Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) profi


profi
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Bluedio T3 bluetooth fejhallgatót, otthoni zenehallgatásra (pc-hez). Az lenne a kérdésem, hogy milyen bluetooth vevőt kell hozzá vennem, ha az alaplapomon nincs?
Előre is köszönöm a választ :R

üdv.

(#1002) herdsman12 válasza profi (#1001) üzenetére


herdsman12
őstag

USB-s megoldással csak a PC-vel tudod használni, vagy egy 3,5 jack csatlakozót minden fejhallgató kimenetre csatlakoztathatsz.
Ezt nem szabad megvenni, nekem már kettő elromlott.

(#1003) profi válasza herdsman12 (#1002) üzenetére


profi
aktív tag

Köszönöm válaszod. Az első linken valamiért nem jönnek be nekem a termékek :(
Lehet elég lenne az USB-s megoldás is erre.

(#1004) herdsman12 válasza profi (#1003) üzenetére


herdsman12
őstag

Csak PC-hez elég az USB-s megoldás.
Valami gáz van, de megtalálod.
ipon.hu - Számítógép tartozék - Bluetooth.

[ Szerkesztve ]

(#1005) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Budapesten keresek boltokat, ahol fel lehet próbálni fejhallgatókat. Édesapámnak szeretnék egyet vásárolni, de örülnék ha meg tudna próbálni néhányat személyesen még a vásárlás előtt.

A fejhallgató vezeték nélküli legyen. A FEJhallgató topik listája alapján igyekeztem összeállítani a kérdéseket.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
LG 49UJ635V 4K ULTRA HD SMART TV-vel összekapcsolva, Bluetooth-on keresztül.
TV LINK

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
A YouTube-on megtalálható, zenei anyagok (főleg népzene, példa - LINK) hallgatására. (Pontosan azért kell a fejhallgató, hogy a családtagoknak ne menjen az idegeire a népzene. :C

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
70.000Ft

4.) Új vagy használt?
Inkább új.

5.) Circumaural vagy supraaural?
Ezért írtam, hogy szeretném vele megpróbáltatni. Szerintem a fület teljesen körülölelő kényelmesebb lesz neki.

6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt.

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Erre vonatkozóan nincs elvárás, talán annyi hogy a hangszerek és az énekhangok tisztán érthetőek legyenek.

8.) Honnan vásárolnál?
Lehetőség szerint magyar webáruházból. A 14 nap miatt, ha mégsem kényelmes és a (remélem) könnyebb garanciális ügyintézés miatt.

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Lásd 1-es pont.

10.) Saját szempontok:
- a töltéséhez ne kelljen kábel, elég legyen egy kis állványra tenni és azon töltődik (pl. mint az elektromos fogkefe)
- bírja ki, ha néha leesik
- a lehető leghosszabb garanciával szeretnék eszközt, olyan szervizhálózattal, aminél nem hetekbe telik a javítás
- a lehető legyegszerűbb konstrukció legyen, ne kelljen folyton állítgatni
- jó volna, ha hangerőt tud magának beállítani az eszközön működés közben
(csak extra ötlet, nem biztos hogy belefér a keretbe: a YouTube-on a zenék között lehetne lépni előre-hátra, és ehhez 2 gomb a fejhallgatón)

(#1006) zarew


zarew
senior tag

Sziasztok! Bangoodon vettem egy ilyet. Szuper, csak kis hangerőn illetve alapból van egy sípoló alapzaja. Tudnátok-e hasonló ársávban olyat amit használtok és bevált nem sípol.Szigorúan csak tv re kell.

[ Szerkesztve ]

(#1007) #15490560


#15490560
törölt tag

Sziasztok!

Barátnőmnek szeretnék venni Bluetooth fülhallgatót! Zenehallgatásra használná kizárólag. Kb. Annyi a szempont hogy szép, erős legyen a mély és bírjon 6-8 órát töltés nélkül.

A keret 20e forint lenne. Köszönöm!

(#1008) Stefanie


Stefanie
tag

Sziasztok!

Szeretnék magamnak otthonra egy vezeték nélküli fejhallgatót zenehallgatásra illetve játékhoz leginkább. A bluetooth-os jobb vagy a rádiós/vezeték nélküli? Mit gondoltok?

