Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) lamazonia válasza #20221952 (#2000) üzenetére


lamazonia
tag

tök hülye kérdés: nem jársz a dunapláza/westend körül mostanság a fülessel?
nagyon nincs ötletem mit kéne venni, a legfontosabb aspektus nekem a kényelmesség.

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#2002) #20221952 válasza lamazonia (#2001) üzenetére


#20221952
törölt tag

Sajnos, nem Budapesten élek. ;(

Viszont eszembe jutott, hogy az említett környéken a DigitCamban raktáron van ez a termék, próbáld meg ott kipróbálni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2003) lowzor válasza #20221952 (#2000) üzenetére


lowzor
veterán

Jól hangzik nagyon. :K
Minőségre milyen? Kicsit az tartott vissza tőle, hogy olvastam, hogy néhány embernél normál használat mellett széttört/szétesett.
Lecsapnék amúgy a Digitcam-osra, de az a szín nem jön be, nekem a fekete kéne.
Csak lesz akcióban még...

Jó ez a Marshall, de ezek a supra-aural fejesek sajnos nekem kényelmetlenek. :(

[ Szerkesztve ]

(#2004) #20221952 válasza lowzor (#2003) üzenetére


#20221952
törölt tag

Mivel csak ma kaptam meg, így nem tudok a tartósságára nyilatkozni, de azt nem érzem, hogy már másnapra széttörne.

Esetleg nézd meg ezt, ami itt kapható.

(#2005) chatran


chatran
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan vezeték nélküli fejhallgató, aminek van USB-s vevőegysége? Tv nézéshez kellene, kábeles megoldás kizárt. A tv régebbi még nem okos Samsung, pendrive-ról lejátssza a filmeket.

(#2006) BonFire


BonFire
veterán

Helló!

Tévénézéshez használható vezeték nélküli fejhallgatót keresek. Zártat, nem agybadugósat. Analógot. Jack és USB aljzat van, Bluetooth nincs. BT fülesek tehát kilőve.

10 ezer körül szánnék rá. Semmilyen nagy durranást nem várok el tőle, csak hogy a sorozataimat és a YouTube-ot bámulhassam vezeték nélkül.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2007) pulutodurumo válasza BonFire (#2006) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Régebben nagyobb volt a kínálat FM rádiós fejesekből, és 10e körül akadt több féle. Ezek jacken kapnak hangot. Most gyors keresés után ezt találtam.

Vagy ez is egy megbízható bolt.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#2008) pulutodurumo válasza chatran (#2005) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha van a TV-n jack, akkor amit az előző hsz.-ben írtam. Ha csak optika, akkor mondjuk egy ilyen, vagy hasonló. Bár ez is két változatban kapható, lehet 3,5mm jack (analóg), vagy TOSLINK optika (digit). Ehhez aztán olyan BT fejest veszel ami tetszik.
A TV-k USB hangeszközt nem támogatnak (ha jól tudom). Talán az újabb androidosak. De az neked mindegy is.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#2009) salapp válasza pulutodurumo (#2008) üzenetére


salapp
addikt

Tudom, kicsivel drágább így akciósan is, de sokkal jobb ez.
Zajszűrős, mélyebbről indul, magasabbra megy, tisztább középtartomány, hosszabban hallgatható, hosszabb akkuidő.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#2010) pulutodurumo válasza salapp (#2009) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Annyiban vitatkoznék, hogy a zajszűrés otthonra szerintem felesleges. :B Én nem hallottam, te igen, a többibe nem szólok bele.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#2011) Neubauten


Neubauten
csendes tag

Sony WHH900N bluetooth fülesem van- :DD Többen rákérdeztek itt most. A hangja briliáns (QC25, 990Pro szint), kényelmes, az anyaghasználat prémium, aksi 27 órás. De figyelembe kell venni a látenciáját, ami bluetooth-al elég nagy, TV-t nézni, játszani pl. leginkább csak kábellel lehet vele. Itt a részletes bemérés a tudásáról:
[link]

(#2012) salapp válasza pulutodurumo (#2010) üzenetére


salapp
addikt

Ja, egyetértek. Ez zavarszűrés, nincs a szokásos sistergés.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#2013) AeSDé Team válasza salapp (#2009) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Szia!

A leírásod alapján megtetszett 'ez' a darab, mit gondolsz, alkalmas lenne az itt leírt célra? Vagy overkill lenne?

