Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) giorgiosixx válasza Szevaszam (#300) üzenetére


giorgiosixx
tag

Hi, én is pont ezt az árkategóriát nézegetem, mindenképpen bluetooth-os fejhallgatót szeretnék, amit elsősorban egy Samsung F6500-as TV-vel használnék.
Valakinek van tapasztalata ezekkel a típusokkal?

[ Szerkesztve ]

(#302) sg22 válasza giorgiosixx (#301) üzenetére


sg22
senior tag

Philips SHB7150FB -t vettem ~20k boltban, en nagyon meg vagyok vele elegedve. Nekem tokeletes! Sokaig birja az akksi, kenyelmes, bivaly hangos, jol szol, ajanlani tudom :K

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#303) giorgiosixx válasza sg22 (#302) üzenetére


giorgiosixx
tag

Látom korábban már javasoltad egyel magasabb árfekvésből a JBL E50BT -t. Ki is próbáltad ezt a típust és van tapasztalatod vele kapcsolatban?

(#304) sg22 válasza giorgiosixx (#303) üzenetére


sg22
senior tag

megmondom a frankot ugy voltam vele h eloszor megveszem a legolcsobb bluetoothos fejhallgatot, es ha nem tetszik eladom es veszek egyel magasabb arkategoriabol, de ez egybol bejott, szoval nem, nem probaltam ki

what should I do about this?!

(#305) giorgiosixx válasza sg22 (#304) üzenetére


giorgiosixx
tag

Köszi, lehet én is így leszek vele. Muszáj valamit vennem, mert ha a gyerek alszik nem tudok zenét hallgatni vagy megnézni egy filmet:)

(#306) stifi82


stifi82
aktív tag

hali
Olvasgatom a hozászolásokat segítséget kérnék a gyereknek kellene jó ár érték arányú legyen. Tv nézéshez kell neki mikor én már alszom. Vezeték nélküli kellene mert az 5m toldok pusztulnak monosodik mind.

(#307) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Éjszakai házimozizáshoz keresek valami komolyabb vezetéknélküli fejhallgatót.
30-50 ezer között keresem az igazit, remélve, hogy ebből már lehet minőséget, és subládát meghazudtoló mélyhangokat nyerni. (lehet, hogy tévedek).
Egy Yamaha házimozi erősítőm is lenne hozzá, bízva abban, hogy arról hajtva nagyságrendekkel javulna a hangzás. (vagy mindenképp kell a külön fejhallgató erősítő?)
Viszonyítási alapom annyi van, hogy tavaly a fejhallgatós topicban rábeszéltek a Superlux vezetékes fülesekre, hogy azok ár érték aránya igencsak kimagasló.
Ehhez képest a 15 ezres fejhallgatót hatalmas csalódásként éltem meg, egyrészt a hang sem az volt, amire vártam, másrészt a kényelmetlenség is nagyon zavart, konkrétan szétnyomta a fülem egy fél óra alatt.
(aztán próbálkoztam fülbedugós változatokkal is, Sennheiser CX300- majd Xears Titan fülhallgatókkal (bár gyanús, hogy az itt 4-5-6 ezrekért árult változatok a gyári weboldalon látható 100-150 euros verziókkal szemben csak kanyu kínai hamisítványok). Azok egy fokkal kényelmesebbek voltak, de a hang ott sem volt kimagasló.

Köszi előre is bármi tippet!

[ Szerkesztve ]

(#308) milszab válasza HagaNRG (#307) üzenetére


milszab
senior tag

Amióta meg van a sennheiser rs165-öm, szinte csak azzal filmezek. Bazi szépen, hangosan szól. A mélyek is ott vannak, dübörög rendesen. Ezzel már nem csalódnál,az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#309) giorgiosixx


giorgiosixx
tag

Mit gondoltok, hallható lehet a különbség, ha optikai digitális bemenetre kötjük a forrást közvetlenül a 3.5 mm-es jack-el szemben? Ahogy látom Sennheiser RS 175-től érhető csak el az optikai digitális bemenet. Kérdéses számomra, hogy megéri-e a plusz pénzt...

