Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Keresztapa24


Keresztapa24
tag

hi all!
Van pár MPEG filmem amit tv tuner-ral vettem fel és szeretném avi ra átkonvertálni,de nemtom mivel kell.Ha tud valaki ilyen progit akkor linkelje plíííz

[Szerkesztve]

OrangeCountyChoppers

(#52) #65675776 válasza Keresztapa24 (#51) üzenetére


#65675776
törölt tag

[link] A többit a fantáziádra bízom.

(#53) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Egy nagyon láma kérdés:
Az Mpeg2 kiterjesztésü fájlt könnyebb átkonvertálni DVD-be, mint a Divx Avi-t? Merthogy a DVD is mpeg2 tömörítésü, onnan gondolom. Akkor ezt csak authorizálni kell? :F

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#54) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Senki? :F

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#55) Pompi válasza oregcsóka (#53) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Előszöris mi az, hogy mpeg2 kiterjesztés?!?!

Aztán ha mpeg2 formátumu a videó és megfelel a pal dvd szabványnak, azaz dióhéjban 720x576 a felbontása 25 fps mellett akkor azt már tényleg csak egy dvd author progival kell megetetni és már mehet is a dvd lemezre.

Feel Good Inc.

(#56) polip válasza oregcsóka (#53) üzenetére


polip
addikt

semmivel nem könyebb :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#57) Pompi válasza polip (#56) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ha valóban MPEG2 videóról van szó, akkor NEM KELL KONVERTÁLNI ahhoz, hogy DVD-re kerüljön. Tehát könyebb... szerintem.

Feel Good Inc.

(#58) polip válasza Pompi (#57) üzenetére


polip
addikt

hát attól, hogy valami mpeg2, attól még nem szabvány...ha csinálok egy 640x480-as mpeg2 filet, abból nem tudsz vob-okat kreálni is kiírni szabvány dvd formátumba, hisz a forrás mpeg2 nem szabvány

ekkor pont ugyanúgy át kell alakítanod PAL vagy NTSC szabvánnyá, ami konvertálással jár együtt...

max kiírhatod szipla adatként, és ha tudja a lejátszód, akkor lejátsza...

ui: pl az scvd is mpeg 2, de konvert nélkül soha nemcsinálsz belőle dvd-t.....

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#59) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Köszönöm a hozzászólásokat, szabványos Mpeg2-ről van szó, a Leadtek Winfast 2000XP De Luxe tunerkártya ebben a formában /is/ rögziti a kamerás felvételeimet.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#60) polip válasza oregcsóka (#59) üzenetére


polip
addikt

az svcd is szabvány mpeg...

ha MPEG-2 720x576 25fps vagy 720x480 29,97fps akkor okés

ezekből tudsz dvd-t, pl tmpeg dvd authorral....

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#61) oregcsóka válasza polip (#60) üzenetére


oregcsóka
őstag

Köszönöm. És gondolom ez jóval rövidebb ideig tart, mint egy AVI - DVD konvertálás. :U

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#62) polip válasza oregcsóka (#61) üzenetére


polip
addikt

hát ha ilyen mpegben van a forrás mint amiket leírtam, akkor az authoring progginak kb 10 perc, amíg elkészííti a vob-okat...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#63) oregcsóka válasza polip (#62) üzenetére


oregcsóka
őstag

Huh, az szenzációs jó. :D Új dimenziók nyílnak számomra a videorögzítés területén. ;)
Köszönöm. :R

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#64) Pompi válasza polip (#58) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A válaszom a kategórikus nem könnyebb kijelentésednek szólt leginkább, hisz akkor még nem ismervén öregcsóka videójának pontos paramétereit nem igazán lehetett ilyet kijelenteni szerintem.

Tisztában vagyok, hogy mi a szabvány (lásd az azt megelőző hozzászólásomat) és mi nem és hogy milyen követelményeknek kell megfelelnie egy mpeg2 videónak ahhoz, hogy dvd-re lehessen írni . Elméletileg.