(#1009) herdsman12 válasza Stefanie (#1008) üzenetére


herdsman12
őstag

A Bt-s elméletileg jobban kihasználható, ha van Bt-s telefonod, számítógépben, laptopban van Bt, stb.
Ha nincs ezekben beépített Bt, akkor kell egy USB-s vagy Jack-es adó is. Újabb LG TV-kben van Bt, de csak a saját vagy hamisított fülesekkel működik.
Rádiósnak a fejhallgató kimenetre csatlakoztatott saját adója van, nagyobb a hatótáv, de ez csak akkor előny, ha a szomszédból akarod hallgatni.

(#1010) Stefanie válasza herdsman12 (#1009) üzenetére


Stefanie
tag

Pont a PC-mben nincs BT, de értem, hogy miért jobb ez. Köszi az infót!

(#1011) herdsman12 válasza Stefanie (#1010) üzenetére


herdsman12
őstag

Rádió sincs a PC-ben.
Ezeket még átnézheted: [link] [link]

(#1012) gzoli0415


gzoli0415
csendes tag

Sziasztok!
[link]
Ezt a fejhallgatót néztem ki igazábol filmnézéshez,meccsnézéshez kellene bluetoothal csatlakoztatnám samsung tvmhez.Megér ennyit vagy inkább keressek valami másikat?

[ Szerkesztve ]

(#1013) Lugi01


Lugi01
tag

Sziasztok!

https://blackfriday.edigital.hu/products/sony-mdrds6500-7-1-vezetek-nelkuli-fejhallgato

Ilyen fülest néztem ki, jó lehet ez játékra, filmezésre? BT miatt nincs késleltetés?
Úgy próbálnám meg bekötni, hogy egy hdmi megy a gépből a házimozi erősítőbe, onnan meg S/PDIF-fel a headsetbe.

Köszi!

(#1014) _Jana_


_Jana_
csendes tag

Sziasztok!
BT fejhallgatót szeretnék venni pc-hez valamint néha telefonhoz filmezésre, angol tanulásra, néha zenehallgatásra. Az ár kb 20-30 ezer lenne amit kiadnák rá. Esetleg tudtok valamit ajánlani?
Másik kérdés on, in, vagy over ear-t érdemes venni?

(#1015) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a Telekomnál kapható JBL T460 Bluetooth fejhallgató miben különbözik a JBL T450BT-től? Van valakinek tapasztalata, hogy milyen minőségűek ezek? A T460-ról a JBL honlapján nem is létezik, rákeresve leginkább cirill betűs oldalak találhatóak...

Alex

(#1016) Cunaja


Cunaja
addikt

Sziasztok!
Vennék egy [Ilyet], de teszteket és sok véleményt nem találok róla. Egy két külföldi oldalon dicsérték, de magyart nem találok.
BT- fejes kizárva, és az esetek 99%-ban TV-nézésre kellene.
Szerintetek érdemes megvenni?

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1017) Laby


Laby
senior tag

Sziasztok!

Hamar megfájdul a fejem-fülem ha kényelmetlen fejhallgató van rajtam.
Most viszont szeretnék komolyabb összegért venni bluetooth fejhallgatót, és szeretném a legkényelmesebbet megtalálni.
Ezek közül ha van tapasztalata valakinek, akkor bombázzon vele legyen kedves :) :

- JBL Everest Elite 700NXT
- JBL Everest Elite 750NC
- JBL Everest 700BT

Olvastam itt a fórumban, hogy mindenki nagyon elégedett az Everest 7xx termékeivel, szóval ezekre szűkítettem le a leendő győztest.

Utcai-otthoni zenehallgatásra, illetve asztali számítógépnél jack dugóval játékokhoz használnám.

Remélem tudtok segíteni, köszönöm! :)

Üdv, Bence

(#1018) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok! Rádiós fejhallgatót szeretnék venni. Ez a Sony megéri az árát? Volt már valakinek tapasztalat vele? Milyen a hangminősége, hatótávolsága?

(#1019) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok! Ha veszek egy bluetoothos fejhallgatot, es hozza egy BT adaptert (az Asusrol olvastam, hogy egyatalan mukodik), akkot menni fog pcvel, vagy lehetnek gondok? Koszi!