(#310) HagaNRG válasza giorgiosixx (#309) üzenetére


HagaNRG
őstag

Én is éppen most agyalok azon, van-e hallható különbség egy RCA és egy optikai kábel között. Elvileg hatalmasnak kellene lennie, azonban épp most hoztam haza egy olyan Philips kütyüt, amivel Bluetoothon keresztül tudom a házimozi erősítőmre vinni a tablet, noti, telefon hangját.
Ezen is csak RCA kimenet van, dupla annyiba került volna az optikaival szerelt megoldású.
Próbálgatás után azt kell mondjam, a hangba nem tudok belekötni, nem érzem a különbséget így, tabletről bt-n hallgatva (majd a Philips BT adaptert rca-n az erősítőre kötve) zenéket ahhoz kéepst, mintha a meder médialejátszón hallgatnám, optikán keresztül.

De érdekes a kérdés egyébként, kíváncsi vagyok a szakik véleményére!

(#311) HagaNRG válasza Szevaszam (#300) üzenetére


HagaNRG
őstag

Nem hiszem, hogy tetszeni fog.

Ez a Sony ránézésre ugyanaz, mint a vezetékes, 5-6 ezer forintos verzió. Gondolom a vezetéknélküliség felára miatt kerül ennyibe.
A vezetékes verzióm két napon belül ment a kukába, mert nevetségesen gyenge hangja van, nagyon műanyag és nagyon kényelmetlen. (állítólag rendkívül törékeny is).

Hangra, kényelemre, minőségre is sokkal komoly a Superlux fejhallgató. Ez kb. 6 ezerbe kerül, viszont csak vezetékes...

(#312) giorgiosixx válasza HagaNRG (#310) üzenetére


giorgiosixx
tag

Engem olyan bluetooth kütyü érdekelne amiben van optikai bemenet, ide jönne az optikai kábel közvetlenül a TV-ből és ehhez a kütyühöz tudnék BT fejhallgatóval csatlakozni. Szerinted ilyen létezik?

(#313) HagaNRG válasza giorgiosixx (#312) üzenetére


HagaNRG
őstag

Na, azt nem tudom.

BT vevő ok, de hogy BT-ről kifelé sugárzó kütyü van-e, azt nem tudom.

(#314) milszab válasza HagaNRG (#313) üzenetére


milszab
senior tag

Van mer én is nemrég szereztem be egyet. :) Meg egy egész jó minőségű fejhallgatót is olcsón. HA valakit érdekel privátban jöhet.

(#315) giorgiosixx válasza milszab (#314) üzenetére


giorgiosixx
tag

Itt is mesélhetnél a cuccról, szerintem többeket érdekelne:) Típus, működés, bemeneti csatlakozók stb...

(#316) giorgiosixx


giorgiosixx
tag

12.17-től az Aldiban lesz Bluetooth fejhallgató jeladóval 12.990 Ft [link]

(#317) stifi82 válasza giorgiosixx (#316) üzenetére


stifi82
aktív tag

Vettem 1et hatalmas nagyon durván szól ajánlom mindenkinek, ez volt Sony MDR-RF811RK vissza vittem meg sem közelíti az aldist.

(#322) namito válasza stifi82 (#321) üzenetére


namito
csendes tag

Ne törődj a fanyalgókkal, ez nem helyesírási verseny. Engem nagyon érdekel, hogy mit tud ez az Aldis füles. Lehet-e a TV fejhallgató kimenetéhez csatlakoztatva az adapterét, bluetooth-on keresztül a fejhallgatón hallgatni a TV hangját? Lehet-e az adapterhez másik típusú fejhallgatót csatlakoztatni bluetooth-on keresztül, tehát az egy univerzális adapter-e?

(#323) giorgiosixx válasza namito (#322) üzenetére


giorgiosixx
tag

Megvettem az aldi-s fejhallgatot, par oraja tesztelgetem es hatarozottan jonak tunik ennyi penzert. A bt jelado szerintem univerzalis, de nm tudom kiprobalni, mert nincs mas bt vevom. Egyedul az apt-x low latency kodek van kisporolva mind a fejesbol mind a jeladobol, a kezikonyv sem irja hogy tudja. Emiatt nagyon picit kesik a hang filmezesnel, de elfogadhato. A jelado a tv egyik usb kimeneterol kap energyt, de amugy aksis az is mint a fejes. 3,5 jack kabel log ki belole az megy a tv fejhallgato kimenetere nalam. Tetszik hogy a hangerot tudom a fejhallgaton szabalyozni. Alapzaj nincs. Elsore ennyi.

