Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Vallás - Archívum 01 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1801) kymco válasza parandroid (#1768) üzenetére


kymco
veterán

A vallás nincs kényszerhelyzetben, csak az egyház szervezet, ami nem feltélen bibliai alapokon nyugszik. Nagyon meglepőnek hangzik, de kétezer éve nagyon hasonló ellenvetések vannak az kerszténységgel szemben, már akkor bolondságnak, elavultnak tekintette a ''haladó'' irányzat, ami már sehol sincs....
Én nem érzem, hogy a hitnek olyan mértékben kellene ''haladni'' a korral, hogy mindenáron a népszerűségre kellene figyelnie....
Egyébként én is elszomorodom, mikor valkit a múltja miatt közösítenek ki. -Jézus nem ezt tenné.....

www.refujvaros.hu

(#1802) kymco válasza tomej (#1798) üzenetére


kymco
veterán

Léteznek ma is szerncsevadászok szerintem is, de hogy mindenki az lenne, azt kétlem.

www.refujvaros.hu

(#1803) centrum


centrum
csendes tag

Kéne az egyháznak egy PR manager
Ennyi ingyen reklámot. Hihetetlen
Ha ugyanennyi megjelenést akarna venni Manson a gatyája is rámenne

(#1804) zLegolas válasza parandroid (#1790) üzenetére


zLegolas
őstag

Én semmi ilyesmit nem állítottam. De viszont hibáztam, elismerem. Annyiban, hogy nem írtam oda az elejére vagy a végére: ''pl.''

Amiről te beszélsz, az nem az, amiről én. Ilyen alapon 40 éve mindenki kommunista volt az országban (mert aki nem vallotta, azt ugye elhurcolták), 60 éve meg fasiszta (az elhurcolás itt is stimmel). És aki túlélt, az nem mind jellemhibás.

Amiről én írtam, az meg egy konkrét példa (akár névvel is lehetne). Szal tényleg hiányzik az a ''pl.''

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#1805) parandroid válasza centrum (#1800) üzenetére


parandroid
nagyúr

''Jelenet vége, sietek. Csak arra van idő, hogy konstatáljam, lám, keresztény udvariassággal időzítették a Sátán-ellenes imádkozást: még kényelmesen elértem a Manson-kocenrtet. '' :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1806) zLegolas válasza centrum (#1803) üzenetére


zLegolas
őstag

Ki van ez találva... mint a Ford Fairlene kalandjai-ban. ''...ha elfogy a pénz a drogra, csinálnak egy drogellenes koncertkörutat...''

Csak éppen itt kicsit fordítva... lehet, hogy ha hazamegy a pasi, akkor a jó magas fallal elkerített birtokán virágot nevelget, meg terítőcskéket hímezget suttyomban... ;)

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#1807) centrum válasza zLegolas (#1806) üzenetére


centrum
csendes tag

Lehet hogy Manson egy zughimző?::DD

(#1808) tomej válasza kymco (#1802) üzenetére


tomej
aktív tag

Én nem is általánosítok, de az ambíciózus embereknél ritka a mentalitás-beli pálfordulás. És, ha szétnézel ebben az országban, az emberek nem azért lépnek-léptek be bártokba, mert jóhiszeműen tenni akartak valamit akár az országért, akár egy közösségért, hanem abíciózus megfontolásból, legalábbis a többségük tuti.

[Szerkesztve]

(#1809) kymco válasza tomej (#1808) üzenetére


kymco
veterán

Én úgy látom, hogy a törtető embert is meg tudja szólítani Isten, de az tény, hogy nem mind arany, ami fénylik.

www.refujvaros.hu

(#1810) WN31RD


WN31RD
addikt

Bővebben: link
____

''De ha véletlenül valami angyali sugallat hatására itthon is betiltanák Marilyn Mansont, követelném az illetékes szerveknél, mondjuk a belügynél, hogy szögezzék be a templomok ajtaját, mert odabent hülyeséget beszélnek, és az engem a drogok befolyása alá terel.''
:DD

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#1811) BosX


BosX
aktív tag

most komolyan azon megy a szájtépés, hogy ezt a formát nem engedték Horvátországban fellépni? elég szánalmas.

menne inkább Szaúd-Arábiába karácsonyozni. (meg az is akinek ez a legnagyob problémája)

mentality, tradition, history. these things never change.

