Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) nyikszi válasza szbence (#899) üzenetére


nyikszi
őstag

Már válaszoltam:

Ja, jó :) Fáradt voltam, gigabyte-ban "gondolkoztam" :D

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#902) zsambek


zsambek
aktív tag

Sziasztok,

Keresnék olyan AVI-ról DVD-re konvertáló programot, ami több magon is képes convertálni, ergo kitudom használni az i5-m :)

zsambek`

(#903) w.miki


w.miki
veterán

Kezdőknek való video szerkesztő programot keresek.
az iWisoft Free Video Converter majdnem megfelel, mert azt tudom kezelni

csak kellene még a képkockánkénti léptetés előre/hátra, tekerés, és a hangerő növelés
tudnátok valami ajánlani, ami nem túl bonyi?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#904) nyikszi válasza w.miki (#903) üzenetére


nyikszi
őstag

Az MS szerkesztője nem jó? Ingyenes, nem bonyolult, szerintem léptetni is lehet kockánként:

Windows Movie Maker

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#905) w.miki válasza nyikszi (#904) üzenetére


w.miki
veterán

az valamiért nem menti el a filmet
az iwi az majdnem jó, sok formátumot is ismer, de nem lehet visszaléptetni
meg filmeket összefűzni
vagy én nem tudtam

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#906) nyikszi válasza w.miki (#905) üzenetére


nyikszi
őstag

Egy kicsit részletesebben? Én ugyan nem dolgoztam vele, de egy ismerősöm használja és minden rendben van vele. Egyszerű, de az alap dolgokat meg lehet vele csinálni.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#907) Matamata válasza Balinov (#890) üzenetére


Matamata
aktív tag

Régebben Supert használtam filmek PSP által emészthető formátumúra kódolására. Most újra szerettem volna filmeket rakni a PSP-re és felraktam a Supert, beállítottam, átkódolta a videót és a PSP nem tud vele mit kezdeni.
Ezután megpróbáltam az AVIVO-val mert elvileg az is tud PSP-re konvertálni, de az meg egyik videómat se fogadta el bemenetként.

(#908) Balinov válasza Matamata (#907) üzenetére


Balinov
félisten

MediaCoder?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#909) Matamata válasza Balinov (#908) üzenetére


Matamata
aktív tag

MediaCoder-nél az átkonvertált fájlt nekem kellet átneveznem úgy, hogy megfeleljen a psp-nek és .thm fájlt sem csinált hozzá. A videót a PSP ugyanúgy nem játsza le mint a Super-rel készülteket. Szóval gyakorlatilag visszalépés a Superhez képest. Lehet kéne vadásznom egy régebbi verziójú Supert.

(#910) Emunem


Emunem
aktív tag

Hali,

Lehet már elhangzott hasonló dolog itt a fórumon, de lehet, hogy nem.
Nos, olyan problémám van, hogy letöltöttem egy videót, ami hd-s, azaz a felbontása 720x304, avi kiterjesztésű, 1,35 giga, adatsebessége meg olyan 1500 körüli, a teljes meg 2000 kb/s. Szokásos 25 fps, bitsűrűsége meg 448-as, és 48kHz-es a hang. Nos, ezt akárhogy konvertáltam, meg akármivel (You Tube downloader, Allok 3GP PSP MP4 iPod Video Converter, meg valami konverter, ami x6-hoz volt, talán Videora) sosem tudta úgy konvertálni, hogy a telefonom (nokia X6) le tudja játszani, mindennel próbálkoztam. Avc-be ha csináltam akkor csak hang volt, kép semmi. Legjobb lenne mp4-be menteni. Többi filmem is ilyen kiterjesztésű, és ua avi-ból lettek konvertálva, csak azoknak mások voltak a paraméterei. Ha valakinek kellene, mert segít, leírom a többinek a tulajdonságait.
Esetleg ha valaki tudna segíteni ebben megköszönném. Nem vagyok profi, így lehet én vagyok tudatlan, és előttem hever a megoldás, csak nem tudok róla... :)

"... hát persze ..."

