Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) csongi válasza Krissz5435 (#2000) üzenetére


csongi
veterán

És ez mennyire látható mondjuk egy 37" Tv-n?

[ Szerkesztve ]

(#2002) Krissz5435 válasza csongi (#2001) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Ez nagyban függ a konvertálási beállításoktól.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#2003) zack


zack
nagyúr

Sziasztok! Kérnék egy kis segítséget.

Youtube-ról letöltöttem egy klippet (mp4), és le szeretném kapni róla az audiót, hogy szerkeszteni/vágni tudjam Sound Forge programmal.
Van erre valami ötletetek? :R

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#2004) kispx válasza zack (#2003) üzenetére


kispx
addikt

(#2005) zack válasza kispx (#2004) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#2006) pibácsi válasza zack (#2005) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Kérdezem, hogy milyen konvertereid vannak, mivel erre elég sok képes, mégha direktbe nem is erre találták ki?
Ü. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#2007) Balinov válasza zack (#2003) üzenetére


Balinov
félisten

Szia zack, ha megengedsz egy tipped YT grab-ra hasznald az ingyenes Freemake Video Downloader-t. Ebben ki tudod valasztani, hogy milyen formatumban es minosegben toltsed le a YT videot, akar audiostream only is.

Rendszeresen hasznalom, eddig nalam bevallt
udv
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2008) Werkly


Werkly
őstag

Miért nem viszi a 64 bites opendszer a feliratot WMP-ben k-lite codec pakkal?

(#2009) zack válasza Balinov (#2007) üzenetére


zack
nagyúr

Köszönöm. :R

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#2010) Balinov válasza zack (#2009) üzenetére


Balinov
félisten

nagyon szivesen, kirpobaltad amugy?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2011) zack válasza Balinov (#2010) üzenetére


zack
nagyúr

Igazából nem ezzel csináltam, de leszedtem. Youtube Music Downloader lett a befutó. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#2012) peete88


peete88
tag

Sziasztok.
Mp4-et szeretnék konvertálni olyan formátumra mit egy hétköznapi dvd lejátszó képes kezelni.
Ehhez keresnék programot.
A segítséget előre is köszönöm

(#2013) Bozek válasza peete88 (#2012) üzenetére


Bozek
nagyúr

Freemake Video Converter. Simán tudsz vele DVD-t csinálni az MP4-ből és akár egyből ki is írhatod. :)

(#2014) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv,
Egy mkv filmet szeretnék átkonvertálni a lehető legkevesebb minőségromlással olyan formátumra, ami ráfér egy sima dvd-re. Mit ajánlotok és milyen programot hozzá?
Még valami: Felirat is van a videón, gondolom ráégetve, ezt szeretném eltüntetni, van erre mód?

(#2015) Bozek válasza Blackhole13 (#2014) üzenetére


Bozek
nagyúr

Amennyiben ráégetve van a felirat, azt csak úgy tudod eltüntetni, ha levágod a képnek azt a részét, ahol van. De azért MKVmerge (az MKVToolnix része) segítségével megnézhetnéd, hogy miként van, mert az MKV-ban is lehet felirat, nem kell hozzá külön fájl. Ha abba betöltöd az MKV-t, láthatod, hogy mi van a konténeren belül. Ami Neked kell, azt kipipálod, majd a Start muxing-al elmented egy új MKV-ba.

Konvertálásra meg neked is a Freemake Video Converter-t ajánlom. :)

(#2016) zetecR válasza Blackhole13 (#2014) üzenetére


zetecR
addikt

Freemake Video Converter: +1 :K

[ Szerkesztve ]

(#2017) Blackhole13 válasza Bozek (#2015) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Köszönöm a segítséget. Szerencsére külön volt a felirat, így azzal sem volt gond.
:R

(#2018) milszab


milszab
senior tag

A két bekarikázott rész közül melyik a fontosabb, és milyen értéken kéne lennie hogy jó minőséget érjek el? Én általában 1700Kbps/s-en szoktam kódolni, de viszont a Bit/képpont mindig más. Van hogy 0,250-0,350-ig változok. Mer ha az utóbbi a lényeg, és pl 0,250-en már tök jó a minőség, akkor sok helyet lehetne megtakarítani vele.

