Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-29 18:41:44

LOGOUT.hu

A témaösszefoglalót kérésre töröltük.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) jozsikka válasza jozsikka (#1300) üzenetére


jozsikka
tag

Up!

(#1303) ejjj


ejjj
csendes tag

Sziasztok!

Pinnacle PCTV 100i és Win 7 64 párost sikerült már valakinek összehoznia?

Már Windows telepítés közben megáll a gép ha a kártya bent van, most beraktam egy két hetes konfigra, azonnal felismerte, látszólag minden oké. De amint elkezdeném használni a kártyát, tuner-svideo-composite módban is kifagy a gép, de nem csak a program, maga a proci is megáll, csak reset segít. Ha letörtlöm az alap win 7 drivert és felrakom a legújabb 64 bitest a pinnacle oldaláról akkor pedig Code 10-re hivatkozva "The device cannot start."

Segítsetek légyszi, előre is köszi!

Üdv

(#1304) Boond válasza Pali79 (#1290) üzenetére


Boond
addikt

Nekem Ez van

(#1305) rii


rii
nagyúr

hello

melyik video capture program tudja azt, hogy a tv tuner card videojel bemenetén jövő adást kirakja képernyőre?

a SET TOP BOX-ból jövő RCA-s videojelet küldeném így a számítógépre

előre is köcce'

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1306) rii válasza rii (#1305) üzenetére


rii
nagyúr

megvan

TVR

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1307) ps_feri


ps_feri
csendes tag

Üdv! A fizetős ATV adásából szeretnék néha felvenni 1-2 óra műsort és nem szeretnék erre a célra 30-40 ezreket elkölteni. Ahogy nézem a DigiTV vevőjét és a DVB-T conax-os tévémet, elsősorban SCART kimenet jöhetne szóba. Van a tévén még HDMI és optikai csatlakozó is, de hogy ez kiengedi-e az ilyen fizetős, kódolt adást, arról fogalmam sincs.
Erre milyen megoldások léteznek? Jó lenne a settopbox is (Telefunken TTR280C), de ez nem hajlandó rögzíteni a conax-os adást az USB-n, csak a szabad csatornákat engedi.
Biztos van normálisabb vevő is, de az megint újabb 20 ezer Ft lenne és egyelőre felesleges is, mert 2 tévé van jelenleg és 3 "vevő": asztali STB, DigiTV műhold és TV Conax-szal.

A DVB fórumon is csevegtünk erről, de konkrét, működő megoldást senki nem próbált még ki nekem :-) Léteznek olcsó kínai kütyük, amik nem foglalkoznak a "szerzői jogokkal" és felvesznek bármely csatornát, de ilyet csak végső esetben hozatnék külföldről, meg ki tudja előre, milyen minőséget képviselnek. Saját célra szeretném az adást rögzíteni, hogy később visszanézhessem tévén ill. laptopon, valami szabványos formátumban, amihez semmiféle speciális, fizetős codec nem kelletik :))

Így gondoltam arra, hogy valamilyen analóg kimenetről rögzíteném az adatfolyamot PC-s kártyával. Biztos van erre jó minőségű tunerkártya, de az meg felesleges lenne abban az értelemben, hogy a hagyományos földi sugárzást meg fogják szüntetni, a szabad DVB-T vétel meg kevés nekem. Ez meg azt jelenti, hogy valami egyszerűbb videodigitalizáló elég lenne. Gondolom én. :F

(#1308) snefi2


snefi2
csendes tag

Hello

Esetleg valakinek van ezzel az eszkozzel tapasztala?
http://www.avermedia.eu/avertv/HU/Product/ProductDetail.aspx?Id=520
DarkCrystal HD Capture Station

(#1309) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Tudom kicsit más tészta, de azért mégiscsak digitalizálás.

Szóval, régi zenei kazettáimat szeretném CD-re átmenteni/digitalizálni. Ez hogyan lehetséges? Mi szükségeltetik hozzá?

Köszi a választ előre is.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1310) Boond válasza adamssss (#1309) üzenetére


Boond
addikt

Én egyszerűen rákötöttem a hangkártyát a fülhalható bemenetre, (régebbi hordozható vokmen-re) és egy programmal, pl audacity rögzítettem.