(#911) WonderCSabo válasza Emunem (#910) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Először is ez nem HD. Annak min 720p sorosnak kell lennie, ez meg csak 304. MediaCoderrel próbáltad átkódolni nár?

(#912) Emunem válasza WonderCSabo (#911) üzenetére


Emunem
aktív tag

Még nem, de megpróbálom.

"... hát persze ..."

(#913) Emunem válasza WonderCSabo (#911) üzenetére


Emunem
aktív tag

Még mindig nem működik.... érvénytelen fájl-nak írja.... pedig kb ua-ra csináltam a videó beállításait, mint a többinek. :(

"... hát persze ..."

(#914) WonderCSabo válasza Emunem (#913) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sajnos akkor passzolom. Vmi gáz lehet azzal a fájllal, ha mindegyik visszadobja.

(#915) Emunem válasza WonderCSabo (#914) üzenetére


Emunem
aktív tag

teljes neve a filmnek, lehet segít:
Szokohev.2010.BDRip.XviD.Hun-HDTV

Am helyesbítés, a nokián írja ki, hogy érvénytelen, gépen klasszul elforog magának... ez a poén.

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#916) WonderCSabo válasza Emunem (#915) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez nem HD cucc, csak HDTV rip SD-re. Ha küldesz egy rövid részletet (sample) belőle, megpróbálhatom én átkódolni. Mire is kéne pontosan?

(#918) F34R válasza Emunem (#915) üzenetére


F34R
nagyúr

MPEG4 re át tudod konvertálni , bár ez nem Blueray rip meg kell hagyni
Újabb nokiád van akkor ez a formátum a nyerő

mert csak 704*400 mondjuk alig jobb egy dvd rip-nél mostanában ez a menő a warezosoknál ;]

(#919) Emunem válasza WonderCSabo (#916) üzenetére


Emunem
aktív tag

OK, már csak felkéne töltsem valahová. Amint lesz rá időm elküldöm. Am telós MP4-be. Azt simán viszi, a divx-eseket nem bírja lejátszani, sajna. :(
A segítséget előre is köszönöm.

"... hát persze ..."

(#920) F34R válasza WonderCSabo (#911) üzenetére


F34R
nagyúr

Nekem a mediacoder nem működik már akkor mikor elkezd trascoding-olni már akkor kiírja hogy 100% megy a folyamat kb 20 perc után kidobja hogy No file is outputed
Mi lehet a baj ? windows xp sp2 x64 és a program is x64-es

(#921) Balinov válasza F34R (#920) üzenetére


Balinov
félisten

a 32bites verza is ugyanezt csinalja? Nekem x64 win7hp-n az x64-es teljesen jol vegzi a dolgat.

Esetleg nem x64-es xvid kodekkel dolgozol?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#922) F34R válasza Balinov (#921) üzenetére


F34R
nagyúr

de pontosan és mkv a container akkor ez a baj ?

(#923) Balinov válasza F34R (#922) üzenetére


Balinov
félisten

erdekes.

mkv-n belul mi a kodek? x264? Valahol par tiz hsz-el elobb linkeltek az x264-es kodeket, esetleg keresd meg ,toltsd le es telepitsed,hatha csak ez a gondja a MediaCodernek.

esetleg innet az x264-et vagy ha h264 a kodek, akkor meg ezt

Mediainfo megmondja, pontosan milyen kodek van abban az mkv kontenerben.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#924) F34R válasza Balinov (#923) üzenetére


F34R
nagyúr

codec-nak az ffdshow-t használom az összes létező formátumot hang/video-t ismeri

egyébként a kodek xvid és mkv ba akarom kimenteni , a kis méret számít mert régi crt tv-n nézem úgyis a filmeket és ez bőven megteszi azért köszi tudom mással helyetesíteni addig pihentetem ;]

(#925) Emunem


Emunem
aktív tag

[Sample]

A sample. Hátha tudtok vele kezdeni valamit. :)

"... hát persze ..."

(#926) F34R válasza F34R (#924) üzenetére


F34R
nagyúr

Még mindig nem jó azt írja ki "no file outputed" és még előjön néhány formátumnál
pl:h.263+ stb

ennyire nem foglalkoznak a bugfix-ekkel , kár mert nagyon összetett és gyors is , hasonló kellene millió opcióval ;]

(#927) nem_tom


nem_tom
őstag

Üdv!