Gyakorlatban egyébként más a helyzet, és ismét meg kell, hogy cáfoljalak :DDD
Ugyanis svcd mpeg2-ből (480x576 vagy 480x480) konvertálás nélkül lehet dvd-t írni, egyszerüen meg lehet patchelni az ilyen fileokat, hogy a dvd author progik megfelelő felbontásunak lássák és megegyék és már mehet is 2-3 film egy dvd-re konvertálás nélkül.
(lehet, hogy van olyan dvd lejátszó - gondolom főleg régebbiek - amik ezt nem szerethetik, de én még nem találkoztam ilyennel, ami a környezetemben megfordult ette az ilyen módon készült lemezeket)

Feel Good Inc.

(#65) polip válasza Pompi (#64) üzenetére


polip
addikt

tudom miről beszélsz, igazad is van...

csak nem akartam annyira belemenni, hogy akkor irogassuk át az mpeg headerjét...

amúgy ha van linked a dvd patch-hez azt megköszönném, mert már kb 1 éve keresem és nem lelem...
ezért sem javasoltam

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#66) Pompi válasza polip (#65) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én ez alapján csináltam először: [link]

De ezt pl. nem találtam már fent az oldalon, csak egy másikat: [link] (mondjuk gyakorlatilag ugyanaz)

De van a doom9-en is guide hozzá: [link]

Érdekes, hogy ezen utóbbi linken azt írják, hogy a patcheléskor az ''entire file'' legyen becsekkolva, a másik kettő guide-ban pedig a ''first header only''-t írják (én is így csináltam).

[Szerkesztve]

Feel Good Inc.

(#67) polip válasza Pompi (#66) üzenetére


polip
addikt

igazán köszi! :R

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#68) kisho


kisho
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék MPG fájlokat átkonvertálni, hogy helyet spóroljak meg. Ha jól tudom pl. a WMV formátum ugyanolyan minőség mellett jóval kisebb fájlmérettel jár.
A kérdésem az lenne, hogy van-e olyan program, ami a forrásfájl elemzésével (vagy valami más módszerrel) úgy kódolja át a célformátumba, hogy a minőségveszteség minimális lesz? Tudom, meg lehetne adni manuálisan is, de az MPG fájlok nem egyforma paraméterekkel vannak kódolva, úgyhogy elég macerás lenne egyesével kísérletezgetni.

(#69) flurider


flurider
aktív tag

Sziasztok !
Kérdésem annyi lenne, hogy milyen programmal lehet egyszerűen és gyorsan ac3-mas (5.1es kódolású) aviból DVD vobot vagy isot csinálni, mert egyenlőre csak ilyen soklépéses módszervan. Ugye sok kicsi sokramegy de :(
(nem találtam még iylen topicotse)

Előre is köss
- flew-

Csillagkörü Litér

(#70) turkf


turkf
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy ha DVD filmet írok a képarányok mindíg elcsúsznak, tehát a 16:9 es filmből 4:3 as lesz a lemezen. Hogy lehet ezt orvosolni???

(#71) LordX válasza turkf (#70) üzenetére


LordX
veterán

Nincs 16:9 felbontású DVD szabvány. A szélesvásznú filmek úgy keletkeznek, hogy 4:3-ban (720x576 (PAL) vagy 720x480-ban (NTSC)) kódolják le a filmet, és beállítanak egy bitet, hogy ezt szélesvásznúra tessék széthúzni. Jah, és sokszor (99%) még felül-alul fekete csíkot is tesznek a képbe.

(#72) turkf válasza LordX (#71) üzenetére


turkf
csendes tag

Ok! Eddig értem. Nem tudsz olyan programot, amivel meg lehet csinálni szélesvásznóra a DVD lemezeket

(#73) LordX válasza turkf (#72) üzenetére


LordX
veterán

A TMPEG-ek közt van jó DVD készítő program. Egyébként bármilyen valamire való DVD készítőnek le kéne kezelnie.