(#325) namito válasza #21346560 (#324) üzenetére


namito
csendes tag

Néha rászólok a gyerekeimre, hogy kellene egy fordító program hozzájuk - időnkénti frissítéssel - mert nehezem értem a szlengjüket. Csak nevetnek rajtam. Inkább nevess te is, még ha igazad is van!
Az Aldis fejhallgatóról sajna lemaradtam, pedig nagyon rákattantam. Mindegy, legközelebb jobban figyelek és gyorsabb leszek!

(#326) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

Stereo Bluetooth fejhallgatóhoz milyen USB.-s adaptert ajánlotok? Milyen márka, esetleg bevált pontos típust vegyek? Milyen szabvány? EDR képes kell-e? Stb... Van itthon kettő is, és mindkettővel szaggat a hang pedig még mellette is ülök... :( Telefonkkal, Tablettel ragyogóan működik.

Nagyon köszönöm!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#327) sg22 válasza Julot (#326) üzenetére


sg22
senior tag

nekem ilyen van, eleg olcso es sosem akadozott meg

König Micro Bluetooth versie 4.0 dongle

what should I do about this?!

(#328) Julot válasza sg22 (#327) üzenetére


Julot
aktív tag

Szia!

Köszönöm a válaszod!

Rendeltem én is egyet, remélem működik nálam is!

Kellemes Ünnepeket!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#329) Palcso


Palcso
csendes tag

ÜDV!
Valakinek van ötlete, hogy a fejhallgató bekapcsolás után miért nem kapcsolódik át a hang Windows 8 nál a fejhallgatóra automatikusan, miért kell minden alkalommal csatlakoztatni a hangeszközöknél. A bluetoothoz automatikusan csatlakozik, de a hangvezérlőnél nem.
Köszi!

(#330) milszab


milszab
senior tag

Lemértem RS165-öm 18 órát bírt ki. Leginkább csak filmeztem vele, 2óra volt a zene ebből. Amúgy jó hogy van külön mély kiemelés, mivel ha a gépen tolom fel, nagy robbanásnál leszabályoz. Igaz egy idő után visszajön, de idegesítő. Így sokkal jobb és hangosabban is lehet hallgatni.

(#331) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy két egyforma AKG K915, vezeték nélküli fejhallgató tud egyszerre működni úgy,
hogy csak az egyik adórész van csatlakoztatva a hangforráshoz?
Tehát 1 adó megy-e két vevővel?
Köszi előre is!

(#332) ruszi_tomi


ruszi_tomi
aktív tag

Sziasztok, adott egy Samsung F6400 Bluetooth képes Tv, és egy JBL E40 tip. bluetooth-os fejhallgató. Van rá mód hogy valahogyan csatlakozatatni tudjam a fejhallgatót?

Oneplus 8T 8/256

(#333) tucsok. válasza ruszi_tomi (#332) üzenetére


tucsok.
senior tag

Igen, a tv szerviz menüjében be kell kapcsolni a bluetooth hangot. A samsung tv topicban írták, hogy hogyan kell keress rá ott.

"So say we all"

(#334) ruszi_tomi válasza tucsok. (#333) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

Köszi, az megtörtént, de sajnos nem dobja be a menübe a bluetooth-os almenüt.

Oneplus 8T 8/256

(#335) EnnDii


EnnDii
újonc

Hali,
én is egy jó vezeték nélküli fejhallgatót keresek 20-25e-ért.
Film nézésre, zene hallgatásra kéne asztali géphez. Pár napja keresgéltem a témában ezt ajánlották : [link]
ami megfelelne ennyiért,csak ahogy látom már nem nagyon árulják, bár lehet ez az ünnepek miatt van, talán lehet majd még rendelni.
Tehát tudtok ajánlani más fejhallgatót, ami "viszonylag" olcsón eléggé rendben van?
Köszi

(#336) dodoroli


dodoroli
tag

Sziasztok!
Kipróbálta már valaki itt köztetek ezt a JBL Synchros E50 BT fülest?
Mi a véleményetek róla?

(#337) sg22


sg22
senior tag

(#335) EnnDii

csekkold

(#336) dodoroli

nagyon profi fejes :K

what should I do about this?!

(#338) dodoroli válasza sg22 (#337) üzenetére


dodoroli
tag

Köszönöm szépen, akkor remélem jó választás volt most akciósan.

(#339) sg22 válasza dodoroli (#338) üzenetére


sg22
senior tag

hat ha meg akcios is volt akkor foleg :K

what should I do about this?!