(#1812) WN31RD válasza BosX (#1811) üzenetére


WN31RD
addikt

Eddig ez a topic nem arról szólt, hogy elküldjük máshova azokat az embereket, akikkel nem értünk egyet. Arra kérek mindenkit, és téged is, hogy ezután se szóljon erről!

(Nem fog. :((()

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#1813) faster válasza BosX (#1811) üzenetére


faster
nagyúr

Én meg úgy tudom, hogy engedték.

(#1814) WN31RD válasza faster (#1813) üzenetére


WN31RD
addikt

Itt: Bővebben: link az áll, hogy ''sőt a pulai koncertet sem tiltotta be végül a horvát rendőrség'', előzőleg viszont azt írták, hogy betiltották.
Talán betiltották, aztán visszavonták a tiltást, vagy a fene tudja. Az mindenesetre biztos, hogy be akarták tiltani.
(Lehet, hogy nem a bulvársajtóból kellene tájékozódni? :DDD)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#1815) BosX válasza WN31RD (#1812) üzenetére


BosX
aktív tag

szimbolikus volt, nem ment át, mind1.

gondolod kitörölheted, meg ezt is.

mentality, tradition, history. these things never change.

(#1816) faster válasza WN31RD (#1814) üzenetére


faster
nagyúr

Asszem a tegnapi Népszabiban (fúj! :D ) olvastam, hogy nem tiltották be. Mindenesetre Manson és az egyház jó munkát végzett, most már a utolsó sarki kocsmában is tudják, ki az a Marilyn Manson.

Egyébként itthon nem is állhatott volna Szikoránál hitelesebb alak az imamozgalom élére, én csak a gidákat hiányoltam. ;)

[Szerkesztve]

(#1817) bcs válasza WN31RD (#1810) üzenetére


bcs
aktív tag

jogos...

(#1818) Lord Zero válasza faster (#1816) üzenetére


Lord Zero
addikt

szentmise és rózsafüzér.. az antikrisztus ellen.. jáááááááááj
ahh, még vikidál is ott volt :O
Bővebben: link

nem, mindegy

(#1819) faster válasza Lord Zero (#1818) üzenetére


faster
nagyúr

Vikidál az hagyján, de Szikora és a papok így együtt? :F Kicsit furcsa látvány nekem.

[Szerkesztve]

(#1820) kymco válasza WN31RD (#1810) üzenetére


kymco
veterán

Utoljára templomajtó beszegezésről a sztálini önkény idején hallottam, ahol az ortodox pappal együtt szegezték az ajtókat.

www.refujvaros.hu

(#1821) kymco válasza WN31RD (#1814) üzenetére


kymco
veterán

Ezek szerint sikerült vihart gerjeszteni a biliben.....

www.refujvaros.hu

(#1822) WN31RD válasza kymco (#1821) üzenetére


WN31RD
addikt

A szándék megvolt és megvan nem csak Horvátországban, hanem nálunk is, a betiltásra. Erről beszélni szerintem indokolt, elgondolkodni a dolgon, és a tanulságot levonni lehet így is.
Akkor lenne vihar a biliben, ha teljesen irreális lehetőség lenne, hogy valahol tényleg betiltják (Mansont vagy bármilyen más művészt). Remélem, hogy így van, de tartok tőle, hogy nem.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#1823) kymco válasza WN31RD (#1822) üzenetére


kymco
veterán

Különvélemény című film jut az eszembe :) .....

www.refujvaros.hu

(#1824) Integra válasza Lord Zero (#1818) üzenetére


Integra
titán

hallottam a szikorát rádióban nyilatkozni, igazi felüdülés volt:D

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1825) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Szegény Szikora azt hiszi, hogy segített. Pedig csak egy jó kis ingyen reklámot csinált Manson-nak….

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#1826) zLegolas válasza Integra (#1824) üzenetére


zLegolas
őstag

TV-ben láttam, nem tudtam eldönteni, hogy hányjak, vagy visítsak a röhögéstől...

