Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Vallás - Archívum 01 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2051) kymco válasza Füleske (#2044) üzenetére


kymco
veterán

Ha most a poén kedvéért szivatsz, azt mondom: Járj utána....
Ha komolyan gondolod, akkor el kellene gondolkozni azon, hogy nem az én van a középpontban, tehát nem valami plázában vagyunk, ahol válogathatunk az Istenek között és én fogom majd eldönteni, hogy melyik az igaz és megfelelő.... Az az Isten ki fogja jelenteni magát neked, és akkor dönthetsz majd... no nem az istenek között, hanem mellette, vagy nélküle....

www.refujvaros.hu

(#2052) BosX válasza Füleske (#2046) üzenetére


BosX
aktív tag

akkor miért is baj, ha szemben áll a tudománnyal pl. a teremtéstörténet?
(mert ez volt az eredeti probléma)

[Szerkesztve]

mentality, tradition, history. these things never change.

(#2053) kymco válasza tildy (#2043) üzenetére


kymco
veterán

Számít... mert nem tud megetetni az asztrológia, mert Isten teremtése, nem a csillagok vannak hatással az életemre, hanem a Teremtő Isten.... Segít, mert én az Ő teremtménye vagyok, nem egyenrangú Vele, ég csak a lába nyomába sem érhetek....
Sokat mond nekem a teremtéstörténet....

www.refujvaros.hu

(#2054) kymco válasza lazydog (#2047) üzenetére


kymco
veterán

Töltsd le a Biblia.hu-ról és elég csak egyszer..... :)

www.refujvaros.hu

(#2055) tildy válasza Sir Pocok (#2049) üzenetére


tildy
nagyúr

Őszinte leszek: kétkedve fogadok vallás témában olyan dolgokat, amit saját magam meg nem tapasztalok. Így eléggé fenntartással kezelem az említett oldalt is, bár ''elmémet'' simogató gondolatok is vannak benne.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2056) tildy válasza kymco (#2053) üzenetére


tildy
nagyúr

Nos ezzel meg úgy vagyok, hogy engem meg az Isten nem tud megetetni.
Minden összefügg mindennel, még jóhogy a csillagok is hatnak ránk (na nem úgy ahogy azt páran belemagyarázzák).
''Sokat mond nekem a teremtéstörténet....'' Nekem nem sokat . Vagyis inkább azt, hogy ne akarjak tudni:( , mert akkor szenvedésre ítéltetek:( . Én viszont tudni és tapasztalni akarok, és ezáltal fejlődni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2057) Füleske válasza BosX (#2052) üzenetére


Füleske
addikt

Mert a teremtéstörténet kész tényként kezeli az általa vélt dolgokat a tudomány viszont nem , amíg kellőképpen be nem bizonyították.

(#2058) Füleske válasza Füleske (#2057) üzenetére


Füleske
addikt

Sőt a vallások mindent kész tényként kezelnek.

(#2059) lazydog válasza kymco (#2054) üzenetére


lazydog
addikt

Letöltöttem néhány évtizede, de most rá kellett döbbennem, hogy homokká porladt a kőtábla, azóta a homokba írják. a homokba íródott szöveget pedig gyakran kell frissíteni.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2060) CYBERIA válasza tildy (#2055) üzenetére


CYBERIA
őstag

Metafizikáról hallottál-e? Ott nincs semmi tapasztalat, mégis valahogy működik.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#2061) FehérHolló válasza tildy (#2056) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem is tudod, hogy mennyire fájt, hogy azt mondtad, hogy: Én viszont tudni és tapasztalni akarok, és ezáltal fejlődni.
Én is tudni akartam és tapasztalni.

Skynet is real. It's called Google.

(#2062) tildy válasza CYBERIA (#2060) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem sokat. :U Ha arra gondolsz, hogy van olyan dolog , amit nem tapasztal meg az ember, akkor én általában annak azért feltételezem a létezését:U De biztosra nem veszem:U
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
FehérHolló : van egy olyan pont , ahol már nem szükséges ez az ''akarás'' a tudás iránt. Sőt amíg akarás van, addig ezt a pontot sem érem el. Erről alant írtam már Sir Pocoknak.

Én még ott nem tartok:( Sőt , amíg gyűlöletet érzek bármi iránt is ,addig szintén nem.


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2063) Vallon válasza lazydog (#2059) üzenetére


Vallon
tag

Tök mind1 mi van a kőtáblán, mert mindegyik parancsot ki lehet terjeszteni. Pl.: Még a hittan-tanárom mondta azt a dolgot a rendszerváltás előtt, hogy a tiszteld apádat és anyádat törvény nem csak apucira-anyucira vonatkozik, hanem egyetemesen a tekintélyt kell tisztelni benne. A paráználkodás jelentése is változik régen (középkor) ez a gyermeknemzés-nélküli szexuális eggyüttlétet jelentette, ma a házasságon kívüli szexet, ahogy puhányolódnak a dolgok, pár évtized múlva az ágyról-ágyra járás fogja jelenteni a paráználkodást.