Vajon nem lehet túl nagy egy kisebb női fejre? Akciósok közül itt van még ez és ez is, mindkettő jóval kisebbnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#2014) salapp válasza AeSDé Team (#2013) üzenetére


salapp
addikt

Az első az nem Bluetooth, hanem rádiófrekvenciás.

Ha Bluetooth kell, akkor a második, amit linkeltél, ár/érték arányban nagyon jó, de ha több is belefér, akkor ez jobb lehet, mert kevésbé problémás a csatlakozása.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#2015) Dorian válasza salapp (#2014) üzenetére


Dorian
félisten

"nem Bluetooth, hanem rádiófrekvenciás"

Mi a gyakorlati különbség?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2016) salapp válasza Dorian (#2015) üzenetére


salapp
addikt

Az RF-et nem tudja majd direktben csatlakoztatni a telefonhoz/tablethez, nem tudja a Bluetooth szabványt.
Az RF-nek van egy dokkoló állomása, ami analóg (drágábbak digitális is) kábelek csatlakoztatása után adóként továbbítják a kapott jelet a vevővel ellátott fejhallgatóba.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#2017) AeSDé Team válasza salapp (#2016) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Köszönöm a figyelmeztetést.. a két olcsóbbikat jól megnéztem, hogy BT legyen, a drágábbiknál viszont eszembe sem jutott hogy esetleg nem az.
Szerintem a Panasonic lesz a nyertes :)

(#2018) BonFire válasza pulutodurumo (#2008) üzenetére


BonFire
veterán

Nem bonyolítanám túl az egészet. Analóg rendszert választanék jack-kimeneten. Egyébként a tévé egy Samsunk UE32EH5000. Semmi extra. RCA és jack kimenete van, meg optikai is, meg HDMI. Most is jackról megy a vezetékes füles, csak már egy párszor átestem a kábelen, és kis híja volt, hogy a tévé is le nem esett olyankor.

Bluetooth nem támogatott, viszont nem is tudom, hogyan viselkedne egy asztali szerveren tárolt videó telefonon keresztül ChromeCastra történő streamelésénél. Mert ugye se az asztali gép, se a telefon nem játszik le hangot, csak közreműködnek a stream-ben. A hangot a tévé játssza le, az meg csak analógban játszik szerepet.

A Muzikert ismerem, a Thompsont nem nagyon. Nagyon régről rémlik a márka erősítőkkel kapcsolatban, talán nem volt olyan rossz, de ha már vacillálok, akkor már inkább a Sony-t választom. Nem az a 3000 Ft vág a földhöz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2019) salapp válasza AeSDé Team (#2017) üzenetére


salapp
addikt

Az a Panasonic állati áron van, az általad vázolt feladatot biztos el fogja látni, ráadásul nem egy, hanem két év garis, ha jól olvastam. Sony csak egy évet ad.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#2020) BonFire válasza Dorian (#2015) üzenetére


BonFire
veterán

„"nem Bluetooth, hanem rádiófrekvenciás"

Mi a gyakorlati különbség?”

Az, ha nincs Bluetooth-készüléked, akkor kenheted a hajadra a Bluetooth-fülest. Egyébként a mikrohullámú sütő meg a Kossuth rádió is elektromágneses hullámmal dolgozik. Csak az nem mindegy, mit továbbítunk azon a hullámon. Analóg vagy digitális jelfolyamot, mert digitális esetében még egy dekóder is szükséges.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2021) artid


artid
aktív tag

Sziasztok,

Ezt a típust ismeri valaki?
Esetleg vélemény? A márkával kapcsolatban?

ATH-SPORT70BT

Fülhallgatót keresnék, nem feltétlen in-eart, de in-ear-ben csak sport jöhet szóba.
Ötletetek, tanácsotok van?

Köszi.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#2022) isim


isim
csendes tag

Üdv. Mindenkinek!

Tud valaki javasolni olyan vezeték nélküli fülhallgatót (állomást) ami jó:
- 5.1-es film nézéshez (házimozi - digitális jel), ahol a térhangzás is megmarad!
- az nem lenne baj, ha több fülhallgatót is kezelne
- még PC-hez lenne esetleg használva

Köszi!

(#2023) BonFire válasza isim (#2022) üzenetére


BonFire
veterán

Olyan, ami hatfülűeknek kell? Vagy hogy kell ezt elképzelni? 😎

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2024) isim válasza BonFire (#2023) üzenetére


isim
csendes tag

Olyan jellegű, mint pl. a gamer 7.1-es fülesek.