(#74) Hujikolp


Hujikolp
őstag

nemolvastam bele a topikba, remélem nem vétek ezzel most nagy bakit :B

a ''beteg'' forrás ez lenne: *. FLV ez valami flesses videó kiterjesztés, valami cokekkel letudom jáccani, de mivel lehetne átrakni valami kellemesebb formátumuvá? mindegy mi. kell még valami infó? :R

(#75) ssolitude válasza Hujikolp (#74) üzenetére


ssolitude
őstag

[link]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#76) shev7


shev7
veterán

nagyon off itt az a kerdes, hogy mp3-at mivel tomoritenetek at aac-ba vagy ne adj isten eaac+ ba?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#77) 3d


3d
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne hogy szeretnék egy kameráról bedigitalizált videót tömöríteni.
A kamerához adott progiban nem tudom a felbontást beállítani így azt nem tudom használni.
Megpróbáltam a Virtualdub-ot is de az meg valamiért csíkosan tömörít.
Nem tud valaki egy jó tömörítö(konvertáló) progit ajánlani?
Előre is köszönöm!

(#78) Welsing


Welsing
csendes tag

Hi!

Olyan dvd író progi után néznék aminek a kezelése nem túl nehéz és jó minőségben tudnám vele kiírni a feliratos avi-jaimat dvd-re.Hallottam már rengeteg ilyen progiról,de nem tudom egyikről sem h milyen jó vagy h mit tud.Azért kérnék itt segítséget!

(#79) Fjoe


Fjoe
tag

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy tud-e valaki ajánlani olyan progit, amivel dvd-t aviba tudnék leszedni jó minőségben? NEM Divx-es avi, kell. A Matrox DVCAM avi lenne a legjobb, de más nem divx-be konvertált mezei avi is megtenné.

(#80) Balinov válasza Welsing (#78) üzenetére


Balinov
félisten

szia,itt nézz körül,számos tipp,leírás,program ajánló található itt[link]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#81) Balinov válasza Fjoe (#79) üzenetére


Balinov
félisten

gknot+xvid kombó nemjó? talán még az általad használt avi kodekkel is használható

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#82) Fjoe válasza Balinov (#81) üzenetére


Fjoe
tag

Próbáltam, de sokáig tart, és kifagy tőle a premiere. Azért kéne matrox dvcam-es avihoz progi, mert matrox vágókártyát használunk és adobe premiere progit. Ez viszont kifagy a divxes és xvides videoktól.

[Szerkesztve]

(#83) Balinov válasza Fjoe (#82) üzenetére


Balinov
félisten

premier authoringra kell? esetleg más matroxxal egyyütműködő progi? tmpeg-ek,uvs,pinnancle? :F

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#84) Fjoe válasza Balinov (#83) üzenetére


Fjoe
tag

Igen arra kellene. Jó lenne vmi matroxxal 1ütt működő progi. Azért lenne jó, mert csak a matroxos avit hajlandó elfogadni a premiere, az összes többi formátumnál rendereltetni kell, kivéve ugye a divxet és xvidet, mert azoknál szabálytalan műveletet hajtott végre hibaüzi és fagyás.

[Szerkesztve]

(#85) Balinov válasza Fjoe (#84) üzenetére


Balinov
félisten

authoringra dvdlab pro 1.5x vagy 2.0? esetleg Sonic DVD-it!?
Vagy TMPEG DVD Author?az nem olyan finnyás.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#86) master bud válasza Fjoe (#82) üzenetére


master bud
tag

Nem csodálkozom, hogy a Premiere kifagy, végtére is az főleg DV (miniDV, DVCAM stb.) formátumú filmek vágására készült proggie. Nem próbáltad kinyomni valamivel Microsoft DV formátumba? Azt alapból kajálnia kell a Premierenek.

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#87) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Kerestem a megfelelő topicot, de nemigazán találtam.
Segitségeteket kérném egy érdekes jelenség megoldásában.
Néhány filmnél (most pl a bloodrayne.avi-nál) lejátszás közben a hang egyre halkul. Sőt, bár számomra érthetetlen módon, de mintha csak a magyar hang halkulna. 10-15 perc után, már minden háttérzaj, csatazaj, minden normál hangos, a beszédet meg alig lehet érteni. Ez azért furcsa nekem, mer nemgondolnám/nem tudtam, hogy külön sávon van a szinkron egy sima avi esetén.
Ilyenkor ha a lejátszó csúszkáján odakattintok ahol épp jár (1 mp-et persze véletlen elöre/hátra pörgetek), akkor azonnal visszajön a hangerösség, és újabb 8-10 percig élvezhetö, bár egyre halkul. Ez igy kicsit uncsi, 10percenként felugrálni a géphez, és kattingatni.
Az Ace 6.03-at, illetve a benne lévö Mediaplayer Classicot használom (v 6.4.8.2).

