Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) creed30 válasza Balinov (#650) üzenetére


creed30
aktív tag

szívesen :D
itt a lényeg,ezt még megmutatom neked ;)

(#652) ZCoyote válasza creed30 (#651) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ez az AVS feliratot is tud égetni .avi.ba?

Romani ite domum.

(#653) ZCoyote válasza ZCoyote (#652) üzenetére


ZCoyote
őstag

Még mindig érdekelne :)

Romani ite domum.

(#654) Balinov válasza ZCoyote (#653) üzenetére


Balinov
félisten

szerintem ha elbol nem is tud, de fennvan a vobsub es a felirat ill. video fajl egy konyvtarban van, nameg persze ha a fajlnev is egyezik, akkor beleegeti a feliratot a konvertalt anyagba

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#655) ZCoyote válasza Balinov (#654) üzenetére


ZCoyote
őstag

Köszi, akkor kipróbálom.

Romani ite domum.

(#656) Balinov válasza ZCoyote (#655) üzenetére


Balinov
félisten

szivesen, de eloszor fusd at ennek a cuccnak a lehetosegeit, hatha van ilyen beepitett feature.

a vobsubos megoldast meg anno WinAvi-val probaltam, ott mukodott.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#657) ZCoyote válasza Balinov (#656) üzenetére


ZCoyote
őstag

Már átfutottam de nem találtam, majd megnézem alaposabban.

Romani ite domum.

(#658) sfdrakex válasza ZCoyote (#657) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

virtualdub tud avira feliratot égetni. vagy csak az érdekes hogy konkrétan az AVS tude ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#659) sfdrakex válasza creed30 (#645) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azt nézzd meg pl a tv-d gyártojának oldlaán oyg a tv-d pontosan milyen felbontásban mutatja a képet azt hiszem általában 720*576 a dvd-k formátuma is és a tvadásoké is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#660) sfdrakex válasza ZCoyote (#657) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

http://www.avsmedia.com/

itt át néztem a leírásokat, nem találtam egyik AVS progiban sem felirat égetést.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#661) flurider


flurider
aktív tag

Hi

Milyen progival tudok egy avi vagy más videofájl hangját lecserélni egy másikra.
A lényeg a 30. szülinapi partimra szereztem projektort és youtube-os zenevideókat akarok lejátszani, de jobb hangminőséggel. Letöltöm a videot aviba, leszedek flacet vagy valami jó minőségű hangot és azt kéne bekeverni alá, úgy hogy ne csússzon, tehát hogy jó legyen :)

Mivel tudom ezt megcsinálni?

Kösz előre is

Csillagkörü Litér

(#662) Balinov válasza flurider (#661) üzenetére


Balinov
félisten

elvileg virtualdub, virtualdubmod vagy nandub tud ilyen hagsav lecserelest, bar en sosem probaltam meg, de mintha ebben a topikban lett volna rola szo korabban.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#663) flurider válasza Balinov (#662) üzenetére


flurider
aktív tag

A topikot elkezdtem olvasni, bár nincs ezren felül a hozzászólások száma, ígyis kifolyt a szemem. :)
A lényeg, hogy le tudjam cserélni a hangot és ne csússzon. Tesztelgetek akkor.

Kösz

Csillagkörü Litér

(#664) Balinov válasza flurider (#663) üzenetére


Balinov
félisten

kozben talaltam melohelyi gepen 1.8.6-os vdubot. teszt avit is talaltam hozza. megnyitod az avi-t,majd Audio menu->Audio from other file, kitallozod es elmented az avit mas neven. Valoszinu, hogy mind a video menuben, mind az audio menuben direct stream copy-t kell valasztanod.

udv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#665) flurider válasza Balinov (#664) üzenetére


flurider
aktív tag

Még nem tudtam letesztelni, de akkor mivan, ha az avi nem pont akkora mint a hang.
Tehát, hogy lehet e csúsztatni vagy lassítanigyorsítani vagy ilyenek..

Majd megnézemazért, csak izgága vagyokmost

Csillagkörü Litér

(#666) Balinov válasza flurider (#665) üzenetére


Balinov
félisten

igen, van ra lehetoseg, erre konkretan emlekszem par hete volt rola szo ebben a topikban, vagy a virtualdub-os szaktopikban.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#667) ZCoyote válasza sfdrakex (#660) üzenetére


ZCoyote
őstag

Én sem találtam. Ahhoz képest hogy no.1 program ilyen alapvető dolgot nem tud :F
Külföldön nem néznek feliratos filmet vagy mi?

Romani ite domum.