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#1827) kymco válasza Sir Pocok (#1825) üzenetére


kymco
veterán

Igazad van.....
Hasonló helyzetet láttam mostanában a tv-ben. Valahol hírt adtak arról, hogy a zebránál egy ''vagány csávó'' segítságát felajánlva tapizza a vak lányokat.... Nincs szemtanú, nincs személyleírás.....
A vak lány sokáig gondolkodott, hogy a médianyilvánosság használ vagy ront a helyzetükön. Mert lehet, hogy elriaszt, de lehet, hogy másokat is felbátorít... :(

www.refujvaros.hu

(#1828) Integra válasza kymco (#1827) üzenetére


Integra
titán

ezt tegnap hallottam a hírekben.
ember azt hinné, hogy már sok új meglepetés nem érheti, de ez a vak nőket tapperoló perverz szarzáhi, csak ültem a tévé előtt és pislogtam, hihetetlen:(((

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1829) _az válasza Integra (#1824) üzenetére


_az
senior tag

azóta bennem minden remény meghalt az emberiséggel kapcsolatban...
nagyon sok pozitív dologgal kéne most találkoznom, hogy helyre álljon a lelki békém :(

az

(#1830) rATdrAgOn


rATdrAgOn
senior tag

Nemtom.
Vallas.
Uhum, hiszekegyistenben. Vagy meg sem?!

En - ez batran ki merem jelenteni - hithu ateista vagyok. Az ut nem volt konnyu, de elertem. Ra kellett dobbennem, hogy nincs ''isteni akarat/elrendeltetes''.
A pillanatok sodrasaban elunk. Nincs olyan, hogy ''eleve elrendeltetett sors''. Dontesek vannak. Altalaban rosszul dontunk es akkor beszivjuk a hatalmas harci f@szt. Ez az en velemenyem.


En mar parszor ateltem ilyet. Tudom mirol beszelek. Elnezest kerek, leulok magamtol is. :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#1831) Lord Zero válasza _az (#1829) üzenetére


Lord Zero
addikt

nem tűnsz elég felkészültnek
(a ''remény'' szó használatából következtettem)

nem, mindegy

(#1832) Lord Zero válasza rATdrAgOn (#1830) üzenetére


Lord Zero
addikt

dekódolom (a saját szoftverkörnyezetem szerint):
az én ''útjaim'' kifürkészhetetlenek

micsoda divinitás! - innen vajh mennyi lehet a kongruencia és mennyi az eltérés?
(nem kell válaszolni, a kérdésem meghaladja a létformám határait)

nem, mindegy

(#1833) rATdrAgOn válasza Lord Zero (#1832) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Apro felreertelmezes tortent. :)
Frissits szoftverkornyezetet. :)

En anno meg lettem keresztelve, vegigcsinaltam a szokasos hittanorakat, bermakoltam is. Igen. Woa, van isten.

Lassacskan rajottem, hogy nincs. Fokozatos dolog volt. Volt egy melypont az eletemben, lassan mar 5+ eve mar, akkor jottem ra, hogy nincs. Nem lehet. Azota is a hatasa alatt vagyok. Ezert lettem ''hithu'' ateista.
En kerek elnezest az okozott kellemetlensegekert!



[Szerkesztve]

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#1834) Lord Zero válasza rATdrAgOn (#1833) üzenetére


Lord Zero
addikt

szó sem lehet félreértelmezésről, mivel a magam nevében (t.i. saját szoftverkörnyezet :) ), és a magam, magamnak való, magam általi dekódolásáról szóltam
minden a helyén van, higgy nekem :)

nem, mindegy

(#1835) rATdrAgOn válasza Lord Zero (#1834) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Akkor ismet en kerek elnezest.

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#1836) Integra válasza _az (#1829) üzenetére


Integra
titán

egy biztos, az ember lelki békéje nem a vallástól, fog helyreállni.....
ha gonosz akarnék lenni, akkor azt mondanám, ez egy nagy science fiction úgy, ahogy van
és az a baj vele, hogy csak baj van vele

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1837) kymco válasza Integra (#1836) üzenetére


kymco
veterán

Az én lelki békém attól állt helyre, hogy tapasztaltam: létezik Isten, és törödik velem.....
Bár lehet, hogy én nem vagyok ember :) :) :)

És ha a vallásra gondoltad, hogy csak baj van vele, nagyon sajnálom.... Én sok, nagyon sok pozitívumát látom.....

www.refujvaros.hu

(#1838) bcs válasza rATdrAgOn (#1833) üzenetére


bcs
aktív tag

nekem az életem x éve folyamatosan mélypont, vannak kisebb-nagyobb mélypontok még ezen belül is. én nem vesztettem el emiatt a hitemet. azt sem mondanám, hogy emiatt lettem nagy hívő, mert nem. sőt. mostanában folyamatosan haragszunk egymásra az ''öreggel'', de továbbra is hívő vagyok.