Van valami beállitás erre? Mit piszkáljak?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#88) Andie válasza Andie (#87) üzenetére


Andie
őstag

Hátha ma reggel valaki tud segiteni :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#89) kisgyerek85 válasza Andie (#88) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Én erre annyit tudok mondani, hogy azt a Codek Pack-ot kapard le a gépedről, mert az nem jó semmire. (Nem használod ki, hacsak filmet nézek) Mondjuk tegyél fel egy K-Lite Codek pack-ot vagy használj filmnézésre Mplayert (amit magyarok fejlesztettek ki) esetleg VLC-t ami szintén igyenes és megeszik szinte mindent. :)

(#90) Andie válasza kisgyerek85 (#89) üzenetére


Andie
őstag

Nemértelek.
Nekem eddig teljesen bevált, évek óta ezt használom. Ace is magyar fejlesztés, úgy tudom. Eddig minden filmet lejáccott, najó, 100ból egyet nem, azt elvitte nandub.
Nem használom ki? Mivel tudnám kihasználni? Nem konvertálok, én csak nézek filmeket.
Mitöl jobb a K-lite?

Ha jól értem, te codekre gyanaxol?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#91) Piq80


Piq80
csendes tag

Sziasztok!

Nero 7.5-öm van. Avit szeretnék dvd-vé alakítani, elkezdem a folyamatot és egy pár perc után hiba, és leáll. Mitől van ez? Próbáltam több avit is, és egy másik konvertáló progit is, sehogy sem sikerült. Segítsetek! Thx!

(#92) Tottu


Tottu
senior tag

Én egy DivX-es videot akarok úgy átkonvertálni majd kiírni egy DVD-re, hogy egy asztali DVD lejátszó (Dimarson), -ami nem támogatja a DivX-es formátumot; is letudja játszani.

Ezt hogyan és mivel lehetne megoldani? Holnap estig kellene megcsinálni mert ajándék lenne. Úgy hogy, várom a tippeket! :R

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#93) verser233


verser233
senior tag

Sziasztok!

Ismer valaki olyan video konvertáló progit, amellyel a videóknak csak 1 percét konvertálja át? Amolyan demo anyagként kéne..... jó lenne, ha batch (kötegelt, csoportos) konvertálást is bírná, mert több száz videót szeretnék ily módon konvertálni...


Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#94) Jester01 válasza verser233 (#93) üzenetére


Jester01
veterán

mencoder

Jester

(#95) albgab


albgab
aktív tag

Hali!

Ezzel a programmal VSO DivxToDVD alakítom át a filmet.
Az egyik filmnél valamiért elcsúszik a hang. Az összes többit jól megcsinálta.
Valaki tudja, hogy miért csinálja ezt? Vagy hogy hogyan tudnám jól megcsinálni a filmet?

Köszi

(#96) verser233 válasza Jester01 (#94) üzenetére


verser233
senior tag

köszi, rákerestem de eskü nem találtam, mindig valami lejátszót akar letölteni helyette. Honnan tölthetném le?

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#97) Jester01 válasza verser233 (#96) üzenetére


Jester01
veterán

www.mplayerhq.hu [link]

MOD: felthetőleg virtualdub is tud ilyet :F

[Szerkesztve]

Jester

(#98) verser233 válasza Jester01 (#97) üzenetére


verser233
senior tag

most töltöm ezt a playert, remélem ez tartalmazza amit ajánlottál. A virtualdub lehet hogy tudja ezt az egy perces dolgot csak szerintem nem tud csoportos műveletet (batch)

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#99) verser233 válasza Jester01 (#97) üzenetére


verser233
senior tag

most töltöm ezt a playert, remélem ez tartalmazza amit ajánlottál. A virtualdub lehet hogy tudja ezt az egy perces dolgot csak szerintem nem tud csoportos műveletet (batch)


Hát nekem ez a progi tökéletesen kínai számomra :F azért köszi, hogy próbáltál segíteni

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#100) Jester01 válasza verser233 (#99) üzenetére


Jester01
veterán

Ez magyar :))

Jester

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.