Kéne egy progi vagy akármi, amivel .mpeg4-movie fileból .wmv -be tudnék konvertálni. Fontos lenne.
Előre is Köszi! :R

(#928) nyikszi válasza nem_tom (#927) üzenetére


nyikszi
őstag

Próbáld ki a Total Video Convertert.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#929) nem_tom válasza nyikszi (#928) üzenetére


nem_tom
őstag

Holnap utánanézek. :R

(#930) Karma


Karma
félisten

Ahoj,

Egy bonyolultabb kérdésem lenne. Adott egy nagy kupac MKV konténerben lévő anime, ami körül szeretném lecserélni a konténert MP4-re. Tehát pontosan a következő folyamatot szeretném automatizálva megvalósítani:

Forrás (MKV) Cél (MP4)
------------ ---------

1. sáv (video) ---------------> 1. sáv (video)
H.264 !másolás! H.264

2. sáv (audio) ---------------> 2. sáv (audio)
Vorbis konvertálás AAC

3. sáv (sub) ---------------> 3. sáv (sub)
ASS konvertálás TTXT
(vagy ami MP4 és iPhone-barát)

Mivel sok részről van szó, egyesével kézzel konvertálgatni nem igazán járható, mindamellett nem is tudom, hogy az ASS->TTXT-re milyen program való.

Van valakinek valami használható ötlete? :R

Apropó, nagyon fontos, hogy a videosávot nem akarom újrakódolni.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#931) Karma válasza Karma (#930) üzenetére


Karma
félisten

A konkrét filmnél úgy tűnik nem elég az átmásolás, puszta kézzel összeraktam egyet, de azt nem hajlandó normálisan lejátszani :(

A használt eszközök az MKVCleaver (demux), Subtitle Workshop (ASS->SubRip), dbPowerAmp (Vorbis -> AAC) és a YAMB (mux) voltak, de nem jött össze.

Most az Xvid4PSP-vel próbálkozok, ez a feliratsávot leszámítva hajlandónak tűnik újrakódolni a videót, ami mondjuk maximum ilyen éjszakai műveletnek jó a minierőművemen is :(

“All nothings are not equal.”

(#932) Tomi58


Tomi58
csendes tag

Sziasztok!!
Tudom,hogy nem ide tartozik de lene egy kérdésem hozátok.

Van egy Sony DCR-HC14E kamerám vettem tegnap egy ilink Kábelt magyarúl firewarét.Az usb részét már nem ismerné fel a windows 7 ezért vettem ezt a kábelt.Most az bajom felveszek valamit és utána lejátszom nem teljes a kép.Miért van ez?Vagy ha lejátsza lassitot felvétellel.De inkább a bajom ,hogy kicsi a felbontása.Nagyon megköszönném. a segítséget.

[link]

Ő lenne a kamom

(#933) Miki85


Miki85
tag

Sziasztok!

Corel Video studio-t használok a 13-as verziót de egy másik gépen a 12-es is fent van.
Amit észrevettem hogy a 12-es verzióban amikor a videót lementeném és beállítom h milyen audio konvertálást használjon ott van MPEG Layer 3-as. Viszont a 13-asban nem kínál fel ilyen opciót így marad a Dolby AC.
Szerintetek mért nem lehet az újabb verzióban mp3-as tömörítésű hangot beállítani?

előzze meg az allergiás időszakot ..... airfresh.hu

(#934) F34R


F34R
nagyúr

Hello

Szükségem lenne egy kis segítségre

XVid kódolású avi fájl-t kellen konvertálni h264 mkv -be , Mediacoderral próbálkoztam a zlibrary.dll nem találja a feladat befejetével és ami netalántán sikerülne azt vlc ugyan lejátsza de a médialejátszó nem , míg a free video converter jó csak puritán

X64 Xp alá kellene , nem tudom mien Mediacoder-t próbáljak a x86-st vagy a x64-st esetleg kell e code pack vagy nem , hagyhatom-e alapbeállításon vagy állítsak rajta??
Xlrunner csaj firefox alapú böngészővel jelenik meg ?