Persze lehet máshogy is :)

(#1311) #65675776 válasza adamssss (#1309) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha van egy deck-ed, akkor annak a vonalkimenetét kell rákötnöd a hangkártyád vonalbemenetére. Aztán akár WinAmp-pel is felveheted.

(#1312) ABT válasza Boond (#1304) üzenetére


ABT
csendes tag

Hi,

és jól működik? Videokaziről (VHS magnó) kéne felvennem.
Mennyi idő mire beállítod a konfigban, hogy jó kép és hang legyen?
A beállítások megmaradnak?
Értelmes felvételeket lehet vele készíteni?
Hol vetted, mibe került?
Köszi

Kornél

(#1313) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség, FireWire vagy mi a szösz kártyán keresztül MiniDV kamerát kötnék a gépre. Tudnátok ajánlani progit amivel át tudom másolni a felvételeket hogy szerkeszthessem???

Köszi!

(Kamerán nincs USB, és úgy tudom ez a IEEE 1394 a firewire és jobb mint tuner kártyával, legalábbis nem akarok 10ezerért kártyát venni).

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#1314) Boond válasza ABT (#1312) üzenetére


Boond
addikt

Szia!

Jól működik igen, bár az alap programot inkább elhagytam. (One Touch Grabber)
Mert nem igen lehet rajta beállítani semmit. Helyette inkább a hozzáadott, unlead videó stúdió capture részét használom. A videó (rca) kábelen a digitalizáló közreműködésével usb-n csatlakozik a számítógéphez. Míg a hang ugyan csak rca kábelen, de közvetlenül csatlakozik a pc-hez. Így a hangot a hanghártya (Realtek) programjával tudom pontosan konfigurálni. A hang beállítására elvileg az unleadban is lehetőség van. Kell egy kis idő mire belövőd. Elvileg megjegyzi a beállításokat.
Igen, megfelelő beállítás mellett egész jó felvételt lehet készíteni (mind hang mind kép viszonylatban)

Hol vetted, mibe került?
Rendeltem, számítástechnikai üzletben. Eredetileg mást vettem volna, de tudásban elvileg megegyezik azzal, csak ezt könnyebben (/rövidebb idő alatt) betudták szerezni. (A korábbi hozzászólásomban látható linken szereplő cégtől rendelték.) Az ára pár ezer forint, talán 4 körül volt.

JoceeHunt
Asszem (nem néztem/próbáltam) Unleaddal is tudsz felvenni. (Szintén Capture részben)

[ Szerkesztve ]

(#1315) ABT válasza Boond (#1314) üzenetére


ABT
csendes tag

Köszi. Egyértelmű, a Ulead Studio mindenképp jobb. tehát a hang nem megy keresztül a kütyün, hanem direkt a gépbe van bekötve.

Kornél

(#1316) JoceeHunt válasza Boond (#1314) üzenetére


JoceeHunt
őstag

De nem érzékeli a kamerát az alaplapi Firewire-n keresztül :S.
Firewire kártyám régi, valahogy nem "eszi" meg a lap. Veszek egy digitalizáló kártyát, remélem azzal menni fog.

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#1317) Boond válasza ABT (#1315) üzenetére


Boond
addikt

A hangkeresztül mehet a kütyün, az unlead érzékeli, csak nálam (laptop) külön system vezérli a hang és egyéb funkció gombokat, és ezért nem jön ki az a menü az unleadnál ahol belehetne állítani a felvételi hangerőt pl. Ezért csak a Realtek programjában tudom ezt beállítani, azért kell a kártyára irányítani a hangot, és nem a digitalizálón keresztül.

(#1318) frankie! válasza adamssss (#1309) üzenetére


frankie!
őstag

Én Goldwave-vel szoktam, szerintem kis méretű, könnyen kezelhető, de óriási tudású program. Régebben ingyenes volt, egy ideje fizetős.