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#2064) FehérHolló válasza Füleske (#2057) üzenetére


FehérHolló
veterán

Látod, ez a különbség hit és tudomány között. Ha tudományra éhezel, menj egyetemre, ha hitre, akkor templomba! (nem pontos megfogalmazás, mielőtt a testvérek letolnak érte, csak ''metafóra'')

Skynet is real. It's called Google.

(#2065) lazydog válasza Vallon (#2063) üzenetére


lazydog
addikt

Én erre most itt döbbentem rá.
Annyira felpuhították a törvényeket, hogy lassan gondot fog okozni, hogyan vétkezzek..
Kezdem magam szentéletű szerzetesnek hinni. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2066) kymco válasza lazydog (#2065) üzenetére


kymco
veterán

Csak az a kérdés, hogy ki puhította fel, és hogy van-e hozzá kompetenciája....

www.refujvaros.hu

(#2067) lazydog válasza kymco (#2066) üzenetére


lazydog
addikt

Ki tette ezt velünk ?
Csak nem a sátán mozgatja puhítók kezét ?

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2068) BosX válasza FehérHolló (#2064) üzenetére


BosX
aktív tag

ezt meséld el a teológus hallgatóknak is!:)

mentality, tradition, history. these things never change.

(#2069) kymco válasza lazydog (#2067) üzenetére


kymco
veterán

Nem, hanem mi emberek azzal, hogy relativvá, lájtosabbá tegyük az Isten törvényeit. Ez olyan, mint amikor a tükröt azért deformálják, hogy karcsúnak láttassék a kövér....

www.refujvaros.hu

(#2070) FehérHolló válasza BosX (#2068) üzenetére


FehérHolló
veterán

LoL!

Skynet is real. It's called Google.

(#2071) tildy válasza kymco (#2069) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha már tükör, akkor szintén az előbbi oldalról:
''Az elme lehet nem képes az osztatlan Valóságig eljutni, mégis valamilyen utat kell számára megadni és lecsillapítására valamilyen mentális magyarázatot kell adni a Valóság természetére vonatkozólag. A buddhizmus az összehasonlító tudatosság lényegét például a következő metafora segítségével magyarázza: A tudat olyan, mint a víztükör, a Hold pedig a valóság, amely visszatükröződik rajta. Ha a Hold tükörképe a vízzel azonos lenne, a tükörképnek akkor is ott kellene maradnia, ha a Holdat a kezünkkel eltakarjuk. Ha különbözőek lennének, akkor a tükörkép a víztükörről leemelhető volna.''

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2072) lazydog válasza kymco (#2069) üzenetére


lazydog
addikt

Akkor Isten előtt érvénytelenek ezek a kiherélt törvények, vagy sem ?
Ha nem, mi a büntetése a rosszul sáfárkodóknak ?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2073) kymco válasza lazydog (#2072) üzenetére


kymco
veterán

Az, hogy eltévelyednek....

www.refujvaros.hu

(#2074) kymco válasza tildy (#2071) üzenetére


kymco
veterán

''Most még tükör előtt homályosan látunk, akkor szinről szinre...'' A hoályos tükör magyarázata a római tükörkészítés (nem foncsoros) technikájában keresendő....

www.refujvaros.hu

(#2075) lazydog válasza kymco (#2073) üzenetére


lazydog
addikt

Én azok felelősségét keresem, akik tévútra vezették a híveket, illetve asszisztáltak ehhez.
Tehát akik már nem az 1.0 verziót, hanem az n-edik frissítést kínálják híveiknek.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2076) tildy válasza lazydog (#2075) üzenetére


tildy
nagyúr

Minden változik, semmi sem állandó:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2077) lazydog válasza tildy (#2076) üzenetére


lazydog
addikt

Milyen igaz, no de ennyire gyorsan és ennyire fű alatt ?:)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2078) kymco válasza lazydog (#2075) üzenetére


kymco
veterán

Akkor a felelőst először magadban keresd. Mert nem a központi magyarázatokból kellene böngészni, hanem nyitott szívvel fordulni a Biblia felé. Te vagy, aki az 1.0 változattal elégedetlen vagy szerintem...... :)

www.refujvaros.hu

(#2079) FehérHolló válasza lazydog (#2075) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ez nem egy számítógép program, nem is sorozatgyártás. A Bibliához kell ragaszkodni, akkor semmi gond nem lesz, a többi sallangot meg el lehet felejteni.

Skynet is real. It's called Google.