(#668) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Egy DVD-t szeretnék divx-be átkódolni avidemux-szal. Szépen meg is csinálja csak az ac3-as hang csúszik, egyre jobban a film végére már összeszed vagy 30 mp-et. Ha mp3-as hanggal tömörítem akkor tökéletes, nem csúszik sehol. Valaki tudna segíteni?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#669) sfdrakex válasza nyikszi (#668) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Bitrátáját kell ha jól gondolom azonosra tenni a képével.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#670) Balinov válasza nyikszi (#668) üzenetére


Balinov
félisten

az ac3 hangsav cbr abr vagy vbr bitsurusegu? neha a vbr szokott csuszast okozni

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#671) nyikszi válasza sfdrakex (#669) üzenetére


nyikszi
őstag

Igen, közben rájöttem, hogy az infó kiírta mekkora a különbség. Tetszik ez az avidemux, Hol lehet valami részletes leírást találni róla? Az egyik fórumon valami ffac3-ról is írtak, de nálam nem jelenik meg ilyen és nem is találtam sehol, ahonnan le lehetne tölteni. Meg mi a különbség az exe-k között? Tudom, akkor minek tömörítek:) A vdubot már használtam erre-arra, most kíváncsi voltam az avidemux-ra.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#672) pigsty


pigsty
aktív tag

Valaki tudja, miért csinálja ezt a képminőséget? A ferde csíkokra gondolok. Az eredeti file tűéles volt....
Meguival csináltam. MPEG-2 -> MP4 (2menetes)
több lejátszó is így játszotta le, amúgy legutóbbi MPC-HCval játszom le a videókat.

Talán Avisynt valamelyik beállítása okozza? Nem nyúlkáltam bele nagyon a beállításokba.......automatic deinterlace kikapcsolva volt eddig.

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#673) nyikszi válasza pigsty (#672) üzenetére


nyikszi
őstag

Pedig ez úgy néz ki, hogy deinterlacet kíván. Úgy próbáltad?

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#674) pigsty válasza nyikszi (#673) üzenetére


pigsty
aktív tag

Érdekes, miután kivettem a pipát a MPEG2 deblocking opcióból, eltűnt ez a ferde csíkosodás.
Persze nem szoktam deinterlacelni. Igaz, kevés videót raktam át (Meguival és AVC formátumba) eddig.
Kellene deinterlacing?
Valahol egy PPeter írásban olvastam talán, hogy nem kell deinterlacelni (mert azzal információt vesztünk?), vagy azt másra értette?

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#675) pigsty válasza pigsty (#674) üzenetére


pigsty
aktív tag

kipróbáltam az előbb, automatic deinterlaci + MPEg deblocking, kicsit fekete fehérben, ua csík, tanulság, MPEG-" deblocking meguiban vmiért nem megy AVCben. Nem is tudom kell-e, hatásos-e.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#676) masahiro


masahiro
csendes tag

Hello mindenki!
Nem vagyok jártas a konvertálásban, mégis most szükségem lenne rá, hogy pár videómat áttegyem. Szeretném asztali DVD-n nézni őket, ám hiába DIVX-es a lejátszóm, úgy tűnik nem szereti ezeket az XVID-es videókat. Szeretném olyanba átrakni, amit visz az asztali lejátszó. Persze egy olyan programra lenne szükségem, ami semmi zavaró, állandóan feltűnő jelecskét nem éget a videóba, nem ront a minőségén sem, és korlátlan ideig használható. Nem tudom ezt egyszerű átkódolással meg lehet-e oldani, egyáltalán lehetséges-e, és ha igen, akkor hogy. Gondolkodtam firmware frissítésen, de hiába olvasgatom a fórumokat, nem vagyok biztos a dolgomban, sokat nem is értek belőlük.Meg talán hallottam arról hogy a gépet össze lehet kötni a tévével, és úgy nézni videókat, de erről hallottam a legkevesebbet, és azt sem tudom ilyenkor a gépen is rendesen mennie kell a playernek (teszem én azt nagy vagy kisképernyőn - mert végülis az lenne a cél, hogy közben más gépezni is tudjon azért).
Remélem tudtok segíteni. Köszönöm.

(#677) nyikszi


nyikszi
őstag

Szia! Nem írtad, hogy milyen videóról van szó.

1. Mibe szeretnéd konvertálni?

2. Milyen divx fájlokat játszik le? Legegyszerűbb talán DVD-be konvertálni, de lehet természetesen DivX-be is konvertálni, amit le tud játszani a player. Ezt a legegyszerűbben a DivX teszt CD-vel tudod megnézni mivel kompatibilis a lejátszód. Innen leszedheted, a 2-es verziót szedd le:

[link]

3. Milyen videókártyád van? Ati-n simán lehet olyat csinálni, hogy összekötöd a gépet és Te nézed az elindított videót, más közben gépezhet. Ehhez viszont egy erősebb gép kell, hogy ne szaggatva nézd a filmet. Nem egy nagy kunszt, videó és hang kimenet a TV-be. A hangot el kell osztani, hogy a géphez kötött hangszórón is lehessen hallani. Minden kábelt be tudsz szereni a "merthülyeazértnemvagyok" és hasonló helyeken, kivéve a videókártya svideó kimenetét, de ahhoz elvileg adnak (speckó 7 tűs svideó kábel, legalábbis az ATI kártyáké).