Mindenképpen ilyen profi cumó kellene mint a Mediacoder amiben van millió opció :DDD

Válaszokat előre is köszönöm :U

[ Szerkesztve ]

(#935) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Akit érdekel, annak itt egy Promo

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#936) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Segítsen valaki légyszi. Olyan video konvertáló programot keresek, ami kihasználja az ATI videokártya hardveres gyorsítási lehetőséget.

(#937) denes123s


denes123s
tag

Üdv!
Tudtok ajánlani egy olyan convertert, ami a gépen lévő Blu-Ray videót át tudja konvertálni mkv-ba. Eddig a Pavtube-bal próbálkoztam, de a free verzió beégeti a logóját a videóba és sehol sem találtam hozzá crack-et.
Köszi!

(#938) F34R válasza denes123s (#937) üzenetére


F34R
nagyúr

BD ripre gondolsz ? mert akkor Any video converter, Mediacoder, Format Factory, Super 2010
ezek ingyenesek és tudják is. Ha meg direkt BD lemezről akarsz akkor DVDfab bár az fizetős

(#939) attila9988 válasza Clemi (#936) üzenetére


attila9988
őstag

Kevés ilyen van, és ami működik is, az is használhatatlan képminőséget produkál. Jelen pillanatban az összes ilyen algoritmus felejtős... Az nvidia oldalon van egy ígéretesnek tűnő badaboom nevű program, de igazság szerint még az sem jó... ati oldalon pedig siralmas a helyzet... de nézd meg magad. A vga driver -el érkezik egy videókonverter, amit a ati control center -ből érhetsz el.
A másik ilyen, a cyberlink oldaláról tölthető... igazából mindkettő használhatatlan.. SŐT. Ati oldalon sajnálatos módon még a decoder is használhatatlan... (http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=279&threadid=127218)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#940) F34R válasza Clemi (#936) üzenetére


F34R
nagyúr

Egyedül Nvidia Cuda ami használható GPU rendering-re , megtalálható pl Mediacoder stb

(#941) Clemi


Clemi
veterán

Köszi az eddigi válaszokat. Ettől tartottam, csak azt hittem én vagyok a tudatlan, és tájékozatlan, és mégis létezik már ilyen program. Mindenesetre érdekes, hogy mekkora arccal reklámozzák a GPU használatot.

(#942) #65675776 válasza Clemi (#941) üzenetére


#65675776
törölt tag

A lehetőség adott, csak éppen a sw fejlesztőkön bukik el megint minden, mert azok látványosan lusták (lásd még 64 bites átállás, több mag használata...).

(#943) fer


fer
őstag

Sziasztok! Lenne egy kis problémám, egy 16 gigás m2ts állományt szeretnék az xvid4psp-vel mkv-ba konvertálni, de mindig ezt a hibaüzenetet kapom: "Frame Accurate seeking is not possible in this file"! Hogy tudnám ezt valahogy megetetni az xvid4psp-vel, ja és az 5.0-ást használom, mert a 6-ban nem tudom hogy kell levágni a fekete szegélyeket, meg a 2pass-t sem tudom beállítani! Már egy csomó dolgot kipróbáltam a tsMuxer-el, meg az mkvmerge-vel, de semmi változás!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#944) Farkas82


Farkas82
tag

Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, mi lehet az oka, hogy számítogépen a video lejátszásnál időnként vizszintesen szétcsúszik a kép, mintha a kép bizonyos részei lemaradnának a többihez képest. Több lejátszó is produkálja(VLC, MPCHC, Power DVD) többféle formátumnál (avi, DVD, mkv) ugyanazt a file-t van hogy rendesen lejátszák, van hogy "hasadozik" mikor milyen kedve van a gépnek. Ezt a jelenséget megfigyeltem régebben is mikor még XP-m volt egy ati 4830-asal, meg most is előfordul jelenleg WIN7 alatt a kártyám meg jelenleg egy 5450-es. Egyébb probléma nem jelentkezik, a hang nem csúszik, csak ez a vízszintes szétcsúszás.