(#2080) Vallon válasza lazydog (#2075) üzenetére


Vallon
tag

De hát mi lenne a világból ha 1.0-s verziót alkalmaznák... Arról nem is beszélve, hogy a Római Katolikus Egyház mintha nem is a bibliai szegénységet propagálna az iszonytos reneszánsz szélesegyházaival.

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#2081) lazydog válasza kymco (#2078) üzenetére


lazydog
addikt

Igaz, de miattam nem érdemes upgrade-elni sem, mert ez megerősít abban, hogy már az 1.0-t sem volt értelme maradéktalanul betartani.
.
Kezdettöl fogva azt tapasztalom a magukat hivőnek valló emberek többségénél, hogy ők ''a maguk módján'' vallásosak. Vagyis úgy tekintenek vallásuk törvényeire, hogy illik azokat többé-kevésbé betartani. Vannak a törvények között fontosak, meg kevésbé fontosak. Ezekből, mint egy svéd-asztalról tetszésünk szerint válogatunk.
A kínálatból azok lesznek a fontosak, amelyek nekünk tetszenek, számunkra kényelmesen betarthatóak, a külvilág felé látványosak.
Úgy gondoltam ez eleve bűnös magatartás, így ezeket az embertársaimat nem tartottam vallásosnak, meggyőződésem volt, hogy számukra zárva van a mennyország kapuja.
Itt sikerült tőletek megtudnom, mennyire maradian gondolkodtam, ma már a fent említett gyakorlat lett a természetes.
Kérdésem: biztos, hogy Isten is jóváhagyta, és érvényesnek tekinti ezt a piacképes változatot ?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2082) salgado válasza lazydog (#2081) üzenetére


salgado
tag

a törvényt soha senki nem tartotta be senki,tehát hogyha a törvény betartásából akar valaki üdvözülni,(vagy a mennybe jutni),akkor biztos nem fog sikerülni neki!
ezt tudta isten is ,és ezért küldte el jézust megváltónak,aki makulátlanul büntelen volt,és evilág nem fogadta be ,és megölték....


sok millió-milliárd ember,még most sem fogadja el megváltójának a mai napig sem,és élnek a saját erkölcsi értékrendjük szerint,vagy vallásokat,idegen isteneket teremtenek maguknak.



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2083) lazydog válasza salgado (#2082) üzenetére


lazydog
addikt

Mi a hírértéke ennek a közlésednek ?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2084) salgado válasza lazydog (#2083) üzenetére


salgado
tag

azt döntsd el te!:)

(#2085) tildy válasza salgado (#2082) üzenetére


tildy
nagyúr

''sok millió-milliárd ember,még most sem fogadja el megváltójának a mai napig sem,és élnek a saját erkölcsi értékrendjük szerint,vagy vallásokat,idegen isteneket teremtenek maguknak.''

És ez szerintem így van rendjén:) Nem lehet mindenki vagy fehét vagy fekete:D sőt lehet hogy a feketének a a fehér a fekete:D

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2086) lazydog válasza salgado (#2084) üzenetére


lazydog
addikt

Azt azért mindenképpen el kell dönteni, hogy követünk-e valamilyen szabályt, vagy megyünk a saját fejünk után.
Ha az utóbbi mellettt döntöttünk, ne próbáljuk úgy beállítani, mintha az elsőt választottuk volna.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2087) FehérHolló válasza salgado (#2082) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem azért ölték meg Jézust, mert nem fogadták be megváltójuknak. Hanem pont azért lett belőle megváltó, mert megölték. Pontosabban azért, mert meghalt a mi (emberek) bűneinkért.

Skynet is real. It's called Google.

(#2088) kymco válasza lazydog (#2081) üzenetére


kymco
veterán

Az egésznek a megközelítésével van baj. Mi minek a következménye? Ha a törvény betartásának a következménye a megváltás, akkor minden ember nagy bajban van, mert senki sem makulátlan. Ellenben, ha a megváltás eredményezi a törvénynek való engedelmességet, akkor más a helyzet.
Itt pedig erről van szó. A reformátusok szerint (és szerintem ez a biblikus) a törvénynek való engedelmesség a megváltás következménye. Jézus megtett szeretetből egy olyan dolgot, amit egy ember sem tudott volna megtenni, ezért a hívő ember hálás, és megpróbál a törvény szerint élni és ebben a Szentlélek segíti....
Tehát itt szó sincs a törvények szelektálásáról...

www.refujvaros.hu

(#2089) salgado válasza lazydog (#2086) üzenetére


salgado
tag

mindenféleképpen követünk egy szabályt,ki-ki a magáét...
csak vannak olyan emberek akik fölismerték hogy ''nem én vagyok az isten''
az ilyenek kezdik el keresni istent!és követni a krisztusi tanitásokat.én ilyen vagyok!:Unem szégyellem,akár hülyének is nézhetnek.:)

(#2090) lazydog válasza kymco (#2088) üzenetére


lazydog
addikt

Ezek szerint vannak megváltottak, akik ennek a kiváltságnak a birtokában, szabálykövetők lesznek.
A többi meg mehet a lecsóba ! :)
Itt nincs szó szelektálásról ?