(#2019) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok.

Olyan programot keresek ami képes MP4, AVI, MPG stb. formátumból menüs DVD-t csinálni.
Az Ashampoo Movie Menu működik, csak elég sok idő mire megcsinál egy ilyen lemezt.
Valami olyan kellene ami kihasználja maximálisan az i3-as procimat, HT-vel, vagy esetleg a videokártyámat is ami egy HD7750. Tud valaki ilyen programot?

Előre is köszi!

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#2020) Bozek válasza Sanyi19 (#2019) üzenetére


Bozek
nagyúr

A TMPGEnc Authoring Works 4 egész jó, csak hát ez fizetős.

[ Szerkesztve ]

(#2021) Sanyi19 válasza Bozek (#2020) üzenetére


Sanyi19
őstag

Köszi, erről még nem is hallottam, majd utánanézek! :R

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#2022) Tib888


Tib888
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, még most vagyok először ezen a fórumon.

Az a problémám, hogy van egy sorozatom ami 500 megás hd részekből áll, a kiterjesztésük mkv. Ezeket szeretném úgy kiírni dvd-kre (legalább 4-et 1re) hogy a hd minőség megmaradjon és egy lg ht503 típusú asztali lejátszó is le tudja játszani.

Milyen formátummal próbálkozzak?
Köszi!

(#2023) pibácsi válasza Sanyi19 (#2021) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia Sanyi19!

Én az Ulead DVD MovieFactory 6 Plus, vagy a Corel DVD MovieFactory 7-et ajánlom. Ezek félprofi szerkesztők. Átláthatók, könnyen kezelhetők, szép dolgokat lehet összehozni velük. Nem olyan bonyolultak, mint az Adobe Premier, vagy a Vegas, de szépen dolgoznak.
Az említett Ashampo Movie Menü főablak szépen, szabadon szerkeszthető, de a betett videót nem tudod alakítani, el kell fogadni ahogy van. (előtte kell megvágni valahol). Lehet alapzenét hozzáadni, de nem lehet beállítani. Több videót képes összegyüjteni és fejezetezni, de a végső encoder nem állítható és a DVD mentést progresszívbe készíti. A váltottsorost nem jegyzi. Ez egy nagyon alap, összegző szerkesztő. (ahol jól lehet a menü ablakot alakítani).
A másik progi a TMPGEnc.Authoring.Works.4. Ez egy elég bonyolult, elsőre (de másodikra is) átláthatatlan, nem logikus felépítésű, lassan dolgozó, idegesítő program. Azt is mondhatnám, hogy nem felhasználó barát. Itt a felíratozó részt emelném ki, az szuper. Nagyon sok (170db.) translition és sok gomb-forma használható, de nehézkesen lehet alkalmazni. Van benne egy minimális szerkesztési lehetőség, de inkább csak kivágásra alkalmas. A kimeneti encoder 8000 kbps-ig állítható, de 9100-ig megy (hál istennek), nem veszi tudomásúl a beállítást (nálam). Nyilván lehet, hogy másnak jobb a véleménye ezekről az eszközökről és azoktól elnézést kérek, de nálam nem jött be.
Az említett első kettő nagyon szépen teszi a dolgát és nem kell vele idegeskedni. Lehet vele szerkeszteni idővonalon, átmeneteket alkalmazni, a kimeneteket beállítani, stb.
Itt lehet alkotni.
Hát ennyit kívántam elmondani, hátha segítettem.

Üdv. Pibácsi.