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#678) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Tudom, hogy utálni fogtok, mégis szeretnék segítséget kérni Tőletek! :F
Szeretnék én is elmélyedni a konvertálásba. A DVDRip az már megy (arra ott a Gordian Knot, vagy a FairUse Wizard), viszont a BRRip az már más tészta!
Az mkv filet kellene valahogy xvidbe átalakítani, úgy, hogy a felesleges fekete csíkokat a széléről is levágjam, akár fps-t is módosítsam, illetve kényszerített feliratot is beleégessem a kész filmbe. Ha valakinek van valami hasznos ötlete, vagy ne adj' ég valamilyen leírása, azt örömmel fogadom! :R
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#681) nyikszi válasza Dr.Pucítá (#680) üzenetére


nyikszi
őstag

Kell egy videószerkesztő program, azokban simán meg tudod csinálni.

Itt egy tutorial Adobe Premiere-hez:

Adobe Premiere tutorial

Ha kell még így keress rá: blur face

A google és a youtube rengeteg segítséget ad ;) Ha van kérdés kérdezz, a videóstúdiót ismerem, abban számíthatsz rám.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#682) Dolphine


Dolphine
addikt

Nekem valakinek van ötlete? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#683) sfdrakex válasza Dolphine (#678) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem akarok kötözködni, de a dvdrippelést se értettem, azon kívül hoyg gyorsabb leszedni egy avi-t, viszont egy HD minőségü cuccot minek lerippelni divxbe? Szerintem a dvdripnél sokkal jobb minősége nem lesz blurayrippnek sem. Ha jóminpőségben akarja valaki nézni akkor ugyse rippet szed le hanem mkvben hdben.

Egyébként gugliba beirtam MKV to AVI és kiad csomó találatot.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#684) nyikszi válasza Dolphine (#682) üzenetére


nyikszi
őstag

[filmkonvertalo.hu]

Kérdezz rá itt, talán tudnak segíteni.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#685) sonykor


sonykor
tag

m2ts videó fájlok lejátszásához ti mit használtok? Ajánljatok valamit légyszi.

Látom, hogy van kodek is hozzá meg player program is. Melyik kell? Elég a kodek telepítése is vagy kell hozzá a player program?

(#686) Balinov válasza sonykor (#685) üzenetére


Balinov
félisten

udv
probald meg a MediaPlayer Classic HomeCinema-t. Ha tudja ezeket -.mpg .mpeg .mpe .m1v .m2v .mpv2 .mp2v .ts .tp .tpr .pva .m2ts .m2t .mts .evo .m2p- akkor az m2ts-szel is megbirkozik szerintem. Kulso kodek sem kell hozza elvileg.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#687) Dolphine válasza nyikszi (#684) üzenetére


Dolphine
addikt

Próbáltam már, de nem igazán tudtam kiigazodni a segítségükön! :F
Helyesebben egy nesze semmi fogd meg jólt kaptam válaszként! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#688) sammet


sammet
csendes tag

Hello mindenkinek!

Szinkron behelyezessel lenne problemam.Van egy avi file aminek 25 fps a kepi rateja a hangja 48khz ennek a szinkronjat raknam at mkvra ami 23.98 fps es 48khz az idotartamok nem egyeznek az avi-t atalakitottam23.98 khzre es igy az ido stimmel csak par masodber difi van es az valoszinu azert mert a szinkront egy ket helyen majdcsusztatni kell az en bajom az hogy az avit hiaba valtoztattam meg a hang alatta nem modosul igy az ugyanolyan rovid lett probaltam a hangot 44.1khz-re venni de akkor tul hosszu lett hogy talaljam el a jo khz-et?

pls help :O :O :O :O

(#689) nyikszi válasza sammet (#688) üzenetére


nyikszi
őstag

Mivel próbáltad? Az avidemux (is) tud ilyet.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#690) sonykor


sonykor
tag

Angliában is 2-es régiókódot használnak a DVD filmeknél, mint itthon Magyarországon?