(#1020) Roniroll


Roniroll
csendes tag

Halihó!

Egy vezeték nélküli fület körülölelő fejest szeretnék venni. A fő problémám az,hogy olyat szeretnék amit utcai viseletre, munkába és otthon is tudnék használni. Vagyis a fejhallgató majdnem egész nap rajtam lenne.
Otthoni használatnál (Játék/Zene), a jobb minőség érdekében nem lenne hátrány ha vezetékkel is tudna csatlakozni. Valamint a mikrofon is plusz pont lenne, de anélkül még valahogy meg tudok lenni.

Vezetékes verzióval se lenne problémám, csak hát mindig kinyírom a kábelt, vagy a csatlakozást.

- Zárt kivitel
- Fület körülölelő
- Kényelmes (10-16óra használat)
- Mikrofon (opcionális)
- Strapabíró :W
- ~100.000Ft

Esetleg van valahol valami lista, azokról a boltokról amiket érdemes felkeresni?

[link]

Előre is köszi az ötletekért!

Bose QC35-el szemezgetek audiomekka.hu-n 110e., de még a boltról se halottam soha. Meg a fejest se igazán ismerem. Jókat írnak róla.

"Nem kívánok sokat csak egy puha ágyat, pár kedves szót és korlátlan hatalmat."

(#1021) Gabró válasza Roniroll (#1020) üzenetére


Gabró
tag

A QC35-ről nem foglak lebeszélni, nagyon szeretem.

A német MediaMarktot tudom ajánlani, ha meg tudod oldani. Sajnos már csak az új széria van, és az még drágább, 379 EUR. Az előző széria 300 EUR körül volt a vége felé.

[link]

(#1022) sanzi89


sanzi89
addikt

Sokáig nézegettem egy kényelmes és jó minőségű vezeték nélküli fejhallgató után. Októberben meg is vásároltam egy Sennheiser RS 175-öst, ami a mai nap tönkrement.

2017.10.09.-én vásároltam az Extreme Digital-ban a Sennheiser RS 175-ös vezeték nélküli fejhallgatót. Az eszközt azóta napi szinten használom pár órát, és éjszaka mindig a dokkoló egységen volt töltés céljából. A felhelyezéskor piros led reggelre mindig zöldre változott, azonban 3 napja pirosan világított reggel is. Kb 10 perc használat után az eszköz kikapcsolt, mondván, hogy lemerült az akkumulátor. Az akkumulátort kicseréltem egy vadonat új Sanyo Eneloop AAA akkumulátorra, amivel hasonló hibát produkált. Itt egy egész éjszakás töltés után reggel folyamatosan villogott pirosan a töltő led. Mindkét "hibás" akkumulátorra multiméterrel rámérve 1.45V-os feszültséget mérek, ami ismereteim szerint egyáltalán nem hibás. Az akkumulátorokat egy Voltcraft IPC-1L processzor vezérelt töltőben is teszteltem, tudják a gyári értékeiket, így nem hinném, hogy az akkumulátorral van a probléma hanem a fejhallgató hibásodott meg.

Nagyon csalódott vagyok, hogy - szerintem - egy prémium gyártó egyáltalán nem olcsó terméke 2 hónap használat után tönkremegy.

Felvettem a kapcsolatot az Audio Partner Kft-vel, mint elvileg hivatalos szervizzel, remélem az ügyintézés méltó lesz a Sennheiser névhez, ha már a termék minősége egy aliexpress-es szint...

A fejleményekről beszámolok.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1023) sanzi89 válasza sanzi89 (#1022) üzenetére


sanzi89
addikt

Az Amazon oldalán ugyanezt a hibajelenséget írja le egy tulajdonos a véleményében.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1024) ACE-


ACE-
addikt

Üdv!

Egy nem vájtfülű vagyok, tehát csupán a jelentős minőség különbségeket veszem észre.
Egy Bluetooth-os fejhallgatót keresek, aminek jó a hangja és kényelmes. Szóval legalább egy 1.5-2 órás filmnézést bírjon ki. Leginkább filmnézésre használnám, de az sem baj ha van rajta mikrofon. Igazából hogy mennyit bír az akksi, nem számít, mert nem fogom napokig töltés nélkül használni.
Olyan 20ezer környékén gondolkoztam, de ha olcsóbb nem baj, a lényeg hogy a fenti kívánalmaknak megfeleljen.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1025) Roniroll


Roniroll
csendes tag

Sehol se találok aptx hd usb adapetert? Nem létezik vagy mi a...?
...de most komolyan csak telefonnal lehet kihasználni ezeket a füleseket.
Nem akarom elhinni, hogy senki nem gyártott egyet se.