(#340) HagaNRG válasza ruszi_tomi (#334) üzenetére


HagaNRG
őstag

Akkor előfordulhat, hogy az F szériában még nincs benne a bluetooth hardver, mert a H6xxx-ben már ez működik.
A H 5xxx-emen viszont nem ment a dolog sajnos...

(#341) ruszi_tomi válasza HagaNRG (#340) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

A TV-ben Bluetooth, hiszen 3D-s, bluetooth-al kommunikál a szemüveggel.

Oneplus 8T 8/256

(#342) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Én is csatlakozom a vezeték nélküliek táborába, végül csak megvettem az RS 160 -at.

Meglepően jól szól vezeték nélküli létére, rosszabbra számítottam. A mély se rossz, de azért azt valahogy mégis csak hiányosnak érzem.

[ Szerkesztve ]

(#343) milszab válasza DeathAdder (#342) üzenetére


milszab
senior tag

Ebből a szempontból jobb a 165-ös. Meg képek alapján úgy vettem észre sokkal szélesebb a 165-175-ös változat. Lehet jobb a mély így nem? Vagy kényelmesebb, nem éri el a füledet belül, vagy ilyesmire gondolok.

(#344) DeathAdder válasza milszab (#343) üzenetére


DeathAdder
veterán

Igen, lehet benne valami.
Havernak HD 449 van (drótos), ahhoz mérten meglepően jól szól, de a mély valahogy kiegyensúlyozottabb, karakteresebb, nem is tudom hogy elmondani :) de gyengének azért nem mondanám.

Azt nem értem, hogy miért csinálják a fülpárnákat ilyen gagyi anyagból?
Hangzást illetően van valami előnye a bőrrel szemben?
Várom mikor kezd ez is hámlani, egyébként a 449 is ugyanilyen :(

165-é is ilyen?

árukeresőn olvastam a vélemények rovatban az RS 160 alatt, hogy egy illető azt írja hogy jó hozzá az RS 180-as velúros párnája is. Az gondolom jobb minőség azért :)

(#345) macera2


macera2
aktív tag

Üdvözlet Mindenkinek!
Tudnátok ajánlani valamilyen Cordless felhallgatót? Ár 20 000 Ft. körüli, és inkább könnyű, kényelmes, strapabíró kellene. TV-t hallgatnék vele. Nem ragaszkodom a HI-FI hang minőséghez, inkább ahhoz hogy megbízható, sisteregés mentes legyen. Előre is kösz a javaslatokat.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#346) tucsok. válasza DeathAdder (#344) üzenetére


tucsok.
senior tag

Ebay-en lehet kapni a 180-as fül párnáit, azt vedd meg a 160-as hoz kompatibilisek egymással. Btw. Nekem is 160-as van imádon, de a fül párnáit cserélni fogom.

Igen jobb minőség.

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#347) berobi78


berobi78
tag

Sziasztok, vissza olvastam egy keveset, egyenlőre nem találtam választ, szóval a kérdésem, hogy két vezeték nélküli fülhallgatót lehet egyszerre használni egy forrásról? TV-hez szeretnék valamit, hogy a párommal tudjunk filmet nézni, amikor alszik a gyerek.

Azt, hogy milyet és mennyiért még nem tudom, ennek jobban utána járok, csak azt lenne fontos tudnom, hogy ez így megvalósítható-e egyáltalán?

Köszi

(#348) ruszi_tomi válasza berobi78 (#347) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

Lehet, úgy tudom pl. a JBL gyárt ilyen füleseket, nekem e40 van, mintha olvastam volna hogy tud ilyet........

Oneplus 8T 8/256

(#349) milszab válasza berobi78 (#347) üzenetére


milszab
senior tag

Az én Sennheiser RS165-öm is tud ilyet. Tervben is van egy plusz füles.

(#350) berobi78 válasza milszab (#349) üzenetére


berobi78
tag

Köszi a válaszokat!

Azt már tudom, hogy bluetooth-os nem kell, mert nincs a tv-n bluetooth. Ez a Sennheiser is tetszik, csak ebből kettő, már nagyon húzós lenne ;)

Mondjuk egy ilyen Thomson WHP3311 megfelelne a célnak? Vajon ha kettőt vennék belőle, menne egy adóról a két füles? Vagy ha a két adót kötném rá egyszerre a tv fejhallgató kimenetére egy jack elosztóval?

Nagyon nem vagyok képben egyenlőre :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.