.000 az fps hanem 25.043, de ha vdubban beállítom 25.000-ra akkos sem javul meg.. :F :F

hogy tudnám ezt orvosolni?

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#628) pigsty válasza Oibacsi (#625) üzenetére


pigsty
aktív tag

Na, zajszűrésre VHS esetén mit javasolsz? Mnidenképp kell, van észrevehető érdeme?
A korábbi kérdéseimet már megtudnám válaszolni magamnak, de zajszűrést nem vágom - még.
Tudom, persze, talán egy igazi DVD-felvevő lenne jobb tuner helyett...

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#629) Oibacsi válasza pigsty (#628) üzenetére


Oibacsi
őstag

ha egyszerűt akarsz, akkor pl a tmpgenc express-ben lévő elég jó, vagy virtualdub-ban a camcorder color denoise+dnr2 kombó

(#630) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, hogy MPEG kódoláshoz ajánljatok programot.

A feladat: Kamerával készített HQ minőségű (Video: 720x576, 9000kbps, Audio: AC-3, 256kbps) 16:9 arányú MPEG2 file-t szeretnék átkonvertálni.

Kívánt kimeneti formátum:
- Video: MPEG2, 6000kbps, VBR, 720x576, 16:9 arány
- Audio: 192kbps MPEG Layer-II

Tudom, hogy nem túl bonyolult és különleges dologról van szó. Mégis, nem találtam olyan programot, ami azt tudja, amire szükségem van. Illetve, amikkel próbálkoztam, azokkal mind gond volt. Például:

MPEG Video Wizard DVD - Nagyon jó a program, minden tud, tetszik, stb. Egyetlen gondom, hogy a kódoláshoz csak egy CPU magot használ.

ImTOO MPEG Encoder Platinum - Azt hittem egy már a nevében is kifejezetten MPEG kódolásra utaló programtól mindent elvárhatok. Azonban ez a szoftver nem ismeri fel a 16:9-es videókat. Azokat először csak 720x480-as felbontásban azonosítja. Aztán miután mégis kiválasztom, hogy 720x576-os kimeneti file-okat készítsen, a videókat úgy alakítja át, hogy közben fekete kávát konvertál hozzájuk, miközben a hasznos képet lekicsinyíti. Ráadásul MPEG-hez nem is lehet olyan széleskörűen beállítani a hang és videó bitrátákat és minőségi opciókat. Ennek az encoder-nek a legnagyobb előnye az lett volna, hogy egyszerre több magon is tud dolgozni.

DVD Lab Pro - Ezt a programot DVD authoring szoftverként használom - erre nagyon profi. Ennek egy belső MPEG kódolát szintén próbáltam, ami már ugyancsak nem a kedvem szerint működött.

Szóval, kérlek ajánljatok egy ügyes kis programot!

Köszönöm!

(#631) Balinov válasza €uro (#630) üzenetére


Balinov
félisten

probald ki esetleg az ingyenes HC Encodert vagy a szinten ingyenes QuEnc-et Elobbivel avisynth-el etetheto meg az mpeg2 forras, utobbinal nem tudom, de egy probat meger.

Esetleg meg a cinema craft encoder, minosegre nekem ez jott be legjobban anno, bar ez kereskedelmi szoftver. mpeg-et avisynthen keresztul tud ez is feldolgozni.

Avisynth mpeg-vel

vagy a szinten fizetos tmpeg mpeg encoder

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#632) €uro válasza Balinov (#631) üzenetére


€uro
őstag

A CCE-t én is használtam már és tetszett. Nem tudtam, hogy az MPEG-et is tudja konvertálni. Úgyhogy kipróbálom ezt az Avisynth-et.

Köszönöm!

(#633) Oibacsi válasza €uro (#632) üzenetére


Oibacsi
őstag

Szia!
Tmpgenc xpress, egyszerű és jó.

(#634) Toncos


Toncos
tag

Üdv!

A napokban rendeltem egy Samsung Q1-es hordozható lejátszót, amin kisebb filmeket szeretnék nézni. Mivel támogatja a wmv-t, így inkább azt használnám a saját szoftveres-flashformátumba alakítós-empénégyes móka helyett. Ehhez keresek programot.
Az alapanyag avi (xvid, divx), külső felirattal. Ezt kéne ráégetni, lehetőleg kis kijelzőn is olvasható betűmérettel, átméretezni a 320x240-es kijelzőre, lehetőleg úgy, hogy a szélesvásznú felvételt kiegészítse fekete csíkkal, hogy a feliratot arra a részre is lehessen rakni, valamint wmv-be konvertálni...
Ez megoldható úgy, hogy a virtualdubbal ráégetem a feliratot és átméretezem egy lépésben, majd az így kapott avi-t wmv-be alakítom. Csakhogy egyrészt ez pazarló, mert a cuccot kétszer kódolom (először avi-ba, majd wmv-be), másrészt beavatkozást igényel, így nem tudom napközben otthagyni a gépet, hogy elszöszöljön a feladattal. Ezért szeretnék egy olyan programot, amivel ezt egy lépésben meg tudnám oldani (tudtommal a vd csak avi-ba tud exportálni). Sokat kívánok, tudom, szerintetek mi lenne a legjobb megoldás?