Valaki nem tud véletlen egyet? Hátha csak az én figyelmem kerülte el.

"Nem kívánok sokat csak egy puha ágyat, pár kedves szót és korlátlan hatalmat."

(#1026) herdsman12 válasza Roniroll (#1025) üzenetére


herdsman12
őstag

(#1027) Sogi555


Sogi555
csendes tag

Sziasztok!

A minap vettem egy JBL E55-ös BT fejhallgatót. Az lenne a problémám, hogy amint felcsatlakozok vele valami eszközre, a net sebessége brutálisan belassul, használhatatlan lesz tőle (1-2 Mbps). Gondolom interferencia van a headset és a router között, próbáltam állítani, hogy melyik csatornát használja a router, de az se hozott sajnos eredményt.

Mi lehet erre a megoldás? Ha átállítom 5 Ghz-re a routert, természetesen minden ok, viszont a laptopom wifi modulja nem képes ezt a frekvenciát kezelni.

(#1028) engine88


engine88
aktív tag

Par napja hasznalok egy Sennheiser HD 4.40est.
De eleg halk, telefonon maxra kell vegyem hogy elvezzem a teljes basszust. Ez normalis?

(#1029) Roniroll válasza herdsman12 (#1026) üzenetére


Roniroll
csendes tag

Ezt megtaláltam én is, de ez nem usb. Azért köszi.

"Nem kívánok sokat csak egy puha ágyat, pár kedves szót és korlátlan hatalmat."

(#1031) Tin válasza #72961024 (#1030) üzenetére


Tin
veterán

amit szeretnél, olyan nincs, vagyis magaddal cseszel ki, ha ilyen "mindenre jó" fejest akarsz.

kettőben gondolkozz: egy olcsóbb bluetooth-os fejhallgatóban 10-20e körül hordozáshoz, illetve egy normálisan zártabb "rádiós" tévé fejhallgatóra, aminek van pár méteres hatótávja. ezek is megállnak 30e körül.

mindkettőben célozd meg az árukereső "top" kategóriát, esetleg menj el egy mediamarkt-ba, nézd meg a kínálatot, aztán vedd meg neten. iszonyat sokat jelent, hogy kinek lesz, milyen kényelme van, milyen a hangja, mennyit bír az akku, és így tovább.

az aktív zajszűrés pedig egy nagyon jó dolog, 50e felett kezdődnek a gagyik. és azok bluetooth-osak. ha mindenképpen ilyesmiben gondolkozol, akkor a 100e lesz a te árad. ott van bose qc35, sony 1000x, akg n60nc és társaik. ezek már tényleg jók.

de bluetooth-hoz kell egy adó is a tévéhez. valami ilyesmi. ez amúgy van szettben is, nyilván nem csúcsminőségben, de otthoni használatra megfelelő. ez esetben a telefon bluetooth-án mehet a zene. amazon.de-ről meg tudod rendelni ezeket, még ide is ér karácsony előtt.

keretet nem írtál, azért próbáltam mindent belőni. ha tényleg mindent tudnia kell, akkor az aktív zajszűrős sony, abban nem fog csalódni, és hálás lesz érte ;) csak a pénztárcád nem.

(#1032) Andrew10


Andrew10
aktív tag

Üdv. herdsman12
Nekem ugyan ilyen tv van. Hogyan tudtad a bluetuuth os fejhallgatót összekapcsolni vele nekem nem sikerült. nincs ilyen menü benne. Tudnál segíteni. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1033) Andrew10 válasza dethroner (#995) üzenetére


Andrew10
aktív tag

Hogyan tudtad össze hozni a bluetooth fejhallhatót a tv-vel. Nekem ugyan ilyen a tv és nem sikerült.