(#2025) pulutodurumo válasza isim (#2024) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Felejtsd el. Mókusvakítás. Nem véletlen hogy a real x.1 fejesek kihaltak. A virtuális térhangzás meg meh... Játékban talán van értelme, talán... De filmre minek? Ott eleve sokcsatornás a hangsáv.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#2026) isim válasza pulutodurumo (#2025) üzenetére


isim
csendes tag

"De filmre minek? Ott eleve sokcsatornás a hangsáv."

Azt a sok csatornát nem sztereóra keverve gondoltam hallgatni, ha van rá mód...

(#2027) BonFire válasza isim (#2026) üzenetére


BonFire
veterán

Bármelyik fejhallgató lekeveri sztereóba.

BTW, az „elöl-hátul” térérzetet a környezeted akusztikája alakítja ki, a nappalidban a szobáid falairól visszaverődő visszhangok. De füled továbbra is csak kettő van. Na most fejhallgatónál nincs térakusztika, jobb és bal fülbe két csatornán kell produkálni a térhatást. Ami hozzáteszem, hogy sikerül is.

OFF
Sose láttam értelmét az olyan hangrendszereknek, amelyek a saját hiányosságaikat „lyukak betömködésével” igyekeznek kiküszöbölni. Van 4 db középsugárzó jobb-baloldalt elöl hátul. Beszédhez nem jó, dübörgéshez nem jó. Ezért be kell rakni középre egy centert, ami a magasakat is átviszi, mondjuk az emberi beszédhangot érthetően. Plusz a dübörgéshez még kell egy szub is.

Normál hangrendszereknél ezt úgy oldották meg, hogy volt 2 db 3 utas hangfal, ami 45 Hz-től 16 kHz-ig lefedte a hangtartományt, aztán lehetett örülni. Ezért centerre sincs igazából szükség, mert ha mindkét hanfalból egyforma erősséggel jön ugyanaz, akkor az középről szól. Persze ha a szoba sarkaiban lévő csipogók nem képesek normális hangot kiadni magukból, vagy el van k*rva a keverés, és alig hallatszik a beszéd, akkor jól jön, hogy a centert külön lehet szabályozni.

A szubládának meg kifejezetten örülni szoktak a szomszédok, az enyém a 60 Hz-en megszólaló lábdob hangját hallva egyből ugrálni kezd a fejem fölött, ha be merem kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2028) BullZeye válasza BullZeye (#1973) üzenetére


BullZeye
veterán

Megjött, pár nap használat után tetszik, de a 60k hufos eredeti árat szerintem nem érné meg.
Ahhoz nagyon műanyag, és a csomagolása bazári, legalábbis belülről nagyon az, normális részletes leírást nem adnak hozzá, töltsd le netről...

Headset része kiváló, egyszerűen imádom jól hallanak és én is jól hallok mindenkit.
BT rajta erős, 2 30 centis beton falon keresztül 8 méterről nincs jelvesztés.

Ezt az aktív zajszűrést hiába próbálgatom semmivel sem szűri jobban ki a környezetet bárhova állítom, cserébe az egyik állásnál picit sistereg folyamatosan a háttérben.

(#2029) tigipuf


tigipuf
senior tag

Nagyon alsó kategóriás fejest keresnék.A lényeg a munkahelyi zaj részleges kizárása,mellesleg zenehallgatás.Bluetooth kategória érdekelne természetesen,de mivel nem mindig vagyok telefon közelben szeretnék micro sd kártyát fogadó fülest.Ha valakinek volna tapasztalata a kínai cuccosokról azt nagyon megköszönném.Hangminőség másodlagos,inkább a kényelem ergonómia 6-8 órás viselet.
Ilyeneket találtam a témában pl:[link]
köszi

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#2030) Nova_


Nova_
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy vezeték nélküli fejhallgatót (Over ear). Még soha nem volt vezeték nélkülim, de biciklizéshez kellene egy, mert az eddigieknek a vezetéke mind tönkre ment (gondolom nem bírják a sok mozgást - ez esetben vezeték nélküli jobb).

Nem kell egy drága darab, mert úgyis csak biciklizéshez használnám és ha van olyan ami nem bukósisak méretű hanem egy kicsit "laposabb" azt megnézném. :)

Előre is köszi a segítséget!