(#635) €uro válasza Oibacsi (#633) üzenetére


€uro
őstag

Köszi!

(#636) Balinov válasza Toncos (#634) üzenetére


Balinov
félisten

szia,

bar nem ismerem a vdub subtitle filteret, de ha direct stream copy modba rakod, belovod a filtert,majd elmented akkor gyk par perc alatt beleegeti a feliratot az aviba.

Esetleg MediaCodert nezd meg, hatha

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#637) Oibacsi válasza Balinov (#636) üzenetére


Oibacsi
őstag

direct stream-ben nem fognak menni a szűrők....

(#638) Balinov válasza Oibacsi (#637) üzenetére


Balinov
félisten

uff,ezt nem tudtam, kar. :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#639) Gyúrma


Gyúrma
tag

627-es második felére tud valaki megoldást?

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#640) Oibacsi válasza Gyúrma (#639) üzenetére


Oibacsi
őstag

leírtam már többször is, keress vissza kérlek

(#641) Toncos válasza Balinov (#636) üzenetére


Toncos
tag

Nem a sebességgel van nekem bajom, hanem hogy egy lépésben meg tudjam oldani a feliratégetést, átméretezést, átkódolást. De úgy tűnik, hogy elég volt csak feltenni a kérdést itt, ugyanis egy hét sikertelen keresgélés után most úgy tűnik, egy csapásra megtaláltam a megoldást. Mindenesetre köszi a szándékot! :)

(#642) Gyúrma


Gyúrma
tag

sikerült megcsinálnom a csúszást (a frame rattel kellet játszanom) viszont most átszeretném kódolni h.264-es codeccel.

MediaCoderrel csinálom a CUDA miatt, viszont ha átállítom CUDA encoderre, akkor nem csinálja meg a 2pass h.264-et, azt írja:Incorrect parameters for CUDA H.264 :F
Viszont CUDA-val működik a single pass (Bitrate-based) csak így elég silány a minőség.
Ha nem CUDA-val kódolok akkor működik a 2-pass encode, csak így elég lassú.

Ha valaki tudja miért nem megy a 2pass h.264 CUDA-val, akkor legyenszíves írja le!

Köszönöm előre is :)

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#643) mdido


mdido
csendes tag

Sziasztok!
Nem vagyok egy műszaki zseni ;),
de már a lehető össze fórumot,blogot elolvastam a témában...
mégsem jutok 5ről 6ra:(
HEEELP!
WMV formátumú videót szeretnék konvertálni a gépemről,
hogy a dvd-m lejátszhassa...de nem megy:(
Avi és Svcd formátumba sikerült csak,
de azoknál kockásak lettek a képek,akadozik,a hang meg-megáll:(

Mpeg4et is lejátszik (elméletileg) a dvd-m.
átkonvertáltam arra is,kiírtam,erre fel sem ismeri:(
Olyan,mintha üres lenne a mappa:(
Milyen formátummal próbálkozzak mááéááááár? :Y
Elméletileg visz DVD-t,DivX-et,Svcd-t,Mp3-at,Mpeg4-et....stb,
állítólag mindent-azt' mégsem :((

[ Szerkesztve ]

(#644) Balinov válasza mdido (#643) üzenetére


Balinov
félisten

Udv,

probald ki az ingyenes MediaCodert a konverziora. Van file info resze, nezd meg hogy milyen felbontas, bitrata es kepkocak/masodperccel van konvertalva, majd annak megfeleloen allitsd at pl. az xvid/divx parametereit.

Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#645) creed30


creed30
aktív tag

Sziasztok!
Milyen frame adatot érdemes megadni,ill egyéb beállítást ha azt szeretném hogy teljes képernyőn(fekete sáv alul-felül nélkül)tudjam nézni az átkonvertált videót
Adott asztali DVD lejátszó+normál TV.
Kinek mi a tapasztalata?
Szerintem ez sokakat érdekel. :K

(#646) mdido válasza Balinov (#644) üzenetére


mdido
csendes tag

Nagyon köszönöm a helpet és a gyors választ :)
Megpróbálom,de írtam is....nem vagyok egy szám.gépes zseni :DDD
Ha sikerül,azért megírom!!!! :K

(#647) Balinov válasza creed30 (#645) üzenetére


Balinov
félisten

lehet,hogy hulyeseget mondok, de en inkabb az aspect rational neznek korul. ugyanazt a filmreszletet (pl. egy 5perces reszt belole) megcsinaltatnek az osszes lehetseges aspect ratioval es kiirva egy rw-re az asztaliban megneznem, melyik a jo.

Milyen enkoder ez? nem ugrik be. :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#648) creed30 válasza Balinov (#647) üzenetére


creed30
aktív tag

elvileg a best: AVG video converter
igen erre én is gondoltam,de mások tapasztalata mindig hasznos lehet-erre voltam kíváncsi :K

(#649) creed30 válasza Balinov (#647) üzenetére


creed30
aktív tag

elírtam nem avg,hanem avs :B

(#650) Balinov válasza creed30 (#648) üzenetére


Balinov
félisten

sosem hasznaltam meg, bar en mazochista vagyok, szeretek mindenre kulon cuccot hasznalni, szoszmotolni, de a honlapjan elhangzottak alapjan igeretesnek tunik.Koszi a tippet :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.