(#1839) Lord Zero válasza bcs (#1838) üzenetére


Lord Zero
addikt

ehhez a hszodhoz nagyon jól illik a ''lost my faith in everything'' aláírásod ;]

nem, mindegy

(#1840) bcs válasza Lord Zero (#1839) üzenetére


bcs
aktív tag

őőő, most erre mit mondjak :)

az egy dalszövegből egy sor, és akkor úgy éreztem (kivéve Istent, és egy db. embert), azóta meg nem volt kedvem lecserélni.

(#1841) kymco válasza _az (#1829) üzenetére


kymco
veterán

Ez engem méginkább megerősít, hogy rá vagyunk szorulva Isten kegyelmére és segítségére...

www.refujvaros.hu

(#1842) kymco válasza WN31RD (#1791) üzenetére


kymco
veterán

Épp tegnap olvastam, és nagyon találónak tartom, ezért ide írom:
''Az embert nem valamilyen viselkedés, hanem valamilyen viszony (Istenhez fűződő) teszi kereszténnyé.''

[Szerkesztve]

www.refujvaros.hu

(#1843) WN31RD válasza kymco (#1842) üzenetére


WN31RD
addikt

Tulajdonképpen szimpatikus ez a nézet, de ritkán praktikus pl. keresztény vs. nem keresztény emberek közötti vitában, mert ''kívülről'', harmadik fél számára nehezen (alig) megítélhető az ilyen viszony.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#1844) Lord Zero válasza kymco (#1837) üzenetére


Lord Zero
addikt

te a hitről beszélsz, nem a vallásról
hatalmas különbség

nem, mindegy

(#1845) kymco válasza Lord Zero (#1844) üzenetére


kymco
veterán

Én is így gondolom. A vallást inkább külsőségei határozzák meg, míg a hívő embert Istenhez fűződő viszonya :) (a korábbi ídézettel élve), de tudomásul kellett vennem, hogy itt a fórumon a hozzászólók egységes kalap alá veszik a vallást a hittel, a szertartásokat a hívő élettel. Próbálam ''ellenállni'' a korábbi hozzászólásaimban, de be kell látnom, hogy az a kisebbség, aki külön érti. Így a fogalmat én is úgy használom, ahogy sokan a hozzászólásaikban.

www.refujvaros.hu

(#1846) kymco válasza WN31RD (#1843) üzenetére


kymco
veterán

Ezért alakult ki talán a vallásosság hamis máza, ami látható módon tesz különbséget az emberek között. Bizonyos szempontból szerintem nincs is szükség külnbségtételre.

www.refujvaros.hu

(#1847) kymco


kymco
veterán

Sokat gondolkozom azon, hogy lenne-e értelme végig értelmezni a tízparancsolatot itt a vallás forumán. A kérdés azért fogalmazódott meg bennem, mert beszélünk róla és téves ismeretekkel (talán nem is tudjuk, hogy melyik az a tíz parancs) ez sok sületlenség és értelmetlen kötözködés forrása....
Számat tépni viszont nincs kedvem, nem szenvedek feltűnési viszketegségben, ezért nem jártatom a számat, ha senkit sem érdekel.....
Beszéljünk róla? :B :U

www.refujvaros.hu

(#1848) Lord Zero válasza kymco (#1847) üzenetére


Lord Zero
addikt

a tízparancsolattal az a baj, h ki kellene csomagolni a demagógia burkából, márpedig ez irtó nehéz - nem lehetetlen, de a usereknek jobbára nincsen megfelelő codec packjük hozzá, ezért is lehet ''értelmetlen kötözködés forrása''
így egy csomó rendszerrel inkompatibilis (bevallom: az enyémmel is - nálam a dogma.exe nem egy valid epplikésön, folyton kifagy :) )

nem, mindegy

(#1849) kymco válasza Lord Zero (#1848) üzenetére


kymco
veterán

Oszt a végén kiderül, hogy köze sincs a dogma.exe futásához :)

www.refujvaros.hu

(#1850) Lord Zero válasza kymco (#1849) üzenetére


Lord Zero
addikt

akár
(mondom, irtó nehéz)

nem, mindegy

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Vallás - Archívum 01 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.