(#1319) naszvalo


naszvalo
tag

Sziasztok.segítséget szeretnék kérni.van egy Asus P731analóg tv tuner kártyám.[link]szeretném össze kötni egy video magnóval,hogy a régi vhs emlékeket be tudjam vinni a pc-be.a kártya tökélesen működik win7-en,amikor tv ből veszek fel. a vido magnoval össze kötöttem a kártyát koax kábellel,de nem történik semmi.mi lehet a gond.képes ez a kártya erre,vagy más összeköttetést kell neki? :R

[ Szerkesztve ]

(#1320) daginyomigec


daginyomigec
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek kérlek. A minap vettem egy ASUS My Cinema-PE6100 TV tunert és a távirányítóval sehogy sem vezérelhető.

Sem a Media Center, sem a hozzá kapott progi nem reagál.

Mit tegyek az érvágáson kívül?

Előre is köszönöm :R

:W

[ Módosította: #65675776 ]

(#1321) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

vhs archiváláshoz ez megfelelő eszköz?

dvd vhs kombó

nem akarok számítógépes dolgokat használni hozzá,ha nem muszáj.
vagy 35k-ból van valami, amit érdemes venni?

10-20éves kazettákat szeretnék dvdre átvenni, azt meg majd később divx-be átkonvertálni, az most nem olyan fontos

köszi

(#1322) #65675776 válasza naszvalo (#1319) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ne koaxszal kösd össze, hanem kompozit kábellel. Ez sem egy világverő minőség, de az összes közül a koax a legrosszabb megoldás.

daginyomigec: Szép nevet sikerült választanod... Elem jó? Távirányító ad egyáltalán jelet? (Fantasztikus Asus support. Két éve nem bírnak kiadni egy normális drivert, még mindig csak az utolsó beta van fent...)

izomhod: Mit értünk megfelelő alatt? Vannak ennél sokkal jobbak is, de egyszerűbb biztosan nincs. Ha az egyszerűség a szempont, akkor viszont ezt pont neked találták ki.

(#1323) izomhod válasza #65675776 (#1322) üzenetére


izomhod
senior tag

nem kell nekem különösebb minőségjavítás meg hasonlók, annyi a lényeg, hogy megnyomom a gombot és vegyen

ez a régi 4:3, új 16:9 arány nem kavar bele a képbe?

(#1324) #65675776 válasza izomhod (#1323) üzenetére


#65675776
törölt tag

"ez a régi 4:3, új 16:9 arány nem kavar bele a képbe?"

Ezt most nem értem. A DVD-Video felbontása 720x576, ami 5:4. Az analog PAL jel ~4:3 oldalarányú, a két széléből szokás levágni a 720x576-hoz. Egyébként sem igazán veszed észre a 4:+ és 5:4 közötti eltérést, minimális a torzulás. (Arról nem is beszélve, hogy a tévék még ennél is jóval többet levágnak minden irányban, legalább 30-40 pixelt.)

(#1325) izomhod válasza #65675776 (#1324) üzenetére


izomhod
senior tag

ezeket a formátumokat nemnagyon ismerem

de ha nem sok eltérés lesz a régi vhs és az új dvd formátum között a látható részek között, akkor nem is érdekel ;]

ahogy olvasom a cucc pdf manualját, vhs -> dvd átíráskor még chaptereket is lehet a lemezre égetni. gondolom ezt a lemez végére írja, és bizonyos perc:mp részhez mutat, ugye? aztán lemez lezárás és ámen

(#1326) #65675776 válasza izomhod (#1325) üzenetére


#65675776
törölt tag

A DVD video felépítése kicsit másabb, ráadásul ez z eszköz gondolom nem is sima DVD-Video, hanem DVD-VR lemezt készít. Maga a DVD-n alkalmazott filerendszer is érdekes. (A chapterekre vonatkozó információk az .ifo file-okban vannak, amelyekhez tartozik minden esetben egy .bup file is, utóbbi úgymond hibajavítási célzattal. Ha érdekel "kicsit" részletesebben, akkor itt utánaolvashatsz.)