(#2031) herdsman12 válasza tigipuf (#2029) üzenetére


herdsman12
őstag

Hangja, kezelése rendben, de a T2 fejpántja ránézésből ua mint a HT verziónak, az pedig gyenge.
A kényelem majd viselve kiderül, ha nincs meleg, akkor nekem 2-3 óra elég.
Van itt pár Bluedio bejegyzés.

(#2032) tigipuf válasza herdsman12 (#2031) üzenetére


tigipuf
senior tag

köszi a választ

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#2033) artid válasza artid (#2021) üzenetére


artid
aktív tag

Helló,

beruháztam egy ilyen fülesbe.
Első tapasztalat, hogy a Comply szivaccsal kifejezetten kényelmes, s jól tart a fülre akasztható kampókkal.
Hangzása kellemes, hangerő optimális, Android One-os készülék kijelzi a füles töltöttségét.
1-2 mp alatt kapcsolódik, hacsak nem volt előtte máshoz csatlakozva a telefon (kocsi kiahngosító pl.), de ez a telefon miatt van.

kb 10m távolságban kicsit szaggatott zenehallgatás közben, de ez így ok.
Hívásminősége nekem rendben volt, handegő, izoláció is.

A külső zaj beengedése nagyon jó, csak egy érintés. ez is bejön nagyon. :D

Üdv.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#2034) mucsiattila


mucsiattila
csendes tag

Sziasztok!

Melyiket ajánlanátok a kettő közül? Egy 15 éves lánynak lesz.
[Pioneer SE-MJ771BT-W]
[Pioneer SE-MJ553BT-W]

Vagy ha van más, jobb, kb ebben a kategóriában, és fehér, akkor az is érdekel, csak lehetőleg 30-nál ne legyen drágább :D

(#2035) Spíler válasza mucsiattila (#2034) üzenetére


Spíler
őstag

Ha már átmegyünk BT és fülhallgató topikba,akkor a Marshallt is vedd fel a listádra.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#2036) mucsiattila válasza Spíler (#2035) üzenetére


mucsiattila
csendes tag

Köszi, de sajna csak nekem tetszik, a leányzónak nem, mert szögletes. :/
Sőt idő közben kiderült, hogy a Pioneer SE-MJ771BT-W, sem játszik már, mert az meg nem rendes kagylós.
A jelenleg talán esélyesek:
Pioneer SE-MJ553BT-W
Panasonic RP-HF400BE-W
Philips SHB3060WT/00
PHILIPS SHB3075WT/00
Philips SHB4805RG/00
JBL T450

Ugye a lényeg, hogy fehér legyen és BT. Vackot nem szeretnék venni, de 30 fölött meg nem szívesen adnék ki rá. Úgy is csak telefonhoz fogja használni zenét hallgatni, meg filmezni tablettel. :)

(#2037) BonFire


BonFire
veterán

Na, nekem meghozta a Mikulás a fülest. Végül csak a drágábbat választottam a zajszűrő rendszer miatt. Szerintem nem fogom megbánni.😎

Köszi a tippeket!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2038) salapp válasza BonFire (#2037) üzenetére


salapp
addikt

Én éppen ma vittem vissza. Nagyobb dB-en, ill magasabb énekhang esetén, kellemetlen magas pattogás , torzulás, illetve beszédhang mellett kellemetlen éteri sistergés.
Ha ezek nincsenek, tényleg szinte teljesen csend van benne.
Nagyon sajnálom, nem merek egy másikat bepróbálni, fiamnak lett volna karira.
Figyelj, le volt ragasztva a doboz?

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#2039) BonFire válasza salapp (#2038) üzenetére


BonFire
veterán

Nem, most hogy így mondod. Nem volt rajta afféle hologramos matrica. Kellett volna? A magas hangoknál a pattogást én is hallottam, de nem minden zenénél. Egy csomónál nem hallható, illetve filmnél, videónál sem hallom. Zaj nálam nem jelentkezett.

Azt hiszem, van rá azt hiszem 14 napom, hogy teszteljem, mert én a weben vettem.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2040) BonFire válasza salapp (#2038) üzenetére


BonFire
veterán

Na, elszüttyögtem vele. Kiderítettem a pattogás forrását: a tévé!