[ Szerkesztve ]

(#2024) Sanyi19 válasza pibácsi (#2023) üzenetére


Sanyi19
őstag

Köszönöm szépen a részletes leírást! :R Boldog Karácsonyt! :)

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#2025) oolit


oolit
csendes tag

Üdv.
Olyan videókonvertert keresek, ami kihasználja a gpu teljesítményét, és így gyorsabban konvertál.
HD 7970-em van és FRAPS-videókat konvertálnék flv-be, mp4-be, avi-ba, stb. HD és Full Hd felbontásban.
Jelenleg a Freemake video convertert használom (ingyenes), és igazából jó meg minden, de szerintem lehetne növelni a sebességet, ha a cpu helyett a gpu végezné a konvertálást.
Professzionális program (ahol ezer lenyíló ablak, opció, stb. van) azért nem érdekel, mert nincs időm (kedvem) annyira belemenni a részletekbe.

[ Szerkesztve ]

(#2026) Bozek válasza oolit (#2025) üzenetére


Bozek
nagyúr

Próbáld meg ezt, elvileg van benne AMD Video Converter.: AMD Media Codec Package

Az a probléma, hogy a programok nagy része inkább a CUDA-t használja, amit viszont csak az nVidia kártyák tudnak.

(#2027) oolit válasza Bozek (#2026) üzenetére


oolit
csendes tag

Köszönöm, de sajnos letöltés előtt bead egy listát a támogatott kártyákról, és a 7970 nem szerepel...
Van ugyan egy other opció, da ha beírom, hogy HD 7970, meg kitöltöm a többi részt (hol vettem, mikor vettem, stb.), akkor sem csinál semmit.
Azért köszönöm.

(#2028) Bozek válasza oolit (#2027) üzenetére


Bozek
nagyúr

Elvileg ez jó lesz a letöltéshez: [link]

Én beírtam kamu vásárlási időpontot meg a kártyát és rányomtam a Download-ra, amire be is jött a megfelelő oldal. Ez egyébként nem a támogatott kártyák listája, hanem csak egy felmérés. :)

[ Szerkesztve ]

(#2029) oolit válasza Bozek (#2028) üzenetére


oolit
csendes tag

Ah, akkor elnéztem.
Köszi még egyszer.
Leszedtem.
Jövő héten ki is próbálom.

(#2030) Lacces


Lacces
őstag

Hello,

.mp4-et (avi, wmv)-t melyik formátumba érdemes átkonvertálni a legkevesebb veszteség nélkül?
Mobillal felvett HD-s videóknál .mp4-et használ és szeretném ezek méretét lecsökkenteni.
Én elsősorban az .mkv-re gondoltam.
Esetleg a h.264 lenne a jó választás? :)

[ Szerkesztve ]

(#2031) Bozek válasza Lacces (#2030) üzenetére


Bozek
nagyúr

Konvertáld PDF-be. :D

Na de viccet félretéve. A telefon MP4-be vesz fel, ami csak egy konténer és nagy valószínűséggel H.264-es videó van benne. Az, hogy ezt milyen konténerbe (AVI, MP4, MKV) helyezed el, szinte mindegy. Szóval ha konvertálod, nem ettől lesz kisebb a mérete, hanem sokkal inkább a bitrátától, hogy mennyire állítod.

(#2032) Lacces válasza Bozek (#2031) üzenetére


Lacces
őstag

Hogy mindent muszáj itt túlbonyolítani az informatikában... :DDD

És akkor melyik konténert javaslod egységesnek? Mennyire érdemes kisebbre venni akkor a bitrátát? olyan 10-20%-nál kevesebb bitrátánál nem észrevehető a különbség?

(#2033) Bozek válasza Lacces (#2032) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én Freemake Video Converter-el szoktam konvertálni, MKV-ba, 3000 kbit/sec-el. A hangot meg automatikusra állítom általában. Nálam ez eddig bevált.