(#1327) izomhod válasza #65675776 (#1326) üzenetére


izomhod
senior tag

köszi a linket, csekkolom

a user manual (utolsó oldal) szerint:

recording format:
- dvd video recording
- dvd-video

a dvd video az a hagyományos formátum, nem?
gondolom ki lehet választani, hogy hogy rögzítse

ahogy látom, a vr-t nem minden lejátszó eszi meg. számítógépen az le lehet játszani, ugye?

ha dvd videoban veszem fel, akkor azt a későbbiekben át tudom konvertálni pc-vel divx formátumba, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#1328) #65675776 válasza izomhod (#1327) üzenetére


#65675776
törölt tag

A DVD Video nyilván a hagyományos DVD Video, gondolom ilyenkor nem tudsz semmi utólagos dolgot belepakolni.

A DVD-VR-t gépen simán meg tudod nézni, gyakorlatilag minden DVD lejátszásra képes lejátszóprogram kezeli.

És igen, átkonvertálni is át tudod a gépen, amibe csak akarod, ha van megfelelő sw-ed hozzá.

(#1329) izomhod válasza #65675776 (#1328) üzenetére


izomhod
senior tag

akkor megveszem holnap, nem tökölök vele

köszi az infókat!

(#1330) naszvalo válasza #65675776 (#1322) üzenetére


naszvalo
tag

[link] köszönöm a választ kedves daa-raa.milyen a kompozit kábel,kérhetnék egy linket?

[ Szerkesztve ]

(#1331) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Üdv
Számomra ismeretlen terület a video digitalizálás, de szeretném megmenteni a régi VHS kazettákat, és DVD-re másolni. Rákerestem a topicban, de az én kérdésemre nem találtam választ.

Na szóval, van egy HP8540p notebookom, ami tud fogadni express cardot.
Milyen hardvert lenne érdemes vennem a notihoz, a kitűzött cél érdekében? :)
Aztán érdekelne egy egyszerű szoftver is. :)

Előre is köszönöm.

(#1332) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Hali!

Szerintetek ez a készülék alkalmas lenne videók digitalizálására? Mert igen meggyőző áron kapható!
Amennyiben nem akkor tudnátok javasolni valamilyen költséghatékony megoldást?!

Üdv

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1333) #65675776 válasza MZsoltee (#1332) üzenetére


#65675776
törölt tag

Melyik?

zsoltee10: ExpressCardba nem sok tuner létezik. De pl egy Leadtek ExDTV2300 H jó megoldás lehet.

(#1334) zsoltee10 válasza #65675776 (#1333) üzenetére


zsoltee10
addikt

köszi szépen. esetleg jobb/egyszerűbb lenne usb-s kütyü?

(#1335) #65675776 válasza zsoltee10 (#1334) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azoknál oda kell figyelni, mert a régiek elég gyér analog képminőséget tudnak. Ráadásul nagy részükön nincs is külső analog bemenet.

Egyébként egyszerűség szempontjából ugyan mindegy melyik csatolót választod. A sw-en fog eldőlni a dolog.

(#1336) MZsoltee válasza #65675776 (#1333) üzenetére


MZsoltee
veterán

"Csak" a link maradt ki.
[link]
Vagy jobb lenne valamilyen tv tuner kártya?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1337) #65675776 válasza MZsoltee (#1336) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jobb lenne valami olyasmit nézni, amiről ki is derül mit tud.

(#1338) Core2duo6600 válasza zsoltee10 (#1331) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha normális minőséget akarsz akkor pl
Egy kifejezetten vhs re való kütyű lenne érdekes.
Ilyen pl a Pinnacle nek az a kagyló formáju cucca, ami usb és, és a pinnacle studioval használható, igaz nem most volt, de 10 000 körül is láttam.

Másik megoldás lehet egy olyan media lejátszü ami képes digizni is, ilyen pl a novatron ntr 82, 83, 84, ugyanaz a belseje csak a külső más, a mostani árfolyamoknál fogalmam sincs, hogy mennyi lehet, én kb 40 000 körül vettem, vagy fél éve !
Egy kazit nyomtam eddig be vele, és azt mondom, hogy korrekt a minősége jobb, mint amit a hauppauge pvr 500 as tunerrel csináltam, és ez sem volt olcsó !
Amit digiztem még secam rendszerű volt, és vette a készülék az akadályt !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1339) vilmoskorte1


vilmoskorte1
csendes tag

Helló Fórum!