A manual azt ajánlja, hogy olyan hangosra kell venni a tévét, hogy még ne torzítson, és utána ennek függvényében kell beállítani a fülesen a hangerőt. Az én tévém 0-100 skálán ötvenesre állítva a hangerőt erőteljesen pattog a füles magas frekiken. Viszont lecsavartam a hangerőt, jelenleg 12-esen van (12%), a fülesen pedig feltekertem 6-osra (60%). Nekem jelenleg ez már a hangerőben a tűréshatál (éppen metál zenét hallgatok rajta), tehát van még a fülesen 40%-nyi tartalék, ami több mint elég, és nem pattog, nem recseg.

A tévé analóg kimenete egyik készüléknél jobb, másiknál rosszabb. Nem tudom, te próbáltad-e ezt a módszert, de nekem teljesen tökéletes most.

Tehát solution:

Tévén halkra↓
Fülesen hangosra↑ :C

Szerintem tenni kellene vele még egy próbát, mert még így is elég hangos, hogy maradandó halláskárosodást szenvedjen tőle az ember.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2041) salapp válasza BonFire (#2040) üzenetére


salapp
addikt

Ja, ez notival és telefonnal volt tesztelve, mindkettőn maxira húzva a hangerő természetesen. Csinálta mindkettővel. Lehet, akkor csak tévéhez ideális...
Lesz akkor valami überkirály kábeles gamer fejhallgató helyette (persze, ha ezt tudom, akkor BF-en azokból mazsoláztam volna, ehh)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#2042) chatran válasza BonFire (#2039) üzenetére


chatran
őstag

Ha ezt rádugod a tv-re, akkor a tv hangszórója kikapcsol teljesen?

(#2043) BonFire válasza salapp (#2041) üzenetére


BonFire
veterán

Most direkt leteszteltem telefonon is. 2/3 hangerőig felcsavarva a telót, nincs recsegés. Csak a fölött. De az meg már amúgy is halláskárosodás szint. A telefonom kimenete jobban teljesít, mint a tévéé. Ez egy Samsung Galaxy J5 2017-es. Semmi extra. A tévé meg egy régebbi Samsung modell. Más audioeszközöm nincs, amin kipróbálhatnám.

chatran: természetesen kikapcsol, mert a fejhallgató-kimenet már egy ideje minden készüléken átkapcsolós rendszerű.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2044) chatran válasza BonFire (#2043) üzenetére


chatran
őstag

Tehát, ha vezeték nélkül szeretném hallgatni a TV-t majd utána normálisan a hangszórókból, akkor minden egyes alkalommal ki/be kell dugosgatni a kábeleket?

(#2045) BonFire válasza chatran (#2044) üzenetére


BonFire
veterán

Vezetékes fejhallgatóval más lenne a helyzet?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2046) gabe_


gabe_
őstag

Sziasztok!
Szerintetek a kettő közül melyiket érdemes választani?

Sony WHCH500B.CE7
vagy
Sony MDRZX330BT

Árban hasonlóak (1000ft eltéréssel), ami fontos lenne számomra, hogy tudjam néha vezetékkel is használni a rádió miatt.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#2047) lowzor válasza gabe_ (#2046) üzenetére


lowzor
veterán

Magnat LZR 588 BT most le vana akciózva 19k-ra: [link] [link]
Ezzel sokkal jobban jár, mint a 2 Sony-val.
A ZX330BT-t hallottam már, nagyon pocsék hangja van.

[ Szerkesztve ]

(#2048) salapp válasza lowzor (#2047) üzenetére


salapp
addikt

Ez vajon késése okán még mindig nem jó PC-játékhoz/filmnézéshez?
Megtaláltam, ezek is akár 250ms-ot is késnek, kááár.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#2049) lowzor válasza salapp (#2048) üzenetére


lowzor
veterán

Hol találtál hozzá késés adatokat?
A hangminősége miatt azért még megérheti.
A vezetékes változatát nagyon dicsérik.
Én rendeltem egyet.

[ Szerkesztve ]

(#2050) salapp válasza lowzor (#2049) üzenetére


salapp
addikt

Sehol, illetve itt egyik fórumtárs összegezte korábban az összes vez. n. füles előnyeit és hátrányait.
Abban az összegzésben szerepel a 200-250ms közötti késés, ami az aptX-esekre jellemző.
AptX LL (low latency) tudja csak a tutit elvileg.
Maga a füles - ennyiért - meg a teszteredmények nagyon szimpik. Kíváncsi lennék, hogy szól vezetékkel.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.