Ott, ahol én írtam, a gyakorlatban igenis van (svéd-asztal).
Minden tiszteletem mellett meg kell jegyezzem, sorozatosan kitérsz a valódi válaszok elól. Szíveskedj egy kissé kevésbé paposan/kenetteljesen megnyilvánulni.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2091) lazydog válasza salgado (#2089) üzenetére


lazydog
addikt

Tehát te végigeszed válogatás nélkül a menüt, és nem a svédasztalról mazsolázod a számodra ízletes finomságokat ?
Ha valóban így van, akkor nem rólad beszélek.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2092) tildy válasza salgado (#2089) üzenetére


tildy
nagyúr

Más az ego, mint egoizmus , és más az ego mint éntudat.
Megint más összemosni azt , hogy ''az ember az isten '' mint egoizmus és és '' az ember az isten'' mint az ember isteni természetét .
Magyarán: Én amikor azt mondom, hogy minden, egy vagyok az mindenséggel (univerzummal), akkro nem erre az egoista vélekedésre gondolok, mitn amiről te beszélsz. Hiába is tűnik a szavak miatt neked esetleg úgy.
De erről már írtam, mindenkinek megvan a maga istentudata, csak jól elrejtve a tudattalanba.
Sőt bennem is megvan mind az isten mind a buddha, de akármelyik vallás istene is:U De ugye ez a keresztények számára nem megfelelő, sőt, azt mondják, hogy merek ilyet mondani.
Sebaj. Én tudom amit tudok, mások tudják amit tudnak, lehet senkinek sincs igaza:D

az ilyen mondatoktól pl falra mászok :
''csak vannak olyan emberek akik fölismerték hogy ''nem én vagyok az isten''
az ilyenek kezdik el keresni istent!'''
Magyarán ezek az emberek azt hiszik, csak és nekik lehet igazuk. Mert ők felismerték. Kicsit felssőbrendűség szaga vana dolognak.:(:(:(


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2093) salgado válasza lazydog (#2090) üzenetére


salgado
tag

azok a megváltottak akik hiszik hogy jézus isten fia,akit azért küldött el isten,hogy az embereket megváltsa,az ördög,és a bün rabszolgaságából,a bűnös kivánságok mókuskerekéből.
azért küldte el hogy a bűn büntetését magára vegye,és hogy örök életet adjon azoknak akik benne hisznek.
sőt még azért is jött hogy az emberek meggyógyuljanak a betegségeikből,és hogy megismertesse az emberkkel az ő végtelen szeretetének gazdagságát!

(#2094) lazydog válasza salgado (#2093) üzenetére


lazydog
addikt

Az étkezési szokásaidra vagyok kíváncsi kedves felebarátom !

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2095) salgado válasza lazydog (#2094) üzenetére


salgado
tag

ha arra vagy kiváncsi hogy makulátlan vagyok-e a svédasztalról való evésben akkor természetesen nem a válaszom.
de mivelhogy az ember hit által lesz igazzá az isten előtt nem tulajdonitja isten nekem azt a bűnt,mivelhogy bűnbocsánatom van.


[Szerkesztve]

(#2096) lazydog válasza salgado (#2095) üzenetére


lazydog
addikt

Menü, vagy svédasztal ?
Lehetséges válaszok: igen
nem

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2097) salgado válasza lazydog (#2096) üzenetére


salgado
tag

most akkor neked mit jelent a ''svédasztal'',és mit a ''menü''

(#2098) lazydog válasza salgado (#2097) üzenetére


lazydog
addikt

Melyiket nem érted ?
Svédasztal:
Jobb éttermekben létezik olyan lehetőség, hogy bizonyos összeg leszurkolása fejében, egy válogatott finomságoktól roskadozó asztalról azt és annyit eszel, amennyit bírsz.
Menu:
Mint az iskolában, amit az ebédlőben eléd tesznek

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2099) salgado válasza lazydog (#2098) üzenetére


salgado
tag

hát ezt én is tudtam ,csak a kérdésed amit takar az nem egyértelmű számomra!
de ha csak a sima étkezési szokásokra gondolsz,akkor mindig az adott szituációban a számomra kedvezőbbet választom.
ha a menü jobb, akkor azt,ha nem akkor a svédasztalt!

na megyek pihizni,ma már nem hiszem hogy menni fog ez a forumozás
:U
majd máskor fojtatjuk,hali!:R

[Szerkesztve]

(#2100) lazydog válasza salgado (#2099) üzenetére


lazydog
addikt

Olvass már egy kicsit vissza, a jó Isten áldjon meg !

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Vallás - Archívum 01 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.