(#1034) herdsman12 válasza Andrew10 (#1032) üzenetére


herdsman12
őstag

LG49LF630V, erről van szó? Bár, kb az összes újabb LG hasonló menüvel van.
Ezeket nézd meg, ha másra gondolsz, akkor folytatjuk.
[link]
[link]
[link]

(#1035) herdsman12 válasza #72961024 (#1030) üzenetére


herdsman12
őstag

Asszonynak kell választani egy csini Bt-s fülest, ha nincs hozzá, akkor még egy Bt transmittert. Kb egy 20-asból is megúszhatod, de zajszűrésre, külső hang kizárásra ne számíts. Karácsonyi ajándék lenne, vagy ráér a vásárlás? Biztos lesznek még jó akciók itthon/külföldön.

[ Szerkesztve ]

(#1036) Andrew10 válasza herdsman12 (#1034) üzenetére


Andrew10
aktív tag

Nem. Nekem samsung h6400 van. Egész nap a fórumot olvastam. Valahol láttam hogy a tv n kell bekapcsolni valamit a titkos menübe, de nem tálaltam sehol ezt a leírást. Bt van a tv ben. Köszi

(#1037) herdsman12 válasza Andrew10 (#1036) üzenetére


herdsman12
őstag

Eddig azt hittem, hogy csak az LG-nek van ilyen spec Sound Sync megoldása.
Ha létezik ilyen titkos menü, akkor a Samsung TV topikban biztos tudnak róla.

(#1038) Andrew10 válasza herdsman12 (#1037) üzenetére


Andrew10
aktív tag

Köszi szépen

(#1042) Tin válasza #72961024 (#1041) üzenetére


Tin
veterán

a zárt fejhallható tompítja a hangot, a zajszűrős meg szűri a zajt. odamész az elszívóhoz, bekapcsolod, és befogod a füleidet. ilyen lesz a zárt fejessel az alapzaj. most elképzeled, hogy ennél még tompábban, de eltűnik a szagelszívó zaja, csak valahol a távolban, halkabban hallod a járó motorját.

ez a kettő között a különbség. az egyik teljesen tompít, a másik viszont kiveszi azokat a zúgást.

hah, most látom, miről beszélsz. rendeld is meg ezt a sony-t. ez tényleg egy 100e feletti fejhallgató, csak kijött a 2-es változat, és leárazták. de a hangja ennek tényleg jó.

ha rászánsz ennyit, rendeld meg. ha nem tetszik, maximum visszaviszed, de tetszeni fog. ez pontosan azt tudja, amit keresel. nem is tudtam, hogy ennyire leárazták basszus :)

(#1044) Tin válasza #72961024 (#1043) üzenetére


Tin
veterán

na ezt nem tudtam. kár, mert amúgy remek a kicsike. de lehet, hogy tényleg így van, ahogy mondod. vannak törős fejesek sajnos, bár nem ebben az árkategóriában szoktak lenni.

(#1046) Tin válasza #72961024 (#1045) üzenetére


Tin
veterán

még jobb, ki is próbálhatod. majd számolj be itt az eredményről! legalább lesz több visszajelzés a topikban

(#1047) Bragon


Bragon
újonc

Sziasztok,

Van egy vezeték nélküli Thomson WHP3001BK fejhallgatóm.A problémám az, hogy van egy alap zúgás ami egyre erősebb, ha a fejhallgató hangerejét feljebb tekerem.Több eszközön is kipróbáltam, de a zúgás mindnél jelen volt.Csatornaváltással is próbálkoztam ,de a hiba ugyanúgy fennáll.
Van valami megoldás a zúgás megszüntetésére?

[ Szerkesztve ]

(#1048) sanzi89 válasza Bragon (#1047) üzenetére


sanzi89
addikt

Nincs, ez a technológia "velejárója". Még sokkal drágább vezeték nélküli füleseknek is van egy halk alap sistergése.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1050) Tin válasza #72961024 (#1049) üzenetére


Tin
veterán

Hiába 40 napos a net-es vásárlásoknál az elállási jog, fejhallgatót nem vesznek vissza, ha már a dobozt felbontjuk.

neten rendeld a terméket, 14 napig bármilyen kérdés nélkül visszaveszik. ez a törvény, akármit mond az eladó.

sony bolttal beszélj, náluk is akciós, ott biztos van bemutató darab. én már beszéltem párszor a központi szalonnal, és nagyon segítőkészek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.