(#2034) Lacces válasza Bozek (#2033) üzenetére


Lacces
őstag

köszi :R (úgy látom egyedüli szaki vagy ebben a topicban)

(#2035) rétisün


rétisün
veterán

üdv,

olyan progit keresek, amivel 5.1-es dts hangot sztereóvá tudnék alakítani. ha egy menetben megcsinálja az adott program, hogy ne kelljen kiszedegetni az .mkv-ből, az még jobb lenne.
mkvtoolnixet használtam eddig, lehet abban is van erre opció, de nem találtam :B

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2036) Balinov válasza rétisün (#2035) üzenetére


Balinov
félisten

esetleg proszald meg a BeSweet-et

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2037) rétisün válasza Balinov (#2036) üzenetére


rétisün
veterán

köszi, ezzel sajna nem boldogulok úgy, ahogy szeretnék :(

találtam közben egy mkv2ac3 programot, ez jó lesz....igaz, nem sztereó, hanem 5.1-es ac3-at csinál a dts-ből, de 1 menetben tudom átalakítani a fájlokat (fölösleges hangsáv, felirat kiszedése) és már ezzel is kisebb lesz a mérete, mint az eredeti a dts hangsávval.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2038) tomp


tomp
félisten

Van egy h-sbs 3D-s mkv filmem. Ezt Sony Vegas Pro 11-el át lehet konvertálni 2D-re? Azaz az egyik oldalt kivágni?

(#2039) hfeca


hfeca
csendes tag

Kedves fórumozók! Tudnátok nekem abban segíteni, hogy... 1. van egy videóm mkv formátumban 2. ebből dvd-t szeretnék készíteni 3. találtam hozzá a ConvertXtoDVD progit - nagyon szuper, de a fejezetre bontás csak meghatározott időközökre lehetséges (pl. 5 perc). Kérdésem: létezik olyan progi, ahol a "léptetést" én állítom be kézzel? (Pl. egy koncert dvd-nél léptetéskor a következő szám elejére lép - nem 5 perccel előbbre. Válaszotokat előre is köszönöm. (hajdukf@yahoo.com)

(#2040) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani egy gyors konvertáló programot? Olyan kellene ami kihasználja a gépem képességeit,hogy minél hamarabb kész legyen az átkonvertálás.(4 magos)

Úgy szeretném átalakítani a videót,hogy a TV is letudja majd játszani.
HD minőségbe akarok alakítani. Így fontos a jó minőség.
MKV fájlt szeretnék átalakítani.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#2041) zetecR válasza Directors (#2040) üzenetére


zetecR
addikt

Ha ingyenest keresel, akkor Freemake Video Converter jó választás.

(#2042) Directors válasza zetecR (#2041) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#2043) Directors válasza zetecR (#2041) üzenetére


Directors
senior tag

Szia!

Nos feltettem ezt a programot,át is konvertálta vele egy pár filmet.
Most pedig mikor elkezdenék vele konvertálni megint 1% után kikapcsol a program.
Próbáltam újratelepíteni is de nem segített. Nem tudom mi lehet vele a gond.
Szerinted?

Ha nem tudod akkor tudnál nekem ajánlani egy másik ilyen egyszerű magyar programot?
Nem baj ha fizetős.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#2044) zetecR válasza Directors (#2043) üzenetére


zetecR
addikt

Hogy őszinte legyek, én csak ezt használom, elég sokat konvertáltam vele, de még sosem "kapcsolt ki". :)

Passz, majd valaki, aki világlátott, ajánl neked vmit.

(#2045) Directors válasza zetecR (#2044) üzenetére


Directors
senior tag

Rendben. :)

Most letöltöttem egy korábbi verziót. Az egyenlőre jó.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#2046) kukulec


kukulec
őstag

hali, a dvd lejátszóm a tv-hez nem kezeli az mp4 formátumot. az avi jó lenne, de ahogy átkonvertálom a hang élvezhetetlenül elcsúszik. milyen megoldást javasoltok?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#2047) zetecR válasza kukulec (#2046) üzenetére


zetecR
addikt

[#2041]?

[ Szerkesztve ]

(#2048) kukulec válasza zetecR (#2047) üzenetére


kukulec
őstag

ezt használom, és ez rossz sajna

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#2049) #00137984


#00137984
törölt tag

Ez is használja a VGA-t konvertálásra.

[ Szerkesztve ]

(#2050) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Youtube-ra milyen programmal/beállítással lehet a legjobb minőségben feltölteni? Már a nyers .mts fájl is mehet, de még 1080p-ben sem az igazi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.