Mi a legegyszerűbb megoldás arra, hogy egy videofile-ból (xvid-es avi, avc-s mkv) ami több hangsávot tartalmaz, kiszedjem a nekem nem kellő hangsávot, és csak 1-et hagyjak meg?

Bár kisebb gond, de ugyanez a kérdésem a feliratsávok esetében, olyan mkv-s video file-oknál, amelyek nem mellékelt feliratot tartalmaznak külön srt file-ban, és nem is filmre égetett feliratot, hanem in-container feliratot az mkv-n belül. Hogy távolítom el a kismillió felesleges feliratsávot?

Köszönöm

(#1340) Core2duo6600 válasza vilmoskorte1 (#1339) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mkv mux, van hozzá gui is, de az lehet, hogy az egy külön progi, már nem emlékszem

ill ennek van most egy új neve ami nem ugrik be
És talán a feliratokat is kezeli.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1341) tome0001


tome0001
senior tag

Szisztok! Easycap digitalizálóval, valamint a virtualDUB nevű progival digitalizáltam egy videókazettát. A kép tökéletes, de a hang elcsúszott és az emberek hangja magasabb a normálnál (mintha picit fel lenne gyorsítva a hang). Ez beállítási hiba, vagy egy ilyen digitalizálótól ne várjak nagy csodát? Köszi előre is a választ.

(#1342) Manus63


Manus63
csendes tag

Sziasztok!
Most kötöttem össze a VHS lejátszóümat a számítógéppel, amibe belerakattam egy Leadtek WinFast TV200 XP Global kártáyt. A családi videókat szeretném digitalizálni. Nagy örömmel el is kezdtem avi formátumban bemásolni őket a gépre, 2 kazettát be is másoltam, aztán akkor koppantam, amikor ki akartam ezt írni DVD-re. Irtózatosan nagy a méretük, hihetetlen mennyiségű DVD-re lenne szükség a 13 kazetta kiírásához.
Most elkezdtem wmv formátumban bemásolni, azzal viszont az a bajom, hogy azt sem a házimozi, sem az asztali DVD lejátszó nem tudja beolvasni.
Abban kérem a segítségeteket, hogy milyen formátumban érdemes bemásolni, és azt mivel és hogyan lehet fogyasztható méretű formátumba átkonvertálni?
Nem vagyok egy nagy számítógépguru, de valahogy szeretném ezt összehozni.
Előre is köszönöm!

(#1343) Balinov válasza Manus63 (#1342) üzenetére


Balinov
félisten

szia, volt anno Global-om, igaz en csak tv-bol, nem video-in-rol rogiztettem.A PVR2-ben be lehetett allitani akar, hogy mpeg2-ben rogzitsen, elso korben probald meg azzal, aztan ha nem sikerul, meg mindig rogzithetsz valami kevesbe veszteseges kodekkel (huffyuv,mjpeg) avi-ba, amit aztan valamelyik ingyes videkodoloval dvd kompatibilissa tudsz alakitani.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1344) Manus63 válasza Balinov (#1343) üzenetére


Manus63
csendes tag

mpeg 2-ben tudom rögzíteni, de azt nem ismeri fel az asztali DVD lejátszó, sem a házimozi. Azt mivel tudom DVD kompatibilissá átalakítani?
Ehhez a kodek dologhoz sajna nem értek, leírnád egy kezdő számára is érthetően, hogy mit és hogyan kell csinálni? Gondolom, le kell tölteni valamit, de mit?... Köszi :((

(#1345) Balinov válasza Manus63 (#1344) üzenetére


Balinov
félisten

erdekes, hogy nem ismeri fel az mpeg2-t, hiszen a DVD-Video is ebbe van kodolva.

mpeg2 fajl -> DVD Video konverziora talan legegyszerubb megoldas a WinAvi video konverter hasznalata. Igaz, fizetos, de van belole probaverzio is, ami akar egybol ki is irja neked DVD-re.Meg a Freemake Video konverter is meger egy probat, raadasul ingyenes is. Ha nem boldogulsz, keresunk neked valami egyszerubb programot, ami megoldja a gondot

udv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1346) #65675776 válasza Manus63 (#1344) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ne bonyolítsd. A PVR2-ben van előre definiált DVD profil. Az mindenképpen DVD-Video kompatibilis stream-et generál. Bár ha szerencsétlen lejátszó nem képes MPEG2 PS-t megnyitni, akkor hót mindegy.