(#945) kecskesadam


kecskesadam
csendes tag

Sziasztok!

Össze szeretnék fűzni két különböző formájú, felbontású, kódolású, stb avi-t. Az első file egy 1,5 MB-s 6 mp-es 640x360-as, a második pedig egy 33 perces 233 MB-s 704x396-os felbontású file. Ha minden igaz, a fps azonos a kettő között, de semmi egyéb. A második file paramétereire kell hoznom az elsőt. Szeretnék segítséget kérni, pontosan hogyan, és mivel csináljam.

(Sajnos nagyon nem értek a dologhoz egyébként, ez a legelső próbálkozásom ilyen témában. Eddig odáig jutottam, hogy virtualdub-bal megfelelő méretre hozom, de nem tudom, hogyan és milyen kodeket válasszak, és hol, így pedig teljes frame-eket csinál, és a 1,5 MB-ból 120 lesz :D . azonban összefűzésnél még így is azt a hibát dobja, hogy a két file nem egyforma kódolású, vagy nem egyforma bitrátájú, szóval no go.)

Előre is köszönöm, ha valaki... :R

(#946) F34R válasza kecskesadam (#945) üzenetére


F34R
nagyúr

hali én avidemux-t szoktam használni egyszerűbb mint a Virtualdub , be kell állítani neki az encoder-t másképp csak egy raw videót hoz létre ami esetedben is a töbszöröse a valódi méretnek,
FIle - append parancsal fűzöl össze dolgokat

(#947) F34R


F34R
nagyúr

Közbe én is beírok ide mert, végülis nem jön össze sehogyem :S

adott egy szinkronos film Dvdrip , ami eredeti nyelven már 720p és 1080p-be is szedhető
a következő a magyar hangot szeretném alátenni de csúszik a hang, hiába állítok time shift-et nem tudom korrektul aláhelyezni , előre is köszi :D

(#948) kecskesadam válasza F34R (#946) üzenetére


kecskesadam
csendes tag

Kösz a választ!

Esetleg abban tudnál segíteni, mit tesz az, hogy be kell állítani az encoder-t? Mármint mire? És honnan tudom meg, hogy a kódolás végül azonos féle lesz-e a másik file kódolásával? Merthogy addig nem fogja engedni összefűzni, hiába azonos a felbontás meg az fps...

(#949) F34R válasza kecskesadam (#948) üzenetére


F34R
nagyúr

akkor tudod egybefűzni ha ugyanaz a codec , ha csak a copy volt kiválasztva akkor nem is tudod átméretezni mert az original marad azt kellen tudnod milyen a másik videó
de én úgygondolom az 702* vmi az egy BDrip lessz kicsit jobb mint a DVDrip

Valamelyiekt úgyis encode-lnod kell -de Xvid-et kell hogy válasszad vagyis avidemux-nál
Video rész - MPEG-4 ASP (Xvid), de többetérne feldobnád vhova megpróbálom neked összerakni

(#950) Cane


Cane
őstag

Sziasztok!

Fényképezőgéppel vettem fel 720p felbontású videót, aminek nem szeretném elveszteni a felbontását, de mezei asztali dvd-vel lejátszható formátumba szeretném átkonvertálni. Tudtok tanácsot adni milyen ingyenes szoftver képes erre vagy csak rossz beállításokat használok? Bocs a láma kérdésért, de eddig még nem kellett átkonvertálnom videókat.

A helyzet az hogy a super nevű programmal próbálkoztam, aminél
először a forrásnak FFMPEG-et választottam
kimentetnek először divx (de próbáltam xvid-del is) majd az alábbiakat jelöltem:
video scale size: no change-n hagytam,
aspect: (nem választottam semmit)
frame: 29.97-re tettem
bitrate kbps: 3600-ra állítottam (alatta zajosak voltak a közeli színárnyalatok)
sampling freq: 22050 /2 channel/96 kbps

volt több variáció is, de egyik formátumot sem akarta az asztali dvd lejátszani. lehet magas neki a felbontás, vagy a 3600 kbps?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.