(#691) sfdrakex válasza sonykor (#690) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

* 0: bárhol játszhatók
* 1: Kanada, Amerikai Egyesült Államok és külbirtokai
* 2: Európa, Grönland, Dél-afrikai Köztársaság, Japán, Lesotho, Szváziföld, Egyiptom, Közel-Kelet
* 3: Délkelet-Ázsia, Dél-Korea, Hongkong, Indonézia, Fülöp-szigetek, Tajvan
* 4: Ausztrália, Új-Zéland, Mexikó, Közép- és Dél-Amerika
* 5: Oroszország és FÁK (volt szovjet tagállamok), Indiai szubkontinens, Mongólia, Észak-Korea, Afrika nem említett részei
* 6: Kína
* 7: nem használt
* 8: nemzetközi területek, például repülőgépek, hajók, olajfúró tornyok, stb.

forrás

Gugli segített :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#692) Bulitt


Bulitt
őstag

Hello

Ha él még ez a topik, kéne egy kis segítség. Xilisoft Video Converter-t használok, és az a gondom vele, hogy ha be teszek egy *avi filmet, és *mp4-et csinálok belőle telefonra, legyen az 2 órás film is akár megcsinálja. De egy max 2 perces fraps videót meg nem akar *avi-ba konvertálni 24%-tól megáll hibával. Jó volna ha rá jöni mi a gond, mert nem akarok 4gb-os kisfilmeket tárolgatni :W

Oprendszer: Win7 64bit
Kodek pack: K-Lite akárhánysa( így nem tudom)

Ezt dobja ki a hibára:

Problem signature:
Problem Event Name: BEX
Application Name: avc.exe
Application Version: 1.0.0.430
Application Timestamp: 49f933b7
Fault Module Name: StackHash_e98d
Fault Module Version: 0.0.0.0
Fault Module Timestamp: 00000000
Exception Offset: 83773032
Exception Code: c0000005
Exception Data: 00000008
OS Version: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Locale ID: 1038
Additional Information 1: e98d
Additional Information 2: e98dfca8bcf81bc1740adb135579ad53
Additional Information 3: 6eab
Additional Information 4: 6eabdd9e0dc94904be3b39a1c0583635

Read our privacy statement online:

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:

Valaki help :F

(#693) Balinov válasza Bulitt (#692) üzenetére


Balinov
félisten

udv, szerintem az mpeg4 enkoder hasal el, probald ki a Super-t vagy a szinten ingyenes MediaCoder-t (meg van meg 1-2 ingyenes, amit nem oly reg ajanlottak ebben a topikban).

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#694) Bulitt válasza Balinov (#693) üzenetére


Bulitt
őstag

Hát most érdekes, mert lehet cpu gondom van :Y Ahogy rakosgatom be a filmeket, úgy osztja le mag1 és mag2-re. Most a mag2 dolgozik és megy rendesen a konvertálás.

A gép húzva van, de tesztek alatt nem hibádzik a proci :F Sőt megy rendesen 3,2Ghz-re van csak húzva, szóval nem agyon rángatva

Szerk: Tévedtem :( 80%-nál itt is failed lesz, de hiba nélkül :(

[ Szerkesztve ]

(#695) Balinov válasza Bulitt (#694) üzenetére


Balinov
félisten

egy probat megerne valamelyik ajanlott program. En konkretan COD4-es frapsos fragmovie konvertalasra hasznaltam a MediaCodert es nem volt sosem gondom, pedig nekem is 8*400-on volt hajtva szegeny E2200-s..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#696) Bulitt válasza Balinov (#695) üzenetére


Bulitt
őstag

Leszedtem :R

Mindjárt kipróbálom, csak akkor azt nem értem, hogy az mp4 konvertálás miért megy neki? :F

(#697) Balinov válasza Bulitt (#696) üzenetére


Balinov
félisten

azt en sem, annyira azert nem vacak az a xilisoft cucc...marcsak azert is erdemes kiprobalni mast,hogy kiszurhesd, a was-e a hibas valahogy megis.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#698) Bulitt válasza Balinov (#697) üzenetére


Bulitt
őstag

Szerintem a K-Lite lesz a hunyó :(

Ebben a media converterben hol tudok videó méretet állítani?

(#699) sfdrakex válasza Bulitt (#698) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A xilisoftal én is szívtam ilyet és nem jöttem rá a megoldásra, kerestem más progit a célra de már nem tudom mi volt az. Pedig "megvettem" a teljes verzót.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#700) Bulitt válasza sfdrakex (#699) üzenetére


Bulitt
őstag

Érdekes

Már csak azért is mert ez a MediaCodec idegesít a felugró ablakával, a super meg rohadt lassú, és nem tudok jó minőséget ki csikarni belőle. Ilyen youtube minőség jön belőle, pheee

Xilisoft meg gyors és jó minőséget ad vissza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.