Egyébként meg ott a DirectBurn, azzal akár lendületből lemezre is tudsz felvenni. Elindítani a Rec gomb melletti gombbal tudod.

(#1347) Manus63 válasza Balinov (#1345) üzenetére


Manus63
csendes tag

Köszi szépen a segítségeteket, lassan alakulok. Amit eddig elértem: A WinFast PVR2 programban a Felvétel/Profil beállítások menüben van ugyan olyan választási lehetőség, hogy mpeg-1 vagy mpeg-2 fájlba mentse (ezeken beül is normál, jó és jobb minőségben), de bárhová állítom, mpg kitrjesztésű fájlt kapok, amit nem ismer fel a Sony házimozim.
A Freemake úgy tűnik beválik, köszi a tippet, letöltöttem, és át is konvertáltam néhány wmv formátumban bemásolt videót. Eddig rendben is van. Ki is tudom írni DVD-re, le is játssza a házimozi.
De itt jön a következő kérdés (sorry... :(( ): Ha a számítógépen (tehát nem rögtön DVD-re írva) több fájlt is átkonvertálok a Freemakerrel DVD formátumra, mindegyik könyvtárban ugyanazok a fájlnevek szerepelnek (.bup, .ifo, .vob kiterjesztéssel), és amikor Nero-val kiírom DVD-Videó fájlként, csak az egyik videó lesz rajta, hiszen több könyvtárban is ugyanazok a fájlnevek szerepelnek.
Erre is van ötletetek, hogy ezt hogyan lehet áthidalni?
Köszi előre is, és bocsi, ha ostobaságot kérdeztem, sajnos ehhez a témához nem nagyon értek...

(#1348) Core2duo6600 válasza Manus63 (#1344) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha csak 1 file teszel ki a koromgra, akkor persze, hogy nem ismeri fel.
Használni kell egy ugynevezett DVD authoring progit, ez létrehozza azt a struktúrát amit már felismer.
Ebből 2 van amit szoktak használni, a kezdőknek az egyik Cyberlink PowerProducer jelenleg az 5.5 ösnél tart .
A másik meg a TMPG Enc DVD Authoring Works 4 es

Van egy ingyenes, nem tudom mennyire használható, ezt most találtam :
http://www.dvdstyler.org/en/

A Digizésnél ne legyen a bitráta túl magas, mert akkor akadni fog, mert a dvd player cpu-ja nem tudja kellő sebességgel dekodólni, ha túl alacsony akkor meg szar lesz a kép, ki kell kisérletezni hogy melyik az ideális , én azt tippelem, hogy elösször úgy 3000 kbit/sec el próbálkozz.
Ki lehet számolni, hogy mennyivel kell csinálni, hogy egy dvd 5 felmenjen vagy 1,5 óra sokkal többet nem érdemes rátenni, mert az már meglátszik a minőségen is, az igen hosszú filmeket gyárilag nem egyszer 2 lemezen adják ki.
A másik megoldás, ha dual layer-t használsz, ekkor egy korongra egy 180 perces vhs simán feltehető !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1349) Core2duo6600 válasza Manus63 (#1347) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A DVD authorimgba azokat a videokat kell betenni, amiket fel akarsz tenni a koronmgra, egyszerre akár többet is, van valami elvi korlát is, hogy mennyi, de elég nagy szám, hogy ne essünk bele

Az általam elöbb linket 3 progit nézd meg !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1350) Manus63 válasza Core2duo6600 (#1349) üzenetére


Manus63
csendes tag

Köszönöm, a PowerProducerrel úgy tűnik, boldogulok, de még mindig van kérdésem, ami a hozzá nem értésemből adódik. Azt írtad, a bitráta ne legyen túl magas. Ezt hol lehet beállítani, nem találok ilyen lehetőséget a beállításokban?
Köszi szépen még egyszer mindenkinek a segítséget!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.